کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ادامه تحصیل در آمریکا
خیلی ها اینطوری میان اینجا.
نگران واحدهات نباش. اونها رو قبول می کنند و مثلا نمره 15 رو B+ حساب می کنند و ازت می پذیرند. واحدهایی مثل ریاضی، فیزیک و الکترونیک و غیره رو می پذیرند.
مشکلی که برای خیلی ها وجود داره واحدهای زبانه. شما باید واحدهای زبان رو تو دانشگاه از اول تا آخر از نو بخونید. همه واحدها رو هم نمی تونید باهم تو یک ترم بردارید و بعد از قبول شدن با واحدهای ایرانتون بریزید سر هم بشه مثلا یک لیسانس. شما باید پیش نیاز ها رو رعایت کنید. اینجاست که به شدت وقت شما گرفته میشه. فقط باید واحدهای عمومی پاس کنید. غیر از زبان تاریخ آمریکا و این چیزا که تو بعضی رشته ها و دانشگاه ها متفاوته وجود داره که باید پاس کنید.
همه اینها در شرایطیه که برای ورود به داشنگاه باید اپلای کنید و مراحل خودش رو سپری کنید. مثلا رشته های مهندسی تافل و GRE از شما می خواهند.

این چیزیه که تا حالا گیر من اومده و شاید اشتباه باشه. اما کلا شما برای پرسیدن سوالهاتون به راحتی می تونید با دانشگاه مد نظرتون ارتباط ای-میلی داشته باشید. این بنده خدا ها جواب ای میل هاتون رو می دن. البته اگر ایمیل درست رو پیدا کنید و نه اینکه برید به آبدارچی دانشگاه ای میل بدید و سوالتون رو بپرسید.
پاسخ
تشکر کنندگان: Linspire ، lorecance ، amir2640 ، alirezagh ، maaref ، mercedeh2011 ، free_free ، Omidooo
چی بگم گلم منم مثل شما بودم سالهاست نرفتم ایران درس خوندم سر کار رفتم ازدواج خوب کردم بچه دارم الان کلافه ام و میخوام برم چون از اوضاع الانم راضی نیستم
اینم بگم اونطرف هیچ خبری نیست فقط باید پول داشته باشی ولی برو درس بخون تا موفق تر باشی چون تو ایران اگر دیرسن بخونی تا پارتی نداشته باشی موفق نمیشی
پاسخ
تشکر کنندگان: Kaveh90 ، sohi ، maaref ، free_free ، behzadb57
سلام دوستان . می شه خواهش کنم از دوستانی که اطلاعاتی در مورد هزینه ی مدارس (دبستان - راهنمایی- دبیرستان ) دارند ، راهنمایی کنند ،
شهر با شهر - ایالت با ایالت در امریکا از نظر هزینه ی مدارس فرق میکنه ؟ این هزینه چه مبلغیه ؟ آیا به مدارس غیر انتفاعی خودمون در تهران از احاظ هزینه می رسه ؟
با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref
(2011-02-21 ساعت 22:50)mahshad نوشته:  سلام دوستان . می شه خواهش کنم از دوستانی که اطلاعاتی در مورد هزینه ی مدارس (دبستان - راهنمایی- دبیرستان ) دارند ، راهنمایی کنند ،
شهر با شهر - ایالت با ایالت در امریکا از نظر هزینه ی مدارس فرق میکنه ؟ این هزینه چه مبلغیه ؟ آیا به مدارس غیر انتفاعی خودمون در تهران از احاظ هزینه می رسه ؟
با تشکر

مدارس 3 نوع هستند: یا public هستند که رایگان است، یا public charter است که پول کمی میگیرند( نه برای ثبت نام)، یا private که رایگان نیست و شهریه دارد.. در لوس آنجلس بسته به مدرسه ، مدارس خصوصی از ماهی 800 دلار شهریه دارد تا 2500 دلار... از چارتری خبر ندارم...
شما میتونید مدرسه دولتی با گرید 9 به بالا پیدا کنید و در همان محدوده مدرسه( بغیر از همان محدوده کد پستی) خانه بگیرید، که هم مدرسه خوبی باشه هم پول نداده باشید...
One day your life will flash before your eyes, make sure it's worth watching.
پاسخ
تشکر کنندگان: mahshad ، maaref ، free_free
با سلام
من دانشجوی مقطع کارشناسی ریاضی محض دانشگاه امیر کبیر هستم و ترم بعد با رشتهی علوم کامپیوتر دو رشته ای می شوم.معدلم هم بالای 17 هستش.
شانس من برای ادامه تحضیل در آمریکا چقدره؟و در کدوم دانشگاه ها می تونم پذیرش بگیرم؟
با تشکر.
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، free_free
(2010-11-21 ساعت 23:04)rezamohamad نوشته:  سلام دوستان من هم اکنون اول دبیرستان هستم و گرین کارت هم دارم به نظر شما کی به امریکا برم؟

به نظر من اگه الان بری بهتره چون اگه بعد دپلم بری ممکنه بخاطره زبان نمرات و... خلاصه مشکلاتی که ممکنه اونجا پیش بیاد دوباره مجبور بشی یکی دو ساله دیگه دوباره درس ها رو بخونی و ممکنه کمی عقب بیفتی
تونل ها نشان می دهند در دل سنگ ها هم میتوان راه ساخت.....

"اینجآ بجز دوری تــو چیزی به مــن نزدیک نیست"
پاسخ
کسانی که از ایران لیسانس دارن برای ادامه تحصیل چه شرایطی رو باید احراز کنن؟
آرزوی من مفید بودن برای مهاجرسراست در صورتی که پرسش و یا مشکلی دارید(هرچندغیرقابل حل) دارید می توانید تا حد توان من روی کمک من حساب کنید...Smile

دستهایی که کمک می کنند پاکتر از دستهایی هستندکه رو به آسمان دعا می کنند(کورش کبیر)
پاسخ
تشکر کنندگان: maxsupermax ، maaref
(2011-03-08 ساعت 01:02)free_free نوشته:  کسانی که از ایران لیسانس دارن برای ادامه تحصیل چه شرایطی رو باید احراز کنن؟

lمن در حد اطلاعاتم بهتون توصیه می کنم اول مدرک و ریز نمراتتون رو ترجمه کنید و با خودتون بیارید و دوم این که در صورتی که زمان دارید برای مدرک تافل و بسته به رشته ای که می خواهید ادامه بدید برای گرفتن مدرک جی مت یا جی آر ای اقدام کنید. چون لازمه ی پذیرش گرفتن از دانشگاه برای مقطع ارشد داشتن این مدارک است.
2010
------------------------------
آموخته ام ... که زندگي دشوار است، اما من از او سخت ترم
پاسخ
تشکر کنندگان: free_free ، maxsupermax ، hamed_gh ، Hossein81 ، seravin ، aNTea ، nima.nabizadeh ، OverLord ، kianoush ، maaref ، abbas_dinari
سلام به همه٬قبل از هر چیزی می خوام از دوستانی تشکر کنم که ما نوجوون ها رو درک می کنند و به ما حق انتخاب می دهند٬زندگی خیلی پیچیدست اینم قبول دارم و اینکه اگه رفتیم امکان داره که از زندگی پرت بشیم و سراغ کار های خلاف و امسال اینها باشیم ولی بزار صادق باشم و می دونم که نباید همه چیزو سر سری گرفت و خلاصه کرد٬من همیشه دوست داشتم آزاد باشم ٬ آزاد فکر کنم ٬ آزاد زندگی کنم ٬ تو کشوری زندگی کنم که به عقاید و افکار و ایده هامون اهمیت بدن و براشون مهم باشه ٬ دوستانی داشته باشم که با بودن در کنار آنها احساس شادی کنم ٬ زندگی کنم برای خودم٬بجنگم برای خودم.دوست داشتم که برای یک لحظه هم شده آزاد باشم

شما از زندگیتون چی می خواین؟اصلا هدفتون از زندگی ۸۰ ساله شایدم ۱۰۰ سالتون چیه؟

اینکه یه زندگی خوبی داشته باشین٬وزندگی خوبی برای خانوادتون فراهم کنین که این چیز ها تو بعضی کشور ها رسیدن بهش خیلی مشکله ٬ چون وجود بعضی از آدم ها هر روز باعث عصبانیت ما می شوند صبح که از خواب بیدار میشیم باید اونارو تحملشون کنیم که این باعث میشه هورمون هامون قاطی کنه و نتونیم درست فکر کنیم استرس هایی که هر روز به سراغمون میان فشار هایی که در بیشتر اوقات باعث میشه از زندگیمون سیر بشیم ٬ و این مشکلات تنها با مهاجرت حل میشه ٬ با مهاجرت زندگی تازه ای رو شروع می کنیم با انسان های تازه ای روبه رو میشیم که ایده ها و افکارمون براشون مهمه دیگه دم به دم هیچکی به اتاقمون نمیاد تا اعصابمونو خرد کنه ٬ می تونی آزاد باشی تو یه شهر بدون آلودگی و سر و صدا

من الان ۱۸ سالمه و برای ادامه تحصیل می خوام برم به کشور دیگه اگه آمریکا نشه کشور های دیگه مثل کانادا٬مالزی٬ایتالیا٬آلمان و... کشور های دیگه که راحت می تونم برای ادامه تحصیل برم و خداروشکر هم هیچ مشکل مالی و یا مخالفت والدین ندارم

همچنین از بعضی از دوستان می خوام که لحن صحبت کردنشونو تغییر بدن چون باعث رنجش دیگران و من میشه

لطفا حدالامکان سعی کنی مارو درک کنید نیاز ما فقط اینه

از دلارام عزیز می خوام که مطالعه اش رو بیشتر کنه و اطلاعات کسب کنه تا وقتی رسید اونجا دیگه مشکلی نداشته باشه٬تو نت اطلاعات خیلی زیادی درباره مهاجرت هست که براش خیلی مفیده که بدون سوال کردن هم میتونه بهشون برسه

پوزش از اینکه زیادی حرف زدم٬من عادت ندارم زیاد بنویسم و بیشتر می خونم ولی الان نیاز داشتم که بنویسم بازم پوزش از همه دوستان فهمیده مهاجرسرا
پاسخ
تشکر کنندگان: sohi ، ParsTrader ، sib 24 ، itzN3gin
از قضا اسم منم دلارام هست:4: ...منتها با این تفاوت که من سال اول دانشگاه هستم رشته حقوق دانشگاه سراسری میخونم و گرین کارتم در اومده تا برای مهاجرت آماده بشم اما چیزی خیلی نظرم رو جلب کرد اینه که دلیل دوستانی که میگن بهتره بعد از لیسانس برین رو کامل متوجه نشدم...من بارها با افرادی صحبت کردم (مخصوصا در رشته خودم )که چون لیسانس از ایران داشتن مشکل بزرگشون پیدا کردن شغل بوده...خیلی دور از ذهن هم نیست که ارجحیت بدن کسانی رو که توی خود اون کشور درس خوندن با افراد دیگه ...فکر کنم اگر این بحث رو بیشتر باز کنین به منم بیشتر کمک کردین .دلایلتون از اینکه افراد به مهاجرات توی سن بالاتر تشویق میکنین چیه؟!...
پاسخ
تشکر کنندگان:
اول سلام به همه دوستان
(همیشه این سایت رو می ...... (خلاصه اولین پست هاست یه جورایی))
دوستان عزیز اینجا آمریکاست یعنی چی یعنی اگه هر رویایی داری . پاشو بیا اینجا ، اما با راهش در مورد کسانی که قصد دارند با ویزا دانشجویی بیان نمیدونم اما برای دوستانی که گرین کارت دارن با 2 هزار تا پاشن بیان اینجا + یه جایی که max 2 ماه اونجا باشن اگه جوون باشی کار هست واست برای ساعتی 8 -10 د لار
کالج هم که ثبت نام کنی بقیه قضایا حله
میتونی برای Fafsa همه اینا اقدام کنی

پاسخ
تشکر کنندگان: Never
سلام
تشکر از اینکه سوالات من رو باسخ میدید.
من در حال حاضر لندن هستم و می خوام برای گرفتن فوق به امریکا بروم ترجیحا mba و با 8 سال سابقه مدیریت در ایران رشته لیسانس من زبان انگلیسی است. در حال حاضر از چند دانشگاه انگلیس بذیرش دارم ولی هدفم ادامه تحصیل در آمریکا و همگام با آن اخذ اقامت آنجا است. اگر ممکنه منو راهنمائی کنید که چگونه از لندن اینکار را انجام دهم و آیا اصلا شانسی دارم؟
با تشکر
مرسده
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
من دانشجوی لیسانسم... دو ترم مونده...یا سه ترم... پیش دانشگاهی ندارم، چون فنی حرفه ای خوندم... با فرض داشتن گرین کارت... اگر اینجا انصراف بدم و بخوام آمریکا از اول بخونم آیا مدرک فوق دیپلم من، به عنوان پیش دانشگاهی قابل قبوله؟ و وام های تحصیلی بهم تعلق میگیره؟ بازپرداخت ان وام ها عموما چجوریه؟ پیشاپیش ممنون از پاسختون...
سفر اول به NYC : ١٢ مي ٢٠١٣
سفر دوم به NYC: ٢٣ دسامبر ٢٠١٣
پاسخ
تشکر کنندگان: Never ، maaref
سلام من پیش تجربی ام.امسال تو کنکور کم کمش هوشبری یا اتاق عمل قبول میشم.عموم کانادا زندگی میکنه ولی دوس ندارم برم پیشش.میخوام تو یه کشور ارزون(غیر از مالزی و عربی ها)ادامه تحصیل بدم.اگه میشه سایت چندتا دانشگاه خوب رو بگید و راهنماییم کنید!
قربون معرفتتون.اگه شما نبودبد ما تو دنیا و آخرت گمراه میشدیم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام

من حدود 6 ماه دیگر می خوام بیام امریکا، ایالت واشنگتن دی سی یا مریلند.
مدرک لیسانس ماشین آلات کشاورزی دارم،ضمنا مدرک درودگری(نجاری) از سازمان فنی و حرفه ای هم دارم.

3تا سوال داشتم از دوستان:1- آیا مدرک من برای کار معتبر است؟اگر نیست چه دوره هایی باید بگذرونم؟
2- امکان تحصیل در رشته نجاری در چه دانشگاه یا کالجی برام امکان پذیره؟
3- موقعیت این رشته از نظر کاری در این ایالت ها چطوره؟
ممنون میشم راهنمایی کنید
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: