کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
چک کردن آنلاین وضعیت پرونده
سلام ليلي جان
ممنون كه زود جواب دادي!!!كتگوري من F4 و Priority Date من هم 28APR2001 است!در تاريخ 3 مهر به ما گفتند مدارك را بهNVC بفرستيم ولي چون آمريكا ما را تحريم كرده است و پست TNT هم گفت مسئوليت ارسال مدارك به آمريكا با خودتان است و منهم مي خواستم اصل شناسنامه ها و سند ازدواج را هم با مدارك بفرستم مجبور شدم آنها را با كمي تاخير و همراه با برادر شوهرم كه به آمريكا مي رفت بفرستم. براي همين من مدارك را اواسط آذر فرستادم و برادر شوهرم نيز در آمريكا آنها را پست سفارشي كرد ولي هيچ ايميلي مبني بر اينكه مدارك به دستشان رسيده است به من يا اسپانسرم كه خواهر شوهرم است نرسيده است.بسيار نگرانم يعني دير فرستادم؟؟؟ممكن است برايم مشكلي پيش بيايد؟؟؟ يعني براي تعيين وقت مصاحبه دچار مشكل نخواهم شد؟اگر با همين شماره تلفن تماس بگيرم چه چيزهايي مي پرسند كه بايد جواب بدهم؟چون هنوز خوب نمي توانم انگليسي صحبت كنم!ممكن است مرا راهنمايي كنيد؟كسي ميداند كه وقت مصاحبه من حدودا" براي چه زمان تعيين خواهد شد؟؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان: behzad46 ، msar
(2010-12-24 ساعت 01:22)minoo110 نوشته:  سلام ليلي جان
ممنون كه زود جواب دادي!!!كتگوري من F4 و Priority Date من هم 28APR2001 است!در تاريخ 3 مهر به ما گفتند مدارك را بهNVC بفرستيم ولي چون آمريكا ما را تحريم كرده است و پست TNT هم گفت مسئوليت ارسال مدارك به آمريكا با خودتان است و منهم مي خواستم اصل شناسنامه ها و سند ازدواج را هم با مدارك بفرستم مجبور شدم آنها را با كمي تاخير و همراه با برادر شوهرم كه به آمريكا مي رفت بفرستم. براي همين من مدارك را اواسط آذر فرستادم و برادر شوهرم نيز در آمريكا آنها را پست سفارشي كرد ولي هيچ ايميلي مبني بر اينكه مدارك به دستشان رسيده است به من يا اسپانسرم كه خواهر شوهرم است نرسيده است.بسيار نگرانم يعني دير فرستادم؟؟؟ممكن است برايم مشكلي پيش بيايد؟؟؟ يعني براي تعيين وقت مصاحبه دچار مشكل نخواهم شد؟اگر با همين شماره تلفن تماس بگيرم چه چيزهايي مي پرسند كه بايد جواب بدهم؟چون هنوز خوب نمي توانم انگليسي صحبت كنم!ممكن است مرا راهنمايي كنيد؟كسي ميداند كه وقت مصاحبه من حدودا" براي چه زمان تعيين خواهد شد؟؟؟؟

سلام
منهم مثل شما اصل رو فرستادم البته من ریسک کردم و با TNT فرستادم اما نامه ای نمیاد که بگه مدارکتون دریافت شده شما یکی از راههایی که متوجه بشی اینکه ایمیل بزنی و یکی دیگه هم اینکه تلفن بزنی مثلا صبح ما که زنگ بزنی تلفن میره رو اتومات انسر نیازی نیست شما صحبت کنید شماره کیس رو میخواهد و بعد خودش وضعیت پرونده رو میگه مثلا میگه که کی مدارک بدستشون رسیده ، با ایمیل هم میتونی بپرسی که ایا مدارکتونو دریافت کردن یا نه؟! اگر بازهم جزئیاتی خواستی بپرس ، در مورد وقت مصاحبه هم من خودم کیسم در nvc اکتبر کامل شده اما بعلت شلوغی سفارت هنوز وقت مصاحبه ندادن شما وقتی کیست کامل شد بعد 8 هفته باید منتظر نامه باشی
موفق باشید

پاسخ
تشکر کنندگان: minoo110 ، armido ، msar
سلام. ميشه لطفا راهنمايي كنيد وقتي با ن و سي تماس ميگيريم سه حرف اول را چطور وارد تلفن كنيم؟
پاسخ
تشکر کنندگان: behzad46 ، msar
(2010-12-24 ساعت 17:38)farzad 1342 نوشته:  سلام. ميشه لطفا راهنمايي كنيد وقتي با ن و سي تماس ميگيريم سه حرف اول را چطور وارد تلفن كنيم؟

چاره ای جز استفاده از کلید 1 و2 تلفن ندارید.اینطور توضیح بدم که سیستم خودکار براتون تک تک سه حرفهای ممکنه رو میخونه و شما با کلید 1و2 میتونین انتخاب کنین. موفق باشین
پاسخ
تشکر کنندگان: armido ، minoo110 ، behzad46 ، amjad ، msar
(2010-12-24 ساعت 17:38)farzad 1342 نوشته:  سلام. ميشه لطفا راهنمايي كنيد وقتي با ن و سي تماس ميگيريم سه حرف اول را چطور وارد تلفن كنيم؟

سلام
مثلا برای سه حرف اول ank شما عدد 265 رو وارد کنید و برای سه حرف abd عدد 223
موفق باشید

پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، minoo110 ، Farshid22 ، amjad ، msar
سلام
دوستان از همه شما كه با دلسوزي سعي در دادن اطلاعات و آگاهي لازم به ديگران را داريد صميمانه تشكر ميكنم.منكه خيلي استفاده كردم و تمامي مداركي را كه بايد به NVC مي فرستادم به لطف شما دوستان كامل كردم و فرستادم ولي ديروز NVCدر پاسخ به ايميلي كه برايشان فرستاده بودم تا از رسيدن مدارك به دستشان مطمئن بشوم پاسخ داد كه بايد شناسنامه petitioner را هم با مدارك ارسال مي كرديم!!!جالب است كه من در اين سايت خوانده بودم كه اين مدرك لازم است ولي خواهر شوهرم كه petitioner من است در جوابم گفت كه من وقتي كه سالها پيش برايتان تقاضاي گرين كارت دادم يكبار شناسنامه را برايشان فرستاده ام و بار ديگر لازم نيست اينكار را بكنم!!!از من اصرار و از ايشان انكار !!!تا بلاخره اين ايميل كسري مدارك از NVC آمد و دوباره من نگران شدم و حالا ايشان هم به تعطيلات عيد رفته است و من مانده ام و حرصي كه دارم مي خورم!!!
در نامه آمده كه بايد شناسنامه ترجمه رسمي شود!!!خوب ايشان كه 35 سال است در آمريكا زندگي مي كند و اگر هم ترجمه اي از شناسنامه اش داشته باشد قطعا" خيلي قديمي است و به درد الان نمي خورد!!!!حالا من بايد چكار كنم؟؟؟؟در آمريكا چطور مي تواند ترجمه شناسنامه اش را به تاييد دادگستري ايران برساند؟؟؟بخدا در اين 10 سالي كه براي گرين كارت اقدام كرده ايم تا بحال اينقدر براي اين مسائل حرص نخورده بودم!!!اينقدر اضطراب دارم كه تصميم دارم اگر خدا خواست و بلاخره گرين كارت را گرفتم در همان سفر اول مهاجرت كنم و ديگر برنگردم!!!برايتان نامه اي كه NVC برايم فرستاد را ارسال مي كنم!!!فقط اگر كسي در مورد گرفتاري فعلي من اطلاعاتي دارد خواهش مي كنم راهنماييم كند
ممنون و متشكر

پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، msar
December 22, 2010

NVC Case Number: ABD2005******

Dear******:

We have reviewed the documents which you submitted in support of an application for an immigrant
visa. Please review the information listed under each applicant's name and provide any documents
which are indicated as missing or need additional information. You must submit the required
information. Failure to provide the requested information will delay your immigrant visa interview.
Please read the enclosed information to determine where to send all required copies of missing
documents. If you have any questions regarding this letter, please call the National Visa Center at (603)
334-0700 between the hours of 7:30am and midnight ET.
Please include a copy of this letter with your correspondence and write your case number clearly (exactly
as it appears below) on the upper right-hand corner of all documents.
From the date you mail or transmit the requested information, please allow 20 business days for NVC to
review this documentation/your mail. When we complete our review, the NVC will notify
you/petitioner/beneficiary/attorney with information regarding the next processing step.
If a period of one year passes without contacting the NVC (by e-mail, telephone, or mail), all
submitted fees and documents will expire. Upon expiration, the fees and documents would need to
be resubmitted in order to continue the immigration process.

Case Number: ABD2005******

Beneficiary's Name: ***************

Preference Category: F4 - BROTHERS AND SISTERS OF U.S. CITIZENS

Priority Date: 28APR2001

______CORRESPONDENCE INSTRUCTIONS:_________________________________
When responding to the National Visa Center, please include the bar code sheet that came with this
letter. Failure to include the bar code sheet may cause a delay in the processing of your case. The bar
code sheet should be placed on top of all documents being submitted for this case and mailed to the
address provided.
______PETITIONER BIRTH CERTIFICATE:________________________________
Please submit the petitioner's original birth certificate or a certified copy of the original, obtained from
the issuing government authority. The original birth certificate or the certified copy of the original must
contain the petitioner's place and date of birth and names of both parents. If the birth certificate is a
certified copy of the original, it must come from the issuing government authority and it must contain
annotation by the issuing government authority indicating that it is an extract from the official records.
If a birth was never officially recorded, or if it is impossible to obtain a birth certificate because records
have been destroyed or the appropriate government authority will not issue one, you should obtain a
certified statement from the appropriate government authority stating the reason your birth record is not
available. Please submit this with secondary evidence of birth. The secondary evidence must be an
original, or a certified copy of the original. For example, a baptismal certificate that contains the date
and place of birth and both parent's names providing the baptism took place shortly after birth; an
adoption decree for an adopted child; or an affidavit from a close relative, preferably the applicant's
mother, stating the date and place of birth, both parent's names, and the mother's maiden name. An
affidavit must be executed before an official authorized to take oaths or affirmations.
Information regarding the procedure for obtaining birth certificates is usually available from the embassy
or consulate of the country concerned.
All documents not in English or the official language of the country in which the visa will be applied for
must be accompanied by a certified translation. Your translation must include a statement signed by the
translator that states the following:
*Translation is accurate, and
*Translator is competent to translate.
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، msar
(2010-12-26 ساعت 12:08)minoo110 نوشته:  سلام
دوستان از همه شما كه با دلسوزي سعي در دادن اطلاعات و آگاهي لازم به ديگران را داريد صميمانه تشكر ميكنم.منكه خيلي استفاده كردم و تمامي مداركي را كه بايد به NVC مي فرستادم به لطف شما دوستان كامل كردم و فرستادم ولي ديروز NVCدر پاسخ به ايميلي كه برايشان فرستاده بودم تا از رسيدن مدارك به دستشان مطمئن بشوم پاسخ داد كه بايد شناسنامه petitioner را هم با مدارك ارسال مي كرديم!!!جالب است كه من در اين سايت خوانده بودم كه اين مدرك لازم است ولي خواهر شوهرم كه petitioner من است در جوابم گفت كه من وقتي كه سالها پيش برايتان تقاضاي گرين كارت دادم يكبار شناسنامه را برايشان فرستاده ام و بار ديگر لازم نيست اينكار را بكنم!!!از من اصرار و از ايشان انكار !!!تا بلاخره اين ايميل كسري مدارك از NVC آمد و دوباره من نگران شدم و حالا ايشان هم به تعطيلات عيد رفته است و من مانده ام و حرصي كه دارم مي خورم!!!
در نامه آمده كه بايد شناسنامه ترجمه رسمي شود!!!خوب ايشان كه 35 سال است در آمريكا زندگي مي كند و اگر هم ترجمه اي از شناسنامه اش داشته باشد قطعا" خيلي قديمي است و به درد الان نمي خورد!!!!حالا من بايد چكار كنم؟؟؟؟در آمريكا چطور مي تواند ترجمه شناسنامه اش را به تاييد دادگستري ايران برساند؟؟؟بخدا در اين 10 سالي كه براي گرين كارت اقدام كرده ايم تا بحال اينقدر براي اين مسائل حرص نخورده بودم!!!اينقدر اضطراب دارم كه تصميم دارم اگر خدا خواست و بلاخره گرين كارت را گرفتم در همان سفر اول مهاجرت كنم و ديگر برنگردم!!!برايتان نامه اي كه NVC برايم فرستاد را ارسال مي كنم!!!فقط اگر كسي در مورد گرفتاري فعلي من اطلاعاتي دارد خواهش مي كنم راهنماييم كند
ممنون و متشكر
سلام.منهم همین مشکل رو داشتم.با استفاده از کپی شناسنامه خواهرم ترجمه رو انجام دادم (در کاغذ رسمی دادگستری و با مهر دارالترجمه وبا آرم دادگستری ولی بدون تایید)و فرستادم.امتحان کنید.یا اینکه شوهرخواهرتون از طریق سفارت پاکستان(حامی منافع ایران)اقدام به ترجمه رسمی کنه.موفق باشین
پاسخ
تشکر کنندگان: Kaveh90 ، minoo110 ، frozen mind ، msar
(2010-12-24 ساعت 20:29)sasan_rock نوشته:  

چاره ای جز استفاده از کلید 1 و2 تلفن ندارید.اینطور توضیح بدم که سیستم خودکار براتون تک تک سه حرفهای ممکنه رو میخونه و شما با کلید 1و2 میتونین انتخاب کنین. موفق باشین

مرسي ساسان جان. امتحان ميكونم و نتيجه را خبر ميدم.
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
(2010-12-26 ساعت 13:15)sasan_rock نوشته:  
(2010-12-26 ساعت 12:08)minoo110 نوشته:  سلام
ممنون و متشكر
سلام.منهم همین مشکل رو داشتم.با استفاده از کپی شناسنامه خواهرم ترجمه رو انجام دادم (در کاغذ رسمی دادگستری و با مهر دارالترجمه وبا آرم دادگستری ولی بدون تایید)و فرستادم.امتحان کنید.یا اینکه شوهرخواهرتون از طریق سفارت پاکستان(حامی منافع ایران)اقدام به ترجمه رسمی کنه.موفق باشین
سلام.این مشکل برای من هم پیش اومد.خواهرم شناسنامشو با DHL فرستاد ایران.بعد از ترجمه اونو به NVC ارسال کردم.بعد از 10 روز NVC ایمیل داد که سند ازدواج petitioner رو هم میخوان که دوباره همین مراحل رو انجام دادم.
مهاجرت خانوادگی
گروه F4
ابوظبی 2 خرداد 1389
نتیجه مصاحبه AP
4 بهمن 1389 کلیر شدن بعد از 8 ماه و 2 روز
17 بهمن 89 تحويل پاسپورتها و آزمایشات جدید
تاريخ دريافت ويزا 21/11/ 89
تاریخ پرواز و ورود به آمریکا 22/12/ 89
تاریخ دریافت نامه خوشامدگویی 28/12/ 89
دریافت گرین کارت 2/1/90
22/1/90 دریافت SSN
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، minoo110 ، msar
سلام
با تشكر از دوستان عزيزي كه مرا راهنمايي كردند مي خواستم از اين دوستم eamini1 بپرسم كه آيا خواهر شما براي شما درخواست گرين كارت داده بود؟سند ازدواج ايشان به چه درد NVC ميخورد؟مگر براي اثبات اينكه خواهر شما است همان شناسنامه كافي نبود؟؟؟اگر ممكن است مرا راهنمايي كنيد كه اگر قرار است خواهر شوهرم شناسنامه اش را بفرستد يكدفعه سند ازدواجش را هم بفرستد!!!البته شوهر ايشان آمريكايي است يعني اين چه ربطي به پرونده من پيدا مي كند؟؟؟
ممنون از راهنمايي همگي شما عزيزان
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
(2010-12-28 ساعت 20:36)minoo110 نوشته:  سلام
با تشكر از دوستان عزيزي كه مرا راهنمايي كردند مي خواستم از اين دوستم eamini1 بپرسم كه آيا خواهر شما براي شما درخواست گرين كارت داده بود؟سند ازدواج ايشان به چه درد NVC ميخورد؟مگر براي اثبات اينكه خواهر شما است همان شناسنامه كافي نبود؟؟؟اگر ممكن است مرا راهنمايي كنيد كه اگر قرار است خواهر شوهرم شناسنامه اش را بفرستد يكدفعه سند ازدواجش را هم بفرستد!!!البته شوهر ايشان آمريكايي است يعني اين چه ربطي به پرونده من پيدا مي كند؟؟؟
تا اونجا که من در مورد کیس شما متوجه شدم(حدس میزنم)که درخواست کننده گرین کارت برای شما خواهرتون بوده ولی فرمهای تمکن مالی و گواهی پرداخت مالیات و غیره توسط شوهرخواهرتون ارسال شده.اگر اینجور که میگم باشه از شما هم ترجمه شناسنامه خواهرتون رو میخوان تا چک کنن و ببینن واقعا خواهربرادر هستید یا نه(با تطبیق دادن نام پدر و مادر و شماره شناسنامه ایشان) و سند ازدواج و خواهرتون رو هم برای اثبات رابطه فامیلی با شما میخوان(احتمالا خواهرتون در جایی به این نکته اشاره کرده اند که ایشان شوهرشان هستند یا اینکه از روی IDcardخواهرتان متوجه شده اند).ولی این اصلا نگران کننده نیس چون من قبلا هم گفتم همین مشکل رو داشتم(شناسنامه خواهرم در آمریکا هستش).باNVC تماس گرفتم و به آفیسر توضیح دادم که نمیتونم تاییدیه دادگستری بگیرم ایشان هم حرفی زد که نمیدونم جنبه عمومی داشت یا نه؟!ایشان گفتن حساسیتNVC برای تایید شدن مدارک ارسالی از ایران میباشدو مدارک حامیان که ساکن آمریکا هستن در درجه دوم اهمیت قرار داردوزیاد روی تایید دادگستری حساس نیستن.به قولFrozen mind عزیز الله و اعلم! این مساله ای بود که برای من اتفاق افتاد .شما هم سعی کنین با آفیسر صحبتی بکنین.موفق باشین
پاسخ
تشکر کنندگان: minoo110 ، frozen mind ، msar
سلام مينو جان .
من هم همين مشكل رو داشتم ولي پدرم تو همون شهري كه هستن يك دارالترجمه رسمي كه فارسي رو به انگليسي ترجمه ميكرد و مورد تاييد هم بود پيدا كرد و شناسنامه خودش رو به انگليسي ترجمه كرد .
شما هم ميتوني تو همون شهري كه پتيشنرت زندگي ميكنه ، يك دارالترجمه رسمي و مورد تاييد كه فارسي رو به انگليسي برميگردونه پيدا كني .
[en]Category: F2B
PRIORITY DATE = OCTOBER 2003
APPROVAL NOTICE = JUNE 2008
CASE NUMMBER = YRV2012XXXXXX
CHOICE OF ADDRES AND AGENT = MARCH 2010
P3U AGENT UNIVERSAL = AUGUST 2010
تکمیل مدارک : FEB 2011
دریافت نامه مصاحبه: Jul 2012
مصاحبه: Aug 2012
محل مصاحبه: ایروان
تاریخ دریافت ویزا : یک ضرب Big Grin
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: minoo110 ، frozen mind ، msar
سلام
دوستان با تشكر از اطلاعات خوبي كه در اختيار ديگران قرار مي دهيد خواستم در مورد خودم اطلاعاتي بدهم شايد به دردتان بخورد:قبلا" هم گفتم كه من پس از ارسال تمامي مدارك به ان وي سي به آنها ايميل زدم و خواستم دريافت مداركم را تاييد كنند آنها هم ايميل زدندكه شناسنامه درخواست كننده و ترجمه آن لازم است و در خواست كننده من خواهر شوهرم است كه ايشان 30 سال است در آمريكا زندگي مي كند و من نمي دانستم كه اصلا" شناسنامه ايراني اش در چه وضعيتي قرار دارد تا اينكه ديشب به من زنگ زد و گفت همين امروز اصل شناسنامه خودم را به همراه ترجمه اش براي ان وي سي فرستادم!!!وقتي پرسيدم در آمريكا چطور شناسنامه ات را ترجمه كردي ؟گفت به اتفاق يكي از دوستانم كه او هم ايرانيست و كارمند رسمي شركت اپل است به بانكي كه سالهاست در آنجا حساب دارم رفتيم و ايشان ترجمه اي كه از شناسنامه من كرده بود به تاييد بانك رساند و گواهي امضا گرفتيم و يكسري توضيحات ديگر داد كه خوب متوجه نشدم فقط اصل حرفش اين بود كه براي ترجمه شناسنامه كساني كه سالهاست در آمريكا كار و زندگي مي كنند و مثل خود ايشان كارمند رسمي آمريكا هستند همين گواهي امضا كه به تاييد بانك برسد كافيست!!!خواستم اگر كسي مشكل من را دارد انشا الله مشكلش از اين طريق حل شود
اميدوارم همگي موفق باشيد
CASE NUMBER:ABD2005
CATEGORY:F4
PRIORITY DATE:28APR2001
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، sasan_rock ، msar
(2010-12-28 ساعت 20:36)minoo110 نوشته:  سلام

سلام
در گروه F4 شناسنامه و سند ازدواج petitioner (در صورت تاهل) جزو مدارک درخواستی است.
مهاجرت خانوادگی
گروه F4
ابوظبی 2 خرداد 1389
نتیجه مصاحبه AP
4 بهمن 1389 کلیر شدن بعد از 8 ماه و 2 روز
17 بهمن 89 تحويل پاسپورتها و آزمایشات جدید
تاريخ دريافت ويزا 21/11/ 89
تاریخ پرواز و ورود به آمریکا 22/12/ 89
تاریخ دریافت نامه خوشامدگویی 28/12/ 89
دریافت گرین کارت 2/1/90
22/1/90 دریافت SSN
پاسخ