کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سفرنامه
(2013-07-19 ساعت 10:11)ladan نوشته:  سلام دوستان
ويزا رو از ابوظبي گرفتم و حالا وظيفه خودم ميدونم که از اين سفر فقط اطلاعاتي که فکر ميکنم کاربردي و مهم باشه براي دوستان بذارم براي اينکه ديگر دوستان انقدر با جزئيات کامل تمام مراحل سفرهاشون رو ريز به ريز شرح دادن و واقعا هم براي من محيط سفارت و همه چيز آشنا بود که جا داره اينجا از اين دوستان هم تشکر کنم.

و اما نکات مهم:
1ـ اگر ميخواهيد پولتان را هدر ندهيد به هيچ عنوان به کلينيک ميد ايست نرويد براي اينکه خيلي راحت و با افتخار خودشون هم بهتون ميگن که ما دو برابر کلينيک‌هاي ديگه ميگيريم چون ما کارت زرد ايران رو قبول داريم و جاهاي ديگه نه (دروغ اول) و ما جواب رو يک روزه ميديم و جاهاي ديگه چهار روزه (دروغ دوم)

2ـ در روز مصاحبه از من فقط دو قطعه عکس رو گرفت و پرسيد که مدرکي از امريکا براي شما پست شده که من مدارک ماليات 2012 برادرم رو که ايميل کرده بود بهش دادم و نه هيچ چيز ديگه

3ـ همانطور که قبلا هم تصميم گرفته بودم و به شما هم اکيدا توصيه ميکنم در تمام موارد جز حقيقت چيزي رو نگين در مورد پدرم که اقدام کنندة اصلي من هستند پرسيد که الان کجا هستن و من هم گفتم ايران گفت چند وقته گفتم چهار و نيم ماه گفت ايران زندگي ميکنن يا امريکا گفتم امريکا گفت مادرتون کجاست گفتم امريکا و يه مقدار از اسپانسرم که برادرم بود و کارش پرسيد

4ـ در مورد کيس من که F2B بود و در کنار پاکت زرد رنگ که البته گوشه‌اش بازه دوتا نامه بود که يکي مربوط به امضاء در مورد عدم ازدواج تا ورود به خاک امريکا هستش و يک نامه که آدرس سايتي رو داده که بايد مبلغ 160 دلار بابت صدور گرين کارت و باقي قضايا تا قبل از ورود به خاک امريکا پرداخت بشه ...

5ـ اعتبار ويزا شش ماهه هستش ...

نکتة خيلي مهم اينه که شما بايد هر وقت که انشااله نامه مصاحبتون مياد (البته يادآوري ميکنم در صورت مصاحبه در ابوظبي) در سايت usvisa-info.com بصورت رايگان ثبت نام کنيد تا بسته زرد رنگ و ويزا و پاسپورتتون رو براتون پست کنن به Empost که شما معرفي ميکنيد...
البته بايد بگم سايت بهتون ميگه که بايد موقعيت ويزاتون رو چک کنين که همين مساله باعث شد کار من چند روزي عقب بيافته بهتون پيشنهاد ميکنم خودتون مستقيما به اداره پست مراجعه کنيد. براي اينکه همين الان که برگشتم ايران باز هم توي سايت نوشته که هيچ اطلاعي در مورد اين پرونده موجود نيست!!!!!!!

اگه سوال ديگه‌اي داريد که جوابش رو بدونم در خدمت هستم.

با سلام وتشکر از راهنمایی شما دو تا سوال دارم که ممنون میشم اگه جواب بدهید اول اینکه به چه کلینکی مراجعه کنیم بهتراست و برای هر نفر چقدر هزینه دارد دوم اینکه جند روز باید در دبی اقامت داشته باشیم و چند روز جلوتر از وقت سفارت باید بریم که جواب کلینک هم حاضر بشه .
پاسخ
تشکر کنندگان: sepideh jan
لادن جون چندتا سوال دیگه!! دبی موندی شما یا ابوظبی؟ با تور رفتین؟ هزینه ت چقدر شد؟ چه پروازی و هتلی؟ میسی
Doctor of Audiology Student
Cool
پاسخ
تشکر کنندگان: sepideh jan
(2013-07-20 ساعت 20:20)molaie نوشته:  
(2013-07-19 ساعت 10:11)ladan نوشته:  

اول اینکه به چه کلینکی مراجعه کنیم بهتراست و برای هر نفر چقدر هزینه دارد دوم اینکه جند روز باید در دبی اقامت داشته باشیم و چند روز جلوتر از وقت سفارت باید بریم که جواب کلینک هم حاضر بشه .

molaie عزيز سلام
همانطور که در جواب bsbali عزيز گفتم من به دلايلي مجبور شدم در همان کلينيک ميدايست کارهام رو انجام بدم به مبلغ 900 درهم (معادل نهصد هزار تومان) + چون آبله مرغون نگرفته بودم 300 درهم هم بابت تزريق واکسن آبله مرغون در صورتيکه روز سفارت با ايراني‌هائي که اومده بودن و آشنا شدم گفتند به هر کلينيکي که رفته بودند (که من توصيه‌ام به شما و ديگر دوستان کلينيک روبروي سيتي سنتر دوبي هست بالاي داروخانه ابن سينا) با 450 درهم و 150 درهم واکسن (دقيقا نصف هزينة کلينيک ميدايست!!!!!!!!!!) کار مديکالشون رو انجام دادن
ضمنا شما ميتونين به سايت سفارت امريکا در ابوظبي قسمت مديکال (پزشک مورد اعتمادشون) مراجعه کنيد و خودتون يکي از کلينيک‌هاي مورد اعتماد سفارت رو انتخاب کنيد.

شما در صورتيکه تنها هستيد دو روز زودتر از وقت سفارت برويد براي اينکه تمام کلينيک‌‌ها (حداقل تا زماني که من بودم) جواب آزمايش رو يک روزه حاضر ميکردند و ضمنا هر زمان که برسيد فرودگاه ميتونين وقت رو هدر نديد و بريد براي آزمايش براي اينکه احتياجي به قول معروف ناشتا بودن نيست Big Grin
اگر بچه کوچک همراهتان هست بايد سه تا چهار روز جلوتر برويد براي اينکه ظاهرا آزمايش بچه‌ها زمانگيره ...

باز هم توصيه من به شما اينه که از خود سايت سفارت در ابوظبي شماره تماس يا ايميل کلينيک‌ها رو بگيرين و با خود کلينيک‌‌ها (که معمولا يه اپراتور فارسي زبون هم دارن) هماهنگ کنين

باز هم اگه سوالي بودن که جوابش رو بدونم ....
CATEGORY : F2B
Priority Date: August 2005
Case Number: ABD 2009
Interview & Visa issuance date: 8,9July2013
Destination: Grand Rapids, MI , October2013
Green Card Resived: November2013
«پندار پاک ... گفتار راست ... کردار نيک»
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، dreamer60 ، romance33 ، sepideh jan
شاپرک عزيز
با پرواز ماهان به مبلغ 964 هزار تومان رفتم شارجه منزل دوست خواهرم ساکن شدم پرواز ماهان خوبيش اينه که در صورت تغيير تاريخ پرواز 50 درهم شارژ ميکنن ولي پروازهاي ديگه از جمله ايران اير براي هر تغيير 200 دلار ...

ضمنا اينطور که از ديگر ايراني‌ها شنيدم هتل چهار ستاره شبي 120 تا 150 درهم (هر درهم معادل تقريبا هزار تومن تا اين لحظه!!!) هستش ضمنا شاپرک جان معمولا کسي ابوظبي نميمونه براي اينکه هم هزينة پروازش گرونتر از دوبي هستش هم براي انجام آزمايشات بايد برگردي دوبي ... تا اونجا هم که من ميدونم تورها هم فقط براي دوبي هست

(2013-07-21 ساعت 00:25)شاپرک نوشته:  لادن جون چندتا سوال دیگه!! دبی موندی شما یا ابوظبی؟ با تور رفتین؟ هزینه ت چقدر شد؟ چه پروازی و هتلی؟ میسی
CATEGORY : F2B
Priority Date: August 2005
Case Number: ABD 2009
Interview & Visa issuance date: 8,9July2013
Destination: Grand Rapids, MI , October2013
Green Card Resived: November2013
«پندار پاک ... گفتار راست ... کردار نيک»
پاسخ
تشکر کنندگان: شاپرک ، battosai ، dreamer60 ، romance33
سلام برای اطلاع دوستان از روند و چگونگی مدیکال در دوبی:
من برای مدیکال مادرم در 12 جون2013 به دوبی رفتیم بعد از کلی تحقیقات بالاخره کلینیک نیو مدیکال سنتر که روبروی هتل رامادای دیره بود انتخاب کردیم این کلینیک متعلق به هندی هاست و یکی از بهترین و ارزانترین کلینیک های دوبی میباشد ( به گفته ایرانی هایی که در روز مصاحبه در سفارت آمریکا در ابوظبی دیدم) کلیه واکسن ها را (کارت زرد واکسن) را قبول کرد و یک عکس رادیولوزی و آزمایش خون و یک ویزیت معمولی وزن کشی و دید چشم را معاینه کرد و کل این داستان 400 درهم هم نشد و 1 روزه جواب داد و کلینیک 24 ساعت باز است ولی بهتره قبل از رفتن با ایمیل برای همان روز پرواز مثلا" ساعت 4 وقت بگیری از دکتر شوکا.
new medical center hospital
0097142689800 :tel
Web site: www.nmchealthcare.com
Doctor name : Dinesh kumar shukla
ضمنا" خود دکتر شوکا فارسی هم صحبت می کنه و خیلی آدم خوبیه.
موفق باشید
Category : F4
PD :24 sep 2001
Approved Date: 01 sep 2009
پاسخ
تشکر کنندگان: ladan ، شاپرک ، dreamer60 ، romance33 ، shahabjafari ، sepideh jan ، babak.n
با سلام خدمت دوستان گرام
یک هفته ای هست که از آنکارا برگشتم. به هزارو یک دلیل دستم به نوشتن نمیرفت. اما یه چیزی مجبورت میکنه حرفی بزنی شاید به یک هم میهن خصوصا متاهلین دارای فرزند در جهت سهل کردن مسیر کمک کنه . ویا اگه بشه حتی 100 دلار کمترازجیبشون بره به جیب .. ..برا امریکا لازمشون میشه!
خلاصه هفته اول جون نامه ای اومد که اوایل جولای وقت مصاحبتون. بعد از هشت سال انتظار ،چون دختر کوچک دارم برای یک هفته قبل مصاحبه وقت دکتر گرفتم و برای صبح روزی که وقت دکتر داشتم هم بلیط چارتر ماهان 630 تومنی بزرگسال و 590 تومنی کودک گرفتم (ریسک کردم ولی بدلیل اختلاف ساعت جواب داد )برگشت دوروز بعد از مصاحبه افتاد. سه شنبه رفت – پنج شنبه هفته بعد برگشت.
برخورد دکتر و همکارانشون با این همه جمعیت قابل تقدیربود- باید چشمتو روی خیلی حرفا ئی که در مهاجر سرا میخونی ببندی – واکسن درست یا غلط باید به دکتر اعتماد کنی و بپذیری نظرشو. کارت واکسن کامل پاستور رو قبول کردن بدون تست آبله - کار خودشونو کردن. عکس هم قبول نمیکنن و خودشون عکس میندازن کلهم چهار نفری 980 دلار خرج شد(آزمایش –عکس قفسه سینه – تست دخترم و چهار واکسن )کارت واکسن پاستور رو دیگه پس نمیدن اگه میخواهین قبلش کپی کنین بجاش به همراه پاکت و سی دی برگه گواهی تکمیل بودن واکسناتونو با فرمت خودشون میدن که باید در فرودگاه مقصد در امریکا حتما همراهتون باشه.
چند خونواده هم با راهنمای مثلا کار بلد امده بودن به خدا لازم نیست با این همه اطلاعاتی که در مهاجر سرا کسب میکنید از یک طرف و اینکه اینقدر شمرده و با حوصله توضیح میدن مراحل کاریتون رو که احتیاجی ندارین به راهنمای نمیدونم چند دلاری!
از اونجائی که من خوش خیال فکر میکردم ویزامو یکضرب میگیرم ودر این صورت پرواز برگشت بدلیل چارتر بودن باطل میشه و مجبورم پول5 شب هتل آپارتما ن اضافه بدم و نیز بلیط برگشت بخرم- که بعدا فهمیدم همچین چیزی نیست و میشه با دادن جریمه تاریخ بلیط چارتر رو هم عوض کرد- گفتم در مخارج صرفه جوئی کنم تا برای 5 روز اضافه برای طی پروسه PTTپول کم نیارم ،در نتیجه گفتم به خانمم بیا آپارتمان اجاره کنیم آشپز خونه داشته باشه پخت وپز کنیم هی نریم رستوران هر وعده 80 لیر با مخلفات مخصوص بابا پیاده شیم "چون این یک مسافرت کاری" باید رعایت کرد!!-خلاصه هتل آپارتمانی ازBOOKING.COM برا دوشب رزرو کردم شبی 92.5 دلار-تازه با تخفیف ویژه
خدائیش آپارتمانش و محلش محشر بود نوساز ودارای امنیت بالا-100 متر تا مطب و پارک و حدود 400 متر تا سفارت- آخر خیابون پاریس-(اگر چند روز در انکارا این ور و اون ور برین و نحوه استفاده از اتوبوس و مترو رو یاد بگیرین اصلا بعد مسافت براتون مهم نیست بهتره محله CANCAYA باشیم بقیش مهم نیست چون در مسیرهائی که شما گذرتون میافته اصلا ترافیکی نیست و پیچ وخمی نداره 1.5 خط مترو داره و شما با چهارتا خیابونم بیشتر سروکار ندارین.اتوبوسای 427 و 413 هم یادتون باشه –اگه از دکه ها کارت اتوبوس بخرین اتوبوسای کارتی رو سوارشین در غیر این صورت اتوبوسای پولی اگو– نفری 2 لیر – کودکان در همه جا رایگان تردد میکنن ، از فرودگاه هم چه رفت به شهر و چه برگشت به فرودگاه از اتوبوس 442 استفاده کردیم با یه وانت چمدون ، برا همه عادیه
داشتم میگفتم هتل آپارتمان رو حضوری شبی 76 دلار برای یک هفته تمدید کردم -خیلی به صرفه تر از رزرو بود. دو خوابه با کولر گازی – اینتر نت وای فای رایگان ، ماهواره و TVو ...با یک آشپز خانه اوپن کوچک به همراه گاز و یخچال و ظرف و قابلمه تازه اگر اشنای ترک زبان محلی داشتم ارزونتر هم میشد یه هندی ویک خانواده روس در هتل ما این کارو کرده بودن ظاهرا شبی 60 دلار باید بگم هتل اپارتمانها از قوانین هتلها پیروی میکنن وفرق دارن با اپارتمانهائی که شما میتونید در انکارا از اشخاص اجاره کنید که از شبی 60 دلار در محله های پرت شروع میشن و دومشکل بزرگ دارن-نظافت وامنیت و از این گذشته شما نمیتونین احراز مالکیت از فرد اجاره دهنده کنین اتفاقی هم بیفته پلیس توریسم مسئولیتی نداره.
خلاصه برنج و گوشت مرغ لبنیات سوسیس کالباس انواع نوشیدنی سبزیجات و... در یخچال پر شد اما چه فایده !- میوه و مواد غذائیشون فوق العاده تازه و خوشمزس- اگر از بازار قدیمی در منطقه اولوس خرید کنید که ارزونتر از محله کانکایاس شاید 10% بیشتر نه
القرض آخرشو بگم که شب آخر که فرداش قرار بود برگردیم ایران مجبور شدیم محتویات یخچال رو تا جائی که جا داشتیم بخوریم بقیشم گذاشتیم اومدیم. من تازه فهمیدم چرا مردم ترکیه – لااقل در آنکارا واستانبول –تمایل به رستوران دارن و هرکس موقع گرسنگی هر جا هست رو یه صندلی خالی در صدها رستوران موجود در جای جای شهر میشینه و غذاشو میخوره ، چون پخت وپز برای خیلیا اصلا به صرفه نیست!! مواد اولیه برای درست کردن یک غذا متنوع و شما باید همه رو بخری ، در نتیجه بعداز صرف یک وعده ، برای وعده بعدی بعضی از مواد اولیه غذائی زیاد داری وموادی نیز کم و این پروسه خرید هی ادامه داره... خلاصه ایده گرفتن آپارتمان خوب بود چون فضای زیادی داری و راحتی و لااقل صبحانه رو هر ساعتی و هر چی که دوست داشتی میخوری و قهوه و چائی رو خودت درست میکنی و پولی نمیدی ( که کم هم نیست)ولی پخت وپز نه ، چند وعده غذای سرد درست کردن خوبه ولی رستوران با قیمت مناسب پیدا کنین – اگر نوشابه خانواده و اب با خودتون ببرین – به صرفه تره –شبا در گوشه وگنار خیابون ومیدانهای کوچک دکه هائی هستند که ساندویچ کباب لقمه خوشمزه رو میدن 5 لیر-ما در طبقه منفی یک مرکز خرید کیزیلای بعنوان عصرانه ساندویچ هات داگ خوردیم دونه ای 1 لیر دوتاش میتونست یک وعده غذائی باشه
مثلا پیتزا هات یک لیوان معمولی نوشابه رو 5 لیر و اب رو 3 لیر حساب میکنه- نوشابه کوکاکولای یک لیتری در سوپر مارکتها 1.5 لیر و آب 1.5 لیتری 1 لیر هست
روزا ی انکارا به اندازه دو روز ایران !!چون کاری نداشتیم جز گشتن وخرید کردن هر جام که میرفتیم پر رستوران بود با بوی غذاهای متنوع به بچه هم که نمیتونی بگی نه- حتی به شکم خودت- خلاصه به خودمون اومدیم دیدیم هم خرید مواد اولیه غذائی میکنیم برا ناهارو صبحانه و هم شبا تو رستورانیم. بعضا پسر 16 ساله ماهم دست دخترمونو میگرفت میرفت پارک و نهار هم بیرون میخوردن-نوش جانشون ما تن ماهی بردیم بچه ها یک وعده با برنج (برنج که چه عرض کنم شفته میشه)خوردن دیگه نخوردن وکنسروا برگشت به میهن غزیز
ما یک روز رفتیم پارک ابی (آکوا پارک)برای شنا روزای کاری نفری 30 لیر روزای تعطیل 40 لیر با ترانسفر رایگان از میدان کیزلای - 20 دقیقه راه هست که با ون میبرن – سایت داره و اگر زنگ بزنید برا پرس و جو انگلیسی هم بلدن- البته طرفو صداش میکنن بیاد پای تلفن- میدان کیزیلای یه پارک کوچیک داره که متصل به ایستگاه مملو از مینی بوسهای خطی و ایستگاه پلیس ، که در پشت اون پارک اول یک خیابان فرعی ایستگاه سرویس آکوا پارک هست (المپیک پارک هم سرویس داره و ارزونتر هم هست حدود 5 لیر، ولی آکوا بهتره) کارمندای هر دور پارک ابی اول خیابون با برشور وایسادن تا مشتری جذب کنن سرویس اول هم ساعت 10:30 حرکت میکنه و دوباره برمیگرده برا بردن مهمان جدید-بردن غذا ، م ش ر و ب و آب غدغن و باید از بوفه با کارتی که اول شارژ میکنی خرید کنی- با شهر خیلی تفاوت قیمت نداره- صندوق امانات برا نگهداری مدارک و اشیاء باارزش مهمانان هم داره –یک کلید دست شما و یک کلید دست اونا میمونه-محیط شاد و خوبی داره موسیقی هم که آدمو کر میکنه با اون باندای غول پیکرش
سرتونو درد آوردم داستان خرید ،گشت و سفارتو در یک پست دیگه میگم
مهاجر خانوادگی (F3) ساکن لانگ ایلند نیویورک و به زودی دالاس ، تقاضای اولیه سپتامبر 2002 - صدور ویزا نوامبر 2014
پاسخ
تشکر کنندگان: شاپرک ، dreamer60 ، romance33 ، ladan ، Almond ، Elahvision ، پدی ، sib 24 ، sepideh jan ، aghaghia ، Alisalimi
سلام کسی می دونه بعد تحویل پاسپورت به سفارت امریکادرآنکارا که فکرکنم باید حتما 5شنبه باشه چند روز طول می کشه به پستpttبرسه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: پدی
(2013-12-08 ساعت 21:10)ghazalak11 نوشته:  سلام کسی می دونه بعد تحویل پاسپورت به سفارت آمریکادرآنکارا که فکرکنم باید حتما 5شنبه باشه چند روز طول می کشه به پستpttبرسه؟
از دوشنبه تا پنج شنبه بین ساعات ده ونیم تا دوازده- چهار پنج روز کاری زمان میبره ، کمتر از این هم سابقه داشته
مهاجر خانوادگی (F3) ساکن لانگ ایلند نیویورک و به زودی دالاس ، تقاضای اولیه سپتامبر 2002 - صدور ویزا نوامبر 2014
پاسخ
تشکر کنندگان: Elahvision ، sepideh jan
(2013-07-19 ساعت 10:11)ladan نوشته:  سلام دوستان
ويزا رو از ابوظبي گرفتم و حالا وظيفه خودم ميدونم که از اين سفر فقط اطلاعاتي که فکر ميکنم کاربردي و مهم باشه براي دوستان بذارم براي اينکه ديگر دوستان انقدر با جزئيات کامل تمام مراحل سفرهاشون رو ريز به ريز شرح دادن و واقعا هم براي من محيط سفارت و همه چيز آشنا بود که جا داره اينجا از اين دوستان هم تشکر کنم.

و اما نکات مهم:
1ـ اگر ميخواهيد پولتان را هدر ندهيد به هيچ عنوان به کلينيک ميد ايست نرويد براي اينکه خيلي راحت و با افتخار خودشون هم بهتون ميگن که ما دو برابر کلينيک‌هاي ديگه ميگيريم چون ما کارت زرد ايران رو قبول داريم و جاهاي ديگه نه (دروغ اول) و ما جواب رو يک روزه ميديم و جاهاي ديگه چهار روزه (دروغ دوم)

2ـ در روز مصاحبه از من فقط دو قطعه عکس رو گرفت و پرسيد که مدرکي از امريکا براي شما پست شده که من مدارک ماليات 2012 برادرم رو که ايميل کرده بود بهش دادم و نه هيچ چيز ديگه
لادن جون سلام،مرسی از توضیحات و زحمتی که کشیدی عزیزم!میخوستم بپرسم که حتما باید وارد
3ـ همانطور که قبلا هم تصميم گرفته بودم و به شما هم اکيدا توصيه ميکنم در تمام موارد جز حقيقت چيزي رو نگين در مورد پدرم که اقدام کنندة اصلي من هستند پرسيد که الان کجا هستن و من هم گفتم ايران گفت چند وقته گفتم چهار و نيم ماه گفت ايران زندگي ميکنن يا امريکا گفتم امريکا گفت مادرتون کجاست گفتم امريکا و يه مقدار از اسپانسرم که برادرم بود و کارش پرسيد

4ـ در مورد کيس من که F2B بود و در کنار پاکت زرد رنگ که البته گوشه‌اش بازه دوتا نامه بود که يکي مربوط به امضاء در مورد عدم ازدواج تا ورود به خاک امريکا هستش و يک نامه که آدرس سايتي رو داده که بايد مبلغ 160 دلار بابت صدور گرين کارت و باقي قضايا تا قبل از ورود به خاک امريکا پرداخت بشه ...

5ـ اعتبار ويزا شش ماهه هستش ...

نکتة خيلي مهم اينه که شما بايد هر وقت که انشااله نامه مصاحبتون مياد (البته يادآوري ميکنم در صورت مصاحبه در ابوظبي) در سايت usvisa-info.com بصورت رايگان ثبت نام کنيد تا بسته زرد رنگ و ويزا و پاسپورتتون رو براتون پست کنن به Empost که شما معرفي ميکنيد...
البته بايد بگم سايت بهتون ميگه که بايد موقعيت ويزاتون رو چک کنين که همين مساله باعث شد کار من چند روزي عقب بيافته بهتون پيشنهاد ميکنم بعد از ثبت نام در سايت خودتون مستقيما به اداره پست مراجعه کنيد. براي اينکه همين الان که برگشتم ايران باز هم توي سايت نوشته که هيچ اطلاعي در مورد اين پرونده موجود نيست!!!!!!!

7ـ حتما روزهاي تعطيل سفارت رو از سايت سفارت در ابوظبي چک کنيد. ضمن اينکه در دوبي روزهاي جمعه و شنبه تعطيلات هفتگي هستش و سفارت گاهي بعضي از يکشنبه‌ها هم تعطيله

اگه سوال ديگه‌اي داريد که جوابش رو بدونم در خدمت هستم.
لادن جون سلام ،مرسی از اینکه توضیح میدی و کمک میکنی عزیزم!میخواستم بپرسم که حتما باید در سایت info ثبت نام کنم؟نمیشه که کلا بریم اداره پست برای ویزا و دیگه توی سایت نریم؟و اینکه داخل سایت که میریم کدوم امپست را باید معرفی کنیم ؟از کجا باید ام پست ها را بشناسیم؟دیگه نمیشه ویزا را از خود ابوظبی گرفت؟
کیسIr1:
ارسال مدارک اواخر دسامبر  2013
دریافت کانفرمیشن نامبر ژانویه2014
اعلام نقص مدرک 30جون  , 30 جولای ارسال مدارک بهins
approve  اول آگست 2014
دریافت کیس نامبر25سپتامبر،سفارت تعیین شده ایروان
مصاحبه 23 مارچ ۲۰۱۵
نقص مدرک
تحویل مدارک خواسته شده در 27 ایپریل،دوباره نقص مدرک
دریافت ویزا 15 می 2015SmileCool
 ورود به آمریکا:اول جولای ۲۰۱۵

آنرا که تویی چاره
بیچاره نخواهد شد
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، Alisalimi
خب دوستان قسمت دوم سفرنامه آنقدر ماجرا دار شد و ما استرس کشیدیم که برای روز مصاحبه اینقدر استرس نداشتیم .
ما روز 16 ژانویه با ایمیل باخبر شدیم از کلیر شدنمون ولی هنوز سایت ارمنستان لیست جدید اعلام نکرده بود, توی ایمیل هم نوشته بود که شما تقریبا 4 ماه از مدیکالتون باقی مونده و اگر همین زمان برای ویزاتون مناسب هست فقط مدارکی که نقص پرونده داشتیم رو باید میبردیم. ما هم تصمیم گرفتیم که بعد از دیدن کیس نامبرمون در سایت ارمنستان پدرم پاسها رو ببره و برگرده وتقریبا خودمونو برای یک سفر 4 یا 5 روزه آماده کردیم. 4 روز بعد کیس نامبر ما در سایت اعلام شد و ما برنامه ریزی کردیم که برای دوشنبه هفته بعدش پدرم اونجا باشه تا در اولین روز کاری پاسهارو به سفارت بدیم.
دوشنبه ساعت 9 پدرم رفت سفارت جالب که 20 دقیقه ای تو صف ایستاد بعد اون سکیوریتی جلوی در بهش گفته بود شما چرا وقت نگرفتین و اسمتون تو لیست من نیست برید وقت بگیرید. دوباره پدرم برگشت خونه باز بعد از صحبتهای من که پدر من وقت نمی خواد که توی ایمیل نوشته بدونه وقت قبلی, دوباره پدرم راهی سفارت شد جالبه که ایندفه همون دربونه قبول کرد که بره تو و بکل منکر این شده بود که به پدرم گفته باید وقت بگیری ....
بعد از ورود به سفارت همون خانومه که موبایل و کوله و وسایلمونو می گرفت همون مدارک و پاسهارو گرفت و گفت باهاتون تماس میگیریم .
ما هم فکر کردیم که بالاخره تمام شد .... اما عصر همان روز از سفارت زنگ زدن گفتن این فرم I-864A که باید 4 تا اورجینال باشه یکیش اورجینال هست و 3 تای دیگش کپیه و ما میتونیم فقط به یکیتون ویزا بدیم و هر وقت دوباره اسپانسرتون از آمریکا 3 تا فرم دیگه رو فرستاد بقیه رو صادر میکنیم . پدر من هم هر چی توضیح داده بود برای اون خانمه که به خدا 4 تای اونها مثل هم هستند و همشونو اسپانسر با دست پر کرده قبول نکرد . خلاصه قرار شد که سفارت صبر کنه تا اسپانسر ما دوباره اون 3 تا فرمو پر کنه و با دی اچ ال به آدرس سفارت بفرسته که البته این پروسه خودش 4 روز زمان میبره.
در همین زمان من مثل همیشه رفتم سایت سفارت و چک کنم که دیدم کیس نامبر ما دیگه تو سایت نیست و پاک شده ولی مال همه هست دیگه استرس گرفته بودم که حتما یک چیزی هست که کیس ما رو پاک کردنو شاید نمی خوان به بقیمون بدن و از این فکرهای دیوانه کننده. از فرداشم هرچی زنگ میزدیم سفارت هیچکس جوابگو نبود و میگفتند باید ایمیل بدیم وقتی ایمیل می دادیم باز سفارت جواب نمی داد خلاصه سرتونو درد نیارم دیوانه شدیم از استرس تا چهارشنیبه که بسته ما رسید سفارت و این بار ایمیل دادیم که بابا جان اون چیزی که خواستین هم رسید به دستتون دیگه چی میگید . ولی باز جواب ندادن تا پنجشنبه که یک ایمیل یک خطی زدند که بسته شما رسیده و منتظر آماده شدن ویزاهاتون باشید. خب ما یکم خیالمون راحت شد ولی هرچی این سایت سیس رو نگاه می کردم هیچ خبری از آپدیت یا ایشو نبود.
بالاخره روز جمعه ظهر ما هر 4 نفر آپدیت شدیم ولی تا ساعت 4:30 هیچ خبری نشد ولی در همین ساعت بود که دیدم ویزا ها ایشو شد ولی 3 تاش و نفر آخر نشد, دیگه مردیم از دلشوره که چی شده که همه رو تو یک کیس دادن ولی یکیو ندادن ولی کار از کار گذشته بود و ساعت اداری تمام شده بود و چون جمعه بود رفت تا دوشنبه تازه به پدرم هم هیچ زنگی نزده بودند که بگن 3 تاش آماده شده، سرتونو درد نیارم روز دوشنبه هم آمد و تمام شد و هیچ خبری نشد و فقط کیسامون آپدیت شد دیکه من مطمئن شده بودم که یک مشکل بزرگی پیش اومده و شاید تازه یادشون افتاده که من بالا 21 سالمو نباید ویزا بهم میدادن از این فکرای الکی .... ولی سشنبه بود که ساعت 1 دوباره آپدیت شدیم و در کمال ناباوری ساعت 1:30 نفر 4 ممون هم ایشو شد و همزمان به پدرم زنگ زدن گفتند بیا ویزا هارو بگیر و بالاخره بعد این هم استرس و انتظار 13 ساله چشم ما هم به این 4 تا ویزا و 4 تا پاکت زرد زیبا روشن شد.
نکته مهم برای دوستان گلم اینه که اگر کیس نابرتون پاک شد از سایت یا اگه یکیتون ایشو شد و چند روز زمان برد تا اون یکی ایشو بشه استرس نداشته باشین و بدونید که بالاخره میگیرید.
با آرزوی گرفتن ویزا هرچه زودتر برای دوستان گل مهاجرسرائیم و به امید اینکه این سفرنامه بتونه مقداری از استرس کسانی که شرایط منو تجربه می کنند و کم کنه.
نوع ویزا: F4
اولین اقدام: 2001
محل مصاحبه: آنکارا بود که خودشان به ایروان تغییر دادند
تاریخ تکمیل مدارک : 2010
تاریخ مصاحبه: 2013 May 30
تاریخ کلیرینس : Jan 16 2014
تاریخ گرفتن ویزا: Feb 04 2014
پاسخ
(2014-02-05 ساعت 14:55)teriole نوشته:  خب دوستان قسمت دوم سفرنامه آنقدر ماجرا دار شد و ما استرس کشیدیم که برای روز مصاحبه اینقدر استرس نداشتیم .
ما روز 16 ژانویه با ایمیل باخبر شدیم از کلیر شدنمون ولی هنوز سایت ارمنستان لیست جدید اعلام نکرده بود, توی ایمیل هم نوشته بود که شما تقریبا 4 ماه از مدیکالتون باقی مونده و اگر همین زمان برای ویزاتون مناسب هست فقط مدارکی که نقص پرونده داشتیم رو باید میبردیم. ما هم تصمیم گرفتیم که بعد از دیدن کیس نامبرمون در سایت ارمنستان پدرم پاسها رو ببره و برگرده وتقریبا خودمونو برای یک سفر 4 یا 5 روزه آماده کردیم. 4 روز بعد کیس نامبر ما در سایت اعلام شد و ما برنامه ریزی کردیم که برای دوشنبه هفته بعدش پدرم اونجا باشه تا در اولین روز کاری پاسهارو به سفارت بدیم.
دوشنبه ساعت 9 پدرم رفت سفارت جالب که 20 دقیقه ای تو صف ایستاد بعد اون سکیوریتی جلوی در بهش گفته بود شما چرا وقت نگرفتین و اسمتون تو لیست من نیست برید وقت بگیرید. دوباره پدرم برگشت خونه باز بعد از صحبتهای من که پدر من وقت نمی خواد که توی ایمیل نوشته بدونه وقت قبلی, دوباره پدرم راهی سفارت شد جالبه که ایندفه همون دربونه قبول کرد که بره تو و بکل منکر این شده بود که به پدرم گفته باید وقت بگیری ....
بعد از ورود به سفارت همون خانومه که موبایل و کوله و وسایلمونو می گرفت همون مدارک و پاسهارو گرفت و گفت باهاتون تماس میگیریم .
ما هم فکر کردیم که بالاخره تمام شد .... اما عصر همان روز از سفارت زنگ زدن گفتن این فرم I-864A که باید 4 تا اورجینال باشه یکیش اورجینال هست و 3 تای دیگش کپیه و ما میتونیم فقط به یکیتون ویزا بدیم و هر وقت دوباره اسپانسرتون از آمریکا 3 تا فرم دیگه رو فرستاد بقیه رو صادر میکنیم . پدر من هم هر چی توضیح داده بود برای اون خانمه که به خدا 4 تای اونها مثل هم هستند و همشونو اسپانسر با دست پر کرده قبول نکرد . خلاصه قرار شد که سفارت صبر کنه تا اسپانسر ما دوباره اون 3 تا فرمو پر کنه و با دی اچ ال به آدرس سفارت بفرسته که البته این پروسه خودش 4 روز زمان میبره.
در همین زمان من مثل همیشه رفتم سایت سفارت و چک کنم که دیدم کیس نامبر ما دیگه تو سایت نیست و پاک شده ولی مال همه هست دیگه استرس گرفته بودم که حتما یک چیزی هست که کیس ما رو پاک کردنو شاید نمی خوان به بقیمون بدن و از این فکرهای دیوانه کننده. از فرداشم هرچی زنگ میزدیم سفارت هیچکس جوابگو نبود و میگفتند باید ایمیل بدیم وقتی ایمیل می دادیم باز سفارت جواب نمی داد خلاصه سرتونو درد نیارم دیوانه شدیم از استرس تا چهارشنیبه که بسته ما رسید سفارت و این بار ایمیل دادیم که بابا جان اون چیزی که خواستین هم رسید به دستتون دیگه چی میگید . ولی باز جواب ندادن تا پنجشنبه که یک ایمیل یک خطی زدند که بسته شما رسیده و منتظر آماده شدن ویزاهاتون باشید. خب ما یکم خیالمون راحت شد ولی هرچی این سایت سیس رو نگاه می کردم هیچ خبری از آپدیت یا ایشو نبود.
بالاخره روز جمعه ظهر ما هر 4 نفر آپدیت شدیم ولی تا ساعت 4:30 هیچ خبری نشد ولی در همین ساعت بود که دیدم ویزا ها ایشو شد ولی 3 تاش و نفر آخر نشد, دیگه مردیم از دلشوره که چی شده که همه رو تو یک کیس دادن ولی یکیو ندادن ولی کار از کار گذشته بود و ساعت اداری تمام شده بود و چون جمعه بود رفت تا دوشنبه تازه به پدرم هم هیچ زنگی نزده بودند که بگن 3 تاش آماده شده، سرتونو درد نیارم روز دوشنبه هم آمد و تمام شد و هیچ خبری نشد و فقط کیسامون آپدیت شد دیکه من مطمئن شده بودم که یک مشکل بزرگی پیش اومده و شاید تازه یادشون افتاده که من بالا 21 سالمو نباید ویزا بهم میدادن از این فکرای الکی .... ولی سشنبه بود که ساعت 1 دوباره آپدیت شدیم و در کمال ناباوری ساعت 1:30 نفر 4 ممون هم ایشو شد و همزمان به پدرم زنگ زدن گفتند بیا ویزا هارو بگیر و بالاخره بعد این هم استرس و انتظار 13 ساله چشم ما هم به این 4 تا ویزا و 4 تا پاکت زرد زیبا روشن شد.
نکته مهم برای دوستان گلم اینه که اگر کیس نابرتون پاک شد از سایت یا اگه یکیتون ایشو شد و چند روز زمان برد تا اون یکی ایشو بشه استرس نداشته باشین و بدونید که بالاخره میگیرید.
با آرزوی گرفتن ویزا هرچه زودتر برای دوستان گل مهاجرسرائیم و به امید اینکه این سفرنامه بتونه مقداری از استرس کسانی که شرایط منو تجربه می کنند و کم کنه.
سلام
تاريخ انقضاي ويزاي شما تا چه تاريخي زده شده؟
کتگوري:F4
تاييد درخواست اوليه: 2001 feb
تاريخ تکميل مدارک: oct 2010
تاريخ مصاحبه: ابوظبيapril 10 , 2013
تاريخ كليرنس: jan 15 , 2014
تاريخ دريافت ويزا: feb 13 , 2014
تاریخ ورود به آمریکا:july 6, 2014
لس آنجلس، کالیفرنیا
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-02-05 ساعت 15:29)minoo meh نوشته:  
(2014-02-05 ساعت 14:55)teriole نوشته:  خب دوستان قسمت دوم سفرنامه آنقدر ماجرا دار شد و ما استرس کشیدیم که برای روز مصاحبه اینقدر استرس نداشتیم .
سلام
تا یک روز قبل از انقضاء مدیکال یعنی 25 MAY
پاسخ
تشکر کنندگان: Rambod ، Alisalimi
(2014-02-05 ساعت 15:34)teriole نوشته:  
سلام
ابوظبي تمام ويزاهايي که ميده 6 ماهه است، حتي به کساني که مثل نيما 1 ماه از اعتبار مديکالش باقي مونده!!!من بدشانسي آوردم که ازم مديکال مجدد خواستند وگرنه ساير بچه ها همه بدون مديکال مجدد ويزا گرفتند وبا تاريخ انقضاي شش ماه
کتگوري:F4
تاييد درخواست اوليه: 2001 feb
تاريخ تکميل مدارک: oct 2010
تاريخ مصاحبه: ابوظبيapril 10 , 2013
تاريخ كليرنس: jan 15 , 2014
تاريخ دريافت ويزا: feb 13 , 2014
تاریخ ورود به آمریکا:july 6, 2014
لس آنجلس، کالیفرنیا
پاسخ
تشکر کنندگان: Rambod ، taghi1311 ، Alisalimi
(2014-02-05 ساعت 15:42)minoo meh نوشته:  
(2014-02-05 ساعت 15:34)teriole نوشته:  
سلام
ابوظبي تمام ويزاهايي که ميده 6 ماهه است، حتي به کساني که مثل نيما 1 ماه از اعتبار مديکالش باقي مونده!!!من بدشانسي آوردم که ازم مديکال مجدد خواستند وگرنه ساير بچه ها همه بدون مديکال مجدد ويزا گرفتند وبا تاريخ انقضاي شش ماه
والا برای ما زیاد فرقی نمی کرد چون 1 ماهم زمان برامون کافی بود Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: Rambod ، ali 1346 ، minoo meh ، Alisalimi
بعد از اینکه روز 15 و 16 ژانویه کیس من آپدیت شد بلاخره بعد از 202 روز در 21 ژانویه کیس نامبر من اعلام شد.بعد از کلی فکر کردن که با هواپیما یا با اتوبوس به ارمنستان برم تصمیم براین گرفتم که اینبار بر خلاف سفر قبلی با اتوبوس برم.که الان که فکر میکنم واقعا تصمیم درست و بجایی بود حتی اگه قسمت مالی قضیه رو کنار بگذاریم.به چند دلیل:
1-به دلیل اینکه روزهای پرواز آسمان شنبه،دوشنبه و 5 شنبه هست و با در نظر گرفتن اینکه بهترین روز برای رفتن به سفارت جهت پیکاپ پاسپورت دوشنبه هست برنامه ریزی بهتر میشه انجام داد چون اگه شنبه پرواز داشته باشید 1 روز بیشتر باید ارمنستان باشید و اگه دوشنبه پرواز داشته باشید باید سه شنبه به سفارت جهت دادن پاسپورت اقدام کنید که ممکن هست حتی برای همین یک روز تاخیر به تعطیلی شنبه و یکشنبه بربخورید و بازم چند روز اضافه تر اونجا بمونید.
2-شما مجبور هستید که بلیط برگشت رو یا همون جا بگیرید یا به صورت اوپن اقدام به اینکار کنید.با توجه به اینکه کار سفارت هیچ حساب کتابی نداره،اگه مثل من 1 روزه ویزا حاضر شد باید تا تاریخ برگشت اونجا بمونید و الکی پول هتل یا خونه رو بدید.اگه هم خدایی نکرده بیشتر طول بکشه که باید بلیط رو عقب انداخت.جالبه که توی ارمنستان چه بلیطتون گرفته باشید و چه به صورت اوپن باشه باید برای جلو عقب کردنش پول تقریبا زیادی پرداخت کنید.
3-سفر با اتوبوس تجربه بسیار عالی به شما میده و اگه تحمل یکم سختی رو دارید حتما با اتوبوس برید.و توی این فصل به دلیل کمبود مسافر بلیط برگشت خیلی راحت پیدا میشه.حتی اگه واسه فردای روز گرفتن ویزا باشه.دوستای خیلی خوبی رو توی اتوبوس پیدا کردم چه موقع رفتن چه برگشت.توجه داشته باشید که 70 درصد افرادی که توی اتوبوس هستن برای سفارت میان ولی جالبه افراد کمی به زبون میارن.نمیدونم چرا!!!
دوشنبه صبح ساعت 8:45 به در سفارت رفتم ولی تا 10 اجازه ندادند که وارد بشیم.نگهبان های در ورودی یکم گیج میزنن و بعضی هاشون که اصلا انگلیسی بلد نیستن و بعضی ها نمیدونن برگ آبی چی هست.سعی کنید زود نرید چون توی اون سرما نمیشه بیشتر از چند دقیقه بیرون طاقت بیارید.همون ساعت 10 اونجا باشید خوبه.من ساعت 10 برگه آبی رو دادم به نگهبان و گفتم برای پیکاپ اومدم.گفت برو توی صف.خلاصه دوباره نیم ساعت توی صف موندم.دوباره پاسپورت رو ازم گرفت و رفت لیستشو نگاه کرد.خوب اسم من نبود توی لیست.خودش گیج شده بود.دید انگار خیلی خنگ بازی در آورده پاس رو بهم داد و اجازه عبور داد.وارد قسمت اول سفارت شدم و پاس رو تحویل دادم.خانمه ازم پرسید که مدارک کسری آوردی؟مدیکال آوردی؟منم ایمیلی که سفارت در جواب من داده بود رو که فقط لازم هست پاسپورت رو تحویل بدید و ویزا تا فلان تاریخ(که مدت پایان مدیکالم بود)صادر خواهد شد رو نشونش دادم و گفت اوکی.یه کاغذ داد که گفت اسمت و شماره تلفن و تاریخ امروز رو بنویس.خانم ارمنی بود ولی انگلیسی بلد بود.خوب هم برخورد کرد و بیچاره خودش شماره تلفن من رو مجددا چک کرد که اشتباهی رخ نداده باشه.بهش گفتم چند روز طول میکشه که گفت 3 تا 5 روز کاری.
فردا صبحش ساعت 9:45 از سفارت تماس گرفتن که اول ترسیدم که نکنه بگن فلان مدرک رو میخوایم.تلفن رو جواب دادم که یه خانم سلام کرد و پرسید آقای ....؟گفتم خودم هستم.گفت ویزاتون آمادست ساعت 4 بیایید تحویل بگیرید.اصلا لهجه نداشت و مطمئن هستم که ایرانی بود.خیلی خوشحال شدم.من ساعت 3:30 رفتم سفارت.نگهبان توی کیوسک اومد بیرون و کپی پاسپورت رو نشونش دادم و گفتم برای پیکاپ اومدم گفت بفرمایید.دوباره رفتم گیت اول و اونجا خانم ارمنیه دیروز بهم گفت گوشی رو خاموش کن.پس از بازدید بدنی گفت مسیر رو که بلدی.گفتم آره.رفتم به ساختمان اصلی سفارت و منتظر نشستم.یه دختر خانم ایرانی که اونم دیروز با من پاسپورتشو تحویل داده بود اومد نزدیک من نشست،که بعدا فهمیدم اسمشون پریسا خانوم هست و دندانپزشک.داشتیم حرف میزدیم که حرف از مهاجر سرا پیش اومد.گفت عضو هستی؟گفتم اسم کاربری من Navidshii هست.گفت نوید تو هستی؟چه جالب،دنیا چه کوچیکه.خلاصه اسم Itex،amjad,troile و چند نفر دیگه رو آورد که گفت واقعا کمکم کردین.واقعا روحیه گرفتم.اونجا نشستیم تا یکی از اون دو خانمی که روز مصاحبه مدارک رو گرفتن اسم من رو صدا زدن و رفتم پاسپورت رو گرفتم و پاک زرد.گفت پاکت زرد رو باز نکن و وقتی میخواستی بری اونور توی چمدون نزارش چون باید تحویل بدید.همینطور یک برگه بهم داد که نحوه پرداخت الکتریکی 165 دلار قبل از سفر توی اون نوشته شده بود.
بعد از سفارت رفتم برای فرداش بلیط برگشت گرفتم و 4 شنبه حرکت کردم.
چندتا نکته هست که باید حتما بدونید:
1-به هیچ وجه نیازی به لیدر نیست.همه کاراتون رو خودتون میتونید انجام بدید.لیدرها معمولا کلاهبردارن.لیدر من شخصی به اسم باروور بود که ادم غیر طبیعی و دروغگویی بود.خیلی نامردی کرد در حقم.شمارش هم اینه 0037491594424
2-تمام مسیرها رو میشه با مینی ون و با قیمت ناچیز میشه رفت.سعی کنید در نزدیک میدون جمهوری خونه یا هتل بگیرید.که هم به سفارت نزدیکه هم به دکتر اگه نیاز داشتین.
3-خونه یا هتلی رو که میگیرید به هیچ وجه چند روزه نگیرید.حداکثر 3 روزه بگیرید و اگه کارتون طول کشید دوباره روز به روز تمدید کنید.من واسه 5 روز گرفتم ولی 3 روزه کارم تموم شد.لیدر دیگه پول اون 2 روزی که من نیاز نداشتم رو بهم برنگردوند.یه نفر دیگه هم هتل گرفته بود و همین بلا سرش اومد.
4-اگه سفارت ارمنستان هستید نیازی به تمدبد مدیکال نیست و تا پایان مدت مدیکال بهتون ویزا داده میشه.مگر خودتون بخواین که ویزای 6 ماه بگیرید.تاکید میکنم فقط ارمنستان اینجوره و حتی برای ارمنستان هم بهتر هست قبل سفر از خود سفارت این رو بپرسید.
5-قبل از سفر از سفارت بپرسید که چه مدارکی نیاز هست و از ایمیلی که میدن پرینت بگرید و با خودتون داشته باشید.همینطور از تمام ایمیل های مهمی که توی این مدت بین شما و اونها رد و بدل شده.
6-همینطور که قبلا گفتم من مدارک رو توی دسامبر با پست واسشون فرستادم.بهم هم ایمیل زدن که مدارک رو گرفتیم.شاید یکی از دلایل مهمی که مدت میانگین انتظار من نسبتا به بقیه دوستان کمتر بود همین باشه.قبل از رفتن بازم ازشون پرسیدم مدرک دیگه ای میخواین که گفتن فقط پاسپورت و 2تا عکس 5*5.که این دو عکس هم بهم برگردوندند.
7-اگه با هواپیما میرید شنبه بلیط بگیرید.با اتوبوس هم شنبه تا یکشنبه اونجا باشید.
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان