کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
رفت و آمد به آمریکا
(2011-03-29 ساعت 20:56)sib 24 نوشته:  
(2011-03-29 ساعت 09:19)frozen mind نوشته:  [quote='sib 24' pid='100905' dateline='1301367954']
سلام دوستان.اگه بلیط رفت و برگشت داشته باشیم و رفتش به سمت آمریکا رو استفاده کرده باشیم و واسه برگشت به ایران باید چیکار کنیم؟

سلام.منظورم اینه باید جای تماس بگیرم بگم تاریخ برگشتم رو هماهنگ کنن یا تو اینترنت باید قسمت خاصی‌ برم.؟؟چون بلیط رفت و برگشت که از ایران میگیریم برگشتش دست خودم هست که قبل از ۱سال کی‌ می‌خوام برگردم.

لطفا راهنمایی کنید.ممنون

اگر بلیط شما اپن می باشد و تاریخ برگشت مشخص نیست باید از طریق نمایندگی ایرلاین باید یک تاریخ را قبل از اتمام یک سال مشخص و ok نمایید .
الهی به ما آن ده که آن به .
پاسخ
تشکر کنندگان: sib 24 ، mml ، maaref ، Daneshjo
سلام
در مورد رفت و آمد به آمريكا يكي دوتا موضوع رو ديدم گفتم اينجا بگم به درد بقيه هم مي خوره :

1. كساني كه گرين كارت دارن هنگام ورود به آمريكا نيازي به ارائه پاسپورت ندارن و لي بهتره همراهشون باشه يعني همون گرين كارت كافيه (كه ما هي اول پاسپورتو مي ديم!!)
اينم لينكش :
2. در مورد اينكه شش ماه يا يك سال مي توان بيرون از آمريكا بود تا اينجايي كه من ديدم و در قوانين بود اينه كه تا زير يك سال اشكالي ندارد ولي افرادي كه بيش از 6 ماه يا 180 روز بيرون از آمريكا بوده باشند بايد يك بازرسي و پرسش و پاسخ اضافي رو بگذرونن و مثلا بيشتر در مورد اينكه كجا بودن و چكار مي كردن درست مثل اشخاصي كه مقيم نيستن باهاشون رفتار مي شه
اين مطلب تو لينك بالا نوشته شده و به قانون قسمت 1101 اشاره شده كه تو اين لينك اين قانون نشان داده شده

ضمنا آمار ورود و خروج شما از مرز هوايي و آبي را هم دارند اين لينك ولي خروج زميني را ثبت نمي كنند.

نتيجه اينكه اگر مي خواهيد كمترين مشكل را داشته باشيد بايد زير 180 روز به آمريكا برگرديد.
به هر حال اگر به مامور مرزي ثابت بشه كه شما در كشور ديگري مقيم هستيد و قصد اقامت در امريكا رو نداريد ممكنه گرين كارت شمارو بگيره.
چاكريم

شماره کیس : 2010AS00013XXX
کنسولگری:ابوظبي
تاریخ ورود به آمریکا : 20 اگوست 2010
پاسخ
تشکر کنندگان: hamed_gh ، frozen mind ، loveusa2010 ، fgh747 ، parviz ، Linspire ، free_free ، sohi ، US2011 ، mitr.p ، mml ، farzad24 ، abig ، rs232 ، farnaz82 ، maaref ، Pedram.mt ، Nooshin96 ، najibi ، tartar ، mori5050 ، MPU ، saeed5564 ، Daneshjo
دوستان من 28 دی برای اولین بار وارد آمریکا شدم و بلیطم رفت و برگشت بود با تاریخ برگشت 28 بهمن. موقع ورود آفیسر ازم پرسید چرا انقدر زود برمی گردی! که منم گفتم هنوز مدرکم رو نگرفتم و باید برگردم. تو اون یک ماهی که آمریکا بودم 2 بار به هوملند سکیوریتی مراجعه کردم اما متاسفانه گرین کارت به دستم نرسید ولی بهم اطمینان دادن که ویزای توی پاسپورتم همون گرین کارته و اگر چند ماه بیرون باشم برای برگشتم مشکلی پیش نمیاد..
حالا میخوام اواسط خرداد برگردم که تقریبا میشه 110 روز خارج از آمریکا. البته در این مدت گرین کارتم به آدرس پستیم در آمریکا رسیده اما میخوام ببینم بدون گرین کارت مشکلی در بازرسی ها برام پیش نمیاد؟ یعنی با وجود اینکه گرین کارتم صادر شده ویزام هنوز برای ورود معتبره؟
اگر کسی تجربه مشابهی داره بگه لطفا.
شماره کیس: 2010AS00027XXX
کنسولگری: Ankara
مصاحبه: Aug-2-2010
دریافت ویزا:روز مصاحبه
پاسخ
تشکر کنندگان: free_free ، mml ، maaref ، MPU ، Daneshjo
(2011-04-26 ساعت 12:24)yas نوشته:  دوستان من 28 دی برای اولین بار وارد آمریکا شدم و بلیطم رفت و برگشت بود با تاریخ برگشت 28 بهمن. موقع ورود آفیسر ازم پرسید چرا انقدر زود برمی گردی! که منم گفتم هنوز مدرکم رو نگرفتم و باید برگردم. تو اون یک ماهی که آمریکا بودم 2 بار به هوملند سکیوریتی مراجعه کردم اما متاسفانه گرین کارت به دستم نرسید ولی بهم اطمینان دادن که ویزای توی پاسپورتم همون گرین کارته و اگر چند ماه بیرون باشم برای برگشتم مشکلی پیش نمیاد..
حالا میخوام اواسط خرداد برگردم که تقریبا میشه 110 روز خارج از آمریکا. البته در این مدت گرین کارتم به آدرس پستیم در آمریکا رسیده اما میخوام ببینم بدون گرین کارت مشکلی در بازرسی ها برام پیش نمیاد؟ یعنی با وجود اینکه گرین کارتم صادر شده ویزام هنوز برای ورود معتبره؟
با سلام به شما
قاعدتاهیچ مشکلی براتون نباید بوجود بیاد تو این پستهای ارسالی موردی فکر نکنم باشه که مشکل حادی زیر شش ماه براشون پیش امده باشه اگه بود دوستان محبت میکردند ومینوشتندمن هم مث شما روز صد ویازدهم وارد امریکا میشم از طریق نیویورک روز 8 می.منتها با این فرق که من قبلا گرین کارت گرفتم وهمرام هست بعد ازون از طریق همین مهاجرسرا یادآوری کنید تا اگه توضیحی لازم باشه خدمتتون بگم. موفق باشید

شماره کیس:2010AS152**
تاریخ دریافت نامه قبولی: june 2009
کنسولگری:abudhabi
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:july2009 تاریخ کارنت شدن کیس:march2010
تاریخ دریافت نامه دوم:هیچوقت نرسید
تاریخ مصاحبه:may2010
تاریخ دریافت کلیرنس:پس از70روز .دریافت ویزا:5 اوت 2010
پاسخ
تشکر کنندگان: yas ، mml ، maaref ، Daneshjo
(2011-04-26 ساعت 12:24)yas نوشته:  دوستان من 28 دی برای اولین بار وارد آمریکا شدم و بلیطم رفت و برگشت بود با تاریخ برگشت 28 بهمن. موقع ورود آفیسر ازم پرسید چرا انقدر زود برمی گردی! که منم گفتم هنوز مدرکم رو نگرفتم و باید برگردم. تو اون یک ماهی که آمریکا بودم 2 بار به هوملند سکیوریتی مراجعه کردم اما متاسفانه گرین کارت به دستم نرسید ولی بهم اطمینان دادن که ویزای توی پاسپورتم همون گرین کارته و اگر چند ماه بیرون باشم برای برگشتم مشکلی پیش نمیاد..
سلام
ویزا از زمان ورود تا یکسال بصورت مالتی قابل استفاده است و شما هیچ مشکلی برای ورود مجدد نخواهید داشت و زیر 180 روز هیچ مشکلی نیست
اگر هم چیزی پرسیدن بگیم هنوز در حال انتقال هستید

پاسخ
تشکر کنندگان: mitr.p ، mml ، maaref ، Daneshjo
(2011-04-12 ساعت 10:49)farzad101 نوشته:  سلام
در مورد رفت و آمد به آمريكا يكي دوتا موضوع رو ديدم گفتم اينجا بگم به درد بقيه هم مي خوره :

1. كساني كه گرين كارت دارن هنگام ورود به آمريكا نيازي به ارائه پاسپورت ندارن و لي بهتره همراهشون باشه يعني همون گرين كارت كافيه (كه ما هي اول پاسپورتو مي ديم!!)
اينم لينكش :
2. در مورد اينكه شش ماه يا يك سال مي توان بيرون از آمريكا بود تا اينجايي كه من ديدم و در قوانين بود اينه كه تا زير يك سال اشكالي ندارد ولي افرادي كه بيش از 6 ماه يا 180 روز بيرون از آمريكا بوده باشند بايد يك بازرسي و پرسش و پاسخ اضافي رو بگذرونن و مثلا بيشتر در مورد اينكه كجا بودن و چكار مي كردن درست مثل اشخاصي كه مقيم نيستن باهاشون رفتار مي شه
اين مطلب تو لينك بالا نوشته شده و به قانون قسمت 1101 اشاره شده كه تو اين لينك اين قانون نشان داده شده

ضمنا آمار ورود و خروج شما از مرز هوايي و آبي را هم دارند اين لينك ولي خروج زميني را ثبت نمي كنند.

نتيجه اينكه اگر مي خواهيد كمترين مشكل را داشته باشيد بايد زير 180 روز به آمريكا برگرديد.
به هر حال اگر به مامور مرزي ثابت بشه كه شما در كشور ديگري مقيم هستيد و قصد اقامت در امريكا رو نداريد ممكنه گرين كارت شمارو بگيره.
چاكريم

سلام
ضمن تائید موارد بالا این رو هم اضافه کنم که برای دارندگان گرین کارت چیزی بنام پاسپورت سفید هست که اگر بخواهند بیشتر از 1[/u] سال بیرون از امریکا باشند بهتره که اونو تهیه کنند اینجوری دیگه هیچ مشکلی برای گرین کارتشون پیش نمیاد و با خیال راحت به مسافرتشون میرسند.

پاسخ
تشکر کنندگان: US2011 ، mml ، maaref
دوستان یه سوال:
ایا فقط یک بار میشه پاس سفید گرفت یا محدودیت داره؟
ازرهنماییتون ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: mml ، maaref ، Daneshjo
(2011-03-22 ساعت 11:27)farzad-it نوشته:  يکي از آشناهاي ما چون شغلش ايران دبير بيرستان و نميتونه هميشه آمريکا بمونه هر سال فقط 2ماه تابستون ميره آمريکا با همون گرين کارت بدون پاس سفيد و هيچ مشکلي هم براش پيش نيومده

من در پستن یکی از دوستان خوندم که این مسیله 6 ماه و یک سال چیه؟؟
اگر بیشتر از 6 ماه خارج امریکا باشید پروسه سیتیزن شیپی به مشکل میخوره
اگه بیشتر از 1 سال باشید ، گرین کارت به مشکل بر میخوره . و اینکه گرین کارت از تاریخ صدور 10 سال اعتبار داره.
شاید این فامیل شما قصد اقامت نداشته باشه . ولی بعد از 5 سال که بخواد برای سیتیزن شیپی اقدام کنه براش مشکل میشه
(2011-05-12 ساعت 14:42)ا سیا نوشته:  دوستان یه سوال:
ایا فقط یک بار میشه پاس سفید گرفت یا محدودیت داره؟
ازرهنماییتون ممنون

پاس سفید رو میشه چند بار گرفت. حتی در فرم I-131 نوشته که قبلا از پاس سفید استفاده کردید/؟؟
اما در دستورالعملش نوشته که ممکنه برای بار چندم به شما ندند که به نظرم همه اینها منوط به اینه که در دفعات بعدی دلیل قانع کننده ای داشته باشیدکه چرا میخواهید دوباره پاس سفید بگیرید.
فکر میکنم تا 3 بار میدند

پاسخ
تشکر کنندگان: mml ، ا سیا ، maaref ، Rainy ، Daneshjo
دوستان مسله ای که من هنوز درگیرش هستم همین پروسه سیتیزن شیپیه.
میدونم ک برای اقدام به سیتیزن شیپی باید از تاریخ اولیم ورود 5 سال بگذره (حداقل 5 سال کامل و حداکثر 10 سال یک روز کمتر). در این مدت 5 سال باید نصفی رو پر کنیم یه چیزی حدود 30 ماه= 2.5 سال
در زمان درخواست هم در 6 ماه اخر نباید نقل مکان داشته باشیم. یعنی در 6 ماه اخر در یک شهر مستقر باشیم..
تا اینجا درسته که انشا الله....بگید خوب..Cool
در یکی از پست ها(هر چی میگردم پیداش نمیکنم) یکی میگفت در این 5 سال اگر 2 سال اول تق و لق توی امریکا باشی و بعد 3 سال مداوم باشی مشکلی پیش نمیاد ...اما اگر سه سال اول مداوم باشی و بعد 2 سال اخر رو تق و لق باشی ، اون 3 سال اول سوخت میشه . پس بهتره هر کاری میخوای بکنی تو همون 2 سال اول انجام بدی. ...و 3 سال اخر رو محکم بچسبیو پیوسته باشی..

حال سوال من اینه که این 3 سال مداوم یعنی چی؟؟
یعنی حتی 1 ماه هم بیرون نیایم و بطور پیوسته امریکا باشیم؟؟3 سال تمام ؟؟

اگر پاسخ منفیه ، میشه 6 ماه کامل در امریکا باشیم و مثلا 4 ماه ایران (بیشتر از 6 ماه خارج امریکا نباشیم) دوباره بیام امریکا و 6 یا 7 ماه بمونیم .باز مثلا 1 ماهی بریم بیرون....
با این روند ( به شرط اینکه ما بیشتر از 6 ماه از امریکا بیرون نبودیم) در سیتیزت شیپی مشکلی پیش نمیاد؟
------------
مهم تر این که من و همسرم مرداد ماه امسال(اگوست) میریم امریکا تا پاس سفید رو برای محض احتیاط بگیریم . اما شاید بعد 1 سال برگردیم . این پاس سفید توی سیتیزن شدن تاثیر منفی نداره؟؟اخه یکی میگفت از صفر حساب میشه
من که نفهمیدم چی چی از صفر حساب میشه!!!
-------------
دوستام این بحث خیلی گیج کننده و مهم هست.
اگر کسی اطلاعات مفصلی داره لطفا بذاره تا خیال همه راحت بشه
درضمن کیس ما لاتاری هست
پاسخ
تشکر کنندگان: mml ، farzad101 ، maaref
قوانین مربوط به مهاجرت کاملا" معلومه منتها در مورد اجرا مثل سایر قوانین میباشند.بطور مثال خروج ارز همراه مسافر بیش از 5000 دلار مجاز نمی باشد ولی قریب به اتفاق دوستان مبالغ بیشتری رو خارج کردند و به مشکلی نخوردند ولی همیشه این امکان هست که تو فرودگاه با شما بخاطر همراه داشتن ارز بیش از مقدار مجاز برخورد کنند. در مورد اینکه میگن میشه 6ماه به 6ماه اومد و رفت (که این روش رو بعدا" نقد میکنم!) یا اگه بیش از یکسال خارج از آمریکا نباشی مشکلی نداری از لحاظ قانونی آفیسر مهاجرت میتونه اگر احساس کنه شما در آمریکا اقامت ندارید براتون بار اول با نامه تذکر بده و در بار دوم میتونه گرین کارتتان را باطل کننه در این حالت شما یا این تصمیم را میپذیرید که همونجا براتون ویزای شش ماه صادر میکنند واگر اعتراض کنید بهتون با نامه یه تاریخ تعیین میکنند که تو دادگاه حاضر بشید و ثابت کنید که به آمریکا وابستگی دارید (نه اینکه یه تیشرت آمریکا رو بپوشید!!! باید ملکی؛شرکتی...داشته باشید) حتی اگر همه این کارهاهم براتون اتفاق نیوفتاد روز مصاحبه برای سیتیزن شدن ممکنه تاریخهای خروج از آمریکا را چک کنند و براتون مشکل ساز بشه. خلاصه این روش مثل یه قماره.

نمی توانیم کاری بکنیم مرغان غم بالا سرمان پرواز نکنند ولی می توانیم کاری بکنیم که روی سرمان آشیانه نسازند. . .
پاسخ
تشکر کنندگان: amir53 ، gadfly ، Hossein81 ، mitr.p ، mavarfan ، frozen mind ، DLT ، maaref ، najibi ، rira1982 ، gbtm
(2011-05-14 ساعت 17:37)mitr.p نوشته:  دوستان مسله ای که من هنوز درگیرش هستم همین پروسه سیتیزن شیپیه.
میدونم ک برای اقدام به سیتیزن شیپی باید از تاریخ اولیم ورود 5 سال بگذره (حداقل 5 سال کامل و حداکثر 10 سال یک روز کمتر). در این مدت 5 سال باید نصفی رو پر کنیم یه چیزی حدود 30 ماه= 2.5 سال
در زمان درخواست هم در 6 ماه اخر نباید نقل مکان داشته باشیم. یعنی در 6 ماه اخر در یک شهر مستقر باشیم..
تا اینجا درسته که انشا الله....بگید خوب..Cool
در یکی از پست ها(هر چی میگردم پیداش نمیکنم) یکی میگفت در این 5 سال اگر 2 سال اول تق و لق توی امریکا باشی و بعد 3 سال مداوم باشی مشکلی پیش نمیاد ...اما اگر سه سال اول مداوم باشی و بعد 2 سال اخر رو تق و لق باشی ، اون 3 سال اول سوخت میشه . پس بهتره هر کاری میخوای بکنی تو همون 2 سال اول انجام بدی. ...و 3 سال اخر رو محکم بچسبیو پیوسته باشی..

حال سوال من اینه که این 3 سال مداوم یعنی چی؟؟
یعنی حتی 1 ماه هم بیرون نیایم و بطور پیوسته امریکا باشیم؟؟3 سال تمام ؟؟

اگر پاسخ منفیه ، میشه 6 ماه کامل در امریکا باشیم و مثلا 4 ماه ایران (بیشتر از 6 ماه خارج امریکا نباشیم) دوباره بیام امریکا و 6 یا 7 ماه بمونیم .باز مثلا 1 ماهی بریم بیرون....
با این روند ( به شرط اینکه ما بیشتر از 6 ماه از امریکا بیرون نبودیم) در سیتیزت شیپی مشکلی پیش نمیاد؟
------------
مهم تر این که من و همسرم مرداد ماه امسال(اگوست) میریم امریکا تا پاس سفید رو برای محض احتیاط بگیریم . اما شاید بعد 1 سال برگردیم . این پاس سفید توی سیتیزن شدن تاثیر منفی نداره؟؟اخه یکی میگفت از صفر حساب میشه
من که نفهمیدم چی چی از صفر حساب میشه!!!
-------------
دوستام این بحث خیلی گیج کننده و مهم هست.
اگر کسی اطلاعات مفصلی داره لطفا بذاره تا خیال همه راحت بشه
درضمن کیس ما لاتاری هست

در زمانی که شما برای سیتیزنشیپی اقدام می کنید مهم نیست که شما مثلا دو یا سه ماه در سالهای اخیر به ایران رفته باشید. آن چیزی که برای آنها مهم است این است که شما در سه سال آخر در امریکا مقیم بوده باشید و مثلا کار کرده باشید و فرم های مالیاتی را پر کرده باشید. ممکن است شما در امریکا معلم باشید و هر سال سه ماه تابستان را به ایران بروید و این هیچ مشکلی در سیتیزنشیپی شما ایجاد نمی کند. من شنیده ام که الآن یک مقداری بیشتر سخت گیری می کنند و اگر بدانند که شما در امریکا ساکن نیستید و فقط هر شش ماه یک بار به امریکا می آیید و می روید پرونده شما را تایید نمی کنند حتی اگر هیچ دیرکردی هم در ورود به امریکا نداشته باشید.
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ
تشکر کنندگان: mitr.p ، mavarfan ، nastaran86 ، mml ، maaref ، Rainy ، tartar ، MPU ، gbtm
سلام
من یک سوال داشتم از دوستانی که آمریکا هستند تا حالا کسی برای سفر به ایران از سایت cheapoair.com بلیت هواپیما خریده یا نه؟ چون میخواستم از این سایت بلیت بخرم و نیاز به راهنمایی دوستان دارم تا اگر نکته خاصی هست بهم بگن.
ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: mml ، maaref
(2011-05-27 ساعت 20:10)زهره نوشته:  سلام
من یک سوال داشتم از دوستانی که آمریکا هستند تا حالا کسی برای سفر به ایران از سایت cheapoair.com بلیت هواپیما خریده یا نه؟ چون میخواستم از این سایت بلیت بخرم و نیاز به راهنمایی دوستان دارم تا اگر نکته خاصی هست بهم بگن.
ممنون

سلام
من نخریدم ولی توصیه می کنم این تاپیکو بخونید که مربوط به وب سایتای بلیط است :

http://mohajersara.com/showthread.php?tid=3049
پاسخ
(2011-05-27 ساعت 22:27)farzad101 نوشته:  
(2011-05-27 ساعت 20:10)زهره نوشته:  سلام
ممنون

سلام
من نخریدم ولی توصیه می کنم این تاپیکو بخونید که مربوط به وب سایتای بلیط است :

http://mohajersara.com/showthread.php?tid=3049

خیلی ممنون از راهنماییتون من این تاپیکو خوندم ولی کسی نگفته بود که از این سایت خرید کرده یا نه فقط بعضی ها این سایت رو پیشنهاد دادن. من میخواستم مطمئن بشم.

پاسخ
سلام به دوستان گران کارتی
نمی دونم چرا این تاپیک سوت و کور شده. من دو ماه دیگه باید برم و باز دوباره رفتم رو ویبره که آآآآآآآآآی بهم بگه چند وقت نبودی و کجا بودی و چرا نبودی چی بگم!!!!!!!!Sad
خلاصه که این ناله ها رو زدم که ازتون بخوام ماجرای سوال و جواب آخرین ورودتون رو بیاید بگین و به آدم استرسی رو از نگرانی برهانیدBig Grin ثواب دنیا و آخرت داره چون کلی دعاتون می کنم!!Shy قول می دم Rolleyes
پاسخ
تشکر کنندگان: mml ، farnaz82 ، frozen mind ، OverLord ، maaref

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان