کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای ازدواج آمریکا
(2017-06-22 ساعت 11:05)nima_77 نوشته:  سلام دوستان عریز ممنون میشم راهنمایی کنید،  
- خانواده من منتظر تعیین وقت مصاحبه برای ابوظبی هستندآیا اطلاع دارید چند روز قبل از مصاحبه باید در اوبظبی باشیم . و در صورت دریافت ویزا یک ضرب چه مدت بعد از مصاحبه باید در انجا بمانند ؟ و اینکه اگر ویزای یک ضرب ندهند و کسری مدارک اعلام کنند آیا نیازی هست بعد از مصاحبه در آنجا باشند؟
با تشکر

سلام به شما
اگه دو شنبه مثلا مصاحبه دارید...پنج شنبه ظهر اونجا باشید بکه بتونید کار مدیکال رو انجام بدبد...
اگه ویزا بگیرید به سلامتی اگه دوشنبه باشه روز مصاحبه فکر کنم جمعه اماده میشه وگرنه میره برای هفته بعدش ...حدودا 5 روز زمان میبره....

اگه ویزای یک ضرب نگیرید نیازی به موندن نیست و همون روز میتونید برگردید

به امید دریافت ویزای یک ضرب برای شما
F2A
Priority Date : 16 Sep. 2013
Approve : Dec 2013
دریافت کیس نامبر : Jan 2014
دریافت اینویس نامبر : Feb 2015
فرم DS-261 , پرداخت 120 $: Apr 2015
فرم Ds-260و پرداخت 320$ : Apr 2015
ارسال مدارک نهایی : June 2015
اعلام نقص مدارک :  July 2015
ارسال مجدد مدارک برای رفع نقص : Aug 2015
تکمیل مدارک : Sep 2015
مصاحبه :  (ابوظبی) oct 2015
کلیر شدن : جولای 2016 ( ده ماه انتظار)
دریافت ویزا: آگوست 2016
ورود به آمریکا : فوریه 2017
پاسخ
تشکر کنندگان:
یه سوال داشتم از دوستان. مصاحبه ام که انجام شد افیسر یه برگ معمولی داد بهم گفت ap و این که باید کو اسپانسر پیدا کنم. اون برگه یه قسمت فارسی نوشته و یه قسمت انگلیسی که روی ای پی و کو اسپانسر خط قرمز زده بود یعنی باید طی بشه. میشه بقیه دوستان با تجربه تر بگن ap دقیقا چه شکلیه؟ بعد این که ایا ap جز temprary refusal محسوب میشه؟
کیس CR1
بیشتر از 2 سال در پروسه AP!
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon
(2017-06-23 ساعت 11:43)tamoko89 نوشته:  یه سوال داشتم از دوستان. مصاحبه ام که انجام شد افیسر یه برگ معمولی داد بهم گفت ap و این که باید کو اسپانسر پیدا کنم. اون برگه یه قسمت فارسی نوشته و یه قسمت انگلیسی که روی ای پی و کو اسپانسر خط قرمز زده بود یعنی باید طی بشه. میشه بقیه دوستان با تجربه تر بگن ap دقیقا چه شکلیه؟ بعد این که ایا ap جز temprary refusal محسوب میشه؟

بله اين يعني درخواست ويزاي شما مثل خيلي از افراد ديگه موقتا" رد شده. AP يعني كيس شما نياز به انجام مراحل اداري بيشتر داره. زماني كه اين پروسه به اتمام برسه كلير ميشيد و ويزاتون صادر ميشه. نگران نباشيد به اكثر افراد AP ميخوره. فقط بايد صبور باشيد تا نوبتتون برسه.

شما الان ميتوني به ليست اعضاي مهاجرسرا مراجعه كني. دوستمون itex رو پيدا كني (تو همون صفحه اوله). روي جدول منتظران كليك كني. و وضعيت ديگران رو ببيني. براي ثبت كيس خودت هم روي "ورود منتظران" تو صفحه دوستمون itex كليك كن تا اطلاعاتت رو اضافه كني. انجام اينكار باعث ميشه احساس تنهايي نكني دوست عزيز. خيليا مثل شما منتظر هستن بعد از مصاحبه. و بعضيا هم كلير شدن . به بخش كليرنس هم سر بزن. دوستان زيادي باهم در ارتباط هستن. موفق باشي.
Fedهازدواج با سيتيزن- ‎IR1‎
سفارت: آنكارا
شروع پروسه: 2014/9/9
اپروو: 2015/5/13
دريافت كيس نامبر: 2015/6/17
ايميل تأييد تكميل مدارك در ان وي سي:  2016/3/3
ايميل مصاحبه: 2016/5/25
تاريخ مصاحبه: 2016/7/14
نتيجه مصاحبه:  AP

آپديت هاي مهم:
(٢٠١٦)
١٥ جولاي - ١٢ دسامبر

(٢٠١٧)
 - ١٣ دسامبر دو خطي شدن 

(٢٠١٨)
٢٢ فوريه or  
٥ اپريل waiver 
 ٣٠ جولاي يك خطي شدن 
 ٢٥ اكتبر تبديل or به / 

(٢٠١٩)
١٢ جولاي (ارسال پكيج ويور توسط وكيل ما) 
٥ دسامبر (دو خطي)
 ١١ دسامبر (تكميل دوباره فرم DS-260) 

(٢٠٢٠)
٧ ژانويه or شدن
١٣ ژانويه Expiring Soon
٢٣ ژانويه or
٢٤ ژانويه ايميل مصاحبه مجدد (مورخ ١٨ فوريه)
پاسخ
تشکر کنندگان: tamoko89 ، mulan1979 ، armehraboon
خیلی ممنونم از راهنمایی شما
(2017-06-22 ساعت 17:37)armehraboon نوشته:  
(2017-06-22 ساعت 11:05)nima_77 نوشته:  سلام دوستان عریز ممنون میشم راهنمایی کنید،  
- خانواده من منتظر تعیین وقت مصاحبه برای ابوظبی هستندآیا اطلاع دارید چند روز قبل از مصاحبه باید در اوبظبی باشیم . و در صورت دریافت ویزا یک ضرب چه مدت بعد از مصاحبه باید در انجا بمانند ؟ و اینکه اگر ویزای یک ضرب ندهند و کسری مدارک اعلام کنند آیا نیازی هست بعد از مصاحبه در آنجا باشند؟
با تشکر

سلام به شما
اگه دو شنبه مثلا مصاحبه دارید...پنج شنبه ظهر اونجا باشید بکه بتونید کار مدیکال رو انجام بدبد...
اگه ویزا بگیرید به سلامتی اگه دوشنبه باشه روز مصاحبه فکر کنم جمعه اماده میشه وگرنه میره برای هفته بعدش ...حدودا 5 روز زمان میبره....

اگه ویزای یک ضرب نگیرید نیازی به موندن نیست و همون روز میتونید برگردید

به امید دریافت ویزای یک ضرب برای شما
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
ما مدارکمون رو ارسال کردیم
از کجا باید چک کنیم که مدارک به دستشون رسید الان یک ماه شده هنوز خبری نشده

نوع ویزا k1
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-06-25 ساعت 22:23)rahbari نوشته:  سلام دوستان
ما مدارکمون رو ارسال کردیم
از کجا باید چک کنیم که مدارک به دستشون رسید الان یک ماه شده هنوز خبری نشده

نوع ویزا k1

سلام
معمولا ٧ تا ١٠ روز بعد از ارسال مدارك يه ايميل مياد از uscis كه داخلش يه شماره كيس هست و سايت براى چك كردن.
نوع ويزا:CR1
ارسال مدارك:١٠/٣/٢٠١٦
اپرو:١٤/٧/٢٠١٦
دريافت كيس نامبر:١٦/٨/٢٠١٦
ارسال مدارك به NVC:١٨/٩/٢٠١٦
ايميل نقص مدارك از NVC:٢٠/١٠/٢٠١٦
ايميل مجدد نقص مدارك:٧/١/٢٠١٧
هر دو ايميل نقص بى دليل بود.
ايميل تكميل مدارك از NVC:١٢/٤/٢٠١٧
دريافت ايميل وقت سفارت:١٤/٤/٢٠١٧
محل و وقت سفارت:ايروان٢٥/٥/٢٠١٧
نتيجه:AP
آپديت:25,26,30,31may
29Dec/10,12,16,17,29,30jan/1,2,5feb
دريافت ايميل ويور:١٢jan
دريافت ايميل اينفورميشن(٥٥٣٥):٣٠jan
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان عزیز ممنون از راهنمایی های بسیار ارزنده و دقیق شما
من وسالی داشتم که نتوانستم پاسخ آنت را دریافت کنم د
درحال ارسال مدارک بودم که فرم i130 تغییر کرد و مجبور شدم دوباره فرم ها را پر کنم فقط نمیدانم که آیا فرم i130A نیز نیاز است پر شود یا خیر؟
در سایت خود USCIS نوشته است که باید پر شود اما در گروه خواندم که نیاز نیست
ممنون میشوم اگر دوستان دقیق راهنمایی بفرمایند
پاسخ
تشکر کنندگان:
الحمدلله ویزای نامزدی ها هم مجوز گرفتند
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، NAzeez ، عدلی
سلام به همه
کیس من CR1 است و دیروز ایمیل کامل شدن مدارک از NVC به دستم رسید . معمولا چه مدت طول میکشه تا ایمیل تعیین زمان مصاحبه در سفارت (آنکارا) به دستم برسد؟ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-07-01 ساعت 21:31)kasra نوشته:  سلام به همه
کیس من CR1 است و دیروز ایمیل کامل شدن مدارک از NVC به دستم رسید . معمولا چه مدت طول میکشه تا  ایمیل تعیین زمان مصاحبه در سفارت (آنکارا) به دستم برسد؟ممنون

سابقا" بين دو تا دو ماه و نيم طول ميكشيد، الان رو نميدونم دقيق.
Fedهازدواج با سيتيزن- ‎IR1‎
سفارت: آنكارا
شروع پروسه: 2014/9/9
اپروو: 2015/5/13
دريافت كيس نامبر: 2015/6/17
ايميل تأييد تكميل مدارك در ان وي سي:  2016/3/3
ايميل مصاحبه: 2016/5/25
تاريخ مصاحبه: 2016/7/14
نتيجه مصاحبه:  AP

آپديت هاي مهم:
(٢٠١٦)
١٥ جولاي - ١٢ دسامبر

(٢٠١٧)
 - ١٣ دسامبر دو خطي شدن 

(٢٠١٨)
٢٢ فوريه or  
٥ اپريل waiver 
 ٣٠ جولاي يك خطي شدن 
 ٢٥ اكتبر تبديل or به / 

(٢٠١٩)
١٢ جولاي (ارسال پكيج ويور توسط وكيل ما) 
٥ دسامبر (دو خطي)
 ١١ دسامبر (تكميل دوباره فرم DS-260) 

(٢٠٢٠)
٧ ژانويه or شدن
١٣ ژانويه Expiring Soon
٢٣ ژانويه or
٢٤ ژانويه ايميل مصاحبه مجدد (مورخ ١٨ فوريه)
پاسخ
تشکر کنندگان: kasra
سلام دوستان شما شماره ملیکا برای ترانسفر از دبی به ابوظبی رو دارین؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان، ما در مرحله اولیه فرستادن مدارک به uscis هستیم، چند سوال داشتم از حضورتون،

1. آیا پر کردن دستی فرمها با خودکار مشکی ایرادی نداره؟
2. ما جز کتگوری ir1 باید باشیم، آیا برای اثبات رابطه باید مدارکی ضمیمه کنیم؟
3. چه نکاتی رو رعایت کنیم که زودتر این مرحله رو بدون مشکل رد کنیم و اصولا چقدر طول میکشه؟
ممنون از همگی
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
اول تبريك ميگم كه كيستون در ان وى سى كامل شد و بعد از هشت ماه و نيم انتظار تو مرحله قبل اينجا بيست روز تخفيف دادن. ما هم الان هفت ماهه منتظريم و ظاهرا هنوز انتظار ادامه داره.
ممنون از اطلاعات مفيدتون. من فكر ميكردم نوشتن روى صفحات ترجمه باعث مخدوش شدن اون بشه، حالاخوب شد فهميدم كه شما تجربه كريد و مشكلى نبوده. اون صفحه دوم دارالترجمه كه كپى مدرك بوده كفايت ميكنه يا لازمه باز هم كپى برابر اصل مدرك و بفرستيم؟
(2017-06-30 ساعت 11:40)NAzeez نوشته:  با سلام
کیس ما دیروز بعد از ۵۵ روز در NVC کامپلیت شد و ایمیلش رو امروز دریافت کردیم. با توجه به اینکه در حال حاضر زمان تایید مدارک در ان وی سی ۷۷ روز یا همان ۱۱ هفته است و مدارک ما تقریبا ۳ هفته زودتر و در اولین ارسال تایید شد گفتم شاید نکاتی که رعایت کردیم به درد دوستان هم بخوره و معطلی بیشتر در NVC نداشته باشند
اول دنبال یک دارالترجمه خوب گشتم که البته از گوگل پیدا کردم. هر مدرکی که ترجمه شده بود شامل صفحه اول اطلاعات دارالترجمه، صفحه دوم کپی برابر اصل فارسی مدرک، و صفحه سوم ترجمه مدرک همراه با مهر وزارت دادگستری و وزارت امور خارجه بود و سه صفحه هم با تمبر جمهوری اسلامی ایران و فلز پانچ و بهم وصل شده بود. من روی هر مدرک یعنی روی صفحه اول که اطلاعات دارالترجمه بود یک استیکر نوت جسبوندم و شماره کیس، اسم و فامیل، شماره بنفیشری و اسم مدرک به انگلیسی رو نوشتم. و با مداد روی هر صفحه از مدارک شماره کیس رو نوشتم که به نظرم اگر اسم مدرک و شماره صفحه هم میزدم بهتر بود.
سند ازدواج دو برگی ۹ زبانه داشتیم که از شهرداری محل عقدمون در آنکارا گرفته بودیم. علاوه بر اون کپی سند ازدواج اصلی (لانگ فرم) رو هم براشون فرستادم.نکته اصلی این هست که NVC کپی مدارک اصلی (غیر ترحمه شده) رو هم میخواد و به راحتی برای این چک لیست میفرسته
پاسپورتم عوض شده بود که کپی برابر اصل هم پاسپورت جدید و هم پاسپورت قبلی رو فرستادم و باز هم یک نامه نوشتم که چرا پاسپورتم عوض شده و شماره اش رو برام تغییر بدن.
همسرم هم برای مدارک مالی این کار رو کرد و  w2ها و tax return ها رو با گیره کاغذ به هم وصل کرد و یک استیکر نوت روش چسبوند که برای چه سالهایی هست. اگر بیش از یک جا شاغل هستید لطفا w2 برای هر دو جا رو بفرستید، ما فکر کردیم چون درآمد همسرم از یک محل کار کافی هست یکی فرستادیم و بهمون ایمیل دادند که برای محل کار دوم رو زمان مصاحبه بیارید. و یک توضیح هم نوشتیم که چرا Tax Transcripts رو نداریم و فقط w2 و tax return برای سه سال اخیر رو فرستادیم، اگر شما برای سالهای کمتری رو دارید میتونید نامه از محل کار بگیرید که درآمدتون در سال آخر چقدر بوده. ما فرم I-864EZ رو پر کردیم که مناسب ما بود و هر جای خالی که اطلاعاتی براش نداشتیم رو با N/A پر کردیم و هیچ باکسی رو خالی نگذاشتیم. سعی کردیم فرم رو کامپیوتری پر کنیم و هر جا که جا نمیشد با خودکار مشکی دستی پر کردیم.
مدارک مرتبط با من رو توی یک کاورشیت و برای همسرم هم توی کاورشیت دیگه قرار دادیم و هر دو رو توی یه پاکت پست کردیم.
اگر مدارکتون مرتب و دسته بندی شده باشه و توی هر صفحه کیس نامبرتون رو بنویسید و کامل توضیح بدید امکان گم شدن مدارک توسط nvc خیلی کم میشه و به اصطلاح بهونه دستشون نمیدید. من تمام مدارک رو با مهر دادگستری و وزارت امورخارجه فرستادم چون فکر کردم اگر ۳۰۰-۴۰۰ هزار تومن بیشتر پول بدم میتونم از تاخیر ۳ ماهه در nvc جلوگیری کنم. البته کسانی بودند مدارک رو بدون مهرها فرستادند و تایید شده
ببخشید که خیلی طولانی شد، در آخر هم یک لینک از سایت ویزاجرنی میگذارم که نکاتی رو در مورد جلوگیری از چک لیست نوشته که من بعد از ارسال مدارک دیدم اما ممکنه برای دوستان مفید باشه
http://www.visajourney.com/forums/topic/...checklist/
IR1
Sent: 09 December  2016
NOA1: 22 December 2016
Nebraska service center
پاسخ
تشکر کنندگان: nassiiim
سلام دوستان
توي فرم‌هاي NVC براي قسمت Financial Document و فرم I-864 يك قسمت هست كه پتيشنر بايد Domicile خودش رو اعلام كنه. براي كسي كه چند سالي آمريكا نبوده چي كار بايد بكنه ؟ تو فرم بزنه Domicile تو آمريكا كافيه يا مدارك ميخوان ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-07-04 ساعت 17:50)NAzeez نوشته:  
(2017-07-04 ساعت 16:15)a2pm نوشته:  سلام دوستان
توي فرم‌هاي NVC براي قسمت Financial Document  و فرم I-864  يك قسمت هست كه پتيشنر بايد Domicile  خودش رو اعلام كنه. براي كسي كه چند سالي آمريكا نبوده چي كار بايد بكنه ؟ تو فرم بزنه Domicile  تو آمريكا كافيه يا مدارك ميخوان ؟

سلام
برای اثبات دمسایل اگر پتیشنر در سالهای اخیر آمریکا نبوده و شغل و محل سکونت نداشته میتونید از لینک زیر کمک بگیرید. در بخش ۶ میتونید domicile رو ببینید. به طور خلاصه میشه گفت مدارکی مثل پاسپورت یا گرین کارد، گواهی تولد (برای متولدین آمریکا)، گواهینامه، اجاره نامه، بیمه نامه ماشین، ثبت نام برای رای دادن، کردیت کارد، عضویت در کتابخانه یا باشگاه، نامه از محل کار یا دانشگاه محل تحصیل برای اثبات domicileاستفاده میشن
http://www.visajourney.com/wiki/index.ph...OS_Package

خیلی ممنون و چه لینک خوبی بود .... به نظرتون کارت بانک رو اسکن کنم و نامه هایی که به نام من میومده رو اسکن کنم کافیه ؟
یک سوال دیگه هم دارم شاید اینجا کسی بدونه ..... بعد از سالها اگه بخوای برگردی آمریکا یه نظرتون ریسکش با پرواز اتحاد بیشتره یا کمتر؟ بخاطر pre-clearance تو ابوظبی میگم.
ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان