کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
حمایت از کسانی که کسی را در آمریکا ندارند
msnazi جان من تو این مدت متوجه شدم که ایرانیها فقط سعی میکنند که از هم فاصله بگیرند ولی دوستی خودشون را حفظ کنند و در صورت امکان کمک هم می کنند. اتفاقا ایرانیها اینجا هر چقدر هم بد باشند، بدتر از بقیه نیستند و میشه ازشون کمک خواست. در مورد مسائل مالی هم نیازی به توضیح نیست که آدم به چشمش هم نباید اعتماد کنه و این موضوع ربطی به ملیت نداره. مثلا طرف میاد هرچی پول داره میده به کسی که هیچی ازش نمیدونه که مثلا براش یه بیزنس درست کنه... خوب .... هیچی ولش کن.
فقط دو تا مشکل در مورد ایرانیهاوجود داره: 1- چشم و هم چشمی و 2-متوقع بودن
در مورد 1 میشه گفت که من در هیچ قومی مثل ایرانیها ندیدم که بر اساس محل زندگی، ابعاد خونه، ماشین مورد استفاده و مانند اینها، دیگران را رتبه بندی کنند. مثلا اگر شما یک خونه خیلی بزرگ داشته باشید، خیلی بهتر از اینه که استاد دانشگاه UCLA باشید. اگر در جایی هم تحصیلات مهمه، معمولا در مورد پزشکان و جراح هایی هست که با علمشون به پول زیاد رسیدن!
در مورد 2 هم کافیه اینطوری بگم، اگر برای کسی کار بدون منت انجام بدی، اون کار وظیفه شما محسوب میشه و در دفعات آینده هم باید این کار را تکرار کنید. اگر کار فنی باشه، که روزی 40 بار به روشهای مختلف بهتون ایرادات کار را گوشزد میکنند و شما را در تمام موارد خرابیهای بعدی هم مقصر میدونند! ضمنا وظایف آموزش استفاده از دستگاههایی که براشون نصب کردین هم به طور ناحدود بر عهده شماست. اگر کار غیر فنی باشه، حتی اگر یک لطفی مانند پیدا کردن خونه و ماشین و این حرفها باشه، پشت سرتون حرف میزنن که چقدر خوردین و بردین و به جای بهشت براشون جهنم درست کردین و از این حرفا....
با این حال مرام ایرانی و اون نوکرم و چاکرم و اول شما بفرمایید، قسمتی از فرهنگ ماست که من یه جورایی دوستش دارم.
پاسخ
msnazi عزیز واقعاً آدم با مسئولیتی هستی و مطمئن هستم همیشه خدا بهت کمک می کنه هر جا که باشی چون نیتت خیر هست آفرین ودرود به شرفت
شماره کیس: 2010AS00009XXX
ت. دریافت نامه قبولی: 2009,JUNE, 28
کنسولگری: Ankara
ت. ارسال فرمهای اول: JULY,11, 2009
ت. کارنت شدن کیس: VISA BULLETIN FEBRUARY 2009
ت. دریافت نامه دوم: DECEMBER 23
ت. مصاحبه:FEBRUARY
ت. دریافت کلیرنس: بعد از 35 روز
ت. دريافت ويزا: 14 اپریل
Tongue نامه تمام
پاسخ
تشکر کنندگان: rs232 ، mohsen324 ، shahram1347 ، OverLord ، User ، ravian ، maaref ، mr relax ، SH1A2R3 ، پرنیان90 ، sorena ، pari pariaaa ، miyu ، msar
سلام به همه دوستان

ممنون از آرش عزیز،محسن، پیام و بقیه دوستان که این احساس زیبا و جالب رو که در همه ماهاکم و زیاد وجود داره به بحث گذاشتن و کاربردیترش کردند.
باید این برنامه ایجاد بشه چون مطمئنا هر کمکی حتی خیلی جزئی که از ما به کسی برسه بعد از مدتی اثرات مثبتش به طرف ما و خانوادهمان برگشت داده میشه شک ندارم ولی به هیچ عنوان نباید توقعی برای کسی ایجاد بکنه.
موفق باشید.Smile
Lottery 2010
U.S Citizen
Los Angeles, CA

Nothing is impossible
پاسخ
تشکر کنندگان: OverLord ، N0!$!eRv@mp!eR ، sanaz2010 ، fairwall ، ravian ، mr relax ، SH1A2R3 ، پرنیان90 ، sorena ، pari pariaaa ، msar
من فکر میکنم با توجه به اینکه مشکل مسکن اساسی ترین مشکل موجود در میان تازه واردین به آمریکا هست و مشکلات حادی مثل نداشتن کردیت و سوشیال و ....در گرفتن خونه سنگ اندازی میکنه پیشنهاد میکنم راه کارهایی ارائه بشن که یه جوری این مشکل رو برای تازه واردین ولو برای چند روز حل کنند.
من تو این زمینه یک پیشنهاد دارم و اون اینکه از دوستانی که در شهرهای هدف مهاجران زندگی می کنند و امکان قرار دادن یک اتاق ساده(یا حتی زیر زمین یا گاراژ) برای تازه واردین رو دارن با ذکر مبلغ اجاره و آدرس اونو اعلام کنن که در صورت توافق تازه وارد مستقیما از فرودگاه بره تو خونه مستقر بشه بعدش با خیال راحت بره دنبال کاراش.
اینجوری هم افراد تازه وارد هزینه سنگین هتل و استرس های ناشی از اون رو پرداخت نمیکنن و هم اینکه فرد کمک کننده هزینه ای متحمل نشده است و دو طرف از این کار سود برده اند.

Cool
آرزوی من مفید بودن برای مهاجرسراست در صورتی که پرسش و یا مشکلی دارید(هرچندغیرقابل حل) دارید می توانید تا حد توان من روی کمک من حساب کنید...Smile

دستهایی که کمک می کنند پاکتر از دستهایی هستندکه رو به آسمان دعا می کنند(کورش کبیر)
پاسخ
با سلام
من تا ماه اکتبر باید به آمریکا بیام ولی هیچ کسی رو ندارم اصلا هم دوست ندارم ایجاد مزاحمت کنم ولی چند تا سوال دارم:
1-چطوری قبل از ورود میشه یه جای ارزون را اجاره کرد؟ یا همون روز ورود؟
2- آیا ظرف مدت یک هفته یا کمتر میشه کار پیدا کرد؟
3- آیا با داشتن گرین کارت میشه با هزینه کم به دانشگاه رفت : و آیا دانشگاه کمک مالی و یا تهیه مکان برای دانشجو رو داره؟
ایمیل من:h2data@yahoo.com
پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، f.r ، masoud768 ، msar
دوست عزیز, اگر زودتر از شش ماه بتوانی کار پیدا کنی بسیار عالی است. البته نه اینکه غیر ممکن باشد ولی پیدا کردن کار در چند هفته اول خیلی غیر واقعی به نظر می رسد.
برای دانشگاه باید با آنها مکاتبه کنی و اگر نمره های دانشگاهی شما خیلی خوب باشد ممکن است برای دوره پی اچ دی به شما گرنت بدهند. در غیر اینصورت هزینه دانشگاه نسبتا گران است.
متاسفانه اجاره کردن یک جا قبل از ورود هم بسیار دشوار است و باید شهری که می خواهید بروید را بگویید تا بلکه یکی از دوستان مهاجرسرایی که در آن نقطه هستند به شما کمک کنند.

(2010-07-16 ساعت 19:40)h2data نوشته:  با سلام
من تا ماه اکتبر باید به آمریکا بیام ولی هیچ کسی رو ندارم اصلا هم دوست ندارم ایجاد مزاحمت کنم ولی چند تا سوال دارم:
3- آیا با داشتن گرین کارت میشه با هزینه کم به دانشگاه رفت : و آیا دانشگاه کمک مالی و یا تهیه مکان برای دانشجو رو داره؟
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ
(2010-07-16 ساعت 19:40)h2data نوشته:  با سلام

1متاسفانه نه تنها بدو ورود بلکه شاید تا مدتها هم نتونین خودتون اجاره کنین. چون به کردیت فقط نگاه میکنن و منطقا تا 6 ماه اول شما کردیت نخواهید داشت.
من در مورد ویرجینیا دارم میگم. ایالتهای دیگه رو نمیدونم.
2- خیلی بعید به نظ میاد مگر از ایران اقدام کنید. قبل ار اینکه بیاین رزومه بقرستین ارتباط برقرار شه و تا رسیدین برین برای مصاحبه. اونم چون هنوز گرین کارد ندارین دیر قبول میکنن.
3- همون طور که اشاره شد غیر از بورس گرفتن هزینه دانشگاه بالاست. اینجا ارزون ترین کالج دولتی واحدی 300 دلار است که شرطش اینه که یک سال از اقامت در ویرجینیا گذشته باشه وگرنه هر واحد 1000 دلار محاسبه میشه. ضمن اینکه خیلی به زبان بستگی داره که امتحان ورودی در چه سطحی قبول شین
پاسخ
تشکر کنندگان: rs232 ، OverLord ، farzad24 ، Hossein81 ، aadine ، Farshid22 ، mr relax ، SH1A2R3 ، shahrooz59 ، msar
(2009-10-01 ساعت 22:35)rs232 نوشته:  من خودم پیش قدم میشم و همینجا اعلام میکنم کسانی که میخواهند وارد سنفرانسیسکو یا اطراف آن شوند و کسی را هم ندارند میتوانند روی کمک من حساب کنند. ولی چه کمکهایی میتوانم بکنم:
1- میتوانم توی فرودگاه بدنبال آنها بروم و آنها را به مقصدشان برسانم. ولی پرواز حتما باید زمان رسیدنش به سنفرانسیسکو جمعه شب, روز یا شب شنبه و یا یکشنبه روز باشد تا مشکلی برای کارم پیش نیاید.
2- میتوانم برای رزرو مکان با جایی که پسندیده اند صحبت کنم و احتمالا آن را قطعی کنم. چون هتل بسیار گران است و دوست ندارم که کسانی که تازه وارد میشوند پولشان را دور بریزند.
3- برای خرید تلفن و لوازم اولیه زندگی کمک میکنم . همچنین شهر را به آنها نشان میدهم و میگویم که چگونه میتوانند از وسایل نقلیه عمومی و ارزان استفاده کنند.
4- در مهاجرسرا گزارش میدهم که وضعیت کسی که آمده است چگونه است و چه کارهایی را انجام داده است.
فکر کنم تا همینجا کافی باشه چون سنگ بزرگ هم نشانه نزدن است. در ضمن ما هدفمان فقط این است که لحظه ورود کسی را داشته باشند تا از بار اضطرابشان کاسته شود.
لطفا اگر کس دیگری هم در شهر دیگری میتواند چنین کاری را بکند اعلام تا کسانی که واجد شرایط هستند بدانند. درضمن برای اینکه ماهیت این کار منحرف نشود و روند آن حفظ شود بهتر است تمام حرفها در تاپیک عمومی گفته شود مگر اطلاعات شخصی و یا شماره تلفن و یا آدرس که در زمان رسیدن به فرودگاه لازم است و میتوان آن را در پی ام نوشت.
لطفا نظراتتان را مطرح کنید.

سلام دوستان
مواردی که آقا آرش گفتن ما در دالاس اعلام آمادگی میکنیم
همه دوستان موفق باشید
در ضمن تشکر از دوست عزیز آرش بابت همه کمک هاشون ( امیدوارم هر جا هستید پایدار و پیروز باشید )
شريف ترين دلها دلي است که انديشه آزار کسان در آن نباشد . زرتشت
زندگي تاس خوب آوردن نيست ، تاس بد را خوب بازي کردنه .
براي مشورت خردمندان را برگزين تا از ملامت و ندامت در امان باشي .
پاسخ
کانگ فو جان یجوری میگی انگار همین الان ویزا تو دستت هست و فقط لنگ اجاره خونه ای! Big Grin

خوشبختانه یا بدبختانه منم دارم میام تهرانجلوس اگر کارهام ردیف بشه!
چنان پاچه همه مهاجرسرایی های لس انجلس رو بچسبم که خودشون بگویند، غلط کردیم تو این تاپیک حرف زدیم! Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: ADONIS ، laili ، farzad24 ، aadine ، farnaz82 ، SH1A2R3 ، we are one ، miyu ، msar
با سلام و تشكر از پيشنهاد فوق العاده ات.
نمي دونيد چه بار غمي از دل من يكي برداشتي.باور كن هر شب به اين موضوع فكر ميكنم.من و همسرم بدون داشتن حتي يه آشنا يا اسپانسر ميخوايم بيايم و اين باعث ناراحتي همسرم شده بود.
اميدوارم خداوند عوض خير بهت بده و هميشه سالم و شاد باشيد.
پاسخ
سلام
از دوستانی که لس آنجلس هستند اگر کسی هست که خونه یا اتاق برای اجاره جهت 2 نفر (برای ماه Aug ) داره لطفا بهم خبر بده.
ممنون
شما به همان اندازه که بخواهید کوچک ، و به همان اندازه که آرزو کنید بزرگ می شوید.
شماره کیس: 2010AS000107xx
تاریخ دریافت نامه قبولی: June 2009
کنسولگری: Ankara
تاریخ کارنت شدن کیس: Feb 2010
تاریخ دریافت نامه دوم: 09Feb 2010
تاریخ مصاحبه: 30March
تاریخ دریافت کلیرنس:14May 2010
پاسخ
تشکر کنندگان: mr relax ، SH1A2R3 ، msar
سلام به همه دوستان
من تا آخر اکبتر دارم میام آتلانتا قیمت اجاره یک پانسیون ارزان قیمت چقدره؟
اگه لطف کنید بگید خوشحال میشم
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
(2009-10-23 ساعت 22:10)payam_prz نوشته:  یادمه این پیشنهاد را یک بار دیگه کاربری با نام radin_antonio بیان کرد ولی به دلایل معلوم و نامعلومی از سایت فاصله گرفت.
من هم خودم اعلام می کنم از حدود سه ماه دیگه که کار و زندگیم ثابت بشه در صورت امکان به ورودیهای لوس آنجلس و سن دیه گو کمکهای اولیه را برسونم. چون الان خودم تقریبا تازه واردم و اگر دوستان ایرانی ما در اینجا نبودن الان در گل گیر افتاده بودم.

با سلام به همی عزیزان
من اولین بار است که دارم وارد این سایت میشوم اگر اشتباهی از من در نوشتن سر زد عزیزان من را میبخشند
من و همسرم ویزای مهاجرت گرفتم برای گرفتن گرین کارت میبایست تا چهار ماه دیگه وارد آمریکا شوم میخواهم دو ماه بیایم لس آنجلس وکارهایم را انجام بدهم از نظر مالی مشکلی ندارم ولی زبانم بسیار ضعیف و هیچ چیز نمیدانم از عزیزان کمک میخواهم که چطور از ایران جایی را اجاره کنم در ضمن نمونه فرم داخل هواپیما را نیاز دارم باسپاس از کلیه عزیزان jam عضو جدید
پاسخ
تشکر کنندگان: mr relax ، msar
از دوستان گرامی اگر کسی در ویرجینیا اقامت داره
لطفا کمی در مورد ایالت و هزینه های زندگی و اجاره خانه توضیح بده
با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان: shahrooz59 ، msar
لطفا اگه می تونید به من کمک کنید
سلام . من می خوام همسرم رو بیارم امریکا . اقدامات اولیه اون هم انجام شده و الان پرونده ما در مراحل نزدیک به مصاحبه هستش . من خودم اسپانسر همسرم هستم . ولی اداره مهاجرت از ما خواسته که یه نفرو هم به عنوان جوینت اسپانسر ( کو اسپانسر ) معرفی کنیم . این کار مسِیولیتی نداره . ولی من کسی رو ندارم . تورو خدا اگه کسی می تونه به من کمک کته . بدجوری گیر افتادم . ( من سیتیزن هستم و از نظر مالی مشکل خاصی ندارم )
پاسخ
تشکر کنندگان: msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان