کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
دريافت گرين كارت و سوشال سكيوريتى (Green Card و SSN)
(2016-02-14 ساعت 02:08)Norton1 نوشته:  سلام دوستان

من تازه کلیر شدم و ویزا گرفتم. چطور میشه آدرسی را که در فرمds260 برای ارسال گرین کارت داد عوض کرد و آیا ssn نیز به همان آدرس می آید؟ و برخی از دوستان میگن میشه از ایران زودتر هزینهssn و گرین کارت واریز کرد ک هزودتر انجام بشه؟
و برای کار پیدا کردن و خرید خودرو باید ssn داشت؟

سلام دوست عزیز

شما وقتی میخوای وارد امریکا بشی تو هواپیما یک فرم میدن پر کنی
اگر آدرس روی فرم و مدارک گرین کارتت متفاوت باشه افسر اداره مهاجرت ازت میپرسه که کدوم آدرس گرین کارتت رو بفرستن ضمن اینکه یک هزینه 165 دلاری هم برای فرایند صدور و ارسال گرین کارت بعدا باید پرداخت کنید
در مورد سوشال هم اگر در فرم تیک زده باشید که میخواهید همون هفته های اول میرسه به آدرسی که تایید کردی

من الان 3 هفته است وارد شدم سوشالم اومده و 165 تا رو دادم منتظر گرین کارت هستم
کیس من cr1 بود
پاسخ
تشکر کنندگان: Norton1 ، cupcake ، alirezafarhang81
(2016-02-15 ساعت 05:52)sepdar نوشته:  

من تازه کلیر شدم و ویزا گرفتم. چطور میشه آدرسی را که در فرمds260 برای ارسال گرین کارت داد عوض کرد و آیا ssn نیز به همان آدرس می آید؟ و برخی از دوستان میگن میشه از ایران زودتر هزینهssn و گرین کارت واریز کرد ک هزودتر انجام بشه؟

سلام دوست عزیز

شما وقتی میخوای وارد آمریکا بشی تو هواپیما یک فرم میدن پر کنی
اگر آدرس روی فرم و مدارک گرین کارتت متفاوت باشه افسر اداره مهاجرت ازت میپرسه که کدوم آدرس گرین کارتت رو بفرستن ضمن اینکه یک هزینه 165 دلاری هم برای فرایند صدور و ارسال گرین کارت بعدا باید پرداخت کنید
در مورد سوشال هم اگر در فرم تیک زده باشید که میخواهید همون هفته های اول میرسه به آدرسی که تایید کردی

کیس من cr1 بود
ممنون از پاسختون . برای گرین کارت فهمیدم که اگر بخوام آدرس عوض کنم به دومی میاد ولی ssn هم به همون آدرس دوم میاد؟
کیس???1 مکان/تاریخ مصاحبهABD/Oct  آپدیت سفارتOct/27-Jan/27  آپدیت سیسDec/27-Jan/14/25/27-Feb/2/9 کلیر Feb/3
ISSUE: Feb/10

با آرزوی موفقیت
سفرنامه من

پاسخ
تشکر کنندگان: Ali.karimi
لطفا راهنمايي كنيد!!!!!!!!!!
من ١٦٥ دلار رو پرداخت كردم و ادرس گرين كاردم رو منزل دايي دوستم در شرق ا م ر ي ك ا دادم كه معلوم نيست او موقع منزل باشه يا نه، و ممكنه طول بكشه كه پست بشه و به دستم برسه. خودم مي رم غرب. با توجه به اين كه ادارات آنجا در تغيير آدرس سريع نيستند به نظر شما دوستان و كارشناسان آدرس رو تغيير بدم يا خير؟
کیس:2016AS33XX/سفارت:تغییر از آنکارا به ابوظبی/مصاحبه:2016December/ویزا یکضرب

پاسخ
تشکر کنندگان:
درود بر دوستان ارجمند
این پست را برای کسانی که مثل بنده فرزند 13 ساله در آستانه 14 سال دارند ( البته فرزند من یه 20 روزه که 14 سالش تمام شده است )می گذارم چون خیلی مهمه. توجه کنید :
می دانید که تمام افراد زیر 14 سال که گرین کارت دریافت می کنند نه انگشت نگاری میشوند و نه امضا دارند. ولی قانون می گوید که اگر این فرد به سن 14 سال تمام رسید باید اطلاعاتش به روز رسانی شود = انگشت نگاری + امضا و باید از طریق فرم I-90 اقدام و درخواست تعویض گرین کارت را داشته باشد . در کل دو حالت پیش می آید :
1- فرد به سن 14 سال تمام رسیده و گرین کارت تا بعد از 16 سالگی تمام اعتبار دارد .هزینه 85 دلار انگشت نگاری.
2- فرد به سن 14 سالگی تمام رسیده و گرین کارت تا قبل از سن 16 سالگی تمام اعتبار دارد .هزینه ها 360 دلار فایلینگ + 85 دلار انگشت نگاری جمعاً 445 دلار.
مهم : درخواست خود را تا یکماه پس از این تاریخ ثبت کنید در غیر اینصورت گرین کار منقضی می شود و باید برای تعویض دلیل انقضا را در فرم ذکر کنید.
پس دوستانی که فرزند نزدیک به 14 سال دارند به موقع اقدام کنند و دوستانی که از این مهلت گذشته اند هم پیگیری کنند تا مشکلی برایشان پیش نیاید چون پروسه اش زمانبر است .
موفق و تندرست باشید.
2014AS47XX ــ ساکنDFW  
هر وقت خواستی در مورد دیگران قضاوت کنی؛آروم تو دلت بگو: مگه من خودم کیم؟
پاسخ
تشکر کنندگان: ho_tasha ، j.modarres
سلام
لطفن راهنمایی کنید
من ‎165‎ دلارم رو برا یدریافت گرین کارد 2 ما ه پیش پرداخت کردم ولی در ایمیلی که اومده بود ‎receipt number‎ نبود.. این رو باید از کجا بگیرم تا بتونم از وضعیت گرین کاردم خبر پیدا کنم ؟؟؟؟
آیا خیالم راحت باشه که پرداخت شده؟ این هم نوشته اولی ایمیل هست
‎Your payment has been submitted to Pay.gov and the details are below. If you have any questions or you wish to cancel this payment, please contact National Customer Service Center at 800-375-5283.‎
این یعنی پرداخت شده؟؟؟؟لطفن راهنمایی کنید
کیس:2016AS33XX/سفارت:تغییر از آنکارا به ابوظبی/مصاحبه:2016December/ویزا یکضرب

پاسخ
سلام دوستان امیدوارم که خوب باشید ی سوالی داشتم من ۱ ماه و نیم هست که به آمریکا آمدم گرین کارتم اومده اما سوشیال نه آیا سوشیال باید حضوری بعد از دوماه برم بگیرم؟ یا آنلاین فرمی چیزی داره؟ برای شما چند وقت طول کشید تا بیاد؟ ممنون میشم راهنماییم کنید یک دنیا تشکر :-)
F2B
ABD2013XXXX
PD 8/Apr/2008
Welcome letter 4/DEC/2014
Interview letter 16/JUL/2015
Interview 3 Aug
result : AP
آپدیتهای AP در سایت ابوظبی ۴ اگوست و در سایت سیس ۶،13 آگوست،19 فوریه و 21 فوریه
Clear : 21 Feb
۲۸ فوریه : تحویل پاسپورت و ۲۸،۲۹،فوریه آپدیت،۱ مارچ آپدیت و ۲ مارچ ایشود
۳ مارچ : دریافت ویزا
۱۸ مارچ ورود به آمریکا ایالت کارولینای شمالی
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-02-15 ساعت 05:52)sepdar نوشته:  

سلام دوست عزیز

شما وقتی میخوای وارد آمریکا بشی تو هواپیما یک فرم میدن پر کنی

کیس من cr1 بود

چه جالب من متوجه اين موضوع نشده بودم. ممنكنه واضحتر توضيح بديد كدام گزينه را بايد تيك بزنيم تا زمانيكه رسيديم سوشال بياد برامون؟
توي همون فرم آبي رنگ كه توي هواپيما ميدن نوشته يا جايي ديگه؟
منظورتون از فرن كدوم فرم هست؟
پاسخ
تشکر کنندگان: NGNJ ، Ali.karimi
من يك ماه كه امريكا اومدم .١٦٥$گرين كارت رو ‎8feb‎ واريز كردم(بيشتر از دو ماه) الان يك ماه كه اومدم ولي از نامه ولكام و گرين كارت خبري نيست ميخواستم ببينم مي تونم برم ايران بعد با ويزام برگردم يا گرين كارتم اومد بدن يكي بياره يا با ويزاي مهاجرتي نميشه دوباره وارد شم .سوال ديگه هم حتما واسه همه نامه ولكام ميره يعني اول بايد منتظر اون باشم يا ممكنه اون نياد
رسيد نامبر هم ندارم ايميل هم زدم گفتن بايد ١٢٠ روز از ورود به امريكا يا پرداخت پول بگذره و بعد تماس بگيريد .تورو خدا اگه كسي مي دونه منو راهنمايي كنه
مصاحبه :sep 2015 ابوظبي
نتيجه:AP
آپديت 16sep,17sep,16nov,28jan2016,31jan2016:ceac
كلير :31jan2016
پاسخ
سلام به همه دوستان امیدوارم خوب و سلامت باشید،
من بعد از ۲ ماه نیم سوشالم گرفتم.اگر بعد از ۳ هفته ورود به آمریکا کارت سوشیالتون نیومد به نزدیکترین اداره سوشیال منطقتون برین و درخواست کنید ا صفحه پر میکنید مدارک لازم پاسپورت و گرین کارت اگر یکیشو نداشتید هم شاید قبول کنن بستگی به کارمندشون داره و بعد از یک هفته پست میشه براتون.
F2B
ABD2013XXXX
PD 8/Apr/2008
Welcome letter 4/DEC/2014
Interview letter 16/JUL/2015
Interview 3 Aug
result : AP
آپدیتهای AP در سایت ابوظبی ۴ اگوست و در سایت سیس ۶،13 آگوست،19 فوریه و 21 فوریه
Clear : 21 Feb
۲۸ فوریه : تحویل پاسپورت و ۲۸،۲۹،فوریه آپدیت،۱ مارچ آپدیت و ۲ مارچ ایشود
۳ مارچ : دریافت ویزا
۱۸ مارچ ورود به آمریکا ایالت کارولینای شمالی
پاسخ
تشکر کنندگان:
سوشیال من بعد از یک هفته امد امروز بعد از یک ماه ونیم یک سوشیال دیگه با شماره دیگه برام رسیده کسی مورد مشابهی داشته
پاسخ
(2016-06-14 ساعت 10:04)Gem120 نوشته:  سوشیال من بعد از یک هفته امد امروز بعد از یک ماه ونیم یک سوشیال دیگه با شماره دیگه برام رسیده کسی مورد مشابهی داشته

تا حالا همچین موردی ندیدم حتما زنگ بزنید Social Security Administration شهر یا استیتی که توش هستین و بهشون بگید چون این خیلی میتونه دردسر ساز باشه.
اولش سخته اما خودت رو نباز باهاش بجنگ
پاسخ
تشکر کنندگان: Gem120 ، Ali.karimi ، nora
سلام. به دوستان مهاجرسرایی پیشنهاد می‌کنم یه هفته بعد از ورود به آمریکا (زودتر مراجعه نکنید) به اداره سوشال سکیورتی محلشون مراجعه کنند و پی گیر سوشال سکیورتی‌شون بشن. در ایالت تگزاس(شهر آستین) نیاز به پر کردن فرم هست تا پروسه سوشال سکیورتی نامبر فعال بشه تا حداکثر در ده روز کاری سوشال کارت به آدرستون پست بشه. حتما هم رسید رو دریافت کنید تا بتونید پس از ده روز کاری در صورت نرسیدن کارت، پی گیری کنید. متاسفانه اون کاغذی که سفارت ایروان در مورد فعال شدن خودبه خود سوشال و اینکه نیاز به مراجعه به اداره سوشال نیست، (چون در فرم ۲۶۰ بند مربوط به سوشال رو تیک زدیم) اشتباه‌ست.
شماره کیس:2016as2600، ارسال فرم‌ها21مِی، کنسولگری:آنکارا تغییر یافته به ایروان توسط kcc، تعداد افرادِ کیس:1، مصاحبه:اکتبر، آپدیت16اکتبر،9فوریه(ای-‌میل) کلیرنس:3مارچ دریافت ویزا:25 مارچ ورود به آمریکا:20جولای- Austin-TX دریافت گرین کارت 19سپتامبر سفرنامه
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
ممکنه راهنمایی بفرمایید امکان گرفتن سوشیال نامبر برای کسی که با ویزای توریستی وارده شده باشه و بنا به دلایلی نیاز به گرفتنش باشه امکان پذیر میباشد یا نه؟به کجا باید مراجعه کرد و چه مدارکی میخواد؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان من چند وقت دیگه برای اولین بار (مهاجرت خانوادگی) میخوام وارد آمریکا بشم پتیشنرم بهم گفته اگه تونستی از خود فرودگاه برای سشوال سکیوریتی اپلای کن خواستم راهنماییم کنیین ممنون ضمنا ما 3 نفرییم

پاسخ
تشکر کنندگان: elahehmp
(2016-08-13 ساعت 03:58)rezamehrzad نوشته:  سلام. به دوستان مهاجرسرایی پیشنهاد می‌کنم یه هفته بعد از ورود به آمریکا (زودتر مراجعه نکنید) به اداره سوشال سکیورتی محلشون مراجعه کنند و پی گیر سوشال سکیورتی‌شون بشن. در ایالت تگزاس(شهر آستین) نیاز به پر کردن فرم هست تا پروسه سوشال سکیورتی نامبر فعال بشه تا حداکثر در ده روز کاری سوشال کارت به آدرستون پست بشه. حتما هم رسید رو دریافت کنید تا بتونید پس از ده روز کاری در صورت نرسیدن کارت، پی گیری کنید. متاسفانه اون کاغذی که سفارت ایروان در مورد فعال شدن خودبه خود سوشال و اینکه نیاز به مراجعه به اداره سوشال نیست، (چون در فرم ۲۶۰ بند مربوط به سوشال رو تیک زدیم) اشتباه‌ست.

تا اونجايي كه من مي دونم نيازي به مراجعه به اداره سوشيال نيست . سوشيال سكوريتي من دقيقا بعد از پنج روز كاري اومد بدون مراجعه

پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان