کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
راهنمای جامع مهاجرت به انگلستان
ضمن عرض سلام خدمت کلیه دست اندرکاران سایت مهاجرسرا وتشکر بابت راهنمائی های سازنده و مفیدتون
من 30 سال سن متاهل دارای همسرویک فرزند،ولی پاسپورت ندارم و خدمت نرفته ام،با مدرک کاردانی معماری و 9 سال سابقه کار در زمینه نقشه برداری پروژه های نفت و گاز و راه و ساختمانی،زبان انگلیسی رو هم در سطح B2 آیلتس بلدم و در زمینه نرم افزارهای اتوکد و آفیس و سایر برنامه های تخصصی تسلط کافی رو دارم.
میخواستم در مورد اینکه آیا من با این مشخصات و اندوخته ی 80 میلیون تومانی (با توجه به اینکه یکی از بستگان نزدیکم انگلیس زندگی میکنه و بابت ساپورت مالی و مکانی میتونه کمکم کنه)میتونم آینده کاری یا فرصتی برای ادامه تحصیل داشته باشم؟
اگه لطف کنید راهنماییم کنید ممنون میشم
پاسخ
تشکر کنندگان: faraz15 ، msar
نمیدونم بهتر بود یه تاپیک جدید ایجاد کنم یا اینجا مطلبم رو بنویسم.
من مدتی هست که خارج دنبال کار میگردم و توی سایت های مختلف کاریابی عضو هستم. تاحالا هرکاری برای انگلیس Apply کردم (متاسفانه بخاطر ایرانی بودن) محترمانه ردم کردن. گاهی ایمیل هایی در مورد کارهای غیر مرتبط با رشته ام میومد که با یه سرچ ساده معلوم میشد کلاهبرداریه (ظاهرا این نوع کلاهبرداری ها توی انگلیس بیشتر از بقیه کشور ها انجام میشه) اما اینبار یه ماجرای جدیدی پیش اومد که لازم شد اینجا به دوستان هشدار بدم.

چند وقت پیش ایمیلی (ظاهرا) از یه شرکت معتبر اومد در مورد یه پیشنهاد کاری خیلی خوب. اونقدر از دیدن ایمیل خوشحال شدم که متوجه نشدم آدرس سایت فرستنده اش شبیه به آدرس سایت اون شرکت معتبر هست، اما دقیقا یکی نیست! (مثلا abcdefg . co . uk@ بجای abcdefgs . co . uk@ ) همه چی ظاهرا درست بود حتی فرم قرارداد رسمی ایمیل کردند و گفتند اصلش رو بعد میفرستیم. حتی گفتند کارهای ویزا هم اینجا براتون اقدام می کنیم و هزینه هاش رو هم خودمون میدیم! تا این که بالاخره یه سوتی های دادن که من شک کردم و بعد از کلی سرچ معلوم شد قضیه کلاهبرداریه. مثلا شماره تماسی که داده بودن با شماره تماس واقعی شرکت فرق می کرد. حتی کد شهرش هم مال یه شهر دیگه بود. بعد هم چند تا فرم برای ویزا فرستادن که مشخصات کامل رو می خواست (که برای سرقت هویت identity theft استفاده کنن) و بعد هم گفتن برای این که معلوم بشه شما تو کارتون جدی هستین پونصد و خورده ای پوند هزینه فلان رو بریزید به فلان حساب بین المللی.

خلاصه یه ضدحال حسابی خوردم وقتی فهمیدم همه چی کلاهبرداری بوده Sad ولی خدا رو شکر که فهمیدم کلاهبرداریه و مشخصات یا پولی براشون نفرستادم Cool.
یه نکته دیگه که باید یادآوری کنم اینه که حتی اگر ایمیلی ظاهرا از یه شرکت معتبر دریافت کردید و حتی اگه آدرس ایمیلشون ظاهرا درست بود. حتما قبل از هرکاری با شماره های تماس ذکر شده در سایت رسمی اون شرکت (نه شماره هایی که در ایمیل فرستادن) تماس بگیرید و درست بودن همه چی اطمینان حاصل کنیدچون یه راه هایی وجود داره که میشه ایمیلی به یه نفر فرستاد و کاری کرد که به نظر بیاد از یه آدرس دیگه فرستاده شده.
ببخشید اگه طولانی شد.
Hope for the best. Expect the worst
Life is a play. We're unrehearsed
پاسخ
تشکر کنندگان: Hamid_110 ، Karren ، سرباز هخامنشی ، faraz15 ، msar ، oct 31 ، nora-nora
سلام دوستان، من سال ۲۰۱۲ در رشته مدیریت از دانشگاه منچستر فارغ‌التحصیل شدم و برای انجام خدمت سربازی به ایران برگشتم، الان پاسپورتم رو گرفتم و قصد بازگشت به انگلستان رو دارم، می‌خواستم دوستان با تجربه راهی‌ به جز ویزای تحصیلی‌ رو به من پیشنهاد بدن لطفا، من ۸ سال سابقه در زمینه مدیریت فروش دارم، بهترین راه برای مهاجرت دوباره به انگلستان چیست
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
(2014-07-20 ساعت 12:52)bamdadd نوشته:  سلام دوستان، من سال ۲۰۱۲ در رشته مدیریت از دانشگاه منچستر فارغ‌التحصیل شدم و برای انجام خدمت سربازی به ایران برگشتم، الان پاسپورتم رو گرفتم و قصد بازگشت به انگلستان رو دارم، می‌خواستم دوستان با تجربه راهی‌ به جز ویزای تحصیلی‌ رو به من پیشنهاد بدن لطفا، من ۸ سال سابقه در زمینه مدیریت فروش دارم، بهترین راه برای مهاجرت دوباره به انگلستان چیست

با استفاده از لينكايي كه اونجا دارين ( البته اگه داشته باشين )سريعترين راه ازدواج با فردي كه مقيم انگليسه و شهروند انگليسي محسوب ميشه و راه دوم پيدا كردن كار . اگه به هيچوجه نتونستيد از طريق اساتيد ببينيد ميتونيد واسه ارشد بورسيه بگيريد يا نه . كه اگه شد بعد ورودتون كار پيدا كنيد و درخواست تغيير اقامتتون رو از دانشجويي به كاري بديد .
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، faraz15 ، msar
(2014-07-20 ساعت 16:26)barvos نوشته:  
(2014-07-20 ساعت 12:52)bamdadd نوشته:  سلام دوستان، من سال ۲۰۱۲ در رشته مدیریت از دانشگاه منچستر فارغ‌التحصیل شدم و برای انجام خدمت سربازی به ایران برگشتم، الان پاسپورتم رو گرفتم و قصد بازگشت به انگلستان رو دارم، می‌خواستم دوستان با تجربه راهی‌ به جز ویزای تحصیلی‌ رو به من پیشنهاد بدن لطفا، من ۸ سال سابقه در زمینه مدیریت فروش دارم، بهترین راه برای مهاجرت دوباره به انگلستان چیست

با استفاده از لينكايي كه اونجا دارين ( البته اگه داشته باشين )سريعترين راه ازدواج با فردي كه مقيم انگليسه و شهروند انگليسي محسوب ميشه و راه دوم پيدا كردن كار . اگه به هيچوجه نتونستيد از طريق اساتيد ببينيد ميتونيد واسه ارشد بورسيه بگيريد يا نه . كه اگه شد بعد ورودتون كار پيدا كنيد و درخواست تغيير اقامتتون رو از دانشجويي به كاري بديد .

ممنون از کمکت، اما راستش ازدواج و بورسیه قضیش منتفیه، می‌مونه گزینه کار، می‌خواستم بپرسم از دوستان کسی‌ شرکت مطمئن برای مشاوره سراغ داره؟
پاسخ
به دليل ريسك بالاي صلاحيت داشتن و معتبر بودن اينگونه شركتها براي معرفي ، فكر نميكنم كسي بغير شخص خودتون بتونه به شما كمك كنه . با كمي سرچ تو اينترنت و يا حتي نيازمنديهاي روزنامه اميدوارم بتونيد شركت قابل اعتمادي براي كاراتون پيدا كنيد . رسيدن به اهداف مثبت شما ارزوي همه مهاجرسراييهاست .
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، faraz15 ، msar
سلام و خسته نباشيد خدمت همه دوستان . پدرم پاسپورت انگليسي دارن و در حال حاضر اونجا هستند خونه دارن و حقوق ميگيرن ايا از طريق ايشون منو همسرم ميتونيم براي مهاجرت اقدام كنيم ضمنا يه قانوني تو امريكا هست كه برادر و خواهرهاي مقيم ميتونن براي برادر و خواهرهاي خارج از خاك أمريكا تقاضاي گرين كارت كنن كه آلبته ١٢ سال زمان ميبره ،ميخوام بدونم أيا اين قانون براي انگليس هم صادق هست يا خير خيلي ممنون ميشم اگه جوابمو بدين
پاسخ
سلام به همه دوستان خوبم كسي در مورد business visa براي انگليس اطلاعي داره بهم بگه چيه و چه مداركي ميخواد
پاسخ
ضمن عرض سلام خدمت کلیه دست اندرکاران سایت مهاجرسرا وتشکر بابت راهنمائی های سازنده و مفیدتون
من 30 سال سن متاهل دارای همسرویک فرزند،ولی پاسپورت ندارم و خدمت نرفته ام،با مدرک کاردانی معماری و 9 سال سابقه کار در زمینه نقشه برداری پروژه های نفت و گاز و راه و ساختمانی،زبان انگلیسی رو هم در سطح B2 آیلتس بلدم و در زمینه نرم افزارهای اتوکد و آفیس و سایر برنامه های تخصصی تسلط کافی رو دارم.
میخواستم در مورد اینکه آیا من با این مشخصات و اندوخته ی 80 میلیون تومانی (با توجه به اینکه یکی از بستگان نزدیکم انگلیس زندگی میکنه و بابت ساپورت مالی و مکانی میتونه کمکم کنه)میتونم آینده کاری یا فرصتی برای ادامه تحصیل داشته باشم؟
اگه لطف کنید راهنماییم کنید ممنون میشم
پاسخ
ضمن عرض سلام خدمت کلیه دست اندرکاران سایت مهاجرسرا وتشکر بابت راهنمائی های سازنده و مفیدتون<br />
من 30 سال سن متاهل دارای همسرویک فرزند،ولی پاسپورت ندارم و خدمت نرفته ام،با مدرک کاردانی معماری و 9 سال سابقه کار در زمینه نقشه برداری پروژه های نفت و گاز و راه و ساختمانی،زبان انگلیسی رو هم در سطح B2 آیلتس بلدم و در زمینه نرم افزارهای اتوکد و آفیس و سایر برنامه های تخصصی تسلط کافی رو دارم.<br />
میخواستم در مورد اینکه آیا من با این مشخصات و اندوخته ی 80 میلیون تومانی (با توجه به اینکه یکی از بستگان نزدیکم انگلیس زندگی میکنه و بابت ساپورت مالی و مکانی میتونه کمکم کنه)میتونم آینده کاری یا فرصتی برای ادامه تحصیل داشته باشم؟<br />
اگه لطف کنید راهنماییم کنید ممنون میشم<br/>
پاسخ
دوستان به نظرتون من از طریق عموم که سی ساله انگلیس زندگی میکنه می تونم اقامت بگیرم؟
پاسخ
(2014-12-14 ساعت 00:52)Nikoomilad نوشته:  دوستان به نظرتون من از طریق عموم که سی ساله انگلیس زندگی میکنه می تونم اقامت بگیرم؟

ميتونن اگه بخوان كمكتون كنن و راهي بيابن اما صرف بخاطر داشتن اقامت عموتون خير . لطفا از مطرح كردن سوالات همسان در فرومهاي مختلف خودداري كنيد . پيشاپيش از همكاري شما كمال تشكر را دارم .
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، msar ، nora-nora
با سلام، من 35 سالمه، متأهل ، لیسانس مهندسی صنایع ( تحلیل سیستم ها )، ده سال سابقه کاری در بازرگانی خارجی رو دارم. لطفاً راهنمایی کنین که بهترین روش اقدام برای مهاجرت به انگلیس برای من کدومه ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان بنده با یک خانوم ایرانی با پاس بریتیش 2 ماهه ازدواج کردم در ایران و قصد مهاجرت به اونجا و گرفتن اقامت دایم رو دارم اما با توجه به قوانین انگلیس خانوم بنده نه کار دایم با درامد 18600 پوند رو داره و نه60000 پوند تو حساب در ضمن من مهندس نفت هستم و یدون مدرک ایلتس لطفا راهنماییم کنین
پاسخ
تشکر کنندگان:
ایا با گرین کارت امریکا میشه به انگلیس سفر کرد؟
case:I 130 F2A   WAC
priority date:oct 31 2014
Approval : Mar 18 2015
NVC Case N: April21 ,2015
پرداخت 120 $     4 AUG , فرم DS-261
پرداخت 325 $  22  AUG , فرم Ds-260
نامه کامپلیت Dec 8 دریافت نامه مصاحبه 30 March
تاریخ مصاحبه : 4 May  مدارک بیشتری بخاطر اثبات رابطه خواستن.
13 May  تحویل پاسپورت به سفارت.
20 May  دریافت ویزا.
من مدارک را بعد از ازدواجم ترجمه کردم و دو سری اصل خواستم بدون مهر دادگستری و وزارت کشور  و یکسری کپی کردم و با گذشت بیش از ۱۸ ماه ایرادی به تاریخ و زمان و مهر ترجمه نگرفتن . زمانیکه وارد امریکا شدم دو سال و سیزده روز از تاریخ درخواستم میگذشت و بعد از پنجاه روز گرین کارت ده ساله دریافت کردم.
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان