کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کارت اعتباری یا کردیت کارت چیست؟
اتفاقا آدرس رو درست اومدی
venganza.org
بنده در خدمتم
(2014-12-20 ساعت 20:47)yami نوشته:  پرسیس جان
این دینه رو خوب آمدی!!! کیف کردم Smile
راستی یه دینی نمیشناسی که همش حالی به حولی و همش به نفعمون باشه؟

میدهم من مالیات به اوباما   -----   با لبی خندان، نه با افسوس و آه
مالیات بر درآمد، مالیات مستقیم  ----  تا دهد پاسپورت آبی او به ما

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-12-21 ساعت 05:15)Persischer نوشته:  اتفاقا آدرس رو درست اومدی
venganza.org
بنده در خدمتم

عی جان!!
تو مصاحبه شغلی بعد حتما باید کاری کنم که حرف به دین و مذهب بکشه و بگم Pastafarian هستم ببینم میفهمند یا میگند این چه دینیه یا اصلا متوجه نمیشند؟؟!!
مرسی خیلی با مزه بود Smile
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-12-20 ساعت 23:06)ITGuy نوشته:  
(2014-12-20 ساعت 12:14)soheilbadami نوشته:  دوست عزیز معلومه تازه واردی و گرمی که 110 دلار به کاسکو میدی Big Grin

اتفاقا این اکسکتیو ممبرشیپ کاسکو خیلی‌ بهتر از اون ممبرشیپ عادیش هست که ۵۵ دلاره!

این ۱۱۰ دلاریه رو هر خرید ۲% بهتون بر میگردونه. آخر سال هم اگر جمع پولی‌ که بهتون برگشته از ۱۱۰ دلار کمتر باشه تفاوتشو بهتون پس میدان. یعنی‌ کلا در بدترین حالت مجانی‌ درمیاد و در بهترین حالت ۶۴۰ دلار سود می‌کنید شما (حداکثر پولی‌ که بهتون برمیگرد ۷۵۰ دلار هست که منهای ۱۱۰ دلاری که اول دادید می‌شه ۶۴۰)
شما اینو از کجا شنیدی ؟ خیلی بعیده که ممبر شیپ مجانی بشه
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-12-21 ساعت 12:03)soheilbadami نوشته:  
(2014-12-20 ساعت 12:14)soheilbadami نوشته:  دوست عزیز معلومه تازه واردی و گرمی که 110 دلار به کاسکو میدی Big Grin

اتفاقا این اکسکتیو ممبرشیپ کاسکو خیلی‌ بهتر از اون ممبرشیپ عادیش هست که ۵۵ دلاره!

این ۱۱۰ دلاریه رو هر خرید ۲% بهتون بر میگردونه. آخر سال هم اگر جمع پولی‌ که بهتون برگشته از ۱۱۰ دلار کمتر باشه تفاوتشو بهتون پس میدان. یعنی‌ کلا در بدترین حالت مجانی‌ درمیاد و در بهترین حالت ۶۴۰ دلار سود می‌کنید شما (حداکثر پولی‌ که بهتون برمیگرد ۷۵۰ دلار هست که منهای ۱۱۰ دلاری که اول دادید می‌شه ۶۴۰)
کاسکو شعارش اینه که هر وقت پشیمون شدید میتونید ممبرشیپتون کنسل کنید و پولتونو پس بگیرید. دست آخر، براساس میزان خرید در طول سال، درصدی رو کش بک میده که در هر صورت بیش از ۱۱۰ دلاری میشه که بابت ممبرشیپ پرداختید.
درکل به نظر من کاستومر سرویس خوبی داره، مورد داشتیم که فرد گمراهی کالایی رو از توی پارکینگ کاسکو پیدا کرده و چون صاحابشو پیدا نکرده و خودش هم لازمش نداشته، برده داخل گفته اینو یکی از دوستام برام از شما خریده ولی من لازمش ندارم، پس داده و پولشو گرفته، یعنی تا این حد!

پاسخ
تشکر کنندگان: sce ، ibehnam
(2014-12-21 ساعت 09:06)yami نوشته:  
(2014-12-21 ساعت 05:15)Persischer نوشته:  اتفاقا آدرس رو درست اومدی
venganza.org
بنده در خدمتم

عی جان!!
تو مصاحبه شغلی بعد حتما باید کاری کنم که حرف به دین و مذهب بکشه و بگم Pastafarian هستم ببینم میفهمند یا میگند این چه دینیه یا اصلا متوجه نمیشند؟؟!!
مرسی خیلی با مزه بود Smile
یامی جان اگر «پاستافاریان» رو نفهمیدن، میتونی بگی « راستافاریان» هستم. که اتفاقا این یکی هم بخش خیلی خیلی مهمی از فرهنگ آمریکایی - جاماییکایی بروبکس مرحوم پیروان باب مارلی رو تشکیل میده.
http://en.wikipedia.org/wiki/Rastafari_movement
من بعلت اینکه فامیلی صاب مرده ام شبیه یه چیزی بین پاستافارین و رستافارین هست و از اون بدتر اسمم هم خیلی شبیه اسم خدای راستافارین هاست، ناخواسته یک بارچنان محبوب قلوب این جماعت شدم که یک هفته طول کشید به خودم بیام. ya man!

پاسخ
تشکر کنندگان: HERMES7 ، yami ، Rock
(2014-12-21 ساعت 00:29)yami نوشته:  
(2014-12-20 ساعت 23:33)رضا2015 نوشته:  دوستان ما اگر بخواهيم بعد دريافت گرين كارت وام بانكي براي شروع يه كار توليدي بكنيم ايا حمايتي هيت يا بايد صبر كنيم كريديت يكي دو ساله بسازيم بعد اقدام كنيم
هزينه اوليه اي كه من ميخوام بيشتر براي يك سري تجهيزات هست كه شايد جمعا ١٠٠k براي استارت اول نياز داشته باشه

شما باید با Small Business Administration در ایالت و کانتی خودتان صحبت کنید.
https://www.sba.gov

با آنها تماس بگیرید و قرار ملاقات بگذارید. کارشناس مربوطه به حرفهای شما گوش میکنه و در نهایت به شما میگه که چه کار باید بکنید، چه کار میتوانید بکنید و خود این مجموعه دولتی چه کمکی میتونه به شما بکنه.

من در سمیناهارهای اینا بودم و اگه ببینند که واقعا شما میتونید کاری بکنید که درامدزا باشه بی برو برگرد حمایت میکنند.

خودتان شخصی بخواهید با بانکها تماس بگیرید بخاطر تازه کار بودن هیچ جوابی نخواهید گرفت.

بله ممنون من شروع كردم و دارم قوانين ثبت شركت ها در جايي كه ميخوام اقامت كنم و اين كاميونيتي ها و سيمنارهاشون رو فالو ميكنم
پاسخ
تشکر کنندگان: reza_norouzi ، sce
رضا جان مبارکه، ایشالا که به جایی برسه و ما رو هم استخدام کنی Smile

پرسی جان، عاخرش من رو مجبور میکنی که برم یک سیستم ویژه خودم راه بندازم که تمام عشق و صفایی که مد نظرم هست توش باشه! بعد بخاطر اینکه تنها پیرو ش هم خودمم میگم من ماینوریتی هستم و باید حمایت هم بشم!!
پاسخ
تشکر کنندگان: HERMES7 ، Rock ، reza_norouzi ، sce
(2014-12-21 ساعت 12:03)soheilbadami نوشته:  

نشنیدم برادر، هفت هشت ساله خودم دارم.
ما در پیاله عکس رخ یار دیده ایم
پاسخ
تشکر کنندگان: sce
تقاوت بعضی وقتها خیلی بیشتر از .25هست اما باهمون .25 درصد تو دریافت یک وام 200 هزاردلاری برای خونه حدود 12-13 هزار دلار تفاوت در بازپرداخت اینجاد میکنه.
(2014-12-20 ساعت 14:54)Persischer نوشته:  کلا دلیل اینکه این همه در مورد کردیت ساختن و رموز بالا بردن کردیت اسکور بحث میشه برای من واقعا روشن نیست. قضیه اینه که اگر شما شغل خوبی داشته باشید و مالیات خوبی بدید، همه درها بروتون بازه و همه حاضرن بهتون وام بدن، فرق کردیت اسکور بالا و پایین هم ۲۵ صدم درصد نرخ بهره اضافه میشه. این تجربه شخصی منه.

اگر هم کار خوب نداشته باشید و مالیاتی نداده باشید کردیت بالا به هیچ دردی نمی خوره. برای خرید یه ماشین حدود ۵-۱۰ هزار دلار که بهتره زیر بار وام گرفتن نرید. برای خرید خانه هم ۲-۳ سال باید تکس پرداخت شده باشه، و دو تا کردیت کارت داشته باشید که یکیش حداقل ۲۰۰۰ دلار اعتبار داشته باشه و ۶ ماه از تاریخش گذشته باشه. تازه میتونید بگید دین من با داشتن کردیت کارت مخالفه و من هم کردیت کارت ندارم، البته نمیتونید بگید دین من با مالیات دادن هم مخالفه. بقیه پرداختها مثل اجاره خانه، مدرسه بچه... هم هیستوری به حساب میاد.

اگر اهمیت کردیت کارت و اعتبار ساختن رو من متوجه نشدم یا دست کم گرفتم، لطفا راهنمایی کنید.

پاسخ
تشکر کنندگان: sce
بسم الله! چقد اینجا حرفای سختی زده میشه! چقد سخته همه چی. چقد پیچیده س. چقد ترسناکه حتی.
شماره کیس: 2015AS28xx/ارسال فرمهای سری اول:21may/کارنت شدن کیس: سپتامبر/مصاحبه:هفته آخر نوامبرANKARA/جمع تقریبی هزینه‌ها: ٢٠٤ ترجمه بدون تاييد+٦٥ پست+٤٥ ميليون وثيقه مدرك+١٤٠ واكسن و كارت زرد
همه چيز درباره مصاحبه- فوكوس بر آنكارا
پاسخ
تشکر کنندگان: taherifar ، nedaba
درست میفرمایید شما. ولی بیست وپنج صدم درصد بهره بالاتر، یعنی ماهی تنها سی دلار اضافه پرداختن که تا سی سال دیگه ارزش این ۳۰ دلار رو میشه چیزی کمتراز ۱۰دلار امروز فرض کرد.

نکته اینجاست که شرط اصلی برای گرفتن وام ۲۰۰ هزار دلاری اینه که باید حداقل ۲-۳ سال درآمد ثابت شده و مالیات پرداخت شده نشون بدید. کردیت اسکر تنها بهانه ای هست که مورگج بروکر و آندررایتر بتونه مبلغ بهره رو تا سقف مجاز بالا ببره، و این کار رو هر جوری که شده میکنه. از وقتی تقاضای وام میکنید تا هفت خوان رستم رد بشه و وام شما صادر بشه چند ماه طول میشکه، توی این مدت چند بار که کردیت شما رو ران کنه، یک بارهم خود شما حوصله تون سر بره و به بانک دیگه ای مراجعه کنید... هر چی ساخته بودید خراب میشه.

برای گرفتن وام ۲۰۰ هزار دلاری باید درآمد شما سالی ۵۰ هزار دلار باشه که ۳ برابر میزان بازپرداخت اقساط ماهیانه شما بشه.

به این ترتیب من فکر میکنم نکات کنکوری مربوط به راههای بالا بردن کردیت اسکور که دربهترین حالت میتونه ۳۰ دلار از پرداخت ماهیانه شما کم کنه، اهمیت دست اولی نداره که خیلی یه مهاجر تازه وارد بخواد بهش فکر کنه. کردیت چیزی هست که به مرور خواه ناخواه ساخته میشه، بانکها به یک جوان رعنا که تازه اومده به چشم ، ببخشید ، ببخشید ... برده بالقوه ای نیگاه میکنن که حاضره تا آخر عمرش به سیستم حال بده. هنر اصلی اینه که بشه از گیر کردیت کارت فرار کرد نه این که چطور بیشتر درگیرش بشیم. البته این قاعده بازی هست و راه فراری از کردیت نیست. دینی هم وجود نداره -هنوز- که گرفتن کارت اعتباری رو حروم بدونه.

اگر هدف از کردیت ساختن خونه خریدن باشه، میدونیم که فقط کمتراز ۲۰ درصد خونه های کالیفرنیا به بانک بدهی ندارن و مالکشون احساس صاحب خونه بودن میکنه. ولی بیش از بیست درصدشون زیر آب هستن یعنی پس از سالها بهره دادن هنوز بدهیشون بیشتر از قیمت خود خونه هست.

هیچ وقت حس مالکیت یک خونه توی آمریکا رو نمیشه با ایران مقایسه کرد که میشد سند منگوله دار گرو گذاشت و مجرمی رو به آغوش گرم جامعه بازگردوند. در آمریکا مالک بودن یعنی مسيولیت داشتن و هزینه پرداختن. برای همین خیلی ها مستاجر بودن رو ترجیح میدن. که البته برای همه خوب نیست.

(2014-12-22 ساعت 03:12)stealth نوشته:  تقاوت بعضی وقتها خیلی بیشتر از .25هست اما باهمون .25 درصد تو دریافت یک وام 200 هزاردلاری برای خونه حدود 12-13 هزار دلار تفاوت در بازپرداخت اینجاد میکنه.
(2014-12-20 ساعت 14:54)Persischer نوشته:  کلا دلیل اینکه این همه در مورد کردیت ساختن و رموز بالا بردن کردیت اسکور بحث میشه برای من واقعا روشن نیست. قضیه اینه که اگر شما شغل خوبی داشته باشید و مالیات خوبی بدید، همه درها بروتون بازه و همه حاضرن بهتون وام بدن، فرق کردیت اسکور بالا و پایین هم ۲۵ صدم درصد نرخ بهره اضافه میشه. این تجربه شخصی منه.

اگر هم کار خوب نداشته باشید و مالیاتی نداده باشید کردیت بالا به هیچ دردی نمی خوره. برای خرید یه ماشین حدود ۵-۱۰ هزار دلار که بهتره زیر بار وام گرفتن نرید. برای خرید خانه هم ۲-۳ سال باید تکس پرداخت شده باشه، و دو تا کردیت کارت داشته باشید که یکیش حداقل ۲۰۰۰ دلار اعتبار داشته باشه و ۶ ماه از تاریخش گذشته باشه. تازه میتونید بگید دین من با داشتن کردیت کارت مخالفه و من هم کردیت کارت ندارم، البته نمیتونید بگید دین من با مالیات دادن هم مخالفه. بقیه پرداختها مثل اجاره خانه، مدرسه بچه... هم هیستوری به حساب میاد.

اگر اهمیت کردیت کارت و اعتبار ساختن رو من متوجه نشدم یا دست کم گرفتم، لطفا راهنمایی کنید.

پاسخ
تشکر کنندگان: behdadK ، yami ، reza_norouzi ، soheilbadami ، HERMES7 ، taherifar ، shadi79 ، sce ، kiana11 ، mirman ، nedaba
خداییش من یک بار نشستم حساب کردم دیدم برای ماهایی که مخصوصا هنوز عین ترشی جا نیوفتادیم که بگیم دیگه یک عمر قراره در این شهر و در این شرکت مثلا کار بکنیم و بازنشسته بشیم، خانه خریدم مکافات عظمی هست.
از هزینه های بیمه منزل گرفته تا مالیات سالیانه که هی بالا پایین میشه و شارژ مجتمع و فضای سبز و هزار تا چیز دیگه رو اگه با هم جمع بکنی میبینی چیزی حدودا ماهی سیصد چهارصد دولار شد، خوب آدم یک چیزی هم میذاره روش اجاره میکنه راحت!!
پاسخ
تشکر کنندگان: reza_norouzi ، HERMES7 ، taherifar ، sce ، kiana11 ، nedaba ، kasra ، آلیس-1980
(2014-01-10 ساعت 12:49)onlyonline نوشته:  سلام دوستان
در مورد حساب کردیت یک سوال داشتم ، برا من خوب جا نیفتاده (متوجه نمی شم )
فرض کنیم 1000 دلار کردیت داریم و 300 دلار خرج کنیم ، استیتمنت بانک بیاد و duo رو بنویسه (50$)
حالا باید همش رو پرداخت کنیم ؟
یا چقدر رو پرداخت کنیم تا اسکورمون بالا بره
ممنون می شم راهنمایی کنید .

يعني اينكه ميتوني فقط پنجاه دلار پرداخت كني به جاي سيصد دلار
ولي بسته به نوع كرديت و بانك مبدا ميتونه بقيه اش رو در يكسال يا شانزده ماه و ... بدي يا با سودش و يا بدون سود
همونجوري كه گفتم بسته به نوع كرديت كارتتون داره
پاسخ
تشکر کنندگان:
این قضیه خونه هم مثل ماشینه فرق چندانی بین لیس و فایننس نیستش و هرکدوم با سلیقه فرد هست. معمولا قسط مورگج شما بعلاوه سایر مخلفات کمی کمتر از اجاره کردن همون خونه درمیاد که بخاطر اون دان پیمنت هست ولی اگه بشه اقساط رو تا 15 سال ادامه داد ازون به بعد اقساط بیشترش میره برای اصل پول و الا در چندین سال اول فرقی با اجاره نداره یا همون اجاره به شرط تملیک هست از بانک. خونه خریدن البته یه خوبی داره اینکه بهره ها از مالیات کم میشه اما بدیش اینه که مثل خونه اجاره نمیشه بگی خدافظ ! مگه قید کردیتت رو بزنی و همچنین پول اولیتو
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
تشکر کنندگان: HERMES7 ، yami ، sce ، kiana11 ، Persischer ، Danoosh ، reza_norouzi ، nedaba ، behfaza ، آلیس-1980
و البته که امنیت شغلی اینجا و پراکندگی مشاغل، امکان گفتن خداحافظ ما رفتیم خیلی مهمه وگرنه آدم گیر میکنه تو یه خونه و یا باید اجاره بده با مکافاتش...
پاسخ
تشکر کنندگان: sce ، kiana11 ، Persischer ، Danoosh ، reza_norouzi ، soheilbadami ، nedaba ، behfaza

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان