کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای ازدواج آمریکا
(2016-11-05 ساعت 09:31)mulan1979 نوشته:  
(2016-11-05 ساعت 08:40)mohsen rostami نوشته:  با سلام به دوستان عزیز ؛
دیروز برای من این ایمیل اومد
Dear Sir/Madam,
The National Visa Center (NVC) received all the requested documentation for this immigrant visa case.  The applicant is now in the queue awaiting an interview appointment overseas, where a consular officer will adjudicate the applicant’s visa application. NVC schedules appointments one month in advance.  The U.S. Embassy tells us what dates they are holding interviews, and NVC fills these appointments as they become documentarily qualified.  Most appointments are set within three months of NVC’s receipt of all requested documentation.  However, before applicants in a numerically limited (preference) visa category can receive an appointment, their priority date must also be current.  This can delay receipt of an appointment.  You can track your priority date using the Visa Bulletin on travel.state.gov.  When an appointment is available, we will notify the applicant, petitioner and attorney (if applicable).  Theapplicant can prepare now by reading about the embassy’s interview requirements online at nvc.state.gov/interview. Thank you for your patience.
The embassy may require additional documents at the interview.  For example, if the following three itemsare all true, the applicant must bring a new police certificate to the visa interview
: He or she is more than 16 years old;
 The police certificate submitted to NVC was obtained more than one year ago; and
 He or she still lives in the country that issued the certificate.
The applicant should not make any travel arrangements, sell property, or give up employment until the embassy has issued a visa.

میخواستم بدونم تو این مرحله باید چیکار کرد و ازما چی میخواد ؟ آیا دوستان نامه ای با این متن قبلا دریافت کرده بودند ؟
با تشکر ...

سلام. به نظرم تنها چیزی که خواست عدم سوء پیشینه هست در صورتی که اگر قبلا فرستادید و بیش از 1 سال ازش گذشته ؛ باید یک عدم سوء پیشینه جدید بگیرید. ضمنا گفته اگر در کشوری که مصاحبه دارید و ویزا ایشود میشه مثلا ارمنستان ، انکارا و ... ، از قبل زندگی کردید باید از این کشور نیز گواهی عدم سوء پیشینه بگیرید.
سلام،من فكر ميكنم كه متظورشون اين هست كه منتظر وقت سفارت باشيد و سوء پيشينه رو براى روز مصاحبه خواسته.
نوع ويزا:CR1
ارسال مدارك:١٠/٣/٢٠١٦
اپرو:١٤/٧/٢٠١٦
دريافت كيس نامبر:١٦/٨/٢٠١٦
ارسال مدارك به NVC:١٨/٩/٢٠١٦
ايميل نقص مدارك از NVC:٢٠/١٠/٢٠١٦
ايميل مجدد نقص مدارك:٧/١/٢٠١٧
هر دو ايميل نقص بى دليل بود.
ايميل تكميل مدارك از NVC:١٢/٤/٢٠١٧
دريافت ايميل وقت سفارت:١٤/٤/٢٠١٧
محل و وقت سفارت:ايروان٢٥/٥/٢٠١٧
نتيجه:AP
آپديت:25,26,30,31may
29Dec/10,12,16,17,29,30jan/1,2,5feb
دريافت ايميل ويور:١٢jan
دريافت ايميل اينفورميشن(٥٥٣٥):٣٠jan
پاسخ
تشکر کنندگان: Hamid_rr
(2016-11-05 ساعت 08:40)mohsen rostami نوشته:  با سلام به دوستان عزیز ؛
دیروز برای من این ایمیل اومد
Dear Sir/Madam,
The National Visa Center (NVC) received all the requested documentation for this immigrant visa case.  The applicant is now in the queue awaiting an interview appointment overseas, where a consular officer will adjudicate the applicant’s visa application. NVC schedules appointments one month in advance.  The U.S. Embassy tells us what dates they are holding interviews, and NVC fills these appointments as they become documentarily qualified.  Most appointments are set within three months of NVC’s receipt of all requested documentation.  However, before applicants in a numerically limited (preference) visa category can receive an appointment, their priority date must also be current.  This can delay receipt of an appointment.  You can track your priority date using the Visa Bulletin on travel.state.gov.  When an appointment is available, we will notify the applicant, petitioner and attorney (if applicable).  Theapplicant can prepare now by reading about the embassy’s interview requirements online at nvc.state.gov/interview. Thank you for your patience.
The embassy may require additional documents at the interview.  For example, if the following three itemsare all true, the applicant must bring a new police certificate to the visa interview
: He or she is more than 16 years old;
 The police certificate submitted to NVC was obtained more than one year ago; and
 He or she still lives in the country that issued the certificate.
The applicant should not make any travel arrangements, sell property, or give up employment until the embassy has issued a visa.

میخواستم بدونم تو این مرحله باید چیکار کرد و ازما چی میخواد ؟ آیا دوستان نامه ای با این متن قبلا دریافت کرده بودند ؟
با تشکر ...

درود و سلام محسن جان ..تبريك ميگم اين ايميل بشما ميگه كه منتظر وقت مصاحبه باشيد كه حداكثر تا سه ماه ديگه بشما وقت ميدن با توجه به جدول زماني سفارت ..برا خود من دو روز بعدش ايميل مصاحبم اومد حدودا تاريخ داد دوماه بعدش .. در كل ميگه احتمالا سفارت يكسري مدارك ميخواد كه همرو توي نامه مصاحبه بهتون اعلام ميكنن .. مثالشرو روي سوسابقه زده كه اگر شما ايران زندگي ميكني عملا ازتون نميخوان و دقيقا توي ايميل مصاحبه و نامتون با X مداركي رو كه ميخوان براتون مشخص ميكنن ..گفته كه ميتوني از سايت nvc.state.gov قسمت اينترويوشو مطالعه كني ..كلاس ويزاتم كه ازدواج با سيتيزن هست و كاري با ويزا بولتن نداري .. همين ديگه ...خلاصه محسن جان بزودي وقت مصاحبترو اعلام خواهند كرد برو خوش باش رفيق به اميد ويزاي يكضرب ... Big Grin
CR1
ارسال جون ۲۰۱۵
اپروو دسامبر
ارسال ان وی سی مارچ ۰۱۶
تایید  سپتامبر
ایمیل مصاحبه دو روز بعد  
تاریخ مصاحبه نوامبر
سفارت قطر
ویزا یکضرب
سفر تاریخی به امریکا ۰۲ فبریه ۰۱۷
تشکر کنندگان: Iransalar ، mulan1979 ، armehraboon ، setaree
(2016-11-05 ساعت 03:06)Elhambanoo نوشته:  با سلام به همگی
من هفته پیش یه نامه از nvc گرفتم که گفته باید بین 1 الی 3 ماه منتظر دادن وقت سفارت از طرف ما باشید از شما که تجربه دارید تو این زمینه خواهش دارم کمکم کنید من سفارتم آنکارا هستش چند تاسوال داشتم
1 - آیا ممکنه بیشتر از این 3 ماه طول بکشه وقت سفارت دادنشون؟
2- چه سوال هایی ممکنه ازم اونجا بپرسن؟
3- آیا امکانش هست که کلن ریجکت شم ؟
4- واکسن هایی که باید بزنم چیه ؟ رفتم چاستور گفته آزمایش آبله مرغون هم باید بدم آیا واکسن ممنژیت هم لازمه چون چیزی نگفت پاستور
5 - آزمایش خوم رو ایران انجام بدم اونجا قبول ندارن ؟
6- مراکزی که توی آنکارا مدیکال انجام میدن کجاهاست ؟ کدومش بهتره ؟ ممنون میشم کمکم کنید و اگر گروهی توی تلگرام دارید که همه شرایط مشابه دارن ممنون میشم آدرسش رو بدید تا بتونیم راحتتر تجارب رو به اشتراک بزاریم

با سلام به شما

من برداشتم این هست که شما مدارکتون رو به ان وی سی ارسال کردید و از اونجا نامه تکمیل مدارک رو گرفتید.
اگه اینطور هست :
1- معمولا خیر ولی بستگی به شلوغی سفارت داره ..الان زمان خلوتی هست. پس شانستون بیشتره که سریع نوبت بگیرید.
2- در مورد اشنایی شنا و همسرتون...اینکه همسرتون کجا هست و چکار میکنه ...شغل خود شما در ایران
3- احتمالش خیلی ضعیفه ..مورد های خاص که خلاف واقع گفته باشن بله ریجکت میتونن بشن..ولی شما اصلا به
این موضوع فکر نکن...ممکنه بعضی دوستان نقص مدرک خورده باشن ولی ریجکت نشدن...فقط باید مدارک بیشتری رو ارسال
میکردند.
4- طبق دستور پاستور عمل کنید وارد هستند کاملا(شعبه تجریش هم برید بهتره)
5- خیر قبول ندارن
6- متاسفانه من انکارا نبودم ولی همه دوستان پیش دکتر ارکان رفتند(اگه اسمشون رو درست نوشته باشم)
F2A
Priority Date : 16 Sep. 2013
Approve : Dec 2013
دریافت کیس نامبر : Jan 2014
دریافت اینویس نامبر : Feb 2015
فرم DS-261 , پرداخت 120 $: Apr 2015
فرم Ds-260و پرداخت 320$ : Apr 2015
ارسال مدارک نهایی : June 2015
اعلام نقص مدارک :  July 2015
ارسال مجدد مدارک برای رفع نقص : Aug 2015
تکمیل مدارک : Sep 2015
مصاحبه :  (ابوظبی) oct 2015
کلیر شدن : جولای 2016 ( ده ماه انتظار)
دریافت ویزا: آگوست 2016
ورود به آمریکا : فوریه 2017
پاسخ
تشکر کنندگان: پري57 ، setaree ، mulan1979
(2016-11-06 ساعت 09:08)armehraboon نوشته:  
(2016-11-05 ساعت 03:06)Elhambanoo نوشته:  با سلام به همگی
من هفته پیش یه نامه از nvc گرفتم که گفته باید بین 1 الی 3 ماه منتظر دادن وقت سفارت از طرف ما باشید از شما که تجربه دارید تو این زمینه خواهش دارم کمکم کنید من سفارتم آنکارا هستش چند تاسوال داشتم
1 - آیا ممکنه بیشتر از این 3 ماه طول بکشه وقت سفارت دادنشون؟
2- چه سوال هایی ممکنه ازم اونجا بپرسن؟
3- آیا امکانش هست که کلن ریجکت شم ؟
4- واکسن هایی که باید بزنم چیه ؟ رفتم چاستور گفته آزمایش آبله مرغون هم باید بدم آیا واکسن ممنژیت هم لازمه چون چیزی نگفت پاستور
5 - آزمایش خوم رو ایران انجام بدم اونجا قبول ندارن ؟
6- مراکزی که توی آنکارا مدیکال انجام میدن کجاهاست ؟ کدومش بهتره ؟ ممنون میشم کمکم کنید و اگر گروهی توی تلگرام دارید که همه شرایط مشابه دارن ممنون میشم آدرسش رو بدید تا بتونیم راحتتر تجارب رو به اشتراک بزاریم

با سلام به شما

من برداشتم این هست که شما مدارکتون رو به ان وی سی ارسال کردید و از اونجا نامه تکمیل مدارک رو گرفتید.
اگه اینطور هست :
1- معمولا خیر ولی بستگی به شلوغی سفارت داره ..الان زمان خلوتی هست. پس شانستون بیشتره که سریع نوبت بگیرید.
2- در مورد اشنایی شنا و همسرتون...اینکه همسرتون کجا هست و چکار میکنه ...شغل خود شما در ایران
3- احتمالش خیلی ضعیفه ..مورد های خاص که خلاف واقع گفته باشن بله ریجکت میتونن بشن..ولی شما اصلا به
این موضوع فکر نکن...ممکنه بعضی دوستان نقص مدرک خورده باشن ولی ریجکت نشدن...فقط باید مدارک بیشتری رو ارسال
میکردند.
4- طبق دستور پاستور عمل کنید وارد هستند کاملا(شعبه تجریش هم برید بهتره)
5- خیر قبول ندارن
6- متاسفانه من انکارا نبودم ولی همه دوستان پیش دکتر ارکان رفتند(اگه اسمشون رو درست نوشته باشم)

سلام
تمام مواردي كه دوستان گفتن جز در مورد سوال اول كه من الان بيش از سه ماه و ده روزه كه منتظر وقت مصاحبه هستم البته سفارت ابوظبي- (دوستم هفته پيش اعلام وضعيت اور‍انسي كرد انكارا بهش براي 9 دسامبر وقت داد)
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، mulan1979
سلام مهاجران عزيز

دوستان من حدودأ ١٦ روز كه تو اداره uscic اپرو شدم
سوال دارم
بعد از اپرو شدن شما منتظر مي مونيد nvc بهتون خبر بده كيس رو گرفته؟!
يا اينكه خودتون به ان وي سي بدون اينكه بهتون اطلاع بده پرونده تون رو از uscic گرفته همينجوري براشون مدارك مي فرستين؟!
در واقع مي خوام بدونم دقيقا بعد از اپرو شدن منتظر چه مرحله اي مي مونيد؟!

راستش من وكيل دارم فقط ديگه به وكيل اعتماد ندارم
واينكه با NVC هم تو اين دوهفته كه اپرو شدم تماس گرفتيم گفتن كه هنوز پرونده من از اداره uscic بهشون نرسيده

ممنون ميشم اگه توضيح مختصر بدين كه بعد از اپرو چي ميشه
من همينجوري مدارك مورد نياز nvc رو براشون بفرستم؟؟؟
يا اينكه نه بايد اول منتظر نامه ياايميلي از nvc باشم

گرفتن كيس نامبر چقدر زمان ميبره؟!
(IR1)
شروع كيس اكتبر ٢٠١٣
اولين مصاحبه ژانويه ٢٠١٥
نتيجه مصاحبه: به علت نداشتن پرينت از خط و برنامه هاي اينترني كيس مرجوع شد براي review مجدد
بعد از نه ماه  ٢٠اكتبر ٢٠١٦ از سرويس سنتر تكزاس اپرو شديم ٩نوامبر تازه فرستادن nvc
اينم بدونيد تو مرحله review مجدد يا همون reaffirmed بعد از اپرو nvc بهتون نامه و ايميل و حتي آپديت نميده كيس رو از uscic تحويل مي گيره و بدون اطلاع شما به سفارت مي فرسته
مصاحبه ١٠ ژانويه و نتيجه ويزاي يه ضرب
پاسخ
تشکر کنندگان: mulan1979 ، maryam1983 ، kasra
(2016-11-06 ساعت 14:54)قرباني نوشته:  سلام مهاجران عزيز

سوال دارم
يا اينكه خودتون به ان وي سي بدون اينكه بهتون اطلاع بده پرونده تون رو از uscic گرفته همينجوري براشون مدارك مي فرستين؟!

واينكه با NVC هم تو اين دوهفته كه اپرو شدم تماس گرفتيم گفتن كه هنوز پرونده من از اداره uscic بهشون نرسيده

سلام خانم قربانى،يه شماره كيس و آدرس ايميل تو اولين ايميل كه از ايمگريشن براتون اومده هست،داخل سايت بريد بهتون ميگه پرونده الان تو چه مرحله اى هست.آدرس سايت اينه http://www.uscis.gov/
نوع ويزا:CR1
ارسال مدارك:١٠/٣/٢٠١٦
اپرو:١٤/٧/٢٠١٦
دريافت كيس نامبر:١٦/٨/٢٠١٦
ارسال مدارك به NVC:١٨/٩/٢٠١٦
ايميل نقص مدارك از NVC:٢٠/١٠/٢٠١٦
ايميل مجدد نقص مدارك:٧/١/٢٠١٧
هر دو ايميل نقص بى دليل بود.
ايميل تكميل مدارك از NVC:١٢/٤/٢٠١٧
دريافت ايميل وقت سفارت:١٤/٤/٢٠١٧
محل و وقت سفارت:ايروان٢٥/٥/٢٠١٧
نتيجه:AP
آپديت:25,26,30,31may
29Dec/10,12,16,17,29,30jan/1,2,5feb
دريافت ايميل ويور:١٢jan
دريافت ايميل اينفورميشن(٥٥٣٥):٣٠jan
پاسخ
تشکر کنندگان: mulan1979 ، maryam1983 ، قرباني ، setaree

سوال دارم

با سلام

راستش کسی های ما که ازدواجی بودیم...
باید منتظر نامه ان وی سی میشدیم تا کیس نامبر و شماره اینویس رو اعلام کنند و بعد میرسدیم به فرم های انلاین و ارسال
مدارک.

کیس شما نامزدی بوده یا ازدواجی ؟ ( ببخشید فراموش کردم)
یعنی دوباره از اول باید همه مراحل رو طی کنید؟
F2A
پاسخ
تشکر کنندگان: mulan1979 ، قرباني
(2016-11-06 ساعت 15:20)Pegah123 نوشته:  

سوال دارم

سلام خانم قربانى،يه شماره كيس و آدرس ايميل تو اولين ايميل كه از ايمگريشن براتون اومده هست،داخل سايت بريد بهتون ميگه پرونده الان تو چه مرحله اى هست.آدرس سايت اينه http://www.uscis.gov/

--------------------------

سلام عزيزم ممنونم
اما برا ما فقط از اداره uscic يه نامه به آدرس همسرم اومده كه توش فقط گفته اپرو شدين ومدارك تون به nvc فرستاده شد
شماره كيس و ايميل توش نمي بينم

ميشه بگين چقدر رمان ميبره تا كيس نامبر بگيرم؟!
(IR1)
شروع كيس اكتبر ٢٠١٣
اولين مصاحبه ژانويه ٢٠١٥
نتيجه مصاحبه: به علت نداشتن پرينت از خط و برنامه هاي اينترني كيس مرجوع شد براي review مجدد
بعد از نه ماه  ٢٠اكتبر ٢٠١٦ از سرويس سنتر تكزاس اپرو شديم ٩نوامبر تازه فرستادن nvc
اينم بدونيد تو مرحله review مجدد يا همون reaffirmed بعد از اپرو nvc بهتون نامه و ايميل و حتي آپديت نميده كيس رو از uscic تحويل مي گيره و بدون اطلاع شما به سفارت مي فرسته
پاسخ
تشکر کنندگان:
ج
(2016-11-06 ساعت 15:38)armehraboon نوشته:  

سوال دارم

با سلام

باید منتظر نامه ان وی سی میشدیم تا کیس نامبر و شماره اینویس رو اعلام کنند و بعد میرسدیم به فرم های انلاین و ارسال
مدارک.

-----------------

سلام كيس ازدواج هستم
همسرم سيتي زن هستن و الان ir1 هستيم

تقريبا شبيه همون از اول شروع كردنه با اين تفاوت كه همون كيس كه يه بار مصاحبه رفت دوباره رفته uscic و nvc

ميشه بگين دقيقا چقدر زمان ميبره تا nvc كيس نامبر بده؟!

از امضاي من وضعيتم مشخص
(IR1)
شروع كيس اكتبر ٢٠١٣
اولين مصاحبه ژانويه ٢٠١٥
پاسخ
تشکر کنندگان: mulan1979
(2016-11-07 ساعت 01:33)قرباني نوشته:  ج
(2016-11-06 ساعت 15:38)armehraboon نوشته:  

سوال دارم

با سلام

مدارک.

-----------------

سلام كيس ازدواج هستم
همسرم سيتي زن هستن و الان ir1 هستيم

تقريبا شبيه همون از اول شروع كردنه با اين تفاوت كه همون كيس كه يه بار مصاحبه رفت دوباره رفته uscic و nvc

از امضاي من وضعيتم مشخص

سلام مجدد

حدود سه چهار هفته حداکثر.
F2A
پاسخ
تشکر کنندگان: mulan1979 ، قرباني
سلام
من یک سوال دارم
ایا کیسی وجود داشته که با داشتن پاس سفید و عدم اقامت در آمریکا موفق به گرفتن گرین کارت برای همسر خود شده باشد، با توجه داشتن یک اسپانسر؟
با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-11-07 ساعت 09:13)sami0 نوشته:  سلام
من یک سوال دارم
ایا کیسی وجود داشته که با داشتن پاس سفید و عدم اقامت در آمریکا موفق به گرفتن گرین کارت برای همسر خود شده باشد، با توجه داشتن یک اسپانسر؟
با تشکر

با سلام

منظور از عدم اقامت در امریکا چی هست دقیقا؟

اسپانسر کلا از نظر مالی شما رو ساپورت میکنه. ضمنا اسپانسر اصلی شما همسر هست. اسپانسر دوم یا جوینت اسپانسر
میتونید داشته باشید برای جبران این موضوع که درامد همسر کافی نباشه.

ولی اقامت یا عدم اقامت در امریکا مربوط به دامیسیل میشه که کلا ربطی به داشتن اسپانسر مالی نداره.
معمولا همه زمان مصاحبه همسرشون امریکا هست برای این موضوع.
F2A
پاسخ
تشکر کنندگان: mulan1979
(2016-11-07 ساعت 08:33)armehraboon نوشته:  
(2016-11-07 ساعت 01:33)قرباني نوشته:  
(2016-11-06 ساعت 15:38)armehraboon نوشته:  با سلام
مدارک.
-----------------

سلام مجدد
حدود سه چهار هفته حداکثر.

خانم قرباني عزيز
ضمن تبريك مجدد اينكه كيستون فعال شده، اگر مثل بقيه با كيس شما هم رفتار بشه، بله بايد حدود سه تا چهار هفته صبر كنين تا NVC نامه‌اي مبني بر دريافت مدارك براتون ارسال كنه و يه ليست از مداركي كه ميخواد رو براتون بفرسته كه حتما بايد به صورت كاور بر روي مداركتون قرار بدين. هم زمان فرم‌هاي انلاين و پرداخت ها يكي يكي براتون باز ميشه
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، mulan1979 ، قرباني
ممنونم مهاجراي عزيز

@armehraboon@
@پري57@
@Pegah123@

و همگي تون
راستش خودمم نمي دونم با كيس من چه جوري برخورد كنن
اما جواب NVC كه بياد متوجه ميشيم كه آيا بازم بايد فرم پر كنيم و پرداخت انجام بديم...
يا اينكه اين دفعه لطف مي كنن بعد از سه سال و دوماه يه ضرب مي فرستن سفارت

اميد به خدا برا همه مون از خدا عالي ترين ها رو مي خوام دوستان من دقيقا زماني اپرو شدم كه كيسم سه سال رو پر كرده بود و صبرم آخراش بود
خدا كنه مراحل بعديم واقعا آسون باشه احتياج به روزاي آسون دارم
(IR1)
شروع كيس اكتبر ٢٠١٣
اولين مصاحبه ژانويه ٢٠١٥
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، Pegah123 ، mulan1979 ، پري57 ، setaree ، melon ، maryam1983
(2016-11-07 ساعت 09:39)armehraboon نوشته:  
(2016-11-07 ساعت 09:13)sami0 نوشته:  سلام
من یک سوال دارم
با تشکر

با سلام

منظور از عدم اقامت در آمریکا چی هست دقیقا؟

اسپانسر کلا از نظر مالی شما رو ساپورت میکنه. ضمنا اسپانسر اصلی شما همسر هست. اسپانسر دوم یا جوینت اسپانسر
میتونید داشته باشید برای جبران این موضوع که درامد همسر کافی نباشه.

ولی اقامت یا عدم اقامت در آمریکا مربوط به دامیسیل میشه که کلا ربطی به داشتن اسپانسر مالی نداره.
معمولا همه زمان مصاحبه همسرشون آمریکا هست برای این موضوع.

يعنى تا فاصله چند ماه قبل از مصاحبه همسر شما ايران باشى و كلا زندگى شما ايران باشه
حالا زمان مصاحبه چند ماه قبلش مياى امريكا
آيا كسانى بودند دقيقا اين كار رو كرده باشند و موفق شده باشند واسه همسرشون گرين كارت گرفته باشند
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان