کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
زندگی در آمریکا
سلام،
یکی از دوستان درمورد هزینه های اینجا ازم سوال کرد. بعدش فکر کردم که جواب این سوال رو عمومی بدم شاید مورد استفاده بقیه هم بشه. دوستان در ایالتهاس دیگه هم اگه اطلاعاتشون رو share کنن یک حدودی برای خرج و مخارج در هر ایالت بدست میادو
سلام
من ایالت ویرجینیا نزدیک DC هستم.
واقعیتو بخواین وقتی من اومدم وضع بحران بیداد میکرد و همه داشتن اخراج میشدن. الان یکم بهتر شده ولی میگن فقط ایالتهای نزدیک پایتخت. و هنوز بحران طرفهای غرب و کالیفرنیا همچنان ادامه داره.
من از طریق یکی از دوستان تو فیلد کاریم( کامپیوتر) شکر خدا کار پیدا کردم ولی کار پیدا کردن برای تازه وارد خیلی خیلی سخته چون ازت سابقه کار در آمریکا میخوان. دوستای من همچنان دنبال کارن.
معمولا اینجا مهاجرا با کار در فروشگاه های زنجیره ای شروع میکنن که ساعتی 8 دلاره(البته این قیمت بستگی به ایالت هم داره).
اگه بخوای یک خونه درست داشته باشی که دسترسی مترو و اتوبوس داشته باشه، حداقل 1200$ یک خوابه و 1800$ دوخوابه هست.این جایی هست که من هستم و از محله های خوبه ولی اگه بتونین ماشین سریع بگیرین قیمتها هرچی دور تر بشین ارزونتره.اینجا فاصله ها خیلی زیاده.
ایینجا خرجهای پیشبینی نشده زیاده. خرج خورد و خوراک معمولی بدون رستوران با 200-300$ تموم میشه.
خط تلفن میخواین که اولش چون credit ندارین باید اعتباری بگیربن که شاید 50-100$ بستگی به مکالمتون در ماه هزینه داشته باشه. اینجا ماشین ارزونه و شاید با 5000-6000$ بتونین یک ماشین سرحال دست دو بخرین ولی بدون بیمه اینجا ماشین نمیشه خرید پس بین 100-150$ باید ماهیانه پول بیمه بدین. پول آب- برق-گاز هم من ماهیانه 120$ تقریبا میدم. بنزین هم حدود 100$ بگزارین کنار خوبه. دیگه چیزی به ذهنم نمیرسه. ولی بازم میگم از ایالت تا ایالت این قیمتها فرق میکنه.
نکته مهمتر از همه زبانه. هرچقدر میتونین فیلم ببینین و listening رو قوی کنین. مشکلیه که هنوز من دارم و اکثرتازه واردها هم دارن. هرچی زبانتون بهتر باشه زودتر وارد محیط میشین.
سوال داشتین بپرسین
موفق باشید
پاسخ
ممنونم از اطلاعاتی که نوشتی ندا جان.
برای پیدا کردن کار های ساده (مثل همون کار در فروشگاه) چه چیز هایی لازم داریم؟ چقدر پول با خودمون بیاریم تا تو همون ایالتی که هستید بتونیم زندگی رو شروع کنیم؟
پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، taherifar
با سلام به ندای عزیر
و تشکر از راهنمایی های شما
از اینکه شما در ویرجینیا هستید خوشحالم با توجه به آنکه در صورت اخذ ویزا مقصد من ویرجینیا خواهم بود در صورت امکان از شرایط مهد کودکها و چگونگی ادامه تحصیل فرزندان دبستانی اطلاعاتی را اگر دارید زحمت کشیده و ارائه فرمایید . زیرا یکی از نگرانی های ما ایالوارها پس از ورود به آمریکا ادامه تحصیل فرزندانمان می باشد .همچنین با توجه به در نظر گرفتن حداقل دستمزد و هزینه ها گویا اشتغال زن و شوهر ضروری می باشد .
پاسخ
تشکر کنندگان: hbita ، javan134 ، SH1A2R3 ، taherifar
نداي عزيز
اولا زندگي بسيار موفق و خوشي را در امريكا برايت ارزو دارم.مطمئن باش از لحظه حركت به سمت فرودگاه تا حالا كه مستقر شدي تمام تجربياتت به درد بچه هاي سايت ميخوره لطفا هر چه را فكر ميكني براي بچه ها مفيده (غير از اطلاعات شخصي) در اختيار بگذار
موفق باشي
پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، Danoosh ، taherifar
ندای عزیز ممنمون
امیدوارم دیگر دوستان هم که انجا هستن اطلاعاتشون را در دسترس بگذارند تا بقیه بتوانند استفاده کنند
اطلاعاتت بسیار بسیار مفید بود
پاسخ
خواهش میکنم دوستان، امیدوارم با قرار دادن اطلاعات بقیه ،یک پایگاه اطلاعاتی خوبی تهیه بشه.

Parsa: در رابطه با سوال در مورد مهد کودک، اطلاعات زیادی ندارم ولی میدونم هزینه daycare اینجا خیلی زیادیه. یکی از دوستای من که دخترش یک مهد کودک نسبتا خوب(ولی دز حومه شهر) میره میدونم حقوق مادر فقط صرف این قضیه میشد. یکی دیگه هم که یک پرستار ایرانی بود که 5تا بچه رو در خونش مراقبت میکرد با یک دستیار، روزی 40$ میگرفت.

msnazi:
شما اولین کاری که بعد از ورود انجام میدین رفتن به اداره برای گرفتن social security number هست. تا اونو نداشته باشین در آمریکا هویت ندارین. بعدش چیز خاصی نمیخواین جز اینکه به همه بسپرین برای کار و برین فروشگاهها و فرم استخدامشونو بگیرین یا online پرکنین.
در مورد چقدر پول بیارین هم، هرچی بیشتر بهتر Big Grin چون وقتی پول باهاتون باشه، استرس اینکه اگه الان کار پیدا نکنم چی میشه، شاید باعث بشه تصمیم درستی در اون لحظه نگیرین (البته این نظر شخصی منه).

وتوصیه من اینه که در بدو ورود جو گیر خرید نشید(کاری که خیلی ها میکنن و اول کار پول زیادی رو از دست میدن در حالی که بعد چند ماه راه و چاه خرید کردن میاد دستتون).
و سعی کنید در Bank of america حساب باز کنید چون در همه ایالتها شعبه داره و سرویسش خیلی خوبه.
موفق باشید همگی
سوال داشتین بپرسین. در در حد توان در خدمتم
پاسخ
ازت ممنونم ندا
بالاخره یه کامپیوتری پیدا شد من چندتا سوال ازش بپرسم
می تونی بگی تو چه زمینه هایی نیاز به متخصص در زمینه آی تی هست . این سوال رو برای این میپرسم که بدونم روی چه چیزی تمرکز کنم .همونطور که میدونی ما این طرف همه کار میکنیم از وب دولوپ گرفته تا شبکه و .... .
البته من الان میخوام دو تا مدرک لینوکس پلاس و سی سی ان ای رو بگیرم نمی دونم به درد میخوره یا نه .
من هم کار شبکه میکنم و هم برنامه نویسی ولی میخوام از فرصتم استفاده کنم و متمرکزتر کار کنم .
ممنونم راهنمایی کنی.
پاسخ
تشکر کنندگان: sina619 ، afsoun ، Iman-gta ، SH1A2R3 ، taherifar
IT اینجا وضعش خوبه ، نه که خوب کار پیدا میکنی، اگه پیدا کنی همه چی میخوان.
به نظرم همون لینوکس خیلی خوبه. در زمینه DBA و networking هم درآمدش خیلی خوبه. فقط هرچی یاد میگیرین، درست و تخصصی باشه که تو مصاحبه رد نشین.
بازم میگم روی زبان در درجه اول تمرکز کنین.مگر اینکه بخواین برین لوس آنجلس
پاسخ
ندا جان ممنونم از وقتی که میذاری
می خواستم بپرسم اگر تو سخت افزار وارد باشی کار گیرت میاد؟ اگر بتونی اشکال یابی خوبی بکنی و با سخت افزار ها خوب کار کنی. در ضمن من اگر بخوام یک تکنسین باشم چه مدارکی می خواند اونجا؟
پاسخ
تشکر کنندگان: sina619 ، SH1A2R3 ، taherifar
راستش به این مورد برنخوردم تا حالا.
ولی مهم تر از اون اینه که کار گیرت بیاد.
اینجا به اینکه مار بلد باشی بیشتر کار دارن تا مدرک. البته نا گفته نماند وقتی رزومه درست کنی امدرک هاب درست حسالی در انتخابشون صد درصد تاثیر داره.
پاسخ
تشکر کنندگان: sousangerd ، tata63 ، SH1A2R3 ، ronmony ، taherifar
بچه ها ببخشید واسه سوشیال سکوتیتی از کی میشه اقدام کرد ؟
پاسخ
boof نوشته: بچه ها ببخشید واسه سوشیال سکوتیتی از کی میشه اقدام کرد ؟

رسیدنتون و به آمریکا تبریک میگمBig Grin
تایک ماه صبر کنید اگه نیومد به نزدیکترین مرکز SSN در نزدیکی محل آدرسی که برای فرستادن گرین کارت دادین بروید و پی گیری کنید
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
پاسخ
تشکر کنندگان: سارا کوچولو ، SH1A2R3 ، ronmony ، taherifar ، leader-m
من فکر کنم خودتون باید به اداره social sequiry برین و درخواست بدین.
یرچ کنین تو گوگل نزدیک ترین مرکز مراجعه کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان: سارا کوچولو ، OverLord ، tata63 ، SH1A2R3 ، ronmony ، taherifar
Neda نوشته: من فکر کنم خودتون باید به اداره social sequiry برین و درخواست بدین.
یرچ کنین تو گوگل نزدیک ترین مرکز مراجعه کنید.

ندا چون leili عزیز تو یکی از پستاش چند روز پیش زده بود که رفته برای ssn گفتن قبلا درخواست شده..........
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
پاسخ
salam bacheha social security dar har shahri fargh mikone behtarin rah raftan be nazdiktarin ssa mahalatune berin to site socialsecurity.gov va postal code khuneye khodetuno vared konid behetun mige kojast
پاسخ
تشکر کنندگان: khashayar6310 ، SH1A2R3 ، shahryar7021 ، taherifar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان