کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای ازدواج آمریکا
با تشکر فراوان که به دقت پاسخ میدید
ببینید طبق صحبتهای بالا کیس ما سه تا موضوع داره
۱. موضوع خودمن که از طریق IR1 میخوام ویزا بگیرم از طریق همسر سیتیزن .که دو تا مورد تو ذهنم بود یکی بحث اسپانسر که فرمودید با حساب بانکی ایران یا در آمریکا حل میشه می مونه domicil متقاضی پتیشنر. به نظر شما بهترین راه حل دامیسیل ما چیه ؟ مثلا خانمم بره آمریکا برای یک مدت کوتاه اونجا باشه من مدارک دامیسیل رو به سفارت بدم ؟ یا نه همون مدارک صوری اجاره و....
۲. آیا دوتا بچه کوچیک را مجوز ورود ویزا میدن؟ یعنی ازطریق سفارت ؟یا مستقیم با خودش ببره فرودگاه اصلا برای بچه کوچیک سفارت لازم هست؟زیر سه سال
۳. ما برای بچه هامون باید تاکید میکنم حتما باید i130 از طریق مهاجرت uscis و پروسه nvcو.. بعدش سفارت اقدام کنیم ؟ منظورم اینکه آفیسر نمیتونه اقدام کنه ؟ دوتا بچه رو میشه توی یک فرم نوشت یا باید جدا باشه؟
خیلی ممنون میشم اگه راهنمایی کنید .
با تشکر فراوان
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2019-02-01 ساعت 06:42)ebrahimgh نوشته:  با تشکر فراوان که به دقت پاسخ میدید
ببینید طبق صحبتهای بالا کیس ما سه تا موضوع داره
۱. موضوع خودمن که از طریق IR1 میخوام ویزا بگیرم از طریق همسر سیتیزن .که دو تا مورد تو ذهنم بود یکی بحث اسپانسر که فرمودید با حساب بانکی ایران یا در آمریکا حل میشه می مونه domicil متقاضی پتیشنر. به نظر شما بهترین راه حل دامیسیل ما چیه ؟ مثلا خانمم بره آمریکا برای یک مدت کوتاه اونجا باشه من مدارک دامیسیل رو به سفارت بدم ؟ یا نه همون مدارک صوری اجاره و....
۲. آیا دوتا بچه کوچیک را مجوز ورود ویزا میدن؟ یعنی ازطریق سفارت ؟یا مستقیم با خودش ببره فرودگاه  اصلا برای بچه کوچیک سفارت لازم هست؟زیر سه سال
۳. ما برای بچه هامون باید تاکید میکنم حتما باید i130 از طریق مهاجرت uscis و پروسه nvcو.. بعدش سفارت اقدام کنیم ؟ منظورم اینکه آفیسر نمیتونه اقدام کنه ؟ دوتا بچه رو میشه توی یک فرم نوشت یا باید جدا باشه؟
خیلی ممنون میشم اگه راهنمایی کنید .
با تشکر فراوان

سلام
1- خیلی ها میدونم که همین کار رو میکنن و یکی از زوجها میره امریکا قبل از وقت سفارت، من به شما پیشنهاد نمی کنم که مدارک جعلی جور کنید چون به هر حال اگر متوجه بشن کارتون به سرانجام خوبی نخواهد رسید ولی باز تصمیم گیرنده شما هستید.
2- خیر. همه برای ورود به امریکا احتیاج به ویزا دارن. اینم سندش از سایت اداره مهاجرت
A: All travelers, including children, need a visa to travel to the United States or must qualify to travel without a visa through a special program, such as the Visa Waiver Program. ... A: Children may travel with either their own children's passport or the parent's international passport, if the child is registered in it.
3- با توجه به مدرک بالا باید برای هر نفر یک فرم I-130 پر بشه جدا از سن و سال.
پاسخ
تشکر کنندگان:
باسلام و تشکر فراوان
میخواستم بکم که از سفارت برام ایمیل زده که موقع مصاحبه این مدارک همرام باشه . دوازده مورد هست که من دو موردش را ندارم ۱. اسپانسر و حامی مالی : که میخوام حساب بانکی ایران را ببرم. ۲. دامیسیل : که اصلا ندارم. ۲۰ روز مونده به مصاحبه من .
به نظر شما به سفارت ایمیل بزنم بگم که این مدارک رو ندارم.
مرسی
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2019-01-26 ساعت 02:16)sara-d نوشته:  
(2019-01-20 ساعت 20:02)roohi56 نوشته:  
(2019-01-18 ساعت 23:30)sara-d نوشته:  سلام، یه ایمیل دیگه بهشون دادیم و توضیح دادیم اسکن خواستن و توی سیس جایی برای اپلودش نیست و مدرک رو هم اتچ کردیم این بار قبول کردن، نتیجه مصاحبه من هم مثل همه کیس های ازدواجی دیگه ویور شد که گفت بر اساس گفته ها ی خودت می نویسم، یه متن ۴ صفحه ای هم خودمون تهیه کرده بودیم که ازم قبول کرد و گرفت

سلام
ببخشید شما همسرتون سیتیزن هستند یا اینکه با گرین کارت برای شما تقاضا کردند؟

سلام زمان درخواست گرین کارتی بودن، موقع مصاحبه سیتیزن

سلام خیلی ممنون میشم اگه لطف کنید بگید چنین تغییر استتوسی به کارتون سرعت بخشید یا نه. من همسرم گرین کارت دارن و یک سال از سابمیت کردن i-130 مون میگذره. ایشون به زودی سیتیزن میشن. میخوام بدونم این موضوع روند کار رو سریعتر میکنه؟ احساس کردم کیس مشابهی داریم برای همین میپرسم از شما.
موفق باشید.
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
اين اواخر كسى waiver approved شده آيا؟ ceac فقط با ايميل آپديت ميشه. آيا براى ويور ميشه كارى كرد؟؟ اگر كسى موفق شده لطف كنه ه ما هم اطلاع بده. كيس من CR1
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2019-02-02 ساعت 17:44)ebrahimgh نوشته:  باسلام و تشکر فراوان
میخواستم بکم که از سفارت برام ایمیل زده که موقع مصاحبه این مدارک همرام باشه . دوازده مورد هست که من دو موردش را ندارم ۱. اسپانسر و حامی مالی : که میخوام حساب بانکی ایران را ببرم. ۲. دامیسیل : که اصلا ندارم. ۲۰ روز مونده به مصاحبه من .
به نظر شما به سفارت ایمیل بزنم بگم که این مدارک رو ندارم.
مرسی

به نظر من نگید اصلا، شاید اونجا اصلا ازتون این مدرک رو نخواستن، البته باز تصمیم گیری با خودتونه
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2019-02-08 ساعت 14:00)Yasi90 نوشته:  سلام دوستان
اين اواخر كسى waiver approved شده آيا؟ ceac فقط با ايميل آپديت ميشه. آيا براى ويور ميشه كارى كرد؟؟ اگر كسى موفق شده لطف كنه ه ما هم اطلاع بده. كيس من CR1

سلام کیس ما هم همین CR1 هست و زمان مصاحبه نوامبر پارسال بوده. میشه بفرمایید برای شما کی بوده و آیا بیشتر از یکبار آپدیت شده؟
سایت
https://travel.state.gov/content/travel/...ances.html
آخرین آپدیت ها رو میزنه که هر ماه به چند نفر محدود ویزا میدن که جای امید هست ولی انگار بیشتر از 6 ماه از زمان سفارت طول میکشه.
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام و تشکر فراوان.
سوال:
۱.با توجه به اینکه مشکل کیس من تقریبا مشخصه و اون دامیسایل هست واحتمال ریجکت شدنم در بدترین حالت هست . ده روز دیگه مصاحبه ایروان دارم. آیا راهی برای جلوگیری از ریجکت شدن هست؟خوبه یک نامه از شرح حال زندیگیمون بنویسم و با مدارک به آفیسر بدم و موقع مصاحبه بگم که شرایط زندگی برای ما سخته و حتما باید از ایران بریم ؟ وبگم که اگه واقعا خیلی ضروری هست خانمم میتونه بره آمریکا واز اونجا مدارک دامیسایل را بفرسته تا زمان مصاحبه بعدی . تاثیر خواهد داشت ؟

۲. اگه آفیسر همونجا گفت به شما ویزا تعلق نمی گیره و ویزا نمیدم من چی کار کنم بگم باشه از مصاحبه بیام بیرون و برگردم ایران ..تمام؟؟؟ آیا این حق رو دارم اونجا موقع مصاحبه دلیل بخام از آفیسر؟ درخواست بررسی مجدد ویا ...؟

۳.پروسه و مراحل کاری بعد از ریجکت شدن چیه ؟ دوباره نمیتونم درخواست ویزا بدم ؟
خیلی ممنون اگه راهنمایی بفرمایید
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2019-02-09 ساعت 01:46)amozafarian نوشته:  

سلام کیس ما هم همین CR1 هست و زمان مصاحبه نوامبر پارسال بوده. میشه بفرمایید برای شما کی بوده و آیا بیشتر از یکبار آپدیت شده؟
سایت
آخرین آپدیت ها رو میزنه که هر ماه به چند نفر محدود ویزا میدن که جای امید هست ولی انگار بیشتر از 6 ماه از زمان سفارت طول میکشه.

چقدر طولانى! من نوامبر امسال.. خير هيچ آپديتى نداشتيم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2019-02-10 ساعت 23:44)ebrahimgh نوشته:  با سلام و تشکر فراوان.
سوال:  
۱.با توجه به اینکه مشکل کیس من تقریبا مشخصه و اون دامیسایل هست واحتمال ریجکت شدنم در بدترین حالت هست . ده روز دیگه مصاحبه ایروان دارم. آیا راهی برای جلوگیری از ریجکت شدن هست؟خوبه یک نامه از شرح حال زندیگیمون بنویسم و با مدارک به آفیسر بدم و موقع مصاحبه بگم که شرایط زندگی برای ما سخته و حتما باید از ایران بریم ؟ وبگم که اگه واقعا خیلی ضروری هست خانمم میتونه بره آمریکا واز اونجا مدارک دامیسایل را بفرسته تا زمان مصاحبه بعدی .  تاثیر خواهد داشت ؟

۲. اگه آفیسر همونجا گفت به شما ویزا تعلق نمی گیره و ویزا نمیدم من چی کار کنم بگم باشه از مصاحبه بیام بیرون و برگردم ایران ..تمام؟؟؟ آیا این حق رو دارم اونجا موقع مصاحبه دلیل بخام از آفیسر؟ درخواست بررسی مجدد ویا ...؟

۳.پروسه و مراحل کاری بعد از ریجکت شدن چیه ؟ دوباره نمیتونم درخواست ویزا بدم ؟
خیلی ممنون اگه راهنمایی بفرمایید

سلام، كيس شما ريجكت ميشه و آفيسر ميگه كه به شما تعلق نميگيره و لي پرونده بسته نميشه و به شما ميگت هروقت رفتيد و اونجا مونديد دوباره اقدام كنيد.
تقريباً هيچ نامه و توضيحي فايده نداره و خيالتون راحت كه تازه اگر به داميسايل شما گير ندن به خاطر تراول بن شما ويور ميشيد و از ويزا خبري نيست ....
پاسخ
تشکر کنندگان:
مرسی و تشکر.
۱.در واقع درخواست ویزا رو ریجکت کامل نمیکنه یعنی درخواست و پرونده ما باز می مونه و میگه petitioner بره آمریکا و از اونجا اقدام کنه در واقع کیس نامبر ما همون هست تغییر که نمیکنه ؟ پول اضافه دیگه که نباید بدیم .؟
۲.از اونجا اقدام کنه یعنی چی ؟ فقط حضور فیزیکی در آمریکا یا مدارک بفرسته؟
۳.ویوور دقیقا یعنی چی؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2019-02-11 ساعت 21:11)ebrahimgh نوشته:  مرسی و تشکر.
۱.در واقع درخواست ویزا رو ریجکت کامل نمیکنه یعنی درخواست و پرونده ما باز می مونه و میگه petitioner بره آمریکا و از اونجا اقدام کنه در واقع کیس نامبر ما همون هست  تغییر که نمیکنه ؟ پول اضافه دیگه که نباید بدیم .؟
۲.از اونجا اقدام کنه یعنی چی ؟ فقط حضور فیزیکی در آمریکا یا مدارک بفرسته؟
۳.ویوور دقیقا یعنی چی؟

1-بله ... دقيقن ... باز ميمونه تا شما بريد اونجا .... البته مديكالتون اگر بيشتر از 6 ماه بشه دوباره بايد انجام بديد.
2-هم حضور فيزيكي مهمه و هم مدارك مثل اجاره خونه و .......
3- يعني به ايراني ها تحت هيچ شرايطي ويزا نميدن و كيس هايي مثل شما رو ميفرستن واشينگتن تا بررسي بيشتري انجام بشه .... من تا حالا نديدم كسي جواب گرفته باشه
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2019-02-11 ساعت 00:52)Yasi90 نوشته:  
(2019-02-09 ساعت 01:46)amozafarian نوشته:  

سایت

چقدر طولانى! من نوامبر امسال.. خير هيچ آپديتى نداشتيم.

سلام
مثل اینکه اشتباه شد. کیس ما هم نوامبر امسال بوده منظور منم از پارسال همین بود
پاسخ
تشکر کنندگان: Yasi90
با سلام
پس با این تفاسیر دو تا مشکل اساسی وجود داره:
A-قانون منع ورود ایرانیان (بجز دانشجویی)
B-مشکل مربوط به کیس خودم (هر کس)

سوال :
1- آیا آفیسر خودش Waiver رو می نویسه ؟ یا اینکه ما باید یک نامه بنویسیم که در آون اشاره کنیم زندگی در ایران سخته؟
2-با توجه به اینکه تقریبا مشخص شد کیس من رد میشه میتونم ریسک کنم و مدیکال ندم ؟ چون ویور بزنه 6 تا یک سال طول میکشه.
3- من توی مصاحبه چی کار کنم یا چی بگم که به نفعم باشه و چه کاری نکنم که به ضررم باشه؟ منظورم اینه کار تجربه چی میگه؟
بسیار متشکرم .منتظرم
فردا ظهر 97/11/24 حرکت بسمت ارمنستان زمینی
پاسخ
تشکر کنندگان:
[quote='ebrahimgh' pid='771331' dateline='1549973773']
با سلام
پس با این تفاسیر دو تا مشکل اساسی وجود داره:
A-قانون منع ورود ایرانیان (بجز دانشجویی)
B-مشکل مربوط به کیس خودم (هر کس)

سوال :
1- آیا آفیسر خودش Waiver رو می نویسه ؟ یا اینکه ما باید یک نامه بنویسیم که در آون اشاره کنیم زندگی در ایران سخته؟
2-با توجه به اینکه تقریبا مشخص شد کیس من رد میشه میتونم ریسک کنم و مدیکال ندم ؟ چون ویور بزنه 6 تا یک سال طول میکشه.
3- من توی مصاحبه چی کار کنم یا چی بگم که به نفعم باشه و چه کاری نکنم که به ضررم باشه؟ منظورم اینه کار تجربه چی میگه؟
بسیار متشکرم .منتظرم  
فردا ظهر 97/11/24 حرکت بسمت ارمنستان زمینی
[/quot
دوست عزیز امیدوارم موفق باشی
خبری از نوشتن نامه و اینجور چیزها نیست و شما خیلی راحت مصاحبه میرید مدارکی که لازم هست با خودتون میبرید فقط سعی کنید تقلب نکنید. دوست عزیز شما اینهمه هزینه میکنید تا ارمنستان میرید و بعد از اون هم به سلامتی راهی آمریکا هستید پس بهتر مدیکالتون بدید که اگر توی سفارت از شما خواستن و نداشتید متهم به تقلب نشید . بالاخره دکتری که شما تشریف میبرید یک آماری به سفارت میدهند .
پس ریلکس باشید و صادقانه تشریف ببرید سفارت انشالله که دست پر برمیگردید
F2A
priority  date :20 May 2016  
approved :30 Sep 2016
case number:1 Nov 2016
Invoice ID number : 22 Sep 2017
confirmation number:24 Sep 2017
complete:25 Dec 2017
Interview:31May 2018
Result : waiting
پاسخ
تشکر کنندگان: