کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
برای زندگی در آمریکا از کدام شهر شروع کنیم؟
سلام دوستان
من همه ی پست هارو مطالعه کردم
یه پسشنهاد به ذهنم رسید! بیاین سوالاتمون رو بصورت مقایسه ای بین دو یا چند شهر و چند فاکتور مقایسه ای بپرسیم تا اطلاعات دقیق تری قابل درک باشه
مثلن من خودم میخوام بدونم:
هزینه ماهانه زندگی خوب بدای دو نفر ، میزان شلوغی جمعیت ، نوع آب و هوا
در شهرهای پورتلند ، دیترویت ، بیرمنگهام
چه تفاوتهایی باهم دارند
پاسخ
تشکر کنندگان: mml ، maaref ، امیر مهاجر ، ghafari88
سلام
كسي در مورد هزينه هاي زندگي در ايالت ميسوري شهر سن ژوزف اطلاعي داره؟
2011AS14706

[font=Times New Roman]باور روز برای گذر از شب کافیســـــــــت.....[/font]

به امید فردا
پاسخ
تشکر کنندگان: mml ، maaref ، New York ، Solitude
مریلند.چون:
1)توی پایتخته
2)ایرانی زیاد داره که کم احساس غربت میکنی
3)به نظرم خیلی زیباست(البته هم تعریفشو شنیدم و هم از روی عکساش)
4)فامیل و دوست اشنا اونجا داریم
5)با توجه به مطالبی که در موردش خوندم احساس کردم می تونم اونجا پیشرفت کنم
6)شنیدم اب و هواش مثل تهرانه
7)مهمتر از همه دانشگاه مریلند که واقعا هدفم اینه که اونجا برم واسه تحصیل
8)یکی از مراکز ناسا اونجاست.............!!!!! البته یعنی تو واشینگتن که فک کنم فاصله ای با هم ندارن
تونل ها نشان می دهند در دل سنگ ها هم میتوان راه ساخت.....

"اینجآ بجز دوری تــو چیزی به مــن نزدیک نیست"
پاسخ
تشکر کنندگان: sorena ، maaref ، mml ، New York ، mary200 ، ghorbat ، امیر مهاجر ، 3pideh ، Solitude ، sadeghi897 ، Hedieh20
Irvine چون:

1-شهر آرومی
2- مردماش بیشتر تحصیل کرده و با شعور هستن
3- خونه های ویلایی داره
4- به دور از هرچی مشکلات شهری
5- شهر ساحلی و تقریبا سرسبزی
6- به لس آنجلس نزدیکه
7- امنیتش 1 توی آمریکاست
یه تصمیم یه هدف یا شکست یا پیروزی .... در جاده ی موفقیت دور زدن ممنوع
پاسخ
تشکر کنندگان: sorena ، amir53 ، mml ، maaref ، New York ، امیر مهاجر ، maka2 ، 3pideh ، sadeghi897 ، anahita 62
(2009-10-27 ساعت 19:26)Hojjat نوشته:  جوزف جان فرمایش شما درسته اما جوابی بر حرف من نیست.

من از حرف شما این رو می‌فهمم: یک نفر که بیست سال در آمریکا بوده و سه سال هم در بیرمنگهام به دلایلی به این نتیجه رسیده که این شهر براش جای خوبیه. نتیجه: هر کسی که شرایطش مثل اونه هم ممکنه به نفعش باشه بره بیرمنگهام. نتیجه ۲: کسی که شرایطش فرق داره شاید جای دیگه‌ای براش بهتر باشه. نتیجه ۳: حتی کسی که شرایطش مشابهه، بد نیست که نظر کسایی که جاهای دیگه‌ای زندگی کردن، یا اصلاً جور دیگه‌ای به قضایا نگاه می‌کنن رو هم بدونن.

جمع‌بندی نهایی: پیشنهاد اون شخص، ارزشمنده. جا داره که پیشنهادهای دیگه رو هم ببینیم Smile

این کار به نظر من اصلا جالب نیست دوست عزیز بیایید به جای انتقاد از هم . از یکدیگر تشکر کنیم هیچ جای دنیا مجانی اطلاعاتی در اختیار شما قرار نمی دهند
چرا سعی دارید این دوست را که به شما بدون هیچ هزینه ای اطلاعاتی داده زیر سوال ببرید من شخصا از ایشان متشکرم موفق باشید دوستان

پارين عزيز، نظر شما كاملا صحيح است و از اين بابت از شما بسيار سپاسگزارم، اما دوست عزيز اين موضوع مربوط است به سال 2009 و ما در حال حاضر در سال 2011 هستيم!!! Smile
Frozen Mind
پاسخ
تشکر کنندگان: wushu kung fu ، hamed_gh ، mml ، maaref ، abnanta ، امیر مهاجر
بچه ها سلام
من تا یک ماه دیگه باید امریکا باشم و هنوز هیچ جایی رو برای زندگی انتخاب نکردم از هر کس که می پرسم کجا زندگی می کنی و آیا راضی هستی یا نه میگه جایی که ما هستیم از هر جای دیگه توی آمریکا بهتره
ما دو نفریم (حالا بمونه که هنوز ویزای شوهرم کلیر نشده و من ویزام رو گرفتم) با یک پس انداز تقریبا 15000 تایی و کسی رو هم توی امریکا نداریم
از اونجایی که دوست داریم توی یک شهر تقریبا بزرگ زندگی کنیم و زود کار پیدا کنیم و بعد از شش ماه یا یک سال می خواهیم توی رشته کشاورزی ادامه تحصیل بدیم و تو همین زمینه هم کار کنیم و همچنین جابجایی و نقل مکان سخت است از بچه هایی که در این زمینه اطلاعات مفیدی دارن می خوام که ما رو راهنمایی کنن که برای زندگی و کار و تحصیل به کدوم شهر بریم.
با تشکر از دوستان عزیز مهاجرسرایی
پاسخ
تشکر کنندگان: mml ، maaref ، ASALI ، امیر مهاجر ، roeentan
(2011-06-05 ساعت 17:07)vafa628 نوشته:  بچه ها سلام
من تا یک ماه دیگه باید امریکا باشم و هنوز هیچ جایی رو برای زندگی انتخاب نکردم از هر کس که می پرسم کجا زندگی می کنی و آیا راضی هستی یا نه میگه جایی که ما هستیم از هر جای دیگه توی آمریکا بهتره
ما دو نفریم (حالا بمونه که هنوز ویزای شوهرم کلیر نشده و من ویزام رو گرفتم) با یک پس انداز تقریبا 15000 تایی و کسی رو هم توی امریکا نداریم
از اونجایی که دوست داریم توی یک شهر تقریبا بزرگ زندگی کنیم و زود کار پیدا کنیم و بعد از شش ماه یا یک سال می خواهیم توی رشته کشاورزی ادامه تحصیل بدیم و تو همین زمینه هم کار کنیم و همچنین جابجایی و نقل مکان سخت است از بچه هایی که در این زمینه اطلاعات مفیدی دارن می خوام که ما رو راهنمایی کنن که برای زندگی و کار و تحصیل به کدوم شهر بریم.

با این پس انداز شما تو نیویورک حدود ۶ ماه با اجاره کردن فقط یک اتاق میتونید زندگی‌ کنید. و بعدش باید برید /shelter زندگی‌ کنید جائی‌ که هملس‌های نیویورک که اکثرا سیاه پوست هستن و در این مجتمع‌ها زندگی‌ میکنند، که تازه واسه همون هم سرو دست میشکنن.اما اگر طی‌ این ۶ ماه کار پیدا کردید که ۹۹ درصد یه کار موقتی یه cheap خواهد بود،هرگز پس از اتمام پس انداز گذارتون به shelter نخواهد افتاد.موفق باشید.
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، OverLord ، maaref ، jan ، mml ، New York ، mary200 ، امیر مهاجر ، usa lover ، sadeghi897 ، amir0_0amir ، sheghi
(2010-08-15 ساعت 14:24)babak2010 نوشته:  چنانچه از دوستان کسی در مورد زندگی در شهر نیویورک اطلاعاتی داره لطفا در این زمینه آگاهی رسانی کنند
با سپاس babak2010

من هرگز اومدن به نیویورک برای اقامته دائیم رو به کسی‌ توصیه نمیکنم حتا اگه پول برای خرید خونه و ماشین داشته باشید اما برایه گردش و تفریح شهر بدی نیست.اینجا شهری که سیاه پوستها و اسپنیش‌ها در اکثریت هستند و سفید پوستها در اقلیت.همه جاذبه این شهر از پای مجسمه آزادی در جنوب منهتن شروع میشه و به سمت شمال تا ضلع جنوبی یه سنترال پارک ادامه پیدا میکنه.از خیابان صدم به بعد، وقتی‌ به سمت شمال منهتن میرید منطقهٔ سیاه پوستها و در نهایت به خیابون ۱۲۵ منطقه یه هارلم میرسید که مرکز اصلی‌ یه سیاهپوست هاست.

تنها تا خیابون صدم منهتن شما میتونید مناطق خوش نشین و پولدار نشین و با کلاس نیویورک رو ببینید که اکثرا سفید پوست، تحصیلکرده و ثروتمند هستند.

باقی‌ مناطق مثل bronx در شمال و گوینس و broklyn در شرق کاملا جهان سومی بنظر میاند و اینجاست که میگی‌ تهران چه قدر قشنگتر از نیویورک .اینجا داشتن ماشین خیلی‌ مشکل ایجاد میکنه چون جای پارک پیدا کردن خیلی‌ سخته.اما خطوط مترو خیلی‌ زیاد و به راحتی‌ در دسترس.اما ایستگاه‌ها خیلی‌ کثیف و قدیمی‌ اند و بیشتر اوقات بویه ادرار رو حسّ می‌کنید اما در مناطق توریستی همه چیز تمیز تره.

یه اتاق ۱۵ متری در شمال منهتن یعنی‌ هارلم حدود ۱۰۰۰ دلار در ماه اجاره بهاشه،حمام و دست شویی و آشپزخونه مشارکتی . کلا اینجا شهر گرونی یه ولی‌ میگن کار بهتر میشه پیدا کرد.من خودم شخصاً دنبالش نبودام چون مشغول خوندن زبان هستم و تقریبا شش ماه که اومدم اینجا.

پاسخ
تشکر کنندگان: wushu kung fu ، sorena ، OverLord ، sohi ، maaref ، jan ، mml ، New York ، mary200 ، امیر مهاجر ، مانترا ، roeentan ، younes77 ، Hedieh20 ، Aries_son
[/quote]

با این پس انداز شما تو نیویورک حدود ۶ ماه با اجاره کردن فقط یک اتاق میتونید زندگی‌ کنید. و بعدش باید برید /shelter زندگی‌ کنید جائی‌ که هملس‌های نیویورک که اکثرا سیاه پوست هستن و در این مجتمع‌ها زندگی‌ میکنند، که تازه واسه همون هم سرو دست میشکنن.اما اگر طی‌ این ۶ ماه کار پیدا کردید که ۹۹ درصد یه کار موقتی یه cheap خواهد بود،هرگز پس از اتمام پس انداز گذارتون به shelter نخواهد افتاد.موفق باشید.

[/quote]
آقای علیرضا ممنون از جوابتون اما من نمی خواستم حتما به نیویورک برم می خواستم از بچه هایی که اطلاعات راجع به چند تا شهر بزرگ دارن راهنمایی بگیرم با این اوصافی که شما فرمودید ما باید دور نیویورک رو برای شروع خط بکشیم از بچه های دیگه می خوام اگه می تونن ما رو راهنمایی کنن
مرسی
پاسخ
تشکر کنندگان: mml ، maaref ، امیر مهاجر ، roeentan ، Kingrazor

[/quote]
آقای علیرضا ممنون از جوابتون اما من نمی خواستم حتما به نیویورک برم می خواستم از بچه هایی که اطلاعات راجع به چند تا شهر بزرگ دارن راهنمایی بگیرم با این اوصافی که شما فرمودید ما باید دور نیویورک رو برای شروع خط بکشیم از بچه های دیگه می خوام اگه می تونن ما رو راهنمایی کنن
مرسی

[/quote]
سلام
دوست عزیز
پیشنهاد من برای شما اینه که اگر شغل خوبی دارید و زندگی متوسط دارید بهتر است که امریکا نرید چون من هم 2 ماه سیاتل بودم و برگشتم ایران و صحبت دوستم علیرضا را تایید میکنم با این پولی که دارید مدت خیلی کوتاهی آنجا دوام می آورید با توجه به اینکه کار مناسبی هم پیدا نمی شود و اگر پیدا شود دخل و خرج نمی خورد و هزینه ها بالاست . بعدش هم اگر رفتید که مطمئن هستم میگید این آقا حالیش نیست و میرید امریکا تازه متوجه میشوید ایران بهشت بوده و خبر نداشتید ولی دیگه دیر است چون کلی سرمایه اولیه زندگی خودتان را خرج کرده و کار ایران را هم از دست داده یا بر میگردید یا با سختی تمام آنجا زندگی میکنید ولی با تمام وجود آرزوی موفقیت شما را دارم

کیس نامبر :***13
تاریخ کارنت شدن: بولتن March 2010
دریافت نامه دوم: 15/5/2010
تاریخ مصاحبه اول : 26 may
تاریخ مصاحبه دوم : 3 August
کنسولگری: آنکارا
تاریخ دریافت کلیرنس: منتظرم
[color=#000080]تاریخ دریافت ویزا : مهر 89

ورود به امریکا : سیاتل ۲۷/۱/۲۰۱۱

پاسخ
تشکر کنندگان: vafa628 ، ParsTrader ، OverLord ، mml ، sorena ، New York ، maaref ، mary200 ، GreenRoad ، ASALI ، امیر مهاجر ، 3pideh ، Aries_son ، humsun
وفا جان, به نظر من برای شروع بهتر است در مناطقی باشید که ایرانی ها زیاد تر هستند مثل کالیفرنیا و یا تکزاس. با پولی که شما به همراه دارید و با توجه به لوازم اولیه ای که نیاز دارید در هر کجای امریکا که بروید بیش از شش ماه نمی توانید زندگی کنید ولی باید امیدوار باشید که در این مدت بتوانید کار پیدا کنید. با این حال اگر من به جای شما بودم طوری به امریکا می آمدم که هر زمانی که خواستم بتوانم با خیال راحت برگردم و کار و زندگی من در ایران سر جایش باشد. گرچه برنده شدن در لاتاری شانس بزرگی است ولی برندگان به یک شانس بزرگ دیگر هم احتیاج دارند و آن هم پیدا کردن یک کار مناسب در امریکا است. از آنجایی که شما در مدت زمانی که برای رفتن دارید فرصتی برای تغییر شرایط تسلط بر زبان انگلیسی و یا تحصیلات و مهارت کاری خود ندارید باید فقط دعا کنید که یک کاری برای هر کدام از شما پیدا شود و به شما فرصت بیشتری برای زندگی در امریکا بدهد تا بتوانید به مرور زمان جا بیفتید و به تحصیلات خود هم ادامه دهید. ولی اگر هم چنین نشد باید گرین کارت خودتان را بگیرید و برگردید و سپس با مطالعه و شرایط مالی بهتری اقدام به مهاجرت کنید.
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ
jan و rs232 عزیز از این راهنمایی مهربونانه تون ممنونم شما واقعا درست می گید ولی ما تو همین ایران هم شرایط خیلی خوبی نداشتیم البته خدا رو شکر ولی از روی خوشگذرونی و .. نمی خواهیم بریم تقریبا از روی ناچاری هست در عین حال توکلمون به خدا و دعای شما دوستای عزیز هستش. راستی برای اینکه زیاد نگرون نباشید باید بگم که ما همه پل های پشت سرمون رو نمی شکنیم ولی با توجه به اینکه راه دیگه ای فعلا نداریم امیدوارم بچه ها یکم امیدوارمون هم کنن.
مرسی امیدوارم شما هم هرجا هستید موفق و سلامت باشید.
پاسخ
تشکر کنندگان: yousef156 ، jan ، farzad-it ، mml ، anab ، sorena ، maaref ، New York ، alirezagh ، MPU ، امیر مهاجر ، 3pideh ، Hedieh20 ، humsun
(2011-06-04 ساعت 20:35)sohi نوشته:  مریلند.چون:
1)توی پایتخته
2)ایرانی زیاد داره که کم احساس غربت میکنی
3)به نظرم خیلی زیباست(البته هم تعریفشو شنیدم و هم از روی عکساش)
4)فامیل و دوست اشنا اونجا داریم
5)با توجه به مطالبی که در موردش خوندم احساس کردم می تونم اونجا پیشرفت کنم
6)شنیدم اب و هواش مثل تهرانه
7)مهمتر از همه دانشگاه مریلند که واقعا هدفم اینه که اونجا برم واسه تحصیل
8)یکی از مراکز ناسا اونجاست.............!!!!! البته یعنی تو واشینگتن که فک کنم فاصله ای با هم ندارن

ممنون میشم اگرکسی میتونه اطلاعاتی از ویر جنیا (satafford) یا شهرهای دیگه ویرجنیااز نظر کار و تحصیل به من بده
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref
(2011-06-05 ساعت 17:07)vafa628 نوشته:  بچه ها سلام

دوست عزیز، با تحقیقات 7-8 ماهه من که نمی گم کامله اما خیلی براش وقت گذاشتم و تا جایی هم که تونستم تمام مواردی که به نظر من مهم بود رو در اون سنجیدم فکر می کنم اگه آستین تگزاس رو یه نگاهی به آمارش بندازید ضرر نداشته باشه و شاید بتونه نظرتون رو جلب کنه
اما اگر می خوای تو رشته کشاورزی کار کنی شاید بهتر باشه یه نگاهی به کالیفرنیا بندازی اما مخارجش هم باید در نظر بگیری
پاسخ
تشکر کنندگان: alirezagh ، maaref ، امیر مهاجر ، 3pideh
(2011-06-04 ساعت 22:46)wushu kung fu نوشته:  Irvine چون:

1-شهر آرومی
2- مردماش بیشتر تحصیل کرده و با شعور هستن
3- خونه های ویلایی داره
4- به دور از هرچی مشکلات شهری
5- شهر ساحلی و تقریبا سرسبزی
6- به لس آنجلس نزدیکه
7- امنیتش 1 توی آمریکاست

هزينه كرايه خونه و هزينه هاي جانبي چه جوريه؟
2011AS14706

[font=Times New Roman]باور روز برای گذر از شب کافیســـــــــت.....[/font]

به امید فردا
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان