کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
حمایت از کسانی که کسی را در آمریکا ندارند
دوستان سلام
وقت همگی بخیر
ما حدود 6 ماه هست که دالاس هستیم ، آپارتمان رو ۱ ساله قرارداد بستیم و الان که برای همسرم کار پیدا شده و محل کار ایشون با آپارتمان فاصله زیادی داره و میخواهیم جابجا بشیم میگن چون زودتر از موعد قرارداد میخواهیم بریم میگن باید مبلغ ۵۰۰$ باید جریمه پرداخت کنیم . ما میتونیم با یکی از دوستانی که قصد اومدن به دالاس دارن به توافق برسیم که ایشون جای ما بیان و ما دیگه این مبلغ رو ندیم و دوستی که میاد هم ، زمانی صرف گشتن آپارتمان نکنن .
موفق باشید
شريف ترين دلها دلي است که انديشه آزار کسان در آن نباشد . زرتشت
زندگي تاس خوب آوردن نيست ، تاس بد را خوب بازي کردنه .
براي مشورت خردمندان را برگزين تا از ملامت و ندامت در امان باشي .
پاسخ
ممنونم از آرش عزیز ...

فقط دوستان اگه من بخوام یک روزی مزاحم آرش جان بشم چه بخواد چه نخواد و چه اینکه باهاش گلاویز شم !! بابت هر ساعتی که برام وقت میزاره یه مبلغی( هر چند کم ) رو بهش میدم ...

این کارم به 3 دلیله :

1_ عذاب وجدان بوجود آمده در من که بواسطه وقت گذاشتن آرش در زمان استراحت هستش رو کم میکنم
2_ بجای کمک یکطرفه یک روابط کمک به هم (2طرفه) بوجود میارم ...
3_ هیچ چیز مثل یه ارتباط دنگی دونگی به من حال نمیده Big Grin

آرش این نظر شخصی من بخاطر راحتی خودم بود وگرنه همه میدونن که تو هیچ وقت برای کمک به کسی کم نمیزاری پس یموقع فکر نکنی منظورم به شخص تو بود !

و اما یه تجربه در خدمت سربازیم :

زمانی که من رفته بودم آموزشی تو یه گروهان 140 نفر بودیم ... از همه دربازکنها و چاقوهاشونو گرفته بودن فقط من و دوستم با خودمون در بازکن داشتیم ... آقا خورد شب اول به همه کنسرو دادن بدون هیچ چاقو و درباز کنی ... من و دوستم مجبور شدیم هر کدوم زحمت باز کردن کلی قوطی کنسرو رو انجام بدیم و از ترس دزدیدن در بازکن به هیچکیم ندادیم ... میدونین آخر داستان چی شد ؟

بعد از نیم ساعت دستای خسته و ورم کرده متوجه شدیم کنسروای مارم که کنارمون بود دزدیدن ...

این داستان یه درس بزرگ بم داد و امیدوارم که کسایی که از کمک کسی بهرمند میشن ... قدر این کمکم بدونن و متوجه باشن که این منبع نمیتونه براشون 24 ساعته آماده باشه و باید به هر جنبش فکر کنن و نزارن موجب آزار و اذیت شخصی که میخواد با اخلاص کاری رو انجام بده مهیا بشه ! تا همه بتونن به اون منبع دسترسی داشته باشن ...
پاسخ
با سلام
دوستاني كه به لس آنجلس ميروند و هتل يا جاي ارزون قيمت خواستند يك جاي به من پيشنهاد شده با قيمت 55 دلار البته با

تخفيف سايتشو ميزارم يك سر بزنيد شايد بدردتون بخوره . اگر راهنمايي خواستيد پيام بديد تا بيشتر اطلاعات در اختيارتان بگذارم

با تشكر از همه

http://www.extendedstayamerica.com/suite...ities.html
پاسخ
تشکر کنندگان: Ashkan78 ، maxsupermax ، Linspire ، hpsarvari ، sanaz2010 ، mr.amir ، farnaz82 ، mml ، maaref ، mansoor ، parastoo mohajer ، msar ، Pedraaam
سلام، دوستان توجه كنند كه براي ورود و كم كردن هزينه سعي كنيد به ايالت هاي ارزون بريد. كاليفرنيا گرون هست. آركانزاس ايالت ارزون هست. من اينجا هستم و يه خونه خوب 2 خوابه حدود 400 دلار در ماه هست. البته از كار خبري نيست.

salam,doostan taajohe konaand ke baraye vorood va kam kardane hazine say konid be state arzoon berid,california geroon hast.arkansas state arzon hast,man inja hastamo yek khoneye khobe 2 khabe hodoode 400 dollar dar mah hast,albate az kar khaabi nist .
پاسخ
تشکر کنندگان: maxsupermax ، hamed_gh ، behzadb57 ، moeen ، mml ، alisarshar ، msar ، AbbasHTC
سلام به همه ایرانیهای عزیز
خوب من هم خیلی نگران و مضطرب بودم برای اومدن به آمریکا , اون موقع قبل از اومدنم عضو شدم از ایران و شروع کردم به اطلاعات جمع کردن و واقعاً از دوستانی که اطلاعات مفید گذاشتن تو سایت ممنونم ولی علی رغم درخواست از دوستان در امریکا هیچ کمکی ندیدم!
به هر حال تنها اومدم کالیفرنیا در فرودگاه LAX و الانم چندین ماهی میشه که اینجام.
خوب دارم از جبی میخورم و خیلی دوست دارم با ایرانیهایی که در لوس انجلس هستند آشنا بشم. امیدوارم دوستان اگه این پیغام رو دیدن و تمایل داشتن جواب بدن. در ضمن من دنبال کار هستم با مدرک مهندسی کامپیوتر و سابقه کار و مدرک از cisco و ...
در ضمن برای کمک به دوستانیکه از ایران میان هم لازمه بگم همه جوره هستم.
هر کسی از ایران میاد سوالی داره یا میخواد اینجا کسی کمکش کنه برای شروع , من در خدمتم .
از دوستانی هم که جا افتادن خواهش میکنم اطلاعاتی در مورد سازمانها و جاهایی که میشه ازشون کمک گرفت ارایه بدن
مثلاً اگر خونه یا کار نداریم , بیمه ارزون یا کمک های دولت و ...
پاسخ
(2010-11-07 ساعت 08:01)conquer نوشته:  سلام به همه ایرانیهای عزیز
خوب من هم خیلی نگران و مضطرب بودم برای اومدن به آمریکا , اون موقع قبل از اومدنم عضو شدم از ایران و شروع کردم به اطلاعات جمع کردن و واقعاً از دوستانی که اطلاعات مفید گذاشتن تو سایت ممنونم ولی علی رغم درخواست از دوستان در امریکا هیچ کمکی ندیدم!
به هر حال تنها اومدم کالیفرنیا در فرودگاه LAX و الانم چندین ماهی میشه که اینجام.
خوب دارم از جبی میخورم و خیلی دوست دارم با ایرانیهایی که در لوس انجلس هستند آشنا بشم. امیدوارم دوستان اگه این پیغام رو دیدن و تمایل داشتن جواب بدن. در ضمن من دنبال کار هستم با مدرک مهندسی کامپیوتر و سابقه کار و مدرک از cisco و ...
هر کسی از ایران میاد سوالی داره یا میخواد اینجا کسی کمکش کنه برای شروع , من در خدمتم .
از دوستانی هم که جا افتادن خواهش میکنم اطلاعاتی در مورد سازمانها و جاهایی که میشه ازشون کمک گرفت ارایه بدن

دوست عزیز شما تا الان فقط 10 تا ارسال دارید که به غیر از این 2 ارسال اخیرتون که بعد از اومدنتون به آمریکا گذاشتید بقیه ی اون 8 تا ارسال 5 تاش مثل هم بوده و سوال در مورد کلاس زبان کردید و دوستان تا اونجائی که میتونستند شما رو راهنمائی کردند من دیگه نتونستم ارسال دیگه ای از شما ببینم که دال بر کمک خواستنتون و درخواستتون باشه و کسی کمکی نکرده باشه!!!!
اگر دوستان کمکی هم میکنند لطف میکنند و درست نیست که اگه زمانی از عهده شون برنیاد و کاری نکنند با گلایه ی افراد روبرو بشن......

شما که توقع کمک از دیگران دارید توی این 10 ماهی که خودتون عضو شدید چه کاری برای دیگران انجام دادید به غیر از پرسیدن سوالهای تکراری؟؟؟؟

جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
پاسخ
(2010-11-07 ساعت 09:41)laili نوشته:  
(2010-11-07 ساعت 08:01)conquer نوشته:  سلام به همه ایرانیهای عزیز

دوست عزیز شما تا الان فقط 10 تا ارسال دارید که به غیر از این 2 ارسال اخیرتون که بعد از اومدنتون به آمریکا گذاشتید بقیه ی اون 8 تا ارسال 5 تاش مثل هم بوده و سوال در مورد کلاس زبان کردید و دوستان تا اونجائی که میتونستند شما رو راهنمائی کردند من دیگه نتونستم ارسال دیگه ای از شما ببینم که دال بر کمک خواستنتون و درخواستتون باشه و کسی کمکی نکرده باشه!!!!
اگر دوستان کمکی هم میکنند لطف میکنند و درست نیست که اگه زمانی از عهده شون برنیاد و کاری نکنند با گلایه ی افراد روبرو بشن......

شما که توقع کمک از دیگران دارید توی این 10 ماهی که خودتون عضو شدید چه کاری برای دیگران انجام دادید به غیر از پرسیدن سوالهای تکراری؟؟؟؟

ماشاا... اینجا اسلحه آزاده اما رگبار بستن این مدلی رو ندیده بودیم ! Smile
خدمتت مدیریت محترم عرض کنم بنده منظورم این سایت و این محل مقدسی که شما مدیریت میفرمایید نبود. بیشتر گلایه از دوستان ایرانی این ور آب دارم.
درضمن اون عینکتون رو بزنید بد نیست (منظورم عینک واقع بینی و درک طرف مقابل هست) درسته من زیاد توی ساید چیز ننوشتم چون دیدم کهع دوستان دیگه تمام سوالهای من رو هم پرسیده اند. ولی من اکثر مطالب نوشته شده رو خوندم. در ضمن من یه عالمه سوالاتم رو در محیط عمومی نوینویسم و به عنوان پیام خصوصی به دوستان میدم.
بگذریم امروز شما عصبانی هستی انگار.
در هر حال من اینجام و همونطور که قبلاً هم گفتم اگر چه این چند وقته مشغول بدبختی هام بودم اما از الان هر کاری از دستم برای ایرانی های عزیز بر بیاد دریغ نمیکنم. خوب بابا جا افتادن تو این مملکت غریب اونم تنهایی بدمن پول و کار سخته زمان میبره, ولی تجربه کسب میشه واسه دیگر دوستان Smile
دوستان باور کنید من منطورم این نیست پول جمع کنید بدید من !؟! میگم دوره هم جمع شیم دوستان رو بشناسیم و یه گروه بشیم برای کمک به دیگران... من که آمادم.
پاسخ
تشکر کنندگان: jalaldaiy ، arash1986 ، maryam_goli ، idn ، moeen ، ARASH@MH ، usa ، tamanna ، Snowman ، سروش سعیدی ، mml ، Roza-1362 ، maaref ، عظیم ، pefa ، dear selected ، mansoor ، negarin60 ، miyu ، msar
(2009-10-01 ساعت 22:35)rs232 نوشته:  من خودم پیش قدم میشم و همینجا اعلام میکنم کسانی که میخواهند وارد سنفرانسیسکو یا اطراف آن شوند و کسی را هم ندارند میتوانند روی کمک من حساب کنند. ولی چه کمکهایی میتوانم بکنم:
1- میتوانم توی فرودگاه بدنبال آنها بروم و آنها را به مقصدشان برسانم. ولی پرواز حتما باید زمان رسیدنش به سنفرانسیسکو جمعه شب, روز یا شب شنبه و یا یکشنبه روز باشد تا مشکلی برای کارم پیش نیاید.
2- میتوانم برای رزرو مکان با جایی که پسندیده اند صحبت کنم و احتمالا آن را قطعی کنم. چون هتل بسیار گران است و دوست ندارم که کسانی که تازه وارد میشوند پولشان را دور بریزند.
3- برای خرید تلفن و لوازم اولیه زندگی کمک میکنم . همچنین شهر را به آنها نشان میدهم و میگویم که چگونه میتوانند از وسایل نقلیه عمومی و ارزان استفاده کنند.
4- در مهاجرسرا گزارش میدهم که وضعیت کسی که آمده است چگونه است و چه کارهایی را انجام داده است.
فکر کنم تا همینجا کافی باشه چون سنگ بزرگ هم نشانه نزدن است. در ضمن ما هدفمان فقط این است که لحظه ورود کسی را داشته باشند تا از بار اضطرابشان کاسته شود.
لطفا اگر کس دیگری هم در شهر دیگری میتواند چنین کاری را بکند اعلام تا کسانی که واجد شرایط هستند بدانند. درضمن برای اینکه ماهیت این کار منحرف نشود و روند آن حفظ شود بهتر است تمام حرفها در تاپیک عمومی گفته شود مگر اطلاعات شخصی و یا شماره تلفن و یا آدرس که در زمان رسیدن به فرودگاه لازم است و میتوان آن را در پی ام نوشت.
لطفا نظراتتان را مطرح کنید.

سلام. rs232 شما واقعا می تونی به یه نفر که می خواد بیاد سانفرانسیسکو کمک کنی؟ یعنی براش خونه بگیری؟ چون شنیدم تازه واردی که میاد چون credit card نداره بهش خونه نمیدن. واقعا میشه رو کمکت حساب کرد؟ چون حتی از بین آشنایانی که ما رو انداختیم کسی حاضر نیست واسه خودش دردسر درست کنه. یه سوال دیگه، یکی از دوستان در یک جایی از این سایت گفته بود میشه تو یه هتل با ماهی 1500 دلار زندگی کرد اما اسم و نشون هتل و شهر و نگفته بود. شما از این مطلب اطلاعی دارید؟ همچین چیزی ممکنه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: mml ، rs232 ، tamanna ، maaref ، sadeghi897 ، bia2mob ، msar
بهاره جان
تا اونجایی که من اطلاع دارم آرش rs232 تا اطلاع ثانوی (3 ماه) وبلاگشو تعطیل کرده ودر مهاجر سرا هم حضور نداره. منتظر جواب ایشون نباش. برای پیدا کردن هتل هم ار اینتر نت براحتی میشه استفاده کرد . اسم هر شهری که مورد نظر هست بنویسیدو بعد هتل هاشو جستجو کنید . قیمت ها هم هست.
پاسخ
تشکر کنندگان: mml ، rs232 ، maaref ، f.r ، msar
بهاره جون فکر کنم اون کسی که در مورد زندگی تو هتل گفته بود من بودم...ما یکی از دوستهامون تو لس آنجلس تو هتل 4 ستاره بودند به مدت 6 ماه ماهی 900 دلار ..یه مقدار هم پول پارکینگ میدادند ..
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
پاسخ
تشکر کنندگان: maryam_goli ، hvm ، hamed_gh ، soheilbadami ، اليزا ، mml ، farnaz82 ، rs232 ، maaref ، mr relax ، f.r ، parastoo mohajer ، msar
(2010-12-19 ساعت 17:44)anab نوشته:  بهاره جان
تا اونجایی که من اطلاع دارم آرش rs232 تا اطلاع ثانوی (3 ماه) وبلاگشو تعطیل کرده ودر مهاجر سرا هم حضور نداره. منتظر جواب ایشون نباش. برای پیدا کردن هتل هم ار اینتر نت براحتی میشه استفاده کرد . اسم هر شهری که مورد نظر هست بنویسیدو بعد هتل هاشو جستجو کنید . قیمت ها هم هست.
وبلاگ آرش تعطیله اما ایمیلش فعاله
در مورد دوستی که سوال کرده بودند آیا آرش حاضره از کریدیت کاردش استفاده کنه پاسخ مثبت هست .
اینم ایمیل آرش عزیز:

arash_arash_232@yahoo.com

به دلایل شخصی از مدیریت استعفا داده ام لطفا سولات مربوط به مدیریت را از من نپرسید
پاسخ
تشکر کنندگان: hamed_gh ، اليزا ، N0!$!eRv@mp!eR ، Linspire ، سروش سعیدی ، mml ، rs232 ، maaref ، mr relax ، f.r ، parastoo mohajer ، miyu ، msar
سلام دوستان
کسی هست که احتمالا بتونه ما (من وهمسرم) رو در بدو ورود به سن دیه گو یاری کنه؟ اگه در حد دادنِ اطلاعات هم باشه ، خوبه ..... ما احتمالا مدت کمی اونجا خواهیم بود (برای دریافت گرین کارد و ssn ) بنابراین یه جای موقت میخوایم ( متل یا جای اجاره ای یا پانسیون و ...) متل 6 رو بررسی کردم ولی بدون آشپزخونس و استودیو 6 هم اون نزدیکیها شعبه نداره متاسفانه.
شماره کیس:2011AS000055##
کنسولگری:ابوظبی
تاریخ مصاحبه و دریافت ویزا: ژانویه 2011
زندگی قصه مرد یخ فروشیست که از او پرسیدند فروختی؟ گفت: نخریدند تمام شد...
پاسخ
تشکر کنندگان: mml ، maaref ، msar
(2011-02-04 ساعت 19:43)armido نوشته:  سلام دوستان
کسی هست که احتمالا بتونه ما (من وهمسرم) رو در بدو ورود به سن دیه گو یاری کنه؟ اگه در حد دادنِ اطلاعات هم باشه ، خوبه ..... ما احتمالا مدت کمی اونجا خواهیم بود (برای دریافت گرین کارد و ssn ) بنابراین یه جای موقت میخوایم ( متل یا جای اجاره ای یا پانسیون و ...) متل 6 رو بررسی کردم ولی بدون آشپزخونس و استودیو 6 هم اون نزدیکیها شعبه نداره متاسفانه.

من سن دیگویی نیستم ولی الان براتون یک سرچی کردم این هتل extended stay اشپزخونه هم داره و تو سن دیگو هم شعبه داره اینم لینکشه من همین جوری خودم یک روز فرضی بهش دادم , مدتش هم گذاشتم تقریبا یک ماه . اگه یک ماه بمونید تخفیف داره . وهمونطور که میبینید قیمتش از 55 شروع میشه برای یک ماه . البته بهتره که ادرسش رو از تو گوگول مپ سرچ کنید یک شعبه ای برید که زیاد از شهر و خط اتوبوس و ... پرت نباشه:
http://www.extendedstayhotels.com/Reserv...ede1780602

برنده لاتاری ۲۰۰۹. ساکن لس انجلس.

وبلاگ: https://rasaraplanet.wordpress.com سیاره راساراسا
پاسخ
تشکر کنندگان: armido ، anab ، Linspire ، hamed_gh ، mml ، maaref ، parastoo mohajer ، msar
Smile
سلام بر یاران همراه
آیا کسی هست تو کارولینای شمالی ترجیحا" شارلوت یا گرینز بورو که بتونه برای ما بپرسه که جایی میشه تا $ 400 اجاره یا خونه اشتراکی تو همین قیمت پیدا کرد و آیا کسی هست بتونه موقع ورود به فرودگاهش بیاد دنبال ما(البته ویزام هنوز نیومده ولی دلم به آمدنش روشنه ان شاآله)

ممنون یاری دهندگان
امام راحل یه جمله جالبی داشت می فرماید" انشاله خدا همه ما را آدم کند" !
آمین رو بلند بگو ! Big Grin
Lol Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: Amir78 ، mml ، maaref ، SH1A2R3 ، msar
rs232
ايول بابا.
انشاءالله هرچي از خدا مي خواي بهت بدهههههههههههه
درد من تنهایی نیست،بلکه مرگ ملتی است که گدایی راقناعت، بی عرضگی راصبر،وباتبسمی برلب این حماقت راحکمت خداوندمی نامد.
گاندی
پاسخ
تشکر کنندگان: maxsupermax ، armido ، mml ، maaref ، SH1A2R3 ، pari pariaaa ، DELPHI5 ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان