کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
تغییر وضعیت ساکنان آمریکا (Adjustment of Status)
(2016-09-30 ساعت 19:53)ktt نوشته:  دوست عزیز مهر ۲۰۱۷
قبل از فرستادن پکیج اتون چندین بار چک کنید و حتمن از افراد مطلع کمک بگیرید؛ خصوصا به پارت دوم ‌I-485حتمن توجه کنید که با توجه یه شرایط نوع ویزا و شرایط اقامت اتان کدام بند را انتخاب کنید..باز تاکید میکنم  برای چک نهایی حتمن کمک بگیرید..که خدای نکرده پکیج اتان را ریجکت نکنند...برای مرتبط کردن مدارک هرگز از منکنه استفاده نکنید..از کلیپس های کوچک استفاده کنید و مدارک اپلیکنت و افراد خانواده را جداگانه با یه کلیپس بزرگتر جدا سازی کنید: و.براتون موفقیت و ارامش ارزو میکنم...

خيلي ممنون از راهنمايي تون بله من يه جلسه وقت مشاوره با وكيل گرفتم البته برام پر نكرد ولي همه موارد رو پرسيدم اميدوارم درست انجام داده باشم.ولي دقيقا در مورد اين سوال ٢ براي من و همسرم گفته گزينه a رو بزنيم دوباره هم زنگ زدم بهش گفت همين درسته. به نظر شما چطور؟در مورد منگنه هم من هر فرمو جدا جدا منگنه زدم باز كنم گيره بزنم اشكالي داره يا بايد از اول پر كنم؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-09-30 ساعت 21:48)مهر٢٠١٧ نوشته:  
(2016-09-30 ساعت 19:53)ktt نوشته:  دوست عزیز مهر ۲۰۱۷
قبل از فرستادن پکیج اتون چندین بار چک کنید و حتمن از افراد مطلع کمک بگیرید؛ خصوصا به پارت دوم ‌I-485حتمن توجه کنید که با توجه یه شرایط نوع ویزا و شرایط اقامت اتان کدام بند را انتخاب کنید..باز تاکید میکنم  برای چک نهایی حتمن کمک بگیرید..که خدای نکرده پکیج اتان را ریجکت نکنند...برای مرتبط کردن مدارک هرگز از منکنه استفاده نکنید..از کلیپس های کوچک استفاده کنید و مدارک اپلیکنت و افراد خانواده را جداگانه با یه کلیپس بزرگتر جدا سازی کنید: و.براتون موفقیت و ارامش ارزو میکنم...

خيلي ممنون از راهنمايي تون بله من يه جلسه وقت مشاوره با وكيل گرفتم البته برام پر نكرد ولي همه موارد رو پرسيدم اميدوارم درست انجام داده باشم.ولي دقيقا در مورد اين سوال ٢ براي من و همسرم گفته گزينه a رو بزنيم دوباره هم زنگ زدم بهش گفت همين درسته. به نظر شما چطور؟در مورد منگنه هم من هر فرمو جدا جدا منگنه زدم باز كنم گيره بزنم اشكالي داره يا بايد از اول پر كنم؟

من از شرایط و نوع ویزای شما اطلاعی ندارم...اما این را تقریبا اطمینان دارم که کسانی که با ویزای کار یا ویزای دانشجویی مثل ‌F1 باید گزینه H را انتخاب کنند؛ این مدارک اسکن میشوند و برای سهولت کار آن ها باید منگنه نباشد.من ترجیح م این است که مدارک مرتب و تمیز بابد باشند ..دیگه بستگی به خودتان دارد .
پاسخ
تشکر کنندگان: مهر٢٠١٧
كل مبلغ رو با يه چك ميتونم بدم يا بايد براي همسر جدا باشه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
شاید ذکر این موضوع به دوستان کمک کند!!! اگر شخصی که برنده لاتاری است و شرایط اقامت ش ( pending asylum)میباشد باید در فرم I-485 پارت دوم برای پرینسیپال گزینه H انتخاب کند !و گزینه B را برای همسر و فرزندان همچنین در قسمت خالی گزینه H بنویسید؛'Diversity Visa Winner. Selectee Notification Letter attached'
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-10-01 ساعت 10:01)مهر٢٠١٧ نوشته:  كل مبلغ رو با يه چك ميتونم بدم يا بايد براي همسر جدا باشه؟
باید جدا باشه..همون طوری که مابقی مدارک همسرتون جداگانه فایل شده و با کلیپس بهم وصل شده باشد...
پاسخ
توي سايت AOS براي شخص برنده G325A خواسته و براي همسر G325 محتوا فرقي نداره بايد به همين صورت باشه يا فرقي نميكنه؟در مورد قباله ازدواج فقط كبي خواسته در مورد ما كه ترجمه ميخواد هم صدق ميكنه يا ترجمه اصلي ميخواد؟در مورد جك در صورت امكان توضيح بديد كه pay to the order of كي دقيقا بايد باشه و for؟
آدرس رو هم دقيق لطفا مينويسيد براي ارسال مدارك؟ خيلي خيلي ممنونم
پاسخ
تشکر کنندگان:
USCIS Chicago Lockbox
For U.S. Postal Service (USPS) deliveries:
USCIS
PO Box 805887
Chicago, IL 60680-4120
For Express mail and courier deliveries:
USCIS
Attn: FBAS
131 South Dearborn - 3rd Floor
Chicago, IL 60603-5517

https://www.uscis.gov/i-485-addresses
پاسخ
من سوال اتون متوجه نشدم در مورد سند ازدواج...سند ازدواج وقتی ترجمه میشود ..قاعدتا کپی متن فارسی اش همراه ترجمه ش تایید میشود و دارالترجمه به ما میدهد؛ همان را باید فرستاد !
پاسخ
(2016-10-05 ساعت 04:15)ktt نوشته:  من سوال اتون متوجه نشدم در مورد سند ازدواج...سند ازدواج وقتی ترجمه میشود ..قاعدتا کپی متن فارسی اش همراه ترجمه ش تایید میشود و دارالترجمه به ما میدهد؛ همان را باید فرستاد !

خيلي ممنونم يه سوال ديكه در مورد مدرك من فقط آخرين مدرك دانشكاهيمو با ترجمه دارم نه مدرك دبيرستان كافيه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-10-05 ساعت 06:13)مهر٢٠١٧ نوشته:  
(2016-10-05 ساعت 04:15)ktt نوشته:  من سوال اتون متوجه نشدم در مورد سند ازدواج...سند ازدواج وقتی ترجمه میشود ..قاعدتا کپی متن فارسی اش همراه ترجمه ش تایید میشود و دارالترجمه به ما میدهد؛ همان را باید فرستاد !

خيلي ممنونم يه سوال ديكه در مورد مدرك من فقط آخرين مدرك دانشكاهيمو با ترجمه دارم نه مدرك دبيرستان كافيه؟

متاسفانه جوابم خیر است..شما یا باید:
یا دارای تحصیلات دبیرستانی و یا تحصیلاتی معادل آن داشته باشید که نشان دهنده تکمیل موفقیت آمیز ١٢سال تحصیل در مقاطع ابتدایی و دبیرستان باشد
یا
- ٢سال تجربه کاری طی ۵سال گذشته در زمینه مشاغلی که انجام آنها نیازمند حداقل دو سال کارآموزی و یا تجربه میباشد، داشته باشید. برای تصمیم گیری در زمینه صلاحیت تجربه کاری، مرجع ذیصلاح وزارت کار آمریکا است. !

من این مقدار اطلاعات دارم ؛ باز هم تصمیم با خودتون و سوال کنید..یا خواستید ریسک ش را بپذیرید که اخرین مدرک اتون بفرستین ..شاید هم شانس بیاورید و قبول کنند.. و به گرین کارت بدون ارایه دیپلم هم رسیدید.
پاسخ
(2016-10-05 ساعت 06:51)ktt نوشته:  
(2016-10-05 ساعت 06:13)مهر٢٠١٧ نوشته:  

متاسفانه جوابم خیر است..شما یا باید:
  یا دارای تحصیلات دبیرستانی و یا تحصیلاتی معادل آن داشته باشید که نشان دهنده تکمیل موفقیت آمیز ١٢سال تحصیل در مقاطع ابتدایی و دبیرستان باشد
یا
-     ٢سال تجربه کاری طی ۵سال گذشته در زمینه مشاغلی که انجام آنها نیازمند حداقل دو سال کارآموزی و یا تجربه میباشد، داشته باشید. برای تصمیم گیری در زمینه صلاحیت تجربه کاری، مرجع ذیصلاح  وزارت کار آمریکا است. !

من این مقدار اطلاعات دارم ؛ باز هم تصمیم با خودتون و سوال کنید..یا خواستید ریسک ش را بپذیرید که اخرین مدرک اتون بفرستین ..شاید هم شانس بیاورید و قبول کنند.. و به گرین کارت بدون ارایه دیپلم هم رسیدید.

اينكه من اينجا دانشجو هستم براشون كافي نيست؟ البته اون مورد سابقه كاري رو هم من با ترجمه از سه جاي مختلف سابقه معتبر دارم ميتونم بفرستم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-10-05 ساعت 04:02)ktt نوشته:  USCIS Chicago Lockbox
For U.S. Postal Service (USPS) deliveries:
USCIS
PO Box 805887
Chicago, IL 60680-4120
For Express mail and courier deliveries:
USCIS
Attn: FBAS
131 South Dearborn - 3rd Floor
Chicago, IL 60603-5517

دوستاني كه از اين سورس استفاده ميكنن براي express شماره ١٣١ رو قبل از south dearborn بنويسيد

https://www.uscis.gov/i-485-addresses
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان عزيز من امروز صبح با اكسبرس فرستادم مداركم رو فردا قبل از ٣ ظهر حتما به دستشون ميرسه. مدرك دبيرستان رو هم نذاشتم. خبرش رو بهتون ميدم . اكسبرس ٢٣ دلار تقريبا البته بست معمولي هم با رسيد و تركينك فقط ٦ دلار بود كه حداكثر ٣ روزه ميرسه ولي من ريسك نكردم.
قدم بعدي رو ميشه توضيح بديد؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
معمولا وقتی فرم ۱۱۴۵ را پر کرده باشید؛ بعد از چند روز بهتون ایمیل و تکست به موبایل میفرستند و شماره رسید میدهند که مدارک اتان رااکسپت کردند؛ و باید بین ۷ تا ۱۰ روز منتظز باشید تا بطور رسمی و official Receipt Notice (Form I-797) با نامه برای شما بفرستند؛ بعد با شماره رسید تون توی سایت میروید و میتونید وضعیت اتان را چک کنید..بعد هم منتظر نامه بیو متریک و بعد هم انتظار که مشخص نیست برای هر شخصی چقدر چک کردن طول بکشه . بعد هم نامه مصاحبه و مصاحبه... و باز مشخص نیست چقدر بعد از مصاحبه باید منتظر شد ...اخر هم امیدوارم گرین کارت...به سلامتی و تمام...
پاسخ
(2016-10-06 ساعت 08:53)ktt نوشته:  معمولا وقتی فرم ۱۱۴۵ را پر کرده باشید؛ بعد از چند روز بهتون ایمیل و تکست به موبایل میفرستند  و شماره رسید میدهند که مدارک اتان رااکسپت کردند؛ و باید بین ۷ تا ۱۰ روز منتظز باشید تا بطور رسمی و  official Receipt Notice (Form I-797) با نامه برای شما بفرستند؛ بعد با شماره رسید تون توی سایت میروید و میتونید وضعیت اتان را چک کنید..بعد هم منتظر نامه بیو متریک و بعد هم  انتظار که مشخص نیست  برای هر شخصی چقدر چک کردن طول بکشه . بعد هم نامه مصاحبه و مصاحبه... و  باز مشخص نیست چقدر بعد از مصاحبه باید منتظر شد ...اخر هم امیدوارم  گرین کارت...به سلامتی  و تمام...

درصورتيكه كم و كسري باشه بر ميكردونن يا تو نامه اعلام ميكنن؟ مثلا اكه براي من ديبلم رو بخوان؟
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان