کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سوال مهم مربوط به مدارک اسپانسر
سلام
من بدون اسپانسر وبا نامه بانکی که نشان میداد 20000 دلار تو بانک دارم ویزا گرفتم
تشکر کنندگان:
منظورتون از اینکه جای سوال داره رو متوجه نشدم؟؟
من 26 سالمه
خانمم 25
و 6 ساله که ازدواج کردیم
کارم در زمینه برق و تاسیسات است
مشکلی داره به نظرتون؟؟؟
تشکر کنندگان:
راستی بچه هم نداریم
اینو یادم رفت که بگم..........
تشکر کنندگان:
ُسلام
دوستان همه آشنا دارند بجز من و وزباد.
تشکر کنندگان:
سلام
نداشتن ساپورت به معنی ندادن ویزا نیست.مهم این هست که اعتماد سفارت به شما جلب بشه.اگر شخصی که دارای سابقه شغلی نیست و ساپورت هم نداره قطعا در اون کشور با مشکل مواجه میشه حتی اگه سند خونه داشته باشه.فکر کنید یک پسر 20 ساله چه کاری میخواد انجام بده اونجا تک. تنها.حالا اگه یکی باشه که 40 سال مثلا داشته باشه و با سند خونه و سابقه 15 ساله کاری نمیتونه اعتماد سفارت رو جلب کنه؟شما علاوه بر خودتون مسوولیت همسر تون رو هم به عهده داریدوبدنید که ماهی حداقل 5000 دلار باید درآمد شما باشه.همه چیز در قوانین آمریکا با مستندات و آمارو اعداد هست.اما اگر و .... نیست .تمایل داشتید بگید تا تلفن بدم تا کامل بهتون توضیح بدم.
تشکر کنندگان:
فرمی که اسپانسرتون باید پر کنه I-134 هست که بهتره برای شما و همسرتون جدا پر بشه.

چرا هردو ؟ يكى كافى نيست ؟
تشکر کنندگان:
سلام

من تازه چند روزی هست که توی مهاجرسرا عضو شدم و واقعا از پرسش‌ها و پاسخ‌های دوستان خیلی استفاده کردم. آدرس این سایت رو یکی از دوستام که 2 سال پیش لاتاری برنده شده بود و الان توی آمریکاست بهم داد.

من متاهلم و یک دختر 3 ساله هم دارم. می‌خواستم بدونم که آیا اسپانسرم برای دخترم هم باید بصورت جداگانه یک فرم I-134 پر کنه؟

منتظر راهنمایی‌هاتون هستم.

کیس نامبر: 18XXX
تشکر کنندگان:
سلام
یک فرم برای همه کفایت میکند .ضمنا کپی از برگه مالیاتی سال فراموش نشه.
تشکر کنندگان:
Ultraseaboy ممنون از جوابت. ولی من شنیده بودم که برای هر نفر باید فرم I-134 جداگانه پر بشه. این مطلب رو هم Masoud چند روز پیش در همین قسمت تکرار کرده بود. فقط سوال من این هست که آیا برای دختر کوچولوی 3 ساله‌ی من هم باید این فرم جداگانه پر بشه یا نه؟

امیدوارم افرادی که به همراه همسر و بچه‌شون مهاجرت کردن بتونن راهنمایی کنن.
تشکر کنندگان:
سلام

من میخوام از اسپانسرم خواهش کنم فرم I-384 رو یکبار برای من و یکبار برای همسرم بصورت جداگانه تکمیل کنه. اما یک سوال دارم که امیدوارم دوستان باتجربه یا افرادی که به همراه همسر و بچه‌شون مهاجرت کردن بتونن اون رو جواب بدن:

آیا برای دختر کوچولوی 3 ساله‌ی من هم باید فرم I-384 بصورت جداگانه پر بشه؟

امیدوارم کسی من رو راهنمایی کنه
تشکر کنندگان: FDSservi
بله میخواد.
تشکر کنندگان:
age spansor nadashte bashim chi bayad be officere amrika neshon bedim onja?
تشکر کنندگان:
Ultraseaboy باز هم ممنون از جوابت. ولی به نظر میرسه که جواب قبلی خودت رو 180 درجه عوض کرده باشی. چون قبلا نوشته بودی یک فرم برای کل خانواده کافی هست.

امیدوارم کسی توی این سایت باشه که به همراه همسر و فرزند مهاجرت کرده باشه و بتون در مورد فرم I-384 دقیق تر راهنمایی کنه.

آیا برای دختر کوچولوی 3 ساله‌ی من هم باید فرم I-384 بصورت جداگانه پر بشه؟

منتظر جواب هستم.
تشکر کنندگان:
migrant گرامی
مطمنا Ultraseaboy و تمامی دوستان مهاجر سرا قصد کمک و همفکری رو دارند ، بعضی اوقات پیش میاد که یک مطلبی رو جایی میخونیم ولی منبع دقیق اون رو یادمون نمیاد. من اطلاعات 100% دقیقی در این مورد ندارم اما منطقی اینه که برای همه افراد خانواده بخواهند ،همونطور که فرم DS-230 برای همه افراد خانواده پر میشه و همه تعهد میدند که از Public Charge و ... استفاده نکنند ،منطقی به نظر میرسه که همه نیز نیاز به ضامن داشته باشند .

و در نامه های دریافتی در قسمت " REQUIRED DOCUMENTS-CLARIFICATION " در قسمت شماره 6(FINANCIAL DOCUMENTS) خط آخر اشاره شده است که :

Financial documents must be prepared as one set for each family member.
مدارک مالی میبایست در یک مجموعه برای تمامی عضو خانواده آماده شود.

---------
اما در خود فرم I-134 (البته 2007) در صفحه 3 ،گزینه 3 با این متن روبرو می شویم:

* This affidavit is executed on behalf of the following person*

یعنی: این سوگند نامه در حق شخص زیر اجرا شده است.
که در زیر آن نام و نام خانوادگی شخص اصلی وارد میشود و سپس در گزینه ی پایین تر :

*Name of spouse and children accompanying or following to join person:*

که نام و نام خانوادگی همسر و فرزندانی که همراه شخص هستند وارد میشود.

فکر میکنم بیانگر این باشه که نیازی نیست فرم دیگری برای همسر و فرزندان پر شود و میتوان در همین فرم آنها را به عنوان زیر مجموعه وارد کرد.

البته این برداشت بنده هستش و بنده هنوز این مراحل رو طی نکرده ام که با اطمینان به شما عرض کنم و فقط با توجه به ترجمه ی مدارک و ... این مطالب رو عرض کرده ام. بهتره از بقیه دوستان هم بپرسید, فکر میکنم تو مهاجر سرا مطلبی در مورد مشکلات مهاجرت نباشه که در موردش بحث نشده باشه، خوب بگردید جواب تمام سوالهایتان را پیدا خواهید کرد.
تشکر کنندگان:
باز هم سلام

اگر دوستان، با دقت و حوصله صفحات سایت رو مرور کنند به راحتی دقیق ترین جواب ها رو دریافت خواهند کرد.
migrant گرامی اگر یک نگاهی به موضوع "بحث شیرین اسپانسر" می انداختید بهترین توضیحات رو از دوستان قدیمی میتونستید پیدا کنید و نیازی نبود اینقدر نگران بشوید.

مطالب omran عزیز که فکر میکنم بیشتر برندگان قدیمی از مطالبش متشکر بوده اند در این مورد منابعی در اختیارمان گذاشته که در زیر آورده شده :

-------Omran -----------
نحوه پر کردن فرم : این راهنما را میتونید بخونید ‏ وهمچنین این مثال را میتوانید دانلود کنید
-------------------------
و استنباط بنده :
در راهنما در قسمت سوال 3 قسمت آخر اشاره شده که فقط یک فرم برای همه افراد خانواده کافی هستش :
Just one form I-134 forms is required for one family
و در نمونه ی پر شده ی فرم هم میتوانید ببنید که مشخصات همسر شخص در همان فرم پر شده است.
حتما نمونه پر شده ی فرم رو ببینید.

فکر نمی کنم دیگه مثالی بهتر از اینهایی که Omran عزیز گذاشته بشه پیدا کرد ،باز هم دست Omran عزیز درد نکنه، چه حاضر چه غایب خیرش به همه میرسه Big Grin
تشکر کنندگان: mahan ، ezbob74

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان