کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
HR158 یا اصلاحیه جدید قانون لغو روادید آمریکا با 38 کشور
(2015-12-29 ساعت 06:52)marco250 نوشته:  
(2015-12-29 ساعت 04:51)aidin123 نوشته:  
(2015-12-29 ساعت 00:48)elima1980 نوشته:  
(2015-12-28 ساعت 00:44)aidin123 نوشته:  سلام
من پریروز اومدم آمریکا
کسی هم ازم چیزی نپرسید . بدون مشکل ، توی فرودگاه همه کارها خیلی زود انجام شد.
فکر کنم همه چیز بستگی به خود فرد و یا پلیس امیگریشن فرودگاه داره.

ازکدوم گیت وفرودگاه وارد شدید؟

سانفرانسیسکو Cool
اتفاقآ با پاسپورت اروپایی هم اومدم که محل تولد رو زده ایران !!!))))
یعنی دقیقا اصل جنس ))) دقیقا همون کیسی که این قانون براشون تصویب شده))

این قانون هنوز اجرایی نشده، برای همین هم شما تونستید وارد آمریکا بشید.

تجربه به من ثابت کرده ایالت کالیفرنیا بهترین گیت برای ورود به آمریکاست بدترین ها نیویورک شیکاگو بوستون سیاتل وتگزاس Rolleyes
2013AS6354،رویت:6MAY،ارمنستان . 2،نفر. ارسال : 19MAY، کارنت: 11feb، مصاحبه:هفته29اپریل.کلیرنس :14جوون.ویزا:26جوون.ورود29جولای.لاس وگاس
پاسخ
تشکر کنندگان: sepandarA ، Daneshjo
(2015-12-28 ساعت 10:25)sce نوشته:  شاید اصلا ربطی به تاپیک و این موضوع نداشته باشه.اما....
خیلی خیلی خوشحالم که آرش دوباره پست میزاره.خوشحالم که یامی هنوز هست.جایی می خوندم که به جای پرسه زدن و وقت تلف کردن تو تاپیک های کلیرنس بهتره مطالب این دوستان و دوستان دیگه چون امیر مهاجر و سهیل بادامی و یه تعداد انگشت شمار دوستان دیگه رو به دقت مطالعه کنین.من شاید به صورت تمام قد از کسی دفاع نکنم.اما به شخصه تو این مدت سه سالی که اینجا هستم مطالب و پست های این دوستان رو بیشتر به واقعیات نزدیک می دونم.امیدوارم همچنان باشن.هر چند بودن تو این شرایط کمی براشون سخته.
موفق باشین.
این دوستانی که نام بردید و البته خود شما جزو وزنه های مهاجرسرا هستید و این وزنه ها با هم این خانواده ی بزرگرو سر جای خودش محکم میکنه ... براتون در تمامی مراحل زندگی آرزوی موفقیت و سربلندی دارم.
پاسخ
تشکر کنندگان: sce ، yami ، lighthouse ، غنچه ، Ali Sepehr ، Interuniversal ، Danoosh ، j.modarres ، Daneshjo
به به به به!

چشممون به جمال یار قدیمی مهاجرسرا آرش خان عزیز روشن شد! حقا که به درستی بچه ها بهت گفتند گاد فادر مهاجرسرا. چه عجب برادر یادی از ما کردی؟ به خونه ی همیشگی خودت مهاجرسرا دوباره خوش اومدی و امیدوارم باز هم مثل سابق مطالب قشنگت رو توی مهاجرسرا بزاری و ما ازش استفاده کنیم و رونق بخش این سایت بشی.

ارادتمند
صدرا
سیدعلی سپهر
مدیر ارشد مهاجرسرا و مدیرعامل شرکت پاریز تراول
۰۹۱۲۱۲۵۳۵۵۷

هر آنچه در مورد لاتاری بايد بدانيد.
https://telegram.me/pariztravel
پاسخ
تشکر کنندگان: Interuniversal ، Danoosh ، online27H ، j.modarres ، Hopeman ، battosai ، sce ، شوشینا ، aaraam ، Daneshjo
دوستان سلام. من تابحال فرض میکردم که این قانون برای گرینکارتیها نیست ولی دیروز که داشتم برمیگشتم ابران رفتم از ویزا افیسرهای توفرودگاه لس آنجلس دبل چک کنم.گفتند ما وضعیت زندگی را بررسی میکنیم اگر گرینکارتی و (بیشتر مدت اقامت) یعنی ساکن امریکا باشید و تعطیلات یا کوتاه مدت ایران برید ویزا لازم نیست. ولی اگر ایرانی ساکن کشور دیگر غیر امریکا و گرینگارتی باشید برای ورود ویزا هم میخواهیم!!!! پرسیدم یعنی چه مدت خروج ویزا لازم میشیم که جواب نداد گفت it depends!
این که شد تفسیر جدیدی از این فانون!!! مگه نه؟
البته این کارمندهای ادارات دولتی امریکا هم هرکدوم ساز خودشون را میزنند و دیدم از ده نفر یک سوال را بپرسی ده تا جواب مختلف میگیری.
پاسخ
تشکر کنندگان: behjan ، AMIRI1 ، Daneshjo
(2016-01-07 ساعت 20:59)rahbar نوشته:  دوستان سلام. من تابحال فرض میکردم که این قانون برای گرینکارتیها نیست ولی دیروز که داشتم برمیگشتم ابران رفتم از ویزا افیسرهای توفرودگاه لس آنجلس دبل چک کنم.گفتند ما وضعیت زندگی را بررسی میکنیم اگر گرینکارتی و (بیشتر مدت اقامت) یعنی ساکن آمریکا باشید و تعطیلات یا کوتاه مدت ایران برید ویزا لازم نیست. ولی اگر ایرانی ساکن کشور دیگر غیر آمریکا و گرینگارتی باشید برای ورود ویزا هم میخواهیم!!!! پرسیدم یعنی چه مدت خروج ویزا لازم میشیم که جواب نداد گفت it depends!
این که شد تفسیر جدیدی از این فانون!!! مگه نه؟
البته این کارمندهای ادارات دولتی آمریکا هم هرکدوم ساز خودشون را میزنند و دیدم از ده نفر یک سوال را بپرسی ده تا جواب مختلف میگیری.

دوست عزیز شما به متن قانون فقط مراجعه کنید و به تفاسیر رسمی بسنده کنید.

چه انتظاری از این آمریکایی هایی دارید که عکس یک پسر 13 یا 14 ساله رو روی گرین کارت یک زن 40 ساله می اندازن؟؟؟

پ.ن: عکس گرین کارت مورد اشاره موجود هست.
سیدعلی سپهر
۰۹۱۲۱۲۵۳۵۵۷

پاسخ
تشکر کنندگان: Danoosh ، Interuniversal ، behjan ، battosai ، rahbar ، Daneshjo
(2016-01-08 ساعت 07:32)Nazem نوشته:  دوست عزیز شما به متن قانون فقط مراجعه کنید و به تفاسیر رسمی بسنده کنید.

آقای ناظم توجه به متن قانون صحیح. اما من با ایمگرشن افیسری که تو واحد امنیت مرزی و گمرک نشسته بودند و تحت نظر هوملند سکریتی هستند صحبت کردم. یعنی مقامی که مسلط به اپدیتهای جدید قانونی بوده و در فرودگاه تصمیم گیرنده نهائی برای این امر هست. روی لباسشون CBP فکر کنم بود.
US CUSTOMS AND BORDER PROTECTION / HOMELAND SECURITY
فکر نمیکنم برداشت من از متن قانون بالاتر از حرف آنها (هرچند مبهم و دوپهلو) باشه. بنظرم بازم دوستان مسافر از همین مقامها درفرودگاهها بپرسند و نتیجه را اینجا برای اطلاع عموم بگذارند.
پاسخ
تشکر کنندگان: Daneshjo
تاپيك بدلايل فني از دست رفته بود كه با زحمات كاوه عزيز بازگردانده شد.
سیدعلی سپهر
۰۹۱۲۱۲۵۳۵۵۷

پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، Danoosh ، sce ، behjan
برید حالشو ببرید. مثله اینکه درست شد:

https://amash.house.gov/press-release/bi...strictions

http://thehill.com/blogs/congress-blog/f...prevention
ما در پیاله عکس رخ یار دیده ایم
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، yami ، Persischer
کلیه ارسال های مربوط به ترول و پاسخ ها و نقل قول ها و ... حذف شد و کاربر خاطی محروم شد.
سیدعلی سپهر
۰۹۱۲۱۲۵۳۵۵۷

پاسخ
تشکر کنندگان: Danoosh ، behjan ، yami ، kasra
سلام رفقا
ظاهرا این قانون داره اعمال میشه و نمونه عینیش رو هم توی لینک زیر میتونید ببینید .
http://www.theguardian.com/uk-news/2016/...are_btn_tw

sent from phone.
پاسخ
تشکر کنندگان: sce ، m_vaziran ، yami ، j.modarres ، behjan ، battosai ، lingni ، aaraam
قانون تازه محدودیت ویزای آمریکا اجرایی شد

قانون تازه محدودیت ویزای آمریکا از امروز پنجشنبه (۲۱ ژانویه/ ۱ بهمن) به اجرا گذاشته شده است. طبق قانون جدید، شهروندان ۳۸ کشور جهان که قبلا برای سفر به آمریکا به ویزا نیاز نداشتند اگر در پنج سال گذشته به ایران، عراق، سودان و سوریه سفر کرده باشند باید برای سفر به آمریکا ویزا بگیرند. شهروندان این چهار کشور هم حتی اگر تابعیت اروپایی داشته باشند، باید برای رفتن به آمریکا ویزا بگیرند.

البته بعضی افراد هم از این محدودیتها معاف شده اند.

بر اساس بیانیه‌ وزارت خارجه آمریکا، این مقررات شامل همه شهروندان دو تابعیتی این چهار کشور می‌شود چه در پنج سال گذشته به این کشورها سفر کرده باشند و چه سفر نکرده باشند.

آمریکا با ۳۸ کشور جهان قراردادی برای معافیت از گرفتن ویزا دارد اما براساس قانون تازه شهروندان این کشورها که بعد از اول مارس ۲۰۱۱ به سوریه، عراق، ایران و سودان سفر کرده باشند نمی‌توانند بدون ویزا به آمریکا بروند. شهروندانی که تابعیت دوگانه این چهار کشور را دارند هم باید برای سفر به آمریکا نیاز به ویزا دارند.

بر اساس مقررات تازه این شهروندان باید از طریق سفارت و کنسولگری‌های آمریکا اقدام به اخذ ویزا کنند. در همین رابطه اعلام شده است که در موارد ضروری مانند سفرهای تجاری، پزشکی و یا انسان‌دوستانه، مقامات آمریکایی روند دادن ویزا را تسریع خواهند کرد.
مقررات تازه برای افرادی که به دلایل دیپلماتیک و یا ماموریت نظامی و در خدمت کشورهای شامل معافیت از داشتن ویزا برای آمریکا، به ایران، عراق، سودان و سوریه رفته‌اند، اعمال نخواهد شد.

در همین حال همچنین بر اساس مقررات تازه از امروز (۲۱ ژانویه/۱ بهمن) مسافرانی که برگه معتبر سفر ورود به آمریکا (موسوم به "استا") را دارند و یا قبلا گفته‌اند که دارای ملیت دوگانه از کشورهای شامل مقردات تازه را دارا هستند، برگه جواز "استا"ی آنها دیگر اعتباری ندارد.
بیانیه وزارت امور خارجه آمریکا از مسافرین شامل مقررات تازه خواسته تا به سایت مربوطه مراجعه کنند.

این مقررات بخشی از قانونی است که اواخر دسامبر سال گذشته میلادی در کنگره تصویب شد و به امضای باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا، رسید. هدف اصلی طرح جلوگیری از ورود اروپایی های رادیکالیزه شده بود که برای گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) جنگیده اند.

اما آن قانون با اعتراض سازمان های امدادرسانی اروپایی و بازرگانان اروپایی که در ایران، عراق، سوریه و سودان فعالیت کرده‌اند و همچنین سازمان های حقوق مدنی آمریکا مواجه شد که آن را تبعیض آمیز می‌دانند. مقامات آمریکایی گفته بودند که تلاش می کنند تا ابهامات در این باره را رفع کنند.

منبع : BBC
پاسخ
تشکر کنندگان: sce ، lingni ، behjan ، j.modarres
سلام،
خواهشمندم دوستانی که با گرین کارتشون از امروز (که طرح اجرایی شده) وارد آمریکا می شن، هرکدوم تعریف کنند که آیا با ویزا بوده اند؟ بی ویزا بوده اند؟ آیا از اونها ویزا خواسته اند؟ نخواسته اند؟ گیت ورودیشون رو هم لطفا ً بگن.
خیلی خیلی ممنون می شیم.
پاسخ
تشکر کنندگان: behjan ، j.modarres
(2016-01-21 ساعت 22:07)lingni نوشته:  سلام،
خواهشمندم دوستانی که با گرین کارتشون از امروز (که طرح اجرایی شده) وارد آمریکا می شن، هرکدوم تعریف کنند که آیا با ویزا بوده اند؟ بی ویزا بوده اند؟ آیا از اونها ویزا خواسته اند؟ نخواسته اند؟ گیت ورودیشون رو هم لطفا ً بگن.
خیلی خیلی ممنون می شیم.

اصلا ربطی به گریـن کارتی ها نداره! ایـرانی ها یکبار میرن سفارت و ویـزا میگیرن و توی سفرهای بعدی که گریـن کارت دارن نیازی به ویزا ندارن. همین خبر پست بالا همه چی توش مشخصه.
پاسخ
تشکر کنندگان: amirhoseinc ، Ali Sepehr ، behjan ، j.modarres
(2016-01-21 ساعت 22:17)user99 نوشته:  
خیلی خیلی ممنون می شیم.

اصلا ربطی به گریـن کارتی ها نداره! ایـرانی ها یکبار میرن سفارت و ویـزا میگیرن و توی سفرهای بعدی که گریـن کارت دارن نیازی به ویزا ندارن.  همین خبر پست بالا همه چی توش مشخصه.

دوست عزیز ،
امیدوارم صحبت شما کاملا ً کاملا ً صحیح باشه. این منتها آرزوی همه هست. اما امیدوارم اجازه بدین که همه از تجربیاتشون بگن، نه از علائق و آنچه که فکر می کنن. بلکه از واقعیت هایی بگن که عملا ً اجرا می شه.
متشکر می شیم اگر اجازه بدین،
بسیار ممنون.
پاسخ
تشکر کنندگان: j.modarres ، aaraam
(2016-01-21 ساعت 23:33)lingni نوشته:  
(2016-01-21 ساعت 22:17)user99 نوشته:  
خیلی خیلی ممنون می شیم.

اصلا ربطی به گریـن کارتی ها نداره! ایـرانی ها یکبار میرن سفارت و ویـزا میگیرن و توی سفرهای بعدی که گریـن کارت دارن نیازی به ویزا ندارن.  همین خبر پست بالا همه چی توش مشخصه.

دوست عزیز ،
امیدوارم صحبت شما کاملا ً کاملا ً صحیح باشه. این منتها آرزوی همه هست. اما امیدوارم اجازه بدین که همه از تجربیاتشون بگن، نه از علائق و آنچه که فکر می کنن. بلکه از واقعیت هایی بگن که عملا ً اجرا می شه.
متشکر می شیم اگر اجازه بدین،
بسیار ممنون.
دوست عزیز شما ظاهرا علاقمند به ایجاد هیجان کاذب در زندگی هستین نه دنبال واقعیت؛ واقعیت در متن قانون اومده مراجعه کنید 
لطفا استرس و نگرانی بیخود به بعضی از دوستان وارد نکنید 
اجازه بدید مردم زندگیشونو داشته باشن لطفا
پاسخ
تشکر کنندگان: amirhoseinc ، Ali Sepehr ، Arashslm ، m_vaziran ، user99 ، Spiritual

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان