کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
فریت کردن اسباب و اثاثه قابل بردن به آمریکا
(2012-07-16 ساعت 14:34)cmbt نوشته:  [quote='SH1A2R3' pid='192180' dateline='1342427040وسایل خونمو 3 قسمت کنم.
1-یک قسمتو که وسایل شخصی و ضروریه یا علاقه شدیدی داریم جدا میکنم با خودم میبرم .
2-یه قسمتشو که اصلا دوست ندارم یا ارزش بردن نداره جدا میکنم میفروشم.
3- و اما قسمت سوم وسایلیه که میخوام در سفر بعدی ببرم.یعنی سال اینده.تا اون موقع هم دستم مییاد که اونجا این وسایلم(قسمت سوم)به درد میخوره یا نه.
شایرا جان از این ایده دسته بندی وسایل خیلی‌ خوشم اومد.می‌شه از دسته دوم و سوم یک مثل بزنی‌؟و اینکه شما بد از چند بر رفت و آمد می‌خواهید کاملا مستقر بشوید.اگر وسایل دسته دوم که گفتی‌ را بفروشی تا وقتی‌ کاملا بروید ،در ایران بدون اونا چکار میکنی‌.ولی‌ واقعا فکر جالبی‌ است!آفرین!

[/quote]
مرسی گلم
دسته اول که مشخصه وسایلی که ضروریه مثل لباس-کفش-کیف-وسایل اولیه اشپزخونه در حد رفع نیاز اولیه
دسته دوم وسایلی که نه میشه رد نه خوشم مییاد مثل مبل-سرویس خواب-یکسری وسایل برقی که بعد از اینهمه سال هنوز اکبنده-یکسری لباس که مناسب اونجا نیستBig Grinکیف و کفش اضافی وبدرد نخور ووو
دسته سوم وسایلی که مطمئن نیستی بدرد اونجا میخوره یا نه و یا اینکه برای بار اول ضروری نیست بردنشون یا جا نداری ببری مثل لباسهای اضافی-وسایل دکوری که دوستشون داری-تلفن-یکسری کریستال که علاقه مندی.یه مقدار از اسباب بازی و عروسکهای نو دخترم.یکسری وسایل اشپزخونه مثل سرویس قاشق چنگال که البته من یه مدارشو بار اول میبرم و بقیه شو بار دوم.

ما تصمیم گرفتیم بار اول که میریم برای همیشه بریم ولی سال بعد دوباره برای مدت کوتاه مثلا یکماه مییاییم که هم خونوادمونو ببینیم هم یه سری کارهامون که نیاز به کنترل داره مثل گرفتن اجاره از ملکهایی که اجاره دادیم و از این قبیل کارهارو انجام بدیم.در طی این مدت هم که همش مهمون این و اون خواهیم بودBig Grin.ولی بار سوم اومدنمون که دیگه معلوم نیست.

cmbt عزیز میشه بگین شما چرا رفتین و برگشتین و نموندین؟

2012as55XXX
مصاحبه: 27 JUNE
کلیرنس: 8 august پس از 42 روز انتظار بسیار سختBig Grin
ورود به امریکا: 3 سپتامبر2012
مقصد:کالیفرنیا/اورنج کانتی
پاسخ
(2012-07-16 ساعت 12:54)SH1A2R3 نوشته:  
(2012-07-16 ساعت 12:14)shkhmo نوشته:  سلام
والا منم دودلم برای بردن وسایل .آخه ما آنجامشخص نیست کجابریم.دوستی نداریم و باید بریم هتل نمیدونم اگروسایل بفرستم کجابزارمشون؟
آخه تاکارت سوشیال نیادنمیتونیم خانه اجاره کنیم؟
شاید به ایالتی که میریم کارگیرمان نیاد وبخوایم بریم ایالت دیگه فکرکنم وسایل دست و پاگیرباشن.ترجیح میدم بفروشمشون.ولی نمیدونم چطوری؟
آخه سمساریها در شهرستان خیلی توسروسایل میزنندو ما درواقع فامیلی نداریم دراین شهرسکونت که بخوایم به آنها بگیم .حسابی موندیم چکارکنیم.باتوجه به اینکه وسایل اکثرن نوهستندوحتی یکباراستفاده نشدن.
گلم منم با شما کاملا موافقم من خودم دوست دارم به سبک اونجا وسایل بخرم و بچینم .ما میریم که با فرهنگ جدید زندگی شروع کنیم.
من که به فامیلامون میگم.هنوز کسی نمیدونه ولی بعد از دریافت ویزا(بگین ایشاللهBig Grin)و دادن شوک 300 به همه و ترکوندن حسودای فامیلBig Grinمیخوام بهشون بگم.البته به دوست و اشنا هم میگم.فکر میکنم شما هم چند تا اگهی اماده کن و سر کوچه و خیابونتون بزن.من اگه مجبور بشم اینکارو میکنم.ما با اینهمه وسایل نمیتونیم جایی بریم که هنوز مطمئن نیستیم اونجا جامون تثبیت میشه یا نه.من میخوام وسایل خونمو 3 قسمت کنم.
1-یک قسمتو که وسایل شخصی و ضروریه یا علاقه شدیدی داریم جدا میکنم با خودم میبرم .
3- و اما قسمت سوم وسایلیه که میخوام در سفر بعدی ببرم.یعنی سال اینده.تا اون موقع هم دستم مییاد که اونجا این وسایلم(قسمت سوم)به درد میخوره یا نه.
من تجربه زندگی حراج کردن رو دارم.به نظر من بهتره برای تیکه های ریزه میزه از همین الان اقدام کنید نگران تیکه بزرگ ها نباشید چون زود فروش میره..شما میتونید برگه آگهی درست کنید و برید سوپرمارکت محل و بگید که این آگهی ها رو بذار داخل کیسه های خرید یا اگه قبول نکرد دم در مغازه بزنید و البته تو لابی ساختمونتون.به دوستان هم بسپرید اما بگید که میخواید دکوراسیون عوض کنید.از همین الان لباس های بافتنی و لباس هایی که کهنه شده رو بدین به کسانی که نیازمندن.اصلا کلارها رو به روز آخر مکول نکنید چون تا بخودتون بیاید میبیندی که تو فرودگاه دارین به همه میگید خداحافظ.
خونه ی مامان هم جای خوبیه برای سپردن وسایل البته این مورد برای چیزایی که خیلی دلتون میسوزه.
این کارها مثله خونه تکونی میمونه.کتاب ها و مجله ها رو هم به سروصدا بفروشید یا بذارید دم تا سایر علاقه مندادن هم استفاده کنن.Big GrinBig GrinBig Grin
شماره کیس: 50xxx
کنسولگری: انکارا
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: جولای 2011
تاریخ دریافت نامه الکترونیکی دوم:19 آپریل
تاریخ مصاحبه: 25 جون-8:30
تاریخ کلیر شدن:31 جولای2012
تاریخ دریافت ویزا:11 آگوست2012
تعداد افراد: 2 نفر زوج همیشه مثبتCool
تاریخ ورود به خاک آمریکا:14 اکتبر 2012
پاسخ
مایکسری اطلاعیه آماده کردیم ومنتظریم که کلیرشویم به محض کلیرشدن حتمادرنزدیکیهای محل می چسبانیم.
(ولی ما بزرگترین اشتباهی که کردیم به همه فامیل گفتیم داریم میریم امریکا خداکنه سریعترشماره ماهم کلیربشه)
ولی بنظرم این خرده ریزها خیلی سخت فروش بره ویا لباسها
البته مشکل دیگه ای هم که ماداریم ازصبح تابعدازظهرسرکاریم نمیدونم مردم شبهامیان وسایل ببینن؟ Wink
کیس نامبر:2012AS00063xxx
تاریخ مصاحبه:11Jun
تعدادافراد:2نفر
تاریخ دریافت ویزا:10Aug
ورودبه امریکا:دسامبر2012Smile
مقصد:کالیفرنیا
پاسخ
دوستان دوچرخه رو میشه فریت کرد؟ تازه خریدیم و 12 کیلو بیشتر نیست؟ شاید با وسایل دیگه به زور بشه 50 کیلو
سفرنامه بعد از قبولی لاتاری

راهنمای اقدام برای سیتیزن شدن

تاریخ ورود و اخذ گرین کارت : June 2013
تاریخ اقدام برای سیتیزن شیپی: نوروز 97 (March 20)
تاریخ مصاحبه: 9 November
تاریخ سیتیزن شیپی:  November 15th Big Grin
پاسخ
(2012-07-22 ساعت 15:46)bayat_r نوشته:  دوستان دوچرخه رو میشه فریت کرد؟ تازه خریدیم و 12 کیلو بیشتر نیست؟ شاید با وسایل دیگه به زور بشه 50 کیلو

ناظم عزیز تجربه بردن دوچرخه را دارن. این پست را بخونین لطفا.
[en] PD: Jan. 6, 2001
Visa: July 2012
F4
[/en]
پاسخ
(2012-07-16 ساعت 14:52)SH1A2R3 نوشته:  
(2012-07-16 ساعت 14:34)cmbt نوشته:  [quote='SH1A2R3' pid='192180' dateline='1342427040وسایل خونمو 3 قسمت کنم.
شایرا جان از این ایده دسته بندی وسایل خیلی‌ خوشم اومد.می‌شه از دسته دوم و سوم یک مثل بزنی‌؟و اینکه شما بد از چند بر رفت و آمد می‌خواهید کاملا مستقر بشوید.اگر وسایل دسته دوم که گفتی‌ را بفروشی تا وقتی‌ کاملا بروید ،در ایران بدون اونا چکار میکنی‌.ولی‌ واقعا فکر

cmbt عزیز میشه بگین شما چرا رفتین و برگشتین و نموندین؟
راستش من و همسرم قرار گذشتیم وقتی‌ بریم بمونیم که شوهرم امتحان‌هایUSMLE را داده باشه و بتونیم هردو حداکثر بد از مدت ۶ ماه با کار خودمان (یعنی‌ پزشکی‌) به درآمد برسیم و این شش ماه گذشتیم برای ریسرچ مجانی‌ تا شناخته بشیم.. پسرم سال دیگر میرود کلاس اول و می‌خواهیم آنجا شروع کند ،یک سفر دیگر هم می‌رویم و برمی‌گردیم و دیگه بعدش دائمی میریم.فکر کنم بجز وسایل ضروری و کمی‌ وسایل آشپزخانه که میبرم،یک ملافه رو بقیه چیزا بکشم و برم.

***2012AS16
تاریخ دریافت ویزا:29 March
تاریخ ورود به آمریکا :June 1
تاریخ دریافت گرین کارت : 20 June,Big Grin
تعداد افراد با این کیس:3
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، bayat_r ، SH1A2R3 ، Hediyeh ، parsy631 ، كاميلا ، shkhmo ، honey62 ، کیانا ، Tomas ، pari pariaaa ، rezahoorjandi
دوستان عزیز
چند تا سئوال راجع به فریت کردن دارم.
1- در جایی خوانده ام میشه اگه کپی بلیط و کپی پاسپورت ها را به خانواده بدیم بعد از رفتن و استقرار وسایلمون را فریت کنند . آیا این امکان پذیر است ؟
2- کسانی که آمریکا رسیدند و در بدو ورود هنوز جایی برای اقامت ندارند یا باید هتل بروند و یا یک اقامت موقت در منزل اقوام و دوستان . تکلیف این بسته ها در بدو ورود چه می شود ؟
3- بسته بندی برای فریت بار از نظر وزن و اندازه تابع مقررات خاصی است ؟ اگر هست میشه لینکش را بگذارید ؟
ممنون
شماره کیس:2012AS00042XXX
کنسولگری:آنکارا
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 8 آگوست 2011
کارنت شدن کیس: ژوئن 2012
تاریخ مصاحبه:25ژوئن
تعداد نفرات کیس : 3 نفر
تاریخ کلیرنس : 31 جولایBig Grin
جمع تقریبی هزینه ها :25000 عكس ، 68000 فرم ها با TNT ، ترجمه 250000 با مهرتایید ، بلیط 3 نفر 1180000 ، واکسن سه نفر 89000
پاسخ
(2012-07-23 ساعت 10:27)parsy631 نوشته:  دوستان عزیز
چند تا سئوال راجع به فریت کردن دارم.
1- در جایی خوانده ام میشه اگه کپی بلیط و کپی پاسپورت ها را به خانواده بدیم بعد از رفتن و استقرار وسایلمون را فریت کنند . آیا این امکان پذیر است ؟
2- کسانی که آمریکا رسیدند و در بدو ورود هنوز جایی برای اقامت ندارند یا باید هتل بروند و یا یک اقامت موقت در منزل اقوام و دوستان . تکلیف این بسته ها در بدو ورود چه می شود ؟
3- بسته بندی برای فریت بار از نظر وزن و اندازه تابع مقررات خاصی است ؟ اگر هست میشه لینکش را بگذارید ؟
ممنون

دوست عزيز سلام
تا اونجايي كه من اطلاع دارم بار حدود 10 روز طول مي كشه تا به دست شما برسه. با اين فرض اگه شما يك روز قبل از پرواز، خودتون بريد فرودگاه امام و بار رو تحويل بديد، وقتي رسيديد اونجا 8 الي 9 روز بعد وسايل به دستتون مي رسه كه اگه زرنگ باشيد تو اين مدت مي تونيد يه آپارتمان اجاره كنيد و وسايل رو يكراست ببريد منزل خودتون.
موفق باشيد
2012AS00018XXX
دریافت نامه قبولی: 2011 , 16 Jul
کنسولگری: آنكارا
ارسال فرمها: 2011 , 2 August
کارنت شدن: 2011 ِDecember
مصاحبه: Jan 2012
دریافت کلیرنس: Feb 2012
دریافت ویزا: 12 April
ورود به امريكا : 26 April
هزینه ها: 5/5 ميليون تومان
پاسخ
دوستان یه سئوال؟
من دیشب فرودگاه امام بودم برای بدرقه اقوام، رفتم از پست و انبار درباره فریت کردن پرسیدم.گفت به هیچ وجه به آمریکا فریت نداریم.راسته؟ پس باید چه کار کنیم؟
هر دم از این باغ بری میرسد.....
تصحیح می کنم الان پیگیری کردم.

اين رو بخش صادرات فرودگاه امام گفت:
گفت برای برخی از شهرها امکانش هست. خدا رو شکر به خیر گذشت
اولاً گفت زیر 100 کیلو هر کیلو 2.7 دلار + 6 دلار+5 درصد مالیات
بعد برای سه شهر لوس آنجلس ، نیویورک و فکر کنم سانفرانسیسکو یا واشنگتن هم ارسال دارند.
1 هفته قبل از سفر بدید و 4 روز بعد از سفر اونجا تحویل بگیرید
سفرنامه بعد از قبولی لاتاری

راهنمای اقدام برای سیتیزن شدن

تاریخ ورود و اخذ گرین کارت : June 2013
تاریخ اقدام برای سیتیزن شیپی: نوروز 97 (March 20)
تاریخ مصاحبه: 9 November
تاریخ سیتیزن شیپی:  November 15th Big Grin
پاسخ
(2012-07-28 ساعت 13:17)bayat_r نوشته:  دوستان یه سئوال؟
من دیشب فرودگاه امام بودم برای بدرقه اقوام، رفتم از پست و انبار درباره فریت کردن پرسیدم.گفت به هیچ وجه به آمریکا فریت نداریم.راسته؟ پس باید چه کار کنیم؟
هر دم از این باغ بری میرسد.....
تصحیح می کنم الان پیگیری کردم.

اين رو بخش صادرات فرودگاه امام گفت:
گفت برای برخی از شهرها امکانش هست. خدا رو شکر به خیر گذشت
اولاً گفت زیر 100 کیلو هر کیلو 2.7 دلار + 6 دلار+5 درصد مالیات
بعد برای سه شهر لوس آنجلس ، نیویورک و فکر کنم سانفرانسیسکو یا واشنگتن هم ارسال دارند.
1 هفته قبل از سفر بدید و 4 روز بعد از سفر اونجا تحویل بگیرید

جدی میگی؟؟؟
اینجا من پرسیدم از میامی به ایران با لوفتهانزا زیر صد کیلو میگه کیلویی 15 دولار با کلی سورشارژ!!!!
یکی منو از شوک دربیاره
پاسخ
تشکر کنندگان: Blaze ، shkhmo ، کیانا ، Tomas ، nooshshahnar ، زری وحدتی ، آلیس-1980
من قراره از شهرستان ارسال کنم.اینجا دفتر امارات نداریم. با ترکیش هر کیلو بیش از 100 کیلو، 4800 تومان گفتند.
***2012As41
مصاحبه ١٢جون
كليرنس ٨ اگوست
دريافت ويزا ١٧اگوست
كلا ٢نفر
اولين ورود :27 آگوست
ایالت ویرجینیا
پاسخ
تشکر کنندگان: shkhmo ، honey62 ، کیانا ، asxz ، Tomas ، زری وحدتی ، آلیس-1980
دوستان در بین شما کسی هست که پیانو آگوستیک برند اروپا یا روس داشته باشه و بخواد بفروشه؟
مهم نیست قفل ها دست کیست مهم این است که کلیدها دست خداست * Shy
شماره کیس :2012AS00068xxx
رویت قبولی : 7 می
ارسال مدارک با ایمیل و سفارت آنکارا
مصاحبه: 6 آگست (برگه آبی و فرم 9 سوالی+رزومه)
کلیر:10 سپتامبر
دریافت ویزا:18 سپتامبر
پاسخ
تشکر کنندگان: shkhmo ، کیانا ، Tomas ، زری وحدتی
(2012-08-13 ساعت 20:02)کامیلا نوشته:  من قراره از شهرستان ارسال کنم.اینجا دفتر امارات نداریم. با ترکیش هر کیلو بیش از 100 کیلو، 4800 تومان گفتند.

خیلی خوبه که!! قیمت لوفتانزا از آمریکا به ایران رو که نوشتم دیدی؟ فضایی!!
پاسخ
تشکر کنندگان: shkhmo ، کامیلا ، Tomas ، زری وحدتی ، pari pariaaa
(2012-08-14 ساعت 01:53)yami نوشته:  
(2012-08-13 ساعت 20:02)کامیلا نوشته:  من قراره از شهرستان ارسال کنم.اینجا دفتر امارات نداریم. با ترکیش هر کیلو بیش از 100 کیلو، 4800 تومان گفتند.

با سلام حتما ارزانتر پیدا میشود. yami جان شما احیاناً میخواید برگردید به ایران.!!؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان: shkhmo ، کیانا ، Tomas ، زری وحدتی
(2012-08-14 ساعت 04:24)afshin_m7 نوشته:  
(2012-08-14 ساعت 01:53)yami نوشته:  

با سلام حتما ارزانتر پیدا میشود. yami جان شما احیاناً میخواید برگردید به ایران.!!؟؟

روم به دیفار، مگه ... !!! Smile
دارم کره بادوم زمینی میفرستم دوستم کنار خیابون بفروشه!! Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: honey62 ، shkhmo ، کیانا ، Emad_L ، parsush ، Tomas ، sooso ، زری وحدتی ، pari pariaaa

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان