کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
زندگی در آمریکا
ندا جون از بابت این اطلاعات مفید ممنون
ببخشید از ایالت نیویرکخبر ندارین اوضاع کار چه جوریه؟بعد اگه کاره ساعتی 8تا10 دلار پیدا کنیم اونجا.آیا خرج اجاره و خوراک ... در میاد؟اگه نه چی کار باید کرد؟منظورم از خرج هم همان زندگی معمولیه اجاره 1200 دلاری و ماشین و بیمه..
شماره کیس: 2010AS00016XXX
کنسولگری:آنکارا
من زنگ زدم اداره سوشیال سکوریتی , گفتن باید واییستم گرین کارتم بیاد بعد تقاضا کنم. حالا واقعا منتظر بمونم؟

من ایالات کالیفرنیا شهر سکرمنتو هستم
پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، taherifar
لیلی جون ممنون. موفق باشی همیشه
پاسخ
ندا جون من در مورد اون اتفاقی که تو فرودگاه براتون پیش اومده بود با دوستامون صحبت کردم اونا می گفتند که بهتره که وکیل بگیری و کارت را پیگیری کنی و اینکه اصلا"نباید اونو ازت می گرفتند مخصوصا"چون اعلام کرده بودی .میگفتند بهتره وکیل بگیری و کارتو دنبال کنی شاید حتی مجبور بشوند ازت عذر خواهی بکنند و حتی خسارت بدهند .واگر اینطور نشد حداقل وکیل بتونه ثابت کنه شما بیگناهی و نمیدونستی و اشتباهی شده تا چیزی برات تو پروندت ثبت نشه که برای روند سیتی زن شیپی شما تاثیر بدی داشته باشه.
پاسخ
تشکر کنندگان: tata63 ، SH1A2R3 ، taherifar
Leili جان ممنون،
آره عزیزم وکیل گرفتم، حالا از یک تبصره استفاده کرده و نامه نوشته که پس بدن. گفت 99% پس میگیرم و نمیگذارم مشکلی پیش بیاد ولی متاسفانه یک رکورد ثبت شده و هر بار برم و بیام 4-5 ساعت میخوان تفتیشم کنن Sad
ممنون از لطفت.

BOOF
ایالت شما رو نمیدونم، ولی من اولین اقدا SSN بود. به نظرم بد نیست یک سر بزنی. البته چون دز اونجا ایرانی زیاده، شنیدم که روال کار یکم فرق میکنه.
پاسخ
N.D:
میدونم نیویورک قیمتها خیلی بالاتره. من یک سفر چند روزه رفتم ولی اینکه به چه صورته، اطلاعات کافی ندارم.
در مورد سوال در باره کار هم، در این ایالت ما تقریبا یک سوم حقوق بابت tax و بیمه میره، مسلما با یک کار ساعتی 8 -10 دلار که اونم قطعا 40 ساعت در هفته نخواهد بود، بین 20-30 ساعت ماکسیمم، نمیتونی خیلی مستقل عمل کنی. من نمیدونم شما همسر داری یا نه، ولی باز اگه 2نفر کار کنن، یکم بهتره وگرنه فکر کنم باید در حد یک basement اجاره کنی یا roommate بگیری که یک کار عرفی هست و میتونین از ایران هم سرچ کنین حال و هواش بیاد دستتون.
ببخشید اگه خیلی رک میگم ، امیدوارم نترسین ولی آگاهانه بیاین به نظرم بهتره.
من خودم بلیط 6ماهه برای برگشتمم خریده بودم که بیام بررسی کنم و برگردم که شکر خدا فعلا موندنی شدم.
پاسخ
تشکر کنندگان: seravin ، N.D ، payman R ، afshin ، سارا کوچولو ، Hossein81 ، sanaz2010 ، OverLord ، tamanna ، amiry ، tata63 ، SH1A2R3 ، ronmony ، taherifar
ندا جون شما تو این مدت دنبال کار می گشتین چه کاری بود که بنظرتون ما ها تو ایران الان یاد بگیریم اونجا راحت کار گیر میاد و در آمدش هم خوبه؟
شماره کیس: 2010AS00016XXX
کنسولگری:آنکارا
به نظر من روی زبان تمرکز کنید. خوب کافی نیست باید عالی باشین تا بتونین توان کاریتونو در مصاحبه بیان کنین .هرچی زبانتون بهتر باشه شانستون بیشتره. کار خاصی به ذهنم نمیرسه جز فروشندگی که اونم از ایران کاری نمیشه براش کرد. اگر هم کار تخصصی پیدا کنین، که دیگه خیلی عالیه.
پاسخ
تشکر کنندگان: سارا کوچولو ، OverLord ، SH1A2R3 ، ronmony ، taherifar
سلام
من چندما ه است كه در يكى از شهرا ى ايا لت اريزو نا اقامت دارم.
اين ايالت نسبت به كاليفرنيا ارزنتره. هزينه اجاره يك اپارتمانه 1 خوابه
در يك جايه متوست ماهيا نه 500 دلار.كه 100 دلا ر هم هزينه اب و برق
و 50 دلار هزينه اينترنت و تلويزين و 50دلا ر براى مبيل كه مكالماته شما با پرداخت ماهانه اين پول با تمام امريكا و كانادا مجانى خواهد بود.
براى كار اگر ميخاهيد كار فنى بكنيد هتمن بايد دو ره ان را اينجا تى كنيد.
هزينه و مدت انرا نميدو نم.كار ارايشگرى هم نميتوانيد بدونه مدركه اينجا انجام بديد.
برايه كار يا بايد پيشه يكى از دوستانه خيلى نزديكتون كه بيزينس خوبى داره كار كنيد و يا مرتب توى كار در فرشگاها فرم اينترنتى پر كنيد.
اينجا چن وزه ماركت خوب نيست هر هفته 20 تا 30 سات كر نميدن. هر سات هم 7 دلار. بايد هتمن 2 جا كار كنيد تا هزينتون دربياد. اگه ماشين هم داشته باشيد ماهى 150 تا هم برا بيمه بايد بديد. اگه كرديت كارت هم نداشته باشيد بهتون خونه اجاره نميدن. ولى يه نفر اگه زامنتون بشه. ميدن ببخشيد كه قلت املايى دارم. چن از مترجم استفاده ميكنم
پاسخ
سلام ندا جان:
خیلی خوشحالم که اونجا کاری در رابطه با رشتت گیرت اومده.اخه منم کامپیوترم.
چنتا سوال داشتم.من مجرد هستم اگه بخوام همخونه داشته باشم توی ایالت جورجیا برای شروع هزینه خونه چطوری می شه؟؟؟اصلا می شه که چون می خوام ادامه تحصیل بدم برام خوابگاه دانشگاه؟؟بنظرت مناسب هست؟؟؟
برای ماشین شنیدم اونجا ماشین واجبه؟؟یعنی در بدو ورود باید ماشین خرید؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، pr.kia ، taherifar
اینجا اگه ماشین نداشته باشین انگار پا ندارید................البته من اورنج کانتی هستم جاهای دیگه رو نمیدونمShy
من قبل از اینکه بیام خیلی نگران بودم اما الان پشیمونم چرا زودتر نیومدمBig Grin
بهشت برین نیست اما خیلی بهتر از جهنمیه که توش بودم.............کلا هر جائی مشکلات خودش و داره ولی مقایسه ی اینجا با ایران خیلی خنده دارهBig GrinBig GrinBig Grin
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
پاسخ
f.o
من اصلا از جورجیا خبر ندارم ، ولی بگذار یکی از دوستام اونجا زندگی میکنه، براتون میپرسم.
برای همخونه شدن فکر نکنم مشکلی باشه. یک سرچ کن الان اون ایالت رو.
ماشینم راستش بستگی شدید به محل زندگی، دسترسی به مترو و اتوبوس و فاصله محل کار یا دانشگاه تا خونه داره.
ممنون از لطفت
پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، ronmony ، taherifar
من نمی خواستم برای این موضوع یه تاپیک جدید باز کنم واسه همین اینجا می ذارمش :

برای دیدن محبوبترین اسکرین سیور در امریکا روی ادرس زیر کلیک کنید

http://www.planetdan.net/pics/misc/georgerag.swf

اگه گیر کرد با موس بگیرینش!!
پاسخ
قابلی نداشت!

در ضمن اگه منظورتون منم من هنوز نرفتم آمریکا که در مورد مهندسی نرم افزار چیزی براتون بتونم بنویسم....
شماره کیس:2010AS000022xxx
تاریخ دریافت نامه قبولی:28July 2009
تاریخ ارسال فرمهای سری اول : 18/08/2009
تاریخ کارنت شدن کیس : JUNE 2010
تاریخ دریافت نامه دوم: 2010 /Aug 4
تاریخ مصاحبه: 2010 /july 14
تاریخ دریافت کلیرنس: 36days ) - 19 Aug )
کنسولگری: Ankara
ورود به آمریکا : ۱ اکتبر
پاسخ
تشکر کنندگان: OverLord ، SH1A2R3 ، taherifar
نه ساشا جان.
سوالمو از دوست خوبمون Neda پرسیدم.
پاسخ
تشکر کنندگان: ساشا ، SH1A2R3 ، taherifar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان