کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
به کدوم ایالت می روید و چرا؟
(2016-02-12 ساعت 02:50)ماندانا.م نوشته:  
(2016-02-12 ساعت 02:42)sinar نوشته:  http://tech.co/cheapest-us-cities-to-sta...nt-2015-03
این لینکو ببینید مقایسه اجاره خونه های آمریکاس به نظرتون از این شهرا کدومش خوبه؟

1. Wichita, KS ($480)
2. Tucson, AZ ($540)
3. Detroit, MI ($550)
4. Oklahoma City, OK ($580)
5. Tulsa, OK ($580)
6. Indianapolis, IN ($590)
7. Albuquerque, NM ($620)
8. El Paso, TX ($630)
9. Memphis, TN ($650)
10. Arlington, TX ($650)
11. Mesa, AZ ($670)
12. Columbus, OH ($670)
13. Colorado Springs, CO ($680)
14. Phoenix, AZ ($690)
15. Fresno, CA ($700)
16. Las Vegas, NV ($700)
17. Kansas City, MO ($720)
18. Cleveland, OH ($730)
19. Omaha, NE ($760)
20. Fort Worth, TX ($780)
21. San Antonio, TX ($800)
22. Jacksonville, FL ($800)
23. Louisville, KY ($810)
24. Sacramento, CA ($830)
25. Raleigh, NC ($840)

ممنون ازاطلاعاتی که دادین .خب بستگی داره چه چیزهایی برای شمااولویت مهمتری باشند؟ هوای گرم؟هوای سرد؟شغل تخصصی؟مهاجرپذیربودن ؟اگه بگین برای شما چی مهمتره دوستان باتجربه کمک میکنند.
خواهش میکنم.الویت وجود اشتغال برای شروع در آمریکا به نسبت ارزونی.هوا سرد نباشه.کار GIS و Surveying خوب باشه.مهاجرپذیر هم باشه
ثبت نام در پست ابوظبی برای پیکاپ ویزا
کیس نامبر:2016AS000064XX/رویت قبولی:20 مي/ ارسال فرم:8جولای/کارنت شدن:9مارچ/تعداد افراد:1 نفر/ نامه ی دوم:26مارچ/ تاریخ مصاحبه:نیمه دوم می/ محل سفارت:آنکارا تغییر به ابوظبی/دریافت ویزا:۱۷ می/دریافت گرین کارت:-------/اولین ورود به آمریکا:۲۰ می/مقصد:شیکاگو
پاسخ
تشکر کنندگان: matin86
(2016-02-14 ساعت 10:48)dv2017 نوشته:  ترين هاي شهرهاي ايالات متحده به نقل از اینجا

بهترين ها :
[عکس: 7ac1eoxt8qxfzm1oehj4.jpg]

بدترين ها:
[عکس: o5agff3g5wk15itzxl6f.jpg]
ممنونم اطلاعات خیلی خوبی بود.مثلا فهمیدیم چرا Detroid ارزونی که یکی دیگه از دوستانم اشاره کرد.و اما جالبه که شهره هیوستونو جز بهترین آب و هوا ها گذاشته البته که من میدونم که هوای ثابتی داره برای همینم مرکز ناسا اونجاس اما شرجیه و این خودش ی نکته منفیه برای ماها.

من تا اینجا نظرم پلانوهه همه جا رنکش خوبه 

و دوس دارم اگه رفتنی هم شدم یه همخونه خوبم پیدا کنم

دوستان هم نظراتشونو بدن.مرسی از همه شما
کیس نامبر:2016AS000064XX/رویت قبولی:20 مي/ ارسال فرم:8جولای/کارنت شدن:9مارچ/تعداد افراد:1 نفر/ نامه ی دوم:26مارچ/ تاریخ مصاحبه:نیمه دوم می/ محل سفارت:آنکارا تغییر به ابوظبی/دریافت ویزا:۱۷ می/دریافت گرین کارت:-------/اولین ورود به آمریکا:۲۰ می/مقصد:شیکاگو
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، saeidfireboy67 ، matin86
(2016-02-14 ساعت 12:40)sinar نوشته:  
(2016-02-14 ساعت 10:48)dv2017 نوشته:  ترين هاي شهرهاي ايالات متحده به نقل از اینجا
...
ممنونم اطلاعات خیلی خوبی بود.مثلا فهمیدیم چرا Detroid ارزونی که یکی دیگه از دوستانم اشاره کرد.و اما جالبه که شهره هیوستونو جز بهترین آب و هوا ها گذاشته البته که من میدونم که هوای ثابتی داره برای همینم مرکز ناسا اونجاس اما شرجیه و این خودش ی نکته منفیه برای ماها.

خواهش ميكنم ، خوشحالم كه استفاده شد
بدي هوا  ،شرجي در كنار گرماي زياده و خود شرجي با دماي پايين تعيين كننده بدي هوا نيست ( معياريه كه براي اين رده بندي تعريف شده ) همونطور كه در خود سايت ملاحظه مي كنيد اشاره شده كه " ميانگين دما در تابستان معمولا اندكي بالاتر حالت ايده آل است " . به نظر من هم براساس اين ليست پلانو انتخاب خوبيه .
چگونه کاربر حرفه ای مهاجرسرا شویم؟‎
We don't grow when things are easy  We grow when we face challenges
پاسخ
تشکر کنندگان: golia ، sinar ، matin86
sinar

بهترين ها :
[عکس: 7ac1eoxt8qxfzm1oehj4.jpg]

بدترين ها:
[عکس: o5agff3g5wk15itzxl6f.jpg]

با سلام در مورد بهترین ها برای زندگی این شهر های که نام بردید همشون مشکل حمل و نقل دارند public transit و شهره های Arlington و irvine و بقیه به مراتبط گران هستند بیشتر جزوء ای از کلان شهرها به حساب میاد و بیشتر محیطی زندگی داره نه کار مثلا scottsdale  یکی از حومه های شهر phoenix است و از لحاظ کاری جایی برای پیشرفت نداره ولی برای کسایی که در شهر اصلی کار دارند محیطه خوبیه ولی نه تازه مهاجر که احتیاجی شدیدی به رفت و امد با وسایل عمومی و در اول ورود کاری ندارند و یک توصیه اینکه بیشتر کسایی که دور از خانواده بودن دچار افسردگی کوچیکی می شوند و این  شهر ها سکوتی حاکم است اگه کمی شلوغ باشه بهتره
از نظر بهترین ها برای مسکن
این شهر های که نام بردید گران ترین شهر ها از نظر مسکن و هزینه هاست و کرایه های وحشتناک داره و احتیاج به share خانه است و علتی اینکه که این سایت ها نمره Aبه مسکن در این شهرها می دهند اینه که از لحاظ ثبات قیمت مسکنه
یعنی اینکه هم بالا میره و پایین نمی یاد شما بخری فردا ضرر کنی
و برای کسانی خوبه پول بسیار زیادی دارند مثلا یک اپارتمان در منهتن حداقل 5 م دلاره ولی تازه مهاجر خوب نیست
شهر HONOLULU هم جزوء شهرهای 3 یا 4 گرون امریکا است
از لحاظ اموزش و پرورش این شهر ها خوبه
این اموزش پرورش خوب اگه منظور اموزش ابتدایی و متوسط است خیلی خوبه در این شهر ها مخصوصا تگزاس که دیگه شهر عامه امریکایی ها است
ولی از لحاظ دانشگاه برترین ایالت با بیشترین دانشگاه و بهترین ها 1.new york و 2.California ,texas است
و از لحاظ کمترین شهریه و بهترین نیویورک است مثال دانشگاه binghamton و cuny و buffalo
بهترین ها از نظر کار هم این شهرها خوبه ولی در کل شهر های بزرگ کاری بیشتری نسبت به کلان شهرها دارند
از نظر جرم هم دوستان جمعیت خیلی مهم مثلا در یک جامعه اماری 10 نفر 3 نفر مجرم داره ولی در یک جامعه اماری 100 نفره 20 نفر داره  خیلی فرق داره مثلا NYC با جمعیت 8.2 میلیون 50 از 100 داره از لحاظ نمره جرم ولی یک شهر کوچک با 200 یا 500 هزاز نفر 20 یا 30 داره
بدترین شهر ها هم که دیگه عالی
دوستان این سایت کمی دروغ هم می گویند و علتش هم اینه که جامعه اماری مهاجر ها و دیگر مردم امریکا را از شهر های شلوغ خارج کنند و بکشانند به سمت شهر های کوچک تا اونا هم رونق بگیره چرا سایت http://www.areavibes.com
http://www.livability.com
همش دارند شهرهای کوچیک بهترین شهرها اعلام می کنند
‎رویت قبولی:‎ 6 may‎
‎‎ارسال فرم ‎may 11: ‎
‎‎کنسولگری: انکارا ‎‎
‎‎کارنت ‎ 8 Feb ‎
‎‎نامه دوم ‎15 feb
‎‎تعداد نفرات‎: 1‎ نفر‎‎
‎‎مصاحبه:‎ ‎6april
‎‎مدیکال:‎31march
کیس نامبر‎
2016000005‎
دریافت ویزا:یکضرب
دستانی که به دیگران کمک می کند بهتر از دستانی است که به سمت اسمان دراز می شود
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، sinar ، jalayevatan ، matin86 ، sepidar
(2016-02-14 ساعت 13:34)saeidfireboy67 نوشته:  sinar
...
ممنونم اطلاعات خیلی خوبی بود.مثلا فهمیدیم چرا Detroid ...
...
با سلام در مورد بهترین ها برای زندگی این شهر های که نام بردید همشون مشکل حمل و نقل دارند public transit ...
مرسي saeidfireboy67 عزيز / نقد خيلي خوبي بود به نكته خوبي هم اشاره كردي " حمل و نقل عمومي " .
به نظر شما اين آيتم چقدر در هزينه ها اثر ميذاره ؟
فهرستي در مورد بهترين ها و بدترين ها در اين رابطه ميتوني معرفي كني ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: saeidfireboy67
ممنون saeidfireboy جالب بود دیدگاهتون.اما در مورد پلانو و خود دالاس نظرتون چیه ؟ من اینجور ک تحقیق کردم وضع کار خوبه تو این دو ناحیه
پاسخ
تشکر کنندگان: saeidfireboy67
sinarجان وdv2017 جان خیلی ممنون از شما لطف دارین
در مورد حمل ونقل من فکر می کنم که ماشین خوب از 2000 تا 5000 است از سایت که من نگاه کردم و هزینه بیمه و بنزین ماشین که با قیمت حدود 3000 تا دربیاد و خوب این میشه کم کردن هزینه
در مورد حمل و نقل عمومی نیویورک در جهان پیشتازه و شهر san francisco ولی در کل شهرهای بزرگ بجز ایالت تگزاس و کالیفرنیا حمل و نقل خوبی داره
شهر های که حمل و نقل عالی دارند
new york-boston-philadelphia-san francisco-washington-minneapolis-miami-seattle-okland-atlanta
و خوب این شهر ها همه یکی مشکلی دارند
مثلا واشنگتن و minneapolis و اتلانتا فیلادلفیا امنیت خوبی ندارند
san francisco هزینه های بالاتری نسبت به نیویورک داره
میامی مردم خوبی اصلا نداره و از لحاظ کار و امنیت مشکل داره
سیاتل هم الان نرخ بیکاریش بالا میره و همین طور بالاترین و 7در کشور homeless داره
فقط boston و نیویورک می مونه
در مورد plano,tx و dallas هم براتون می نویسم
‎‎کارنت ‎ 8 Feb ‎
‎‎نامه دوم ‎15 feb
کیس نامبر‎
2016000005‎
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، sinar ، golia
در مورد plano,tx این شهز جزوء شهر های حومه دالاس به حساب می اید و تقریبا زندگی در این شهر بدون ماشین امکان پذیر نمی باشد و همون مشکل حمل و نقل خودمون
شهر  plano,tx جزوء شهر های با امنیت در امریکا در رتبه 7 یا 10 به حساب می اید ولی هزینه ها در این شهر بالاتر از حومه های اطراف است و بعداز حومه university park گران است تکس کار از نیویورک بالاتر است
کار در plano خوبه ولی به دلیل پراکندگی زیاد رفت وامد به سمت کار سخت است و بیشتر دوستان در plano با گرفتن کار مجبور به تعویض خانه هستند وضعیت کار خوبه ولی مثلا شما اگه کار بگیرید مجبورید شاید 30یا 40 کیلومتر برای کار بروید مجبور به گرفتن خانه در نزدیکی کار هستیم به صورت متمرکز نیست
کار برای ما تازه وارد ها که تخصص خاصی نداریم و مجبور به کارهای دم دستی و ساده هستیم که بعد وارد دانشگاه شویم یک موضوع دیگه است ولی برای یک تازه مهاجر با تخصص و رشته کاری که میخواد کار کنه یک حرف دیگه است معمولا رتیه کار و دادن نمره Aبه یک شهره معنی این نیست که مثلا شاید موقعیت شغلی برای کارهای ارزون داره معمولا مربوط به کار های با مهارت و متوسط کار است
مثلا کسی که پرستار و دکتره در نیویورک و کالیفرنیا و تگزاس کار کنه و کسی که کارش نفته بره اوکلاهوما و تگزاس و وایومینگ و....همین جور بستگی به اینکه ما می خواهیم چیکار کنیم
من خودم میخوام بعد از in state یک سال شدن شروع به رفتن در دانشگاه کنم و نیاز به پس انداز دارم و ایالتی که بیشترین دانشگاه با ارزانترین شهریه را داشته باشه بروم
در مورد دالاس کار خوبه امنیت خوبه خونه هم خوبه
ولی من مشکلی که با این شهر دارم اینه که اول مشکل حمل ونقل دارم شهری مذهبی است و کمتر fun و تفریح داره
ولی در کل ایالت تگزاس ایالت بسیار قوی است یعنی اگر بخواد می تونه حتی یک کشور بشه
دوستان شهر دالاس فرقی از لحاظ امنیت با شهر های بزرگ نداره غیر از اینکه نیویورک امنیتش بهتره
نیویورک حمل ونقلش عالیه کار فراوان است از لحاظ هزینه فرقی زیادی با نیویورک نداره خوب مالیات رو بعضی چیزها نداره و مالیا ت کار بیشتره هزینه سوخت و برق و... بیشتره هم بیشتر از نیویورک است
دوستان هزینه زیاد منظور خوراک نیست و لوازم زندگی چون لوازم که تا چند سال لازم ندارید و خوراک نیویورک مثلا نون 2.5دلار باشه و تگزاس 1.5 دلار باشه در کل اختالافی نداره هزینه اصلی اجاره خانه است که plano هم هزینه های اجاره کمی نداره
و مشکل در کل ایالت تگزاس داره و دالاس هم شاملش میشه این است که اینجا هواش گرم است و طوفان های شدید که یکیش همین چند وقت پیش شد و خسارت بالایی و کشته شدن عده ای شد
و مشکل دیگه لهجه Southern که معروف به لهجه جنوبی در امریکا است
‎‎کارنت ‎ 8 Feb ‎
‎‎نامه دوم ‎15 feb
کیس نامبر‎
2016000005‎
پاسخ
تشکر کنندگان: sahar2016 ، barfi1 ، dv2017 ، sheghi ، golia ، jalayevatan ، غنچه ، matin86 ، ad48
(2016-02-14 ساعت 17:41)saeidfireboy67 نوشته:  در مورد plano,tx این شهز جزوء شهر های حومه دالاس به حساب می اید و تقریبا زندگی در این شهر بدون ماشین امکان پذیر نمی باشد و همون مشکل حمل و نقل خودمون
شهر  plano,tx جزوء شهر های با امنیت در آمریکا در رتبه 7 یا 10 به حساب می اید ولی هزینه ها در این شهر بالاتر از حومه های اطراف است و بعداز حومه university park گران است تکس کار از نیویورک بالاتر است
کار در plano خوبه ولی به دلیل پراکندگی زیاد رفت وامد به سمت کار سخت است و بیشتر دوستان در plano با گرفتن کار مجبور به تعویض خانه هستند وضعیت کار خوبه ولی مثلا شما اگه کار بگیرید مجبورید شاید 30یا 40 کیلومتر برای کار بروید مجبور به گرفتن خانه در نزدیکی کار هستیم به صورت متمرکز نیست
کار برای ما تازه وارد ها که تخصص خاصی نداریم و مجبور به کارهای دم دستی و ساده هستیم که بعد وارد دانشگاه شویم یک موضوع دیگه است ولی برای یک تازه مهاجر با تخصص و رشته کاری که میخواد کار کنه یک حرف دیگه است معمولا رتیه کار و دادن نمره Aبه یک شهره معنی این نیست که مثلا شاید موقعیت شغلی برای کارهای ارزون داره معمولا مربوط به کار های با مهارت و متوسط کار است
مثلا کسی که پرستار و دکتره در نیویورک و کالیفرنیا و تگزاس کار کنه و کسی که کارش نفته بره اوکلاهوما و تگزاس و وایومینگ و....همین جور بستگی به اینکه ما می خواهیم چیکار کنیم
من خودم میخوام بعد از in state یک سال شدن شروع به رفتن در دانشگاه کنم و نیاز به پس انداز دارم و ایالتی که بیشترین دانشگاه با ارزانترین شهریه را داشته باشه بروم
ولی من مشکلی که با این شهر دارم اینه که اول مشکل حمل ونقل دارم شهری مذهبی است و کمتر fun و تفریح داره
ولی در کل ایالت تگزاس ایالت بسیار قوی است یعنی اگر بخواد می تونه حتی یک کشور بشه
دوستان شهر دالاس فرقی از لحاظ امنیت با شهر های بزرگ نداره غیر از اینکه نیویورک امنیتش بهتره
نیویورک حمل ونقلش عالیه کار فراوان است از لحاظ هزینه فرقی زیادی با نیویورک نداره خوب مالیات رو بعضی چیزها نداره و مالیا ت کار بیشتره هزینه سوخت و برق و... بیشتره هم بیشتر از نیویورک است
دوستان هزینه زیاد منظور خوراک نیست و لوازم زندگی چون لوازم که تا چند سال لازم ندارید و خوراک نیویورک مثلا نون 2.5دلار باشه و تگزاس 1.5 دلار باشه در کل اختالافی نداره هزینه اصلی اجاره خانه است که plano هم هزینه های اجاره کمی نداره
و مشکل در کل ایالت تگزاس داره و دالاس هم شاملش میشه این است که اینجا هواش گرم است و طوفان های شدید که یکیش همین چند وقت پیش شد و خسارت بالایی و کشته شدن عده ای شد
و مشکل دیگه لهجه Southern که معروف به لهجه جنوبی در آمریکا است
جالبه این همه اطلاعاتو از کجا میارید Smileعالی بوود
ینی شما قصدتون نیویورکه؟؟گرووون نیس؟؟کار میگن سخت توش پیدا میشه

در مورد شیکاگو هم ممنون میشم اطلاعات ارزندتونو بگید
پاسخ
تشکر کنندگان: saeidfireboy67 ، matin86
(2016-02-15 ساعت 01:47)sinar نوشته:  
(2016-02-14 ساعت 17:41)saeidfireboy67 نوشته:  در مورد plano,tx این شهز جزوء شهر های حومه دالاس به حساب می اید و تقریبا زندگی در این شهر بدون ماشین امکان پذیر نمی باشد و همون مشکل حمل و نقل خودمون
شهر  plano,tx جزوء شهر های با امنیت در آمریکا در رتبه 7 یا 10 به حساب می اید ولی هزینه ها در این شهر بالاتر از حومه های اطراف است و بعداز حومه university park گران است تکس کار از نیویورک بالاتر است
و مشکل دیگه لهجه Southern که معروف به لهجه جنوبی در آمریکا است
جالبه این همه اطلاعاتو از کجا میارید Smileعالی بوود
ینی شما قصدتون نیویورکه؟؟گرووون نیس؟؟کار میگن سخت توش پیدا میشه

در مورد شیکاگو هم ممنون میشم اطلاعات ارزندتونو بگید
خواهش میکنم دوست عزیز
من مقصد نیویورک است ولی چون در نیویورک داشتن زبان عالی حرف اول رو میزنه و اساسا شهری پیشرفته و اینکه اگه کلاهت رو زمین بیفته ممکن کلا هت بردارن برای همین اول به یک شهر کوچک و معمولی می روم و بعد از جا افتادن و یاد گرفتن و تقویت زبانم بعدبه نیویورک خواهم رفت
در نیویورک دوست عزیز افراد خانه هایی دارن که یک اتاق به عنوان officeدرست می کنند و دو اتاق دیگر رو به صورت private به اجاره می دهند و این اتاق ها شامل برق و اینترنت و تخت و sheet هستند, و یک living room و kitchen که شامل همه چی می شود و حتی cable است اجارش ماهی از 700 تا 1200 تا است در منهتن و خیلی شیک و تمیز
در مورد کار هم شما به این سایت سر بزنید و قسمت job کار های مورد علاقه را هم وارد کنید ببینید چقدر کار است و با دیگر شهر ها مقایسه کنید کار خیلی است
https://newyork.craigslist.org/
‎‎کارنت ‎ 8 Feb ‎
‎‎نامه دوم ‎15 feb
کیس نامبر‎
2016000005‎
پاسخ
تشکر کنندگان: jalayevatan ، sinar ، matin86
دوستان این هم لیست بدترین و بهترین شهرهای بزرگ آمریکا از رتبه 1تا 250

فایل‌های پیوست
.xlsx   Worst City US Data.xlsx (اندازه 141.49 KB / تعداد دانلود: 181)
شماره کیس2016AS7000//کنسولگری: Ankaraتغییربه>>>Abu dhabi// افراد منظور در کیس:3//
مصاحبه اواسط جون //کلییر 11آگوست //دریافت ویزا 23آگوست
پاسخ
تشکر کنندگان: saeidfireboy67 ، dv2017
(2016-02-20 ساعت 15:12)golia نوشته:  دوستان این هم لیست بدترین و بهترین شهرهای بزرگ آمریکا از رتبه  1تا 250
24 ساعت شد و ما منتظر تاييد پيوست و استفاده از محتويات اونيم؟!
پاسخ
تشکر کنندگان: golia
سلام ، در سايت زير توي يك آزمون 10 سوالي شركت كنيد بر اساس پاسخهاتون شهر نزديك به خواسته هاتون رو پيشنهاد ميكنه

http://www.bestplaces.net/fybp/
پاسخ
تشکر کنندگان: Danoosh ، golia ، shahab2000
(2016-02-20 ساعت 15:12)golia نوشته:  دوستان این هم لیست بدترین و بهترین شهرهای بزرگ آمریکا از رتبه  1تا 250
سلام golia عزیز ، ممنون برای اشتراک گذاری لیست . بالاخره بعد از 48 ساعت از انتظار خارج شد و ما تونستیم استفاده کنیم .
اگه امکان داره منبع این اطلاعات رو  هم معرفی کن .
پاسخ
تشکر کنندگان: golia

خیلی خوب و عالی بود
‎‎کارنت ‎ 8 Feb ‎
‎‎نامه دوم ‎15 feb
کیس نامبر‎
2016000005‎