کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
راهنمای جامع مهاجرت به انگلستان
(2013-11-10 ساعت 11:15)sajad2 نوشته:  دوست عزیز مدرک ایران هیچ جا معتبر نیست و هر کشوری که بری باید دوباره درس بخونی...
از اونجایی که من سابقه کار ندارم خیلی بعید میدونم که واسه استخدام دنبال من بفرستند...

شما اگه اینقدر مطمئنید پس چرا سوال میکنید که بخواهید در نهایت حرف خودتون رو بزنید ؟ مهاجرت هلو بپر تو گلو نیست عزیز من . پزشکاشم نمیتونن از روز اول طبابت کنن . اما اگه هدف مهاجرت باشه شما بگرد و کاری پیدا کن که نیاز به تخصص و تحصیلات آکادمیک بالایی نداشته باشه و بعد اینکه پاتون رسید میتونید زحمت بیشتری بکشید و زمان بیشتری بگذارید و از نظر علمی خودتون رو به علم روز دنیا نزدیکتر کنید . مگر ایران پزشک افغانی و یا مهندس عمران پاکستانی رو میپذیره ؟ خوبه همه ما ایرانیها در کشوری زندگی میکنیم که درب کشور تقریبا به روی بیگانه ها بسته است اما وقتی قراره خودمون مهاجرت کنیم ازشون ارث پدری طلب میکنیم !!!
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، abshar_wf ، sajad2 ، یه مهاجر ، fairy ، Karren ، pouria69
با عرض پوزش اگه بنده سوال تکراری میپرسم اما شما شرایط منو میدونید بهترین راه واسه مهاجرت بنده چیه؟
راهی که پیشنهاد کردید تقریباً غیر ممکنه.
من از اینجا چه کاری پیدا کنم که مدرک تحصیلی نخواد....
پاسخ
تشکر کنندگان: sara24
(2013-11-16 ساعت 13:43)sajad2 نوشته:  با عرض پوزش اگه بنده سوال تکراری میپرسم اما شما شرایط منو میدونید بهترین راه واسه مهاجرت بنده چیه؟
راهی که پیشنهاد کردید تقریباً غیر ممکنه.
من از اینجا چه کاری پیدا کنم که مدرک تحصیلی نخواد....

دوست عزیز من اینجا ننشستم که برای زندگی افراد تصمیم بگیرم . تصمیم گیرنده شمایید . من در حد اطلاعاتم پاسخگوی دوستان هستم و آنهم بدون ذره ای چشم داشت . کمی هم خودتان تحقیق کنید و شما هم ما رو در این زمینه یاری کنید بهتره . اونور آبها حتی همزبانی ندارید که باهاتون گپ بزنه چه برسه به اینکه بخواد راهنماییتون کنه . کمی مستقلانه عمل کنید و اطلاعات تولید کنید بهتره تا اینکه همیشه مصرف کننده اطلاعات باشید.
و اما کارهایی که به تحصیل نیاز ندارن : کارگری فروشندگی رانندگی پرستاری از سالمندان نظافت منزل کار در تعویض روغنی ها و پنچر گیریها و ... . باید ببینید چه کاری از عهده تون بر میاد و آیا نیازی به اون کار هست یا نه!!!
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، sajad2 ، Saeedv13 ، Karren ، Mana Moli
(2013-11-10 ساعت 11:15)sajad2 نوشته:  دوست عزیز مدرک ایران هیچ جا معتبر نیست و هر کشوری که بری باید دوباره درس بخونی...
از اونجایی که من سابقه کار ندارم خیلی بعید میدونم که واسه استخدام دنبال من بفرستند...

پس چرا به کسانی که مدرک دانشگاهی دارن راحت تر اقامت و ویزا میدن؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
چون داشتن تخصص فرد در زمينه تحصيلي با ارائه مدرك محرزتر ميباشد.
پاسخ
تشکر کنندگان: sajad2 ، Karren
سلام

من دیپلم و دارای مدرک MCITP هستم زبانم هم بدکی نیست در ضمن 25 سال دارم سربازی رفتم و 3 سال سابقه بیمه دارم !!

قصد سفر به انگلیس دارم باید چیکار کنم شرایط زندگی و کار چی جوری هست !

درآمد ها و هزینه چی جوری هست !!

تقریبا 25.000 پوند هم برای اول زندگی دارم در ضمن تنها هم هستم !!

خیلی ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-12-11 ساعت 23:50)AminBagheri نوشته:  سلام

من دیپلم و دارای مدرک MCITP هستم زبانم هم بدکی نیست در ضمن 25 سال دارم سربازی رفتم و 3 سال سابقه بیمه دارم !!

خیلی ممنون

سلام دوست عزیز.
در مورد کار کردن:
1-برای پیدا کردن کار در انگلیس قبل از هر چیز احتیاج به اجازه کار داری.
2-میتونی یه نگاه به این سایت بندازی
http://www.jobsite.co.uk/
حدودا تخصص های لازم و حقوق پیشنهادی رو متوجه میشی.
3- برای پیدا گرفتن کار در انگلیس داشتن سی وی گیرا و یک نامه دلیل علاقه ات را به کار شرح میده خیلی مهمه . البته اکثر کارها یک مصاحبه تلفنی و حضوری هم دارند.
4- سابقه بیمه و تجربه ایرانت کمک چندانی بهت اینجا نمیکنه چون نمیشه یه مرجع قابل بررسی عنوانش کرد که البته خیلی مهم نیست.چون در نهایت یکی مثل منو پیدا میکنی که میشم ریفرنست.
5- شش تا دوازده ماه زمان میبره تا کار گیر بیاری
6- مجبوری با کارهای سطح کمتر و حتی سه تا دوازده ما کار آموزی شروع کنی.
7-حداقل ممکن حقوق رو بهت میدن
8- لندن برای تازه وارد ها بهترین محل برای شروع کاره
9-زبانت بدک نیست نمیدونم یعنی چی. اگر با ایلتس بخوام یه مرجع بدم اگر ایلتس کمتر از 6.5 تو همه چهار قسمت خواندن و نوشتن و صحبت کردن و شنیدن سطح شما هست متاسفانه کار پیدا کردن بدون کمک دوستان غیر ممکن هست.

سفر به انگلیس:
دقیقا نمی فهمم قصد سفر داری یعنی چی؟ فقط قصد داری و این تازه شروع همه چیه یا داری میای.
اما در هر حال اینجا ادما با چهار نوع مدرک میتونن بصورت قانونی وارد شن
1- پاسپورت بریتانیا و کشورهای معاف از ویزای بریتانیا
2-اجازه اقامت دائم برتانیا
3-اجازه اقامت موقت
4-انواع ویزای های غیر مهاجرتی
در مورد شما فرص میکنم فقط پاسپورت ایران را داری که میتونی برای ویزاهای مهاجرتی یا اجازه اقامت موقت اقدام کنی.
اگر دنبال راه غیر قانونی هستی میتونی غیر قانوی بیای یا با ویزای غیر مهجرتی مانند توریستی یا پزشگی بیای و بر نگردی.
در هر حال اگر دنبال کاری در صورت ورود غیر قانونی یا ماندن در خاک بریتانیا پس پایان مدت ویزا غیر مهاجرتی نمیتونی کار کنی و تنها راحت درخواست پناهندگی هست و تا جوابش باید صبر کنی
البته میتونی 14 سال غیر قانونی بمونی تا شامل قانون مرور زمان بشی و بهت اقامت دائم بدن.

اما ویزای مهاجرتی چیا هست؟
1- ویزای همسر
2-ویزای نامزد
3-ویزای فرزند و همراه
4-ویزای دانشجویی
5-ویزای کار
6-ویزای سرمایه گذاری
و موارد خاص دیگر مثل تحقیق و ورزشکارو و مبلغ دینی و دیپلماتیک و ....
در اکثر موارد بالا یه اقامت موقت میدن با شرایط مشخص و بعد از مدت مشخص اقامت دائم میدن
افرادی که ویزای اقامت موقا دارند الزاما اجازه کار ندارند و بستگی به نوع روادید ممکنه بین صفر تا بدون محدود اجازه کار داشته باشند.
اگر با پناهندگی کسی موافقت بشه بهش اجازه اقامت موقت 5 ساله میدن.
و مثلا در مورد ویزای دانشجویی بسته به رشته و سطح مدرکت و شرایط ساکن شدنت بعد از 3 الی 7 سال میتونی درخواست اقامت دائم بدی.

درآمد و هزینه هم خودت بررسی کن
این برای کار و درامد
اینم برای خونه
http://www.rightmove.co.uk/svr/3118
اینقدر بگم ادما با هفته ای 70 پند شکمشون میتونن سیر کنند و هفته ای 120 پند هم اجاره جا بدن و هقته ای 30-50 پند هم برای قبض ها بسته به فصل.
در امد هم ساعتی حداقل 6 پند در ساعت در نظر بگیر و حداکثر هفته ای 36 ساعت کار .
برای یه سال بیکاری اگر نتونی خونه کسی بمونی و تنها باشی فکر میکنم homestay بهترین گزینت هست یعنی یه اتاق خونه کسی رو اجاره کنی هفته 200 میدی با صبحانه و یه وعده غذا و هزینه انرژی و میتونی از دستشویی و حمام استفاده کنی ولی اشپزخانه نه.کل خرج سالت میشه 10-12 هزارتا با بودجه ات جور در میاد بقیه پول هم خرج زبان و کار یابی و ترنسفر میکنی و شاید اینترنت و موبایل. سعی کن سال اول تو کار لباس نری.

البته فراوون هستند کسایی که 2500 پند در ماه اجاره میدن و ماهی 2500 خرج ماهیانه اونا هست که یعنی 5000 پند در ماه که باید یه چیزی حدود 100 هزار تا تو سال در بیاری تا بعد از مالیات بتونی یه همچین زندگی داشته باشی. البته همین اینها هم تو این مملکت ادمهای خاصی نیستند.

فکر کنم اگر امیدوارانه نگاه کنی میتونی یه کار با حقوق 12 تا 15 هزار در سال بعد از دوازده ماه پیدا کنی.
البته شروع تمام محاسبات بعد از دریافت اجازه کار کامل در بریتا هست.
اگر دنبال ویزای کار هستی کلا بیخیال قضیه بشی خیلی بهتره

امیدوارم توانسته باشم کمک کنم و بابت اشکالات املائی منو ببخشید.
ارادتمند نوید.
پاسخ
تشکر کنندگان: AminBagheri ، barvos ، Karren
(2013-12-21 ساعت 21:42)kingnavid نوشته:  

خیلی ممنون

سلام دوست عزیز.
در مورد کار کردن:
3- برای پیدا گرفتن کار در انگلیس داشتن سی وی گیرا و یک نامه دلیل علاقه ات را به کار شرح میده خیلی مهمه . البته اکثر کارها یک مصاحبه تلفنی و حضوری هم دارند.
4- سابقه بیمه و تجربه ایرانت کمک چندانی بهت اینجا نمیکنه چون نمیشه یه مرجع قابل بررسی عنوانش کرد که البته خیلی مهم نیست.چون در نهایت یکی مثل منو پیدا میکنی که میشم ریفرنست.
9-زبانت بدک نیست نمیدونم یعنی چی. اگر با ایلتس بخوام یه مرجع بدم اگر ایلتس کمتر از 6.5 تو همه چهار قسمت خواندن و نوشتن و صحبت کردن و شنیدن سطح شما هست متاسفانه کار پیدا کردن بدون کمک دوستان غیر ممکن هست.

سفر به انگلیس:
دقیقا نمی فهمم قصد سفر داری یعنی چی؟ فقط قصد داری و این تازه شروع همه چیه یا داری میای.
3-اجازه اقامت موقت
در مورد شما فرص میکنم فقط پاسپورت ایران را داری که میتونی برای ویزاهای مهاجرتی یا اجازه اقامت موقت اقدام کنی.
اگر دنبال راه غیر قانونی هستی میتونی غیر قانوی بیای یا با ویزای غیر مهجرتی مانند توریستی یا پزشگی بیای و بر نگردی.
در هر حال اگر دنبال کاری در صورت ورود غیر قانونی یا ماندن در خاک بریتانیا پس پایان مدت ویزا غیر مهاجرتی نمیتونی کار کنی و تنها راحت درخواست پناهندگی هست و تا جوابش باید صبر کنی
البته میتونی 14 سال غیر قانونی بمونی تا شامل قانون مرور زمان بشی و بهت اقامت دائم بدن.

1- ویزای همسر
2-ویزای نامزد
3-ویزای فرزند و همراه
4-ویزای دانشجویی
5-ویزای کار
6-ویزای سرمایه گذاری
در اکثر موارد بالا یه اقامت موقت میدن با شرایط مشخص و بعد از مدت مشخص اقامت دائم میدن
افرادی که ویزای اقامت موقا دارند الزاما اجازه کار ندارند و بستگی به نوع روادید ممکنه بین صفر تا بدون محدود اجازه کار داشته باشند.
و مثلا در مورد ویزای دانشجویی بسته به رشته و سطح مدرکت و شرایط ساکن شدنت بعد از 3 الی 7 سال میتونی درخواست اقامت دائم بدی.

این برای کار و درامد
اینم برای خونه
اینقدر بگم ادما با هفته ای 70 پند شکمشون میتونن سیر کنند و هفته ای 120 پند هم اجاره جا بدن و هقته ای 30-50 پند هم برای قبض ها بسته به فصل.
برای یه سال بیکاری اگر نتونی خونه کسی بمونی و تنها باشی فکر میکنم homestay بهترین گزینت هست یعنی یه اتاق خونه کسی رو اجاره کنی هفته 200 میدی با صبحانه و یه وعده غذا و هزینه انرژی و میتونی از دستشویی و حمام استفاده کنی ولی اشپزخانه نه.کل خرج سالت میشه 10-12 هزارتا با بودجه ات جور در میاد بقیه پول هم خرج زبان و کار یابی و ترنسفر میکنی و شاید اینترنت و موبایل. سعی کن سال اول تو کار لباس نری.

البته فراوون هستند کسایی که 2500 پند در ماه اجاره میدن و ماهی 2500 خرج ماهیانه اونا هست که یعنی 5000 پند در ماه که باید یه چیزی حدود 100 هزار تا تو سال در بیاری تا بعد از مالیات بتونی یه همچین زندگی داشته باشی. البته همین اینها هم تو این مملکت ادمهای خاصی نیستند.

فکر کنم اگر امیدوارانه نگاه کنی میتونی یه کار با حقوق 12 تا 15 هزار در سال بعد از دوازده ماه پیدا کنی.

ارادتمند نوید.

خیلی ممنون از پاسخ شما !

به نظر شما راحت ترین راهی که اقامت دائم بگیرم چیه !!!؟؟

در ضمن هزینه زندگی تو شهر های دیگه چه جوری هست ؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-12-21 ساعت 23:44)AminBagheri نوشته:  
(2013-12-21 ساعت 21:42)kingnavid نوشته:  

خیلی ممنون

سلام دوست عزیز.
در مورد کار کردن:

سفر به انگلیس:
3-اجازه اقامت موقت

1- ویزای همسر
2-ویزای نامزد
3-ویزای فرزند و همراه
4-ویزای دانشجویی
5-ویزای کار
6-ویزای سرمایه گذاری

این برای کار و درامد
اینم برای خونه

ارادتمند نوید.

خیلی ممنون از پاسخ شما !

به نظر شما راحت ترین راهی که اقامت دائم بگیرم چیه !!!؟؟

در ضمن هزینه زندگی تو شهر های دیگه چه جوری هست ؟؟

اقامت دائم یا ILR
http://www.mkvirtualpa.com/wp-content/up...remain.jpg
هر فردی برای دریافت اقامت دائم در بریتانیا ابتدا باید اقامت موقت داشته باشد و پس از طی مدت مشخص درخواست اقامت دائم بدهند
مدت زمان انتظار برای اقامت دائم برای انواع اقامت موقت
اقامت موقت سرمایه گذاری 10 میلیون پوندی : بعد از 2 سال
اقامت موقت همسر یا فرزند : بعد از 3 سال
اقامت موقت دانشجویی : بعد از 3 الی 7 سال
اقامت کار برای متخصصان : بعد از 5 سال
http://1pumplane.files.wordpress.com/201...-front.jpg
اقامت موقت پناهندگی : بعد از 5 سال
اقامت سرمایه گذاری 1 میلیون پوند: بعد از 5 سال
اقامت کار آفرینی : بعد از 5 سال
در مواردی هم که افراد با ویزای همسر وارد شده و مورد سو استفاده قرار گیرند (کتک بخورند و ... ) فورا به انها اقامت دائم داده میشود.

خوب با این توضیحات راههای ممکن عبارت است از :
1- کلی پول داشته باشی و اقامت سرمایه گذاری بگیری
2-ویزای دانشجویی بگیری بیای 5 سال درس بخونی و از بازار سیاه پول در بیاری(یواشکی کار کنی)
3-بصورت معجزه اسایی یهو یکی تصمیم بگیره اسپانسر کاریت بشه و حاضر شه بره UKBA بگه یه ساله دنبال یکی مثل تو میگرده و پیدا نکرده و بشما ویزای کار بردن
4-یه سری فارغالتحصیل های فوق لیسانس و دکترا در شرایط خاص ویزای اقامت موقت میتونن بگیرند.
5- البته یه عده ادما هم با دلایل غیر قابل توجیح غیر قانونی میان البته عده بیشتری غیر قانونی میان اما نمیرسن
البته این گزینه رو فقط زمانی استفاده کن که بدونی داری برای حداقل 5 سال و حداکثر 14 سال از تمام دلبستگیهات میکنی و شاید به شرایطی در بیافتی که ارزوی مرگ کنی و روی برگشت نداشته باشی و این هم در نظر بگیر با اینکه احتمال برگشت به مبدا برای اتباع ایران کمه اما امار نشون میده چیزی حدود ده درصد هست که یعنی احتمال بازداشت در ایران و با توجه به معاهده های موجود ممنوعیت قطعی به سفر به اروپا و امریکای شمالی برای 10 سال اینده و شاید همیشه.البته شنیدیم و دیدیم کسایی که کارش چند ماهه راه افتاده حال صلاح کار خویش خسروان دانند

در مورد هزینه شهرهای دیگه مطمئنا میتونی تا 50 درصد هزینه ها رو کاهش بدی اما بیشتر از اون شانس کار پیدا کردن کم میشه.

اراتمند نوید
پاسخ
تشکر کنندگان: Karren
(2013-11-08 ساعت 05:17)sajad2 نوشته:  سلام خسته نباشید دوستان.
بنده دارای مدرک کارشناسی رشته نفت (طراحی فرایندهای نفت) رو دارم.
مدرک بین المللی نرم افزار شبیه سازی فرایند های ترمودینامیکی (hysys) رو دارم.
23 سال سن دارم و حداکثر سرمایه که دارم 25 میلیون هست خواستم واسه رفتن به انگلیس منو راهنمایی کنید.
من سابقه کار ندارم.زبانم در حد متوسط مایل به خوب هست.
گذرنامه هم آماده کردم.
تسلط زیادی روی کامپیوتر دارم و همچنین زود خودم رو با شرایط تغیر میدم و پذیرای شرایط میشم.
فکر کنم همه چیز گفتم جای ابهامی نیست.
لطفاً راهنمایی کنید و خیلی روشن جواب بدید.
خیلی ممنونم.

سلام دوست عزیر
اسخ مدیر سایت بهترین و اسان ترین راه دریافت دعوت نامه کاری و دریافت اقامت موقت قابل تبدیل به دائم کار هست. اما متاسفانه این راه ممکن ترین نیست. تقریبا در حد غیر ممکن.
اما رشته ای که خوندی برای کار در شمال بریتانیا و نیروگاهها و مجموعه های نفتی اسکاتلند برای تازه وارد ها خوبه.
البته روی زبانت باید خیلی کار کنی. یه مدرک زبان ایلتس 7 خیلی کمک میکنه راه تر کارت راه بیوفته.البته مدرکش مهم نیست منظورم سطح زبان شما هست.
25 میلیون هم یعنی 5000 هزار پوند که برای مهاجرت خیلی کمه.
البته اگر فوق لیسانس بگیری راه های ممکن از طریق اقامت نیروهای متخصص هم جلوی پات باز میشه.
در مورد زبان دوباره تاکید کنم زبان را تو ایران خوندن خیلی ارزون تره. و همین تور کارشناسی ارشد گرفتن. امسال مهندسی شیمی مثلا پروسس فوق لیسانس خوندنی ( نه تحقیقاتی ) دو سال هر سال 10500 پوند هزینه فقط دانشگاه و درسه.
خیلی ها این روزا با ویزای دانش جویی یادگیری زبان انگیلیسی با اجازه کار 20 ساعت در هفته وارد میشن و عملا درس نمیخونن و فقط کار میکنن و بعدش سر فرصت کارفرماشون قانع میکنن که اسپانسرشون بشه
البته از سال 2013 روی ویزا های دانشجویی به منظور جلوگیری از ورود دانشجوی جعلی خیلی سخت گیری میکنن.
ارادتمند نوید
پاسخ
تشکر کنندگان: nora
سلام.
من 32 سالمه و دیپلم ریاضی دارم و برنامه نویس کامپیوتر هستم و خیلی از مدارک کامپیوتر رو هم دارم. آیلتس 6.5 هم دارم.
از طریق سایتهای کاریابی تونستم تو انگلستان کار پیدا کنم اما اون مشاغل نیازمند این هستن که من تو انگلستان باشم.
آیا این امکان وجود داره که با ویزای تحصیلی برای دوره های کالج زبان بیام انگلستان و بعد برای اون مشاغل Apply کنم ؟
و اینکه من نهایتا تا 13 هزار پوند میتونم با خودم بیارم و میتونم در حین تحصیل در رستوران یکی از بستگان کار کنم تا کمکی برای هزینه هام بشه.
ممنون میشم من رو هم راهنمایی کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-12-25 ساعت 02:44)Jigsa نوشته:  سلام.
من 32 سالمه و دیپلم ریاضی دارم و برنامه نویس کامپیوتر هستم و خیلی از مدارک کامپیوتر رو هم دارم. آیلتس 6.5 هم دارم.
از طریق سایتهای کاریابی تونستم تو انگلستان کار پیدا کنم اما اون مشاغل نیازمند این هستن که من تو انگلستان باشم.
آیا این امکان وجود داره که با ویزای تحصیلی برای دوره های کالج زبان بیام انگلستان و بعد برای اون مشاغل Apply کنم ؟
و اینکه من نهایتا تا 13 هزار پوند میتونم با خودم بیارم و میتونم در حین تحصیل در رستوران یکی از بستگان کار کنم تا کمکی برای هزینه هام بشه.

با سلام
اگر ویزای دانشجویی tier 4-general با اجازه کار 20 ساعت یا حتی 10 ساعت تو هفته بگیری بهترین راه ممکن برای امدن به انگلیس هست.به راحتی قابل تبدیل به ویزای کار هست.
برای محل زندگی کجا میخوای بمونی؟
با فامیلتون؟ تو رستوران؟ homestay یا اینکه میخوای خونه اجاره کنی؟ ادمی هستی که بتونی خونت را با کسی شریک بشی تا تو هزینه هات صرفه جویی کنی؟
در کل به نظر من شرایط خوبه.پولت کافیه برای یک با توجه به امکان کار و اینکه تنهایی. زبان خوبه و بیشتر از کافی. تخصصت هم عالیه برای تازه کارها و کسایی که تازه میخوان کار گیر بیارن.حتما چند مدرک بین اللملی بگیر قبل از اومدن مثل مایکروسافت و جاوا و این جور چیزایی که تو ایران میشه مدرک بین اللملی گرفت.
کی امتحان ایلتس دادی؟
باید دقت کنی. ممکن هست سفارت متوجه بشه ایلتس 6.5 داری در اون صورت ویزای زبان نمیدن. فکر میکنم برای لیسانس اقدام کنی مطمئن تره. اومدی اینجا یک سال فریز میکنی تا کار پیدا کنی.شایدم خیلی سخت نباشه که وقتی رسیدی اینجا ویزا رو به زبان تغییر بدیم با یه نامه از دانشگاه که بهت گفته احتیاج به اموزش زبان داری.
حتما بهم بگو که کی امتحان ایلتس دادی و کجا امتحان دادی.
شدیدا توصیه میکنم از این موسسه های مطرح و مطمئن - تاکید میکن مطمئن نه اون کلاه برداراش و الکی هاش - برای ارسال دانشجو به بریتانیا کمک بگیر. اکثر کسایی که اینجا زبان میخونن از طریق موسسه امدن.
رو کمک من حتما حساب کن.
اراتمند نوید
پاسخ
تشکر کنندگان: Jigsa
(2013-12-25 ساعت 19:32)kingnavid نوشته:  
(2013-12-25 ساعت 02:44)Jigsa نوشته:  سلام.

با سلام
اگر ویزای دانشجویی tier 4-general با اجازه کار 20 ساعت یا حتی 10 ساعت تو هفته بگیری بهترین راه ممکن برای امدن به انگلیس هست.به راحتی قابل تبدیل به ویزای کار هست.
برای محل زندگی کجا میخوای بمونی؟
با فامیلتون؟ تو رستوران؟ homestay یا اینکه میخوای خونه اجاره کنی؟ ادمی هستی که بتونی خونت را با کسی شریک بشی تا تو هزینه هات صرفه جویی کنی؟
در کل به نظر من شرایط خوبه.پولت کافیه برای یک با توجه به امکان کار و اینکه تنهایی. زبان خوبه و بیشتر از کافی. تخصصت هم عالیه برای تازه کارها و کسایی که تازه میخوان کار گیر بیارن.حتما چند مدرک بین اللملی بگیر قبل از اومدن مثل مایکروسافت و جاوا و این جور چیزایی که تو ایران میشه مدرک بین اللملی گرفت.
کی امتحان ایلتس دادی؟
باید دقت کنی. ممکن هست سفارت متوجه بشه ایلتس 6.5 داری در اون صورت ویزای زبان نمیدن. فکر میکنم برای لیسانس اقدام کنی مطمئن تره. اومدی اینجا یک سال فریز میکنی تا کار پیدا کنی.شایدم خیلی سخت نباشه که وقتی رسیدی اینجا ویزا رو به زبان تغییر بدیم با یه نامه از دانشگاه که بهت گفته احتیاج به اموزش زبان داری.
حتما بهم بگو که کی امتحان ایلتس دادی و کجا امتحان دادی.
شدیدا توصیه میکنم از این موسسه های مطرح و مطمئن - تاکید میکن مطمئن نه اون کلاه برداراش و الکی هاش - برای ارسال دانشجو به بریتانیا کمک بگیر. اکثر کسایی که اینجا زبان میخونن از طریق موسسه امدن.
رو کمک من حتما حساب کن.
اراتمند نوید

امتحان آیلتس رو پارسال تو یه موسسه زیرنظر سازمان سنجش دادم که مدرکش معتبره. البته 2 سال پیش یعنی قبل از تسخیر سفارت انگلستان از طرف سفارت یه امتحان دادم که شده بود 4.5. بعد رفتم مطالعه کردم پارسال گرفتم 6.5.
در مورد خونه و همخونگی هیچ مشکلی ندارم . البته خونه اون فامیلمون هم هست. البته ترجیح میدم پیش اون نرم.
چون تنها دوستم کامپیوترمه. یه اتاق باشه که برق داشته باشه و اینترنت برای من فعلا مثل بهشته. من از 20 سالگی تمام کتابهایی که تو زمینه کامپیوتر خوندم انگلیسی بوده یعنی زبان تخصصیم خیلی عالیه. امتحان زبان تخصصی هم دادم که 94 شدم از 100. البته یه استاد دانشگاه شریف که از دوستان بود ازم یه امتحان گرفت تا بدونه سطحم چقدره.
در مورد مدارک کامپیوتر هم دارم تا اونجایی که جا هست مدرک میگیرم. چند تا هم نمونه کار خفن دارم که محاله کسی ببینه و منو قبول نکنه. حسابداری و طراحی مدارات الکترونیک و اپراتوری دستگاه های CNC رو هم بلدم. اما مدرک ندارم و نمیشه به این راحتی هم براشون مدرک گرفت.

من با یکی از موسسات مشاوره کردم بهم گفتن که شانس من 50 درصده الان که شما جوابمو دادین کلی امیدوار شدم.
با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان:
درود به همگی.
پیش از هر چیزی باید از دوستانی تشکر کنم که بدون هیچ چشمداشتی به هم‌میهن‌هاشون کمک می‌کنن که از شرایط بد ایران راحت بشن. واقعا از ته دلم براتون بهترین آرزوها رو دارم و امیدوارم به هر آرزویی که دارید برسین.
اما غرض از مزاحمت:
من 24 سالمه، از سربازی معاف هستم، انگلیسی رو در حد fluent می‌دونم. مدرک لیسانس سخت‌افزار دارم از دانشگاه آزاد گرمسار. (سخت‌افزار فقط در این جا و تهران جنوب ارائه می‌شد.)
در زمینه کامپیوتر، برنامه‌نویسی رو در حد متوسط بلدم، مهارت‌های عمومی کامپیوتر رو هم بلدم. نوشتن و نویسندگی رو دوست دارم (می‌تونم هم به زبون پارسی بنویسم و هم انگلیسی؛ مثلا نوشتن خبر/مقاله/گزارش و ... برای رسانه/شرکت انگلیسی یا پارسی زبان) و در ایران هم برای تورلیدری اقدام کردم که منتظرم پاسخ آزمون بیاد. اینم بگم که از لحاظ کار لیدری، جای مطمئنی دارم. در واقع می‌شم تورلیدر برای گردشگران انگلیسی زبان.
پسر عمه من تقریبا ده ساله که داره توی لندن زندگی می‌کنه و شهروند محسوب می‌شه. اگه بتونه برام دعوت‌نامه بفرسته یه جور امتیاز برام به شمار میاد؟
فکر می‌کنم بتونم مبلغ 7000 پوند برای هزینه‌های اولیه زندگیم با خودم ببرم. به نظر شما کافی هست؟ البته شاید بتونم برای مدتی با پسر عمه‌م هم خونه بشم. راستی اون با مادرش اون جا زندگی می‌کنه.
در حال حاضر دارم برای انترن شدن در لندن تلاش می‌کنم. البته از راه اینترنت. دو سؤال در این زمنیه دارم: 1- شانسی برای اسپانسر شدن این مدل شرکت‌ها هست؟ بعضی‌هاشون نوشتن که در صورت رضایت از کار انترن، استخدام رسمی دارن. 2- بعضی‌هاشون نوشتن expenses only، معنی این عبارت دقیقا چیه!؟
اما سؤال آخر: اگه بخوام توی کارشناسی ارشد ادامه تحصیل بدم چه کاری باید انجام بدم؟ با توجه به هزینه‌های بریتانیا، باید کار کنم. کار کردن من می‌تونه دخل و خرج منو به هم برسونه یا نه؟
فکر کنم همه چیزهای لازم رو گفته باشم. اگه چیزی جا مونده بود لطفا گوشزد کنین. خیلی خیلی ازتون سپاسگزارم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان عزیز بنده قصد مهاجرت به لندن رو دارم میخواستم ببینم شرایط چطوره؟آیا با 30 یا 40 میلیون میشه زندگی کرد در لندن و میشه از طریق کار کردن خرج دانشگاه و خورد و خوراک رو درآورد یا با این پول میشه جهای دیگه با امکانات بیشتر زندگی کرد بنده لیسانس معماری هستم و میخوام فوق لیسانس لندن درس بخونم بعدش اقامت دائم بگیرم راستی با اقامت دائم میشه به ایران رفت و آمد داشت اگه منو راهنمایی کنید خیلی ممنون میشم مرسی از شما که وقت گذاشتی و نوشته منو خوندید
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان