کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مهاجرت از طریق بستگان درجه 1
(2015-04-12 ساعت 11:00)mona_usa نوشته:  سلام دوستان
خواهرم سيتيزن هست هنوز اقدام نكردم شنيدم خيلي طول مي كشه حدود ٩ تا ١٣ سال
حالا ٢ تا سوال دارم :
١- واسه اقدام از طريق خواهرم فقط ي فرم اوليه ميخواد؟ يا ترجمه مدارك و ... هم ميخواد؟
٢- اگه اول براي مادرم اقدام كنيم بعد از طريق مادرم بيام چي؟ البته بالاي ٢١ هستم... راهيً هست؟

1-اولین مرحله پرکردن فرم 130 است .ترجمه مدارک فعلا نیازی نیست.برای اطلاعات بیشتر
2-اگر مجرد باشید میتوانید از طریق مادر خود اقدام کنید برای اطلاعات بیشترhttp://travel.state.gov/content/visas/english/immigrate/types/family/family-preference.html
PD: 2006 MAY , C N:ABD2009 , Category: F3
پاسخ
تشکر کنندگان: mona_ir ، msar
(2015-02-09 ساعت 21:45)boston نوشته:  سلام. من یک سوال داشتم. مادر بزرگم ۴ سال قبل درخواست ویزا مهاجرتی ۱۳۰ داده برای پسرش (پدر من) و الان تازه درخواست اپروو (قبول) شده. حالا ۲ تا سوالم اینه که:
۱- آیا ۴ سال پیش مادربزرگم برای عروسش (مادر من) هم میتونسته درخواست ۱۳۰ بده یا فقط برای پسرش (پدر من) میتونسته اقدام کنه؟ خب آخه الان مادرم چطور بره آمریکا همراه پدرم؟
۲- الان ۱۰۰ روز گذشته از قبول شدن درخواست ۱۳۰ پدرم توسط USCIS ولی هنوز از NVC - National Visa Center خبری نشده. چکار باید کنیم؟ آخه گفته بودن که ظرف ۳۰ تا ۹۰ روزه نامه لازم برای گرفتن وقت سفارت را پست میکنن برای مادر بزرگم.
--- با تشکر از همه

1- با فرض سیتیزن بودن مادربزرگتان هنگام درخواست برای پدرتان، خودبخودشامل خانواده (همسر و فرزند درج شده در فرم )هم میشود.
2- پرونده پس از تایید اولیه (چند ماه پس از درخواست)برای ادامه سایر مراحل ازUSCISبه NVC ارسال میشود ( که وقت سفارت آخرین مراحل از پروسه10 تا 12 ساله برای گروهF3 است)
پاسخ
تشکر کنندگان: Alisalimi ، msar
با سلام میخواستم راهنماییم کنید تا مراحل و مدارک مورد نیاز جهت اقدام جهت گرفتن ویزای مهاجرتی برای پدر و مادر را از 0 تا 100 رو بدونم ؛ واقعیت خانمم که سیتزن امریکاست میخواد برای مادر و پدرش اقدام کنه ولی نمیدونیم که چه مدارکی و مراحلی رو باید سپری کنیم ... ممنون میشم راهنمایی کنید ... با تشکر از سایت عالیتون
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
(2015-04-25 ساعت 01:25)محسن رستمی نوشته:  با سلام میخواستم راهنماییم کنید تا مراحل و مدارک مورد نیاز جهت اقدام جهت گرفتن ویزای مهاجرتی برای پدر و مادر را از 0 تا 100 رو بدونم ؛ واقعیت خانمم که سیتزن آمریکاست میخواد برای مادر و پدرش اقدام کنه ولی نمیدونیم که چه مدارکی و مراحلی رو باید سپری کنیم ... ممنون میشم راهنمایی کنید ... با تشکر از سایت عالیتون

همسر شما در طبقه IR-5 (بدون دوره انتظار طولانی) می توانند برای پدر و مادر خود درخواست گرین کارت کنند. برای اطلاعات بیشتر سایت زیر:
http://travel.state.gov/content/visas/en...rence.html
پاسخ
سلام.وقت بخیر.چند سال پیش دایی من برای مامانم درخواست داده و الان از NVC برای مامانم نامه ای اومده که ازش خواسته یک ساپورت مالی انتخاب کنه و هزینه هارو بپردازه و یکسری مدارک ارسال کنه که برای مصاحبه بهش وقت بدن.لطفا کمکم کنید.به سایتشون مراجعه کردم.یه چیزایی دستگیرم شد.هیچ راهنمای فارسی وجود نداره که مرحله به مرحله توضیح داده باشه؟متاسفانه به خاطر مشکلات الان دیگه نمیشه از داییم کمک گرفت و خودم باید همه کارارو انجام یدم.ساپورت مالی میشه خود مامانم باشه یا حتما باید یه شخص دیگه باشه؟هزینه هارو میشه با گیفت کارت هایی که ایران گیر میاد پرداخت کرد؟اگه کمکم کنید ممنون میشم
پاسخ
(2015-04-26 ساعت 12:44)tannazsh نوشته:  سلام.وقت بخیر.چند سال پیش دایی من برای مامانم درخواست داده و الان از NVC برای مامانم نامه ای اومده که ازش خواسته یک ساپورت مالی انتخاب کنه و هزینه هارو بپردازه و یکسری مدارک ارسال کنه که برای مصاحبه بهش وقت بدن.لطفا کمکم کنید.به سایتشون مراجعه کردم.یه چیزایی دستگیرم شد.هیچ راهنمای فارسی وجود نداره که مرحله به مرحله توضیح داده باشه؟متاسفانه به خاطر مشکلات الان دیگه نمیشه از داییم کمک گرفت و خودم باید همه کارارو انجام یدم.ساپورت مالی میشه خود مامانم باشه یا حتما باید یه شخص دیگه باشه؟هزینه هارو میشه با گیفت کارت هایی که ایران گیر میاد پرداخت کرد؟اگه کمکم کنید ممنون میشم
سلام
بعد از ایمیل nvc که میگه فایل شما به جریان افتاده دایی شما باید فرمهای مربوط به ساپورت مالی رو از سایت مربوطه دانلود کنه به نام I864 و با مدارک مالی و درآمدش به nvc پست کنه. بعد از اینکه اونا تایید کردن باید یه سری مدارک به نام civil document بفرستید. قبل از اون تو ایمیل nvc تو پیوست یه شماره کیس نامبربا invoice نامبر داده که باید با او برید تو پرفایلتون به این آدرس
https://ceac.state.gov/IV/Login.aspx و هزینه های مربوطه رو توسط دایی جان بپردازید. جزییات خیلی زیاد داره و من خیلی با این مورد درگیر بودم. اگه توضیح دقیق تر میخواید پیام بدید.
کتگوری: F2A
تارخ مصاحبه: مارچ ۲۰۱۵
محل مصاحبه: ابوظبی
نتیجه: دریافت برگه سفید A.P
آپدیت: ۲ بار تا کنون- 》17 آپریل》۲۰ آگوست با ایمیل 》27 آگوست》
کلیرنس: بلاخره 27 آگوست تو سایت سفارت ابوظبی
ویزا: 10 سپتامبر 2015
عزیمت : اکتبر 2015
4 اکتبر 2015 ورود از مرز هوایی تگزاس به شهر مقدس سن آنتونیو
همش همین بود کلاغه هم به خونه اش رسید Big Grin
پاسخ
سلام دوستان،
مادربزگ من ماه اينده مصاحبه گرين كارد داره از طريق فرزند،كسي ميدونه بعد مصاحبه چي پيش مياد؟كي گرين كارد ميدن؟
و اينكه وقتي كسي براي برادرش درخواست گرين كارد ميده از همون اول بايد ساپورت مالي نشون بده يا ده سال بعد كه نوبت مصاحبه ميشه؟Smile
و
پاسخ
تشکر کنندگان: farrokh33 ، msar
(2015-04-30 ساعت 10:30)مسكاتي نوشته:  سلام دوستان،
مادربزگ من ماه اينده مصاحبه گرين كارد داره از طريق فرزند،كسي ميدونه بعد مصاحبه چي پيش مياد؟كي گرين كارد ميدن؟
و اينكه وقتي كسي براي برادرش درخواست گرين كارد ميده از همون اول بايد ساپورت مالي نشون بده يا ده سال بعد كه نوبت مصاحبه ميشه؟Smile
و

سلام دوست عزیز
پدربزرگ و مادربزرگ من هم چندین سال پیش (حدود هفت سال) گرین کارت گرفتن. بعد از مصاحبه البته یه مشکلی براشون پیش اومد که وکیلمون حلش کرد. به خاطر همون مشکل یه هفته طول کشید تا ویزا گرفتن. گرین کارت رو هم معمولا از یک هفته تا چند هفته بعد از تاریخ ورود به آمریکا میدن و خیلی طول نمی کشه. یه توصیه هم از طرف من به شما که اگه بتونید به مادربزرگتون بگید خالی از لطف نیست. مشکلی که برای ما به وجود اومد به خاطر یه حرف ساده و بچه گانه ای بود که مادربزرگم هنگام قسم خوردن زده بود؛ و اون این بود که موقع سوگند خوردن مادربزرگم گفته بود که اگر مثلا ما تروریست باشیم که نمی یایم به شما بگیم!!! همین باعث شد چند روز توی آلمان بلانکلیف بمونن. وگرنه همون روز ویزا رو می گرفتن? پس توصیه من به شما اینه که به مادربزرگ عزیزتون بگین غیر از سوالات و چیزایی که از شما می خوان تو سوگند خوردن بگین حرف دیگه ای نزنن چون ممکنه به ضررشون تموم بشه✌️
F4 Category, PD 25Feb2002, Approval Date 21Oct2005, Current Date 1Jan2015, Interview 12May2015, cleared 18May 2016, Issued 24JUNE2016 Big Grin :
پاسخ
(2015-04-30 ساعت 10:30)مسكاتي نوشته:  سلام دوستان،
و
با سلام دوست عزیز ماه آینده که مادر بزرگ شمامصاحبه داشتن حالا تو آنکارا یا ابوظبی ویا ایروان(چون فقط این سفارتها به زبان فارسی مصاحبه میگیرند) به احتمال زیاد همون موقع ویزا میگیرن ومی تونن از همون جا برن آمریکا ویا بیان ایران وبعد از مدتی تشریف ببرن (فقط حواستان باشد مهلتی که تو ویزاشون هست که مشخص میکنه تااین تاریخ باید وارد خاک آمریکا شده باشن تموم نشه ) بعد از ورود به آمریکا حدود یک ماه بعد گرین کارتشون میاد به آدرس محل سکونتشان .
واما پاسخ پرسش دوم شما :وقتی میخوان برن مصاحبه
پاسخ
ا سلام به همه دوستان گل و دوستداشتنی و مهربوووووووووووووووووووووووون
من 1شنبه صبح به امید خدا میرسم آنکارا 2دوشنبه وقت دکتر انگان گرفتم و3شنبه وقت مصاحبه دارم .به نظرتون دکتر انگان همون روز 2شنبه جوابم رو میده؟؟؟؟؟اگه 3شنبه بعدالظهر جواب رو بده و من 3شنبه صبح بدون جواب مدیکال Sad برم اینترویو چی میشه ؟؟؟؟؟چون میترسیدم بلیط گیرم نیاد و فکر میکردم همون1شنبه میتونم برم دکتر اونگان اشتباه کردم 2 ماه پیش بلیط ترکیش ایر از اهواز خریدم 1.870.000تومان Sad حالا اگه بخوام عوضش کنم باید کلی جریمه بدم Sad باسپاس فراوووووووووووووووووووووووووون

category :F2B
prioritydate : 18july2006
case number :ank2009
current date :12 january2014
interview date :09 jone2015

پاسخ
تشکر کنندگان: m.ghoreishi ، farrokh33
(2015-05-16 ساعت 02:45)samiraaa نوشته:  ا سلام به همه دوستان گل و دوستداشتنی و مهربوووووووووووووووووووووووون
من ۱شنبه صبح به امید خدا میرسم آنکارا ۲دوشنبه وقت دکتر انگان گرفتم و۳شنبه وقت مصاحبه دارم .به نظرتون دکتر انگان همون روز ۲شنبه جوابم رو میده؟؟؟؟؟اگه ۳شنبه بعدالظهر جواب رو بده و من ۳شنبه صبح بدون جواب مدیکال Sad برم اینترویو چی میشه ؟؟؟؟؟چون میترسیدم بلیط گیرم نیاد و فکر میکردم همون۱شنبه میتونم برم دکتر اونگان اشتباه کردم ۲ ماه پیش بلیط ترکیش ایر از اهواز خریدم ۱.870.000تومان Sad حالا اگه بخوام عوضش کنم باید کلی جریمه بدم Sad باسپاس فراوووووووووووووووووووووووووون

سلام
من در مورد کیسهای لاتاری با اطمینان میگم که میتونید بعداز مصاحبه یا فرداش جواب مدیکال رو تحویل سفارت بدین ولی کیس خانوادگی رو مردد هستم. امیدوارم برا شمام مشکلی از این بابت پیش نیاد همشهری WinkWink
2015AS45## ●● Yerevan ●● Interview 20 April
بازمانده 2015 بجرم خدمت در سپاه
پاسخ
تشکر کنندگان: farrokh33 ، samiraaa
(2015-05-16 ساعت 02:45)samiraaa نوشته:  ا سلام به همه دوستان گل و دوستداشتنی و مهربوووووووووووووووووووووووون
من ۱شنبه صبح به امید خدا میرسم آنکارا ۲دوشنبه وقت دکتر انگان گرفتم و۳شنبه وقت مصاحبه دارم .به نظرتون دکتر انگان همون روز ۲شنبه جوابم رو میده؟؟؟؟؟اگه ۳شنبه بعدالظهر جواب رو بده و من ۳شنبه صبح بدون جواب مدیکال Sad برم اینترویو چی میشه ؟؟؟؟؟چون میترسیدم بلیط گیرم نیاد و فکر میکردم همون۱شنبه میتونم برم دکتر اونگان اشتباه کردم ۲ ماه پیش بلیط ترکیش ایر از اهواز خریدم ۱.870.000تومان Sad حالا اگه بخوام عوضش کنم باید کلی جریمه بدم Sad باسپاس فراوووووووووووووووووووووووووون

سلام دوست عزیز شمااگه روز دوشنبه ساعت ۹صبح مطب دکتر باشید وجزو اولین نفرات معاینه بشید وبه منشی دکتر ویاخود دکتر بگید که فردا مصاحبه دارم احتمالش هست که همون روز بعدازظهر جواب رو به شما بدن ویا لااقل فردا صبحش جواب رو بگیری اگه اینطور شد شماروز سه شنبه میتونید بعد از گرفتن جواب مدیکال برید سفارت حتی میتونید نزدیک ظهر برید سفارت(البته حدود ۱۱صبح).ولی اگه جواب رو روز سه شنبه عصر هم دادن نگران نباش شما صبح تشریف میبرید سفارت ومصاحبه میدید ومیگید جواب مدیکالم امروز عصرآماده میشه خود سفارت احتمالا با دکتر هماهنگی میکنه.(تو سفرنامه ها خوندم که برخی از دوستان به موقع مدیکالشون آماده نشده بود وبدون مدیکال رفتن مصاحبه).اگه واقعیت رو هم به دکتر وهم به آفیسر بگید حتما کمکتون میکنن.واما یک پیشنهاد دیگه که اگه بخواید با آرامش برید مصاحبه:بلیط رو کنسل کنید(با هر جریمه ای که باید پرداخت کنید چون شما حدود ۹سال انتظار چنین روزی رو کشیده اید.سعی کنید با چند روز بیشتر ماندن در آنکارا از این شهر زیبا وجاهای دیدنی اش لذت ببرید)وبا پرواز ماهان روزجمعه ۵جون پرواز کنید حدودای ساعت ۹صبح به وقت آنکارا اونجا هستید اگه یه کم به کارتون سرعت بدیدمیتونید همون روز به مدیکال برسید وفرداش که شنبه است جواب مدیکال دستتونه وبا خیال راحت سه شنبه میرید مصاحبه .من اگه جای شما بودم همین کارو میکردم .سفر شادی رو براتون ارزو میکنم.
پاسخ
تشکر کنندگان: babak.n ، samiraaa
(2015-05-17 ساعت 00:50)farrokh33 نوشته:  

سلام دوست عزیز شمااگه روز دوشنبه ساعت ۹صبح مطب دکتر باشید وجزو اولین نفرات معاینه بشید وبه منشی دکتر ویاخود دکتر بگید که فردا مصاحبه دارم احتمالش هست که همون روز بعدازظهر جواب رو به شما بدن ویا لااقل فردا صبحش جواب رو بگیری اگه اینطور شد شماروز سه شنبه میتونید بعد از گرفتن جواب مدیکال برید سفارت حتی میتونید نزدیک ظهر برید سفارت(البته حدود ۱۱صبح).ولی اگه جواب رو روز سه شنبه عصر هم دادن نگران نباش شما صبح تشریف میبرید سفارت ومصاحبه میدید ومیگید جواب مدیکالم امروز عصرآماده میشه خود سفارت احتمالا با دکتر هماهنگی میکنه.(تو سفرنامه ها خوندم که برخی از دوستان به موقع مدیکالشون آماده نشده بود وبدون مدیکال رفتن مصاحبه).اگه واقعیت رو هم به دکتر وهم به آفیسر بگید حتما کمکتون میکنن.واما یک پیشنهاد دیگه که اگه بخواید با آرامش برید مصاحبه:بلیط رو کنسل کنید(با هر جریمه ای که باید پرداخت کنید چون شما حدود ۹سال انتظار چنین روزی رو کشیده اید.سعی کنید با چند روز بیشتر ماندن در آنکارا از این شهر زیبا وجاهای دیدنی اش لذت ببرید)وبا پرواز ماهان روزجمعه ۵جون پرواز کنید حدودای ساعت ۹صبح به وقت آنکارا اونجا هستید اگه یه کم به کارتون سرعت بدیدمیتونید همون روز به مدیکال برسید وفرداش که شنبه است جواب مدیکال دستتونه وبا خیال راحت سه شنبه میرید مصاحبه .من اگه جای شما بودم همین کارو میکردم .سفر شادی رو براتون ارزو میکنم.

سپاسگزارم فرخ جان عزیز Smile

پاسخ
تشکر کنندگان:

هیچ مشکلی پیش نمیاد شما به راحتی می تونید صبح چهارشنبه مدیکال رو تحویل سفارت بدی.
پاسخ
تشکر کنندگان: ایلیانا ، samiraaa
سلام دوستان گلم من ویزای توریستس گرفتم برای آمریکا B2 و تا چند وقط دیگه عازمم . لطفا راهنمایی کنید در مدتی که آنجا هستم چگونه میتوانم اقامت آنجا را دریافت کنم واز چه راهی و آیا اصلا امکان دارد . درضمن همسر بنده لیسانس مامایی هست و عمه من هم سیتیزن آنجاست و ساکن تگزاس .
لطفا من را راهنمایی کنید
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: