کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
تغییر وضعیت ساکنان آمریکا (Adjustment of Status)
(2016-08-10 ساعت 05:22)atm849 نوشته:  
(2016-08-10 ساعت 05:10)مهر٢٠١٧ نوشته:  من دقيقا متوجه نميشم يعني اگه من براي ماه نومبر كارنت بشم مصاحبه كه تقريبا قدم نهايي هست توي نومبر انجام ميشه؟

شما اگه تو نوامبر کارنت بشید به طور معمول مدارک رو تو سپتامبر میفرستید بیومتریک رو تو اکتبر میرید مصاحبه رو تو نوامبر یا دسامبر میرید.

کیس با کیس متفاوت است و نمیشود بصورت دقیق براورد داشت...مثلا من در فروم امیگریشن میبینم که سال گذشته یک نفر نوامبر کارنت شده. و استیتس یعنی وضعیت ویزایش Pending Asylum بوده.۲۴ اکتبر فایل مدارکش به شیکاگو باکس فرستاده و ۱۹ می مصاحبه رفته..یعنی ۸ ماه برای مصاحبه منتظر بوده است یا دانشجوهای که چک اشون بیشتر طول کشیده و زمان طولانی تری منتظر مصاحبه بوده اند.
پاسخ
تشکر کنندگان: مهر٢٠١٧
(2016-08-10 ساعت 06:20)ktt نوشته:  
(2016-08-10 ساعت 05:22)atm849 نوشته:  
(2016-08-10 ساعت 05:10)مهر٢٠١٧ نوشته:  من دقيقا متوجه نميشم يعني اگه من براي ماه نومبر كارنت بشم مصاحبه كه تقريبا قدم نهايي هست توي نومبر انجام ميشه؟

شما اگه تو نوامبر کارنت بشید به طور معمول مدارک رو تو سپتامبر میفرستید بیومتریک رو تو اکتبر میرید مصاحبه رو تو نوامبر یا دسامبر میرید.

کیس با کیس متفاوت است و نمیشود بصورت دقیق براورد داشت...مثلا من در فروم امیگریشن میبینم که  سال گذشته یک نفر نوامبر کارنت شده. و استیتس یعنی وضعیت ویزایش Pending Asylum بوده.۲۴ اکتبر فایل مدارکش به شیکاگو باکس فرستاده و ۱۹ می مصاحبه رفته..یعنی ۸ ماه برای مصاحبه منتظر بوده است یا دانشجوهای که چک اشون بیشتر طول کشیده و زمان  طولانی تری  منتظر مصاحبه بوده اند.

اين دير و زود شدن مربوط به وضعيت برنده هاست؟ من يادمه يه جايي خوندم مربوط به زمان دهي uscis ميشه كه تو بعضي شهر ها متقاضي بيشتري داره؟ احتمالا مال من ميفته santa ana شما ميدونيد اين دوستان كجا تشريف داشتن؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-08-10 ساعت 21:15)مهر٢٠١٧ نوشته:  
(2016-08-10 ساعت 06:20)ktt نوشته:  
(2016-08-10 ساعت 05:22)atm849 نوشته:  شما اگه تو نوامبر کارنت بشید به طور معمول مدارک رو تو سپتامبر میفرستید بیومتریک رو تو اکتبر میرید مصاحبه رو تو نوامبر یا دسامبر میرید.

کیس با کیس متفاوت است و نمیشود بصورت دقیق براورد داشت...مثلا من در فروم امیگریشن میبینم که  سال گذشته یک نفر نوامبر کارنت شده. و استیتس یعنی وضعیت ویزایش Pending Asylum بوده.۲۴ اکتبر فایل مدارکش به شیکاگو باکس فرستاده و ۱۹ می مصاحبه رفته..یعنی ۸ ماه برای مصاحبه منتظر بوده است یا دانشجوهای که چک اشون بیشتر طول کشیده و زمان  طولانی تری  منتظر مصاحبه بوده اند.

اين دير و زود شدن مربوط به وضعيت برنده هاست؟ من يادمه يه جايي خوندم مربوط به زمان دهي uscis ميشه كه تو بعضي شهر ها متقاضي بيشتري داره؟ احتمالا مال من ميفته santa ana شما ميدونيد اين دوستان كجا تشريف داشتن؟

تصورم اینه که بله ربط به شرایط و وضعیت متقاضی داشته باشه؛این موردی که بطور مثال گفتم فیلد افیس ش لوس انجلس بوده... یه مورد دیگه که نوع ویزایشTN بوده ۲۸ ژانویه مدارکش فرستاده و ۲۸ مارچ به مصاحبه رفته همان فیلد افیس مورد نظر شما Santa Ana /CA...فقط ۲ ماه منتظر بوده..شرایط پرونده میتونه تعیین کننده اصلی باشه.. اینها همه نمونه ست..اصلا نگران نباشید؛ فقط توکل باید کرد...یقین داشته باشین بهترین ها برایمان رقم خواهد خورد!
پاسخ
سلام دوستان
یک سوال داشتم
ادرسی شخصی رو که تو فرم 260 نوشتم در آمریکا و می خوام برم اونجا الان عوض شده و می خوام آدرس جدید رو از همین الان تصحیح کنم باید چیکار کنم؟
چون ممن شنیدم حتی بعد ورود به آمریکا تو فرودگاه هم آدرس جدید رو بدیم و حتی موقع پرداخت پول هم تو uscisآدرس جدید رو بدیم باز ممکنه اشتباه کنن
به من گفتن فرم ds-230 رو پرکنید با خودتون ببرید سفارت و الان آنلاک هم نکنید برای تغییر آدرس
الان من چه کار باید انجام بدم؟چه جوری این تغییر آدرس رو اعلام کنم ؟
Sspsk Rolleyes
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-08-20 ساعت 10:17)sspsk نوشته:  سلام دوستان
یک سوال داشتم
ادرسی شخصی رو که تو فرم 260 نوشتم در آمریکا و می خوام برم اونجا الان عوض شده و می خوام آدرس جدید رو از همین الان تصحیح کنم باید چیکار کنم؟
چون ممن شنیدم حتی بعد ورود به آمریکا تو فرودگاه هم آدرس جدید رو بدیم و حتی موقع پرداخت پول هم تو uscisآدرس جدید رو بدیم باز ممکنه اشتباه کنن
به من گفتن فرم ds-230 رو پرکنید با خودتون ببرید سفارت و الان آنلاک هم نکنید برای تغییر آدرس

دوست عزيز به نظرم سوالتونو جاي مناسبي مطرح نكرديد چون اين بخش مربوط به كساني هست كه در حال حاضر امريكا هستن.
پاسخ
تشکر کنندگان:
یک سوال داشتم

لازم نیست الان عوض کنید. خیلی ها اصلا تو آمریکا کسی رو ندارند و آدرس هتل میدند. شما در لحظه ورود به آمریکا هر آدرسی که بدید گرین کارتتون پست میشه به همون آدرس
پاسخ
تشکر کنندگان: sspsk
(2016-08-20 ساعت 21:03)مهر٢٠١٧ نوشته:  [quote='sspsk' pid='722046' dateline='1471672077']
سلام دوستان
یک سوال داشتم

دوست عزيز به نظرم سوالتونو جاي مناسبي مطرح نكرديد چون اين بخش مربوط به كساني هست كه در حال حاضر امريكا هستن.
[/q
یکی از اقوام من پارسال رفته بود آمریکا و از برندگان 2015 بود همین اتفاق براش افتاد سیستم اداری اونجا خیلی بهتر از ایران نیست تو سایت درست کرد به پست اعلام کرد تغییر آدرس با این حال به آدرس قبلی براشون اومده بود که خیلی طول کشید متوجه بشه و اینکه به من گفتن بعد نامه دوم آنلاک کنید و موقع مصاحبه فرم رو پرکنید و این مربوط می شه به قبل ورود به آمریکا اگه با دقت سوال رو می خوندید این حرف رو نمی زدید
Sspsk Rolleyes
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-08-22 ساعت 10:40)sspsk نوشته:  
(2016-08-20 ساعت 21:03)مهر٢٠١٧ نوشته:  
یک سوال داشتم

[/q
یکی از اقوام من پارسال رفته بود آمریکا و از برندگان 2015 بود همین اتفاق براش افتاد سیستم اداری اونجا خیلی بهتر از ایران نیست تو سایت  درست کرد به پست اعلام کرد تغییر آدرس با این حال به آدرس قبلی براشون اومده بود که خیلی طول کشید متوجه بشه و اینکه به من گفتن بعد نامه دوم آنلاک کنید و موقع مصاحبه فرم رو پرکنید و این مربوط می شه به قبل ورود به آمریکا اگه با دقت سوال رو می خوندید این حرف رو نمی زدید
ایشون درست میگن. این فروم برای کسانی هست که برنده لاتاری شدن و داخل آمریکا هستن (مثلا دانشجو هستن و یا با ویزای کار هستن). پروسه این افراد متفاوت هست و تو این فروم راجع به اون موضوع بحث میشه
پاسخ
سلام دوستان خوشبختانه شماره من كارنت شده حالا پشيمونم كه چرا وقت دكترمو عوض كردم! تو اين مدت تقريبا تمام فرم ها رو پر كردم فقط يه سوالي داشتم در مورد پول هاي واريزي . من متوجه نشدم كه الان بايد اين پول ها رو پرداخت كنم و رسيد ها رو پست كنم همزمان؟ يانه و اينكه تمام اين فرم ها رو بايد همزمان پست كنم يا مثلا اوني كه مربوط به ان:شت نگاري ميشه رو بايد با خودم ببرم براي انگشت نگاري؟ اگه كسي ميدونه لطفا دقيق توضيح بديد چون من الان خيلي استرس دارم ممنونم
پاسخ
تشکر کنندگان: atm849
(2016-09-09 ساعت 02:57)مهر٢٠١٧ نوشته:  سلام دوستان خوشبختانه شماره من كارنت شده حالا پشيمونم كه چرا وقت دكترمو عوض كردم! تو اين مدت تقريبا تمام فرم ها رو پر كردم فقط يه سوالي داشتم در مورد پول هاي واريزي . من متوجه نشدم كه الان بايد اين پول ها رو پرداخت كنم و رسيد ها رو پست كنم همزمان؟ يانه و اينكه تمام اين فرم ها رو بايد همزمان پست كنم يا مثلا اوني كه مربوط به ان:شت نگاري ميشه رو بايد با خودم ببرم براي انگشت نگاري؟ اگه كسي ميدونه لطفا دقيق توضيح بديد چون من الان خيلي استرس دارم ممنونم
تبریک میگم.
شما فقط مدارکی که توی فایل اکسل تو تب AOS Package هست رو بفرستید. احتیاجی به انگشت نگاری تو این مرحله نیست.
بله الان باید پول ها رو واریز کنید و همراه با پکیج ارسال کنید. باید money order بفرستید برای هر نفر ۱۰۷۰ دلار. البته برای بچه های کمتر از ۱۳ سال مبلغش کمتر هست (۶۸۵ دلار) از این لینک میتونید ببینید.
بعد که مدارک رو فرستادید نامه میاد برای دعوت به بیومتریک. بهتون وقت میدند که برید یو اس سی آی اس برای انگشت نگاری.
پس شما به نظر من فایل اکسل رو باز کنید و مدارک رو که آماده میکنید با اون تطبیق بدید. اون هایی هم که optional هست رو اگه خواستید بفرستید.
پاسخ
ممنون از راهنماييتون. من فكر ميكنم يه جايي خونده بودم كه اون فرم پزشكي رو كه از دكتر ميگيريم بايد باز نشده روز مصاحبه با خودمون ببريم ولي الان جزو موارد AOS PACKAGE هست!بايد پست كنم؟ و يه مورد ديگه من همه جا زنگ ميزنم واكسن فلو نيومده من هفته آينده وقت دكتر دارم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-09-09 ساعت 09:46)مهر٢٠١٧ نوشته:  ممنون از راهنماييتون. من فكر ميكنم يه جايي خونده بودم كه اون فرم پزشكي رو كه از دكتر ميگيريم بايد باز نشده روز مصاحبه با خودمون ببريم ولي الان جزو موارد AOS PACKAGE هست!بايد پست كنم؟ و يه مورد ديگه من همه جا زنگ ميزنم واكسن فلو نيومده من هفته آينده وقت دكتر دارم
پاکت پزشکی رو باید با مدارک ارسال کنید. اگه قرار نبود ارسال کنید که این همه سر زمانش بحث نمیشد. کسایی که خارج از آمریکا هستن باید ببرن با خودشون برای مصاحبه.
در مورد واکسن فلو هم چاره ای نیست. ممکنه دکتر نخواد ازتون چون هنوز فصل سرما نشده. اگه تشخیص بده لازمه خودش میزنه و هزینشو میگیره. کلا فلو واکسن گرونی نیست.
پاسخ
(2016-09-09 ساعت 09:51)atm849 نوشته:  
(2016-09-09 ساعت 09:46)مهر٢٠١٧ نوشته:  ممنون از راهنماييتون. من فكر ميكنم يه جايي خونده بودم كه اون فرم پزشكي رو كه از دكتر ميگيريم بايد باز نشده روز مصاحبه با خودمون ببريم ولي الان جزو موارد AOS PACKAGE هست!بايد پست كنم؟ و يه مورد ديگه من همه جا زنگ ميزنم واكسن فلو نيومده من هفته آينده وقت دكتر دارم
پاکت پزشکی رو باید با مدارک ارسال کنید. اگه قرار نبود ارسال کنید که این همه سر زمانش بحث نمیشد. کسایی که خارج از آمریکا هستن باید ببرن با خودشون برای مصاحبه.
در مورد واکسن فلو هم چاره ای نیست. ممکنه دکتر نخواد ازتون چون هنوز فصل سرما نشده. اگه تشخیص بده لازمه خودش میزنه و هزینشو میگیره. کلا فلو واکسن گرونی نیست.

ممنون ، من هر سال تو كاسكو ميزدم قيمتش مهم نيست فقط اينكه الان نيست و اين پروسه ممكنه طولاني بشه و به فصل سرما بكشه گفتم دوباره بايد بريم بعدا بزنيم و از دكتر معتمد تاييد بگيريم و ... ؟من نگرانيم از اينه كه يه موقع بعدا موضوعي پيش نياد كه دردسر ساز بشه
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-09-09 ساعت 10:04)مهر٢٠١٧ نوشته:  
(2016-09-09 ساعت 09:51)atm849 نوشته:  

ممنون ، من هر سال تو كاسكو ميزدم قيمتش مهم نيست فقط اينكه الان نيست و اين پروسه ممكنه طولاني بشه و به فصل سرما بكشه گفتم دوباره بايد بريم بعدا بزنيم و از دكتر معتمد تاييد بگيريم و ... ؟من نگرانيم از اينه كه يه موقع بعدا موضوعي پيش نياد كه دردسر ساز بشه
دکتر تایید کنه مدیکالتون رو دیگه به فصل سرما هم بکشه مهم نیست. تایید شده و لازم نیست چیزی اضافه بزنید.
پاسخ
دوستان دكتر اصلا فلو نخواست ولي اگه از TB تست تون بيشتر از يك سال گذشته دوباره بايد انجام بديد و آزمايش ادرار هم مثل اينكه اضافه شده
پاسخ
تشکر کنندگان: atm849

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان