کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای ازدواج آمریکا
(2018-10-11 ساعت 21:30)Profile نوشته:  سلام دوستان،

من هم برای همسرم که در ایران هست اقدام کردم.حدود اوایل فوریه بود که مدارک رو سابمیت کردم و بعد از 8 ماه دیروز فرم I-130  ما اپروو شد Smile  Smile . فعلا که باید منتظر نامه ی ویزا سنتر باشم.  من کلا یه مرور کردم به پست ها و امضا های کاربران و فکر کنم بیشتر از چند نفر کسی دیگه ای کیس CR1  نداره.

با توجه به امضاهای دوستانی که کیس CR1  دارند من حدس میزنم که بین 4 تا 5 ماهه دیگه تاریخ مصاحبه ی ما باشه.
من حتما امضا ی خودم رو اپدیت میکنم ولی هر چی گشتم نتونستم پیداش کنم. حالا سر فرصت حتما به روز رسانی میکنم.

ارادتمند،

سلام دوست عزیز
من هم فوریه اقدام کردم و یکم شاید کارمون زودتر از شما انجام شده، البته به مرکز بررسی هم خیلی بستگی داره. بعد از تکمیل مدارک در NVC بیشتر از دو ماه طول نمیکشه تا تاریخ مصاحبه بهتون بدن بخصوص الان که خیلی خلوته. فرستادن مدارک از USCIS به NVC هم حدودا دو ماه طول خواهد کشید.
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام به دوستان،
من و همسرم درگیر کیس مهاجرت از طریق ازدواج هستیم. اگر کسی مورد مشابه داره خوشحال می شم تجربیاتمون رو به اشتراک بذاریم.
ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان،

اطلاع دارید که اخیرا کسی تونسته باشه از طریق ویزای همسری waiver گرفته باشه؟ اصلا شانسی وجود داره؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2019-01-14 ساعت 11:02)melon نوشته:  
(2019-01-12 ساعت 20:41)sara-d نوشته:  سلام دوستان من 13 دسامبر مصاحبه داشتم و افیسر یه برگ آبی دادن به من و ازم خواستم فرم w2 مالیاتی همسرم رو به صورت اسکن شده براشون بفرستم، توی سایت سیس جایی برای آپلود فرم نبود. بهشون ایمیل دادیم یه جواب تمپلیت کلی دادن که پست کنید. گفتیم شما اسکن خواستید گفتن بفرستید فرستادیم و در پاسخ تشکر کردن بعد از چند روز همسرم ایمیل داد که پرونده ما تکمیل شد یا خیر گفتن نه ، مجدد توی ایمیل اتچ کردیم و فرستادیم و گفتن ما هیچ مدرکی رو با ایمیل قبول نمیکنیم. حالا تصمیم گرفتیم پستش کنیم. راه پستش چی هست از طریق آژانس های پیکاپ بدیم بره به همون آدرس پستی ارمنستان ؟ یا خودمون از طریق dhl بفرستیم. ممنون میشم اگه کسی سابقه نقص مدرک و رفعش رو داشته راهنمایی کنه.
به سلامتی دوست عزیز میتونید از طریق دی اچ ال هم بفرستید
چیزی راجب ویوور به شما نگفتن یا اینکه ویزا صادر میکنند یا خیر؟

سلام، یه ایمیل دیگه بهشون دادیم و توضیح دادیم اسکن خواستن و توی سیس جایی برای اپلودش نیست و مدرک رو هم اتچ کردیم این بار قبول کردن، نتیجه مصاحبه من هم مثل همه کیس های ازدواجی دیگه ویور شد که گفت بر اساس گفته ها ی خودت می نویسم، یه متن ۴ صفحه ای هم خودمون تهیه کرده بودیم که ازم قبول کرد و گرفت
Case: F2a
priority date : 30 Sep 2016
Approved: 25 Oct 2017
Invoice number: 21 Dec2017
paying fees:29 Dec 2017
Complete:28 Feb 2018
Case changed to Ir1: 19 Oct 2018
Receiving interview letter:16 Nov 2018
interview date 13 DEC 2018
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2019-01-18 ساعت 23:30)sara-d نوشته:  
(2019-01-14 ساعت 11:02)melon نوشته:  
(2019-01-12 ساعت 20:41)sara-d نوشته:  سلام دوستان من 13 دسامبر مصاحبه داشتم و افیسر یه برگ آبی دادن به من و ازم خواستم فرم w2 مالیاتی همسرم رو به صورت اسکن شده براشون بفرستم، توی سایت سیس جایی برای آپلود فرم نبود. بهشون ایمیل دادیم یه جواب تمپلیت کلی دادن که پست کنید. گفتیم شما اسکن خواستید گفتن بفرستید فرستادیم و در پاسخ تشکر کردن بعد از چند روز همسرم ایمیل داد که پرونده ما تکمیل شد یا خیر گفتن نه ، مجدد توی ایمیل اتچ کردیم و فرستادیم و گفتن ما هیچ مدرکی رو با ایمیل قبول نمیکنیم. حالا تصمیم گرفتیم پستش کنیم. راه پستش چی هست از طریق آژانس های پیکاپ بدیم بره به همون آدرس پستی ارمنستان ؟ یا خودمون از طریق dhl بفرستیم. ممنون میشم اگه کسی سابقه نقص مدرک و رفعش رو داشته راهنمایی کنه.
به سلامتی دوست عزیز میتونید از طریق دی اچ ال هم بفرستید

سلام، یه ایمیل دیگه بهشون دادیم و توضیح دادیم اسکن خواستن و توی سیس جایی برای اپلودش نیست و مدرک رو هم اتچ کردیم این بار قبول کردن، نتیجه مصاحبه من هم مثل همه کیس های ازدواجی دیگه ویور شد که گفت بر اساس گفته ها ی خودت می نویسم، یه متن ۴ صفحه ای هم خودمون تهیه کرده بودیم که ازم قبول کرد و گرفت

سلام
ببخشید شما همسرتون سیتیزن هستند یا اینکه با گرین کارت برای شما تقاضا کردند؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان من از سال 2013 گرین کارت از طریق لاتاری دارم اما به تازگی 6 ماه پیش بطور کامل به آمریکا اومدم . میخواستم بدونم تحت شرایط کنونی امکان اقدام برای نامزدم وجود داره ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2019-01-22 ساعت 10:22)bob.sigler نوشته:  سلام دوستان من از سال 2013 گرین کارت از طریق لاتاری دارم اما به تازگی 6 ماه پیش بطور کامل به آمریکا اومدم . میخواستم بدونم تحت شرایط کنونی امکان اقدام برای نامزدم وجود داره ؟

دوست عزیز، ویزای نامزدی فقط مخصوص شهروند هست نه کسی که گرین کارت داره.
CATEGORY :F2A
Interview Date: 3-JULY-2013
Place of interview: Yerevan
Clearance date :21-January-2014

Next season of immigration process
Category: F2A
PD date: Jun 2018
پاسخ
تشکر کنندگان: gbtm
(2019-01-20 ساعت 20:02)roohi56 نوشته:  
(2019-01-18 ساعت 23:30)sara-d نوشته:  
(2019-01-14 ساعت 11:02)melon نوشته:  به سلامتی دوست عزیز میتونید از طریق دی اچ ال هم بفرستید

سلام
ببخشید شما همسرتون سیتیزن هستند یا اینکه با گرین کارت برای شما تقاضا کردند؟

سلام زمان درخواست گرین کارتی بودن، موقع مصاحبه سیتیزن
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2019-01-14 ساعت 23:53)amozafarian نوشته:  

سلام، اگر فرم w2 همسر شما در سایت اداره ملی ویزاها NVC  به درستی آپلود نشده باشه یا اینکه با تاخیر این اتفاق افتاده باشه سفارت هم دیر دریافت خواهد کرد وگرنه سفارت تمامی مدارک رو از همون سایت برمیداره. پیشنهاد من به شما اینه که به اکانت خودتون توی NVC برید و ببینید مدرک درست آپلود شده یا نه. اگر آپلود نشده براشون این کار رو انجام بدید. اگر هم شده که همسرتون در آمریکا می تونن باهاشون تماس بگیرن و علت رو جویا بشن. بر خلاف اداره مهاجرت، اداره ملی ویزاها خیلی کمک می کنند. البته یه تب هم داره در اکانت کاربری شما که بهتون history کارهایی که انجام دادن رو میده و شاید احتیاج به تماس نباشه. اگر از اونها ناامید شدید با سفارت طرف حساب هستید.

سلام ممنون از پاسختون، ولی ما کیسمون رو آنلاین برای nvcنفرستادیم، و مدارک رو پست کردیم ، زمان اقدام ما امکان ثبت نام آنلاین نبوده احتمالا
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان اگه نقص پرونده باشه چه قدر زمان می بره از وقتی مدرک به دستشون برسه که پرونده رو کامل اعلام کنن، و پروسه ویور رو شروع کنن کسی تجربه ای داشته؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام.
همسر من سیتیزن آمریکا از طریق تولد هست ولی مدت کوتاهی در آمریکا زندگی کرده بهمین دلیل درآمد و پرداخت مالیات نداشته. ما سه سال پیش در ایران ازدواج کردیم و دو تا بچه داریم برای گرین کارت من اقدام کردیم از NVc نامه اومد برای مصاحبه ارمنستان یک ماه دیگه دارم . ما اسپانسر نداریم co sponsor هم نداریم . تمام مدارک قانونی را دازیم بجز اسپانسر.
آیا پول نقدو داراییهای ایران را قبول میکنند؟
کسی تجربه داره؟
راه حل بجز اسپانسر و cosponsor چی هست؟
آیا پول نقد در حساب بانکی آمریکا میتونه راه حل باشه؟
باتشکر منتظرم
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام.
همسر من سیتیزن آمریکا از طریق تولد هست ولی مدت کوتاهی در آمریکا زندگی کرده بهمین دلیل درآمد و پرداخت مالیات نداشته. ما سه سال پیش در ایران ازدواج کردیم و دو تا بچه داریم برای گرین کارت من اقدام کردیم  از NVc نامه اومد برای مصاحبه ارمنستان یک ماه دیگه دارم . ما اسپانسر نداریم co sponsor هم نداریم . تمام مدارک قانونی را دازیم بجز اسپانسر.
کسی تجربه داره؟
باتشکر منتظرم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2019-01-31 ساعت 20:09)ebrahimgh نوشته:  با سلام.
همسر من سیتیزن آمریکا از طریق تولد هست ولی مدت کوتاهی در آمریکا زندگی کرده بهمین دلیل درآمد و پرداخت مالیات نداشته. ما سه سال پیش در ایران ازدواج کردیم و دو تا بچه داریم برای گرین کارت من اقدام کردیم  از NVc نامه اومد برای مصاحبه ارمنستان یک ماه دیگه دارم . ما اسپانسر نداریم co sponsor هم نداریم . تمام مدارک قانونی را دازیم بجز اسپانسر.
کسی تجربه داره؟
باتشکر منتظرم

سلام دوست عزیز. مشکلی برای حساب بانکی ندارید. هم حساب بانکی ایران که البته حساب ارزی باشه بهتره قابل قبوله و هم حساب پس اندازه آمریکا. بسته به ایالتی که تشریف میارید چون از طریق ازدواجه اگر سرچ هم کنید بین 30 تا 50 هزار دلار در سال نیازه که شما به 3 سال تامین مالی نیاز دارید. البته بچه هم دارید که هر کدوم باز حدود 15 تا 20 تا در سال اضافه میشه. اما به نظر من چون همسر شما در ایران زندگی کردند حتما به شما گفته خواهد شد که شما در ایران مشکلی برای زندگی کردن ندارید و ویزا بهتون تعلق نخواهد گرفت که بهش می گن domicile دربارش تحقیق بفرمایید که در اونجا اگر سوال شد شکه نشید.
پاسخ
تشکر کنندگان:
خیلی تشکر میکنم که جواب دادید راجع به کیس من چند نکته هست که برای شما مینویسم لطفا راهنمایی بفرمایید.
۱.در رابطه با domicileمیخواستم بگم که باتوجه به اینکه سه سال پیش خانم من بمدت دو ماه آمریکا بود که از طریق فامیلها آشناشدیم و آمدند ایران و ازدواج کردیم خوبچه دار شدیم باتوجه به اینکه بچه خیلی خیلی کوچیک داریم ۱۱ ماهه و ۲۳ ماهه آیا باز هم ممکنه آفسیر روی مسله دامیسیل تاکید کنه ؟
۲.ما برای پاسپورت بچه ها خواستیم اقدام کنیم که uscis گفت چون شما اقامت ۵ ساله آمریکا را ندارید CBR نمیشه باید از طریق مهاجرت i-130اقدام کنید که در حال انجام هست
به نظر شما ممکنه آفیسر بگه به فرض اینکه به شما ویزا دادم بچه ها چی میشن؟
لطفا راهنمایی بفرمایید
تشکرفراوان
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2019-02-01 ساعت 00:27)ebrahimgh نوشته:  خیلی تشکر میکنم که جواب دادید راجع به کیس من چند نکته هست که برای شما مینویسم لطفا راهنمایی بفرمایید.
۱.در رابطه با domicileمیخواستم بگم که باتوجه به اینکه سه سال پیش خانم من بمدت دو ماه آمریکا بود که از طریق فامیلها آشناشدیم و آمدند ایران و ازدواج کردیم خوبچه دار شدیم باتوجه به اینکه بچه خیلی خیلی  کوچیک داریم ۱۱ ماهه و ۲۳ ماهه آیا باز هم ممکنه آفسیر روی مسله دامیسیل تاکید کنه ؟
۲.ما برای پاسپورت بچه ها خواستیم اقدام کنیم که uscis گفت چون شما اقامت ۵ ساله آمریکا را ندارید CBR نمیشه باید از طریق مهاجرت i-130اقدام کنید که در حال انجام هست
به نظر شما ممکنه آفیسر بگه به فرض اینکه به شما ویزا دادم بچه ها چی میشن؟
لطفا راهنمایی بفرمایید
تشکرفراوان

سلام
در مورد سوال اولتون عرض کردم، دربارش زیاد بخونید چون بخصوص الان یکی از 3 بند برای waiver این هست که شرایط زندگی براتون توی کشور مبدا سخت باشه یا اصلا نباشه که برای شما هست و دارید تو ایران زندگی میکنید.
و در مورد سوال دومتون بگم که ویزای مهاجرتی در این شرایط معمولا نگه میدارن تا شما و دو فرزندتون با هم ویزا براتون صادر بشه. دو تا فرزندتون که مشکلی ندارن کوچیک هستن شما هستید که با قانون جدید ترامپ شش ماهی حداقل بعد از تایید waiver منتظر بمونید
باز هم تاکید میکنم حتما مساله اقامت شخص درخواست کننده در آمریکا رو حل کنید. domicile
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان