کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و ...
(2011-03-12 ساعت 18:41)حدیث نوشته:  برای دادن هر ID CARD چقدر پول میگیرن؟

31دلار در کالیفرنیا
تشکر کنندگان: حدیث ، emankh101 ، behzadb57
با سلام
راجع به فرم I-131 سوال داشتم ممنون میشم جواب بدین
1) آیا این فرم را همه افراد خانواده باید پر کنند و آیا به صورت مجزا باید ارسال شود؟
2) مشخصات در part 1&2 باید یکی باشد؟
3) در part3 منظور Date of Intendede departure & expected lengh of Trip چیست؟
4) برای بچه ها بجای part8 آیا باید part9 پر شود؟
با تشکر
تشکر کنندگان:
سلام. در بار دوم سفر به امریکا یک زوج چند دلار بدون دردسر میتونن همراشون به امریکا وارد کنند؟
با تشکر.
تشکر کنندگان:
اینجور که من فهمیدم پولی که به امریکا وارد میشه اگر محل کسبش ربطی به امریکا نداشته باشه مشمول مالیات نمیشه و به بار اول و دوم و یا مقدارش ربطی نداره. البته من مطمئن نیستم درست باشه اما به نظر منطقی میاد. مثلا یه امریکایی پاشه بره ایتالیا سرمایه گذاری کنه و پول بدست بیاره چرا باید مالیاتشو به امریکا بده؟
البته این مسلمه که وقتی از اون پول تو امریکا استفاده کنه باید مالیات همون مقداری که استفاده کرده رو بده.
تشکر کنندگان:
با سلام خدمت دوستان

من و همسرم با پرواز bmi هفتم مارث از تهران به سانفرانسیسکو آمدیم، مواردی که ممکن برای دوستان قابل استفاده باشه رو به طور خلاصه اینجا نوشتم:

۱- در فرودگاه امام (تهران) به ۱۰،۰۰۰ دلاری که توی کیف پاسپورتی به گردنم بود گیر دادن و گفتن نمیتونی‌ بیشتر از ۵۰۰۰ تا ببری، من هم گفتم ما ۲ نفریم و همسرم هم اینجاست و از من خواست تا همسرم همراه پاسپورت بیاد. بعد از چک کردن گفت برید، البته باید بگم که ما باز هم پول همراهمون بود (هم پیش همسرم هم تو کوله پشتی‌ خودم) ولی‌ اصلا نفهمیدن. فکر می‌کنم بهتره پول رو تو کیف بذارین تا در بازرسی بدنی متوجه نشند.

۲- در فرودگاه سانفرانسیسکو صف مهاجران جدید جدا هست، اونجا از ما فرم گمرک که در هواپیما پر کردیم رو خواست و بعد از اینکه ما ۲ تا فرم رو دادیم یکیشو پاره کرد و گفت برای هر خانواده فقط یکی‌ لازمه.

۳- موقع چک چمدان‌ها از ما پرسیدن که چقدر پول دارین و ما گفتیم نفری ۱۰۰۰۰، چون فکر میکردیم که این حد مجازه ولی‌ بعد بهمون گفتن که چون شما ۱ خانواده هستید سقف ۱۰،۰۰۰ برای یک خانواده می‌شه و باید فرم پر کنید، البته اصلا چیز مهمی‌ نبود و فقط یک فرم پر کردیم.

در حال حاضر منتظر گرین کارت و سوشال سکیوریتی هستیم، دیروز به اداره سوشال سکیوریتی رفتیم و گفتند اگر ۳ هفته بعد از ورودتون نیومد، بیایید اینجا، به نظر من قبل از ۳ هفته رفتن اصلا تاًثیری نداره.

شماره کیس: 2010as 23xxx
تاریخ دریافت نامه قبولی:jun ,2009
کنسولگریBig Grinelhi
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:jul,2009
تاریخ کارنت شدن کیس : August 2010
تاریخ دریافت نامه دوم: 3th July 2010
تاریخ مصاحبه: 5th August 2010
تاریخ گرفتن ویزا: 27th September
[quote='bahram_kg' pid='100076' dateline='1300332826']
با سلام خدمت دوستان

من و همسرم با پرواز bmi هفتم مارث از تهران به سانفرانسیسکو آمدیم، مواردی که ممکن برای دوستان قابل استفاده باشه رو به طور خلاصه اینجا نوشتم:

۱- در فرودگاه امام (تهران) به ۱۰،۰۰۰ دلاری که توی کیف پاسپورتی به گردنم بود گیر دادن و گفتن نمیتونی‌ بیشتر از ۵۰۰۰ تا ببری، من هم گفتم ما ۲ نفریم و همسرم هم اینجاست و از من خواست تا همسرم همراه پاسپورت بیاد. بعد از چک کردن گفت برید، البته باید بگم که ما باز هم پول همراهمون بود (هم پیش همسرم هم تو کوله پشتی‌ خودم) ولی‌ اصلا نفهمیدن. فکر می‌کنم بهتره پول رو تو کیف بذارین تا در بازرسی بدنی متوجه نشند.

۲- در فرودگاه سانفرانسیسکو صف مهاجران جدید جدا هست، اونجا از ما فرم گمرک که در هواپیما پر کردیم رو خواست و بعد از اینکه ما ۲ تا فرم رو دادیم یکیشو پاره کرد و گفت برای هر خانواده فقط یکی‌ لازمه.

۳- موقع چک چمدان‌ها از ما پرسیدن که چقدر پول دارین و ما گفتیم نفری ۱۰۰۰۰، چون فکر میکردیم که این حد مجازه ولی‌ بعد بهمون گفتن که چون شما ۱ خانواده هستید سقف ۱۰،۰۰۰ برای یک خانواده می‌شه و باید فرم پر کنید، البته اصلا چیز مهمی‌ نبود و فقط یک فرم پر کردیم.

در حال حاضر منتظر گرین کارت و سوشال سکیوریتی هستیم، دیروز به اداره سوشال سکیوریتی رفتیم و گفتند اگر ۳ هفته بعد از ورودتون نیومد، بیایید اینجا، به نظر من قبل از ۳ هفته رفتن اصلا تاًثیری نداره.

به نظر من حتما هفته اول به اداره سوشال مراجعه کنید و حتما شماره تان را بگیرید که کارهایتان جلو بیفتد . چون بدون ان هیچ کاری پیش نمی رود.
تشکر کنندگان: sam_hash ، free_free ، emankh101 ، behzadb57 ، mavarfan
سلام به دوستان 2010 يا 2011
نميدونم هنوز کسي اينجا هست يا نه ؟
من از برنده هاي 2010 هستم . من چند ماه پيش رفتم امريکا و بچه هام هنوز اونجاهستند . ولي خودم به خاطر کارم مجبور شدم برگردم . متاسفانه اسپانسر ما آدرس اشتباه به ما داده بود (يعني آدرسش عوض شده بود ولي به ما نگفت ) ما هم تو فرودگاه همون آدرس قبليشو داديم . واين باعث شد گرين کارت ما دو ماه پيش بره اونجا و ما تازه فهميديم. حالا هم که به اونجا مراجعه کرديم مستاجر جديد ميگه هيچ کارتي اينجا نيومده . اداره مهاجرت ميگه دو ماه پيش فرستاديم به همون آدرس . پست هم ميگه تحويل شده . خلاصه ما حدود چهار ماه از ورودمون به امريکا ميگذره ولي گرين کارت نداريم . البته سوشال رو خودمون رفتيم دنبالش و گرفتيم .
فعلا هم مجبور شديم يک سري فرم پر کنيم و بديم اداره مهاجرت تا دوباره برامون گرين کارت صادر کنند البته خيلي دردسر داشته وهنوز هم داره . (حتما حواستون به آدرسي که ميدين باشه چون تو امريکا هر کسي يه پاکتي براش بياد که مال خودش نباشه ميندازه تو سطل آشغال )

سوال : من در حال حاضر ايرانم و هنوزم گرين کارت ندارم آيا ميتونم با ويزام دوباره وارد آمريکا بشم يا نه ؟
راستش شک کردم (ضمنا برنده اصلي خودمم و رو ويزام هم نوشته تا يکسال اعتبار داره )

majmaj

تشکر کنندگان: behzadb57 ، mavarfan ، hamed_gh ، emankh101 ، drkamrani1
(2011-03-23 ساعت 18:29)majmaj نوشته:  سلام به دوستان 2010 يا 2011
من از برنده هاي 2010 هستم . من چند ماه پيش رفتم امريکا و بچه هام هنوز اونجاهستند . ولي خودم به خاطر کارم مجبور شدم برگردم . متاسفانه اسپانسر ما آدرس اشتباه به ما داده بود (يعني آدرسش عوض شده بود ولي به ما نگفت ) ما هم تو فرودگاه همون آدرس قبليشو داديم . واين باعث شد گرين کارت ما دو ماه پيش بره اونجا و ما تازه فهميديم. حالا هم که به اونجا مراجعه کرديم مستاجر جديد ميگه هيچ کارتي اينجا نيومده . اداره مهاجرت ميگه دو ماه پيش فرستاديم به همون آدرس . پست هم ميگه تحويل شده . خلاصه ما حدود چهار ماه از ورودمون به امريکا ميگذره ولي گرين کارت نداريم . البته سوشال رو خودمون رفتيم دنبالش و گرفتيم .
فعلا هم مجبور شديم يک سري فرم پر کنيم و بديم اداره مهاجرت تا دوباره برامون گرين کارت صادر کنند البته خيلي دردسر داشته وهنوز هم داره . (حتما حواستون به آدرسي که ميدين باشه چون تو امريکا هر کسي يه پاکتي براش بياد که مال خودش نباشه ميندازه تو سطل آشغال )

سوال : من در حال حاضر ايرانم و هنوزم گرين کارت ندارم آيا ميتونم با ويزام دوباره وارد آمريکا بشم يا نه ؟

majmaj

سلام

متاسفم از اتفاقی که براتون افتاده. اگر از تاریخ ورودتون به آمریکا ، هنوز یکسال نگذشته باشد می توانید با همان مهر داخل پاسپورت که اعتبار یکساله ویزای شما را نشان می دهد مجددا وارد آمریکا شوید.

موفق باشید
تشکر کنندگان: behzadb57 ، emankh101 ، mavarfan ، maxsupermax ، pouya.pouya ، tata63 ، امیر مهاجر
(2011-03-13 ساعت 12:09)سندباد نوشته:  
(2011-03-12 ساعت 18:41)حدیث نوشته:  برای دادن هر ID CARD چقدر پول میگیرن؟

31دلار در کالیفرنیا

16 دلار در تگزاس

2010AS9500
Visa: Sep 2010
First Travel: Dec2010-Mar2011
SSN: After 7 days
Green Card: After 27 days
Second Travel: Nov2011-Dec2011

گاهـــــــــــــــــــــی وقتـــــــــــــــــها . . .

از کنار غصه ها باید رد شد و گفت :

میـــــــــــــــــــــــگ میـــــــــــــــــــــــــگ . . .
تشکر کنندگان: emankh101 ، Hornet ، mavarfan ، حدیث ، alirezanz
(2011-03-23 ساعت 22:10)hasti_banoo نوشته:  
(2011-03-23 ساعت 18:29)majmaj نوشته:  سلام به دوستان 2010 يا 2011
majmaj
سلام
متاسفم از اتفاقی که براتون افتاده. اگر از تاریخ ورودتون به آمریکا ، هنوز یکسال نگذشته باشد می توانید با همان مهر داخل پاسپورت که اعتبار یکساله ویزای شما را نشان می دهد مجددا وارد آمریکا شوید.
موفق باشید

من چند جا خوندم که بعضی از مسوولای کنترل پاسپورت توی فرودگاههای امریکا چون قانون رو دقیق نمیدونن به تاریخ انقضای ویزا استناد میکنن. به نظر من این بار حتما از یه پورت بزرگ مثل لس آنجلس، شیکاگو، نیویورک یا مثل اینا وارد شین که دفتر امور مهاجرتی درست و درمون دارن.
تشکر کنندگان: emankh101 ، maxsupermax ، frozen mind ، Hornet ، mavarfan ، OverLord ، free_free ، alirezanz
سلام،
از دوستان ۲۰۱۰ خواهشمندم در مورد مساله زیر من را راهنمایی کنند(البته این مساله در قسمت ۲۰۱۱ نیز مطرح شده، اما متاسفانه هیچ شخصی‌ پاسخ نداده )
من اواخر فروردین 1390عازم نیو یورک هستم. البته قصد دارم در شمال شرق آمریکا ساکن شوم(نه الزاماً نیو یورک). متاسفانه هیچ آشنایی در آمریکا ندارم(برای دادن آدرس در فرودگاه). از دوستانی که در شمال شرق(نیو یورک،نیو جرسی،هارت فورد،بوستون) ساکن هستند تقاضای کمک و راهنمایی دارم ( از لحاظ نکات اولیه در مورد ورود به شمال شرق آمریکا و اجاره آپارتمان و هزینه ها).
با تشکر
2011ASXXXXXXX
تشکر کنندگان:
دوست عزیز
شما میتونید آدرس هتلی رو که میرید بدهید. بالاخره از فرودگاه یه مقصدی دارید دیگه نه؟ یا میخواین تو فرودگاه به یه تاکسی بگید ببرتتون هتل؟!!!!

(2011-04-06 ساعت 01:45)John IH نوشته:  سلام،
از دوستان ۲۰۱۰ خواهشمندم در مورد مساله زیر من را راهنمایی کنند(البته این مساله در قسمت ۲۰۱۱ نیز مطرح شده، اما متاسفانه هیچ شخصی‌ پاسخ نداده )
من اواخر فروردین 1390عازم نیو یورک هستم. البته قصد دارم در شمال شرق آمریکا ساکن شوم(نه الزاماً نیو یورک). متاسفانه هیچ آشنایی در آمریکا ندارم(برای دادن آدرس در فرودگاه). از دوستانی که در شمال شرق(نیو یورک،نیو جرسی،هارت فورد،بوستون) ساکن هستند تقاضای کمک و راهنمایی دارم ( از لحاظ نکات اولیه در مورد ورود به شمال شرق آمریکا و اجاره آپارتمان و هزینه ها).
با تشکر
2011ASXXXXXXX

Case Number: 2009AS115XX
تاریخ مصاحبه: ,March 16 , 2009
دریافت ویزا: روز مصاحبه
دریافت کلیرنس همسر : Aug 4, 2009
ورود به آمریکا: Sep 7, 2009
خروج از آمریکا: Nov, 2009 / با دریافت پاس سفید 2 سال
ورود مجدد به امریکا: 2011 , 16, Jul
وقتی چترت " خداست " بگذار باران سرنوشت هر چه میخواهد ببارد.
تشکر کنندگان: mavarfan
(2011-04-06 ساعت 17:05)shadow_1352 نوشته:  دوست عزیز
شما میتونید آدرس هتلی رو که میرید بدهید. بالاخره از فرودگاه یه مقصدی دارید دیگه نه؟ یا میخواین تو فرودگاه به یه تاکسی بگید ببرتتون هتل؟!!!!

با تشکر
2011ASXXXXXXX

دوست عزیز،

فرمایش شما متین. اما شما خودتون بهتر از من میدونید که در فرم هواپیما، بایستی یک آدرس برای تحویل مدارک(گرین کارت و مدارک دیگر) قید شود.

امیدوارم دوستان با تجربه ۲۰۱۰، در این رابطه من و اشخاصی‌ مانند من رو راهنمایی کنند.
[ در ضمن مثل اینکه تمامی‌ دوستان ساکن غرب آمریکا هستند. چون هیچ شخصی‌ نکات بروز (up-to-date) در باره شمال شرق آمریکا(نیو یورک،نیو جرسی،هارت فورد،بوستون،...) در مورد هتل/ متل،اجاره آپارتمان،هزینه‌های دیگر مطرح نمی کند.]

تشکر کنندگان: Hornet ، emankh101 ، mavarfan
سلام به همه دوستان
قدیمی و جدید
اگر کسی را در امریکا نداری و هیچ جایی هم برای روزهای اول ورود خودت نداری توصیه می کنمبه آدرس زیر حتما سر بزنید من در سفر اخیرم به امریکا برای نوروز سال نود در حدود بیست روز در این هتل اقامت داشتم و خیلی مه خوب و تمیز بود البته من در ارواین لس آنجلس بودم ولی می دونم
در خیلی جاها شعبه داره و از شبی 50 دلار شروع می شود.شاید در بعضی ایالتها ارزونتر هم باشد
www.candlewoodsuites.com
(2011-04-06 ساعت 17:05)shadow_1352 نوشته:  دوست عزیز

با تشکر
2011ASXXXXXXX

سلام به همه دوستان
قدیمی و جدید
اگر کسی را در امریکا نداری و هیچ جایی هم برای روزهای اول ورود خودت نداری توصیه می کنمبه آدرس زیر حتما سر بزنید من در سفر اخیرم به امریکا برای نوروز سال نود در حدود بیست روز در این هتل اقامت داشتم و خیلی مه خوب و تمیز بود البته من در ارواین لس آنجلس بودم ولی می دونم
در خیلی جاها شعبه داره و از شبی 50 دلار شروع می شود.شاید در بعضی ایالتها ارزونتر هم باشد
http://www.candlewoodsuites.com
کیس:2010AS000135xxx
دریافت نامه قبولی:June-10-2009
Ankara-Turkey
ارسال فرمهای سری اول: JUNE-29-2009
کارنت شدن کیس2010/03/08
دریافت نامه دوم : اوایل2010 ماه May
مصاحبه: 11may
دریافت کلیرنس:August 13, 2010
ورود به ایالات متحده: اوایل سپتامبر2010
جمع هزینه ها:حدودا 15000 دلار
تشکر کنندگان: sam_hash ، mavarfan ، frozen mind ، Linspire ، mori ، free_free ، emankh101 ، mml
سلام به همه دوستان گلم
خیلی وقته نیومده بودم اینجا، اما هنوز شیرینی و اضطراب اون روزهای بودن در کنار هم زیر زبونم هست
دلم برای همتون تنگه! مواظب خودتون باشید
من در هیستون زندگی میکنم اگر کسی اینجا راهنمایی چیزی خواست به آدرس aidinx625@gmail.com ایمیل بزنه
ساعت 3.5 صبح است نوشته های من را از داخل رختخواب میخوانید
شاد باشید
(ادمین های عزیز میدونم نوشتم ربطی به موضوع نداره فقط خواستم صفحتونو خط خطی کنم که بگم من هنوز دلم پیش بچه های گل مهاجرسراست)

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان