کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
پیدا کردن کار
(2012-06-20 ساعت 18:47)yami نوشته:  
(2012-06-20 ساعت 13:24)sepand88 نوشته:  
(2012-06-20 ساعت 01:44)yami نوشته:  
(2012-06-20 ساعت 01:00)sepand88 نوشته:  [quote='sepand88' pid='183632' dateline='1339923354']
من فوق دیپلم دامپزشکی دارم البته با معدل 12 ولی در کل سوالم اینه که آیا میتونم اونجا درحال تحصیل کار هم کنم؟ چقدر از هزینه شهریه رو میتونم با کار پرداخت کنم .از وقتی هم که در اختیار من گذاشتین ممنونم فقط وقت برنامرو اگه زیاد کنید ممنون میشم Big Grin
[/qبه سوال همه جواب میدن جز ما

کار حین تحصیل به نوع ویزاتون ربط داره. شهریه هم اگه با ویزای دانشجویی اومده باشین حداقل هر واحد 400 دولار هست و اگه گرین کارتی باشین بعد از یک سال اقامت در ایالت مورد نظرتون حدودا میشه واحدی 100 دولار.
با در نظر گفتن ساعتی حقوق 7 دولار و کار 20 ساعت در هفته (بیشتر از اون دیگه رسما درس تعطیل میشه!) ماهیانه شما هزینه یک واحد و نیم درسی رو هم نمیتونین در بیارین!! حالا تازه کار پیدا بکنین. تازه کجا میخواین زندگی کنین و چی بخورین و بپوشین و با چی برین دانشگاه برگردین، جای خود دارد!!

من از طریق لاتری دارم میام از طرف خونه هم تا حدودی ساپرت میشم اما هزینه تحصیل گویا بسی زیاد است گفتم حد اقل بخشی از هزینه هارو خودم بتونم تامین کنم که گویا اونم میسر نیست ینی کار انقد وضعش بده اونجا حد اقل تو این 1 سال قبل تحصیل میتونم چقدر ماهیانه در بیارم ؟ هزینه زندگی ماهیانه چقدره حقوق ماهانه چقده؟اطلاعاتی دارین در این زمینه آیا؟ممنون میشم

خوب این شد یک چیزی...
اولین کار اینه که ببینین کجا میخواین بیایین. بنظرم باید جایی باشه که بدون توجه به اینکه جذاب هست یا حوصله بر، ارزان باشه! تا بتونین این یک سال رو دووم بیارین که این استیت بشین و هزینه هر واحدتون بشه حدود 100 دولار. اینکه چه میخواهین بخونین و آیا این محل همچین کالجی داره و شرایط پذیرشش چیه و امکانات داره یا نداره و حمل نقل عمومی و هزار فاکتور دیگه رو باید در نظر بگیرین.
توصیه من اینه که حالا هر جا که شد و با مشورت با بقیه دوستان انتخاب کردین، (در مورد جنوب فلوریدا من میتونم راهنمایی کنم تاکیدا کالج و شهر خودمون) از کالج سعی کنین که جایی برای زندگی بهمراه دیگر دانشجوها پید کنین. ممکنه گیر بدن که شما دانشجو نیستی و ... ولی خوب شما ثبت نام کنین و شروع کنین به خوندن برای آیتلس و ریاضی تا بوقتش که برین سر کلاس. کالج ما ثبت نام که کردین فوری بهتون کارت دانشجویی میده!! خونه دانشجویی هم که مثلا سه اتاقه هست و هر اتاقش رو یک نفر بر میداره و توالت آپشزخونه مشترک بهمراه قبض آب و برقش ماهی براتون حداقل 500 دولار آب میخوره که اگه یک کار پاره وقت گیر بیارین در این مدت که اهل کار باشین گیر میاد، حداقل پول اونو میدین و خورد و خوراکتون از جیب میره. اونم کار در فست فود اینا یا رستوران باشه، غذا هم بنوعی ارزون میوفته...
درستون هم که شروع شد تا 10000 دولار سالانه وام دانشجویی و 5000 دولار سالانه وام بلاعوض بهتون میدن که کفاف خیلی چیزها رو میده.

خیلی ممنون بابت راهنمایی من یا میرم سیاتل چون عمم اونجا میره یا کالیفرنیا میرم چون ابو هوای خوبی داره دوستمم اونجاس ایرونی هم زیاد داره فلوریدا هم گویا خوبه من فعلا دارم رو زبان کار میکنم و هرچی بیشتر میخونم بیشتر نگران میشم چون میترسم بیام اونجا نتونم رابطه برقرار کنم یکم میشه از اوضا احوال فلوریدا کلا تعریف کنی شما چه رشته ای میخونی و چقدر هزینه میدی
شماره کیس:2013AS36XX/تاریخ رویت قبولی:2012 May/کنسولگری:Ankara
مصاحبه:march / نتیجه مصاحبه:برگه صورتی.تاريخ کلير شدن برابر با سالگرد قبولىBig Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: ronmony ، امیر مهاجر ، ghorbat ، mrhj50
عزیز من اگه فامیل جایی داری اول کار برو نزدیک اونا البته جای گرم اومدن از اونجا خوبه که هزینه گرمایش خونه نمیدی اما خیلی گرم هم باشه پول برق کولر قاضی باید بدی که خودش کلی هست.
من نمیدونم عمه شما در چه حدی حمایت ممکنه بکنه اما باز یک کسی باشه آدم براش اتفاقی افتاد بهش زنگ بزنه بد نیست. همین زیر مجموعه بیمه ماشین مادرزنم شدنم برای ماهی بیش از صد دولار صرفه جویی شد در مقایسه با خرید بیمه صرفا برای خودم و خیلی چیزهای دیگه...
پاسخ
تشکر کنندگان: emrah66 ، sepand88 ، shahyad ، ghorbat ، ملیحه مجید ، mrhj50
(2012-06-20 ساعت 01:00)sepand88 نوشته:  [quote='sepand88' pid='183632' dateline='1339923354']
من فوق دیپلم دامپزشکی دارم البته با معدل 12 ولی در کل سوالم اینه که آیا میتونم اونجا درحال تحصیل کار هم کنم؟ چقدر از هزینه شهریه رو میتونم با کار پرداخت کنم .از وقتی هم که در اختیار من گذاشتین ممنونم فقط وقت برنامرو اگه زیاد کنید ممنون میشم Big Grin

کار حین تحصیل به نوع ویزاتون ربط داره. شهریه هم اگه با ویزای دانشجویی اومده باشین حداقل هر واحد 400 دولار هست و اگه گرین کارتی باشین بعد از یک سال اقامت در ایالت مورد نظرتون حدودا میشه واحدی 100 دولار.
با در نظر گفتن ساعتی حقوق 7 دولار و کار 20 ساعت در هفته (بیشتر از اون دیگه رسما درس تعطیل میشه!) ماهیانه شما هزینه یک واحد و نیم درسی رو هم نمیتونین در بیارین!! حالا تازه کار پیدا بکنین. تازه کجا میخواین زندگی کنین و چی بخورین و بپوشین و با چی برین دانشگاه برگردین، جای خود دارد!!

من از طریق لاتری دارم میام از طرف خونه هم تا حدودی ساپرت میشم اما هزینه تحصیل گویا بسی زیاد است گفتم حد اقل بخشی از هزینه هارو خودم بتونم تامین کنم که گویا اونم میسر نیست ینی کار انقد وضعش بده اونجا حد اقل تو این 1 سال قبل تحصیل میتونم چقدر ماهیانه در بیارم ؟ هزینه زندگی ماهیانه چقدره حقوق ماهانه چقده؟اطلاعاتی دارین در این زمینه آیا؟ممنون میشم

خوب این شد یک چیزی...
اولین کار اینه که ببینین کجا میخواین بیایین. بنظرم باید جایی باشه که بدون توجه به اینکه جذاب هست یا حوصله بر، ارزان باشه! تا بتونین این یک سال رو دووم بیارین که این استیت بشین و هزینه هر واحدتون بشه حدود 100 دولار. اینکه چه میخواهین بخونین و آیا این محل همچین کالجی داره و شرایط پذیرشش چیه و امکانات داره یا نداره و حمل نقل عمومی و هزار فاکتور دیگه رو باید در نظر بگیرین.
توصیه من اینه که حالا هر جا که شد و با مشورت با بقیه دوستان انتخاب کردین، (در مورد جنوب فلوریدا من میتونم راهنمایی کنم تاکیدا کالج و شهر خودمون) از کالج سعی کنین که جایی برای زندگی بهمراه دیگر دانشجوها پید کنین. ممکنه گیر بدن که شما دانشجو نیستی و ... ولی خوب شما ثبت نام کنین و شروع کنین به خوندن برای آیتلس و ریاضی تا بوقتش که برین سر کلاس. کالج ما ثبت نام که کردین فوری بهتون کارت دانشجویی میده!! خونه دانشجویی هم که مثلا سه اتاقه هست و هر اتاقش رو یک نفر بر میداره و توالت آپشزخونه مشترک بهمراه قبض آب و برقش ماهی براتون حداقل 500 دولار آب میخوره که اگه یک کار پاره وقت گیر بیارین در این مدت که اهل کار باشین گیر میاد، حداقل پول اونو میدین و خورد و خوراکتون از جیب میره. اونم کار در فست فود اینا یا رستوران باشه، غذا هم بنوعی ارزون میوفته...
درستون هم که شروع شد تا 10000 دولار سالانه وام دانشجویی و 5000 دولار سالانه وام بلاعوض بهتون میدن که کفاف خیلی چیزها رو میده.

سلام من می رم به لاس وگاس تو ایران دیپلم ارایشگری گرفتم و دوره ی تخصصی ناخن هم رفتم و مدرکش رو هم دارم آیا این مدارک برای کار به دردم می خوره ؟لطفا راهنمایی کنید
پاسخ
تشکر کنندگان: ghorbat ، mrhj50
(2012-06-21 ساعت 12:20)aboo نوشته:  سلام من می رم به لاس وگاس تو ایران دیپلم ارایشگری گرفتم و دوره ی تخصصی ناخن هم رفتم و مدرکش رو هم دارم آیا این مدارک برای کار به دردم می خوره ؟لطفا راهنمایی کنید

سلام این تخصص هایی که شما دارید برای ایرانی ها و اندکی ژاپنی ها بسیار کاربرد دارد . فکر نمی کنید اگر بجای لاس وگاس به لس انجلس فکر کنید بهتر باشد . مشتری مناسب با بازار کار شما در انجا بیشتر است ؟؟ در ضمن کار با کسانی که زبان فارسی هم بلد باشند اسون تر است ... به هر حال امیدوارم موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: mohammad.maleki ، ghorbat ، mrhj50
(2012-06-21 ساعت 12:20)aboo نوشته:  

خوب این شد یک چیزی...

سلام من می رم به لاس وگاس تو ایران دیپلم ارایشگری گرفتم و دوره ی تخصصی ناخن هم رفتم و مدرکش رو هم دارم آیا این مدارک برای کار به دردم می خوره ؟لطفا راهنمایی کنید
هر مدرک و تخصصی داری اگه بصورت عملی کار بلد باشی و زبانت هم خوب باشه مطمئن باش موفقی ارایشگری هم جزو شغلهای خوبه و کار هم واسش زیاده فقط زبانت رو قوی کن توکل کن به خدا حتما موفق میشی همیشه امید داشته باش
پاسخ
تشکر کنندگان: ghorbat ، mrhj50
aboo
رشته شما رشته خوبی است ولی اول اینکه باید اطلاعات بدست بیارین که لایسنس و مجوز ایالتی برای کار در این شاخه رو چطور و تحت چه شرایطی از کجا باید بگیرین. من اطلاعاتی ندارم. بعد اینکه اگر بخواهین در این کار آینده ای برای خوتون بسازین باید به فکر ادامه تحصیل در مقطع کاردانی یا حداقل سرتیفیکیت یک ساله رشته Cosmetology باشین که شامل پوست و مو و ناخن هست و اگه بتونین ماساژ رو هم بزنین بغلش و در کالج یاد بگیرین و مجوزشو بگیرین که دیگه وقت سر خاراندن نخواهید داشت! در هتلهای جنوب فلوریدا حداقل شش ماه سال در پاییز و زمستان برای کوزمتولوژی و ماساژ همیشه کار هست و چنان پول خوبی میدن بهمراه انعام که حتی نیازی به کار کردن در شش ماه بعدی نداشته باشین!! ادامه تحصیل هم بعد از یک سال اقامت در هر ایالت این استیت میشین و وام هم میتونین بگیرین برای تحصیل.
پاسخ
مدراکهای ایران به درد اینجا نمی خوره هر کار زیبیایی باید لایسنس خودشا از اینجا بگیری تازه باید بعدش راه بیفتی دنبال کار بگردی فکر کنم هر کلاسش هم کلی هزینه داره زیاد به راحت کار پیدا کردن امیدوار نباش.
پاسخ
تشکر کنندگان: hoda2012 ، mohammad.maleki ، mrhj50
سلام
من لیسانس کامپیوتر و ارشد MBA دارم ( هنوز ندارم البته دارم رو پایان نامه کار می کنم)، از دانشگاه سراسری.. به زبان انگلیسی کاملاً مسلط هستم.... تافل ibt با نمره 104 هم دارم... زبان آلمانی تا حدی می دونم ... مدرک B2 با تائید سفارت آلمان دارم..... 4.5 سابقه کار دفتری در یک مرکز بین المللی دارم.... تمام مدت کارم با شرکت های خارجی مکاتبه کردم و به مکاتبات اداری مسلط هستم...می شه راهنمایی کنید چقدر امکان داره م کار پیدا کنم؟ در چه مدت و چه کاراهایی....؟ واسه شروع هر کار شرافتمندانه ای هم حاضرم بکنم
کسی با این شرایط تجربه ای داره؟؟
شماره کیس :2012AS00029XXX
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:Aug
کنسولگری: ANKARA
تاریخ مصاحبه: اول می
تاریخ دریافت کلیرنس: 25 ژوئن
تاریخ دریافت ویزا: جولای
تاریخ ورود به آمریکا : 6 نوامبر
تاریخ دریافت گرین کارت :
تعداد نفرات همراه با این کیس:1
جمع هزینه ها: بلیط ترکیش هر نفر 408000 ، پزشکی 200 دلار
پاسخ
تشکر کنندگان: mmmsdeghi ، ASALI ، rs232 ، ghorbat ، mrhj50 ، آلیس-1980
(2012-06-27 ساعت 18:58)صبا راد نوشته:  سلام
من لیسانس کامپیوتر و ارشد MBA دارم ( هنوز ندارم البته دارم رو پایان نامه کار می کنم)، از دانشگاه سراسری.. به زبان انگلیسی کاملاً مسلط هستم.... تافل ibt با نمره 104 هم دارم... زبان آلمانی تا حدی می دونم ... مدرک B2 با تائید سفارت آلمان دارم..... 4.5 سابقه کار دفتری در یک مرکز بین المللی دارم.... تمام مدت کارم با شرکت های خارجی مکاتبه کردم و به مکاتبات اداری مسلط هستم...می شه راهنمایی کنید چقدر امکان داره م کار پیدا کنم؟ در چه مدت و چه کاراهایی....؟ واسه شروع هر کار شرافتمندانه ای هم حاضرم بکنم

سلام
شما مستقیم برید ماکروسافتی شرکت معتبری درخواست مدیر عاملی بدین ، بابا ماشالله که وضعتون خوبه. امیدوارم یه کار خیلی خوب گیرتون بیاد مارو هم استخدام کنید.Big Grin
شماره کیس : 2012AS6 کنسولگری: آنکارا مصاحبه: 11جولای
ورود به آمریکا :Sad جمع تقریبی 7.5 + 2100 $
2013 استاني كانادا
پاسخ
تشکر کنندگان: hoda2012 ، ASALI ، صبا راد ، ghorbat ، shamim ، mrhj50 ، hushmandco ، babak7
سلام
من حدود 11 سال سابقه کار دارم
تدوینگر برنامه های مستند هستم و چندین لوح تقدیر دارم
کامپیوتر سخت افزار کاملا واردم و در کار خودم کاملا مسلط هستم
تصویر برداری هم بلدم
به نظر شما کجا میتونم کار پیدا کنم
اصلا تجربه من ارزشی داره ؟ یا الکی خودمونو دل خوش کردیم ؟
شماره کیس:2013AS59XX رویت قبولی :1می 2012
کنسولگری:ابوظبی محل مورد نظر:ویریجینیا-ویزا یک ضربCool
كيس دو نفرو نصفي . 9/8/2013 تاریخ ورود
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان عزیز سلام
برای کسانی که آشنای درجه 1 و 2 ندارند و هنوز تصمیمی برای منطقه سکونت نگرفتند به چه صورت میشه مشاوره / راهنمائی گرفت؟
متشکرمShy
زندگی شما تنها زمانی بهتر می شود که خودتان بهتر شوید . برایان تریسی
2013 - قبولی+ مصاحبه + کلیرنس + اتمام سهمیه ویزا
2014 - شرکت نکردم
2015 - ناقبول
2016- شاید ..اگه بشه چی میشه
پاسخ
تشکر کنندگان: mmmsdeghi ، darbandy
دوستان عزیز مجددا سلام
برای کاریابی از همین حالا ( منظور قلب از مصاحبه و ....) میشه اقدام کرد؟
آیا از طریق وکلا چنین موردی قابل پیگیری و انجام هست؟
با تشکرShy
زندگی شما تنها زمانی بهتر می شود که خودتان بهتر شوید . برایان تریسی
2013 - قبولی+ مصاحبه + کلیرنس + اتمام سهمیه ویزا
2014 - شرکت نکردم
2015 - ناقبول
2016- شاید ..اگه بشه چی میشه
پاسخ
تشکر کنندگان:

بستگی دارد که تجربه کار شما در چه زمینه ای بوده است و چه کارهایی بعد از فارغ التحصیلی انجام داده اید. در امریکا برای این قبیل شغل ها به عنوان MBA میزان سوددهی شرکتی که شما برای آن کار کرده اید و یا تاثیر شما در آن بسیار مهم است ولی می توانید در شروع به عنوان آنالیزور سیستم مشغول به کار شوید. در آغاز شانس کار گرفتن در شرکت های بزرگ برای شما بسیار کم است و شرکت های استارتاپ هم برای شروع مناسب شما نیست ولی احتمالا بتوانید در یک شرکت معمولی که زیر دو هزار نفر پرسنل داشته باشد کار پیدا کنید. با این حال گزینه دیگر شما هم این است که در یکی از دانشگاه های خوب امریکا ادامه تحصیل بدهید تا بتوانید به مرور با بازار کار خودتان آشنا شوید.
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ
تشکر کنندگان: emrah66 ، mmmsdeghi ، ملیحه مجید ، mrhj50 ، آلیس-1980
(2012-06-28 ساعت 21:26)rs232 نوشته:  

بستگی دارد که تجربه کار شما در چه زمینه ای بوده است و چه کارهایی بعد از فارغ التحصیلی انجام داده اید. در امریکا برای این قبیل شغل ها به عنوان MBA میزان سوددهی شرکتی که شما برای آن کار کرده اید و یا تاثیر شما در آن بسیار مهم است ولی می توانید در شروع به عنوان آنالیزور سیستم مشغول به کار شوید. در آغاز شانس کار گرفتن در شرکت های بزرگ برای شما بسیار کم است و شرکت های استارتاپ هم برای شروع مناسب شما نیست ولی احتمالا بتوانید در یک شرکت معمولی که زیر دو هزار نفر پرسنل داشته باشد کار پیدا کنید. با این حال گزینه دیگر شما هم این است که در یکی از دانشگاه های خوب امریکا ادامه تحصیل بدهید تا بتوانید به مرور با بازار کار خودتان آشنا شوید.

پورت سریال عزیز
تجربه یک سال و اندی من به من ثابت کرد که استخدام شدن با مدارک بالا که از خارج آمریکا و مخصوصا از کشورهای جهان سوم و دوم هست و سابقه کاری که در شرکتهای بزرگ بین المللی نیست، واقعا سخت هست و اعتماد نکرده و ریسک استخدام همچین فردی رو نمیکنن و برای مشاغل پایین تر هم عوور کوآلیفای میشه. بهترین راه وارد شدن به یک شرکت به اسم مدرک پایین تر و ادامه تحصیل در هر مقطع ممکن برای گرفتن یک مدرک آمریکایی هست.
پاسخ
(2012-06-28 ساعت 21:29)yami نوشته:  
(2012-06-28 ساعت 21:26)rs232 نوشته:  

پورت سریال عزیز
تجربه یک سال و اندی من به من ثابت کرد که استخدام شدن با مدارک بالا که از خارج آمریکا و مخصوصا از کشورهای جهان سوم و دوم هست و سابقه کاری که در شرکتهای بزرگ بین المللی نیست، واقعا سخت هست و اعتماد نکرده و ریسک استخدام همچین فردی رو نمیکنن و برای مشاغل پایین تر هم عوور کوآلیفای میشه. بهترین راه وارد شدن به یک شرکت به اسم مدرک پایین تر و ادامه تحصیل در هر مقطع ممکن برای گرفتن یک مدرک آمریکایی هست.

بله یامی جان. من هم همین پیشنهاد را کردم و گفتم به جای MBA تحلیلگر سیستم شوند. با این حال ایشان سابقه کار در شرکت بین المللی را هم دارد و زیانش هم خیلی خوب است برای همین گمان می کنم حداکثر پس از چند ماه کار پیدا کند. گزینه ادامه تحصیل هم که خوب در صورت امکان همیشه بهترین است.
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ
تشکر کنندگان: kavoshgarnet ، emrah66 ، shahyad ، سارا کوچولو ، ghorbat ، mrhj50 ، rezagh ، آلیس-1980

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان