کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و ...
سلام به دوستان خوبم در مهاجرسرا. من و دختر کوچکم بمدت ده روز به امریکا سفرکردیم و برگشتیم. در این مدت من برای همسرم فرمI130رو پرکردم و تقاضای ویزا کردم آخه متاسفانه تا 30 سپتامبر برای ایشون ویزا نیومد. من یه سوال دارم. اون مهری که وقتی وارد امریکا میشیم رو پاسپورت و در صفحه مربوط به ویزامون میزنن و A number رو روش مینویسن همون مهر بیضی شکله که مربوط به department of homeland securityمیشه یا مال شما دوستان مهر دیگه ای هست به اسم مهر 551؟ من شک دارم که آیا مهری که زدن تو پاسم درسته یا نه؟ آخه توی مدارک مربوط به درخواست برای همسرم کپی صفحه ای که مربوط به مهر گرین کارت میشه رو خواسته بودن. میشه دوستان به من بگین مهری که واسه شما زدن چه جوریه ظاهرش؟ من خیلی دلواپسم دوستان. ممنون میشم که جواب منو بدین.
تشکر کنندگان: Ashkan78 ، emankh101
(2011-03-04 ساعت 00:56)naka_sach نوشته:  سلام به دوستان خوبم در مهاجرسرا. من و دختر کوچکم بمدت ده روز به امریکا سفرکردیم و برگشتیم. در این مدت من برای همسرم فرمI130رو پرکردم و تقاضای ویزا کردم آخه متاسفانه تا 30 سپتامبر برای ایشون ویزا نیومد. من یه سوال دارم. اون مهری که وقتی وارد امریکا میشیم رو پاسپورت و در صفحه مربوط به ویزامون میزنن و A number رو روش مینویسن همون مهر بیضی شکله که مربوط به department of homeland securityمیشه یا مال شما دوستان مهر دیگه ای هست به اسم مهر 551؟ من شک دارم که آیا مهری که زدن تو پاسم درسته یا نه؟ آخه توی مدارک مربوط به درخواست برای همسرم کپی صفحه ای که مربوط به مهر گرین کارت میشه رو خواسته بودن. میشه دوستان به من بگین مهری که واسه شما زدن چه جوریه ظاهرش؟ من خیلی دلواپسم دوستان. ممنون میشم که جواب منو بدین.

سلام دوست عزیز
نگران نباشید همون مهری که گفتین درسته. یه مهره عین مهر ورود خروج خودمون که تو پاسپورت هامون تو ایران میزنن که تاریخ ورودتون به آمریکا رو نشون میده. 551 یا درستش که فرم I-551 است اصلا فرم نیست .به گرین کارت شما فرم I-551 گفته میشه که ویزاتون بعد از اینکه اون مهر رو میخوره گرین کارت موقت temporary I-551 تلقی میشه.
بازم سوالی بود در خدمتیم.
موفق باشید.
تشکر کنندگان: mml ، Hamid55 ، MSD ، naka_sach ، Ashkan78 ، bahram_kg
(2011-03-03 ساعت 18:22)hamed_gh نوشته:  
(2011-03-02 ساعت 13:44)سندباد نوشته:  ما یک خانواده 3 نفری هستیم و حدود 1 ماه هم هست که وارد امریکا شده ایم .گرین کارت و welcome letter من و همسرم به دستمان رسیده ولی هیچ خبری از welcome letterو گرین کارت فرزندمان نیست. به سایت uscis که مراجعه میکنم شماره روی نامهwelcome letter را برای پیگیری می خواهد که هنوز ان هم نیامده لطفا هر یک از دوستان که میتوانند راهنمایی کنند/

سلام دوست عزیز
با تبریک بابت ورودتون به آمریکا
فکر میکنم بهترین کار اینه که به یک دفتر اداره مهاجرت مراجعه بکنین .اونها به راحتی با A number میتونن پرونده شما رو بررسی کنن و بگن در چه مرحله ای است.برای گرفتن وقت به لینک زیر مراجعه کنید و با دادن zip code نزدیکترین مرکز USCIS رو پیدا کنید و وقت بگیرید:
http://infopass.uscis.gov

راستی شما درباره ssn چیزی نگفتین. همونطور که میدونین ssn هم خیلی مهم است. اگر هم ssn نیومده میتونین از آدرس زیر نزدیکترین دفتر ssn رو پیدا کنید:
http://www.ssa.gov/locator

بازم دوستان پیشنهادی دارن بیان کنن
موفق باشید
[/
ssn رسیده است .ممنون از راهنماییتان.در این صورت من که وقت گرفته ام ،ممکن است چه مشکلی باشد؟با تشکر
(2011-03-03 ساعت 18:22)hamed_gh نوشته:  [quote='سندباد' pid='98503' dateline='1299057283']
ما یک خانواده 3 نفری هستیم و حدود 1 ماه هم هست که وارد امریکا شده ایم .گرین کارت و welcome letter من و همسرم به دستمان رسیده ولی هیچ خبری از welcome letterو گرین کارت فرزندمان نیست. به سایت uscis که مراجعه میکنم شماره روی نامهwelcome letter را برای پیگیری می خواهد که هنوز ان هم نیامده لطفا هر یک از دوستان که میتوانند راهنمایی کنند/

سلام دوست عزیز
با تبریک بابت ورودتون به آمریکا
فکر میکنم بهترین کار اینه که به یک دفتر اداره مهاجرت مراجعه بکنین .اونها به راحتی با A number میتونن پرونده شما رو بررسی کنن و بگن در چه مرحله ای است.برای گرفتن وقت به لینک زیر مراجعه کنید و با دادن zip code نزدیکترین مرکز USCIS رو پیدا کنید و وقت بگیرید:
http://infopass.uscis.gov

راستی شما درباره ssn چیزی نگفتین. همونطور که میدونین ssn هم خیلی مهم است. اگر هم ssn نیومده میتونین از آدرس زیر نزدیکترین دفتر ssn رو پیدا کنید:
http://www.ssa.gov/locator

بازم دوستان پیشنهادی دارن بیان کنن
موفق باشید

از اطلاعات شما بسیار ممنونم،خیلی از دوستان نزدیک از ارایه اطلاعات دریغ می کنند.راستی ssn امده است ومن از طریق سایت ارسالی وقت گرفتم. میخواستم بدانم چه مشکلی می تواند باشد؟ ایا اطلاعاتی در این زمینه هم دارید؟ بسیار از شما سپاسگزارم.
تشکر کنندگان: emankh101 ، hamed_gh
[quote='سندباد' pid='98939' dateline='1299374414']

با سلام
به نظرم میاد نباید مشکل خاصی باشه. فکر میکنم تا حالا متوجه شدین که سیستم آمریکا هم اشتباهات زیادی داره. احتمالا پرونده یه جا جامونده و بی دقتی کردند که با مراجعه این مشکل حل میشه. ممکن است آدرس پرونده اشتباه باشه و نامه ها به جای دیگه ای رفته باشه.
یادمه یه مورد داشتیم که دوستی مثل شما مدارکش نرسیده بود وقتی مراجعه کرد بهش گفتند که مدارک شما از فرودگاه ورودتون نرسیده و ازش خواستن فرم هارو دوباره پر کنه
در کل موضوع خاصی به نظر نمیرسه
بازم دوستان نظری دارند بیان کنند
موفق باشید
تشکر کنندگان: alirezanz
سلام
من 1 ماهی میشه که از آمریکا برگشتم و حدود 2 ماه دیگه بر می گردم. گرین کارتم الان رسیده به دست دوستامون و قراره قبل از عید برام بیارن.
شنیدم اگه گرین کارت داشته باشم لازم نیست عوارض خروج بدم . میخواستم بپرسم موقع خروج باید به همون برادرهایی! که مهر خروج میزنن گرین کارت رو نشون بدم جای فیش عوارض خروج؟
شماره کیس: 2010AS00027XXX
کنسولگری: Ankara
مصاحبه: Aug-2-2010
دریافت ویزا:روز مصاحبه
تشکر کنندگان:
با سلام
ما هم مثل شما هستیم یعنی یه خانواده 3 نفری ، گرین کارت دخترم بعد از 10 روز و قبل از نامه welcome اومد و نامه welcome من هم همزمان با گرین کارت دخترم اومد. فردای اون روز یعنی 11 روز بعد از ورودمون گرین کارت من و welcome دخترم اومد ولی گرین کارت همسرم تا وقتی اونجا بودیم یعنی تا یک ماه ،نیامد و حدود 3 هفته بعد از اینکه ما آمدیم ایران گرین کارت همسرم اومد یعنی در حدود 45 روز بعد از ورودمون .
خیلی نگران نباش اصلأ کاراشون حساب کتاب نداره .

(2011-03-02 ساعت 13:44)سندباد نوشته:  ما یک خانواده 3 نفری هستیم و حدود 1 ماه هم هست که وارد امریکا شده ایم .گرین کارت و welcome letter من و همسرم به دستمان رسیده ولی هیچ خبری از welcome letterو گرین کارت فرزندمان نیست. به سایت uscis که مراجعه میکنم شماره روی نامهwelcome letter را برای پیگیری می خواهد که هنوز ان هم نیامده لطفا هر یک از دوستان که میتوانند راهنمایی کنند/

تشکر کنندگان: Ashkan78 ، emankh101 ، AMIN3Y
به اداره مهاجرت رفتم برای پی گیری و کارمند انجا شماره A number)را وارد کرد و گفت هنوز گرین کارت صادر نشده وممکنه مدارکتان گم شده باشه ولی کاری نمیتونین بکنین!!!!!!!!!!!!!!چه باید کرد؟
تشکر کنندگان:
(2011-03-06 ساعت 23:30)سندباد نوشته:  به اداره مهاجرت رفتم برای پی گیری و کارمند انجا شماره A number)را وارد کرد و گفت هنوز گرین کارت صادر نشده وممکنه مدارکتان گم شده باشه ولی کاری نمیتونین بکنین!!!!!!!!!!!!!!چه باید کرد؟

سلام دوست عزیز.منم همچین مشکلی‌ داشتم.بعد از ۵ماه گرین کارتم رو گرفتم.بعد از ۴بار که به ادارهٔ مهاجرت رفتم بهم گفتن مدارکم تو این مسیر گم شده،حالا معلوم نیست تو فرودگاه گم شده یا تو ادارشون.به هر حال بهم گفتن مدارکتون گم شده منتظر خبرمون باشید.چند روز بعد نامه اومد که یه وقت مصاحبه بگیرم و چند قطعه عکس با پاسپورت و سوشیال سکیوریتی و پر کردن یه فرم برم اداره مهاجرت.بعد از تحویل دادن مدرک تقریبا ۲ یا ۳هفته بعد گرین کارتم دستم رسید.
ارسال مدارک F2A (همسرم): 4Sep ,2013, رسید مدارک: 9Sep, 2013,  اپرو: 9Oct, 2013 , دریافت کیس نامبر (سفارت ابوظبی): 18Nov, 2013
پرداخت 22Nov, 2013: DS 261 $88  ,پرداخت 230$ :2013, Dec 11, ارسال مدارک: 2013, 19 Dec , تکمیل پرونده: 2014, 27 NVC) Jan). تاریخ مصاحبه 2015, Jun 3 , کلیر 1Sep, 2015Big Grin، تاریخ ویزا 2015, 9Sep
سفرنامه
لیست تمام مدارک ارسالی به USCIS , NVC ,و مدارک مدیکال و روز مصاحبه ویزای ازدواج Interview Questions+

سلام به همه دوستان خوبم
امیدوارم هرجا که هستید شادو سلامت بارشید.من قبلا به اسم کاربر بنیتا در این سایت در خدمتتون بودم.اما چون اسمم در واقع ندا هست اینه که تغییر دادم به اینی که الان میبینبد.من 26 feb وارد کالیفرنیا شدم.شهر san jose.
10 روز بعد از ورودم سوشیالم اومد و 4 روز بعد از اون گرین کاردم.
حسابمو تو bank of america باز کردم.مبایل sprint گرفتم.هنوز ماشین نگرفتم و دنبال کار می گردم.یه کالج به اسم Deanza
ثبت نام کردم.هر سوالی کمکی باشه در خدمتم.

ج
با سلام
دوست عزیز اینقدر نگران نباش همونطوریکه توی پست قبلی نوشتم اصلأ کاراشون حساب و کتاب نداره از طرفی مهری که توی پاسپورتتون موقع ورود میزنن تا یکسال به ویزای شما حکم گرین کارت رو میده (این مورد رو خیلی ریز توی خود ویزا نوشته) به عبارت دیگه شما خیلی راحت میتونید از مزایای گرین کارت تا یکسال استفاده کنید. توی نامه WELCOME یا یکی دیگه از نامه هائی که بهمون دادن (واقعأ یادم نیست )نوشته در صورتیکه تا 11 ماه بعد از ورودتون گرین کارت نیومد به یکی از اداره های مهاجرت مراجعه کنید.
پس بازم میگم نگران نباشید چون شما در حال حاضر گرین کارت دستتون هست (همون ویزا) و اون کارت هم بالاخره به دستتون میرسه .

(2011-03-06 ساعت 23:30)سندباد نوشته:  به اداره مهاجرت رفتم برای پی گیری و کارمند انجا شماره A number)را وارد کرد و گفت هنوز گرین کارت صادر نشده وممکنه مدارکتان گم شده باشه ولی کاری نمیتونین بکنین!!!!!!!!!!!!!!چه باید کرد؟

تشکر کنندگان: emankh101 ، hamed_gh ، frozen mind ، behzadb57
سلام ، امیدوارم که سفر خوبی در پیش داشته باشین.
همونطور که گفتین ، می توونین توی گیت خروجی از ایران به جای فیش عوارض خروجی ، گرین کارتتون رو نشون بدین . ما همین کار رو کردیم و مشکلی هم نبود . اینطوری حداقل 50000 تومان به نفعتونه Wink

(2011-03-06 ساعت 17:34)yas نوشته:  سلام
من 1 ماهی میشه که از آمریکا برگشتم و حدود 2 ماه دیگه بر می گردم. گرین کارتم الان رسیده به دست دوستامون و قراره قبل از عید برام بیارن.
شنیدم اگه گرین کارت داشته باشم لازم نیست عوارض خروج بدم . میخواستم بپرسم موقع خروج باید به همون برادرهایی! که مهر خروج میزنن گرین کارت رو نشون بدم جای فیش عوارض خروج؟

شماره کیس: 2010AS00011xxx
تاریخ دریافت نامه قبولی: June 2009
کنسولگری: آنکارا
تاریخ کارنت شدن کیس:بولتن February 2010
تاریخ مصاحبه: March 2010
تاریخ دریافت کلیرنس و ويزا:May 2010
تشکر کنندگان: megaholding ، behzadb57 ، sib 24 ، emankh101 ، Lamborghini ، hamed_gh ، OverLord
سلام دوستان
الان درست قبل برگشتن به ایران و یادم افتاد مهرماه که داشتیم از مرز زمینی بازرگان از ترکیه برمی گشتیم به خاطر اضافه بار (خرید زیادی) گمرک توی پاسامون مهر زدند و الان هم کلی سوغات گرفتیم. کسی می دونه قرار توی گمرک چه اتفاقی بیافته و چقدر جریمه می شیم و آیا راهی داره که نشیم؟

2010AS9500
Visa: Sep 2010
First Travel: Dec2010-Mar2011
SSN: After 7 days
Green Card: After 27 days
Second Travel: Nov2011-Dec2011

گاهـــــــــــــــــــــی وقتـــــــــــــــــها . . .

از کنار غصه ها باید رد شد و گفت :

میـــــــــــــــــــــــگ میـــــــــــــــــــــــــگ . . .
تشکر کنندگان:
مگه از مرز زمینی هم بار رو وزن میکنن؟ که چی بشه؟ اضافه بار رو شرکتی که شما رو جابجه میکنه میگیره. گمرک رو مسئولای کشور میگیرن. اینا چه ربطی به هم داره؟
از همه چی بگذریم شما چرا 2 تا ID STATE دارید؟ مگه هر چی بیشتر باشه بهتره؟
تشکر کنندگان: behzadb57
(2011-03-09 ساعت 09:50)حدیث نوشته:  مگه از مرز زمینی هم بار رو وزن میکنن؟ که چی بشه؟ اضافه بار رو شرکتی که شما رو جابجه میکنه میگیره. گمرک رو مسئولای کشور میگیرن. اینا چه ربطی به هم داره؟
از همه چی بگذریم شما چرا 2 تا ID STATE دارید؟ مگه هر چی بیشتر باشه بهتره؟

دوست عزیز شما محدودیتهایی برای ورود بار (سوغاتی) به ایران دارید و این به تعداد ورودتون در یک سال و میزان بارتون بستگی داره و مسولان کشور هم می گیرن
من چون تصمیم قطعی نگرفتم و توی این دو تا ایالت بودم برنامم این بود که از هر دو جا ID بگیرم تا هر جا بودم زودتر instate بشم
اگه دوستی تجربه ای در این خصوص داره بگه ممنون میشم

2010AS9500
Visa: Sep 2010
First Travel: Dec2010-Mar2011
SSN: After 7 days
Green Card: After 27 days
Second Travel: Nov2011-Dec2011

گاهـــــــــــــــــــــی وقتـــــــــــــــــها . . .

از کنار غصه ها باید رد شد و گفت :

میـــــــــــــــــــــــگ میـــــــــــــــــــــــــگ . . .
تشکر کنندگان: emankh101 ، حدیث
برای دادن هر ID CARD چقدر پول میگیرن؟
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان