کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مهاجرت از طریق بستگان درجه 1
سلام به همه دوستان
یه سوالی دارم شاید تکراری باشه ولی ممنون میشم اگر راهنماییم کنین
اگر کسی سیتیزن باشه طبق آخرین قوانین مهاجرت چقدر طول میکشه گرین کارت پدر مادرشا بگیره؟ و دوم اینکه آیا ازنظر سن پدر و مادر محدودیتی وجود داره؟چون یکی بهم گفته اگر سن پدر مادر بیش از 60 سال باشه نمیشه دیگه اقدام کرد.
کیس نامبر(برنده همسرم):**2014AS12 /سفارت ابوظبی/ مصاحبه : هفته سوم نوامبر/ آپدبت :10 فوریه هر دو نفر- 20 مارچ فقط خودم-27 می و 29 می کیس اصلی/ کلیر: 29 می / ویزا: امید به خدا Rolleyes
پاسخ
تشکر کنندگان: farrokh1675
درود دوستان عزیز.
یه سوال داشتم،من یک سالی میشه که اومدم امریکا از طریق ویزای ازدواج.میخواستم واسه ی برادرم که 22 سالش هست و همچنین مجردم هستش اقدام کنم
میخواستم بدونم این پروسه چقدر طول میکشه ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-02-25 ساعت 22:56)Elnaz001 نوشته:  درود دوستان عزیز.
یه سوال داشتم،من یک سالی میشه که اومدم آمریکا از طریق ویزای ازدواج.میخواستم واسه ی برادرم که 22 سالش هست و همچنین مجردم هستش اقدام کنم

سلام

شما تا زمانی که سیتیزن نشدید نمیتونید هیچ اقدامی برایه برادرتون بکنید . بعد از سیتیزن شدنتون هم اگر قوانین مهاجرت هنوز عوض نشده باشه از ۱۰ سال تا ۱۴ سال میتونه طول بکشه

برایه اطلاعات بیشتر هم میتونید به تایپیک راهنمایه جامع اخذ گرین کارت خانوادگی مراجعه کنید
كتگوري F3
تاريخ اپلاي 2004 AUG
کیس نامبر  ABD2010

پاسخ
تشکر کنندگان: amjad ، Elnaz001 ، شاپرک ، eybaba
(2014-02-26 ساعت 01:53)amir2640 نوشته:  
یه سوال داشتم،من یک سالی میشه که اومدم آمریکا از طریق ویزای ازدواج.میخواستم واسه ی برادرم که 22 سالش هست و همچنین مجردم هستش اقدام کنم

سلام

شما تا زمانی که سیتیزن نشدید نمیتونید هیچ اقدامی برایه برادرتون بکنید . بعد از سیتیزن شدنتون هم اگر قوانین مهاجرت هنوز عوض نشده باشه از ۱۰ سال تا ۱۴ سال میتونه طول بکشه

برایه اطلاعات بیشتر هم میتونید به تایپیک راهنمایه جامع اخذ گرین کارت خانوادگی مراجعه کنید

ممنونم اقا امیر که جواب دادین هیچ راهی نیست که این اتفاق زود تر بیوفته شما کیسی سراغ ندارین؟ شنیده بودم کسی که مجرد باشه زودتر میتونه بیاد اخه یکی از دوستانم به همراه همسرش کارشون 13 سال طول کشید.
پاسخ
تشکر کنندگان: amir2640
(2014-03-03 ساعت 14:30)Elnaz001 نوشته:  
(2014-02-26 ساعت 01:53)amir2640 نوشته:  

سلام

ممنونم اقا امیر که جواب دادین هیچ راهی نیست که این اتفاق زود تر بیوفته شما کیسی سراغ ندارین؟ شنیده بودم کسی که مجرد باشه زودتر میتونه بیاد اخه یکی از دوستانم به همراه همسرش کارشون 13 سال طول کشید.
سلام Smile
دوست عزیز همونطور که آقا امیر گفتن طول میکشه این پروسه. و ایشون توی کتگوری f4 قرار میگیرن که مجرد بودن یا نبودنشون هم کتگوری رو عوض نمیکنه و هیچ فرقی نداره.
Category: F2B
خداوندا، سرنوشت مرا خیر بنویس. تقدیری مبارک؛ تا هر چه را تو دیر میخواهی زود نخواهم و هر چه را تو زود میخواهی دیر نخواهم.
پاسخ
تشکر کنندگان: Elnaz001 ، amir2640
سلام به دوستان اين تاپيك
ايا كسي كه با ويزاي نامزدي وارد امريكا شده ميتونه بلافاصله بعد از دريافت گرين كارت براي مادرش اقدام بكنه؟
و اينكه چه مقداري طول ميكشه؟
اگه كسي تجربه مشترك داشته باشه ممنون ميشم منو راهنمايي بكنه؟
پاسخ
(2014-05-22 ساعت 20:50)نيما ٩٢ نوشته:  سلام به دوستان اين تاپيك
ايا كسي كه با ويزاي نامزدي وارد امريكا شده ميتونه بلافاصله بعد از دريافت گرين كارت براي مادرش اقدام بكنه؟

سلام

دوست عزیز شما تا زمانی که سیتیزن نشدید نمیتونید برایه والدینتون اقدام کنید ولی میتونید براشون دعوتنامه بفرستید و با ویزایه توریستی اگه بهشون بدن بیان بهتون سر بزنن

اما بعد از سیتیزن شدن میتونید برایه گرین کارت براشون اقدام کنید که در این صورت حدود ۱ سال طول میکشه تا بهشون ویزا بدن

موفق باشید
كتگوري F3
تاريخ اپلاي 2004 AUG
کیس نامبر  ABD2010

پاسخ
تشکر کنندگان: eybaba ، نيما ٩٢ ، مریم رف ، دخترمهربون
امير جان ممنون از پاسخ شما
خودم هم مطابق تحقيقاتي كه برروي سايت USCIS كردم به همبن نتيجه رسيدم...
پاسخ
سلام دوستان عزیز
سوالی داشتم.من هنوز سیتیزن نشدم
آیا برای خواهر (دوقلو) شرایط خاصی هست که آدم زودتر بتونه بیارتشون؟
ممنون میشم راهنمایی کنید
پاسخ
(2014-05-26 ساعت 00:06)amir2640 نوشته:  
(2014-05-22 ساعت 20:50)نيما ٩٢ نوشته:  سلام به دوستان اين تاپيك

سلام

دوست عزیز شما تا زمانی که سیتیزن نشدید نمیتونید برایه والدینتون اقدام کنید ولی میتونید براشون دعوتنامه بفرستید و با ویزایه توریستی اگه بهشون بدن بیان بهتون سر بزنن

اما بعد از سیتیزن شدن میتونید برایه گرین کارت براشون اقدام کنید که در این صورت حدود ۱ سال طول میکشه تا بهشون ویزا بدن

موفق باشید
دوستان من یک سوال داشتم من با ویزای نامزدی اومدم و تا چند وقت دیگه گرین کارت دوساله موقت میگیرم .میدونید من میتونم برای پدرم اقدام کنم یا نه با همین گرین کارت موقت؟
ولی من یه جا تو همین مهاجر سرا دیدم نوشته با گرین کارت میشه برای پدر مادر اقدام کرد ...میشه اگه کسی اطلاعات موثق داره منبعی معرفی کنه؟
6 آذر =27نوامبر 2013تحویل و پست مدارک
13آذر=4دسامبر 2013 رسید نامبر
9بهمن=29 ژانویه2014 اپروو
23بهمن=12فوریه2014نامه کیس نامبر
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان گل و گرامی
امیدوارم که خوب باشید و هزچه سریعتر به نتیجه بزسه پرونده هاتون
بچه ها اگه یـــــکم همین چند صفحه ی آخر رو میخوندید همه ی جوابها بود !!
لطفا قبل از مطرح کردن سوالهاتون حداقل 5 صفحه ی آخر رو مطالعه کنید.
الان امیر عزیز جواب سوال رو دادن اما باز هموت سوال پایین تر به نحو دیگه ای مطرح شده
تو همین یک صفحه الان چندتا سوال تکراری هست . و این از کاراییه فروم برای دوستان جدید و مهمانها کم میکنه
متشکرم از زعایت کردنتون
PD: 22AUG2008 - Category: F2B - ارسال مدارک 04MAY2015 - ارسال دوباره و کسری مدارک 06JUL2015 - مصاحبه:  14Sep2015 - ویزا : یکضرب

همسر: F2A -
PD: April 20 2016 - interview April 2018 - waiting for AP 
لطفا بجای پیام جدا برای تشکر،  از دکمه ی تشکر استفاده بفرمایید  متشکرم
پاسخ
تشکر کنندگان: farrokh1675 ، romance33 ، niko
سلام. من یک سوال داشتم. مادر بزرگم ۴ سال قبل درخواست ویزا مهاجرتی ۱۳۰ داده برای پسرش (پدر من) و الان تازه درخواست اپروو (قبول) شده. حالا ۲ تا سوالم اینه که:
۱- آیا ۴ سال پیش مادربزرگم برای عروسش (مادر من) هم میتونسته درخواست ۱۳۰ بده یا فقط برای پسرش (پدر من) میتونسته اقدام کنه؟ خب آخه الان مادرم چطور بره آمریکا همراه پدرم؟
۲- الان ۱۰۰ روز گذشته از قبول شدن درخواست ۱۳۰ پدرم توسط USCIS ولی هنوز از NVC - National Visa Center خبری نشده. چکار باید کنیم؟ آخه گفته بودن که ظرف ۳۰ تا ۹۰ روزه نامه لازم برای گرفتن وقت سفارت را پست میکنن برای مادر بزرگم.
--- با تشکر از همه
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
خواهرم سيتيزن هست هنوز اقدام نكردم شنيدم خيلي طول مي كشه حدود ٩ تا ١٣ سال
حالا ٢ تا سوال دارم :
١- واسه اقدام از طريق خواهرم فقط ي فرم اوليه ميخواد؟ يا ترجمه مدارك و ... هم ميخواد؟
٢- اگه اول براي مادرم اقدام كنيم بعد از طريق مادرم بيام چي؟ البته بالاي ٢١ هستم... راهيً هست؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-04-12 ساعت 11:00)mona_usa نوشته:  سلام دوستان
حالا ٢ تا سوال دارم :
١- واسه اقدام از طريق خواهرم فقط ي فرم اوليه ميخواد؟ يا ترجمه مدارك و ... هم ميخواد؟
٢- اگه اول براي مادرم اقدام كنيم بعد از طريق مادرم بيام چي؟ البته بالاي ٢١ هستم... راهيً هست؟

دوست عزیز شما باید از طریق خواهرتون اقدام کنید. اگر برای مادرتون اقدام کنید بعدش ایشون به خاطر سن شما نمی تونه براتون اقدام کنه!!!
F4 Category, PD 25Feb2002, Approval Date 21Oct2005, Current Date 1Jan2015, Interview 12May2015, cleared 18May 2016, Issued 24JUNE2016 Big Grin :
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-04-12 ساعت 11:58)ssprotest نوشته:  
(2015-04-12 ساعت 11:00)mona_usa نوشته:  سلام دوستان
حالا ٢ تا سوال دارم :

دوست عزیز شما باید از طریق خواهرتون اقدام کنید. اگر برای مادرتون اقدام کنید بعدش ایشون به خاطر سن شما نمی تونه براتون اقدام کنه!!!

اما براي فرزنداي بالاي ٢١ سال هم ميشه اقدام كرد با كتگوري ديگه
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان