کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بیمه درمانی و پزشکی
سلام
می خواستم بدونم اگه کسی از بیمه رایگان دولتی استفاده کنه تو سیتیزنش تاثیر داره یا نه
????
2012AS0056XXX
تاریخ رویت قبولی در سایت:2011 ,16 Jul
ارسال فرمها: 2011 , August 7
کنسولگری: آنكارا
تاریخ کارنت شدن:
تاریخ دریافت نامه دوم:april,23
تاریخ مصاحبه:june,6
تاریخ دریافت کلیرنس:
تاریخ دریافت ویزا:
هزینه ها: 60000 عكس + ترجمه 280000 + 102000 TNTو ارامکس +
هتل و بلیط 2100000
پاسخ
تشکر کنندگان: zohreh36
دوستان عزیز نظرتون راجع به بیمه Costco چیه ؟ سابقه بیمه ایرانو قبول می کنن ؟

به خانمم گفتن 6 ماهه میشه حدود 1450 دلار ! چون 1 سال نیست که گواهینامه گرفتی اینجا و تازه ماشین گرفتی ...

کسی بوده ترجمه گواهینامه و عدم تصادف از ایران برده باشه با این بیمه که تخفیف گرفته باشه ؟

پیشنهادی کسی از دوستان داره ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: behzadb57
سلام
بچه ها این بیمه تکمیلی کسی چیزی ازش می دونه ؟
ماهی 700 دلار هست یا سالی 700 دلار ؟
ممنون
همیشه راه های زیادی برای رسیدن به یک هدف واحد وجود دارد.
من و مهاجرت
فعلا زندگی قشنگم رو بین بین خاورمیانه - اروپا و امریکا سپری می کنم. با تشکر از مهمان نوازی مردم امریکا - مردم پرتغال - مردم ایران و مردم ترکیه.
پاسخ
تشکر کنندگان: kasrafo ، moon_rose ، sce ، behfaza
بچه ها من به یک کمک فوری نیاز دارم
شوهر من میخواد اونجا خودشو بیمه کنه، حالا دیده توی پلن هایی که شرکت های بیمه ارائه میدن، علاوه بر هزینه ماهانه که باید پرداخت کنه، یه مبلغی هست بنام دیداکتبل که از 1000 دلار تا 10000 دلار در سال متغیره.
ما نفهمیدیم این دیداکتبل چیه؟ یعنی هم باید ماهانه پول بدیم و هم یه پول قلنبه اولش بدیم؟ اون پولو آخرش بهمون برمیگردونن؟
یه چیز دیگه اینکه وقتی بعنوان زن و شوهر اپلای میکنه قیمتها بجای 2 برابر، یهو 4-5 برابر میشه. امکانش هست جدا جدا بیمه کنیم خودمونو یا باید حتما بعنوان زن و شوهر اپلای کنیم
تور.خدا واسم بپرسید بچه ها. مرسی
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: moon_rose ، daad ، sce ، behfaza
بخش اول سوالتون رو در این پست توضیح دادم .

یک تقسیم بندی کلی برای پلن های بیمه وجود داره . copayment و deductible. اولی شما ماهانه حق بیمه ( premium) بیشتری می پردازید ولی از همون لحظه اول هزینه های دارو درمانتون بین شما و شرکت بیمه تقسیم میشه. یعنی اگر دکتر ویزیت بشید، بستگی به نوع پلنی که دارید مثلا 25 تا 50 دلارش رو شما می پردازید و بقیه اش رو شرکت بیمه. آزمایش خون و .. مثلا 10 دلارش رو شما میدید، بقیه اش رو بیمه و الی آخر. حق بیمه ماهانه در این پلن ها زیاده. مثلا در مورد Kaiser بین 391 تا 502 دلار هست. هر چه مقدار premium بیشتر، حق ویزیت و .. کمتر.

اما در نوع دوم یعنی deductible ، شما حق بیمه ماهانه کمتر می پردازید ولی در عوض تا سقف مشخصی رو در هر سال باید خودتون بپردازید. اگر هزینه های پزشکی شما بیشتر از اون حد شد، بقیه اش رو بیمه میده. مثلا شما یک پلن deductible می خرید به ارزش 1000 دلار و ماهی مثلا 200 دلار حق بیمه میدید. حالا شما خدای نکرده کارتون به دوا و دکتر می کشه . بیمه هیچ کمکی بهتون نمی کنه تا وقتی 1000 دلار رو از جیبتون بپردازید. مثلا ویزیت دکنر، آزمایش ، عکس، جراحی و هر چی پیش بیاد رو خودتون می پردازید تا سقف 1000. هر وقت از 1000 بالاتر رفت، مثل حالت copayment خواهید شد. یعنی دیگه وقتی دکتر رو زیارت کنید، فقط بخشی از ویزیت رو می پردازید و الی آخر. در ضمن اون 1000 دلار deductible ای که مثال زدم برای هر سال هست. یعنی اگر شما در طول یک سال 1000 دلار خرج کنید، مازادش رو بیمه کمک می کنه، ولی کنتور سر سال صفر میشه.

حق دارید. خیلی پیچیده است. من در مورد Kaiser اطلاعاتم بیشتره. اگر مورد خاصی هست شاید بتونم راهنمایی کنم.

اما بخش دوم سوالتون رو خبر ندارم به چه شکلی است.
پاسخ
خیلی خیلی ازتون ممنونم هستی عزیز
در مورد اینکه آیا یک زوج باید هردو با هم اپلای کنن یا میتونن جداگانه اپلای کنن، اطلاعی دارید؟
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: daad ، behfaza
خیر متاسفانه. ولی همسرتون اونجا اگر به سایتها شرکتهایی که بیمه پزشکی ارائه میدن مراجعه کنند ، می تونن آنلاین چت کنند با بخش خدمات مشتریان و سوالاتشون رو بپرسن. یا حتی خودتون از اینجا بهشون ایمیل بزنید. معمولا سریع جواب میدن.
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، lilac ، daad ، behfaza ، mehdi2014
(2013-01-18 ساعت 09:28)hasti_banoo نوشته:  بخش اول سوالتون رو در این پست توضیح دادم .

یک تقسیم بندی کلی برای پلن های بیمه وجود داره . copayment و deductible. ...

سلام

آیا سایتی هست بیمه های مختلف رو مقایسه کنه تا بشه راحت تر بیمه مورد نظرو انتخاب کرد؟
ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: daad ، behfaza
(2013-01-18 ساعت 18:38)gbtm نوشته:  سلام

آیا سایتی هست بیمه های مختلف رو مقایسه کنه تا بشه راحت تر بیمه مورد نظرو انتخاب کرد؟
ممنون

سایتهای مختلفی هست که اگر برای compare health care plans سرچ کنید، خواهید دید. اما نمیشه زیاد به ارقام و آمارشون اعتماد کرد. نه از این نظر که بخوان تقلب کنند، بلکه به روز نیستند. بهتر اونه که مستقیم به وب سایت شرکت مورد نظرتون مراجعه کنید، براشون ایمیل بزنید و اصطلاحا quote یا برآورد قیمت ازشون بخواهید.

همونطور که n مدل بیمه و شرکت بیمه هست، n مدل هم حالت مختلف برای هر پلن وجود داره. مثلا اینکه سابقه بیماری داشته باشید یا سالم باشید، و سن و جنستون هم در نرخ بیمه اثر می گذاره. اینکه بچه دارید یا نه و خیلی موارد دیگه که برای هر پلن و هر شرکت بیمه فرق می کنه.

کلا اینجا هر شرکت بیمه خدمات درمانی، در هر ایالت ساز خودش رو می زنه. اینطوری نیست که یک سری پلنهای استاندارد باشه و حالا بگیم خوب از نظر قیمت، شرکتهای مختلف رو بررسی می کنیم. حتی یک شرکت بیمه در دو ایالت مختلف قیمتهای متفاوتی رو داره.
پاسخ
تشکر کنندگان: gbtm ، Saeedv13 ، usa lover ، الهه سابق ، EMS ، lilac ، ابی هانی ، پروا ، Lady ، daad ، sce ، behfaza ، mehdi2014 ، آلیس-1980 ، reza_norouzi
دوستان ساکن آریزونا اگر اطلاعاتی راجع به بیمه های شرکت های مختلف دارند لطفا اطلاع دهند
پاسخ
تشکر کنندگان: behfaza
بچه ها راستی یه سوال
همسرم چون تازه 2 ماهه که اونجاست هیچ بیمه ای قبول نمیکنه که بیمش کنه میگن باید حداقل 6 ماه اینجا زندگی کنی تا ببینیم سالمی بعد بیمت میکنیم!!! نمیدونم قانون ایالت اینا اینجوریه یا همه جا اینطوره؟
حالا اگه منم برم واسه منم همینطور میشه؟ یا چون من مدیکال دادم و واکسن زدم از نظر شرکتهای بیمه سالم محسوب میشم؟

دانشگاه بیمش میکنه ولی خیلی گرونه. سالی 2500 در صورتی که بیمه های بیرون 950 دلار درمیومد واسش که بیمش نمیکنن
نکته مسخره اینه که دانشگاه، دانشجوهای خارجی رو با سالی 700 دلار بیمه میکنه ولی چون شوهر من سیتیزنه 3 برابر بیشتر ازش پول میگیرن بابت بیمه!!!
تازه الان سالی 2500 تا ازش میگیرن، من که برم و بخواد منو به بیمش اضافه کنه سالی 10000 تا میگیرن!!!!!!!!! یعنی تقریبا ماهی 900 دلار برای 2 نفر!!!! در حالیکه بیمه های بیرون واسه 2 نفر با ماهی 200 تا هم میشه بیمه کرد. مسخرست، نه؟
دانشجوی خارجی بودن بهتره انگار!!!
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، soheilbadami ، مانترا ، kiaaa ، daad ، behfaza
باید ببینین خصوصیات این بیمه ها چیه؟ به نظرم حتما پوشش اونها با هم فرق داره در ضمن سالی 2500 اصلا گرون نیست اگر پوشش خوبی داشته باشه. بیمه اینجا مثل بقیه بیزنسها صدها کلک (البته قانونی و عرف) توش داره و پلنها رو چنان پیچیده میکنن که شما قادر نباشید نفع و ضرر خودتون رو به سادگی تشخیص بدید و انتخاب اصلح رو بکنید و این راجع همه بیزنسها یک رویه هست . چه خوب یا بد زندگی در این سیستم 10 جفت چشم و گوش میطلبه و چند دست زره و کفش و کلاه اهنی برای جنگ! اگه نخواید چشمها رو ببندین و از یکسری مسائل صرفنظر کنین. حالا بیمه خوبه اگه بتونین یک پلن تلفن یا تلویزیون بدون کلک و دغدغه انتخاب منین جایزه دارین D:
بقول خودشون ولکام تو یو اس .
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، ali234 ، الهه سابق ، zohreh36 ، amir82 ، lilac ، daad ، sce ، afshinghwink ، behfaza ، qeshmi ، mehdi2014 ، azadeh2014 ، reza_norouzi
سلام دوستان. من با ویزای ویزیتوری j اومدم امریکا و حامله هستم. بیمه ای که دانشگاه برای من گرفته هزینه زایمان را نمی ده چون از قبل حامله بودم. من هم برای مدیکر اقدام کردم و با اینکه شهروند نیستم بهم تعلق گرفت. چون برای زنان حامله استثنا است. ولی الان نگرانم که نکنه بعد برام صورت حساب بیاد.
پاسخ
تشکر کنندگان: behzadb57 ، daad ، afshinghwink
سلام دوستان. من با ویزای ویزیتوری j اومدم آمریکا و حامله هستم. بیمه ای که دانشگاه برای من گرفته هزینه زایمان را نمی ده چون از قبل حامله بودم. من هم برای مدیکر اقدام کردم و با اینکه شهروند نیستم بهم تعلق گرفت. چون برای زنان حامله استثنا است. ولی الان نگرانم که نکنه بعد برام صورت حساب بیاد.
پاسخ
تشکر کنندگان: behzadb57
سلام دوستان
من در ایالت ویرجینیا هستم و همسرم شدیدا نیاز به دندانپزشک داره . ما اصلا برای بیمه اقدام نکردیم راستش نمیدونم اصلا چجوری باید اقدام کرد.
ایا جای ارزونی هست برای دندانپزشک یا باید همینطوری ازاد بریم و یک دنیا هزینه کنیم؟
ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.
***2012As41
مصاحبه ١٢جون
كليرنس ٨ اگوست
دريافت ويزا ١٧اگوست
كلا ٢نفر
اولين ورود :27 آگوست
ایالت ویرجینیا
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، behzadb57 ، daad ، afshinghwink ، behfaza

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان