کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
شمارش معکوس برای اعلام نتایج لاتاری DV-2017
نتایج لاتاری DV-2017 اعلام شد.

راهنمای مشاهده نتایج لاتاری به همراه لینکها و نمونه نامه قبولی جدید، در تاپیک نتایج لاتاری DV-2017 قرار گرفت.

برندگان لاتاری لطفاً با ارسال مشخصات کیس خود در تاپیک خلاصه وضعیت کیس کاربران مهاجرسرا وضعیت خود را اعلام کنند.
مهاجرت در ابتدا مثل رگ زدن است يك خودكشى گنگ و ناموفق. يك، دو، سه. بكَن! ببُر! جول و پلاست را جمع كن. برو!
باقى سناريو معمولا نصف شب است و توى مسير فرودگاه مى خواهى دل و روده ات را بالا بياورى. ولى چون كالبدت هنرپيشه خوبى است پس همه چيز در كنترل است؛ بوس، بوس، بغل، مواظب خودت باش، دو تا چكه اشك، نه بيشتر. باى.
بكَن لعنتى! برو.
تشکر کنندگان: matin.sh ، msr839 ، baba-ali ، mona_ir ، mehre cyrus ، alirezanz ، jsmlz
سلام دوستان
داستان چیه؟ چرا تعداد صفحات اینقدر کم شده ، من یک ماهی هست نیومدم مهاجرسرا، شوکه شدم عددصفحات رو 10 تا دیدم
تا خدا چی بخواد
تشکر کنندگان: msr839 ، jsmlz
(2016-01-05 ساعت 13:28)elahe mousavi نوشته:  سلام دوستان
داستان چیه؟ چرا تعداد صفحات اینقدر کم شده ، من یک ماهی هست نیومدم مهاجرسرا، شوکه شدم عددصفحات رو 10 تا دیدم

یکی حرف سیاسی زده بود برای مدیران سایت اخطار اومده که احتمال میرفت سایت فیلتر بشه برای همین مدیران سایت تصمیم گرفتند کل صفحه ها رو حذف کنند.
تشکر کنندگان: Interuniversal ، elahe mousavi
اقا ونک و ایران زبان نمیشه یاد گرفت همه فارسی زبونند
خارج یه چیز دیگست
برای دیدن یه دوره 6 ماهه زبان در هند هم با تمامی مخارج رفت وامد دوباره و خوراک و اجاره در هند
به 5 الی 7 میلیون حداکثر پول نیاز هست
کی پایست برا هند
یا کی موسسه خوبی رو می دونه که سایت داره و با ادم کار می کنه
تشکر کنندگان: msr839 ، jsmlz
(2016-01-05 ساعت 18:05)DG-USA-Amir نوشته:  اقا ونک و ایران زبان نمیشه یاد گرفت همه فارسی زبونند
خارج یه چیز دیگست
برای دیدن یه دوره 6 ماهه زبان در هند هم با تمامی مخارج رفت وامد دوباره و خوراک و اجاره در هند
کی پایست برا هند

سلام دوست عزیز. این افکار شماست که فکر میکنید واسه یادگیری زبان هنـد خوبه و اینجا بده. شاید یکی دیگه فکر کنه و بگه نه اینجا بهتره و واقعا هم براش بهتر باشه!
من خودم هم حاضر نیستم واسه زبان برم هـند، چون به جز خرج اضافی چیز دیگه ای نیست! و من معتقدم خیلی خیلی بهتر میتونم تنهایی زبان یاد بگیرم! حتی بدون اینکه یک ریـال هم چه اینجا چه اونجا پول کلاس بدم! حالا نمیخوام شما رو متقاعد کنم، شاید شما شرایط، سن، میزان علاقه تون به زبان یا هـند و شرایط دیگه تون با من فرق داشته باشه، و من فقط نظر خودم رو گفتم. اتفاقا طبق تجربه ای که من داشتم و بسته به کارم خیلی زیاد صحبت های هندی ها رو دیدم، خیلی بد انگلیسی حرف میزنن! آدم بره اونجا و خشت اول یادگیری زبـانشو اونجا بذاره، ضربه بدی به لهجه زبانش میخوره!
الان عصر ارتـباطاته، میتونید به رایگان تـرابایت ها فیلم آموزشی یا فیلم سیـنمایی رو از ایـنترنت دانلود کنید و نگاه کنید.
من نظرم واسه یادگیری زبان برای همه دوستان اینه که:
1- اگر توی شبکه های اجتمـاعی مثل تـلگرام عضو هستید، 2-3 تا channel آموزش زبان رو دنبال کنید.
2- برید سایت یــو*تیـوب و 2 تا کانال مثل engvid رو پیدا کنید و یکی 2 روز اول که وقت و حوصله زیاد دارید سعی کنید روزی چند ساعت یکسره فیـلم های گذشته شون رو نگاه کنید و ببینید روندشون چجوریه و ... بعدش کانال هاشون رو دنبال کنید و خودشون معمولا هر 2-3 روزی یک کلیـپ آموزشی جدید میذارن مثلا حدود 10 دقیقه ای که زیاد وقتتون رو هم نمیگیره و مدتها اینجوری باهاشون پیش برید.
3- سعی کنید فیلـم خارجی به زبان اصـلی نگاه کنید و خیلی با دقت سعی کنید بفهمید چی میگن، میتونید زیرنویس زبـون اصلی همه فیلـم ها رو هم دانلود کنید و از روی صبحتشون اگر متوجه نشدید چی میگن، به زیرنویس نگاه کنید و اگر معنی کلمه رو نمیدونید توی app یا دیکشنری های آنلاین سریع معنیش رو پیدا کنید.
(من خودم این مورد سوم رو انجام نمیدم، چون زیاد علاقه ای به فیلم دیدن ندارم، و در طول روز خیلی وقتمو خواهد گرفت، ولی واسه کسی که حتما و شدیدا نیاز داره که انگلـیسیش خوب بشه خیلی مفید میتونه باشه فیلم دیدن، و همچنین سـریال های آموزشی انگلیسی، بعضی هاشون هم خیلی باحالن! اگر سطح زبانتون خیلی خوب نیست میتونید از کارتـون های انگلـیسی شروع کنید، چون خیلی واضح حرف میزنن.)
4- اگر شغل خاصی دارید یا علاقه به موضوع خاصی دارید! هر موضوعی اصلا! مثلا سلبریتی ها، آشپزی و ... هر روز سـایت هاشون رو روزی چند دقیقه بخونید! اینـترنت پره از این سـایت ها!

5- خوب رسیدیم به مرحله 5 که الان 20 دقیقه است دنبال لینکش بودم که واستون پیدا کنمش! چون قبلا اینو خونده بودم و به نظرم خیلی مفیده! گوش دادن! و تکرار کردن و جمله یادگرفتن، نه کلمه یاد گرفتن! فیـلم و ... دیدن و تکرار با زبون خودتون به انگلـیسی و تکرار و تکرار:
http://www.mohajersara.com/Thread-%D9%85...7#pid63547

در باب همین مورد میتونید آموزش نصــرت رو ببنید البته من خودم زیاد خوشم نیومد چون بدردم نمیخورد سطحش خیلی پایین بود واسم، ولی تقریبا میشه گفت مبنای کارش همین روش بالاست، شنیدن و گفتن.
(2016-01-05 ساعت 19:22)user99 نوشته:  سلام دوست عزیز. این
خوشم مياد تو اولين پستت تركوندي
نشون دادي كه وزن تاپيك و ميتوني سنگين تر كني دمت گرم Big Grin
من بشخصه با engvid خيلي كار كردم و عالي بود نتيجه
و همينطور ديگر متد ها ولي خب يكي سِلف اِستادي نيستن دگ بايد برن كلاس
در هر صورت چون در تاپيك مخصوص به خودش مفصل بحث شده ديگه ادامه نميدم!
بازم ممنون از نكات و راهنماييهاي مفيدتWink
لاتارى ، درس صبورى، تغيير و قطع وابستگى هاست و بيانگر اينه كه انسان هرچيزي رو كه بتونه تصور كنه قطعا بهش ميرسه!

طلب خير براي همه دوستان
تشکر کنندگان: alirezanz ، user99 ، taptan ، msr839 ، Danoosh ، kavevfarahzad ، jsmlz
(2016-01-05 ساعت 19:22)user99 نوشته:  
(2016-01-05 ساعت 18:05)DG-USA-Amir نوشته:  اقا ونک و ..

سلام دوست عزی..

کاملا موافقم، قبلا تجربمو گفته بودمCool حالا دوباره بحثش شد یه چیزایی بگم شاید بدرد خورد،

فیلم خیلی خیلی کمک میکنه رو من که شدیدا تاثیر داشت. البته من اینقد حوصله نداشتم بخاطر زبان فیلم ببینم، فیلم زیاد نگا میکنم زبانمو خوب کردSmile

کلاسم جایی برین که بهش علاقه داشته باشین من 6 سال ی جا می رفتم، یعنی هر جلسرو بدون استثنا به این امید می رفتم که تعطیل بشهBig Grin

6 سال کانون رفتم واقعا هر جلسش لذت بخش بود البته استاد خیلی مهمه، خوبی کانون این بود که من هیچ کاری خونه نمیکردم همین که تو کلاس بودم کافی بود و البته زیاد فک میزدمBig GrinBig Grin که به شما هم توصیه میکنم

و اما ی تجربه شخصی : تو خیابون یا هرجا هروقت واسه خودتون یه موضو پیدا کنید یا ی چیزو میبینید دربارش با خودتون حرف بزنین مهم نیست که چی میگین فقط حرف بزنید البته تو دلتون در غیر اینصورت اگه با لباس سفیدو امبولانس اومدن دنبالتون بنده و مهاجرسرا هیچ مسولیتیو نمی پذیریمWink

و البته سن و میزان حوصله و علاقه خیلی مهمه.

چقد حرف زدم :l
Its not who I am underneath, but what I do that defines me  
Его не кто я под ним, но то, что я делаю, что определяет меня

تاریخ آن سرزمین با "میلاد"
و تاریخ سرزمین من با "هجرت" آغاز میگردد...!

2015 = GOD DAMN IT  
2016 = GOD DAMN IT  
2017 = GOD DAMN IT  
2018 = GOD DAMN IT  
2019 =  ?GOD ?What
(2016-01-05 ساعت 18:05)DG-USA-Amir نوشته:  اقا ونک و ایران زبان نمیشه یاد گرفت همه فارسی زبونند
خارج یه چیز دیگست
کی پایست برا هند

سلام
اولا هزینه ها بیشتر از اینی میشه که نوشتین .جدای از مسایل مالی زندگی در خارج از کشور میتونه یه جورای به پروسه مهاجرتی یتان کمک کنه منظورم کسب تجربه زندگی در میان اقوام مختلف از کشور های مختلف(به فزض که خارج از ایران زندگی نکردین) یادگیری فرهنگ و رسم روسوم انها که در اینده شاید به دردتان بخوره(نکته : کیفت زندگی در هند رو با امریکا مقایسه نمیکنیم که قابل قیاس نیست ) در ثانی میتونه یه تست واقعی برای خودتون باشه که با قضیه قربت و دوری از خانه و خانواده چطور کنار میاید جدای ازنکات بالا به نظر خودم جو یا همون محیط یافتنی نیست ساختنیه یعنی شما تشریف میبرید هند میبیند که بیشتر همکلاسی هایتان همه فارسی زبان هستن پس اونم به خود شما بستگی داره که با کدام قشر رفت و امد داشته باشید یا دوست شوید اگر با هموطنان گشتید قطعا بهره کامل از دوره زبانتان را نخواهید برد ولی اگر با خارجی های دیگه که تعدادشون کمتر است بگردید به نفع خودتان هست چون در اون موقع مجبور خواهید شد که انگلیسی صجبت کنید و این خیلی خیلی به زبان اموزیتان کمک میکنه حالا اگه فک میکنید ایران نمیتونید اونطور که مد نظرتون هست زبان یاد بگرید بگید تا اطلاعات کامل تری بهتون بدم.
در ضمن تجربه شخصیم اگر با زبان اشنا نیستید سی دی های نصرت میتونه کمکتون کنه البته با همون روش و متد خود دکتر نصرت روزی یه درس
نه دو درس
اونجای که دوستمون گفتن با خودتون صجبت کنید واقعا جواب میده البته بعضی مواقع تو خیابون نا خوداگاه تیکه انگلیسی مپروندم که همه به چشم فراری نگام میکردن پBig Grinیپش میاد ولی خیالتون تخت به نتیجش اش می ارزه
یه کاری دیگه هم میتوانید انجام بدید اونم اینه که یه نفر رو پیدا کنید و با اون کامل انگلیسی صجبت کنید یعنی هر جا رفتین فقط انگلیش
فیلم و سریال زبان اصلی هم یادتون نره زیرنویس هم فقط و فقط انگلیسی چون زیر نویس فارسی سلیقه ای ترجمه میشه
روزهای خوب هم میاد ، فقط دادیم چین بسازه ارزون دربیاد

DV 2010‎ ‎- ‎DV ‎2011 - DV 2012 -DV 2013 - DV 2014 - DV 2015 -‎
DV‎ ‎2016
-    DV 2017‎
‎DV ‎2018

تشکر کنندگان: msr839 ، alirezanz ، Danoosh ، sheghi ، Interuniversal ، elahe mousavi ، jsmlz
رئیس‌جمهوری آمریکا، پس از مانع‌تراشی‌های کنگره برای سخت‌تر کردن قوانین حمل سلاح این دستور را با استفاده از اختیارات ریاست‌جمهوری خود صادر کرده است.
به موجب قوانین جدید، همه فروشندگان سلاح به اخذ گواهینامه در آینده ملزم می‌شوند. هم خریداران و هم فروشندگان، بایستی آزمون‌های مخصوصی بگذرانند.
می گذرد ...
تشکر کنندگان: alirezanz ، someonelikeyou ، Danoosh ، sheghi ، Interuniversal ، babak_m ، taptan
روزی مردی خواب عجیبی دید او دید که پیش فرشته هاست و به کارهای آن ها نگاه می کند.
هنگام ورود، دسته بزرگی از فرشتگان را دید که سخت مشغول کارند و تند تند نامه هایی را که توسط پیک ها از زمین می رسند، باز می کنند و آن ها را داخل جعبه می گذارند.
مرد از فرشته ای پرسید، شما چه کار می کنید؟

فرشته در حالی که داشت نامه ای را باز می کرد، گفت: این جا بخش دریافت است و دعاها و تقاضاهای مردم از خداوند را تحویل می گیریم.
مرد کمی جلوتر رفت، باز تعدادی از فرشتگان را دید که کاغذهایی را داخل پاکت می گذارند و آن ها را توسط پیک هایی به زمین می فرستند.. پرسید: شماها چکار می کنید؟
یکی از فرشتگان با عجله گفت: این جا بخش ارسال است، ما الطاف و رحمت های خداوندی را برای بندگان می فرستیم.

مرد کمی جلوتر رفت و دید یک فرشته بیکار نشسته است.. با تعجب از فرشته پرسید: شما چرا بیکارید؟
فرشته جواب داد: این جا بخش تصدیق جواب است. مردمی که دعاهایشان مستجاب شده، باید جواب بفرستند ولی عده بسیار کمی جواب می دهند.
مرد از فرشته پرسید: مردم چگونه می توانند جواب بفرستند؟
فرشته پاسخ داد: بسیار ساده، فقط کافی است بگویند: خدایا شکر!
می گذرد ...
تشکر کنندگان: matin.sh ، mehre cyrus ، alirezanz ، نسل سوخته ، bambo_26 ، roadhog ، jsmlz
دوستان خوب و نازنین درود
از مطالب دوستان درباره ی زبان واقعا استفاده کردم
من هم فکر میکنم که یادگیری زبان در کل پروسه ی مهاجرت اولین و مهمترین اولویته به نظرم دوستانی که واقعا قصد مهاجرت دارن ازین نکته غافل نشن
دوستی تعریف میکرد که قصد مهاجرت به کانادا رو داشت به تعریف خودش نمره ی آیلتس اش 6/5 و اسپیکینگ رو 7 گرفته بود میگفت که :
وقتی وارد کانادا شدم متوجه اهمیت بی بدیل زبان شدم با اینکه فکر میکردم زبانم خوبه اما با ورود به جامعه ی انگلیسی زبان تازه متوجه ضعف مفرط ام
در زبان شدم. این ضعف وقتی بیشتر خودش رو نشون داد که به دنبال کار و ارائه ی رزومه بودم . متوجه شدم که داشته های من در زبان انگلیسی اصلا
جوابگوی حتی یه مصاحبه ی کاری نیست! عزیزان هندی و چینی در بازار شدیدا رقابتی جستجوی کار اینجا هم گوی سبقت رو ربوده بودند...
به هر حال دوستان خوب به هر روشی که میتونید و براتون مقدوره چه کلاس چه خود آموزی در تقویت زبان کوشا باشید
به امید سلامتی و شادی و بهروزی همه ی دوستان عزیز
----------------------------------------------------------------------------------------------------
خائنانه ترین خیانت ها آنهایی هستند که وقتی یک جلیقه ی نجات در کمد
آویزان است به خودت دروغ میگویی که احتمالا اندازه ی کسی که دارد غرق
میشود نیست! ریشه ی سقوط ما همین است "نفع شخصی"
----------------------------------------------------------------------------------------------------
خداوندا من خود را برای سخت ترینها و بدترینها آماده کرده ام
اما تو آسانترین ها و بهترین ها را به من عطا فرما
تشکر کنندگان: alirezanz ، user99 ، msr839 ، elahe mousavi ، lighter ، jsmlz
(2016-01-06 ساعت 22:33)kavevfarahzad نوشته:  دوستان خوب و...

مشکل اینجاست که خیلی ها زبانو به عنوان درس میرن میخونن، یاد میگیرن، این تا ی جایی خوبه اما بعدش باید به شدت از زبان استفاده کرد و فیلم دید و با نیتوا اگه ممکن بود صحبت کرد.

راستی اون دوستی که گفته بود هند

یه استاد زبانم میگفت رفته بود لندن با ی دوست لندنیش بود با یه هندیه که در رابطه با کارشون صحبت میکردن هیچی متوجه نشد بعد که هندیه رفت دوستش با اون لهجه بریتانیایی گفت حالیت شد چی گفت؟؟

یعنی اینقد افتضاحن که یه بریتانیایی هم حالیش نشد دیگه حالا شما فکرشو بکن ما...
Its not who I am underneath, but what I do that defines me  
Его не кто я под ним, но то, что я делаю, что определяет меня

تاریخ آن سرزمین با "میلاد"
و تاریخ سرزمین من با "هجرت" آغاز میگردد...!

2015 = GOD DAMN IT  
2016 = GOD DAMN IT  
2017 = GOD DAMN IT  
2018 = GOD DAMN IT  
2019 =  ?GOD ?What
تشکر کنندگان: storagemeter ، msr839 ، kavevfarahzad ، jsmlz
سلام دوستان شرمنده كم ميام مهاجرسرا راستش من در انجام خدمت وظيفه هستم دوستان همچنان كساني كه
امار ندادن ميتونن به بنده پيام بدن تا اسمشون تو ليست بذارم
تشکر کنندگان: alirezanz ، msr839 ، sheghi ، jsmlz
سلام ودرود خدمت همه ی مهاجر سرایی های گل...اول تبریک بابت راه اندازی دوباره تاپیک و دوم هم امیدوارم سال میلادی جدید سال پر برکتی باشه واسه همتون...دعا میکنم همتون به ارزو ها و رویاهاتون برسین چون واقعا به خاطر همین رویاها و ارزوها به زندگی امید داریم و ادامه میدیم....انشالا اردیبهشت همتون خوشحال باشین(-:واسه منم دعا کنین عجیب نیاز دارم به این تغیر...در پناه و رحمت حق باشین عزت زیاد(-:
رود خانه ها می دانند که عجله ای در کار نیست

ما روزی به مقصد خواهیم رسید! Wink
امیلن
تشکر کنندگان: Interuniversal ، msr839 ، kavevfarahzad ، alirezanz ، jsmlz
با یک مرد انگلیسی و همسر چینی اش در سفر زمینی میان مرز مشترک دو کشور عربی حاشیه ی جنوبی خلیج فارس همراه بودم.
پاسپورت آن آقای انگلیسی را که روی سنگ بگذاری آب می شود و ارادت دولتمردان عرب چنان رفت و آمد را برای ایشان راحت کرده که انگار جلد و رنگ پاسپورت برای هر مرزبانی لااقل در این منطقه از دنیا حکم دستور آسمانی را دارد و صاحب آن به راحتی از هر مرزی رد می شود و یک فقره Welcome هم تقدیمش می گردد. مرزبان با لباس فرم و چهره ی سوخته و باد کرده ی عربی اش از پشت دریچه ی کوچکی که باد مطبوع کولر گازی داخل اتاق جناب ایشان را به ما ایستادگان در زیر آفتاب سوزان می رساند، به آن آقای انگلیسی فرمود:
"You no problem, my wife problem!"

زبان بسته می خواست بگوید شما برای عبور مشکلی نداری اما همسر چینی ات باید مراحل اداری از جمله پر کردن فرم ، اسکن چشم و پرداخت ورودی را انجام دهد! مرزبان خواست که از زبان بدن هم کمک بگیرد پس از جا بلند شد و در حالی که یک دستش را بر روی کمربند نظامی بسته شده روی شکم برآمده اش آویزان کرده بود یک بار دیگر همان جمله را تکرار کرد که ناگهان زن چینی قهقهه ای بلند سر داد و در حالی که تمام تنش از خنده می لرزید کم مانده بود از مرزبان بپرسد: همسرت مگر چه مشکلی دارد؟ که شوهر انگلیسی اش او را ساکت کرد و به صحبت با مرزبان پرداخت که دیگر داشت برافروخته هم می شد! وقتی ماجرا ختم به خیر شد مرد در داخل ماشینی که همه دوباره سوار آن شدیم رو به زن چینی اش که انگلیسی را خیلی خوب هم حرف می زد گفت: هرگز به انگلیسی حرف زدن مردم نخند!
می گذرد ...
تشکر کنندگان: alirezanz ، Interuniversal ، lighter ، jsmlz

کاربران در حال بازدید این موضوع: