کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
دريافت گرين كارت و سوشال سكيوريتى (Green Card و SSN)
(2015-08-20 ساعت 07:23)reza_norouzi نوشته:  
(2015-08-20 ساعت 03:27)سامانتاوآرش نوشته:  سلام
من دو هفته دیگه برای اولین بار میرم آمریکا .دوستان میشه بگید چه مدارکی برای ssn باید ببرم با خودم؟
شاید این تاپیک جاش نباشه اما اگه برای اولین سفر به جز ssn و اگه فرصت شد حساب بانکی کار دیگه ای واجب انجام یشه با مدارکی که لازمه بی زحمت بگید.
مرسی

سلام دوست من
تنها مدرکی که برای گرفتن کارت سوشال لازمه پاسپورتتونه که توسط مامور اداره مهاجرت هنگام ورود مهر خورده. نزدیکترین اداره سوشال رو هم میتونین از گوگل مپ تحت نام social security administration پیدا کنین.
برای حساب بانکی هم شماره سوشال و پاسپورت کافیه.
شاد باشین.

والبته پرو ادرس
Case num:2014as3$$/ ديدن قبولى ١مى/ارسال فرمها ٢٨مى/مصاحبه ٨ اكتبر٢٠١٣/كلير پس از ٢٢٥روز ناقابل ٢١مى ٢٠١٤/تاريخ ورود به امريكا ٢٦سپتامبر٢٠١٤/ساكن مريلند/ssn:بعداز٣روز/گرين كارت بعد از ٢٦روز
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
من برنده لاتاری 2015هستم. 4جولای به امریک ا رفتم. ولی 10 روز بیشتر نمیتونستم بمونم و زود برگشتم ایران. متاسفانه 3ماه بعداز برگشت من آدرس منزل بستگانمون تغییر کرد و به یک ایالت دیگه رفتند الان 4ماه گذشته و گرین کارتم نیومده یا شاید اومده باشه و مستاجر جدید برگردونده به اداره پست. حالا باید از چه راهی پیگیری کنم؟؟ پست؟اداره مهاجرت؟ چطور باید پی برد که برگشت خورده یا نه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام خدمت دوستان عزيز مهاجرسرايي،
مي شه دوستاني که مدت زيادي تو آمريکا بودن، به ما اطلاع رساني کنند:
آيا SSN مانند کارت اقامت و گواهينامه تاريخ انقضاء داره؟ (کارت اقامت و گواهينامه قطعاً تاريخ انقضاء داره و با گواهينامه منقضي اگه رانندگي کني جريمه مي شي، ولي SSN قديمي ما هر چه گشتيم تاريخ انقضاء نداره).
اگر جواب به سوال بالا مثبت باشه، کارت جديد با همان شماره قبلي صادر مي شه، يا کارت کاملاً جديد بايد درخواست و صادر بشه؟
جهت توضيح، کارت اقامت و گواهينامه شوهرم بيش از 10 ساله که منقضي شده، اون که فکر مي کرد، بهش کارت اقامت جديد به همين راحتي صادر بشه، ولي واقعاً اشکش را درآورند و گفتند، همه چيز را بايد از نو شروع کني، ولي اون مي گه کارت سوشال من که سوابق قبلي کاري من داخلش هست، منقضي شدني نيست!!!! من خيلي مطمئن نيستم،
به هر حال ايشون درخواست سوشال نامبر نکرده و با همون سوشال قبلي مي خواد کار پيدا کنه. آيا کارش درسته، يا بايد دوباره منتظر يک سوپريز جديد باشه و دوباره سوشال نامبر درخواست بده.
ببخشيد طولاني شد. ممنون مي شم جواب بدين.
برنده 2015، مقصد هيوستون، ورود ژانویه 2016
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-10-15 ساعت 20:58)Azer نوشته:  با سلام خدمت دوستان عزيز مهاجرسرايي،
مي شه دوستاني که مدت زيادي تو آمريکا بودن، به ما اطلاع رساني کنند:
آيا SSN مانند کارت اقامت و گواهينامه تاريخ انقضاء داره؟ ...

سلام دوست من
کارت SSN تاریخ انقضا نداره. خیالتون راحت باشه.
شاد باشین.
پاسخ
تشکر کنندگان: Azer ، cupcake
سلام
میخوام یه نکته مهم رو برای دوستان تشریح کنم و اونم اینکه افرادی که برای اولین بار با پرواز الاتحاد میخوان وارد آمریکا بشن در ابوظبی کارهای مهاجرتی (شامل کنترل مدارک-تحویل پاکت زرد-انگشت نگاری و ...) توسط آفیسر اداره مهاجرت آمریکا انجام میشه ولی متاسفانه فرم درخواست صدور سوشال به شما ارائه نمیشه و تمام کسانی که کارهای مهاجرتی اونها در ابوظبی انجام میشه بعد از ورود به آمریکا باید به نزدیکترین آفیس سوشال سکیوریتی برن و فرم تقاضای سوشال رو پر کرده و امضا کنن و تحویل کارمند اونجا بدن. ولی افرادی که کارهای مهاجرتی رو در یکی از فرودگاههای آمریکا انجام میدن این فرم توسط آفیسر تحویل شما میشه و شما بعد از پر کردن و امضای اون فرم دیگه بعد از ورود به آمریکا نیازی به مراجعه به اداره سوشال سکیوریتی ندارید و معمولا قبل از 2 هفته کارت سوشال به آدرستون پست میشه.
کیس نامبر: 2015AS4XXX>تعداد اعضای کیس: دو نفر > سفارت: آنکارا که به ابوظبی تغییر دادن> ارسال فرم ها: 30 jun> کارنت: 10 february> مصاحبه : 26 آپریل> خانم یکضرب و من AP > کلیر : 20 سپتامبر
پاسخ
تشکر کنندگان: hasanyri ، farid_nasiri
دوستان ما ۲ سپتامبر وارد آمریکا شدیم و ۲۸ هم خارج شدیم و سوشال ما تا وقتی بودیم که نیومد الان هم هنوز نیومده.
اونجا که بودم تماس گرفتم و گفت که باید منتظر بمونم و بین ۶ تا ۸ هفته ممکنه طول بکشه.
حالا نگرانم که چی شده؟
چطور میتونم پیگیری کنم؟ Sad
شماره کیس: 42XX - رویت قبولی: MAY 03, 2014 - کنسولگری: Armenia - تعداد افراد: 2 - مصاحبه: -March 9 وضعيت: یک نفر گرفته و یک نفر کلیرنس - آپديتهاي سيس: ۲۰ مارچ - ۲ جون همسرم (ap) و ۴ جون خودم (برنده اصلی) - ۲۶ جون هر دو نفر - ۴ آگوست خودم - ۱۲ آگوست خودم - ۱۸ آگوست هر دو - ۲۰ و ۲۱ آپدیت و کلیر ۲۱ آگوست. مقصد: ایتاکا
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-10-23 ساعت 12:01)Marmad نوشته:  دوستان ما ۲ سپتامبر وارد آمریکا شدیم و ۲۸ هم خارج شدیم و سوشال ما تا وقتی بودیم که نیومد الان هم هنوز نیومده.
اونجا که بودم تماس گرفتم و گفت که باید منتظر بمونم و بین ۶ تا ۸ هفته ممکنه طول بکشه.
حالا نگرانم که چی شده؟

سلام دوست من
نگران نباشین. کارت سوشال به همون آدرسی که در فرم درخواست در اداره سوشال نوشتین ارسال میشه.
چون امریکا نیستین باید با همون شماره تلفنی که در فرم هست پیگیری کنین.
شاد باشین.
پاسخ
تشکر کنندگان: Marmad ، Danoosh
سلام دوستان.همسر من ۳هفتست که وارد آمریکا شده ولی خبری از سوشال سکیوریتی نیست.به کجا باید مراجعه کنم؟
ارسال مدارک F2A (همسرم): 4Sep ,2013, رسید مدارک: 9Sep, 2013,  اپرو: 9Oct, 2013 , دریافت کیس نامبر (سفارت ابوظبی): 18Nov, 2013
پرداخت 22Nov, 2013: DS 261 $88  ,پرداخت 230$ :2013, Dec 11, ارسال مدارک: 2013, 19 Dec , تکمیل پرونده: 2014, 27 NVC) Jan). تاریخ مصاحبه 2015, Jun 3 , کلیر 1Sep, 2015Big Grin، تاریخ ویزا 2015, 9Sep
سفرنامه
لیست تمام مدارک ارسالی به USCIS , NVC ,و مدارک مدیکال و روز مصاحبه ویزای ازدواج Interview Questions+

پاسخ
تشکر کنندگان: saboteur ، Marmad ، Danoosh
(2015-10-25 ساعت 09:13)sib 24 نوشته:  سلام دوستان.همسر من ۳هفتست که وارد آمریکا شده ولی خبری از سوشال سکیوریتی نیست.به کجا باید مراجعه کنم؟

یه یکی از ادارات Social Security و درخواست سوشال بدین!
اگر قبلا مراجعه کردین و براتون فرم پر کردن برید و پیگیری کنین اگر نه برید درخواست بدید!
توی گوگل مپ سرچ کنین زیاده اداراتش
کیس نامبر: ***6 | تعداد افراد کیس: 2نفر | ارسال فرمهای اولیه: 23آگوست | سفارت:ابوظبی | کارنت: 11 می | نامه دوم: 20 می | مصاحبه نیمه دوم جولای
پاسخ
تشکر کنندگان: sib 24 ، itex ، Marmad ، nora ، Danoosh
(2015-10-23 ساعت 21:38)reza_norouzi نوشته:  
(2015-10-23 ساعت 12:01)Marmad نوشته:  دوستان ما ۲ سپتامبر وارد آمریکا شدیم و ۲۸ هم خارج شدیم و سوشال ما تا وقتی بودیم که نیومد الان هم هنوز نیومده.
حالا نگرانم که چی شده؟

سلام دوست من
نگران نباشین. کارت سوشال به همون آدرسی که در فرم درخواست در اداره سوشال نوشتین ارسال میشه.
چون آمریکا نیستین باید با همون شماره تلفنی که در فرم هست پیگیری کنین.
شاد باشین.
ممنونم از پاسختون ولی ما فرمی پر نکردیم، مراجعه حضوری هم داشتیم ولی بهمون گفتن که نیازی به پرکردن فرم نیست و خودش به صورت اتوماتیک انجام میشه.
Sad
شماره کیس: 42XX - رویت قبولی: MAY 03, 2014 - کنسولگری: Armenia - تعداد افراد: 2 - مصاحبه: -March 9 وضعيت: یک نفر گرفته و یک نفر کلیرنس - آپديتهاي سيس: ۲۰ مارچ - ۲ جون همسرم (ap) و ۴ جون خودم (برنده اصلی) - ۲۶ جون هر دو نفر - ۴ آگوست خودم - ۱۲ آگوست خودم - ۱۸ آگوست هر دو - ۲۰ و ۲۱ آپدیت و کلیر ۲۱ آگوست. مقصد: ایتاکا
پاسخ
تشکر کنندگان: Danoosh
(2015-10-27 ساعت 02:31)Marmad نوشته:  
(2015-10-23 ساعت 21:38)reza_norouzi نوشته:  
حالا نگرانم که چی شده؟

سلام دوست من
چون آمریکا نیستین باید با همون شماره تلفنی که در فرم هست پیگیری کنین.
شاد باشین.
ممنونم از پاسختون ولی ما فرمی پر نکردیم، مراجعه حضوری هم داشتیم ولی بهمون گفتن که نیازی به پرکردن فرم نیست و خودش به صورت اتوماتیک انجام میشه.
Sad

سلام دوست من
مراحل درخواست شماره سوشال برای هر ایالتی ممکنه یجور باشه.
تو بعضی از ایالتا به صورت اتوماتیک انجام میشه و تو بعضی دیگه باید فرم درخواست پر بشه.
در هر صورت بعد حداقل دو هفته پیگیری کنین. خیلی از دوستان با پیگیری تو زمان کوتاهی شمارشونو دریافت کردن.
شاد باشین.
پاسخ
تشکر کنندگان: Marmad ، Danoosh ، cupcake
با سلام دوستانی که تو نیویورک تشریف دارن لازم بگم که SSN در مدت 5 روز کاری براشون صادر میشه نگران نباشین البته خودشون در موقع ریجستر میگن 14 روزه و ی نامه به عنوان رسید بهتون میده اما خیلی سریع تر از انجه که گفته بودن رسید فقط جهت اطلاع
برنده شده : سال 2015 سفارت مصاحبه شونده : ارمنستان تاریخ مصاحبه : may 2015 ویزای یک ضرب ورود به آمریکا : oct 22 2015 نیویورک
پاسخ
تشکر کنندگان: Danoosh ، reza_norouzi ، cupcake
سلام دوستان . من بعداز سه هفته به اداره ی سوشال در سن دیگو رفتم .
به من گفتن که چون مهاجر جدید هستم ، خود اداره ی مهاجرت برام درخواست میده .
توی سیستم هم چک کرد و گفت فردای روز ورود فایل شده . اما خبری نیست و pending مونده .
گفت اگر دوباره درخواست بدید ، احتمال داره دوتا شماره براتون صادر بشه و گرین کارتتون به مشکل بخوره و دریرتر صادر بشه ( برای خانواده ی من 8 سال پیش همین اتفاق افتاد و شش ماه طول کشید صدور گرین کارت ) در نهایت ، قرار د که تا دو ماه بعد از تاریخ ورود صبر کنم و اگر نیومد ، درخواست بدم .
PD: 22AUG2008 - Category: F2B - ارسال مدارک 04MAY2015 - ارسال دوباره و کسری مدارک 06JUL2015 - مصاحبه:  14Sep2015 - ویزا : یکضرب

همسر: F2A -
PD: April 20 2016 - interview April 2018 - waiting for AP 
لطفا بجای پیام جدا برای تشکر،  از دکمه ی تشکر استفاده بفرمایید  متشکرم
پاسخ
تشکر کنندگان: reza_norouzi ، salar.s
میبینم که در این تاپیک کلا تخته شده اما خب ، برای آیندگان مینویسم .
اگر دوماه از وروردتون گذشت و سوشال نامبر رو نگرفتنید ، به اداره های سوشال سکیوریتی مراجعه کنید و درخواست بدید ، تا دوهفته به دستتون میرسه .
به گفته ی خودشون ، زودتر اقدام نکنید ، چون اگر از طرف اداره ی مهاجرت هم براتون اقدام شده باشه و دوتا شماره به شما بدن ، مشکل بزرگی پیش میاد و گرین کارتتون به تعویق میافته
PD: 22AUG2008 - Category: F2B - ارسال مدارک 04MAY2015 - ارسال دوباره و کسری مدارک 06JUL2015 - مصاحبه:  14Sep2015 - ویزا : یکضرب

همسر: F2A -
PD: April 20 2016 - interview April 2018 - waiting for AP 
لطفا بجای پیام جدا برای تشکر،  از دکمه ی تشکر استفاده بفرمایید  متشکرم
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان

من تازه کلیر شدم و ویزا گرفتم. چطور میشه آدرسی را که در فرمds260 برای ارسال گرین کارت داد عوض کرد و آیا ssn نیز به همان آدرس می آید؟ و برخی از دوستان میگن میشه از ایران زودتر هزینهssn و گرین کارت واریز کرد ک هزودتر انجام بشه؟
و برای کار پیدا کردن و خرید خودرو باید ssn داشت؟
کیس???1 مکان/تاریخ مصاحبهABD/Oct  آپدیت سفارتOct/27-Jan/27  آپدیت سیسDec/27-Jan/14/25/27-Feb/2/9 کلیر Feb/3
ISSUE: Feb/10

با آرزوی موفقیت
سفرنامه من

پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان