کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
راهنمای جامع مهاجرت به انگلستان
(2014-01-20 ساعت 10:04)SMME نوشته:  سلام دوستان عزیز بنده قصد مهاجرت به لندن رو دارم میخواستم ببینم شرایط چطوره؟آیا با 30 یا 40 میلیون میشه زندگی کرد در لندن و میشه از طریق کار کردن خرج دانشگاه و خورد و خوراک رو درآورد یا با این پول میشه جهای دیگه با امکانات بیشتر زندگی کرد بنده لیسانس معماری هستم و میخوام فوق لیسانس لندن درس بخونم بعدش اقامت دائم بگیرم راستی با اقامت دائم میشه به ایران رفت و آمد داشت اگه منو راهنمایی کنید خیلی ممنون میشم مرسی از شما که وقت گذاشتی و نوشته منو خوندید

سلام دوست عزیز.
هزینه تحصیل در رشتهای فنی کارشناسی ارشد در انگلستان بین 12 تا 15 هزار پوند در سال است و هزینه های زندگی هم متوسط 1000 پوند در ماه. بنابراین برای اینکار شما باید 24 هزار پوند با خودتون ببرین به انگلستان. که میشه 120 میلیون. و در ضمن حین تحصیل فقط اجازه کار 10 یا 20 ساعت در هفته دارین که نصف شهریه دانشگاه هم نمیشه.
پیشنهاد میکنم اگر واقعا قصد اینکار رو دارین برای کالج فشرده زبان اقدام کنین که میشه ویزای 6 ماهه و هزینه اش میشه 10 هزار پوند یعنی 50 میلیون. بعد اونجا کار پیدا کنین و ادامه تحصیل بدین.
البته یه کم سخته. کار پیدا کردن نیاز به رزومه قوی و پشتکار دارین.
پاسخ
تشکر کنندگان: barvos ، Karren
سلام خسته نباشید من راهنمایی میخوام برای مهاجرت به انگلستان با توجه ب شرایطی ک ذکر میکنم:
پدرم اقامت دائم انگلستان داره اما الان حدود 4 سال هست ک به ایران برگشتن میخواستم بدونم راهی هست که من از طریق ایشان اما بدون برگشتن پدر به انگلیس اقدام کنم برای گرفتن اقامت؟
با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان: barvos
اول باید بدونیم هدفتون برای رفتن به انگلستان چی هست ؟
برای تحصیل یا کار ؟
اگر هدف تحصیل باشه اصلا نیازی به کمک پدرتون نیست و خودتون میتونین اقدام کنین.
برای کار شرایط سخت تره اما اگر خواستین راهنمایی میکنم
پاسخ
تشکر کنندگان: Karren
(2014-02-02 ساعت 14:01)scarletnil نوشته:  سلام خسته نباشید من راهنمایی میخوام برای مهاجرت به انگلستان با توجه ب شرایطی ک ذکر میکنم:
پدرم اقامت دائم انگلستان داره اما الان حدود 4 سال هست ک به ایران برگشتن میخواستم بدونم راهی هست که من از طریق ایشان اما بدون برگشتن پدر به انگلیس اقدام کنم برای گرفتن اقامت؟
با تشکر

سنتان را هم بگویید .
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-02-02 ساعت 18:50)barvos نوشته:  
(2014-02-02 ساعت 14:01)scarletnil نوشته:  سلام خسته نباشید من راهنمایی میخوام برای مهاجرت به انگلستان با توجه ب شرایطی ک ذکر میکنم:
با تشکر

سنتان را هم بگویید .

24 سالم هست کارشناسی تربیت بدنی دارم. راستش قصد ماندن در انگلستان را ندارم میخواهم به استرالیا برم اما به من گفتن از انگلیس راحتر میشه به استرالیا رفت . قصد من رفتن به استرالیا برای هم کار هم تحصیل کلا برای زندگی با کمترین هزینه . هزینه برام مهم هست
پاسخ
تشکر کنندگان: ebrahim1e
(2014-02-02 ساعت 22:19)scarletnil نوشته:  24 سالم هست کارشناسی تربیت بدنی دارم. راستش قصد ماندن در انگلستان را ندارم میخواهم به استرالیا برم اما به من گفتن از انگلیس راحتر میشه به استرالیا رفت . قصد من رفتن به استرالیا برای هم کار هم تحصیل کلا برای زندگی با کمترین هزینه . هزینه برام مهم هست

تا جایی که من میدونم تو انگلستان بعد از 5 سال که اقامت دائم گرفتین میتونین برای کشور دیگه اقدام کنید.
پیشنهاد میکنم اگر هدف اصلیتان استرالیا هستش به کشورهای آسیای شرقی فکر کنید. تحصیل و زندگی در مالزی هم ارزونتره و هم شانس شما بیشتره.
پاسخ
(2014-02-03 ساعت 11:07)Jigsa نوشته:  
(2014-02-02 ساعت 22:19)scarletnil نوشته:  24 سالم هست کارشناسی تربیت بدنی دارم. راستش قصد ماندن در انگلستان را ندارم میخواهم به استرالیا برم اما به من گفتن از انگلیس راحتر میشه به استرالیا رفت . قصد من رفتن به استرالیا برای هم کار هم تحصیل کلا برای زندگی با کمترین هزینه . هزینه برام مهم هست

تا جایی که من میدونم تو انگلستان بعد از 5 سال که اقامت دائم گرفتین میتونین برای کشور دیگه اقدام کنید.
پیشنهاد میکنم اگر هدف اصلیتان استرالیا هستش به کشورهای آسیای شرقی فکر کنید. تحصیل و زندگی در مالزی هم ارزونتره و هم شانس شما بیشتره.

از کجا باید شروع کنم من هیچ اطلاعی ندارم که باید چه کار کنم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-02-03 ساعت 12:26)scarletnil نوشته:  از کجا باید شروع کنم من هیچ اطلاعی ندارم که باید چه کار کنم

برای اطلاعات بیشتر در مورد مالزی :

مهاجرت به مالزی

و برای استرالیا :

مهاجرت به استرالیا
پاسخ
تشکر کنندگان: barvos ، Karren
1- از طریق قانونی نمی تونستین برین ؟ مثلا از طریق تحصیل ؟
2- شرایط و مدارک تحصیلی و سن و . . . را بگین تا بتونم یه راهنمایی مختصر و مفید بکنم.
3- برای قانونی رفتن من الان 3 ساله دارم تحقیق میکنم و سال دیگه تازه میخوام اقدام کنم. اگر بدون تحقیق جلو برین خیلی سخته.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-01-17 ساعت 15:24)Karren نوشته:  درود به همگی.
پیش از هر چیزی باید از دوستانی تشکر کنم که بدون هیچ چشمداشتی به هم‌میهن‌هاشون کمک می‌کنن که از شرایط بد ایران راحت بشن. واقعا از ته دلم براتون بهترین آرزوها رو دارم و امیدوارم به هر آرزویی که دارید برسین.
اما غرض از مزاحمت:
من 24 سالمه، از سربازی معاف هستم، انگلیسی رو در حد fluent می‌دونم. مدرک لیسانس سخت‌افزار دارم از دانشگاه آزاد گرمسار. (سخت‌افزار فقط در این جا و تهران جنوب ارائه می‌شد.)
در زمینه کامپیوتر، برنامه‌نویسی رو در حد متوسط بلدم، مهارت‌های عمومی کامپیوتر رو هم بلدم. نوشتن و نویسندگی رو دوست دارم (می‌تونم هم به زبون پارسی بنویسم و هم انگلیسی؛ مثلا نوشتن خبر/مقاله/گزارش و ... برای رسانه/شرکت انگلیسی یا پارسی زبان) و در ایران هم برای تورلیدری اقدام کردم که منتظرم پاسخ آزمون بیاد. اینم بگم که از لحاظ کار لیدری، جای مطمئنی دارم. در واقع می‌شم تورلیدر برای گردشگران انگلیسی زبان.
پسر عمه من تقریبا ده ساله که داره توی لندن زندگی می‌کنه و شهروند محسوب می‌شه. اگه بتونه برام دعوت‌نامه بفرسته یه جور امتیاز برام به شمار میاد؟
فکر می‌کنم بتونم مبلغ 7000 پوند برای هزینه‌های اولیه زندگیم با خودم ببرم. به نظر شما کافی هست؟ البته شاید بتونم برای مدتی با پسر عمه‌م هم خونه بشم. راستی اون با مادرش اون جا زندگی می‌کنه.
در حال حاضر دارم برای انترن شدن در لندن تلاش می‌کنم. البته از راه اینترنت. دو سؤال در این زمنیه دارم: 1- شانسی برای اسپانسر شدن این مدل شرکت‌ها هست؟ بعضی‌هاشون نوشتن که در صورت رضایت از کار انترن، استخدام رسمی دارن. 2- بعضی‌هاشون نوشتن expenses only، معنی این عبارت دقیقا چیه!؟
اما سؤال آخر: اگه بخوام توی کارشناسی ارشد ادامه تحصیل بدم چه کاری باید انجام بدم؟ با توجه به هزینه‌های بریتانیا، باید کار کنم. کار کردن من می‌تونه دخل و خرج منو به هم برسونه یا نه؟
فکر کنم همه چیزهای لازم رو گفته باشم. اگه چیزی جا مونده بود لطفا گوشزد کنین. خیلی خیلی ازتون سپاسگزارم.

با سلام دوست عزیر
ببخشید بابت پاسخ با تاخیر
1-اول از همه با ویزای توریستی نمیشه قانونی کار کرد.
2- بهت به راحتی کار نمیدند. فقط کار سیاه. رانندگی، آشپزی، نظافت و این جور چیزا.
3-تا جایی که میدونم انترن برای دانشجوهای پزشگی هست.
4-دعوتنامه کاری به سختی میدند مخصوصا الان که تازه چند روزه شهروند های بلغارستان و رمانی اجازه کار در بریتانیا دریافت کردند.
5- زندگی هم چند بار گفته شده 1000 پوند در ماه خوبه.
6-درس خوندن هم ویزای دانشجویی میخواد.که باید پذیرش بگیری و ویزای دانشجویی و ....
سالی بین 12- 25 هزار پوند هزینه تحصیله به اضافه هزینه زندگی که همان 1000 تا تو ماه
7-درامد دوره دانشجویی رو نمیشه روش حساب کرد هفته ای 25 ساعت البته حداقل باید تو دانشگاه باشی که فرصت کار مناسب رو ازت میگیره.
الباقی داستان هم دیگه دو دو تا چهار تاست
اراتمند نوید
پاسخ
با تشکر

با سلام
برای فرزندان بالای 18 سال پدر شما نمیتونه درخواست اقامت بدهد.
البته اگر ایشان بیان کنند که شما وابسته اقتصادی شدید به ایشان دارید میتوانند برای شما درخواست اقامت بدهند. البته در این حالت باید ساکن بریتانیا باشند و توان مالی حمایت از شما را هم داشته باشند.
اراتمند نوید
پاسخ
تشکر کنندگان: barvos ، Jigsa
دوستان کسی می دونه کسی که اقامت و پاسپورت انگلیسی دارد چطور می تونه برای اقامت استرالیا یا امریکا اقدام کند؟مرسی
پاسخ
تشکر کنندگان: barvos
(2014-02-09 ساعت 20:16)kingnavid نوشته:  
با تشکر

با سلام
برای فرزندان بالای 18 سال پدر شما نمیتونه درخواست اقامت بدهد.
البته اگر ایشان بیان کنند که شما وابسته اقتصادی شدید به ایشان دارید میتوانند برای شما درخواست اقامت بدهند. البته در این حالت باید ساکن بریتانیا باشند و توان مالی حمایت از شما را هم داشته باشند.
اراتمند نوید

نمیدانید حدودا چند پوند باید در حسابشان باشد تا بتوانند اقدام کنند؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
با عرض سلام و ادب و احترام خدمت تمام مدیران این تاپیک،
من یک سوالی درباره مهاجرت به کشورهای انگلیسی زبان هستند دارم ،ممنون میشم مدیران با تجربه این تاپیک بنده رو راهنمایی فرمایند.
دایی بنده 56 سال سن داره و متاهل هستش و مدرک دندان پزشکی و تخصص در (پروتز) خودش را حدود 24 سال پیش در دانشگاه الجزایر گرفته است و کاملا مسلط به زبان فرانسوی هست و حدود 22 سال هم در ایران سابقه کاری داره.دایی بنده خیلی علاقه داره که از طریق تجربه کاری به یک کشور انگلیسی زبان مثل استرالیا یا کانادا یا نیوزلند یا انگلستان اقدام کنه و بقیه عمرش رو کار کنه و فقط می خواد که از طریق سابقه کاری اقدام کنه و اینم بگم که چند سالی هم در مون پلیه فرانسه زندگی کرده و دوست نداره دیگه به فرانسه بره.
سوالم از مدیران زحمتکش مهاجرسرا این هست که دایی بنده چه شرایطی باید داشته باشه که بتونه به انگلستان یا دیگر کشورهای انگلیسی زبان از طریق کاری اقدام کنه؟ آیا انگلستان شرایطی داره که متخصص دندانپزشک قبول کنه؟ آیا زبان انگلیسی لازم هست یا با توجه به اینکه مدارک دندانپزشکی و تخصص ایشان از الجزایر هست و کاملا به زبان فرانسوی مسلط هست می تونه اقدام کنه؟ آیا در انگلستان، شهری وجود داره که فرانسوی نشین باشه یا حداقل اینکه دندان پزشکی با شرایط دایی بنده رو قبول کنه؟
ممنونم میشم از مدیران زحمتکش و دلسوز مهاجرسرا و این تاپیک به سوالهای اینجانب پاسخ دقیق بدهید.
با تشکر و احترام
پاسخ
تشکر کنندگان:
ضمن عرض سلام خدمت کلیه دست اندرکاران سایت مهاجرسرا وتشکر بابت راهنمائی های سازنده و مفیدتون
من 30 سال سن متاهل دارای همسرویک فرزند،ولی پاسپورت ندارم و خدمت نرفته ام،با مدرک کاردانی معماری و 9 سال سابقه کار در زمینه نقشه برداری پروژه های نفت و گاز و راه و ساختمانی،زبان انگلیسی رو هم در سطح B2 آیلتس بلدم و در زمینه نرم افزارهای اتوکد و آفیس و سایر برنامه های تخصصی تسلط کافی رو دارم.
میخواستم در مورد اینکه آیا من با این مشخصات و اندوخته ی 80 میلیون تومانی (با توجه به اینکه یکی از بستگان نزدیکم انگلیس زندگی میکنه و بابت ساپورت مالی و مکانی میتونه کمکم کنه)میتونم آینده کاری یا فرصتی برای ادامه تحصیل داشته باشم؟
اگه لطف کنید راهنماییم کنید ممنون میشم
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان