کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ادامه تحصیل در آمریکا
می خواستم در مورد تحصیل در دانشکده جان هاپکینز اطلاعات به دست بیارم. چون دوره ی پرشکی تو ایران با خارج از کشور تفاوت داره دقیقا نمی دونم شرایط چه طوریه. میشه راهتمایی کنید؟
پاسخ
تشکر کنندگان: f.r
لینک زیر وب سایت رسمی دانشکده است :

http://www.hopkinsmedicine.org/som/

و این لینک دو شرط مهم برای پذیرش دانشجویان بین المللی را مطرح می کند. یعنی امتحان تافل و یک حساب وثیقه در ایالت مریلند که برای 4 سال 282500 دلار می باشد :

http://www.hopkinsmedicine.org/som/admis...ional.html

Visa Category : F2B
Case Number : ANK2009
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind
برای رفتن با دانشگاه پزشکی اون طور که من شنیدم باید سه سال در کالج درس خوند که لیسانس گرفته بشه. با این حساب باید اول رفت کالج؟ برای کالج هم باید SAT داد؟ انتقال چی؟ دانشجو از خارج چطوری می پذیرن؟ اگه یکی علوم پایه اش رو در ایران گذرونده باشه میتونه بره یا باید از اول شروع کنه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
جای خالی این موضوع به طور کامل حس میشد،امیدوارم که دوستان ساکن ایالت محترم تگزاس برای ما اینور آبی ها راهنمایان خوبی باشند همانطوریکه در باقی موضوعات همیشه سنگ تمام میگذارند.

برای ثبت نام در دانشگاه های دولتی( اگر اشتباه میگم دوستان تصحیح کنند) باید به سایت www.applytexas.org مراجعه کنید،اگر قبلا ثبت نام نکرده باشید باید یک حساب کاربری بسازید و مشخصات عمومی خودتون را وارد کنید. بعد از به روز کردن پروفایل میتونین یک فرم جدید خام را پر بکنید. کسانی که ساکن ایران هستند هم میتونن از این طریق به عنوان دانشجوی بین الملل درخواست بدند. تا اونجایی که من لیست دانشگاه ها را دیدم یک سری از دانشگاه ها نبودن که فکر میکنم خصوصی باشند،مثل rice university در houston و چند تای دیگه. البته لازم به ذکر است که کلیه دانشگاه های سیستم دانشگاه تگزاس و دانشگاه های Texas A&M در این سایت قابل دسترسی هستند. از جمله قابلیت های دیگر سایت این است که شما با یک بار پر کردن فرم های خام می توانید فرم ها بدون پر کردن مجدد برای چند دانشگاه دیگر ارسال کنید.
در آخر هم بعد از پر کردن و تایید اطلاعات به شما،صفحه ای شامل آدرس دانشگاه مورد نظر،هزینه ارسال درخواست و پیغامی مبنی بر اینکه اینکه حداکثر تا 2 روز دیگر درخواست شما به دست دانشگاه مربوطه میرسه نمایش داده میشود.
درکل سایت خوبی است.Big Grin
2 نکته مهم را قراموش کردم!
12! تا زمانی که هزینه را پرداخت نکنید به درخواستتون رسیدگی نمیشه! النته بعضی دانشگاه ها رایگان هستن!
21!بعد از ثبت نام حتما باید یک یا 2 تا دونه essay یا مقاله و انشا براشون بنویسید! 3تا هم شد اشکال نداره،جای دوری نمیره! فوق فوقش میدن دست سبزی فروش سر کوچه Big GrinBig Grin
ما آزموده ایم در این شهر بخت خویش
پاسخ
تشکر کنندگان: gadfly ، soniarazmi ، hamed_gh ، bahraam ، nastaran86 ، hvm ، farzad-it ، sunrise ، OverLord ، یاشار و ماری ، maaref ، free_free ، goody
سلام دوستان
به خاطر نمرات پایین درسی قصد پذیرش در یکی از کالج های آمریکا رو داشتم..که یکی از آشنایان گفتند که به برا کالج ویزا نمیدن.آیا درسته؟
آیا میشه با نمرات بسیار پایین هم پذیرش دانشگاه گرفت؟

ممنون...
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان کسی اطلاعی در مورد کالج نداره؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
بله میشه ویزا گرفت،مخصوصا الان شرایط ویزا برای ایرانی ها بهتر شده،من خودم میخوام از همین طریق اقدام کنم اما با یک گروه تماس گرفتم گفت 5000 دلار میگیره واسه این قضیه که خیلی زور داره حالا خودم دنبالشم یک راهیی پیدا کنم،اگه اطلاعاتی داشتی باهام در تماس باش.
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان یه سوال. گرفتن مدرک A برق در ایران که با دیپلم برق برابر و در 6 ماه داده میشه در پیدا کردن کار مناسب موثر هست یا تاثیر زیادی نداره؟
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref
من معدل پیش دانشگاهی 12.2 هست..البته چند تا درس افتادم که با امتحان مجدد پاسشون کردم
معدل دیپلم .معدل کتبی رو میخوان یا معدل کل رو؟؟
کلاس زبان هم هنوز نرفتم میخوام برم..اگر مدرک تافل هم بگیرم شانس قبولی دارم .؟فرقی هم نمیکنه چه کالج چه دانشگاه

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-06-25 ساعت 11:42)hamedjahanbakhsh نوشته:  من معدل پیش دانشگاهی 12.2 هست..البته چند تا درس افتادم که با امتحان مجدد پاسشون کردم
کلاس زبان هم هنوز نرفتم میخوام برم..اگر مدرک تافل هم بگیرم شانس قبولی دارم .؟فرقی هم نمیکنه چه کالج چه دانشگاه

دوست گرامی در تایپیک ها جستجو کنید بیشتر جواب میگیرید .
موفقیت های بزرگ لازمه اراده ی قوی هستند.!
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader
(2011-06-28 ساعت 18:01)ابی22 نوشته:  
(2011-06-25 ساعت 11:42)hamedjahanbakhsh نوشته:  من معدل پیش دانشگاهی 12.2 هست..البته چند تا درس افتادم که با امتحان مجدد پاسشون کردم

در آمریکا واسه کالج میتونی به راحتی ویزا بگیری ....
سلام
شما الان برای کالج ویزا گرفتید ؟
تا انجا که من می دونم امریکا و کانادا فقط برای تحصلات تکمیلی ویزا می دهند
تازه یکی از دوستانم برای یکی از دانشگاههای امریکا برای دکترا اقدام کرده بود افیسر بهش گفت که دانشگاهت معروف نیست برای همین بهش ویزا ندادند کالج که جای خود داره
لطفا اطلاعات درست بدهید

آن مایه ز دنیا که خوری یا پوشی
معذوری اگر در طلبش میکوشی
باقی همه رایگان نیرزد هشدار
تا عمر گرانبها بدان نفروشی
پاسخ
تشکر کنندگان: ابی22 ، Ali Sepehr
سلام دوستان من در حال حاضر در حال تحصیل در دوم دبیرستان هستم میخواستم بپرسم از الان اقدام میخوام بکنم واسه پذیرشundergraudate
۱. بعده گرفتنه ایلتس و ACT/SAT میشه به راحتی اقدام کرد قبله گرفتن ویزا برای پذیرش
۲.ACT/SAT کدوم یکی بهتره و هر کدوم فقط یک امتحان است

متشکر
پاسخ
تشکر کنندگان:
برای لیسانس معمولا امریکا و کانادا ویزا نمی دهند
هزینه تحصیل ومسکن و.... در امریکا حداقل 40000 دلار سالانه است
برای لیسانس به شما استرالیا و نیوزیلند را پیشنهاد می کنم هزینه تحصیل در این دو کشور هم همین حدود می شود اما خیلی راحت ویزا می دهند اگر حساب بانکی پر پولی داشته باشید
آن مایه ز دنیا که خوری یا پوشی
معذوری اگر در طلبش میکوشی
باقی همه رایگان نیرزد هشدار
تا عمر گرانبها بدان نفروشی
پاسخ
تشکر کنندگان: maxsoulfly ، ابی22 ، Ali Sepehr ، melody.h2011 ، battosai ، logo
(2011-06-28 ساعت 22:29)ashkan58 نوشته:  
(2011-06-28 ساعت 18:01)ابی22 نوشته:  

در آمریکا واسه کالج میتونی به راحتی ویزا بگیری ....
سلام
شما الان برای کالج ویزا گرفتید ؟
تا انجا که من می دونم امریکا و کانادا فقط برای تحصلات تکمیلی ویزا می دهند
تازه یکی از دوستانم برای یکی از دانشگاههای امریکا برای دکترا اقدام کرده بود افیسر بهش گفت که دانشگاهت معروف نیست برای همین بهش ویزا ندادند کالج که جای خود داره
لطفا اطلاعات درست بدهید

درود دوستان ...
مدیر گرامی اشکان جان...
اگه اطلاعات من غلط بود ببخشید... ولی من مطالب رو از خودم در نیاوردم که بنویسم ...
دوستم 1 سال پیش اومد ایران و گفت که شما فقط مدرک تافل داشته باش و برای ویزا اقدام کن که من هم دنبالشم ... و می گفت سعی کن حتی مدرک تافل رو خارج از ایران بگیری بهتره حتی امارت هم نه !!!!!!....
بعدش می گفت که کالج ها و دانشگاه هاشون رتبه های زیادی داره میتونی اقدام کنی .... ( ولی هیچ وقت نگفت که ممکنه آفیسر با ویزای شما مخالفت کنه !!!! *)
ممکنه حرف شما درست باشه ..
اشکال نداره شما ببخشید من ارسال قبلی ویرایش می کنم .
( منبع : دوست سیتیزن در آمریکا
موفقیت های بزرگ لازمه اراده ی قوی هستند.!
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، melody.h2011 ، logo
Smile 
با سلام و خسته نباشید .
به خدا خسته شدم یکی نیست منو درست راهنمایی کنه .
من فوق دیپلم کامپیوتر دارم و می خواهم برای ادامه تحصیل برم خارج از کشور حالا هر کشوری که بشه مهم نیست .
اولویت اولم فرانسه بود بخاطر یک سری مسائل کنسل شد. در حال حاضر خیلی دوست دارم برم آمریکا برای ادامه تحصیل ولی هزینه خیلی بالای داره از نظر شما راهی برای کاهش هزینه در آمریکا وجود داره یا نه
بعد می خواستم ببینم از فوق دیپلم در کشور آمریکا میشه ادامه تحصیل داد . همراه با تحصیل میشه کار هم کرد کار دانشجویی تا چه اندازه کمک حال دانشجو میشه ؟ در ضمن سربازی هم رفتم .
لطفا من رو راهنمایی کنید .
با تشکر فراوان علی خوشکام Wink[/code]
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان