کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
برای زندگی در آمریکا از کدام شهر شروع کنیم؟
(2016-09-20 ساعت 02:15)pishtaz611 نوشته:  سلام و خسته نباشید
لطفا همه نطر بدن
خودتونو جای من بزارین
یک خوان 25 ساله و مجرد فوق دیپلم کامپیوتر و سابقه کار مرتبط
به جر رشته که درس خونده کارای دیگه مثل پیمانکاری ساختمان - رستوران داری - فست فود داری - رانندگی - کار در دگلهای حفاری ایران رو داشته
خیلیم کاری و ریسک پذیر و کله خراب
لاتاری برنده میشه میره با نهایت 25000 دلار
شما جای این اقا باشید چکار میکنید واسه زندگیتون
ممنون میشم کمک کنید
با تشکر

نگفتید چقدر زبان بلد هستید. من اگر جای شما بودم از یک ایالت و شهر خوب و منطبق بر معیارهای شخصیتی خودم شروع میکردم. از یک خانواده آمریکایی اتاق اجاره میکردم نزدیک محل کار حتی الامکان و کاری پیدا میکردم مرتبط با کامپیوتر مثلا فروشگاه هایی که تو کار فروش کامپیوتر هستند مثل staples یا best buy... هم زبانم بهتر میشه هم با مردم ارتباط برقرار میکنم هم سابقه کار مرتبط جمع میکنم . بعد از یکسال شروع میکنم به بررسی وضعیت ادامه تحصیل و گرفتن لیسانس کامپیوتر تو کالج . چون باهاش خیلی خوب میشه کار پیدا کرد و پول ساخت .تا اینجا شدم-۲۹ ۲۸ ساله یواش یواش به فکر ازدواج و تشکیل خانواده باید باشم! چون تو آمریکا همه کارها بموقع انجام میشه و بیشتر آدم ها در ۳۵ سالگی خونه و زندگی دارند و حتما بچه هاشون حداقل مدرسه راهنمایی میرن. بعدش هم که مسافرت و تفریح و زندگی.و....
جوابم کامل بود؟!!!
پاسخ
تشکر کنندگان: pishtaz611 ، Fataei ، ostokhan ، Ashkan3832 ، آنارچ ، hosseinix
(2016-09-22 ساعت 06:49)b2012 نوشته:  
لطفا همه نطر بدن
خودتونو جای من بزارین
به جر رشته که درس خونده کارای دیگه مثل پیمانکاری ساختمان - رستوران داری - فست فود داری - رانندگی - کار در دگلهای حفاری ایران رو داشته
ممنون میشم کمک کنید
با تشکر
برو هیوستون اولش هر کاری گیرت آومد بکن بعدش با سابقه نفتت توی هیوستون کار مرتبط هست برات.

(2016-09-24 ساعت 09:42)soufia نوشته:  
لطفا همه نطر بدن
خودتونو جای من بزارین
ممنون میشم کمک کنید
با تشکر

نگفتید چقدر زبان بلد هستید. من اگر جای شما بودم از یک ایالت و شهر خوب و منطبق بر معیارهای شخصیتی خودم شروع میکردم. از یک خانواده آمریکایی  اتاق اجاره میکردم  نزدیک محل کار حتی الامکان و کاری پیدا میکردم مرتبط با کامپیوتر مثلا فروشگاه هایی که تو کار فروش  کامپیوتر هستند مثل staples  یا best buy... هم زبانم بهتر میشه هم با مردم ارتباط برقرار میکنم هم سابقه کار مرتبط جمع میکنم . بعد از یکسال شروع میکنم به بررسی وضعیت ادامه تحصیل و گرفتن لیسانس کامپیوتر تو کالج . چون باهاش خیلی خوب میشه کار پیدا کرد و پول ساخت  .تا اینجا شدم-۲۹ ۲۸ ساله یواش یواش به فکر ازدواج و تشکیل خانواده باید باشم! چون تو آمریکا همه کارها بموقع انجام میشه و بیشتر آدم ها در ۳۵ سالگی خونه و زندگی دارند و  حتما بچه هاشون  حداقل مدرسه راهنمایی میرن. بعدش  هم که  مسافرت و تفریح  و زندگی.و....
جوابم کامل بود؟!!!

خیلی خیلی ممنونم از شما
زبانم در حد 60 درصد هست و الانم دارم کلاس میرم واسه تقویتش که تا اون موقع ایلتس رو بگیرم
پاسخ
تشکر کنندگان:
مثل اینکه من اولین کامنت 2017 رو دارم پست میکنم اینجا Smile

همه صفحات رو خوندم و تشکر از دوستان. خلاصه ای از از خودم میگم و امیدوارم بتونم از راهنمایی دوستان استفاده کنم.

من 33 ساله هستم و مجرد. لیسانس میکروبیولوژی تهران دارم و مدرک کارشناسی ارشد(بیوتکنولوژی مولکولی) رو از دانشگاه مالزی گرفتم (هنوزم مالزی هستم و مصاحبه ام هم همینجاست، اگه تو نامه دوم تغییرش نداده باشند). 4 سال سابقه کار به عنوان research assistant در مالزی دارم(پس حداقل مشکل زبان تا حدودی ندارم). مشکلی با آب و هوا ندارم (کمی سرماییم، اما سرما رو دوست دارم. خیلی وقت هم هست که تو کشور استوایی دارم زندگی میکنم و مشکلی هم ندارم). بعد مهاجرت هم میخوام که ادامه تحصیل تو رشته خودم در مقطع دکترا بدم (طبیعی هست که باید یک سالی صبر کنم تا in state بشم که هزینه تحصیل بیاد پایین). مشکلی با کارکردن تو این یک سال در کار غیرمرتبط ندارم. اما اگه کار مرتبط پیدا کنم حداقل برای CV خودم بهتره. با توجه به اینکه دوستان قبلن گفتند به طور معمول جا به جا شدن بعدن سخت تر میشه، پس باید ایالتی رو انتخاب کنم که بعد یک سال تو همون ایالت هم دانشگاه برم تا هزینه تحصیل بیاد پایین. به نظر دوستان چه ایالتی ممکنه برای من بهتر باشه؟

ذکر این نکته خالی از لطف نیست که الان یه جوری سر دوراهی تحصیل/کار گیر کردم. یعنی چون میخوام ادامه تحصیل بدم، پس باید ایالتی رو پیدا کنم که به رشته من بخوره تا بعد یک سال بتونم ادامه تحصیل بدم. اما ممکنه هزینه زندگی تو این ایالت یا بیشتر باشه، یا کار مرتبط/غیرمرتبط کمتر پیدا بشه تو این یک سال (یا حتا کار خوب در یک ایالت دیگه پیدا کنم، اما تو رشته من دانشگاه خوبی تو اون ایالت وجود نداشته باشه). حالا میخواستم نظر دوستان رو بدونم. در مورد هزینه فکر میکنم بتونم تا 10-15 هزار دلار بیارم. یکی دونفر رو در امریکا میشناسم، اما رابطه نزدیکی ندارم که ازشون بخوام بهم جایی بدن تا موقت مستقر بشم یا انتظار کمک بیشتری رو ازشون داشته باشم. پس میشه یه جوری باید روی پای خودم بایستم. آدم درونگرایی هستم، اما از معاشرت با افراد ابایی ندارم. زندگی در طبیعت رو دوست دارم و مشکلی هم با زندگی شهرنشینی ندارم.

ممنون میشم دوستانی که اطلاع دارند کمک کنند.
شماره کیس:         2017AS*5**
تعداد نفرات:           یک نفر
پاسخ
تشکر کنندگان: pishtaz611 ، Ashkan3832 ، reza.zr
سلام
دوستانی که در لس انجلس هستند میشه بگند دستمز اونجا چقدر هست واسه کار های ساده چون من هرچی این صفحه هارو گشتم درمور درامد در اونجا(لس انجلس) چیزی ندیدم اگه میشه یک توضیح کلی بدین واینکه چطوری کار پیداکنیم من اخرش نفهمیدم یک کار ساده معمولی مثل فروشندگی واینگه درامدش چقدر هست. و راستی اونجا روزنامه اگهی نیازمندی نداره که تهیه کنیم .
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام و سپاس از راهنمایی بی دریغ دوستان
بچه‌ها، شهرهای کوچیک اطراف لس آنجلس و یا حتی روستا هم باشه اشکال نداره، اگه ميشناسين معرفی کنین. برای من و همسرم و فرزند زیر یک سال.
2015AS4XXX** ابوظبی**۲ نفر ** کارنت: ۱۰ فوریه** مصاحبه: ۶ آپریل** کلير: من بعد از ۱۰۹ روز در ۲۷ جولاي و ايشود ۲۹ جولای، همسرم کلير بعد از ۱۶۵ روز در ۲۰ سپتامبر و ايشود ۲۷ سپتامبر.
ورود: ۳ اکتبر،لس آنجلس، سانتاکلاريتا.
دریافت سوشال سکوریتی نامبر: ۲۱ روز پس از ورود.
دریافت گرین کارد: ۴۲ روز پس از ورود.
خدا خواست و شد.
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان سلام
من از برندگان ٢٠١٠ هستم و در استيت تنسي شهر نشويل زندگي ميكنم و يه بيزينس كوچيك دارم ، اگر از دوستان كسي هست كه با كار گارگري مشكل نداره و نمي دونه از كجا شروع كنه ، ميتونه پيام بده تا اطلاعات بيشتر بهش بدم
تجربه شکست خیلی بهتر از حسرت خوردن از دست دادن یه موقعیت هستش

نشویل - تنسی : جایی که من زندگی‌ می‌کنم ، شهری کوچک ، با هزینه‌های متوسط ، وضعیت کار بد نیست 
پاسخ
تشکر کنندگان: stealth ، dv2017
با سلام خدمت دوستان. من به اتفاق همسر و پسر زیر دو سالم از برندگان لاتاری ۲۰۱۷ هستیم. پس از دریافت گرین کارت و اقامت دوماه در نیوجرسی به ایران برگشتیم. به دنبال ایالتی دیگر هستیم که هم ایرانی بیشتر در آن باشد و هم از پس هزینه های جاری بر بیاییم. به نظر دوستان با بودجه حدود ۴۰ هزار دلار میشه از یکی از شهرهای کالیفرنیا شروع کرد؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-09-18 ساعت 00:58)m.memari نوشته:  دوستان سلام
من از برندگان ٢٠١٠ هستم و در استيت تنسي شهر نشويل زندگي ميكنم و يه بيزينس كوچيك دارم ، اگر از دوستان كسي هست كه با كار گارگري مشكل نداره و نمي دونه از كجا شروع كنه ، ميتونه پيام بده تا اطلاعات بيشتر بهش بدم

سلام دوست عزیز. وقت شما بخیر. میخواستم بدونم بیزینس شما چی هست و آیا میتونید در رابطه با کار کمکی کنید. من به اتفاق همسر و پسر دوسالم دو ماهی در نیوجرسی بودیم و در نهایت بعد هقته پیش به ایران برگشتیم تا به ایالت دیگری بریم. ممنون میشم اگر کمکی میتونید بکینبد به من ایمیل بزنید. saeed.salimi@ymail.com
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان