کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
چک کردن آنلاین وضعیت پرونده
سلام

پدرم در سال 2007 پرونده در سازمان مهاجرتی امریکا جهت اخذ ویزای خانوادگی و گرین کارت پرونده ای باز کرده و من میخوام از طریق آنلاین پرونده اون را چک کنم
البته این پرونده توسط شخصی در امریکا ثبت شده ولی من می خواهم خودم اون را چک کنم

کسی میدونه کجا برم و چگونه چک کنم

شماره پرونده :EAC07076XXXX
تاریخ :Jun 2007
کانفرمیشن 2013
تاریخ رویت نتایج: May 1 2012
کیس نامبر:2013ASXXXXXXXX
کونسولگری:
تاریخ ارسال فرمها:
تاریخ مصاحبه:
تاریخ دریافت ویزا:
تاریخ ورود:
آمریکا آمریکا ما داریم می یاییمSmile
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
سلام.
هنوز زوده که از طریق شماره پرونده بتونید آنلاین وضعیت رو چک کنید. اولا اینکه باید ببینید که توی کدوم دسته بندی قرار گرفتید و بعدش از روی visa bulletin که از این آدرس: http://travel.state.gov/visa/frvi/bullet..._4497.html می تونید دسترسی داشته باشید ببینید هر ماه پرونده های چه سالی داره بررسی میشه وقتی که نوبت به تاریخ مربوط به شما برسه نامه نگاری ها شروع میشه.
پاسخ
از راهنمایی شما ممنون

ولی این پرونده نامه ای داشته ولی برای عموی من در امریکا رفته که ایشان این نامه را به ما نمیدهد و میگوید چیز مهمی نیست

و من برای همین میخوام آنلاین چک کنم
کانفرمیشن 2013
تاریخ رویت نتایج: May 1 2012
کیس نامبر:2013ASXXXXXXXX
کونسولگری:
تاریخ ارسال فرمها:
تاریخ مصاحبه:
تاریخ دریافت ویزا:
تاریخ ورود:
آمریکا آمریکا ما داریم می یاییمSmile
پاسخ
(2009-06-06 ساعت 14:22)ashoury نوشته:  سلام

پدرم در سال 2007 پرونده در سازمان مهاجرتی امریکا جهت اخذ ویزای خانوادگی و گرین کارت پرونده ای باز کرده و من میخوام از طریق آنلاین پرونده اون را چک کنم
البته این پرونده توسط شخصی در امریکا ثبت شده ولی من می خواهم خودم اون را چک کنم

کسی میدونه کجا برم و چگونه چک کنم

شماره پرونده :EAC07076XXXX
تاریخ :Jun 2007

با سلام
از این آدرس می تونید آنلاین چک کنید ، البته چند وقتیه که به علت تحریم ایران IPهای ایران رو فیلتر کردن و سایت از ایران بالا نمی یاد اما با vpn و فیلتر شکن میشه چون IP عوض میشه
https://egov.uscis.gov/cris/jsps/login.jsp
سمت چپ سایت در قسمت check status میتونید آنلاین چک کنید یا با ثبت نام در سایت وضعیت کیستون رو ایمیل میکنه
پاسخ
سلام
ایا سایتی سراغ دارین که با وارد کردن کیس نامبر بشه تشخیص داد که پرونده در چه مرحله ای هست؟(f4)
پاسخ
تشکر کنندگان: amir2640 ، msar
وارد سایت uscis.gov بشید check my status رو از گوشه سمت چپ صفحه انتخاب کنید و شماره تون رو تو باکس بزنید .
پاسخ
این سایت اطلاعاتش طوری نیست که بشه روش حساب کرد. من زمانی که هنوز نامه اولیه انتخاب آدرس و .. برام فرستاده نشده بود، بر اساس شماره confirmation تو همین سایت وضعیتم رو چک کردم. نتیجه اش این بود که من در آخرین مرحله ماقبل مصاحبه هستم! در حالی که از اون زمان تا حالا یک سالی هست که گذشته.

البته وقتی uscis بررسی های اولیه رو روی پرونده انجام بده و کارش تموم بشه عملا پرونده رو پاس می ده به واحد زیرمجموعه خودش (NVC) که سایر مراحل ( فرمها و هزینه ها و تعیین زمان مصاحبه و .. ) رو ادامه بدن. پس میشه حدس زد که uscis.gov عملا وضعیت پرونده شما رو پیش از اینکه به NVC بره نشون میده.

در حالی که عملا وقتی پرونده شما وارد NVC بشه، تازه کار رسیدگی اصلی به پرونده تون شروع میشه و اینجاست که کیس نامبر بهتون تعلق می گیره.

در ضمن confirmation number ما که کیسهای خانوادگی هستیم با WAC شروع میشه اما ابتدای کیس نامبر ، سه حرف اول محل مصاحبه ( مثلا ANK، ABD و.. ) نوشته شده . سایت uscis هم با confirmation number کار می کنه.
پاسخ
تشکر کنندگان: Hossein81 ، sasan_rock ، Shayan1994 ، shahram es ، usamilad ، amir2640 ، Shahabpk ، free pigeon ، msar ، omid311
(2010-07-19 ساعت 13:57)hasti_banoo نوشته:  در ضمن confirmation number ما که کیسهای خانوادگی هستیم با WAC شروع میشه

مال ما که با EAC شروع شده ...

پرونده ی ما مشکل داره یا شما اشتاباهی به جای W ، E نوشتید ؟!؟!
پاسخ
(2010-07-21 ساعت 10:43)Shayan1994 نوشته:  
(2010-07-19 ساعت 13:57)hasti_banoo نوشته:  در ضمن confirmation number ما که کیسهای خانوادگی هستیم با WAC شروع میشه

مال ما که با EAC شروع شده ...

پرونده ی ما مشکل داره یا شما اشتاباهی به جای W ، E نوشتید ؟!؟!

نه شایان جان هیچ اشتباهی تو هر دو مورد نیست !

شاید بهتر بود توضیح بیشتری تو پست قبلیم می دادم Shy

این سه حرف که اول confirmation number کیسهای خانوادگی میاد نشون می ده که کجا برای شما اپلای شده. اداره مهاجرت شعبه های مختلفی در آمریکا داره :

کسانی که petitioner شون ( کسی که براشون اپلای کرده ) در California Service Center اداره مهاجرت ثبت نام شده باشن، سه حرف WAC رو دارن.

کسانی که Vermont Service Center ثبت نام کرده باشن ، با EAC شروع میشه.

اگر در Nebraska Service Center ثبت نام انجام بشه با LIN شروع میشه

و اگر Texas Service Center اپلای کنید ، SRC رو در اول confirmation number می بینید.
پاسخ
تشکر کنندگان: Shayan1994 ، maymary1220 ، Toranj ، megaholding ، armido ، usamilad ، amir2640 ، Shahabpk ، msar
(2010-07-19 ساعت 10:46)sasan ranjbar نوشته:  سلام
ایا سایتی سراغ دارین که با وارد کردن کیس نامبر بشه تشخیص داد که پرونده در چه مرحله ای هست؟(f4)

سلام

همونطور که هستی‌ جون گفت سایت uscis اطلاعات درستی‌ نمیده، ولی‌ من طبق تجربه‌ای که داشتم بهترین روش برای چک کردن وضعیتتون اینه که با شمارهٔ ۰۰۱۶۰۳۳۳۴۰۷۰۰ تماس بگیرید و کیس نامبر خودتون رو وقتی‌ اپراتور خواست وارد کنین ، این شمارهٔ ان وای سی‌ هست و اطلاعات کیس شمارو کامل بهتون میگه اول که زنگ میزنید شمارهٔ ۱ رو بزنید و زبان انگلیسی‌ رو انتخاب کنید و باز هم ۱ رو انتخاب کنید تا بره توی اپراتور....

موفق باشید
کتگوری : F2A
تاریخ درخواست : OCT 2009
شماره پرونده : ABD2010XXXXXX
تاریخ تکمیل : OCT 2010
دریافت نامه مصاحبه: April 10 th 2012
مصاحبه: May 21 2012
محل مصاحبه: ابوظبی
دریافت ویزا: May 23 2012
پاسخ
تشکر کنندگان: hasti_banoo ، frozen mind ، mmaloumi ، behzad46 ، ariel ، free pigeon ، msar
سلام به رفقا . کیس من نیز با WAC شروع میشود ولی برای من از تگزاس اقدام شده است ! به نظر شما چرا confirmation number بنده با SRC شروع نمیشود ؟ (F4) . راستی من جولای 2005 هستم . بچه ها به نظرتون کی کارنت میشم ؟ دم همتون گرم .
پاسخ
محمد جان کیس ما هم اول نبراسکا بود ولی بعد طی نامه ای بهمون اطلاع دادند که همه کیسهای فامیلی روفرستادند کالیفرنیا سرویس سنتر و کیس نامبر ما هم با WAC شروع میشه فکرکنم دو سه سال دیگه کارنت بشین البته به n تا عامل بستگی داره ! برای ما هم سال 2005 اقدام کردند ولی ما (F3) هستیم برای گروه ما الان دارن تا ژوئن 2002 رو ویزا میدن و گروه شما فکر کنم ژانویه 2002 رو.
پاسخ
تشکر کنندگان: behzad46 ، msar
دمت گرم .
پاسخ
سلام
من تازه عضو شده ام و نمي دانستم سوالم را كجا مطرح كنم!!!من تمام مدارك لازم را به ان وي سي فرستاده ام و الان منتظر نامه تعيين زمان مصاحبه در سفارت ابوظبي هستم.براي اطلاع از وضعيت خودم به سايت USCIS.GOVرفتم و شماره كيس را وارد كردم ولي از من reciept number مي خواهد كه من آن را ندارم!!!اين شماره را از كجا بايد پيدا كرد؟؟؟در ضمن شماره تلفني كه اعلام كرديد مرتب اشغال است!!!لطفا" مرا راهنمايي كنيد
پاسخ
تشکر کنندگان: behzad46 ، msar
(2010-12-23 ساعت 19:36)minoo110 نوشته:  سلام
من تازه عضو شده ام و نمي دانستم سوالم را كجا مطرح كنم!!!من تمام مدارك لازم را به ان وي سي فرستاده ام و الان منتظر نامه تعيين زمان مصاحبه در سفارت ابوظبي هستم.براي اطلاع از وضعيت خودم به سايت USCIS.GOVرفتم و شماره كيس را وارد كردم ولي از من reciept number مي خواهد كه من آن را ندارم!!!اين شماره را از كجا بايد پيدا كرد؟؟؟در ضمن شماره تلفني كه اعلام كرديد مرتب اشغال است!!!لطفا" مرا راهنمايي كنيد

سلام مینو جان...شبا تماس نگیر ...در طول روز خودمون تماس بگیری اشغال نیست.

Periority Date:sep 2005
Category: F2B

تکمیل پرونده : ۱۶ مارچ ٢٠١١
در انتظار وقت مصاحبه
پاسخ
تشکر کنندگان: minoo110 ، behzad46 ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان