کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مهاجرت از طریق بستگان درجه 1
باز هم میگم خیلی هم آسان نیست اگه فکر میکنید که شرایط آن را دارید با یک وکیل خوب مهاجرت مشورت کنید ، خیلی ها برای اینکه ببینید شامل این قانون میشد یا نه ازتان پولی نمیگیرند .
اول سن فرزند را در موقع ای که PD شما کورنت شده باید حساب بشه ، ( Priority Date ) مثال : اگر فرزند شما متولد ۰۱.۰۱.۱۹۸۸ است و PD شما ۰۶.۰۶.۲۰۰۵ و در ۱۰ ژانویه ۲۰۱۰ کورنت شدید سن فرزند از تاریخ کورنت شدن شما کم میشه .
حالا در این مرحله باید مدت زمانی که پرونده شما در حالت pending یا منتظر جواب بوده را حساب کنید . یعنی تاریخ approval notice را از تاریخ PD کم کنید ، جوابش میشد مدتی که پرونده شما در انتظار بوده .
در مرحله آخر مدت زمانی که پرونده شما در حالت pending یا منتظر جواب بوده را از سن فرزند که در بالا محاسبه کردید را کم کنید ، اگر زیر ۲۱ سال شد با یک شرط دیگر مشمول خواهید شد !

این شرط را که خیلی ها بهش توجه نمیکنند خیلی مهم است ، و اینکه شما از تاریخی که مشمول این قانون شدید تا زمانی که اقدام میکنید نباید بیش از یک سال گذشته باشه !

به این خاطر من اینقدر پیشنهاد میکنم که با وکیل مشورت کنید که در قسمتی که در مورد مدت زمان یک سال برای اقدام صحبت شده گفته شما شما یک سال فرصت دارید SEEK TO ACQUIRE کنید ، یعنی تلاش کنید نه اقدام ! حالا چگونه اثبات اینکه تلاش اکردید والی اقدام نکردید را وکیل باید ثابت کند !
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، dreamer60 ، Tomas
سلام

آیا کسی که براش از طریق خانوادگی اقدام شده میتونه در لاتاری شرکت کنه ؟؟ یا برای ویزای توریستی اقدام کنه ؟؟ ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: Tomas
عليك سلام
دوست عزيز و گلم بهتره سوالتون رو اينجا مطرح ميكرديد
و اما جواب سوالاتتون.
لاتاري : بله
توريستي : باتوجه به اينكه شرط گرفتن ويزاي توريستي اثبات اين مساله هست كه شما قصد اقامت در امريكا رو نداريد ، پس با توجه به اقدام شما براي اخذ اقامت ايالات متحده ، ناچارا بايد از فكر ويزاي توريستي در بياين.
روال كلي پرونده من اينجاست.
این خانه قشنگ است ولی خانه من نیست  
این خاک چه زیباست ولی خاک وطن نیست

در صورت داشتن سوال مهمي ميتونيد برام پيام بگذارين ، قول ميدم شايد يه كم دير ولي حتما جواب بدم Tongue
پاسخ
تشکر کنندگان: amighzal ، الهه سابق ، f1f ، NedaE ، Tomas
دقیقا همینطوره که دریمر میگه.
بابا شوهر من سیتیزنه و پارسال هنوز واسم اقدام هم نکرده بود. رفتم سفارت واسه توریستی، کم مونده بود آفیسر با دمپایی بیفته دنبالم.
هیچی دیگه، ویزا ندادن. تازه هنوز اقدام نکرده بودیم اینجور شد و ویزا ندادن، اگه اقدام کرده بودیم که دیگه لابد دم در سفارت حلق آویزم میکردن Big Grin
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: f1f ، dreamer60 ، شاپرک ، girl ، abdolreza ، amighzal ، NedaE ، tartar ، Tomas ، lonelyman ، sadeghi897
الاهه خانوم كلا" اعصاب نداريو.Tongue. Big Grin
روال كلي پرونده من اينجاست.
این خانه قشنگ است ولی خانه من نیست  
این خاک چه زیباست ولی خاک وطن نیست

در صورت داشتن سوال مهمي ميتونيد برام پيام بگذارين ، قول ميدم شايد يه كم دير ولي حتما جواب بدم Tongue
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، Tomas
دوستان عزیز سوال من راجع به یکی از بستگان است که در گروه F2A قرار دارد مجرد و زیر 21 سال از طریق مادرش که گرین کارد دارد. مادر وی الان بیش از یک سال در ایران بسر می برد ، اپرووال را دریافت کرده و منتظر تاریخ مصاحبه است آیا برای او بخاطر عدم حضور مادرش در آمریکا مشکلی پیش خواهد آمد ؟ بتازگی از سفارت نامه ای در یافت نموده مبنی بر اینکه برای سهمیه این گروه باید منتظر باشد. ضمنا" سن او نیز چند ماهی است که 22 سال شده است. لطفا" در صورت توانائی راهنمائی فرمائید.
پاسخ
اگر مادرشان بیشتر از یک ساله یه ایران هستن و سفری به آمریکا نداشتن که به احتمال زیاد گرین کارتشون باطل میشه
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: smebi2011 ، Tomas
(2012-12-28 ساعت 09:50)الهه سابق نوشته:  اگر مادرشان بیشتر از یک ساله یه ایران هستن و سفری به آمریکا نداشتن که به احتمال زیاد گرین کارتشون باطل میشه

با کمال تشکر از لطف شما نسبت به پاسخگوئی ، مادرشان مدارک پزشکی تهیه کرده اند تا عنوان کنند بدلیل مشکل پزشکی نتوانسته اند مسافرت نمایند. سوال من وضعیت پرونده فرزندشان اگر مشکلی برای کیس مادرش ایجاد نشود است.

(2012-12-28 ساعت 09:50)الهه سابق نوشته:  اگر مادرشان بیشتر از یک ساله یه ایران هستن و سفری به آمریکا نداشتن که به احتمال زیاد گرین کارتشون باطل میشه

با کمال تشکر از لطف شما نسبت به پاسخگوئی ، مادرشان مدارک پزشکی تهیه کرده اند تا عنوان کنند بدلیل مشکل پزشکی نتوانسته اند مسافرت نمایند ضمنا" کیس مادرشان لاتاری نبوده و خانوادگی (از طریق فرزند دیگرش که سیتی زن آمریکاست ) بوده است . سوال من وضعیت پرونده فرزند زیر 21 سال است اگر مشکلی برای کیس مادرش ایجاد نشود.
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، Tomas
ببینید درصورتی به ایشون ویزا تعلق میگیره که سن محاسباتی ایشون در روز مصاحبه زیر 21 باشه. یعنی سن روز مصاحبه منهای مدت زمان طول کشیده برای اپروو شده. این میشه سن محاسباتی. مثلا اگر روز مصاحبه ایشون 22 سال و 3 ماه سنشون باشه و اپرووشون 1 سال و 3 ماه طول کشیده باشه، سنشون در روز مصاحبه میشه دقیقا 21 و بهشون ویزا تعلق میگیره. این یه قانون عمومیه ولی مواردی هم دیده شده که فرد واجد این شرایط نبوده ولی به تشخیص آفیسر به فرد ویزا تعلق گرفته
پاسخ
تشکر کنندگان: smebi2011 ، نیما6446 ، girl ، Tomas
(2012-12-28 ساعت 10:24)الهه سابق نوشته:  ببینید درصورتی به ایشون ویزا تعلق میگیره که سن محاسباتی ایشون در روز مصاحبه زیر 21 باشه. یعنی سن روز مصاحبه منهای مدت زمان طول کشیده برای اپروو شده. این میشه سن محاسباتی. مثلا اگر روز مصاحبه ایشون 22 سال و 3 ماه سنشون باشه و اپرووشون 1 سال و 3 ماه طول کشیده باشه، سنشون در روز مصاحبه میشه دقیقا 21 و بهشون ویزا تعلق میگیره. این یه قانون عمومیه ولی مواردی هم دیده شده که فرد واجد این شرایط نبوده ولی به تشخیص آفیسر به فرد ویزا تعلق گرفته

با تشکر مجدد از الهه سابق عزیز ، منظور من این است که آیا سفارت غیبت طولانی مادر متقاضی را متوجه نخواهد شد؟و اگر متوجه این غیبت شود مشکلی برای کیس بوجود خواهد آمد؟
پاسخ
همونطور که گفتم، گرین کارتشون به احتمال زیاد باطل میشه. شاید بشه با مدارک پزشکی کاری کرد. اگر گرین کارتشون باطل نشه و پروسه روال عادی خودشو طی کنه، باز هم چیزی از ایشون خواهند خواست به اسم دومیسایل که به معنی اینه که مادر ایشون باید ثابت کنن که قصد زندگی در آمریکا رو دارن. داشتن یه اجاره نامه بنام مادرشون و قبض آب و برق که بنام ایشون باشه و مهر ورود به آمریکا از مصادیق دومیسایل هستش
پاسخ
تشکر کنندگان: smebi2011 ، f1f ، abdolreza ، girl ، moohajer ، dreamer60 ، Tomas
سلام دوستان به مصداق بنی آدم اعضای یکدگرند یه سئوال در مورد یکی از دوستان فارسی زبانم داشتم. ایشان هشت ساله که مقیم یک کشور اروپایی است و چون متاسفانه نتوانسته اجازه اقامت آن کشور را بگیره بعد مدتی ارتباطش با همسر و فرزندانش قطع شده و در حقیقت همدیگر را گم کرده بودند. الان ایشان متوجه شده که همسر و فرزندان مقیم آمریکا هستند و گرین کارت دارند.
سئوال اینست که چگونه ایشان میتواند در خواست الحاق به خانواده خود را بکند؟
آیا همسر ایشان باید به اداره مهاجرت مراجعه کند و درخواست نماید؟
یا اینکه خود ایشان باید به سفارت آمریکا مراجعه کند؟
آیا برای این کار لازم هست وکیل بگیرید( با توجه به اینکه وضعیت مالی خوبی ندارد) یا نه همان درخواست از طریق اداره مهاجرت کافی است لطفا راهنمایی کنید
و یک خانواده را بعد از هشت سال به هم برسانید. ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: amir2640 ، Tomas
(2012-12-30 ساعت 02:14)moohajer نوشته:  سلام دوستان به مصداق بنی آدم اعضای یکدگرند یه سئوال در مورد یکی از دوستان فارسی زبانم داشتم. ایشان هشت ساله که مقیم یک کشور اروپایی است و چون متاسفانه نتوانسته اجازه اقامت آن کشور را بگیره بعد مدتی .....

اگر ایشون : در کشوری که زندگی میکند در اروپا به صورت قانونی مقیم هستند ، و همسر ایشون و فرزندشان هم به صورت قانونی در امریکا زندگی میکنند ، و به صورت معتبر همسر ایشون هستند یعنی ثبت شده ازدواجشان آنوقت میتوانند به صورت قانونی اقدام کنند برای green card و این پروسه دو تا سه سال ممکنه طول بکشه .
میتوانند تقاضای ویزا کنند از سفارت امریکا در آن کشور اروپائی و شانس خودشان را امتحان کنند ، با اینکه شانس کمی برای گرفتن ویزا دارند و باز هم ارزش امتحان کردن داره ، ( با اینکه این یک کیس متفاوت است ولی همه چیز به کنسولی که از ایشون مصاحبه خواهد کرد بستگی داره ، به عنوان مثال به خواهر من با سن کم تر از ۲۱ سال در زمانی که مادرم در حال درمان سرطان بود ویزا ندادند ! )
با تمامی این صحبت ها امیدوارم بتونید وکیلی مجرب در زمینه مهاجرت هم پیدا کنید شاید بتواند به خاطر متفاوت بودن این case کمکی و یا ویزا ای برای ایشون فراهم کنه ، با اینکه نمیشناسم ایشان را خوشالم که توانستند بعد از این همه مدت خانواده خودشان را پیدا کنند .
در قوانین امریکا درج شده اگر کسی پرونده برای ویزای مهاجرتی در جریان داشته باشه ، نمیتواند برای ویزای توریستی اقدام کند چون این دو پرونده هدف مشترکی نداردن ، یعنی یکی برای مهاجرت دائم و دیگری برای تفریح و برگشتن ! برای گرفتن ویزا توریستی شما در مقابل کنسول باید ثابت کنید که ۱- توانائی بر آمدن از هزینه ها را دارید ۲- حتما بعد از تمام شدن ویزا امریکا را ترک خواهید کرد ، ۳- دلیل قانع کننده ای برای ترک نکردن کشوری که در آن زندگی میکنید دارید .
متأسفانه دوست شما هیچ یک از این شرایط را نداره . برای همین بهتر است قبل از هر کاری با یک وکیل صحبت کنید.
موافق باشید.
[en]Category: F2B
Priority Date: DEC 2005
-I-797 received Jan 2010
-Civil documents & Affidavits of Support request July 2012
-Case completed Oct 2012
-petitioner become U.S. citizen 2012 DEC
-case upgraded: to F1 April 2013
- interview :June 2013 [/en]

-visa issued: June 2013
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، moohajer ، dreamer60 ، Tomas
ممنون دوست عزیز , کسی از دوستان میتونه یک وکیل خوب معرفی کنه هم منصف باشه و هم مجرب. ممنون
پاسخ
سلام دوستان. من به تازگی از طریق ویزای ir1 وارد آمریکا شدم و چند روزه که گرین کارتم رو دریافت کردم. من می خوام برای مادر و خواهر (23 ساله) و برادرانم (18 ساله و 32 ساله) اقدام کنم. به نظرتون بهترین و سریعترین راه کدومه؟ حدودا چند سال طول می کشه؟
می دونم که خیلی از دوستان اینجا اطلاعات گذاشتن و اگه وقت بذارم شاید همه جوابهام رو بگیرم..اما مشکل من اینه که پسر کوچیکم اصلا نمیزاره من با لپ تاپ کار کنم..تا می خوام روشنش کنم می گه پاشو من میل هامو چک کنم (البته پسرم 2سال ونیمشه)
به هر حال ممنون می شم اگه راهنمایی کنید.
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان