کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و ...
(2011-02-08 ساعت 12:38)afroz1 نوشته:  با سلام
ضمن تشکر من میخواستم عزیزانی که در خصوص رزرو هتل در شهر
orange cunty و یا سن خوزه در ایالت کالیفرنیاو در صورت امکان اجاره خونه اطلاعاتی دارند راهنمائی فرمایند من از برندگام لاتاری هستم و هیچ اطلاعاتی در این خصوص ندارم و اینکه من زمان سفرم فروردین 90 می باشد آیا از حالا بلیط بخرم یا صبر کنم جون بعد از عید قیمتها پایین می آید آیا ریسک نیست صبر کنم ؟نگرانم تا آن موقع پر شود.و کدوم ایر لاین مناسب است klm یا bmi
با تشکر

در خصوص خرید بلیط از هم اکنون اقدام کنید بهتر است چون دلیلی نیست که بلیط ارزان شود و ضمنا" دلایل بسیاری برای گران تر شدن وجود دارد . الان کیس های مختلف پروازی و مناسب پیدا می کنی و بعد از عید ممکن است در زمان های مناسب پرواز تکمیل شده باشد .
ایرلاین مناسب از دید من امارات - ترکیش و klm ولی دوستان در پشت بهترین ایرلاین ها برای سفر توضیحات کامل داده اند .
الهی به ما آن ده که آن به .
تشکر کنندگان: Lamborghini ، jan
BMI و KLM هر دو مناسب هستند و با توجه به قیمت و شرایطتون یکیش رو انتخاب کنید. Emirates رو به هبچ عنوان توصیه نمی کنم، چون اصلا پرواز خوبی نیست و به جز یک اسم نه چندان بزرگ (که ما ایرانی ها بزرگش کردیم) هیچی نداره و سرویسش هم اصلا مناسب نیست.

Emirates تنها در صورتی توصیه می شه که خرید بلیتش حداقل 300 هزار تومن ارزونتر از شرکت های دیگه تموم بشه و شما هم دنبال صرفه جویی مالی باشید.

(2011-02-08 ساعت 12:38)afroz1 نوشته:  با سلام
ضمن تشکر من میخواستم عزیزانی که در خصوص رزرو هتل در شهر
orange cunty و یا سن خوزه در ایالت کالیفرنیاو در صورت امکان اجاره خونه اطلاعاتی دارند راهنمائی فرمایند من از برندگام لاتاری هستم و هیچ اطلاعاتی در این خصوص ندارم و اینکه من زمان سفرم فروردین 90 می باشد آیا از حالا بلیط بخرم یا صبر کنم جون بعد از عید قیمتها پایین می آید آیا ریسک نیست صبر کنم ؟نگرانم تا آن موقع پر شود.و کدوم ایر لاین مناسب است klm یا bmi
با تشکر

قرعه كشي 2010 خاطره شد ...
تشکر کنندگان: emankh101 ، apoornaki ، sanaz2010 ، jan ، mml ، nastaran86
سلام

من روز چهارشنبه 2 فوریه با هواپیمایی Aeroflot از تهران عازم لس انجلس شدم. کل مسیر هواپیماها مدل های مختلف Airbus بود که همه تقریبا نو بودند.

مسیر تهران - مسکو زیاد پرواز جالبی نبود اما مسیر مسکو به لس انجلس پرواز خوبی بود. معطلی 8 ساعته توی فرودگاه مسکو زیاد اذیتم نکرد... علی رغم سرمای مسکو، سالن فرودگاه گرم بود و اینترنت Wi-Fi هم مجانی بود.

من کلا زیاد مسافرت می کنم و بدترین قسمت سفرهام ورود در فرودگاه کشور مقصد هست که معمولا ایرانی ها رو خیلی اذیت و تحقیر می کنند. اما با کمال تعجب دیدم که لس انجلس اصلا اینجوری نیست و خیلی مؤدبانه برخورد کردند. اول انگشت نگاری و گرفتن نمونه امضا انجام شد، بعد پاکت و گذرنامه رو گرفتند و 1 ساعتی روی صندلی ها منتظر شدیم. بعدش هم گذرنامه رو پس دادن و با عبور از گمرک کار تمام شد. نکاتی در مورد گمرک:

1- مواد غذایی با خودتون نیارید و اگه چیزی آوردید که توی راه بخورید، تا مقصد تمومش کنید و از هواپیما بیرون نیارید.
2- خشکبار و زعفران روش حساسیتی نیست و اگه همراهتونه نگران نباشید.
3- اگه بالای 10 هزار دلار پول نقد دارید، حتما اعلام کنید. هیچ مشکلی پیش نمی آد و فقط ازتون می خوان یه فرم 1 صفحه ای پر کنید.
4- من خط T-Mobile گرفتم، سیم کارت با یه گوشی که زیاد به درد نمی خوره شد 22 دلار. ماهی 50 دلار هم بابت حساب نامحدود (نماس ورودی نامحدود و تماس نامحدود داخل آمریکا) می دم.
5- حساب بانکی بدون SSN باز می کنند. فقط دو تا I.D ازتون می خوان که یکیش گذرنامه تونه و دومیش می تونه ویزاتون باشه.
6- سعی کنید کمی پول خرد آمریکایی (سکه) واسه تلفن زدن به کسی که احتمالا میاد دنبالتون، داشته باشید. هر تلفن 3 دقیفه ای می شه 50 سنت.
(2011-02-08 ساعت 22:53)Ashkan78 نوشته:  سلام

من روز چهارشنبه 2 فوریه با هواپیمایی Aeroflot از تهران عازم لس انجلس شدم. کل مسیر هواپیماها مدل های مختلف Airbus بود که همه تقریبا نو بودند.

مسیر تهران - مسکو زیاد پرواز جالبی نبود اما مسیر مسکو به لس انجلس پرواز خوبی بود. معطلی 8 ساعته توی فرودگاه مسکو زیاد اذیتم نکرد... علی رغم سرمای مسکو، سالن فرودگاه گرم بود و اینترنت Wi-Fi هم مجانی بود.

من کلا زیاد مسافرت می کنم و بدترین قسمت سفرهام ورود در فرودگاه کشور مقصد هست که معمولا ایرانی ها رو خیلی اذیت و تحقیر می کنند. اما با کمال تعجب دیدم که لس انجلس اصلا اینجوری نیست و خیلی مؤدبانه برخورد کردند. اول انگشت نگاری و گرفتن نمونه امضا انجام شد، بعد پاکت و گذرنامه رو گرفتند و 1 ساعتی روی صندلی ها منتظر شدیم. بعدش هم گذرنامه رو پس دادن و با عبور از گمرک کار تمام شد. نکاتی در مورد گمرک:

1- مواد غذایی با خودتون نیارید و اگه چیزی آوردید که توی راه بخورید، تا مقصد تمومش کنید و از هواپیما بیرون نیارید.
2- خشکبار و زعفران روش حساسیتی نیست و اگه همراهتونه نگران نباشید.
3- اگه بالای 10 هزار دلار پول نقد دارید، حتما اعلام کنید. هیچ مشکلی پیش نمی آد و فقط ازتون می خوان یه فرم 1 صفحه ای پر کنید.
4- من خط T-Mobile گرفتم، سیم کارت با یه گوشی که زیاد به درد نمی خوره شد 22 دلار. ماهی 50 دلار هم بابت حساب نامحدود (نمااس ورودی نامحدود و تماس نامحدود داخل آمریکا) می دم.
5- حساب بانکی بدون SSN باز می کنند. فقط دو تا I.D ازتون می خوان که یکیش گذرنامه تونه و دومیش می تونه ویزاتون باشه.
6- سعی کنید کمی پول خرد آمریکایی (سکه) واسه تلفن زدن به کسی که احتمالا میاد دنبالتون، داشته باشید. هر تلفن 3 دقیفه ای می شه 50 سنت.
تبریک میگم اشکان جان بخاطر رسیدن به مقصدی که خیلی براش زحمت کشیدی و خیلی از بچه ها را هم در رسیدن به این مقصد کمک کردی.
بهترین آرزو ها را برات دارم.
امیدوارم که همیشه در کارهات موفق باشی و بتوتی به اون ایده آل هایی که در فکرت داری برسی.... Smile

نوع ویزا: CR1 (ازدواجی)
اولین اقدام: DEC 2009
مصاحبه: 9 نوامبر 2010 - آنکارا
مدت زمان کلیرینس: 64 روز
کلیر: 12 ژانویه 2011
تاریخ گرفتن ویزا: 18 ژانویه 2011
طول مدت پروسه گرفتن ویزا (بدون وکیل) :1 سال و 1 ماه و 15 روز
تاریخ پرواز: 25 فوریه 2011- Texas- Houston
تشکر کنندگان: Lamborghini ، apoornaki ، free_free ، Ashkan78 ، Hossein81 ، farzaam3
[quote='Ashkan78' pid='96360' dateline='1297189428']
سلام

با سلام
اشکان جان تبریک امیدوارم همیشه موفق باشید . لطفا" گزارشات مفصلی از آنجا بدهید . ما منتظر اطلاعات بیشتر و به روز از اوضاع و احوال آنجا اعم از اجاره و خرید لوازم و کار و .... هستیم . موفق باشید .
الهی به ما آن ده که آن به .
تشکر کنندگان: free_free ، emankh101
(2011-02-08 ساعت 13:53)seravin نوشته:  
(2011-02-08 ساعت 02:32)jan نوشته:  salam
dostan man 10 rozeh seattle hastam hanoz ssn nayomadeh . alan mitonam donbal kar basham ?

بدون شماره سوشال نمیتونید برای کارهای قانونی اپلای کنید

salam
merci dost aziz az rahnemai shoma . bad az 10 roz ssn man omad ? agar kasi az ssn adam etla dashteh basheh cheh so estfadei mitoneh bokoneh ? merci .
کیس نامبر :***13
تاریخ کارنت شدن: بولتن March 2010
دریافت نامه دوم: 15/5/2010
تاریخ مصاحبه اول : 26 may
تاریخ مصاحبه دوم : 3 August
کنسولگری: آنکارا
تاریخ دریافت کلیرنس: منتظرم
[color=#000080]تاریخ دریافت ویزا : مهر 89

ورود به امریکا : سیاتل ۲۷/۱/۲۰۱۱

تشکر کنندگان:
dostan man 10 rozeh seattle hastam hanoz ssn nayomadeh . alan mitonam donbal kar basham ?

شما شروع به اقدام کن، تا کار پیدا کنین سوشالتون هم اومده
هر آنچه هستیم زاییده افکاریست که داشته ایم

شماره کیس: 18XXX
تاریخ دریافت نامه قبولی:2009-JULY
کنسولگری:آنکارا
تاریخ اعلام کارنت شدن کیس: May-2010
تاریخ دریافت نامه دوم:jun-2010
تاریخ مصاحبه:Jun-2010
تاریخ ورود به آمریکا:Nov- 2010
جمع تقریبی هزینه ها:3.500.000 تومان
تشکر کنندگان: jan
(2011-02-08 ساعت 22:53)Ashkan78 نوشته:  4- من خط T-Mobile گرفتم، سیم کارت با یه گوشی که زیاد به درد نمی خوره شد 22 دلار. ماهی 50 دلار هم بابت حساب نامحدود (نمااس ورودی نامحدود و تماس نامحدود داخل آمریکا) می دم.
سلام اشكان جان
اولا كه تبريك ميگم ورودت را به آمريكا....ثانيا:
1. دقيقا كدوم plan از T-Mobile را انتخاب كردي؟...چون منم ميخوام T-Mobile بگيرم و بيشتر از ايران به من زنگ ميزنند و دو ماه ديگه برميگردم ايران و دوباره تابستون ميام آمريكا.
2. كدوم بانك بدون SSN حساب باز ميكنه؟...يعني خودت اينكارو كردي؟

شماره کیس: 2010AS28000
تاریخ مصاحبه:2010August 24+Ankara
تاریخ clear شدن: Sep. 13
تاریخ دریافت ویزا:Sep.16.2010
ورود به سياتل:Feb.04.2011
تشکر کنندگان: sanaz2010 ، jan
(2011-02-09 ساعت 00:02)jan نوشته:  

salam
merci dost aziz az rahnemai shoma . bad az 10 roz ssn man omad ? agar kasi az ssn adam etla dashteh basheh cheh so estfadei mitoneh bokoneh ? merci .

inja kheili ru SSN hassasan. yejoorai adadie ke hameja moarefe shomast, yeki az soestefade haii ke mikoanan ine ke miran ba SSN credit card migiran o be hesabe taraf harj mikonan...
dar kol bejoz bank o mahale kar o injoor mavared jaii SSNetoono nagid
هر آنچه هستیم زاییده افکاریست که داشته ایم

شماره کیس: 18XXX
تاریخ دریافت نامه قبولی:2009-JULY
کنسولگری:آنکارا
تاریخ اعلام کارنت شدن کیس: May-2010
تاریخ دریافت نامه دوم:jun-2010
تاریخ مصاحبه:Jun-2010
تاریخ ورود به آمریکا:Nov- 2010
جمع تقریبی هزینه ها:3.500.000 تومان
تشکر کنندگان: emankh101
1- Unlimited
2- بانک Wells Fargo، یک دوستم که سال ها اینجا بوده همراهم بود اما تنها هم می رفتم انجام می شد. هیچ مدرکی از دوستم نخواستند و اصلا ازش نپرسیدند تو کی هستی!

(2011-02-09 ساعت 11:58)apoornaki نوشته:  1. دقيقا كدوم plan از T-Mobile را انتخاب كردي؟...چون منم ميخوام T-Mobile بگيرم و بيشتر از ايران به من زنگ ميزنند و دو ماه ديگه برميگردم ايران و دوباره تابستون ميام آمريكا.

تشکر کنندگان: megaholding ، emankh101 ، frozen mind ، sanaz2010 ، mahmood_eng ، Hossein81 ، OverLord ، mh_hshk ، nastaran86
(2011-02-09 ساعت 11:59)pouya.pouya نوشته:  
(2011-02-09 ساعت 00:02)jan نوشته:  

salam

inja kheili ru SSN hassasan. yejoorai adadie ke hameja moarefe shomast, yeki az soestefade haii ke mikoanan ine ke miran ba SSN credit card migiran o be hesabe taraf harj mikonan...
dar kol bejoz bank o mahale kar o injoor mavared jaii SSNetoono nagid
merci dost aziz
man keh credit card nadaram keh bekhad ba ssn man kasi kari koneh ? yani bedon dashtan cerdit card ham kasi mitoneh az ssn shoma estfadeh koneh ?
merci bye

کیس نامبر :***13
تاریخ کارنت شدن: بولتن March 2010
دریافت نامه دوم: 15/5/2010
تاریخ مصاحبه اول : 26 may
تاریخ مصاحبه دوم : 3 August
کنسولگری: آنکارا
تاریخ دریافت کلیرنس: منتظرم
[color=#000080]تاریخ دریافت ویزا : مهر 89

ورود به امریکا : سیاتل ۲۷/۱/۲۰۱۱

تشکر کنندگان: Linspire
(2011-02-09 ساعت 19:56)Ashkan78 نوشته:  1- Unlimited
2- بانک Wells Fargo، یک دوستم که سال ها اینجا بوده همراهم بود اما تنها هم می رفتم انجام می شد. هیچ مدرکی از دوستم نخواستند و اصلا ازش نپرسیدند تو کی هستی!

(2011-02-09 ساعت 11:58)apoornaki نوشته:  1. دقيقا كدوم plan از T-Mobile را انتخاب كردي؟...چون منم ميخوام T-Mobile بگيرم و بيشتر از ايران به من زنگ ميزنند و دو ماه ديگه برميگردم ايران و دوباره تابستون ميام آمريكا.

سلام منم گرفتم با plan ۳۰$ که ۱۵۰۰ دقیقه مکالمه و text هست رو گرفتم برای کسی‌ که نمیخواد بمونه این پای‌از‌یوو‌گو بهترینه. بانک هم wells fargo حساب باز کردم چون گفت شارژ ماهیانه نمیگیریم فقط نکته‌ای که هست گفت ماهانه به صورت خودکار ۷۵$ از حساب /checking به /saving میره که من متوجه نشدم چرا این کارو می‌کنن.چون اگه checking خالی‌ شه که خوب نیست. واسه همین می‌خوام ssn که اومد برم chase حساب saving باز کنم
ARRIVAL DATE: JAN 14
CATEGORY: DV LOTTERY
تشکر کنندگان: emankh101 ، yousef156 ، apoornaki ، jan ، sanaz2010
سلام منم گرفتم با plan ۳۰$ که ۱۵۰۰ دقیقه مکالمه و text هست رو گرفتم برای کسی‌ که نمیخواد بمونه این پای‌از‌یوو‌گو بهترینه. بانک هم wells fargo حساب باز کردم چون گفت شارژ ماهیانه نمیگیریم فقط نکته‌ای که هست گفت ماهانه به صورت خودکار ۷۵$ از حساب /checking به /saving میره که من متوجه نشدم چرا این کارو می‌کنن.چون اگه checking خالی‌ شه که خوب نیست. واسه همین می‌خوام ssn که اومد برم chase حساب saving باز کنم
[/quote]
سلام....با اين 1500 دقيقه ميشه به ايران هم زنگ زد يا فقط داخل آمريكاست؟
منظورتون PAY AS YOU GO و REFILL $30 است؟

شماره کیس: 2010AS28000
تاریخ مصاحبه:2010August 24+Ankara
تاریخ clear شدن: Sep. 13
تاریخ دریافت ویزا:Sep.16.2010
ورود به سياتل:Feb.04.2011
تشکر کنندگان: emankh101 ، jan ، sanaz2010

[/quote]

[b]سلام دوست عزیز منم تو wells fargo حساب دارم و ماهی‌ ۷۵$ از حساب cheking میریزه تو saving بعدش خودم on line ,ترنسفر می‌کنمش تو حساب cheking,حواست خیلی‌ باشه اگه حساب خالی‌ باشه و با دبیت کارت خرید کنی‌ ،خود بانک پولت رو از حساب saving میریزه به cheking ولی‌ ۱۰ $ شارژت می‌کنه.این بلا سرم اومده که میگم.خیلی‌ دقت کن چند روز ۱ بر حسابت رو چک کن[/b]
ارسال مدارک F2A (همسرم): 4Sep ,2013, رسید مدارک: 9Sep, 2013,  اپرو: 9Oct, 2013 , دریافت کیس نامبر (سفارت ابوظبی): 18Nov, 2013
پرداخت 22Nov, 2013: DS 261 $88  ,پرداخت 230$ :2013, Dec 11, ارسال مدارک: 2013, 19 Dec , تکمیل پرونده: 2014, 27 NVC) Jan). تاریخ مصاحبه 2015, Jun 3 , کلیر 1Sep, 2015Big Grin، تاریخ ویزا 2015, 9Sep
سفرنامه
لیست تمام مدارک ارسالی به USCIS , NVC ,و مدارک مدیکال و روز مصاحبه ویزای ازدواج Interview Questions+

تشکر کنندگان: emankh101 ، samira t ، jan ، nastaran86
(2011-02-13 ساعت 10:17)apoornaki نوشته:  سلام منم گرفتم با plan ۳۰$ که ۱۵۰۰ دقیقه مکالمه و text هست رو گرفتم برای کسی‌ که نمیخواد بمونه این پای‌از‌یوو‌گو بهترینه. بانک هم wells fargo حساب باز کردم چون گفت شارژ ماهیانه نمیگیریم فقط نکته‌ای که هست گفت ماهانه به صورت خودکار ۷۵$ از حساب /checking به /saving میره که من متوجه نشدم چرا این کارو می‌کنن.چون اگه checking خالی‌ شه که خوب نیست. واسه همین می‌خوام ssn که اومد برم chase حساب saving باز کنم
سلام....با اين 1500 دقيقه ميشه به ايران هم زنگ زد يا فقط داخل آمريكاست؟
منظورتون PAY AS YOU GO و REFILL $30 است؟

[/quote]

ببخشید اینم از مشکلات نداشتن فونت فارسیه .بله همونی که شما گفتید.نخیر نمی‌شه با این اعتبار به ایران زنگ زد فقط میتونند باهتون تماس بگیرند.اگه بخواید شما باید جداگانه شارژ کنید
(2011-02-14 ساعت 08:55)sib 24 نوشته:  سلام منم گرفتم با plan ۳۰$ که ۱۵۰۰ دقیقه مکالمه و text هست رو گرفتم برای کسی‌ که نمیخواد بمونه این پای‌از‌یوو‌گو بهترینه. بانک هم wells fargo حساب باز کردم چون گفت شارژ ماهیانه نمیگیریم فقط نکته‌ای که هست گفت ماهانه به صورت خودکار ۷۵$ از حساب /checking به /saving میره که من متوجه نشدم چرا این کارو می‌کنن.چون اگه checking خالی‌ شه که خوب نیست. واسه همین می‌خوام ssn که اومد برم chase حساب saving باز کنم

[b]سلام دوست عزیز منم تو wells fargo حساب دارم و ماهی‌ ۷۵$ از حساب cheking میریزه تو saving بعدش خودم on line ,ترنسفر می‌کنمش تو حساب cheking,حواست خیلی‌ باشه اگه حساب خالی‌ باشه و با دبیت کارت خرید کنی‌ ،خود بانک پولت رو از حساب saving میریزه به cheking ولی‌ ۱۰ $ شارژت می‌کنه.این بلا سرم اومده که میگم.خیلی‌ دقت کن چند روز ۱ بر حسابت رو چک کن[/b]
[/quote]

خیلی‌ ممنون از راهنمییتون واقعا برام سوال بود که چرا این کارو میکنند پس واسه اینه که از بی‌ دقتی‌ واسه گرفتن شارژ استفاده کنند.حتما این حساب رو میبندم
ARRIVAL DATE: JAN 14
CATEGORY: DV LOTTERY
تشکر کنندگان: apoornaki ، sib 24 ، mr.amir ، sanaz2010

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان