کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سفر به ترکیه برای مصاحبه: تور، هتل، بلیط و ...
(2010-08-29 ساعت 11:09)SNAGHIAN نوشته:  سلام بچه ها چند تا سوال که کسی تو سفر نامه هاش به اونا اشاره نکرد:

1.اختلاف ساعت ایران با ترکیه چند ساعته؟

2.هر لیر ترکیه چند تومانه؟آیا از ایران دلار ببریم یا همونجا برامون عوض می کنن؟

3.هزینه هایی که توی سفارت ازمون میگیرن چقدره و برای چی هست؟؟

4.برای کسایی که می خوان اگر کلیرنس خوردن توی ترکیه بمونن تا ویزاشون بیاد اتاق ارزون مجردی کجا میشه گیر آورد؟

سلام
1-ساعت ترکیه از ما 1:30 عقب تره...یعنی اگر ایران ساعت 2:30 باشه، ترکیه ساعت 1 هست
2-قیمت ارز متغییره...ولی من 3 هفته پیش هر لیر رو 702 تومن خریدم. با خودت لیر یا دلار ببر...اونجا ریال رو معامله نمیکنن
3- مثل اینکه جدیدا 819$ شده (اگر اشتباه میگم دوستان اصلاح کنن) توی متن نامه ی اول و دوم نگاه کنی نوشته هزینه ها مربوط به چی هست.
4- اونجا پانسیون هست که ارزون تر از هتل در میاد(justsoftware در این مورد اطلاعات خوبی داره)
هر آنچه هستیم زاییده افکاریست که داشته ایم

شماره کیس: 18XXX
تاریخ دریافت نامه قبولی:2009-JULY
کنسولگری:آنکارا
تاریخ اعلام کارنت شدن کیس: May-2010
تاریخ دریافت نامه دوم:jun-2010
تاریخ مصاحبه:Jun-2010
تاریخ ورود به آمریکا:Nov- 2010
جمع تقریبی هزینه ها:3.500.000 تومان
تشکر کنندگان: aadine
دوستان عزیز
کسایی که اتوبوس براشون سخته این آپشن هم در نظر بگیرند:
با اتوبوس یا قطار تا وان یا کارس یا شهر دیگه ای که نزدیک مرزه و فرودگاه داره و بعدش با هواپیمای پرواز داخلی ترکیش ایرلاینز تا آنکارا.
مزایا: 1- نیمه دوم راه رو توی هواپیما استراحت میکنین و خسته نمی رسین آنکار
2- خروجی زمینی 10 تومنه و خروجی هوایی 50 تومن.

معایب: 1- معطل شدن در مرز که خوب به هر حال الان هواپیما نیست و این اتفاق می افته
2- یک بار باید توی وان پیاده شین و برین فرودگاه و شاید کمی سردرگم کننده باشه

به نظر من اگه چند نفر هستین این گزینه خوبیه. تازه لازم هم نیست که شما حتما از رویال یا سیر و سفر بلیط وان یا کارس بگیرین. میتونین تا مرز با اتوبوس یا ماشین خودتون برین و پیاده شین و اونور مرز با سواری برین تا کارس یا وان.
شماره کیس :2011AS35XXX
دریافت نامه: 9 خرداد -- 30 می
ارسال فرمها: 11 خرداد-- 1 ژوئن
مصاحبه: 10 مرداد-- 1 آگوست
دریافت ویزا:23 شهریور-- 14 سپتامبر
ورود به آمریکا: ۱۴ مهر--۶ اکتبر
دریافت سوشال:۱۵ روز بعد از ورود
دریافت گرین کارت: ۲۱ روز بعد از ورود

تشکر کنندگان: aadine ، OMID_R
(2010-08-29 ساعت 11:09)SNAGHIAN نوشته:  سلام بچه ها چند تا سوال که کسی تو سفر نامه هاش به اونا اشاره نکرد:

4.برای کسایی که می خوان اگر کلیرنس خوردن توی ترکیه بمونن تا ویزاشون بیاد اتاق ارزون مجردی کجا میشه گیر آورد؟

سلام دوست من
1- یک ساعت و نیم از ایران عقبتره
2- حدود 710 تومان، از ایران دلار بیاری بهتره
3- 819 دلار (
DV fees include:
Applicant Fee: $305
Security Surcharge: $74
Diversity Visa Lottery Surcharge: $440)
4- باید بگردی من خودم جایی هستم که روزی 25 دلار میدم؛ اما متاسفانه اینجا پرشده

راستی بچه ها اگه کسی خواست از انکارا بره استانبول بین اتوبوس و هواپیما حتما اتوبوس رو انتخاب کنید ما با اتوبوسهای خط مترو رفتیم فوق العاده راحت بود و عالی.قیمتش نفری 35 لیر بود 5 ساعت تو راه بودیم البته پذیرایی هم داشتند.من قبلا با هواپیما هم این مسیر رو رفته بودم به نظر من اتوبوس هاش خیلی بهترن.
(2010-08-29 ساعت 13:12)SRB نوشته:  راستی بچه ها اگه کسی خواست از انکارا بره استانبول بین اتوبوس و هواپیما حتما اتوبوس رو انتخاب کنید ما با اتوبوسهای خط مترو رفتیم فوق العاده راحت بود و عالی.قیمتش نفری 35 لیر بود 5 ساعت تو راه بودیم البته پذیرایی هم داشتند.من قبلا با هواپیما هم این مسیر رو رفته بودم به نظر من اتوبوس هاش خیلی بهترن.
ی‌ دقت نکردی به این نکته

که بلیط هواپیما از آنکارا به استانبول فقط ۵۰لیر

و ۱ساعت راه

بنظرم ارزش نداره با اتوبوس بریدBig Grin

case number:2010AS00021xxx
تاریخ دریافت نامه قبولی:June--2009
کنسولگری:Ankara
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: JUNE--2009
تاریخ کارنت شدن کیس:june2010
تاریخ دریافت نامه دوم:
تاریخ مصاحبه:july7
تاریخ دریافت کلیرنس::23 aguestBig Grin (کشت همه رو تا اومدBig Grin )
خوبه آبجی؟

نفاریوس عزیز برنامت برای رفتن چه جوریاست؟
کی میری؟

تشکر کنندگان:
دوستان عزیزی که از راه زمینی-هوایی رفتند آنکارا: هم اکنون نیازمند یاری سبزاتان هستیم:

من قصدم اینه که تا ارومیه (یا یک شهر مرزی) با ماشین شخصی برم. ارومیه رو یک روزی بگردیم و بعدش بریم سمت مرز. بریم وان ترکیه. از اونجا پرواز تا آنکارا.
اما چند تا سوال دارم. ممنون میشم دوستانی که تجربه این مسیر رو دارند کمک کنند:

1- تا چه شهری با ماشین شخصی بریم؟ (ارومیه، ...، ..؟)
2- از (احتمالا) ارومیه تا وان چطور، کجا و با چه هزینه ای میشه رفت؟ ( تاکسی؟ اتوبوس؟ ون؟ هزینه هر کدام؟ مدت زمان هر کدام؟ معطلی هر کدام؟)
3- پرواز وان- آنکارا را از چه آژانس (هایی) میشه رزرو کرد؟ قیمت تقریبی بلیط؟

کلا آیا می ارزه آدم خودشو خسته کنه و این روش رو انتخاب کنه نسبت به پرواز مستقیم تهران آنکارا؟

SmileSmileSmileSmile این هم سه تا لبخند برای دوستانی که منتظر کلیرنس هستند و دارند لحظه شماری می کنند.
مطمئنا این هفته خبرهای خوبی رو دریافت می کنید. هر چه به روزهای آخر نزدیک میشیم سرعت اعلام کلیر شدن ها زیادتر میشه.
یک گردهمایی باید برگزار بشه برای ویزاگرفته های روزهای آخر که یک شیرینی درست حسسابی بدند! به فکر کلیر نباشید که خودش زود میاد! به فکر شیرینیش باشید !
تشکر کنندگان: frozen mind ، Ali Sepehr ، aadine
(2010-08-29 ساعت 13:21)iust_software نوشته:  نفاریوس عزیز برنامت برای رفتن چه جوریاست؟
کی میری؟

donbale blit dadashBig Grin
age joor she vase3sep miram
case number:2010AS00021xxx
تاریخ دریافت نامه قبولی:June--2009
کنسولگری:Ankara
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: JUNE--2009
تاریخ کارنت شدن کیس:june2010
تاریخ دریافت نامه دوم:
تاریخ مصاحبه:july7
تاریخ دریافت کلیرنس::23 aguestBig Grin (کشت همه رو تا اومدBig Grin )
خوبه آبجی؟

تشکر کنندگان: kaveh1979 ، aadine

1: ترکیه یک ساعت و نیم عقبه.
2:لیر دور بر 700 تو منه .اینجا هم میشه اونجا هم میشه.
من داشتم میومدم آنکارا گرفتم 701 تومن
3: به دلار 819 چراشو بیخیال.
4: یه خانم محترمی رو شناختم تو مطب که فک کنم پانسیون دارن.پس همچین چیزی هست و فک کنم ارزون باشه.
با احترام
لاتاری : DV2010
Case Number : 2010AS00024XXX
دریافت نامه اول : May 2009
کنسولگری : Ankara
ارسال فرمهای سری اول : August 2009
تاریخ کارنت شدن کیس : VISA BULLETIN FOR AUGUST 2010
دریافت نامه دوم: منتظرم
تاریخ مصاحبه: August
تاریخ دریافت ویزا :
ورود به آمریکا :
دریافت گرین کارت :
تشکر کنندگان: kaveh1979 ، aadine
(2010-08-29 ساعت 13:58)nefarioos نوشته:  
(2010-08-29 ساعت 13:21)iust_software نوشته:  نفاریوس عزیز برنامت برای رفتن چه جوریاست؟
کی میری؟

من برای سوم سپتامبر رزرو کردم
انکارا-استانبول-فرانکفورن-هوستون 1300$ ترکیش
(2010-08-29 ساعت 13:56)User نوشته:  دوستان عزیزی که از راه زمینی-هوایی رفتند آنکارا: هم اکنون نیازمند یاری سبزاتان هستیم:

من قصدم اینه که تا ارومیه (یا یک شهر مرزی) با ماشین شخصی برم. ارومیه رو یک روزی بگردیم و بعدش بریم سمت مرز. بریم وان ترکیه. از اونجا پرواز تا آنکارا.

2- از (احتمالا) ارومیه تا وان چطور، کجا و با چه هزینه ای میشه رفت؟ ( تاکسی؟ اتوبوس؟ ون؟ هزینه هر کدام؟ مدت زمان هر کدام؟ معطلی هر کدام؟)

کلا آیا می ارزه آدم خودشو خسته کنه و این روش رو انتخاب کنه نسبت به پرواز مستقیم تهران آنکارا؟

SmileSmileSmileSmile این هم سه تا لبخند برای دوستانی که منتظر کلیرنس هستند و دارند لحظه شماری می کنند.
مطمئنا این هفته خبرهای خوبی رو دریافت می کنید. هر چه به روزهای آخر نزدیک میشیم سرعت اعلام کلیر شدن ها زیادتر میشه.
یک گردهمایی باید برگزار بشه برای ویزاگرفته های روزهای آخر که یک شیرینی درست حسسابی بدند! به فکر کلیر نباشید که خودش زود میاد! به فکر شیرینیش باشید !

سلام دوست من اگر جوابتو نگرفتی به pooya.pooya یه پیام بده اون به همین طریق اومد فکر کنم میگفت کلا 85 هزارتومن هزینه برداشت!

(2010-08-29 ساعت 13:56)User نوشته:  دوستان عزیزی که از راه زمینی-هوایی رفتند آنکارا: هم اکنون نیازمند یاری سبزاتان هستیم:

هم با گردهمايي موافقم هم با شيريني. و البته اميد بستم که به زودي کلير بشم. اميدوارم خيلي زود از همه ي بچه هاي منتظر خبراي خوب بشنويم و وعده شيريني خوران.
2010
------------------------------
آموخته ام ... که زندگي دشوار است، اما من از او سخت ترم
تشکر کنندگان: User ، nefarioos
USER عزیز سفرنامه منو بخونید شاید برای مسیر وان به آنکارا کمکتون کنه
پیشنهاد من به شما اینه که تا ارومیه بیایین و ماشینتون رو ارومیه بذارین البته اگه نمی خواهین که تا ارومیه رو با هواپیما بیایین...
توی مرز سرو میشه ماشین گذاشت ولی پارکینگ نداره و تضمینی نیست من توصیه نمی کنم ...
بعدش برای شما که دفعه اولتونه بهتره برین ترمینال ارومیه - راستی ترمینال ارومیه پارکینگ داره شاید بتونین همونجا بذارین من تا حالا امتحان نکردم- بلیط ساعت 7:30 صبح از ارومیه به وان رو بگیرین و سوار بشین ساعت 9 هم بلیط داره ولی هر چی زودتر برین ریسک از دست دادن پرواز براتون کمتره. بهشون هم بگین بلیط دارین- البته پرواز ساعت 4 رو باید بگیرین. بعدش حدود ساعت 2.5 نهایتا 3 به وقت ترکیه میرسین وان . خروجی رو همونجا توی مرز ازتون بانک ملی شعبه داره میگیره 12000 تومان.
بعدش یه تاکسی بگیرین برین فرودگاه 20 لیره هم قیمتشه 10 دقیقه نهایتا راهه. سوار میشین و بسلامتی میرسین آنکارا.
قیمت بلیط از وان به آنکارا رفت و برگشت اگه حدودا 2 ماه قبل بخرین میشه 120.000 تومان البته یه کمی با گرون شدن لیره گرونتر شاید بشه. یک روز مونده به پرواز من 214.000 تومان خریدم.
اگه آژآنسی پیدا نکریدن توی تهران به من بگین شماره یه آژانس رو بهتون بدم.
این بستگی به خودتون داره که ببینید کدوم براتون مناسبتره ولی در فصلی که بلیط تهران آنکارا بجای 300 تومان 600 تومان باشه مثل الان برای من کل هزینه سفرم بلیط و هتل و خوراک و سوغاتی 600 تومان شد!

برای دوستی که سوال کردن ریال میگیرن یا نه یه صرافی هست توی خیابان تونالی به اسم اَرتان که صاحبش ایرانیه- اسم ایرانیش فرزین هستش ولی اونجا به اسم ترکیش همه میشناسنش- چون ریال داشتیم رفتیم اونجا چون فقط اون قبول میکنه ولی با کمال صداقت گفت اگه مجبور نیستین چنچ نکنین چون 7000 تومان ضرر می کنین اگه هم معطل پولید دلار چنچ کنین و ما هم گفتیم مجبور نیستیم و از مغازه اش رفتیم در صورتیکه یارو راحت می تونست پولشو بگیره و بذاره جیبش!
این آدرسش
Tunali Hilmi Cad. 94/A 06700 Kavaklidere
اینم تلفنش
4674983
4675338
روبروی مغازه ظروف پاشا باحچه هستش.
شماره کیس:2010AS000022xxx
تاریخ دریافت نامه قبولی:28July 2009
تاریخ ارسال فرمهای سری اول : 18/08/2009
تاریخ کارنت شدن کیس : JUNE 2010
تاریخ دریافت نامه دوم: 2010 /Aug 4
تاریخ مصاحبه: 2010 /july 14
تاریخ دریافت کلیرنس: 36days ) - 19 Aug )
کنسولگری: Ankara
ورود به آمریکا : ۱ اکتبر
تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، User ، bluelady ، Eskandari ، apoornaki ، frozen mind ، nastaran86
(2010-08-28 ساعت 19:58)shamim نوشته:  اره ساشا جون قربونت به ماهم یاد بده آخه ما گفتیم کمتر نمیشه گفت نه دیگه این آخرین قیمتمون هست

والا چونه زدن رو که نمیشه یاد داد ولی اگه خواستین بهم پیام خصوصی بدین براتون دوره مخصوص میذارم!!

شوخی کردم اگه خواستین بهم پیام بدین اسممو بهتون میگم برین بگین دوستای ما فلان تاریخ به این اسم اومدن و اینقدر گرفتن الانم ما رو فرستادن به ما هم باید تخفیف بدین یاللا!! Big Grin

من به سوال چهارم شما جواب میدم
اگه شما کسی رو پیدا نکردید به من پیام خصوصی بدید چند تا از دوستان من اونجا دانشجوی دکترا هستند و شاید بتونن توی خونه دانشجوییشون به شما هم اتاق بدن.

من امروز یکیو پیدا کردم که خونه تر و تمیز درست چسبیده به هتل ددمان اجاره میده از آشناهاست. شبی 20 یا 30 دلار دقیق نمیدونم.

شماره کیس:2010AS000022xxx
تاریخ دریافت نامه قبولی:28July 2009
تاریخ ارسال فرمهای سری اول : 18/08/2009
تاریخ کارنت شدن کیس : JUNE 2010
تاریخ دریافت نامه دوم: 2010 /Aug 4
تاریخ مصاحبه: 2010 /july 14
تاریخ دریافت کلیرنس: 36days ) - 19 Aug )
کنسولگری: Ankara
ورود به آمریکا : ۱ اکتبر
تشکر کنندگان: User ، sanaz2010 ، apoornaki ، shamim
دوستان سلام.
من و همسرم امروز یکشنبه 7 شهریور رسیدیم ترکیه و در هتل بیوک ارشان مقیم شدیم.میخوام واسه بقیه دوستان که احتمالا همگی 2011 ای هستن بگم فکر این هتل رو از سرشون بیرون کنن چون در حد مسافرخونه هست.از هتل تا مطب دکتر رو پیاده رفتم.حدود نیم ساعت شد.بهترین هتلی که میتونم معرفی کنم Best هست و روبروی سفارته.4 ستاره و کاملا شیکه و دوستم که اونجا بود کاملا راضی بود.الان که به وقت ایران ساعت 2:30 نیمه شبه از گرما دارم میمیرم چون هتل کولر و سیستم تهویه نداره !!! Sad هتل Best کلا صد هزار تومن گرونتر از اینجا میشد ولی این تجربه رو به دوستان دیگه منتقل میکنم تا مثل من سرخورده نشن.فردا ساعت 9 وقت دکتر داریم.ادامه روند کار رو بعدا مینویسم.شاد باشید Smile
شماره کیس:2010AS296XX
تاریخ دریافت نامه قبولی:Aug 22
کنسولگری:ANKARA
تاریخ کارنت شدن: Aug 2010
تاریخ مصاحبه: 2 Sep
تاریخ دریافت ویزا: Sep 4
جمع هزینه ها: 3.5 میلیون برای دو نفر
ورود به آمریکاBig Grinec 10
ایالت:ویرجینیا-حومه واشینگتون دی سی

تشکر کنندگان: User ، Taraneh ، m.amjadi ، Shahoo52 ، lale ، aadine ، pouya.pouya ، bluelady ، هموطن ، peyman74
(2010-08-29 ساعت 13:58)nefarioos نوشته:  
کی میری؟

من برای سوم سپتامبر رزرو کردم
انکارا-استانبول-فرانکفورن-هوستون 1300$ ترکیش

سلام.
من چون ماجراجویی رو دوست دارم سفر زمینی هوایی برام جذاب بود.
حالا روش و هزینه ی سفر زمینی تا وان و هوایی تا آنکارا :
1- از تهران به ارومیه
2- از ارومیه به دو روش میشه رفت وان
1-2- اتوبوسهای ارومیه-وان هر روز ساعت 8 صبح به سمت وان میرن و حدود ساعت 4 به وقت محلی به وان میرسن(تلفن سیر و سفر ارومیه:2333337-0441)

2-2- از ارومیه تا مرز سرو(Sero) حدود 20 دقیقه راهه که با آژانس 15000 تومانه و اگر با سواری های ارومیه-سرو برید 2000 تومانه ( لازمه بگم اگر با ماشین شخصی میرید ماشینتون رو میتونید در پارکینگ گمرک سرو پارک کنید که هزینش روزی 3000 تومانه). در مرز سمت ترکیه تعداد زیادی ون و سواری و اتوبوس(اتوبوسها بیشتر حامل باز میوه و هستند) وجود داره که قیمت هاشون تقریبا نزدیک به همه و با 20 لیر شمارو 4 ساعته به وان میرسونن.
3- از وان به آنکارا رو من از طریق سایت ترکیش-ایر www.turkishairlines.com و 2 هفته قبل از سفرم بلیت به قیمت 89 لیر خریدم(با ویزا کارت دوستم) که همون بلیت رو دفتر ترکیش ایر ایران 230000 تومن قیمت داد

نکات:

1- از نظر من اگر بچه همراهتونه امکان خستگیش زیاده
2- اگر از مرز میخواین سوار ماشین بشین ححححتما برید سمت ترکیه و سوار شید. چون بعضی وقتها 3 ساعت کارای بازرسی و گمرک ماشین هایی که سمت ایران هستن طول میکشه
3- گمرک ترکیه WIFI داره و میتونید مجانی اینترنت برید
4-اطراف وان جاهای دیدنی زیادی هست.پیشنهاد میدم 1 روز رو کامل اونجا بگذرونید
هر آنچه هستیم زاییده افکاریست که داشته ایم

شماره کیس: 18XXX
تاریخ دریافت نامه قبولی:2009-JULY
تاریخ اعلام کارنت شدن کیس: May-2010
تاریخ دریافت نامه دوم:jun-2010
تاریخ مصاحبه:Jun-2010
تاریخ ورود به آمریکا:Nov- 2010
جمع تقریبی هزینه ها:3.500.000 تومان
تشکر کنندگان: User ، aadine