کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
فریت کردن اسباب و اثاثه قابل بردن به آمریکا
سلام دوستان
سوال من اینه که واقعا چه وسایلی از لوازم خونه ارزش بردن به امریکا رو داره?
اینکه اینجا وسایلم و بفروشم و برم اونجا بخرم یا با توجه به اینکه وسایل من تقریبا نو هستن با خودم ببرم.
فروختن اینجا ضرر کردنه ولی نمیدونم بردنشون ضرر بیشتریه یا نه.
وسایل برقی آشپزخونه ، وسایلی مثل سشوار و اتو مو ...
کیس : ASXXX // تعداد نفرات کیس : 2 // سفارت : آنکارا // ارسال 260 : 20 جوون // کارنت : سری اول // نامه دوم : 23 اکتبر // مصاحبه : 10 دسامبر // وضعیت کیس:نفر اصلی AP // سربازی: س
من همسر آقای مرداد هستم (درسا)
آقای برنده چون افسرده شده به خاطر AP دیگه نمیاد اینجا سربزنه.
پاسخ
تشکر کنندگان: قصه گو ، hadi472 ، taherifar ، rezahoorjandi
(2014-06-22 ساعت 16:48)mordad نوشته:  سلام دوستان
سوال من اینه که واقعا چه وسایلی از لوازم خونه ارزش بردن به آمریکا رو داره?
اینکه اینجا وسایلم و بفروشم و برم اونجا بخرم یا با توجه به اینکه وسایل من تقریبا نو هستن با خودم ببرم.

وسايلي كه ميصرفه ببريد:
لوازم شخصي كه در طول يكي دو ماه اول بهش نياز داريد
لوازم برقي بدرد بخور كه 110 رو ساپورت ميكنن يا با باطري كار ميكنن
پوشاك نو و خوب براي نهايت يك سال
لوازم خواب جمع و جور
لوازم آشپزخانه دم دستي براي مختصر غذا درست كردن و خوردن (كاسه بشقاب قاشق چنگال ليوان) در حد 6 تا

بقيشو در كمال دست و دلبازي بفروشيد و ببخشيد و هديه دهيد. باشد كه رستگار شويد.
دالاس تکزاس 2014
داداش! سر به سر مهاجر نذار... مهاجر خستس...
پاسخ
(2014-06-22 ساعت 17:11)peymanmohajer نوشته:  

وسايلي كه ميصرفه ببريد:
لوازم خواب جمع و جور
لوازم آشپزخانه دم دستي براي مختصر غذا درست كردن و خوردن (كاسه بشقاب قاشق چنگال ليوان) در حد 6 تا

ممنون از راهنماییتون
اگه انقدر سبک و راحت میشه رفت و اونور همه چیز و تهیه کرد پس چرا اکثر دوستان دنبال فریت کردن و کارگو هستن؟!؟
یعنی حتی این وسایل کم رو هم باید فریت کنیم ؟
110 ساپور کنن؟؟؟ یعنی حتی سشوار هم نمیتونم ببرم
خوب اینجا 220 ه برق شهریمون Sad
کیس : ASXXX // تعداد نفرات کیس : 2 // سفارت : آنکارا // ارسال 260 : 20 جوون // کارنت : سری اول // نامه دوم : 23 اکتبر // مصاحبه : 10 دسامبر // وضعیت کیس:نفر اصلی AP // سربازی: س
پاسخ
تشکر کنندگان: قصه گو ، taherifar ، rezahoorjandi
(2014-06-24 ساعت 13:07)mordad نوشته:  
(2014-06-22 ساعت 17:11)peymanmohajer نوشته:  

وسايلي كه ميصرفه ببريد:
لوازم خواب جمع و جور

ممنون از راهنماییتون
اگه انقدر سبک و راحت میشه رفت و اونور همه چیز و تهیه کرد پس چرا اکثر دوستان دنبال فریت کردن و کارگو هستن؟!؟
یعنی حتی این وسایل کم رو هم باید فریت کنیم ؟
110 ساپور کنن؟؟؟ یعنی حتی سشوار هم نمیتونم ببرم
خوب اینجا 220 ه برق شهریمون Sad

خب من آخر آخرشو بهتون گفتم ولي اينكه چطوري مهاجرسرا بعد از سالها تجربه و سعي و خطاي دوستان به اينجا رسيد مستلزم مطالعه تاپيكاي مربوطست.

خيلي هم سبك نيست معمولا وسايلي كه ميخوايد ببريد شايد تا نزديك 100 كيلو هم بشه (2 نفر * نفري دو جمدان 23 كيلويي) و شامل چندين قطعه (جمدان و كيف و كوله و ...) هست كه جابجاييش دردسره.

اكثر دوستان به دنبال فريت بودن ولي بعد از اينكه وسايل بردن و اونجا ساكن شدن ديدن كه اونطور كه فكر ميكردن وسايل به دردشون نخورده. مثلا شما با يه مبدل 110 به 220 ميتوني سشوارو به برق اونجا وصل كنيد ولي هفته اي 7 بار ميخوايد اين كارو بكنيد؟ بعد مبدلو ببريد اتو رو بهش وصل كنيد، بعد ببريدش تو آشپزخونه ماكروفرو بهش وصل كنيد... خب ميبينيد كه خيلي دردسر داره علاوه بر اينكه بايستي پول مبدل و فريت بديد و دردسر جابجاييشم بكشيد. البته فكر نكنيد كه كسايي كه اينو ميگن خيلي پولدارن يا وسايل خونه ايرانشون خيلي بي ارزش و كهنه بوده بلكه معمولا اين قضيه براي همه درست درمياد.

اين وسايل كم رو لازم نيست فريت كنيد. شما بسته به نوع پروازتون ميتونيد از 1 چمدون 23 كيلويي تا 3 چمدون 32 كيلويي به اضافه كوله پشتي و كيف بپ تاپ رو با خودتون بصورت بار همراه مجاني ببريد.

كل وسايلي كه موتور قوي (مثل يخچال، پنكه، غذا ساز و آبميوه گيري) و يا المنت (مثل سشوار، اتو مو، بخاري برقي، لباسشويي) دارند در برابر تغييرات ولتاژ و نوسان انعطاف پذير نيستند و نميتونيد با خودتون ببريد ولي اونايي كه داراي مبدل سويچينگ هستند رو ميشه برد و استفاده كرد (مثل لپ تاپ، اسكنر، شارژر، ريش تراش، كامپيوتر و خيلي از تلويزيونا). در كل مشخصات برق ورودي روي هر وسيله برقي نوشته شده.

معمولا بيشتر از اينكه وسايل توي خونه رو بخاطر كارآييشون از دست بديم، نميتونيم ازشون دل بكنيم. بيشتر وسايل خونه رو شايد سالي يه بار بيشتر استفاده نكنيم. بهر صورت برعكس اينجا، اونجا كسي دغدغه نداشتن وسايل خونه نداره. اونجا نوع دغدغه هاتون متفاوت خواهد بود.
دالاس تکزاس 2014
داداش! سر به سر مهاجر نذار... مهاجر خستس...
پاسخ
من هم فقط لباس- وسیل شخصی - کمی وسایل اشپزخونه(غیر الکتریکی) و رختخواب سبک -قالیچه و مواد خوراکی آورد(البته همینا شد ۱۲چمدان) اینا رو هم واسه این بودکه نمی خواستم اول ورود کلی دلار خرج کنم موثر هم بود البته. تو امریکا راههای مختلفی واسه خریدن لوازم خونه هست بسته به وضعیت میشه یکیشو انتخاب کرد من میز غذاخوری و صندلی هاشواز کرگلیست خریدم که خیلی عالی و نو هستن. دو ستمون واقعا خوب گفتن که دغدغه مهاجر وسایل خونه نیست بعد که برسین ایشالله خودتون پی میبرین.
پاسخ
(2014-06-24 ساعت 21:53)soufia نوشته:  من هم فقط لباس- وسیل شخصی - کمی وسایل اشپزخونه(غیر الکتریکی) و رختخواب سبک -قالیچه و مواد خوراکی آورد(البته همینا شد ۱۲چمدان) اینا رو هم واسه این بودکه نمی خواستم اول ورود کلی دلار خرج کنم موثر هم بود البته. تو آمریکا راههای مختلفی واسه خریدن لوازم خونه هست بسته به وضعیت میشه یکیشو انتخاب کرد من میز غذاخوری و صندلی هاشواز کرگلیست خریدم که خیلی عالی و نو هستن. دو ستمون واقعا خوب گفتن که دغدغه مهاجر وسایل خونه نیست بعد که برسین ایشالله خودتون پی میبرین.

واقعا ممنون از راهنمایی تون
حقیقتا من دغدغه بردن وسایلمو ندارم فقط فکر میکردم اگه قرار باشه همین وسایل اولیه رو فریت کنم و از اونجایی که دوستان در تاپیکای مختلف اشاره کردن به اینکه هرچه وزن وسایل بیشتر باشه هزینه کمتر میشه، پس کلا هرچی که میشه برد و ببرم.
Smile)
بازم ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: soufia ، قصه گو ، آلیس-1980 ، taherifar ، rezahoorjandi
تا چه مدت بعد از اینکه در آمریکا ساکن شدیم؛ میتونیم وسایل رو فریت کتیم؟ برای کانادا میدونم که تا یکسال زمان بود .
2014AS2XX آنکارا، مصاحبه: هفته دوم اکتبر، کلیرنسCool سفرنامه
آرزویم شادیست، آرزویم آرامش است برای تو برای خودم و برای تمام کسانی که نمی شناسمشان
پاسخ
تشکر کنندگان: pari pariaaa ، taherifar ، rezahoorjandi

اکثر خونه ها معمولا چه بخرید یا اجاره کنبد لباسشویی-گاز-یخجال-فر-ظرف شور داره و نیازی به بردن اونم با این هزینه از ایران نیست اگرهم نداشته باشه قیمت این وسابل اونجا خیلی ارزونه که فکر کنم هر قیمتی وسایلتون رو تو ایران بفروشید باز به صرفه تره تا هزینه و درد و سرای فریت و داشته باشید فقط مبلمان قیمتش بالاس اونجا
یک سری به سایت best buy یا سایتای دیگه وسایل منزلی مثل IKEA بزنین حساب بهتر دستون میاد حتما هم بعد از ورود واسه یکی از اینا درخواست کردیت کارد و بدید خیلی تخفیف خوب میدن یا پرداخت تا یک سال بدون سود رو میتونید داشته باشید من واسه بست بای همون لحطه درخواست دادم بهم سه هزار دلار کردیت کارد داد و البته اول ورود بدون داشتن کریدیت هیستوری شاید سخت بدن این کارتو ولی شانستونو امتحان کنین
پاسخ
تشکر کنندگان: mordad ، amjad ، قصه گو ، pari pariaaa ، آلیس-1980 ، taherifar ، rezahoorjandi ، eybaba
من 4 سال پیش وسایلم را فرت کردم .اون موقع دلار حدود 1000 تومن تا 1200 تومن بود.قیمت وسایل خیلی شبیه ایران بود .اما هیچ وقت از این کار ناراحت نشدم و احساس ضرر نکردم.من هیچگونه وسایل برقی نیاوردم.اما وسایل آشپزخانه ام +لباس+رختخواب را اوردم.مطمئن باشید تا زمانی که کار پیدا نکرده اید دلار دلار جیبتون ارزش داره برای همین از وسایل خودتون استفاده کنید .
100 کیلو بار را کیلویی 2دلار و خرده ای دادیم +با مقداری هزینه های جانبی که در مقابل هزینه های اونجا هیچ است.
ولی اگر مطمئن هستید ظرف یک تا 3 ماه می توانید کار پیدا کنید شاید راحت تر بتوانید تصمیم بگیرید که فرت کنید یا خیر. اما بدونید خیلی چیزها هنوز در ایران ارزان تر است.
کیس نامبر:  2009as34700
دریافت نامه اول: may 27
تاریخ کارنت شدن:  بولتن june
(واقعا یکسال از زمان رسیدن نامه اول گذشت)
تاریخ دریافت نامه دوم: 1 june
تاریخ مصاحبه کنسل شده: 15 july  
تغییر تاریخ مصاحبه به :1 july
تغییر تاریخ مصاحبه به :1 sep
دریافت ویزا:روز مصاحبه
اقدام برای سیتزن شیپ: Dec 2015
انگشت نگاری: Feb 2016
رسیدن نامه ی مصاحبه: May 14th 2016
مصاحبه : Jun 14th 2016
مراسم قسم: Jun 16th 2016
پاسخ
تشکر کنندگان: pari pariaaa ، آلیس-1980 ، taherifar ، rezahoorjandi ، laleht ، gulu ، a2r
آدرس کارتن‌فروشی‌ها:

کالابر: بازارچه سنتی ستارخان، فاز یک، پ ۱۰۴/۱ تلفن: ۴۴۲۴۶۳۲۱ (۱شهریور ۹۳ قیمت ۳ قلم کارتن: ۴۰*۴۶*۴۶=۵۶۰۰ / ۶۱*۴۶*۴۶=۶۹۰۰ / کارتن مخصوص لباس با ۶۰ سانت رگال=۲۵۰۰۰)

کارتن سبز: ستارخان، خ باقرخان، نبش فرزین تلفن: ۶۶۵۳۱۴۲۸ این‌جا می‌تونین بدین هر سایزی می‌خواین براتون کارتن بسازن
آدرس وب‌سایت: http://www.cartonsabz.com/

کارتن محمد: http://www.cartonmohammad.com/ دوستانی که ازش خرید کرده بودن ۲ سال پیش چندان راضی نبودن.
۲ نفر (مهندس IT (برنده) و نقاش)/ مصاحبه ۷ اکتبر آنکارا/ آپدیت‌ها: ۱۷ و ۱۸ آوریل، ۱۵- ۲۴ و ۲۹ می، کلیر شدن ۳۰ می---پروفایل دونفره Tongue
سفرنامه‌ اول
سفرنامه دوم
تغییر PTT
پاسخ
تشکر کنندگان: amjad ، آلیس-1980 ، rezahoorjandi ، taherifar ، lingni ، laleht
(2009-09-21 ساعت 01:49)laili نوشته:  آره پوریا جان پیانو رو آوردیم..................100 کیلو هم ما نمیخواستیم کولمون بذاریم که خودشون برامون فرستادند.....Big Grin
اگه میخواستیم بفروشیم و اینجا بخریم تقریبا 2000 دلار ضرر میکردیم
خب بهتر بود بیاریم تا بیائیم اینجا دست دوم بخریم............
اگه هر چی میزان بارتون بیشتر باشه براتون ارزونتر در میاد..

علی جان هیچ گمرکی از ما نگرفتند با وجودی که فرش و لوازم دیگری هم داشتیم فقط فکر کنم 35 دلار گرفتند بابت ترخیص................
شماره ی این آقا رو هم برات میفرستم با پیام خصوصی

Mishe lotf konid shomararo baraye manam befrestid, man amrica hastam va mikham az iran baram vasile befrestanSmile merci
پاسخ
تشکر کنندگان: آلیس-1980 ، taherifar ، rezahoorjandi
(2014-07-08 ساعت 14:39)tenese نوشته:  تا چه مدت بعد از اینکه در آمریکا ساکن شدیم؛ میتونیم وسایل رو فریت کتیم؟ برای کانادا میدونم که تا یکسال زمان بود .

سلام. یعنی فریت کردن زمان خاصی نیاز داره؟ کسی جواب این سئوالو می دونه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: rezahoorjandi
سلام ، روشی که ما استفاده کردیم اینطور بود که ؛ خودمون بارمون رو با دقت بسته بندی کردیم ؛ طبق هماهنگی با شرکت باربری دوروز قبل از پروازمون شخصا به بخش کارگو فرودگاه امام رفتیم و بارهارو به گمرک ایران تحویل دادیم. هزینه دو هفته انبارداری رو پرداخت کردیم. سپس به شرکت باربری رفتیم و هزینه ارسال بار رو پرداخت کردیم. هماهنگ کردیم بعد از دو هفته برامون ار سال بشه.درست بعد از دو هفته در مقصد خودم تحویل گرفتم.تو این مدت در مقصد ماشین خریده بودم و منزل اجاره کرده بودم.و به راحتی بارها در زمان و مکان مناسب رسید.
کیس نامبر: **2014AS000000 (همسرم) / سفارت: آنکارا --> ایروان / ارسال فرمها : 8 June (ایمیل) / دریافت تاییدیه : 16 June / تاریخ دریافت نامه دوم: 13 September/ زمان مصاحبه : هفته اول نوامبر / کلیر همسرم: 21 می بعد از 199 روز و کلیر شدم خودم : روز 9 جولای ، ورود به خاک آمریکا در تاریخ 5 دسامبر ، /[/color] معرفی یک وسیله کاربردی 220V<->110V

پاسخ
تشکر کنندگان: nora-nora ، rezahoorjandi ، laleht ، ho_tasha
سلام. من يه سؤال دارم نميدونستم كجا بايد بپرسم،ببخشيد
من يه مقدار طلا دارم كه ميخوام بفروشم ميخواستم بدونم كه اينجام مثل ايران بايد ببرم طلا فروشى بفروشمشون؟
ممنون ميشم جواب بديد،
پاسخ
تشکر کنندگان:
[[سایت باز قاط زده و امیدوارم که چندباره پست نشه این پست من]]

به هیچ وجه من الوجوه و همچنین به هیچ وجه من الوجود!! در اینجا نه طلا بخرین نه بفروشین!! اینجا طلا رو که البته همشون هم 14 عیار یا حتی 10 عیار هستن بصورت قطعه ای میفروشند. مثلا میگن این انگشتر یا گردنبند چه نگین داشته باشه یا نه یا بزرگ باشه نگینش یا کوچک یا اصلا نگینش با ارزش باشه یا الماس جعلی قیمتش مثلا 800 دولاره امروز فروش ویژه داریم شما بده 500 دولار یا حتی 200 دولار!!

نهایت شما عیارش رو میتونید از روش بخونید و ترازو هم ندارن که وزن بکنید و من چند بار از مغازه های مختلف ترازو خواستم بهم چپ چپ نگاه کردن و گفتن که ما طلا میفروشیم! نمی خریم که ترازو داشته باشیم!! و البته اینم اضافه کنم که یک بار با خودم ترازو بردم و دیدم که با توجه به وزن و حتی با احتساب نگینهای نه چندان با ارزشش بجای طلا بازم خیلی خیلی دارن گرون میفروشند!! برای همین طلا رو وزن نمیکنند.

موقع خریدن هم که البته فروشگاههای دیگه ای هستن و معمولا بهشون میگن Pawn Shop یا همان سمساری خودمون تقریبا، طلا رو وزن میکنن و به ثمن بخس بر میدارن.

علت اصلی این هست که طلا در آمریکا و غرب کلا مثل خاورمیانه چیز مهمی نیست و مردم بهش به چشم سرمایه نگاه نمیکنن مگر بصورت شمش بخرند.
پاسخ
تشکر کنندگان: amjad ، HERMES7 ، rezahoorjandi ، eybaba ، مير منصور ، laleht ، ho_tasha

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان