کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
دريافت گرين كارت و سوشال سكيوريتى (Green Card و SSN)
(2014-03-21 ساعت 17:36)mahssa نوشته:  
(2014-03-19 ساعت 22:11)mohsenmb نوشته:  
(2014-03-19 ساعت 20:53)mahssa نوشته:  سلام دوستان ما هنوز داریم دوران سخت انتظار برای کلیر شدن رو طی میکنیم ولی تصمیم گرفتم این صفحات رو بخونم و حالا ی سوالی واسم پیش اومده این ک کلا ssn چی هست؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

مهسا جان امیدوارم زودتر کلیر بشین.ssn مخفف social security number که مثل همون شماره ملی ما توی ایرانه که هرجا میریم ازش به عنوان شناسایی ما در سازمانها و غیره استفاده میشه. یه جورایی بدون این شماره دست و پای شخص بستست. Big Grin

ممنون از پاسختون
میشه بگید از کی باید اقدام کنیم واسش؟ منظورم اینه که باید توی سایت خاصی ثبت نام کنیم یا بعد از رفتن به آ م ر ی ک ا باید اونجا بریم دنبالش؟

نیازی به ثبت نام در سایت نیست و بعد از ورودتون به آمریکا یا به صورت خودکار براتون ارسال میشه و یا با مراجعه به اداره مهاجرت ایالت مورد نظرتون درخواست میدین و براتون ارسال میشه.
مکان مصاحبه: آنکارا---> ایروان ایالت:کالیفرنیا-ارواین
انتخاب صندلی مناسب در هواپیما
سفرنامه ایروان ----- لاتاری از آغاز تا پایان
پاسخ
تشکر کنندگان: ffrfar ، mahssa ، behfaza ، noobnoobi ، mortezass ، h_aghapour
(2014-03-21 ساعت 19:50)mohsenmb نوشته:  
(2014-03-19 ساعت 20:53)mahssa نوشته:  سلام دوستان ما هنوز داریم دوران سخت انتظار برای کلیر شدن رو طی میکنیم ولی تصمیم گرفتم این صفحات رو بخونم و حالا ی سوالی واسم پیش اومده این ک کلا ssn چی هست؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

مهسا جان امیدوارم زودتر کلیر بشین.ssn مخفف social security number که مثل همون شماره ملی ما توی ایرانه که هرجا میریم ازش به عنوان شناسایی ما در سازمانها و غیره استفاده میشه. یه جورایی بدون این شماره دست و پای شخص بستست. Big Grin

ممنون از پاسختون
میشه بگید از کی باید اقدام کنیم واسش؟ منظورم اینه که باید توی سایت خاصی ثبت نام کنیم یا بعد از رفتن به آ م ر ی ک ا باید اونجا بریم دنبالش؟

نیازی به ثبت نام در سایت نیست و بعد از ورودتون به آمریکا یا به صورت خودکار براتون ارسال میشه و یا با مراجعه به اداره مهاجرت ایالت مورد نظرتون درخواست میدین و براتون ارسال میشه.
ba salam,
man 16 ruze ke umadam US ba vojude inke tu form DS230 azam soal shod aya mikhaid SSA baratoon ye SSN saader kone va man javabe bale ro entekhab kardam ... baed 16 ruz raftam social security administration va migan hanuz kasi hatta request SSN baratun nadade va shoma ta 21 ruz az vorudetun ejaze nadarin taghaza konin baraye sodure SSN ... be kodoom department tamas begirim ke peigiri konim chera request nadadan ? ba tashakkor
پاسخ
تشکر کنندگان: alirezass ، behfaza ، noobnoobi
سلام دوستان.
من 7 مارچ از طریق سانفرانسیسکو وارد شدم،ولی هنوز بعد از 24 روز سوشال سکوریتی نیومده.باید اینم بگم که قبلش از طریق فرم DS-230 درخواست داده بودم و چند روز قبل از اومدنم هم اون 165 دلار رو پرداخت کرده بودم.حالا منتظرم اگه تا آخر این هفته نیومد به اداره سوشال مراجعه کنم.
پاسخ
تشکر کنندگان: behfaza ، noobnoobi
سلام یه سوال سوشیال سکوریتی یه چیزیه مثه شماره ملیمون تو ایران!!!!؟؟؟؟
کسی هست مرحله به مرحله از ورودش به خاک آمریکارو بنویسه؟؟؟
وقتی لبخند دیگران در گرو شکست توست..
برخیز تا بگریند...
"کوروش کبیر"
پاسخ
تشکر کنندگان: behfaza ، noobnoobi ، Farshid22 ، AZAR 1335
(2014-03-25 ساعت 01:39)Modekai نوشته:  
(2014-03-21 ساعت 19:50)mohsenmb نوشته:  

ممنون از پاسختون

ba salam,
man 16 ruze ke umadam US ba vojude inke tu form DS230 azam soal shod aya mikhaid SSA baratoon ye SSN saader kone va man javabe bale ro entekhab kardam ... baed 16 ruz raftam social security administration va migan hanuz kasi hatta request SSN baratun nadade va shoma ta 21 ruz az vorudetun ejaze nadarin taghaza konin baraye sodure SSN ... be kodoom department tamas begirim ke peigiri konim chera request nadadan ? ba tashakkor

دوست عزیز من نمیدونم شما کدوم ایالت رفتین ولی تا اونجا که بچه هانوشته بودند نهایتاً یه هفته بعد از ورود درخواست میدادن نه 21 روز. حالا با استناد به حرف دوستان پیشنهاد میکنم به یه اداره سوشال دیگه مراجعه بکنید گویا یه چندتایی هست. موفق باشین وخبرای خوب بدین
مکان مصاحبه: آنکارا---> ایروان ایالت:کالیفرنیا-ارواین
انتخاب صندلی مناسب در هواپیما
سفرنامه ایروان ----- لاتاری از آغاز تا پایان
پاسخ
تشکر کنندگان: mahssa ، behfaza ، noobnoobi
اینجوری که من فهمیدم 3 هفته بعد از ورود به آمریکا ssn واستون میاد اگر نیومد باید بریم و تقاضا بدیم که 1 هفته ای واستون میاد...
البته قوانین ایالت های مختلف باهم فرق میکنه..
من آگوست میام هرکی هر اطلاعاتی داره به من بده لطفا!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
وقتی لبخند دیگران در گرو شکست توست..
برخیز تا بگریند...
"کوروش کبیر"
پاسخ
(2014-04-03 ساعت 19:27)زیبا ح نوشته:  اینجوری که من فهمیدم 3 هفته بعد از ورود به آمریکا ssn واستون میاد اگر نیومد باید بریم و تقاضا بدیم که 1 هفته ای واستون میاد...
البته قوانین ایالت های مختلف باهم فرق میکنه..
من آگوست میام هرکی هر اطلاعاتی داره به من بده لطفا!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
توی برگه ای که سفارت داده اینجور نوشته که اگه از طریق فرم درخواست دادید باید 3 هفته صبر کنید و اگه نیومد با ما تماس بگیرید.متاسفانه شماره ای که دادن پاسخگو نیستند بنابراین باید حضوری رفت.نمیدونم ولی فکر کنم یک مقدار شانس هم مهم باشه چون خیلی ها بعد نهایتا 10 روز واسشون اومده.متاسفانه تا کارتت نیاد هیچ کاری نمیشه کرد.سوشال سکوریتی چیزی مثل شماره ملی خودمونه با این تفاوت که به هیچ عنوان نباید در اختیار افراد عادی غیر خود شخص قرار بگیره.حتی توی سایت خودشون خوندم که توی کیفتون هم قرار ندید و در جای امنی در خانه نگهداری کنید چون انگار باهاش میشه به حساب های بانکی هم دسترسی پیدا کرد
پاسخ
تشکر کنندگان: mohsenmb ، behfaza ، noobnoobi
امروز دقیقا بعد از 1 ماه از ورودم رفتم اداره سوشال.بعد از کلی توی صف بودن و سوال و جواب مرده بهم یه برگه داد که تا 2 هفته دیگه میاد در خونه.الکی یک ماه علاف بودم.پس نتیجه اخلاقی اینکه به علامت زدن درخواست سوشال در فرمی که به سفارت میدین دلتون رو خوش نکنید.حالا 2 هفته صبر کنم ببینم میاد یا نه.
پاسخ
تشکر کنندگان: mohsenmb ، behfaza ، Aries_son ، noobnoobi ، Farshid22
امروز بعد از 1 هفته که به اداره مراجعه کردم سوشال سکوریتی به دستم رسید.
پاسخ
تشکر کنندگان: shoshina ، behfaza ، Aries_son ، noobnoobi ، Farshid22
کسی اطلاع داره یک دانشجو که هنوز کار هم نداره چطور میتونه ssn بگیره؟ برای پیدا کردن کار به آن نیاز داره!!
F4 /مصاحبه :دسامبر 2013 در ابوظبی . بعد 6 ماه یک ایمیل زدم و  اثر داشت!!!Smile
بعد از مدیکال مجدد  در تاریخ 10 جولای گرفتن پاسپورتها همراه با ویزا از سفارت.
فعلا اقامت در شارلوت/کارولینای شمالی.
پاسخ
سلام
من يك هفتس كه اومدم سان فرانسيسكو، هنوز هيچى برام پست نشده، بنظرتون ايا بايد به جايى مراجعه كنم؟
سوال بعديم اينه كه برنامه برگشت من به ايران يه ماهه بود كه يه هفته ازش گذشته، ايا اگه تو اين مدت گرين كارت و بقيه مداركم نيومد، اگه برگردم ايران و مداركم وقتى اومد برام بيارن مشكلى پيش نمياد؟
ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: shadi79 ، noobnoobi ، Reza20002 ، قصه گو
(2014-04-24 ساعت 05:37)Rambod نوشته:  سلام
من يك هفتس كه اومدم سان فرانسيسكو، هنوز هيچى برام پست نشده، بنظرتون ايا بايد به جايى مراجعه كنم؟
سوال بعديم اينه كه برنامه برگشت من به ايران يه ماهه بود كه يه هفته ازش گذشته، ايا اگه تو اين مدت گرين كارت و بقيه مداركم نيومد، اگه برگردم ايران و مداركم وقتى اومد برام بيارن مشكلى پيش نمياد؟
ممنون
خیر مشکلی نداره.
شماره کیس :2014AS55XX/سفارت:ایروان/1 نفر
رؤيت قبولی :May 1/ ارسال فرمها:4 July/تایید: 12 July
کارنت : March 7/نامه دوم:18 March
دریافت ویزا: 7 May یه ضرب
ورود به آمریکا: 10 May
ساکن در دالاس
قسمت اول سفرنامه
پاسخ
تشکر کنندگان: mohsenmb ، Reza20002 ، romance33 ، قصه گو
با سلام. من همراه خانواده با ويزاي توريستى وارد آمريكا شديم. و مراحل گرفتن گرين كارتو طي مىكنيم كه مدتي طول خواهد كشىد، آىا در شرايط فعلي ميتوان سوشيال سكوريتي داشت، و بدون آن آيا ميشود كار كرد يا نه. متشكرم
پاسخ
تشکر کنندگان: Daneshjo
باسلام
لطفا می شود توضیح دهید که چگونه بعد از ورود به آمریکا و اجاره کردن خونه، آدرس های مربوط به ارسال سوشیال کارت و گرین کارت و... را به صورت حضوری یا آنلاین تغییر بدهیم؟ (من در هنگام ورود به آمریکا در فرودگاه آدرس ارسال ارسال سوشیال کارت و گرین کارت و... تغییر دادم و حال با توجه به اینکه خونه ای را اجاره کردم می خواهم سوشیال کارت و گرین کارت و... به این آدرسم ارسال شود.) باتشکر
خدایا سرنوشت مرا خیر بنویس، تقدیری مبارک تا هر چه را که تو دیر می خواهی، زود نخواهم و هر چه را که تو زود می خواهی، دیر نخواهم. "معلم شهید انقلاب، زنده یاد دکتر علی شریعتی"
پاسخ
تشکر کنندگان: قصه گو
باسلام
لطفا می شود توضیح دهید که چگونه بعد از ورود به آمریکا و اجاره کردن خونه، آدرس های مربوط به ارسال سوشیال کارت و گرین کارت و... را به صورت حضوری یا آنلاین تغییر بدهیم؟ (من در هنگام ورود به آمریکا در فرودگاه آدرس ارسال ارسال سوشیال کارت و گرین کارت و... تغییر دادم و حال با توجه به اینکه خونه ای را اجاره کردم می خواهم سوشیال کارت و گرین کارت و... به این آدرسم ارسال شود.) باتشکر
خدایا سرنوشت مرا خیر بنویس، تقدیری مبارک تا هر چه را که تو دیر می خواهی، زود نخواهم و هر چه را که تو زود می خواهی، دیر نخواهم. "معلم شهید انقلاب، زنده یاد دکتر علی شریعتی"
پاسخ
تشکر کنندگان: Daneshjo

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان