کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مهاجرت از طریق بستگان درجه 1
(2013-01-09 ساعت 02:59)lotusss نوشته:  سلام دوستان. من به تازگی از طریق ویزای ir1 وارد آمریکا شدم و چند روزه که گرین کارتم رو دریافت کردم. من می خوام برای مادر و خواهر (23 ساله) و برادرانم (18 ساله و 32 ساله) اقدام کنم. به نظرتون بهترین و سریعترین راه کدومه؟ حدودا چند سال طول می کشه؟
می دونم که خیلی از دوستان اینجا اطلاعات گذاشتن و اگه وقت بذارم شاید همه جوابهام رو بگیرم..اما مشکل من اینه که پسر کوچیکم اصلا نمیزاره من با لپ تاپ کار کنم..تا می خوام روشنش کنم می گه پاشو من میل هامو چک کنم (البته پسرم 2سال ونیمشه)
به هر حال ممنون می شم اگه راهنمایی کنید.
شما حتماً باید سیتیزن بشین که 5 سال طول می کشه اگه همسرتون سیتیزن باشن 3 سال-بعد از اون برای مادرتون می تونین اقدام کنین که حدود 1 سال یا یکم بیشتر می تونید ببریدشون-ولی خواهر برادراتون ویزایf4 می شن حدود 12 تا 13 سال از زمان اقدام بعد از سیتیزن شدن طول می کشه - می شه حدود 13+3=16 سال از الان...
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، Tomas ، member
(2013-01-09 ساعت 09:47)omnia نوشته:  
(2013-01-09 ساعت 02:59)lotusss نوشته:  سلام دوستان. من به تازگی از طریق ویزای ir1 وارد آمریکا شدم و چند روزه که گرین کارتم رو دریافت کردم. من می خوام برای مادر و خواهر (23 ساله) و برادرانم (18 ساله و 32 ساله) اقدام کنم. به نظرتون بهترین و سریعترین راه کدومه؟ حدودا چند سال طول می کشه؟
می دونم که خیلی از دوستان اینجا اطلاعات گذاشتن و اگه وقت بذارم شاید همه جوابهام رو بگیرم..اما مشکل من اینه که پسر کوچیکم اصلا نمیزاره من با لپ تاپ کار کنم..تا می خوام روشنش کنم می گه پاشو من میل هامو چک کنم (البته پسرم 2سال ونیمشه)
به هر حال ممنون می شم اگه راهنمایی کنید.
شما حتماً باید سیتیزن بشین که 5 سال طول می کشه اگه همسرتون سیتیزن باشن 3 سال-بعد از اون برای مادرتون می تونین اقدام کنین که حدود 1 سال یا یکم بیشتر می تونید ببریدشون-ولی خواهر برادراتون ویزایf4 می شن حدود 12 تا 13 سال از زمان اقدام بعد از سیتیزن شدن طول می کشه - می شه حدود 13+3=16 سال از الان...

سیتیزن شدن از لحاظ قانونی قانونی 5 ال طول میکشه اما همه بعد از 2 سال زندگی کردن برای سیتی زنی اقدام میکنن.خیلی ها رو هم شنیدم که بعد از 2 سال و نیم سیتیزنی شون رو دریافت کردن.

الان خیلی به ایرانی ها دارن حال میدن !! زمانی که مادرم برای برادرم اقدام کرد زیر 21 سال بود اما یه مشکلی این وسط پیش اومد که کار ما دوباره از اول شروع شد !!!
باز مامانم برای برادرم که شده بود بالای 21 سال اقدام کرد دیدیم هرچقدر طول میکشه نمیاد !

پارسال خواهرم که سیتیزن اونجا هست برای اون یکی داداشم که زن هم داره اقدام کرد و اون یکی داداشم رو هم که هنوز مجرده ب زیر گروه خودش برد!!حالا به جفتشون ایمیل دادن که کار شما تا 4 سال دیگه تموم میشه !
خلاصه اینکه با این اتفاقاتی که داره میفته دیگه 15 ، 16 سال نمیخواد صبر کنن...

موفق باشید Smile
تونل ها نشان می دهند در دل سنگ ها هم میتوان راه ساخت.....

"اینجآ بجز دوری تــو چیزی به مــن نزدیک نیست"
پاسخ
تشکر کنندگان: Tomas ، dreamer60 ، H Pier
اگه کسی از طریق ازدواج با سیتیزن رفته باشه، 3 سال بعد میتونه اقدام کنه و از این 3 سال 1.5 سالشو باید در آمریکا حضور داشته باشه (نه بصورت مستمر)
اگر از راههای دیگه گرین کارت گرفته باشه، 5 سال بعد میتونه اقدام کنه و 2.5 سال رو بطور غیر مستمر باید در آمریکا بوده باشه.
2 سال که میگید امکان نداره
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: omnia ، Tomas ، girl ، abdolreza ، dreamer60 ، شاپرک
من فقط شنيده بودم!
بله درست ميگيد يآدم رفت اينو بگم بايد ٢ سال تا ٢سال و نيم بطور مستمر اونجا باشيد ك براي سيتيزني اقدام كنيد
مادر يكي إز دوستانم همينجوري با همين دوسال سيتيزني رو گرفت.شنيدم چند نفري نتونستن يگيرن اما كم نيستن كسايي ك ٢تا ٢سال نيم گرفتن!

تازه ي نفر إز همونايي ك نتونست بگيره ك فأميل نزديكمون بود ي وكيل گرفت و كارشو درست كرد!
منم كاملا شنيده بودم ك فقط ٥سال بعد ميتونن اقدام كنن اما زماني ك رفتم اونجا مامانم تجربه ها رو أز سيتيزن شدن أز بچه ها مخصوصا مامان بچه ها شنيد،كلي شاد و اميدوار شد!

حالا امتحان كنين،ضرر نداره ك.

پاسخ
تشکر کنندگان: Tomas ، pr.kia ، rouzbehdarvishi ، dreamer60
مستمر نه. لازم نیست مستمر باشه. شرطش اینه که بیشتر از 6 ماه خارج آمریکا نباشن و در مجموع 2.5 سال اونجا باشن.
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: sohi ، Tomas ، girl ، dreamer60 ، el333
اي بابا اصن مُخم قاطي كرده'درست ميگيد!

همون موقع ك داشتم مينوشتم ب اين فكر ميكردم كه مامانم داشت ماهايي ك اونجا بود رو حساب ميكرد ببينه 2 و نیم سال شده يا نه،بعد نوشتم مستمر!!

ديگه قول ميديم اشتب نكنم!!چند بارم متني رو ك نوشتمو خوندم ديدم ديگه نه جايي رو اشتباه نكردم!

پاسخ
تشکر کنندگان: Tomas ، الهه سابق ، dreamer60
از لطف همه ممنون که سعی به کمک کردن میکنید ، ولی لطفآ سعی کنید در موقع کمک کردن ، از پاسخ مطمئن باشید.
قوانین اداره مهاجرت در امریکا برای همه یکسان است ، بغیر از چند کشوری که در visa bulletin ذکر شده ، تفاوت دیگر میتواند در زمان بررسی پرونده ها بعد از مصاحبه یا همون FBI CHECKING باشه .
شما میتوانید سه ماه قبل از اتمام دوری سه یا پنج ساله بستگی به نوع green card شما داره برای citizen شدن اقدام کنید .
[en]Category: F2B
Priority Date: DEC 2005
-I-797 received Jan 2010
-Civil documents & Affidavits of Support request July 2012
-Case completed Oct 2012
-petitioner become U.S. citizen 2012 DEC
-case upgraded: to F1 April 2013
- interview :June 2013 [/en]

-visa issued: June 2013
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، dreamer60 ، شاپرک ، el333
دوستان خواهرم ٢ماه ديگه سيتيزن ميشه و ميخواد واسه مادرو پدرمون اقدام كنه واسه گرين كارت ، پروسه كاريشون چقدر طول ميكشه؟
ازدواجی
ارسال مدارك٢٧ آگوست
اپروال٣٠ نوامبر
دريافت كيس نامبر ٣ ژانويه
تكميل مدراك در nvc ١١اپريل
گرفتن وقت مصاحبه ٢٩ اپريل Big Grin
ابوظبي ٢٥ جون ويزاي يه ضرب ال اي
پاسخ
تشکر کنندگان: f1f
من یک سوالی داشتم ببحشید اگه تکراری پست ها رو کامل نخوندم ولی تا جاییکه خوندم جوابی پیدا نکردم
اگر گرین کارت داشته باشیم و برای پدر و مادر اقدام کنیم چقدر طول می کشه؟
برای همسر 3 ساله گویا پروسه اش برای پدر مادر بیشتره؟
کیس نامبر:2013AS8900/تعداد افراد کیس:3 نفر/اورنج کانتی کالیفرنیا
پاسخ
تشکر کنندگان: f1f ، mohajer13
(2013-02-01 ساعت 13:59)simi نوشته:  دوستان خواهرم ٢ماه ديگه سيتيزن ميشه و ميخواد واسه مادرو پدرمون اقدام كنه واسه گرين كارت ، پروسه كاريشون چقدر طول ميكشه؟

خیلی سریع دوست عزیز Wink.
حدود نه ماه تا یک سال. البته به سرعت عمل خواهرتون هم بستگی داره.
F1
PD: OCT 2005
Case Completion: MAR 2011
Clearance Duration: 23 Month
Status: Issued
Embassy: Ankara

پاسخ
تشکر کنندگان: simi ، amir2640 ، dreamer60 ، omnia
(2013-02-01 ساعت 14:38)f1f نوشته:  
(2013-02-01 ساعت 13:59)simi نوشته:  دوستان خواهرم ٢ماه ديگه سيتيزن ميشه و ميخواد واسه مادرو پدرمون اقدام كنه واسه گرين كارت ، پروسه كاريشون چقدر طول ميكشه؟

خیلی سریع دوست عزیز Wink.
حدود نه ماه تا یک سال. البته به سرعت عمل خواهرتون هم بستگی داره.

مدارك دست وكيل هستش و وكيل براشون گرفته ،ممنونم از پاسختون
ازدواجی
ارسال مدارك٢٧ آگوست
اپروال٣٠ نوامبر
دريافت كيس نامبر ٣ ژانويه
تكميل مدراك در nvc ١١اپريل
گرفتن وقت مصاحبه ٢٩ اپريل Big Grin
ابوظبي ٢٥ جون ويزاي يه ضرب ال اي
پاسخ
تشکر کنندگان: amir2640
(2013-02-01 ساعت 14:14)usa lover نوشته:  من یک سوالی داشتم ببحشید اگه تکراری پست ها رو کامل نخوندم ولی تا جاییکه خوندم جوابی پیدا نکردم
اگر گرین کارت داشته باشیم و برای پدر و مادر اقدام کنیم چقدر طول می کشه؟
برای همسر 3 ساله گویا پروسه اش برای پدر مادر بیشتره؟
با سلام

شما تا سیتیزن نشدید نمیتونید برایه پدر و مادرتون اقدام کنید برایه اطلاعات بیشتر به تایپیک ( راهنمای جامع اخذ گرین کارت خانوادگی) مراجعه کنید
كتگوري F3
تاريخ اپلاي 2004 AUG
کیس نامبر  ABD2010

پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، usa lover ، dreamer60
سلام به همه دوستان گل
از اينكه ميبينم sohi عزيزم بعد از مدتها دوباره يه سري به اينجا زده خوشحالم ....
( دست پيش رو گرفتم كه كسي نگه خودت كجا بودي تا حالاSmile )
در مورد صحبتي كه بين sohi و الهه عزيز بود بايد بگم كه قانوني كه هست و همه ما از اون اطلاع داريم ١٠٠% ًمطابق با فرمايشات الهه خانم هست .
ولي من هم مطالبي در مورد راههاي دريافت سريع تر سيتيزن شيپي شنيدم كه چون از صحت اونها هنوز مطمئن نشدم به زبون نميارم ، ولي به محض كسب اطمينان ، اون مطالب رو باهاتون به اشتراك ميگذارم .
روال كلي پرونده من اينجاست.
این خانه قشنگ است ولی خانه من نیست  
این خاک چه زیباست ولی خاک وطن نیست

در صورت داشتن سوال مهمي ميتونيد برام پيام بگذارين ، قول ميدم شايد يه كم دير ولي حتما جواب بدم Tongue
پاسخ
تشکر کنندگان: شاپرک ، amir2640 ، الهه سابق ، sasan_rock
سلام.
برادرم سیتیزن آمریکاست ... میخواهم برای خودم و خانواده ام (همسر و 2 فرزند 16 و 12ساله) اقامت بگیرم ... آیا امکان دارد یا خیر ؟
اگر بله : مدارک مورد نیازم چیست و چه مدت زمانی طول میکشد ؟!
ممنون میشم اگه دوستان این سواله بنده رو جواب بدن ...
پاسخ
تشکر کنندگان: amir2640
(2013-02-07 ساعت 19:07)soroor نوشته:  سلام.
برادرم سیتیزن آمریکاست ... میخواهم برای خودم و خانواده ام (همسر و 2 فرزند 16 و 12ساله) اقامت بگیرم ... آیا امکان دارد یا خیر ؟
اگر بله : مدارک مورد نیازم چیست و چه مدت زمانی طول میکشد ؟!
ممنون میشم اگه دوستان این سواله بنده رو جواب بدن ...

سلام دوست عزیز

بله برادرتون میتونه برایه شما و خانوادتون اقدام کنن و در حال حاضر برایه پرونده ها ای مانند شما در حدود ۱۱ تا ۱۲ سال طول میکشه چون که شما در کتگوری f4 قرار میگیرید و در مورد فرزندانتون هم این امکان وجود داره که اگر تا زمان‌ دریافت ویزا بالای ۲۱ سال داشته باشن بهشون ویزا ندن البته قوانینه مفصلی در این مورد وجود داره که میتونه در بسیاری از مواقع این مشکلو حل کنه در مورد مدارک مورد نیاز هم فکر میکنم به صورت کامل در تایپیک راهنمایه جامع اخذ گرین کارت خانوادگی توضیح داده شده باشه
موفق باشید
كتگوري F3
تاريخ اپلاي 2004 AUG
کیس نامبر  ABD2010

پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، dreamer60 ، f1f ، sasan_rock

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان