کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
تافل و GRE
(2010-07-18 ساعت 19:40)mohsen mirzaei نوشته:  متاسفانه موج تحریم به تافل هم رسید و تا اطلاع ثانوی (22 جولای) از ثبت نام تافل IBT در ایران خبری نیست! Sad
http://www.ets.org/toefl/important_updat...akers_iran

گفتن میخوان زودتر مشکلو حل کنن.! اینطور باشه فکر کنم نوبت گیری حداقل واسه 3-4 ماه دیگه جا بده درسته.؟
Lottery 2010
U.S Citizen
Los Angeles, CA

Nothing is impossible
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، taherifar
(2010-07-18 ساعت 20:14)Hossein81 نوشته:  
(2010-07-18 ساعت 19:40)mohsen mirzaei نوشته:  متاسفانه موج تحریم به تافل هم رسید و تا اطلاع ثانوی (22 جولای) از ثبت نام تافل IBT در ایران خبری نیست! Sad

گفتن میخوان زودتر مشکلو حل کنن.! اینطور باشه فکر کنم نوبت گیری حداقل واسه 3-4 ماه دیگه جا بده درسته.؟

به حرفای سازمان سنجش خیلی نمیشه اعتماد کرد، 3 روز دیگه هم صبر کن ببینیم ETS چی میگه.
سری جدیدی که باز شده بود فقط 2 تا امتحان توی Oct بود که یکی تو تهرانه و اون یکی تو تبریز! این خیلی کمه! تازه همون 2تا هم فقط یه روز باز بودن و میشد ثبت نام کرد و از روز دوم سایت دیگه اجازه ثبت نام نمی‌داد.
من فکر می کنم در صورتی که مشکل حل شه امتحانای بیشتری رو واسه Oct بذارن.
پاسخ
تشکر کنندگان: Hossein81 ، maaref ، taherifar
(2010-07-19 ساعت 16:56)mohsen mirzaei نوشته:  

به حرفای سازمان سنجش خیلی نمیشه اعتماد کرد، 3 روز دیگه هم صبر کن ببینیم ETS چی میگه.
سری جدیدی که باز شده بود فقط 2 تا امتحان توی Oct بود که یکی تو تهرانه و اون یکی تو تبریز! این خیلی کمه! تازه همون 2تا هم فقط یه روز باز بودن و میشد ثبت نام کرد و از روز دوم سایت دیگه اجازه ثبت نام نمی‌داد.

ممنو از راهنماییت
آقا ما که اواسط سپتامبر میخوایم بریم میتونیم ازینجا نوبت بگیریم اونجا امتحان بدیم.؟! یا اینکه Account & voucher رو همونجا اقدام کنیم بگیریم.؟
به نظرت یه کلاس فشرده امیر بهادر الان خوبه یافقط کتابهای رفرنسو ببریم اونجا بخونیم.؟؟ به قول گفتنی به حالت کانفیوز دراومدم.!Wink
Lottery 2010
U.S Citizen
Los Angeles, CA

Nothing is impossible
پاسخ
(2010-07-19 ساعت 21:13)Hossein81 نوشته:  
(2010-07-19 ساعت 16:56)mohsen mirzaei نوشته:  

ممنو از راهنماییت
آقا ما که اواسط سپتامبر میخوایم بریم میتونیم ازینجا نوبت بگیریم اونجا امتحان بدیم.؟! یا اینکه Account & voucher رو همونجا اقدام کنیم بگیریم.؟
به نظرت یه کلاس فشرده امیر بهادر الان خوبه یافقط کتابهای رفرنسو ببریم اونجا بخونیم.؟؟ به قول گفتنی به حالت کانفیوز دراومدم.!Wink

شما می‌تونید از طریق پروفایلی که تو سایت ETS می سازین در هر کشوری که می‌خواین ثبت نام و امتحان بدین. منتها الان چون نمی‌تونید voucher بخرید تنها در صورتی می‌تونید ثبت نام کنید که credit card داشته باشید. پیشنهاد من اینه که اگه از نظر زمانی خیلی در تنگنا نیستید، در آمریکا ثبت نام و امتحان بدید.
تجربه شخصی من میگه که اصل قضیه به خوندن طرف بر‌میگرده ولی کلاس خصوصی واقعا یک مکمل عالیه! من امیر بهادر نرفتم ولی یه کلاس خصوصی 4 نفره میرم واسه 10 جلسه که تا اینجا واقعا از استادم راضی بودم.
به نظر من حتما برو کلاس خصوصی، و به 2 چیز دقت کن:
1. استاد به تافل مسلط باشه و کاملا با آزمون آشنا باشه!
2. به استاد بگو که نمیخوای زبانتو تقویت کنی، می‌خوای تافلو خوب بدی! این 2 تا مساله با هم فرق دارن!
موفق باشیم Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: Hossein81 ، maaref ، sunflower00 ، taherifar ، odiseh
موسسه آمریکایی ای تی اس، (ETS) برگزار کننده آزمون های تحصیلی رسما اعلام کرد که داوطلبان در ایران می توانند برای انجام آزمون های تافل و جی آر ای (GRE) ثبت نام کنند.

این موسسه غیر دولتی پنج شنبه ۷ مرداد (۲۹ ژوئیه) با صدور بیانیه ای اعلام کرد که از "اداره کنترل سرمایه ها" در وزارت خزانه داری آمریکا که بر اجرای تحریم های ایالات متحده نظارت دارد، اجازه دریافت کرده است که ثبت نام برای آزمون های یاد شده را مجددا در ایران آغاز کند.

تافل، آزمون زبان انگلیسی برای کسانی است که انگلیسی زبان مادری آنها نیست و شرکت در آن از پیش‌ شرط ‌های تحصیل در بسیاری از دانشگاه ‌ها و موسسات آموزشی در جهان است.

جی آر ای نیز آزمونی است که دانشجوها در آمریکا پیش از آغاز دوره تحصیلی فوق لیسانس باید در آن شرکت کنند.

ابراهیم خدایی، معاون سازمان سنجش آموزش، پیش از این گفته بود که تعلیق تافل در ایران ارتباط به تشدید تحریم های بین المللی علیه کشورش ندارد. او به موضوع تعلیق آزمون جی آر ای اشاره ای نکرده بود.

این مقام دولت ایران گفته بود: "برگزاری آزمون تافل در ایران به دلیل عدم امکان پرداخت حق وجه ثبت نام، با مشکلاتی روبرو شده است که متقاضیان این آزمون در حال حاضر نمی توانند در داخل، برای شرکت در آزمون اقدام کنند".

موسسه ای تی اس در بیانیه اش اعلام کرده است که علت لغو موقتی تافل محدودیت های مندرج در تحریم های اخیر شورای امنیت سازمان ملل متحد علیه بانک ها و موسسات مالی ایران بود که در مناسبات بانکی این موسسه اختلال ایجاد کرده بود.

به گفته این موسسه، داوطلبان در ایران از این پس می توانند که از طریق سازمان سنجش آموزش یا با استفاده از کارت های بانکی و اعتباری که بانک های تحریم نشده در ایران آن ها را صادر کرده اند، برای آزمون های تافل و جی آر ای ثبت نام کنند.

آقای خدایی هم پنج شنبه در مصاحبه با خبرگزاری مهر گفت: "داوطلبان آزمون تافل می توانند از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور، نسبت به ثبت نام اقدام کنند".

بر اساس اطلاعات موجود در سایت موسسه ای تی اس، بیش از ۷۵۰۰ دانشگاه و موسسه آموزشی و آژانس های کاری در بیش از ۱۳۰ کشور جهان، مدرک تافل را به رسمیت می شناسند و تاکنون بیش از ۲۴ میلیون نفر در جهان در این آزمون شرکت کرده اند.
پاسخ
تشکر کنندگان: Hossein81 ، mohsen mirzaei ، maaref ، Lemony ، dreamer60 ، taherifar
سلام دوستان
یه سوال برام پیش اومده..داشتن نمره تافل و یا آیلتس برای دانشجویان اینترنشنال و دانشجویان مقیم ( یعنی کسانیکه به قانونا اقامت دائم دریافت میکنند و IN-STATE میشونددر حالیکه زبان مادریشان غیر انگلیسی است) برای دانشگاه فرقی دارد یا نه.؟ برای هر دو گروه لازمه و یه سطح نمره مشابه.؟!
ممنون.
Lottery 2010
U.S Citizen
Los Angeles, CA

Nothing is impossible
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، sunflower00 ، taherifar
من این را اطلاع دارم که چنانچه لیسانس داشته باشید و بخواهید برای فوق ادامه تحصیل بدهید تافل پیپر بیس اگر 550 به بالا داشته باشید خوبه براتون و برای مقطع پی اچ دی هم بهتره که بالای 600 نمره باشه .
دریافت گرین کارت لاتاری در سپتامبر 2009
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، sunflower00 ، taherifar
(2010-07-30 ساعت 19:03)کامران توکلی نوشته:  من این را اطلاع دارم که چنانچه لیسانس داشته باشید و بخواهید برای فوق ادامه تحصیل بدهید تافل پیپر بیس اگر 550 به بالا داشته باشید خوبه براتون و برای مقطع پی اچ دی هم بهتره که بالای 600 نمره باشه .
ممنون
من میخوام iBT امتحان بدم که دیگه گیر speaking هم ندن.
فکر کنم در هر حالت مفید باشه و کمک کنه واسه پذیرش.
مخصوصا کسیکه بخواد یه رشته جدید غیر از رشته خودشو در ایران از لیسانس شروع کنه بیاد بالا.
Lottery 2010
U.S Citizen
Los Angeles, CA

Nothing is impossible
پاسخ
تا اون جایی که یادم میاد تا پارسال که پی بی تی اسپیکینگ نداشت و ای بی تی اینترویو داشت اینو بازم تحقیق کن .اگه میخوای ریلکس باشه پی بی تی رو پیشنهاد میکنم براتون.............
چون پارسال که من پی بی تی دادم بدون اسپیکینگ بود
دریافت گرین کارت لاتاری در سپتامبر 2009
پاسخ
تشکر کنندگان: Hossein81 ، maaref ، Lemony ، taherifar
Internet Based TOEFL - iBT

منابع اعلام شدن برای این امتحان به صورت زیر است، از دوستانیکه تجربه شخصی در این آزمون دارند تقاضا میشود منابع و نحوه مطالعه خود را به همراه نمره کسب شده در این تاپیک اعلام فرمایند.

• ETS Official Guide to iBT TOEFL
• Barron's How to Prepare for the TOEFL
• Longman TOEFL iBT
• (Essential Words for the Toefl(Barron's
• TOEFL Vocabulary Test
• Power 3000 TOEFL Test CDROM Grammar Review
• TOEFL e-Books
• KAPLAN Internet-Based TOEFL
• Cambridge Preparation for the TOEFL
• Focus On Grammar
• Essential Grammar in Use Study Guide
• Useful English Learning e-Books
• TOEFL Exams 1995-2005
• TOEFL POWER PREP
• The Heinemann TOEFL Preparation Course
Lottery 2010
U.S Citizen
Los Angeles, CA

Nothing is impossible
پاسخ
تشکر کنندگان: WIKIMAN ، mohsen mirzaei ، Spiritual ، بنيتا ، maaref ، Lemony ، odiseh ، sunflower00 ، taherifar
(2010-07-30 ساعت 18:18)Hossein81 نوشته:  سلام دوستان
یه سوال برام پیش اومده..داشتن نمره تافل و یا آیلتس برای دانشجویان اینترنشنال و دانشجویان مقیم ( یعنی کسانیکه به قانونا اقامت دائم دریافت میکنند و IN-STATE میشونددر حالیکه زبان مادریشان غیر انگلیسی است) برای دانشگاه فرقی دارد یا نه.؟ برای هر دو گروه لازمه و یه سطح نمره مشابه.؟!
ممنون.

دوست عزیز امتحان زبان (تافل یا ایلتس) برای تمام کسانی که زبان مادری آنها غیر انگلیسی هست الزامیه، مینیمم هم برای هر دو یکسانه. تنها در صورتی که لیسانس رو از دانشگاههای آمریکا گرفته باشید نیازی به آزمون ندارید. (البته این آخری بسته به دانشگاه یه کمی متفاوته)
پاسخ
تشکر کنندگان: Hossein81 ، Hamid55 ، maaref ، sunflower00 ، taherifar
(2010-07-31 ساعت 18:11)Hossein81 نوشته:  Internet Based TOEFL - iBT

منابع اعلام شدن برای این امتحان به صورت زیر است، از دوستانیکه تجربه شخصی در این آزمون دارند تقاضا میشود منابع و نحوه مطالعه خود را به همراه نمره کسب شده در این تاپیک اعلام فرمایند.

• ETS Official Guide to iBT TOEFL
• Barron's How to Prepare for the TOEFL
• Longman TOEFL iBT
• (Essential Words for the Toefl(Barron's
• TOEFL Vocabulary Test
• Power 3000 TOEFL Test CDROM Grammar Review
• TOEFL e-Books
• KAPLAN Internet-Based TOEFL
• Cambridge Preparation for the TOEFL
• Focus On Grammar
• Essential Grammar in Use Study Guide
• Useful English Learning e-Books
• TOEFL Exams 1995-2005
• TOEFL POWER PREP
• The Heinemann TOEFL Preparation Course

از دوستان کسی در این امتحان تجربه یا مورد خاصی مد نظرش نیست.؟؟
Lottery 2010
U.S Citizen
Los Angeles, CA

Nothing is impossible
پاسخ
فکر میکنم توی این تاپیک خوندم برای کسانی که پرمننت رزیدنت هستند معمولا تا دو ماه قبل از شروع ترم میتونن اپلای کنن، از کجا میشه فهمید یک دانشگاه همچین چیزی رو قبول میکنه و دیگه اینکه آیا ترم تابستان میتونه اولین ترم یک دانشجو باشه؟ چون یک سری دانشگاهها ارائه داده بودند////
پاسخ
(2011-01-20 ساعت 00:48)hana نوشته:  فکر میکنم توی این تاپیک خوندم برای کسانی که پرمننت رزیدنت هستند معمولا تا دو ماه قبل از شروع ترم میتونن اپلای کنن، از کجا میشه فهمید یک دانشگاه همچین چیزی رو قبول میکنه و دیگه اینکه آیا ترم تابستان میتونه اولین ترم یک دانشجو باشه؟ چون یک سری دانشگاهها ارائه داده بودند////
من چنین چیزی رو رد میکنم . هر دانشگاهی برای خودش یک ددلاینی داره که حتی اگه سیتی زن هم باشید فرقی نمیکنه. به صورت معمول دانشگاهها بیشترین دانشجویان خود رو در ترم پاییز میگیرند که معمولا ددلاینش
(مهلت ثبت نام)دسامبر سال قبل یا فوقش فوریه همان سال تموم میشه. ترم بهار هم بعضی رشته ها ارائه داده میشوند که معمولا دد لاینش حول و حوش سپتامبره. البته ددلاین رو باید حتما در سایت دانشگاه چک کنید چون هر کدوم ددلاین مخصوص به خود رو دارند ولی تقریبا در همین ماههاست که گفتم . البته اینها بیشتر برای اپلای فوق لیسانس است در مورد لیسانس گویا ابتدا باید به کالج برید و بعد وارد دانشگاه شوید. ترم تابستون هم معمولا دانشجوی جدید نمیگیرند همون دانشجوهای خودشون هستند.
حنا جان بهتره اون پستی که چنین چیزی رو گفته پیدا کنی و از خودش بپرسی شاید صاحب پست یک موارد استثنایی پیدا کرده یا در شهر خاصی اینطور بوده.

برنده لاتاری ۲۰۰۹. ساکن لس انجلس.

وبلاگ: https://rasaraplanet.wordpress.com سیاره راساراسا
پاسخ
تشکر کنندگان: babakped ، Hossein81 ، maaref ، Lemony ، taherifar
(2011-06-17 ساعت 22:13)saeedproo نوشته:  دوستان اگه کسی لیسانسش رو توی دانشگاه امریکایی بگیره برای فوق لیسانس GRE نیازه ؟

بله باز هم نیاز است . اکثر دانشگاههای معتبر نمره gre رو اجباری میدونند و این ربطی به مدرک لیسانستون نخواهد داشت.
موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: gadfly ، behzadb57 ، mml ، gbtm ، ali234 ، sunflower00 ، taherifar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان