کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بیمه درمانی و پزشکی
دوستان ممنون می شوم اطاعاتی در مورد بیمه های مسافرتی به مابدهید
بيمه mapfre و اكسا ایران را تحریم کرده اند وفقط sos هست كه ميشه از ايران بیمه مسافرتی برای مدت کوتاه گرفت آیا كسي تا حالا در ا. مر.يكا از اينها توانسته استفاده كنه؟اصلا كار منطقي اي هست؟
اگر نه به چه صورت خود را برای مدت کوتاه اقامت در امریکا بیمه کنیم

باز هم ممنونم
پاسخ
تشکر کنندگان: afshinghwink ، daad ، morvarid1364 ، behfaza
(2013-04-28 ساعت 12:33)mehD نوشته:  
(2013-04-16 ساعت 03:20)nicole.gemini نوشته:  ... دوباره با دفتر مدی-کال تماس گرفتم و ازشون خواستم تاریخ این مدی-کال را عقبتر ببرند. آنها هم دوباره کلی ورق و سند و.... خواستند و در نهایت قبول کردند.
چه جوری قبول کردن آخهBig Grin فکر نمی کنید خیلی خوش شانس بودین؟ به نظر قانونی نمیاد.

شانسی نیست. کاملا هم قانونی است. فقط از متقاضی فیش های 2 ماه قبل آن تاریخ را میخواهند. در همان دفتر بمن گفتند که موردی داشته اند که هزینه های یکسال قبل شخصی را هم پرداخت کرده اند... البته داشتن بچه کوچک زیر 10 سال هم بسیار در تصمیمشان مهم است... یعنی اینها بیشتر ترجیح میدهند این جور کمکها را به افرادی بکنند که بچه کوچک دارند تا یک وقت به بچه فشار مالی نیاید.

بهش میگویند: medical reimbursment
One day your life will flash before your eyes, make sure it's worth watching.
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، hushmandco ، mehD ، الا ، daad ، sce ، morvarid1364 ، behfaza ، qeshmi ، mehdi2014 ، azadeh2014 ، aaraam ، Hopeman ، azaliaa
[quote='nicole.gemini' pid='308845' dateline='1366066214']
سلام. میخواستم تجربه ایی که در مورد بیمه پزشکی داشتم را براتون بنویسم و مطمئنم که بدردتون میخوره...

سلام و با تشکر از نوشتن تجربیات گرانبهایتان,

من چند تا سئوال دارم و از انجائی که شما سر و ته این قضیه را در آوردید فکر میکنم جوابهاش بدرد همه بخوره.

1- این detuctable دقیقا" چی هست, من هزار بار خوندم ولی باز هم نمیفهم!. آیا این پولی هست که باید قبل از شروع بیمه یکجا بهشون بدیم یا اینست که اگر مریض شدیم تا سقف آن باید خودمون بدیم.واقعا" گیج شدم. لطفا" توضیح دهید

2- آلان برای ماها که تازه وارد آمریکا میشیم و هیچ بیمه ای نداریم کدام پلان بهتره.مخصوصا" با بچه 7-8 ساله. من تمام پلان ها را با قیمتها متفاوت خوندم ولی هیچکدام نیست که بتونم بگم 100% فهمیدم!!!.
من یک پلان میخوام که حق بیمه ماهانه کم پرداخت کنم (ترجیحا" زیر 600$)برای پزشک هم چون احتمال میدم خیلی نیاز نداشته باشم و حاظرم co-pay بیشتری بدم ولی برای زن و بچه ام دقیقا" میخوام -co-pay کمتر باشه چون احتمال میدم بیشتر نیاز به پزشک داشته باشند.
اگر اطلاعات دارید ممنون میشوم راهنکائی کنید چون واقعا" پلانها خیلی زیاده و نمیشه به راحتی انتخاب کرد بدون مشورت.
با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان: gol1 ، kasrafo ، الا ، FMANIS ، daad ، sce ، morvarid1364 ، behfaza ، azadeh2014
سلام

یکی از مشکلات دقیقا اینه که مشتری رو با اطلاعات زیاد و تقریبا غیر ضروری گیج میکنند و با توجه به نداشتن اطلاعات کافی توسط مشتری ضربه نهایی رو وارد میکنند و البته تنها به بیمه خلاصه نمیشه

پاسخ سوال اولتون اینه :دقیقا برخلاف ایران که بیمه ها سقف داشتن اینجا اون مبلغ Deduction رو ابتدا پرداخت میکنید اگر بیشتر از اون مبلغ بود مابه التفاوتش رو بیمه میده
فرض کنید deduction پانصد دلاره و هزینه درمان شده نهصد دلار
در این حالت پانصد دلار رو شما میذید و چهارصد دلار رو بیمه

هرچه مبلغش کمتر باشه هزینه بیمه بالاتره

بیمه ایالت به ایالت و شخص به شخص متغیره و واقعا نمیشه گفت کدوم یکی از همه بهتره باید ببینید نیازتون دقیقا کدومه

کلا بیمه های ارزان زیاد کارایی ندارند و بیمه های خوب گران هستند.
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، usa lover ، zavosh ، el333 ، afshinghwink ، daad ، sce ، morvarid1364 ، behfaza ، qeshmi ، mehdi2014 ، azadeh2014
(2013-05-21 ساعت 12:58)zavosh نوشته:  [quote='nicole.gemini' pid='308845' dateline='1366066214']
سلام. میخواستم تجربه ایی که در مورد بیمه پزشکی داشتم را براتون بنویسم و مطمئنم که بدردتون میخوره...

من چند تا سئوال دارم و از انجائی که شما سر و ته این قضیه را در آوردید فکر میکنم جوابهاش بدرد همه بخوره.

1- این detuctable دقیقا" چی هست, من هزار بار خوندم ولی باز هم نمیفهم!. آیا این پولی هست که باید قبل از شروع بیمه یکجا بهشون بدیم یا اینست که اگر مریض شدیم تا سقف آن باید خودمون بدیم.واقعا" گیج شدم. لطفا" توضیح دهید

2- آلان برای ماها که تازه وارد آمریکا میشیم و هیچ بیمه ای نداریم کدام پلان بهتره.مخصوصا" با بچه 7-8 ساله. من تمام پلان ها را با قیمتها متفاوت خوندم ولی هیچکدام نیست که بتونم بگم 100% فهمیدم!!!.
من یک پلان میخوام که حق بیمه ماهانه کم پرداخت کنم (ترجیحا" زیر 600$)برای پزشک هم چون احتمال میدم خیلی نیاز نداشته باشم و حاظرم co-pay بیشتری بدم ولی برای زن و بچه ام دقیقا" میخوام -co-pay کمتر باشه چون احتمال میدم بیشتر نیاز به پزشک داشته باشند.
اگر اطلاعات دارید ممنون میشوم راهنکائی کنید چون واقعا" پلانها خیلی زیاده و نمیشه به راحتی انتخاب کرد بدون مشورت.
با تشکر

در مورد سوال اولتان، جواب دومی که دادید درست است.
در مورد سوال دومتان هم به این سایت سر بزنید، همه جور بیمه دارد:
https://www.ehealthinsurance.com/ehi/IFP...=__tid__2_

قیمتها و شرایط را مقایسه کنید...
One day your life will flash before your eyes, make sure it's worth watching.
پاسخ
تشکر کنندگان: gbtm ، zavosh ، hushmandco ، daad ، behfaza ، mehdi2014
بهترین راه اینه که تا اکتبر صبر کنین برای بیمه اوباما کر !
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
تشکر کنندگان: usa lover ، daad ، behfaza ، mehdi2014
(2013-05-22 ساعت 07:29)soheilbadami نوشته:  بهترین راه اینه که تا اکتبر صبر کنین برای بیمه اوباما کر !

میشه بیشتر توضیح بدین؟
پاسخ
تشکر کنندگان: behfaza
(2013-05-22 ساعت 09:17)gbtm نوشته:  
(2013-05-22 ساعت 07:29)soheilbadami نوشته:  بهترین راه اینه که تا اکتبر صبر کنین برای بیمه اوباما کر !

میشه بیشتر توضیح بدین؟
در تاپیک دیگه که یادم نیست ! من مقداری توضیحش رو دادم اما کلا 1 طرح بیمه همگانی هست که با کلی دردسر و دعوا پارسال تصویب شد (با زور او با ماست !) و از 2014 قانون میشه و لازم الاجرا و کلیش اینه که همه موظفند بیمه داشته باشند و بیمه ها موظفند که به فراخور درامد هر کسی براش بیمه در نظر بگیرند و سوبسید بیمه کم درامدها رو هم دولت میده و ضمنا اگر کسی بیمه نداشته باشه جریمه خواهد شد و کردیتش رو خراب خواهد کرد.
پاسخ
تشکر کنندگان: usa lover ، el333 ، FMANIS ، daad ، ابی هانی ، sce ، میخک سفید ، morvarid1364 ، behfaza ، mehdi2014 ، azadeh2014
(2013-05-22 ساعت 04:25)nicole.gemini نوشته:  
(2013-05-21 ساعت 12:58)zavosh نوشته:  [quote='nicole.gemini' pid='308845' dateline='1366066214']

با تشکر

در مورد سوال اولتان، جواب دومی که دادید درست است.
در مورد سوال دومتان هم به این سایت سر بزنید، همه جور بیمه دارد:
https://www.ehealthinsurance.com/ehi/IFP...=__tid__2_

قیمتها و شرایط را مقایسه کنید...

دوست عزيز اگر درامدتان براي يك خانواده 3 نفره كمتر از 3000 دلار باشد شما مي توانيد براي فرزندتان تقاضاي مديكال كنيد البته اگر مدرسه برود خود مدرسه برايش فرم پر مي كند در غير اين صورت خودتان مي توانيد اقدامي كنيد بايد برويد فرم هاي مخصوص را پر كنيد بعد از چند هفته ازتان مدارك مي خواهئند و در بعضي مواقع هم مادر را هم به يهمراه فرزند بيمه رايگان مي كنند.
كيس نامبر 2012AS00031***
مصاحبه :ابوظبي
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، usa lover ، zavosh ، FMANIS ، daad ، sce ، میخک سفید ، morvarid1364 ، behfaza ، qeshmi ، mehdi2014 ، azadeh2014
سلام به دوستان,

چند سایت بسیار مفید مدیکال:

http://health.usnews.com/health-news/hea...nce-policy

http://health.usnews.com/health-insurance

https://www.ehealthinsurance.com/ehi/ifp...ctFormHTTP

https://www.ehealthinsurance.com/ehi/res...ctFormHTTP

موفق باشید.
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، usa lover ، el333 ، gbtm ، hushmandco ، milad_aae ، daad ، sce ، behfaza ، qeshmi ، mehdi2014 ، azaliaa
(2013-02-10 ساعت 20:27)asal9063 نوشته:  ممنون سهیل جان.خیالم راحت شد.

سلام دوستان. همان طور که در پست های قبلی ام گفته بودم من دارم از بیمه مدیکال استفاده می کنم. ولی ما می خواهیم مدتی دیگه برگردیم ایران. یه جایی شنیدم اگر کسی از خدمات دولتی استفاده کنه و بعدا بخواهد دوباره به آمریکا برگردد رجکت می شه. چون دولت امریکا نمی خواهد سربار داشته با شه. و تو کلیرنس رد می کنه. کسی اطلاعی داره؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
کالیفرنیا اولین ایالتی هست که طرح بیمه همگانی معروف به اوباما کر را با جزئیات و میزان حق بیمه رونمایی کرد و روزهای بهتری رو به شهروندانش مزده داد ! باشد که شما کلیفرنیا نشینها زودتر از بقیه سعادتمند شوید Smile

http://news.yahoo.com/california-reveals...00803.html

** توضیح اینکه اوباما کر برنامه بیمه همگانی برای حدود 30 درصد از مردم هست که به هر دلیلی تحت پوشش هیچ بیمه ای نیستند.
پاسخ
تشکر کنندگان: laili ، kasrafo ، mohajer13 ، maxsupermax ، el333 ، Saeedv13 ، saied-k ، afshinghwink ، gbtm ، daad ، sce ، behfaza ، mehdi2014 ، آلیس-1980
(2013-05-06 ساعت 21:24)nicole.gemini نوشته:  
(2013-04-28 ساعت 12:33)mehD نوشته:  
(2013-04-16 ساعت 03:20)nicole.gemini نوشته:  ... دوباره با دفتر مدی-کال تماس گرفتم و ازشون خواستم تاریخ این مدی-کال را عقبتر ببرند. آنها هم دوباره کلی ورق و سند و.... خواستند و در نهایت قبول کردند.
چه جوری قبول کردن آخهBig Grin فکر نمی کنید خیلی خوش شانس بودین؟ به نظر قانونی نمیاد.

شانسی نیست. کاملا هم قانونی است. فقط از متقاضی فیش های 2 ماه قبل آن تاریخ را میخواهند. در همان دفتر بمن گفتند که موردی داشته اند که هزینه های یکسال قبل شخصی را هم پرداخت کرده اند... البته داشتن بچه کوچک زیر 10 سال هم بسیار در تصمیمشان مهم است... یعنی اینها بیشتر ترجیح میدهند این جور کمکها را به افرادی بکنند که بچه کوچک دارند تا یک وقت به بچه فشار مالی نیاید.

بهش میگویند: medical reimbursment
ممنون بابت پاسخ. البته من تصور دیگه ای از reimbursement داشتم.
فیش های 2 ماه قبل چی رو می خوان؟ فیش های هزینه هایی که کردید یا فیش های پرداخت حق بیمه؟ به هر حال هر چقدر بیمه رو عقب ببرن حق بیمه اش رو میگیرن بله؟ (صد درصد؟Cool )
پاسخ
تشکر کنندگان: daad
سلام به تمامی علمای مهاجرسرا
یه سوال کلی داشتم و اون اینکه بعنوان یه مهاجر اگه در امریکا تصمیم به بچه دار شدن داشته باشیم در مورد بیمه برای زایمان هزینه ها چطوره و اگر تصمیم به ادامه تحصیل داشته باشیم کمک هزینه برای نگهداری فرزند دریافت میکنیم یا خیر؟
و سوال دیگه اینکه در لس آنجلس مهد کودک رایگان و بیمه رایگان برای کودک 4 ساله وجود دادره یا خیر؟

(2012-05-09 ساعت 13:54)ali234 نوشته:  خب بچه های تگزاس راهنمایی کردند که بیمه بچه رایگانه فقط یک روال اداری باید طی بشه . خیالمون کمی راحت شد Smile

ali آقا میشه بگید چه راهنمایی هایی کردند به ما هم اطلاع بدید من یه بچه 4 ساله دارم
پاسخ
تشکر کنندگان: afshinghwink ، daad ، mehdi2014
سلام دوستان
من حدود 8ماه پیش از طریق لاتاری اومدم آمرکا به ایالت اوهایو اون موقه 3ماهه باردار بودم و به غیر از استرس مهاجرت استرس نداشتن بیمه خیلی اذیتم می کرد البته شوهرم شروع به کار کرد ولی گفتن از 3ماهه دیگه بیمه ات می کنیم خلاصه بعد از کلی سرچ یه بیمارستان مترو رو پیدا کردم که می گفتن برا کم درامد هاست که یک بار برا ویزیت رفتم حدود 600دلار بیل فرستادن ولی در همین حین هم برا میکید یا همون بیمه دولتی بود اقدام کردم ولی اولش آب پاکی رو ریختن کف دستم و گفتن شما باید سیتیزن باشی حالا مدارکتو بیار برو فلان آفیس خلاصه روز مصاحبه با نا امیدی رفتم ولی با کمال نا باوری خانمه گفت شما کوالیفای هستی و اوکی شد حتی از ماه قبلش اگه هزینه کردی پرداخت میشه خدا رو شکر الان دخترم 2ماهه است و توی بهترین بیمارستان شهر هم تازه با درخواست خودم سزارین کردم بدوم هیچ هزینه ایی ولی بعد حاملگی قطع شد فقط دخترم داره که فعلا برامون خوبه اینو نوشتم که تجربه خودمو بگم که تو آمریکا هر کی یه حرفی میزنه نباید زود عقب کشی کنید
شماره کیس : 2012AS00039XXX
کنسولگری: آنکارا
تاریخ کارنت شدن کیس:مارچ
[/size]تاریخ مصاحبه: 29می و دریافت برگ ابی و فرم 9 سوالی
تاریخ کلیر:16 jul با ستاره 20 jul بدون ستاره
تاریخ ورود به آمریکا :
هزینه ها : تا حالا با همه چی 2000 دلار برا ی 2 نفرBig Grin
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان