کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
فریت کردن اسباب و اثاثه قابل بردن به آمریکا
(2010-11-04 ساعت 17:00)aadine نوشته:  کسی اخیرا تجربه ی ارسال بار - کتاب- نداره؟ من 50-60 جلد کتاب دارم می خوام بدون این که خسته بشم و دردسر ترخیص و از این داستان ها داشته باشم برسه دستم. کسی پیشنهادی نداره؟

چه سوال خوبی، منم مشتاقانه منتظر جواب می مونم، من که می خوام یه کتابخونه بار بزنم و خیلی دوست دارم بهترین راهشو پیدا کنم، فعلاً کتابامو بر اساس اولویت توی کارتونای موز گذاشتم تا به تدریج برام بفرستن، مثلاً دو تا کارتون اولویت یک، دو تا اولویت دو، چهارتا اولویت سه و ... حالا این کارتونا رو چطور می خوام اون جا خر کش کنم خدا داند، این جا که همیشه تو اسباب کشی از طرف باربرها فحش می خوردم که ... ... آقا با این همه کتاب می خوای چه کنی آخه! امیدوارم کارگرای اون جا فحش های مودبانه تری بدن!
پاسخ
والا منم همین سوالو دارم چون تو ایران شصت هفتاد تا کتاب دارم میخوام بیارمشون اینور ...........ور دل خودم
دریافت گرین کارت لاتاری در سپتامبر 2009
پاسخ
تشکر کنندگان: aadine ، mml ، shkhmo ، mercedeh2011 ، زری وحدتی ، pari pariaaa ، taherifar ، rezahoorjandi
بهترین راه فرت کردن است. هیچ محدودیتی هم نداره تازه هر چقدر بار بیشتر قیمت کمتر.ما خودمون 20 کیلو کتابهای دم دستی(بجر 80 کیلو بار لوارم خانه) را اوردیم و هیچ اذیتی هم نکردند.کیلویی 2 دلار
کیس نامبر:  2009as34700
دریافت نامه اول: may 27
تاریخ کارنت شدن:  بولتن june
(واقعا یکسال از زمان رسیدن نامه اول گذشت)
تاریخ دریافت نامه دوم: 1 june
تاریخ مصاحبه کنسل شده: 15 july  
تغییر تاریخ مصاحبه به :1 july
تغییر تاریخ مصاحبه به :1 sep
دریافت ویزا:روز مصاحبه
اقدام برای سیتزن شیپ: Dec 2015
انگشت نگاری: Feb 2016
رسیدن نامه ی مصاحبه: May 14th 2016
مصاحبه : Jun 14th 2016
مراسم قسم: Jun 16th 2016
پاسخ
(2010-11-04 ساعت 22:30)air نوشته:  بهترین راه فرت کردن است. هیچ محدودیتی هم نداره تازه هر چقدر بار بیشتر قیمت کمتر.ما خودمون 20 کیلو کتابهای دم دستی(بجر 80 کیلو بار لوارم خانه) را اوردیم و هیچ اذیتی هم نکردند.کیلویی 2 دلار
اگر براتون امکان داره و اطلاع دارين لطفا موارد زير را بهم جواب بدين:
1- بدون توجه به اين که خودم با چه خط هوايي بليط دارم مي تونم از خدمات فريت الاتحاد يا امارات استفاده کنم؟
2- بار را بايد تو فرودگاه تحويل بدم و تو فرودگاه تحويل بگيرم يا اين که احتمالا خدمات تحويل از/به آدرس دارند؟
3- بسته بندي خاصي نياز داره يا با همون کارتن موزي ها قبول مي کنن؟
2010
------------------------------
آموخته ام ... که زندگي دشوار است، اما من از او سخت ترم
پاسخ
تشکر کنندگان: هموطن ، mml ، shkhmo ، mercedeh2011 ، زری وحدتی ، MEHR52 ، ali1985ir ، آلیس-1980 ، taherifar
سوال 1. نمی دانم ولی خود امارات بهترین کمک را به شما می کند .با دفتر مرکزی تماس بگیرید تا راهنماییتان کنند.
2.بار از کارگو فرودگاه امام تحویل داداه شد و در سانفرانیسکو از کارگو ژاپنیز ایر تحویل گرفتم.40 دلار بابت 1هفته در گمرک بودن وسایل دادم
3.من با چمدانهای حج اوقاف که بسیار بزرگ است وسایل را دادم.به هر حال اگر به وسایلتون علاقه دارید بسته بندی هم باید طوری باشد که هزینه ای که دادید حروم نشود.اگر کارتن 5 لایه استفاده کنید بهتر است و فکر کنم اگر بسته بندی بد باشد خودشون با هزینه بالاتری این کار را میکنند که خیلی به صرفه نیست .
درب جعبه ها را هم نباید ببندید یا محکم کاری نکنید چون تو گمرک نگاه می کنند و اگر بسته بندی کرده باشید ممکنه کارتون داغون بشود.البته خودشون درش را چسب کاری میکنند و حتما خواستون باشه که جلوتون برچسب شکستنی را بزنند(چون زورشون می اید) چون مال ما نزده بودند و کالسکه بچه آسیب دایده بود
نکته :با تلفن زدن خیلی از کارهاتون راه می افته
نکته:گول دلال های کارگو را نخورید و مستقیم پیش همان شرکت و آژانس مربوطه بروید(مثلا هوابار با امارات کار می کند.)
کیس نامبر:  2009as34700
دریافت نامه اول: may 27
تاریخ کارنت شدن:  بولتن june
(واقعا یکسال از زمان رسیدن نامه اول گذشت)
تاریخ دریافت نامه دوم: 1 june
تاریخ مصاحبه کنسل شده: 15 july  
تغییر تاریخ مصاحبه به :1 july
تغییر تاریخ مصاحبه به :1 sep
دریافت ویزا:روز مصاحبه
اقدام برای سیتزن شیپ: Dec 2015
انگشت نگاری: Feb 2016
رسیدن نامه ی مصاحبه: May 14th 2016
مصاحبه : Jun 14th 2016
مراسم قسم: Jun 16th 2016
پاسخ
(2009-09-20 ساعت 11:25)laili نوشته:  
ali1339 نوشته: سلام
بچه ها کسی میدونه چه جوری میتونیم یک سری اسباب و اثاثیه خورد و ریز بار بزنیم و جداگانه بفرستیم آمریکا؟

ما حدود 250 کیلو بار فریت کردیم که 100 کیلوش فقط پیانوی دخترم بود........برای ما حدود 1 میلیون و 350 هزار تومان شد خودشون هم آمدند بسته بندی کردند اگه خواستید شماره بدم ازشون سوال کنید...............
بارهامون هم دو روز بعد از ما رسید

آیا با ویزا دانشجویی‌ هم میشه لوازم خونه برد؟ یا حتما اقامت می‌خواهد؟ برا ۱ نفر چند کیلو می‌شه برد؟
پاسخ
تشکر کنندگان: mml ، shkhmo ، mercedeh2011 ، زری وحدتی ، MEHR52 ، taherifar ، rezahoorjandi
به نظر من میتوانید کتابها را بعد از رسیدن برایتان پست کنند که چند ویژگی دارد
1- کتاب گمرک ندارد
2- ارسال کتاب تخفیف داره
3- میتوانید از پست غیر هوایی استفاده کنید که ارزان تر میشود
4- به آدرس شما کتابها ارسال میشود و دیگر نیازی به رفتن و تحویل گرفتن ندارید
Big Grin(برای کسب اطلاعات بیشتر به اطلاعات پست مرکزی شهرتان تماس بگیرید)Big Grin
شماره کیس:2010AS27000
دریافت نامه قبولی:July 2009
ارسال نامه اول:July 11,2009
مصاحبه: آنکارا
کارنت شدن:June 10,2010
مصاحبه:Aug 26
كليرنس:20 Sep
ويزا:Sep 24
Big Grinورود به امریکاBig Grines 1Big Grin
گرین کارت:2 ماه بعد
سوشالBig Grines 15
جمع تقریبی هزینه ها:7.500.000تومان
پاسخ
من یه سوال دارم. من اگه بخوام یه سر برم ایران و برگردم حدودا ۳ تا چمدون بار دارم اما از ایرلاین که پرسیدم گفت برای چمدون سوم ۲۰۰ $ میگیریم !!!! که اصلا ارزش نداره برای من که اینهمه پول بدم.

من حتی با یک شرکت حمل و نقل ایرانی هم در لس آنجلس صحبت کردم ولی بهم گفت که حداقل یک ماه طول میکشه ایران برسه دستم و تازه هیچ تضمینی نیست که توی گمرک ایران جنس ها کم و زیاد نشه چون حتما بازرسی میشه.
راهی بنظرتون میرسه؟
شماره کیس:2010AS000022xxx
تاریخ دریافت نامه قبولی:28July 2009
تاریخ ارسال فرمهای سری اول : 18/08/2009
تاریخ کارنت شدن کیس : JUNE 2010
تاریخ دریافت نامه دوم: 2010 /Aug 4
تاریخ مصاحبه: 2010 /july 14
تاریخ دریافت کلیرنس: 36days ) - 19 Aug )
کنسولگری: Ankara
ورود به آمریکا : ۱ اکتبر
پاسخ
تشکر کنندگان: mml ، shkhmo ، mercedeh2011 ، نازنین 932 ، shatsi ، آلیس-1980 ، taherifar ، rezahoorjandi
چمدان های بزرگتر بگیرید یا بارتان را در دو چمدان جا بدید و هزینه اضافه بار بدید. چون اضافه بار از چمدان اضافی ارزان تر می شود. (خیلی مطمئن نیستم و فقط شنیدم)
پاسخ
اتفاقا من اینو سوال کردم که اصافه بار با چمدان اضافی چقدر فرق داره؟ و گفتند هر دو یک قیمت داره. یعنی ۲۰۰$ !!

در مورد چمدان هم میدونی که ملاک وزنه نه حجم ، من چمدونهام بزرگن ولی پر نشده میشه ۲۳ کیلو ! Sad

از آمریکا به ایران هم فریت هست؟
شماره کیس:2010AS000022xxx
تاریخ دریافت نامه قبولی:28July 2009
تاریخ ارسال فرمهای سری اول : 18/08/2009
تاریخ کارنت شدن کیس : JUNE 2010
تاریخ دریافت نامه دوم: 2010 /Aug 4
تاریخ مصاحبه: 2010 /july 14
تاریخ دریافت کلیرنس: 36days ) - 19 Aug )
کنسولگری: Ankara
ورود به آمریکا : ۱ اکتبر
پاسخ
تشکر کنندگان: mml ، shkhmo ، كاميلا ، mercedeh2011 ، آلیس-1980 ، taherifar ، rezahoorjandi
والا منم این سوالو دارم دوستانی که از امریکا به ایران بار فرت کردند هزینه فریت به ازای هر پوند یا هر کیلو چقدر است و چند وقته دستمان میرسه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: mml ، shkhmo ، daria ، mercedeh2011 ، آلیس-1980 ، taherifar ، rezahoorjandi
سلام دکتر جون همه میخوان بر از ایران فریت کنن شما برعکسشو می‌خوای به هر حل خودم حاظرم بارهاتو ببرم
پاسخ
تشکر کنندگان: Spiritual ، mml ، shkhmo ، mercedeh2011 ، زری وحدتی ، آلیس-1980 ، taherifar
سلام دوست همیشگی
مخلصم و ارادت.............
اما کماکان منتظر دریافت پاسخ از سایر دوستان در صورت داشتن تجربه مشابه هستم
پاسخ
تشکر کنندگان: razkan ، mml ، shkhmo ، mercedeh2011 ، زری وحدتی ، آلیس-1980 ، taherifar
متاسفانه امروز که زنگ زدم برای فریت خبر دار شدم فریت بار از ایران به امریکا حدود 1ماه میشه که کلا ممنوع و منتفی شده در حالیکه من خیلی روی فریت بار حساب کرده بودم! Sad

از دوستان آیا ظرف یکی دو هفته اخیر کسی فریت بار و اثاثیه به امریکا داشته؟

اگر کسی اطلاعی در این زمینه داره یا میتونه کمکی یا راهنمایی بکنه ممنون میشم که بدجوری ضدحال خوردم!

من موندم و یه عالمه بار و وسایلی که میخواستم ببرم و واسم ضروری هست از جمله کتابهام و...!

آیا راهی رو پیشنهاد میکنید؟
پاسخ
در مورد فریت اطلاعی ندارم. اما من کتابهام رو که حدود 13 کیلو بود و همینطور مقدار زیادی عکس های قدیمی خانوادگی و پرونده های مختلف تحصیلی و .. رو در یک چمدان مجزا گذاشتم و 200 دلار اضافه بار دادم. قصد داشتم با پست بفرستم ولی پست زمینی رو اصلا توصیه نمی کنند. مامور پست گفت حمل با کشتی خطر رطوبت زدگی رو برای کتابها داره . با پست هوایی هم امکان ارسال هست . از اضافه بار ارزونتر در میاد ولی من به شخصه ترجیح دادم کتابهام و .. که برام خیلی ارزش دارن رو به پست ندم.

معمولا شرکتهای هواپیمایی برای اضافه بار 23 تا 32 کیلو ، حدود 100 دلار و برای چمدان اضافه، 200 دلار می گیرند.

تعدادی از کتابها و وسایل سنگینتون رو هم می تونید داخل کوله یا ساک دستی ببرید داخل کابین. بار همراه منو که اصلا ک ال ام وزن نکرد.
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان