کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بیمه درمانی و پزشکی
دوستان عزيز لطف ميكنيد تجربه شخصي خودتون و در صورتيكه با گرين كارت لاتاري و قبل از اينكه درامد داشته باشين و چند سالي از اقامتتون گذشته باشه ، درصورتيكه باردار بودين و اونجا زايمان كردين و از بيمه استفاده كردين و برام بگين! ممنون ميشم بگين چه بيمه اي و چطور بيمه شدين و آيا تا آخر بايد حساب بانكي زير سه هزارتا باشه و به محض اينكه ببينن درامد دارين و مثلا ميخواين خونه بخرين ، اداره بيمه مديكل كاليفرنيا هزاينه هايي كه قبلا براتون كرده و پس ميگيره؟ منظورم اين داستاني كه بعضي از دوستان نوشتن كه مثل يه بدهي ميمونه كه بلاخره بايد بهشون پرداخت كنيم!
شاگه اينطوره شايد اصلا بهتر باشه با بيمه زايمان نكنم و خودم هزينه هام و بدم !
واقعا متوجه نميشم كه بايد چكار كنم كه بهتر باشه !
ممنون ميشم دوستان باتجربه راهنماييم كنن!
Case n. : 2015AS35$$ / سفارت:آنكارا>>>>ابوظبي / ارسال فرمها: اواخر اكتبر / كارنت: اوايل ژانويه / مصاحبه : ٢٦ مي / تعداد افراد كيس : الان سه نفر ? / برنده اصلي:همسرم / AP:٢٦ مي / UD :٢٩ مي /UD برنده اصلي از سيس: ٧ جولاي /٦ اگوست هردو فقط براي برنده اصلي /10 اگوست همه افراد كيس از سيس /8 سپتامبر آپديت برنده اصلي / 9 سپتامبر آپ هر سه نفرمون و ايميل از سفارت ابوظبي!

خدايا شكرت!!!!!!! اين كليري و قسمت همه بكن زودتررررررررر!
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان سلام
با توجه به این که زمان ثبت نام برای طرح اوباماکر تقریبا داره تموم میشه (اول فوریه) خیلی ممنون میشم اگر کسی به من کمک کنه.
ما هنوز به آمریکا نیومدیم و قصد داریم مارچ به کالیفرنیا بیایم. میشه لطفا راهنمایی کنید با توجه به این که من خارج خاک آمریکا هستم آیا برام امکان داره که ثبت نام کنم توی این طرح؟ چطور باید اقدام کنیم؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
ببخشید ممکنه خواهش کنم اگر احتمالا تجربه تازه ای به دست اوردید من رو هم در جریان بگذارید. من هنوز به آمریکا نیومدم ولی انشالا اواخر مارچ میام. هر چند اطلاعاتم راجع به چیزهای اساسی مثل بیمه خیلی ناقصه. لطفا اگر اطلاعات جدیدی از بیمه و نحوه ثبت نامش دارید خبر بدید. بی نهایت سپاس

(2016-10-30 ساعت 01:28)TajbakhshSalma نوشته:  دوستان عزيز لطف ميكنيد تجربه شخصي خودتون و در صورتيكه با گرين كارت لاتاري و قبل از اينكه درامد داشته باشين و چند سالي از اقامتتون گذشته باشه ، درصورتيكه باردار بودين و اونجا زايمان كردين و از بيمه استفاده كردين و برام بگين! ممنون ميشم بگين چه بيمه اي و چطور بيمه شدين و آيا تا آخر بايد حساب بانكي زير سه هزارتا باشه و به محض اينكه ببينن درامد دارين و مثلا ميخواين خونه بخرين ، اداره بيمه مديكل كاليفرنيا هزاينه هايي كه قبلا براتون كرده و پس ميگيره؟ منظورم اين داستاني كه بعضي از دوستان نوشتن كه مثل يه بدهي ميمونه كه بلاخره بايد بهشون پرداخت كنيم!
شاگه اينطوره شايد اصلا بهتر باشه با بيمه زايمان نكنم و خودم هزينه هام و بدم !
واقعا متوجه نميشم كه بايد چكار كنم كه بهتر باشه !
ممنون ميشم دوستان باتجربه راهنماييم كنن!
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام .
من هم مثل دوستان سوالم همینه . راجع به بیمه برای خانم های باردار و البته اگه کسی می دونه این رو هم بگه اگه بتونیم مدیکل بگیریم آیا حتما باید زایمان طبیعی داشته باشیم؟ خواهش میکنم اگه کسی اطلاعاتی داره بده من واقعا برای این موضوع دوم نگرانم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
من در صفحات قبل داستانمون را نوشتم.
در مورد حساب که خودتوم موقع ثبت نام برای مدیکل باید ارایه بدهید.
ماموری که مدارک ما را بررسی کرد خیلی سخت گیر و عوضی بود و ما را برای مدیکل رد کردند.
ولی به محض اینکه خانمم باردار شد و جواب آزمایش مثبت، فقط ایشون را بلافاصله عضو مدیکل کردند، اون هم فقط برای موارد مربوط به بارداری. تا 3 ماه بعد از زایمان. که این سه ماه جوجو را هم پوشش میداد!
چون دفعه اول در ایران خانمم سزارین کرده بود، این دفعه اتومات سی سکشن شد و هیچ بحثی نکردند. اینجا خیلی ضد سزارین هستند و همه دنبال طبیعی. البته نظر دکتر مهمه و بستگی به شرایط بدنی مادر و سایز نی نی و ... داره ولی در بدترین حالت شما میتونی یه دگتر باحال ایرانی پیدا کنی و رایزنی کنی.
هزینه ما در بیمارستان دولتی برای سزارین حدود 10 هزارتا شد که همه را مدیکل داد. خوب البته هزینه های ویزیت قبل و بعد از زایمان، هزینه ویزیتهای نی نی، داروها، پرستاری که تا چند وقت به خونه سر می زد. مشاوره تغدیه و خانواده و ... هم قابل توجه هست.
توی فرمهایی که ما امضا کردیم، چیزی درباره بازپرداخت نبود.
ولی هزار بار ازمون امضا گرفتند که اگر درباره درآمد دروغ گفته باشید و یعدا معلوم بشه، باید تا قرون آخرش را پس بدهید و ...
ایرانی های اینجا که سالهاست اینچان، تقریبا هیجی از این داستانها نمی دونند و خزفهای الکی خیلی می زنند.
در بدترین حالت: شما اگر میتونید الان استفاده کنید, بعدا هم اگر داشتید و اومدند پس می دهید. حالا دیگه نگرانی نداره.
ولی برای ما که یک بار در تهران و یک بار در اینجا تجربه بیمارستان داشتیم، اصلن قابل مقایسه نبود و بدون هیچ کمکی و دست نتها، اینجا خیلی خیلی بهتر از تهران بود.
موفق باشید
2012, Bay Area, CA
پاسخ
تشکر کنندگان: ed2008 ، viragooo ، mrhj50
(2017-02-11 ساعت 20:07)hoseyn نوشته:  من در صفحات قبل داستانمون را نوشتم.
در مورد حساب که خودتوم موقع ثبت نام برای مدیکل باید ارایه بدهید.
ماموری که مدارک ما را بررسی کرد خیلی سخت گیر و عوضی بود و ما را برای مدیکل رد کردند.
ولی به محض اینکه خانمم باردار شد و جواب آزمایش مثبت، فقط ایشون را بلافاصله عضو مدیکل کردند، اون هم فقط برای موارد مربوط به بارداری. تا 3 ماه بعد از زایمان. که این سه ماه جوجو را هم پوشش میداد!
چون دفعه اول در ایران خانمم سزارین کرده بود، این دفعه اتومات سی سکشن شد و هیچ بحثی نکردند.  اینجا خیلی ضد سزارین هستند و همه دنبال طبیعی. البته نظر دکتر مهمه و بستگی به شرایط بدنی مادر و سایز نی نی و ... داره ولی در بدترین حالت شما میتونی یه دگتر باحال ایرانی پیدا کنی و رایزنی کنی.
هزینه ما در بیمارستان دولتی برای سزارین حدود 10 هزارتا شد که همه را مدیکل داد. خوب البته هزینه های ویزیت قبل و بعد از زایمان، هزینه ویزیتهای نی نی، داروها، پرستاری که تا چند وقت به خونه سر می زد. مشاوره تغدیه و خانواده و ... هم قابل توجه هست.
توی فرمهایی که ما امضا کردیم، چیزی درباره بازپرداخت نبود.
ولی هزار بار ازمون امضا گرفتند که اگر درباره درآمد دروغ گفته باشید و یعدا معلوم بشه، باید تا قرون آخرش را پس بدهید و ...
ایرانی های اینجا که سالهاست اینچان، تقریبا هیجی از این داستانها نمی دونند و خزفهای الکی خیلی می زنند.
در بدترین حالت: شما اگر میتونید الان استفاده کنید, بعدا هم اگر داشتید و اومدند پس می دهید. حالا دیگه نگرانی نداره.
ولی برای ما که یک بار در تهران و یک بار در اینجا تجربه بیمارستان داشتیم، اصلن قابل مقایسه نبود و بدون هیچ کمکی و دست نتها، اینجا خیلی خیلی بهتر از تهران بود.
موفق باشید
Salam doste aziz momkene begid ke shoma bara bime. Mahiyane. Cheghadr midid ?pesare man taze rafte sare kare movaghati albate daramade. Ziyadi ham nadare ama bara bime rafte natoneste javabe dorosti begire ba tashakor
f4
may 2003
ank2010
interview date march 2016
ankara
خودم (نفر اصلی)و بچه ها یکضرب
صدور ویزا 30جون
همسر ap
ورود 22 augest
green card 7 oct
دریافت ایمیل کلیری همسر 12 oct
صدور ویزا همسر 21 NOV
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
ما تا چندروز دیگه وارد دالاس میشیم و من باردارم. با توجه به اینکه دوهفته بعد از ورود باید ازمایشات و سونوگرافی غربالگری دوره اول رو انجام بدم. می خواستم بدونم بیمه میکید یا chip شامل حال من میشه؟ و ایا این بیمه ها هزینه های سونوگرافی ها و ازمایشهارو دربرمیگیره؟
کسی از دوستان تو گروه هست که شرایط مشابه مارو داشته باشه؟
کیس:***2016as1
رویت قبولی:۸ may
کنسولگری: آنکارا تغییر به ابوظبی
تعداد افراد: 3
 ارسال فرم:  31 may
کارنت شدن :12 آگوست-
نامه دوم:30 سپتامبر
مصاحبه:23 نوامبر
وضعیت:AP
آپدیت: 25 نوامبر(کل افراد) - 15دسامبر(نفراول)  - 16دسامبر(نفردوم)  - 8ژانویه(نفر اول) و 25ژانویه (کل افراد) - 6 آپریل(نفراول) و 7اپریل (نفردوم) و 21آپریل تبدیل به or (کل افراد) -  24اپریل (نامه کلیری)
از نفر دوم رزومه خواسته شد و از حالت or خارج شد.
15می (نفر دوم)   -20جولای   -21جولای و تبدیل به or (نفردوم)...29 جولای (ایمیل کلیری نفر دوم)
دریافت ویزا: 9 می (نفر اول و سوم)...

پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان خوبم، من قصد دارم اطلاعاتی رو در رابطه با بیمه درمانی برای یکسری از دوستان که مشمول دریافت بیمه رایگان دولتی نیستن و ممکنه در انتخاب پلن بیمه در سایت مارکتپلیس دچار سردرگمی شن ،اطلاعاتی قرار بدم، امیدوارم که مفید واقع شه.
‎ابتدا بهتر است با یکسری واژگانی که در انتخاب پلن مورد نظرتون برخورد خواهید کردآشناتون کنم:
premium
Deductable
Out of pocket
Coinsurance
Copay
‎در سایت مارکتپلیس شرکتهای بیمه مختلف طرحهای مختلف خودشون رو قرار دادن که مبلغ مرتبط با این واژگان در پلنهای مختلف متفاوت خواهد بود.
‎بعد از اینکه شما در مارکتپلیس ثبت نام کرده و شرایط فردی و یا خانوادگی خود رو قرار میدید با توجه به شرایطتون (که مالیات و حقوق دریافتی شما تاثیرگذار است)، طرحها و یا پلنهای مختلف از شرکتهای متفاوت رو مشاهده خواهید کرد.
‎و حالا مفهوم واژگان بالا را با ذکر مثال توضیح خواهم داد:
‎فرض کنید شما به پلنی برخورد میکنید که
premium= 500
Deductable= 2000
Out of pocket = 5000
Coinsurance = 20%
Copay= 40 $
‎در اینجا شما باید ماهیانه بمدت یکسال 500 دلار بعنوان
premiumپرداخت کنید
‎دیداکتبل در بعضی از شرکتای بیمه باید در ابتدا همراه با اولین پریمیم پرداخت شود تا شما بتونید از امکانات بیمه استفاده کنید ولی بعضی شرکتا این امکان رو به شما میدن که هزینه رو بدون پرداخت اولیه دیداکتبل طبق تعرفه بیمه پرداخت کنید. که این خودش یه مزیته .
‎شما ممکنه با پلنی همه برخورد کنید که دیداکتبل و یا پریمیم صفر داره  ، هرچند که
out of pocketهزینش ممکنه بالاتر باشه.
‎پس حتما با شرکت بیمه تماس بگیرید تا مطمن بشید دیداکتبل رو چطور پرداخت کنید.
‎در مثال بالا شما باید ۲۰۰۰ دلار همراه با ۵۰۰ دلار ماهیانه پریمیم در ابتدا پرداخت کنید مگر اینکه همونطور که توضیح دادم نیازی به پرداخت اولیه فورا بعد از ثبت نام نباشه.
‎در مثال گفته شده ۵۰۰۰ دلار اوت آف پاکت، اگر هزینه بیمارستان داشته باشید شما موظف به پرداخت ۵۰۰۰ دلار هستید و بقیه را بیمه پرداخت خواهد کرد.
‎در مورد کواینشورنس: فرض کنید شما آزمایش خون و یا ام آر آی و ... دارید هزینش هرچقدر بشه شما فقط ۲۰ درصد رو پرداخت میکنید و بقیه رو بیمه میده. بعضی از پلنها حتی برای ویزیت دکتر عمومی یا متخصص هزینه رو بصورت کواینشورنس بصورت درصد قرار دادن ولی بعضی بصورت کوپی. به اینصورت که گفته شده کوپی برای دکتر عمومی مثلا ۴۰ دلار و برای دکتر متخصص ۵۰ دلار،که من فکر میکنم شاید اگر بصورت کوپی باشه بهتره تا کواینشورنس. چون مقدار پرداختی مشخص هست.
‎نکته مهم:
بیمه دندانپزشکی رو جداگانه باید انتخاب کنید. در یک پلن دیگر مرتبط با دندانپزشکی.
‎معمولا بعضی ایالات بیمه رایگان برای کودکان دارند.حتما تحقیق کنید.
‎اگر برای خانواده بیمه میگیرید و اوت آف پاکت ۱۰۰۰۰ دلار است از شرکت بیمه سوال کنید که سهم هریک از اعضا در پرداخت چگونه است، ممکنه برای یک خانواده دو نفره سهم هریک ۵۰۰۰ بشه، چون اوت آف پاکت در اینجا برای خانواده است نه یک شخص.
‎امیدوارم هرجا که هستید همیشه شاد و سلامت باشید و فقط برای چک آپ سالیانه به دکتر مراجعه کنید.
K1
‎ارسال مدارک: Jul. 2016
‎اپروو: Oct.
‎کیس نامبر: Nov.
‎مصاحبه: Feb. 2017 ، آنکارا
‎ورود به امریکا: March 2017.
‎ارسال مدارک گرین کارت موقت :April 2017.
‎انگشت نگاری:  May 2017
‎مصاحبه: July 2017
دریافت گرین کارت موقت: یک هفته بعد از مصاحبه
ارسال مدارک گرین کارت دائم:April 2019
گرین کارت دائم : May 2020
ارسال مدارک سیتیزن شدن: May 2020
مصاحبه سیتیزنی و مراسم قسم و دریافت سرتیفیکیت (همزمان باهم در یک زمان در اداره مهاجرت انجام شد بدلیل شرایط کرونا) : October 2020  Rolleyes
پاسخ
تشکر کنندگان: mfarazz
(2017-12-23 ساعت 07:23)ziziii نوشته:  سلام دوستان خوبم، من قصد دارم اطلاعاتی رو در رابطه با بیمه درمانی برای یکسری از دوستان که مشمول دریافت بیمه رایگان دولتی نیستن و ممکنه در انتخاب پلن بیمه در سایت مارکتپلیس دچار سردرگمی شن ،اطلاعاتی قرار بدم، امیدوارم که مفید واقع شه.
‎ابتدا بهتر است با یکسری واژگانی که در انتخاب پلن مورد نظرتون برخورد خواهید کردآشناتون کنم:
premium
Deductable
Out of pocket
Coinsurance
Copay
‎در سایت مارکتپلیس شرکتهای بیمه مختلف طرحهای مختلف خودشون رو قرار دادن که مبلغ مرتبط با این واژگان در پلنهای مختلف متفاوت خواهد بود.
‎بعد از اینکه شما در مارکتپلیس ثبت نام کرده و شرایط فردی و یا خانوادگی خود رو قرار میدید با توجه به شرایطتون (که مالیات و حقوق دریافتی شما تاثیرگذار است)، طرحها و یا پلنهای مختلف از شرکتهای متفاوت رو مشاهده خواهید کرد.
‎و حالا مفهوم واژگان بالا را با ذکر مثال توضیح خواهم داد:
‎فرض کنید شما به پلنی برخورد میکنید که
premium= 500
Deductable= 2000
Out of pocket = 5000
Coinsurance = 20%
Copay= 40 $
‎در اینجا شما باید ماهیانه بمدت یکسال 500 دلار بعنوان
premiumپرداخت کنید
‎دیداکتبل در بعضی از شرکتای بیمه باید در ابتدا همراه با اولین پریمیم پرداخت شود تا شما بتونید از امکانات بیمه استفاده کنید ولی بعضی شرکتا این امکان رو به شما میدن که هزینه رو بدون پرداخت اولیه دیداکتبل طبق تعرفه بیمه پرداخت کنید. که این خودش یه مزیته .
‎شما ممکنه با پلنی همه برخورد کنید که دیداکتبل و یا پریمیم صفر داره  ، هرچند که
out of pocketهزینش ممکنه بالاتر باشه.
‎پس حتما با شرکت بیمه تماس بگیرید تا مطمن بشید دیداکتبل رو چطور پرداخت کنید.
‎در مثال بالا شما باید ۲۰۰۰ دلار همراه با ۵۰۰ دلار ماهیانه پریمیم در ابتدا پرداخت کنید مگر اینکه همونطور که توضیح دادم نیازی به پرداخت اولیه فورا بعد از ثبت نام نباشه.
‎در مثال گفته شده ۵۰۰۰ دلار اوت آف پاکت، اگر هزینه بیمارستان داشته باشید شما موظف به پرداخت ۵۰۰۰ دلار هستید و بقیه را بیمه پرداخت خواهد کرد.
‎در مورد کواینشورنس: فرض کنید شما آزمایش خون و یا ام آر آی و ... دارید هزینش هرچقدر بشه شما فقط ۲۰ درصد رو پرداخت میکنید و بقیه رو بیمه میده. بعضی از پلنها حتی برای ویزیت دکتر عمومی یا متخصص هزینه رو بصورت کواینشورنس بصورت درصد قرار دادن ولی بعضی بصورت کوپی. به اینصورت که گفته شده کوپی برای دکتر عمومی مثلا ۴۰ دلار و برای دکتر متخصص ۵۰ دلار،که من فکر میکنم شاید اگر بصورت کوپی باشه بهتره تا کواینشورنس. چون مقدار پرداختی مشخص هست.
‎نکته مهم:
بیمه دندانپزشکی رو جداگانه باید انتخاب کنید. در یک پلن دیگر مرتبط با دندانپزشکی.
‎معمولا بعضی ایالات بیمه رایگان برای کودکان دارند.حتما تحقیق کنید.
‎اگر برای خانواده بیمه میگیرید و اوت آف پاکت ۱۰۰۰۰ دلار است از شرکت بیمه سوال کنید که سهم هریک از اعضا در پرداخت چگونه است، ممکنه برای یک خانواده دو نفره سهم هریک ۵۰۰۰ بشه، چون اوت آف پاکت در اینجا برای خانواده است نه یک شخص.
‎امیدوارم هرجا که هستید همیشه شاد و سلامت باشید و فقط برای چک آپ سالیانه به دکتر مراجعه کنید.
سلام
تشکر از اطلاعات سودمند و مفیدی که دادید. با توجه به تعداد زیاد شرکتهای بیمه و پلنهایی کا دارند امکان داره چند تا از بهتریها رو معرفی بفرمایید.
با تشکر
کیس نامبر : **2015AS57**مصاحبه : JUNE 25 ابوظبی
دو نفر یکضرب - خودم کلیرنس**اپدیتها : 4 جولای و 22 جولایمقصد : ایالت DELAWARE - نیوآرک** آپ کلیر: 22 جولای شبدریافت ایمیل ویزا : 23 جولای تحویل پاس به سفارت: 27 جولای**دریافت ویزا :  30جولای.ورود به امریکا : 9 دسامبر 2015**فرودگاه : واشنگتن دی سی.افتتاح حساب بانکی : 11 دسامبر** درخواست پاس سفید :12دسامبر**  انگشت نگاری : 6 ژانویه 2016.دریافت سوشیال نامبر : 17 دسامبر**دریافت گرین کارتها : 4 فوریه 2016 دریافت پاس سفید : 2016/April/1 ....ورود مجدد March /19/2018 دالاس تگزاس
پاسخ
تشکر کنندگان: gol1
با سلام خدمت همه دوستان
مادر من ٦٤ سالشونه و سيتي زن آمريكا هستن و ميخواهند در ويرجينيا خانه بگيرند ولي چون شغل و درآمدي ندارند ميخواستم ببينم آيا ايشان ميتوانند از دولت تقاضاي مسكن كنند؟
ممنمون ميشوم اگر من را راهنمايي كنيد.
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام خدمت همه دوستان
مادر من ٦٤ سالشونه و سيتي زن آمريكا هستن و ميخواهند در ويرجينيا خانه بگيرند ولي چون شغل و درآمدي ندارند ميخواستم ببينم آيا ايشان ميتوانند از دولت تقاضاي مسكن كنند؟
ممنمون ميشوم اگر من را راهنمايي كنيد.
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان