کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
دريافت گرين كارت و سوشال سكيوريتى (Green Card و SSN)
من سه هفته پیش که اومدم توی سایت https://elis.uscis.dhs.gov ثبت نام کردم و پول گرین کارت رو دادم حالا که اومدم اکانت چک کنم میزنه
We are sorry, this page is currently unavailable to this account. حالا چطوری ردیابی کنم پروسه گرین کارتمو؟
[font=Courier]شماره کیس : 2014AS0004XXX , تاریخ رویت قبولی:1 MAY , کنسولگری: ابو ظبی , تعداد افراد منظور در کیس : ۲ نفر , ارسال فرمها :August 21. 2013 , تایید مدارک :2013 ,30 August , کارنت شدن کیس : February 6.2014 , روز مصاحبه :22 April , دریافت ویزا :24 April یک ضرب , ورود به آمریکا: ۸ جولای ۲۰۱۴ , مقصد : تگزاس[/font]

پاسخ
تشکر کنندگان: pari pariaaa ، قصه گو ، mpas89
با سلام من وقتی وارد شدم مهر ورود روی پاسپورتم نخورد و مشکلات زیادی واسم پیش اومد(بخاطر همون مهر)
حال میشه لطفا کمک کنید و به من بگید که کجا باید برم تا برام مهر رو بزنن؟
(مهر نزدن آفیسر از روی حواس پرتی بود)
پاسخ
تشکر کنندگان: قصه گو ، moqadam ، alirezass ، alitab
ﻣﻦ 3ﻣﺎﻩ ﻭﺍﺭﺩ ﺍﻣﺮﻳﻜﺎ ﺷﺪﻡ ﺗﻮ ﺍﻭﺭﻧﺞ ﻛﺎﻧﺘﻲ ﺯﻧﺪﻛﻲ ﻣﻴﻜﻨﻢ ﺑﺮﻧﺪﻩ ﻟﺎﺗﺎﺭﻱ ﺷﺪﻡ ﻭﻟﻲ ﻣﻦ ﻧﻪ ﻫﻨﻮﺯ ﻛﺮﻳﻦ ﻛﺎﺗﻤﻮ ﻛﺮﻓﺘﻢ ﻭﻧﻪ ﺳﻮﻳﺸﺎﻟﻤﻮ ﺑﺎﻳﺪﺟﻴﻜﺎﺭﻛﻨﻢ ﻣﻤﻨﻮﻥ ﻣﻴﺸﻢ ﻛﺴﻲ ﺭﺍﻫﻨﻤﺎﻳﻴﻢ كنه
پاسخ
تشکر کنندگان: shadi79
(2014-08-12 ساعت 02:59)ﻛﺒﺮﻱ نوشته:  ﻣﻦ 3ﻣﺎﻩ ﻭﺍﺭﺩ ﺍﻣﺮﻳﻜﺎ ﺷﺪﻡ ﺗﻮ ﺍﻭﺭﻧﺞ ﻛﺎﻧﺘﻲ ﺯﻧﺪﻛﻲ ﻣﻴﻜﻨﻢ ﺑﺮﻧﺪﻩ ﻟﺎﺗﺎﺭﻱ ﺷﺪﻡ ﻭﻟﻲ ﻣﻦ ﻧﻪ ﻫﻨﻮﺯ ﻛﺮﻳﻦ ﻛﺎﺗﻤﻮ ﻛﺮﻓﺘﻢ ﻭﻧﻪ ﺳﻮﻳﺸﺎﻟﻤﻮ ﺑﺎﻳﺪﺟﻴﻜﺎﺭﻛﻨﻢ ﻣﻤﻨﻮﻥ ﻣﻴﺸﻢ ﻛﺴﻲ ﺭﺍﻫﻨﻤﺎﻳﻴﻢ كنه

بهتره به اداره ایمیگریشن زنگ بزنین و برای سوشال سکوریتی هم به نزدیکتری آفیس موجود در منطقه یک سرس بزنید.
برای اطلاع از تلفن و آدرس در اینترنت جستجو کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان من چون سفر اول مدت کوتاهی اونجا هستم می خواستم بدونم تو شهر لس انجلس کدوم اداره سوشیال بعد از ورود میشه مراجعه کرد که کار رو زودتر تو پروسه بندازه کسی تجربه ای داره
**29:CN
آنکارا- - -ایروان 4wژانویه برگه آبی---11جون ---11جولای دریافت ویزا...ورود به امریکا 1اکتبرلس آنجلس سوشیال 5روز بعد از ورود وگرین کارت 3ماه ونیم بعد از ورود
up6feb 5marSmileSmile

پاسخ
تشکر کنندگان: mohsenmb
یعنی کسی بد شانس تر از ما توی سوشال اگه هست به ما معرفی کنه....
ما وقتی اومدیم برا سوشال رفتیم که آفیسر گفت الا و بلا باید 3 هفته از اومدنتون بگذره تا اگه نیومد اپلای کنید...ما هم 3 هفته دردناک رو طی کردیم بعد رفتیم فرم پر کردیم گفت تا 4 هفته می یاد...حالا بماند که با چه بدبختی با بچه چند روز بعد رفتیم گفت هنوز شمارتون نیامده....ما هم گفتیم صبر کنیم....اما الان 4 هفته گذشته و هنوز نیومده ....رفتیم اداره سوشال میگه از اداره صدور ویزا هنوز مدارکتون نرسیده برید اونجا ببینید مشکل کجاست!!!!! این در حالیه که سوشال دخترمون اومده....

واقعا داریم دیوونه می شیم.....تازه اونجا هم برا 2 هفته دیگه نوبت دادن که تازه بریم ببینیم مشکل چیه؟

یعنی از آمریکا متنفر شدما.....
کیس نامبر همسر **2014AS000031 -تعداد افراد کیس 3 نفر-مصاحبه 18Feb-انکارا visa 18 apr
مقصد سانفرانسیسکو
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-09-10 ساعت 04:02)rastashah نوشته:  یعنی کسی بد شانس تر از ما توی سوشال اگه هست به ما معرفی کنه....
ما وقتی اومدیم برا سوشال رفتیم که آفیسر گفت الا و بلا باید 3 هفته از اومدنتون بگذره تا اگه نیومد اپلای کنید...ما هم 3 هفته دردناک رو طی کردیم بعد رفتیم فرم پر کردیم گفت تا 4 هفته می یاد...حالا بماند که با چه بدبختی با بچه چند روز بعد رفتیم گفت هنوز شمارتون نیامده....ما هم گفتیم صبر کنیم....اما الان 4 هفته گذشته و هنوز نیومده ....رفتیم اداره سوشال میگه از اداره صدور ویزا هنوز مدارکتون نرسیده برید اونجا ببینید مشکل کجاست!!!!! این در حالیه که سوشال دخترمون اومده....

واقعا داریم دیوونه می شیم.....تازه اونجا هم برا 2 هفته دیگه نوبت دادن که تازه بریم ببینیم مشکل چیه؟

سلام ، من هم برای سوشیال اقدام کردم و الان در هفته چهارم هستم و منتظر. کارمند سوشیال بما گفت 2 تا 3 هفته طول میکشه که کارتتون بیاد گفتم چرا اینقدر دیر گفتش برای اینکه کارتتون جدیده باید بررسی بشه. روز جمعه گذشته به سوشیال زنگ زدم گفت در وضعیت pending میباشه و ما هم منتظریم هوم سکیوریتی به ما جواب بده.... حالا که منتظرم
ممکنه اگر رفتید اداره ویزا و جوابی ازشون گرفتید به من هم بگید چی شد. ممنون و موفق باشید دوست عزیز
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-09-23 ساعت 01:16)anastazy نوشته:  
(2014-09-10 ساعت 04:02)rastashah نوشته:  یعنی کسی بد شانس تر از ما توی سوشال اگه هست به ما معرفی کنه....

سلام ، من هم برای سوشیال اقدام کردم و الان در هفته چهارم هستم و منتظر. کارمند سوشیال بما گفت 2 تا 3 هفته طول میکشه که کارتتون بیاد گفتم چرا اینقدر دیر گفتش برای اینکه کارتتون جدیده باید بررسی بشه. روز جمعه گذشته به سوشیال زنگ زدم گفت در وضعیت pending میباشه و ما هم منتظریم هوم سکیوریتی به ما جواب بده.... حالا که منتظرم
ممکنه اگر رفتید اداره ویزا و جوابی ازشون گرفتید به من هم بگید چی شد. ممنون و موفق باشید دوست عزیز

بله امروز رفتیم اداره مهاجرت و گفتند هیچ مشکلی نیست و برید اداره سوشال و ببینید مشکل از کجاست...با امروز دقیقا 6 هفته است که از درخواستمون گذشته و هنوز خبری از سوشال نیست....
میشه بپرسم شما از کدوم ایالت اقدام کردید؟
کیس نامبر همسر **2014AS000031 -تعداد افراد کیس 3 نفر-مصاحبه 18Feb-انکارا visa 18 apr
مقصد سانفرانسیسکو
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-09-23 ساعت 05:29)rastashah نوشته:  
(2014-09-23 ساعت 01:16)anastazy نوشته:  

بله امروز رفتیم اداره مهاجرت و گفتند هیچ مشکلی نیست و برید اداره سوشال و ببینید مشکل از کجاست...با امروز دقیقا 6 هفته است که از درخواستمون گذشته و هنوز خبری از سوشال نیست....
میشه بپرسم شما از کدوم ایالت اقدام کردید؟

من ایالت ویرجینای غربی هستم و هنوز هم که خبری نیست اگر تا اواسط هفته اینده خبری نشه میرم حضوری ببینم مشکل چیه ....
یه سوال : شما وقتی به اداره مهاجرت مراجعه کردید چطوری کیستون رو پیگیری کردید ؟ سوشیال به شما کیس نامبری داد یا ...؟!!!!!!
شما رفتید دوباره اداره سوشیال ببیند جریان چیه ؟ ممنون میشم اگر من رو هم در جریان بگذارید چون به نظر میرسه هر دومون تقریبا یه مشکل رو داریم . ممنو ن و امیدوارم که خبر خوبی ازشون بگیرید.
پاسخ
تشکر کنندگان:
ما دو روز بعد از رسیدنمون رفتیم اداره سوشال گفتن تو ابوظبی برای گرفتن سوشال اقدام شده. اما ما اونجا فرمی پر نکردیم ولی کسی که مصاحبه میکرد چند تا سوال پرسید و اثر انگشتمون رو گرفت. نکنه اداره سوشال اشتباه کرده باشه؟
2014AS18XX // ﺗﻌﺪﺍﺩ 2 ﻧﻔﺮ //
مصاحبه ﺍﺑﻮﻇﺒﯽ
تاریخ 18 دسامبر
// کلیرنس
آپدیت سیس 20 دسامبر/
آپدیت سیس 10 فوریه
آپدیت سیس 29 می
کلیر 1 جون
ویزا 12 جون
به خدا اعتماد دارم
کارساز ما به فکر کار ماست فکر ما در کار ما آزار ماست
پاسخ
تشکر کنندگان: Daneshjo
(2014-06-20 ساعت 09:50)سپيده ١٣٥٤ نوشته:  با سلام. من همراه خانواده با ويزاي توريستى وارد آمريكا شديم. و مراحل گرفتن گرين كارتو طي مىكنيم كه مدتي طول خواهد كشىد، آىا در شرايط فعلي ميتوان سوشيال سكوريتي داشت، و بدون آن آيا ميشود كار كرد يا نه. متشكرم

درود، من منظور شما را به درستی متوجه نشدم. به چه شکلی شما با ویزای توریستی در حال دریافت گرین کارت هستید؟؟
If you want something in your life you've never had
you'll have to do something, you've never done

پاسخ
سلام

ما یک روز بعد از رسیدن به امریکا به نزدیکترین اداره سوشال سکیوریتی رفتیم و با پر کردن یک فرم تقاضای سوشیال نامبر کردیم و بعد از یک هفته سوشال هامون به آدرسی که داده بودیم پست شد.
درسته که پروسه شما به محض ورود به امریکا فعال میشه ولی امکان تاخیر وچود داره و ممکنه دریافت سوشال نامبرتون زمانبر بشه ... بشدت توصیه میکنم که حتما پس از ورود به اداره سوشال یه سر بزنید.
2014AS5XX (همسر) 2نفر | قبولی: 1 May | تکمیل فرم: 3 July (ایمیل) | کارنت: 13 Aug | نامه دوم: 14 Sep | مصاحبه: 21 Nov (آنکارا) | کلیر: 13 Jun بعد از 204 روز انتظار
آپدیت ها: Jun 13 - Jun 12 - Jun 9 - Jun 4 - May 28 - Des 6 - Nov 25 | دریافت ویزا: 8 Jul | ورود به امریکا: Sep 19 | مقصد: Washington, D.C
پاسخ
تشکر کنندگان: Rock ، kiana11 ، Lemony ، behjat ، HERMES7 ، kaamiran ، samane1363 ، Daneshjo
بچه ها سلام سوالی داشتم لطفا راهنمایی فرمایید
وقتی به اداره سو شال رجوع می کنید در فرم ها ادرس می خواهند ، ایا باید ادرس ، همان ادرس ابتدایی که در فرمها برای گرین کارت دادیم باشد یا هر ادرس دیگر می تواند باشد .چون می خواهم چند روزی در هتل باشم وسو شالم را بگیرم ولی گرین کارتم به همان ادرس قبل که دادم برود مشکلی نیست
ممنون از کمکتون
پاسخ
تجربه ثابت کرده امریکا در تغییر آدرس اصلا سریع عمل نمیکنه و با تغییر آدرس دردسر دارید که بلاخره به کدوم میفرستن و هم اینکه پروسه ارسال با تاخیر مواجه میشه و در اکثر مواقع باز به آدرس قبلی ارسال میشه
2014AS5XX (همسر) 2نفر | قبولی: 1 May | تکمیل فرم: 3 July (ایمیل) | کارنت: 13 Aug | نامه دوم: 14 Sep | مصاحبه: 21 Nov (آنکارا) | کلیر: 13 Jun بعد از 204 روز انتظار
آپدیت ها: Jun 13 - Jun 12 - Jun 9 - Jun 4 - May 28 - Des 6 - Nov 25 | دریافت ویزا: 8 Jul | ورود به امریکا: Sep 19 | مقصد: Washington, D.C
پاسخ
تشکر کنندگان: kiana11 ، samane1363 ، Daneshjo
سلام دوستان
یه سوال مهم و فوری دارم ممنون میشم من و راهنمایی بکنید
ما مراحل پرداخت 165 دلار رو انجام دادیم . من و شوهرم . مراحل را به ترتیب جلو رفتیم و دقیقا اسم شوهرم و من کامل save شد و ما پرداخت رو گذاشتیم واسه روز بعد . روز بعد مراحل رو انجام دادیم خود سیستم درست تشخیص داد که ما برای دو نفر باید 330 دلار پرداخت کنیم. ما هم همه اطلاعات یک نفر رو واسه پرداخت زدیم و پرداخت شد . ایمیل پرداخت هم رسید . ولی الان که اکانت رو چک می کنیم فقط اسم شوهرم هست و اسم من کامل پاک شده .
به نظرت باید چیکار کنیم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
الان نمی دونیم باید اکانت را درست کنیم و دوباره پرداخت کنیم ؟ این پول درسته و دیگه نمی خواد پرداخت بشه ؟ راهنمایی کنید ممنون
CN:2014AS000006XX/Yerevan/2person:
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان