کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
برای زندگی در آمریکا از کدام شهر شروع کنیم؟
سلام
من از همه هموطنان عزیزم تقاضای راهنمایی دارم.در لاتاری برنده شدم مهندس برق هستم 30 سال پیش در امریکا درس خوندم و مشگل زبان ندارم ولی 57 سال سن دارم
مهم نیست که چه کاری بکنم اما باید هزینه 3 نفر را در بیاورم پول زیادی ندارم. شاید 25000 دلار بتونم جور کنم.
پسرم 19 ساله هست و میتونه کار کنه زبانش هم خوبه ولی خانمم زیاد نمیتونه در ابنمورد کمکم کنه زبان هم نمیدونه.
دلشوره عجیبی دارم بخاطر اینده پسرم مهاجرت میکنم وخیلی نگرانم .
ایا میشود کمی مرا راهنمایی کنید ودر ضمن هیچکس را در امریکا ندارم .و
اگر بخوام برم لوس انجلس کدوم نواحیش بهتره یعنی مسکن ارزونتره وامنتره.
اصلا برای شروع زندگی از کجا باید شروع کرد؟
ممنون میشوم جواب بدهید
پاسخ
سلام،

گویا تگزاس ارزونتر است. ولی اینراهم بدونید هر چقدر هزینه زندگی بالاتر باشه، دستمزد هم بیشتر هست. البته اگر مجبورید در بدو ورود از پس انداز یا پولی که با خود میبرید، هزینه کنید پس بهتر است یک ایالت ارزون را انتخاب کنید. کالیفرنیا ایالت گرونی است. ولی بنظر من با شرائط ما ایرونی ها بیشتر مطابقت داره. در ضمن چون پسرتون در شرف ورود به دانشگاه هست، پس بهتر است محل زندگی تون نزدیک به دانشگاه ایشون باشه.
لینک های زندگی در ایالت کالیفرنیا را که در همون پست گذاشتم را بخونید، میتونید اطلاعات خوبی راجع به دیگر ایالات هم در همون لینک پیدا کنید. اگه اطلاعات دیگه هم پیدا کردم، مینویسم. در ضمن همگی میتونیم از اطلاعات ارزشمند آقا مسعود، آقا صمد، آقا ماهان هم که الان اونجا هستند، استفاده کنیم.
موفق باشید ولی نگران نباشید
لاتاری 2008
شماره پرونده: ***14
مصاحبه: روزهای پایانی ماه آگوست
دریافت ویزا: 13 روز بعد از مصاحبه
پاسخ
شما تو آمریکا درس خوندید، بنابر این اصلاً نگران نباشید. اگرچه از اون موقع تا حالا خیلی چیزا عوض شده اما همه کسایی که اینجا هستند بر این باورن که آدم هاش اصلاً عوض نشدن و ساختار اجتماعی همونه که بود.
شماره کیس: 2008AS4xxx
دریافت اولین نامه: Mar/2007
دریافت نامه دوم: Nov/2007
مصاحبه: Dec/2007
آمدن کلیرنس : Feb/2008 - (بعد از 71 روز)
گرفتن ویزا: Apr/2008
گرفتن گرین کارت: 13 روز پس از ورود
پاسخ
اقا صمد سالام خیلی ممنون میشه بگی در ابتدای ورود ادم بهتره کجا سکونت کنه که به همه چیز دسترسی داشته باشه؟
وضعیت کار چطوره؟
مثلا ادمی مثل من که که باید یه مدتی تو هتل باشه کدوم منطقه بهتره وشنیدم کتایچه راهنمای ایزانی برای دادن اطلاعات وجود داره.
اقا صمد یه کمی برام بیشتر بنویس دستت درد نکنه.
ضمنا چرا کلیرنس تو انقدر طول کشیده وراستی نامه دوم قبولی من تو لاتاری اوایل جولای به دستم رسید وتو اگوست مصاحبه کردم و کلیرنس خودم 3 هفته ولی مال پسرم که 19 سالشه 5 هفته طول کشید وروز اخری ما ویزا گرفتیمودیگه نا امید شده بودیم
پاسخ
درود دوست عزیز
تبریک به خاطر ویزا. من هم فکر می کنم شما که اینجا درس خوندید نباید زیاد نگران باشید. زبان هم یک امتیاز عالی برای شماست. به هر حال برای همه ی ما در ابتدا شرایط سخت خواهد بود ولی اگر صبر داشته باشید موقعیت بهتر خواهد شد. چیزی که من به نظرم میرسه این هست که اگر ویزاتون مهلت کافی داره شاید بد نباشه به این فکر کنید که اول خودتون بیاید و بعد خانواده تون. اینطوری احتمالا میتونید تا زمان اجاره ی خانه هزینه ی کمتری بدهید. مثلا ممکن هست بتونید یک اتاق بگیرید و کارهای اولیه را انجام بدهید تا زمانی که خانواده تون می رسند خانه اجاره کنید. به این شکل شاید هزینه کمتری نسبت به هتل بدهید و نگرانیهاتون هم کمتر باشه. به هر حال شما در ابتدا یک سری کارهای اداری دارید و تا پیش از این کارها فکر نمی کنم بشه خانه اجاره کرد. اگرتا زمان آمدن خانواده تون شما شماره سوشال، حساب بانکی، گواهینامه و در بهترین حالت خانه و یک کار هرچند ساده گرفته باشید اوضاع خیلی فرق می کنه.
ارادت.
پاسخ
سالام ماهان
متاسفانه ما همه باید با هم بیاییم .ایا شما در کالیفرنیا هستید؟
فرض کن من الان وارد فرودگاه لوس انجلس شدم.کدوم منطقه برای اقامت اولیه بهتره از نظر:
1- هزینه
2--رفت وامد
3-رفتن دنبال کارهای اداری اولیه
5- دسترسی به هموطنان ویا تشکیلاتی که ادم را یاری بدهند
با تشکر وزباد
پاسخ
تشکر کنندگان: ronmony ، امیر مهاجر ، ASALI ، roeentan ، peyman1355 ، azar1348 ، mohamadir ، taba60 ، smhh7441 ، taherifar ، rouham ، msar ، jsmlz
man BARAM hesab kardan hazineye ejareye 1sal aparteman 1khabe va sharj va... khordo khorake 3 nafar va hazineye kharide yek mashine nesbatam bedard bekhore kar kardeh va lavazem va vasayel.... morede niyaz hodo be 40 ta misheh ok
1-aparteman dar bivil hils mahi 1200 ta ke mitoni mahiyaneh bedi va polet to bank basheh ok albate soiit az 400ta 600 gir miyat dar manateghe digeh man daram behtarino beton migam
2-kharideh yek mashin az 4000 ta 7000 ta rosh hesab kon
3-khordo khorakam agar irani hesab koni va ghenat koni 500 ta rosh hesab kon bazam salighei hast
4-lavazeme kambode manzel ashpaz khone va pazirayi va.... 5000 tayi rosh hesab kon
5-hazinehaye moteferghe ke khodet midoni
6-tel va campiuoter 800 tayi rosh hesab kon
albate man inro pedaram bem gofte ke onja zendegi mikoneh ok va migeh onja feghat bastegi dareh ke chejor mikhay zendegi koni ok va be nazareh man be andazeye zendegiye 1salet ba khodet bebar ke rahat bashi va aberomandaneh zendegi koni va hatman to in yek sal hamechi radife va kariyam petda mikoni ok
rasti daneshgahe bachatam yadet nareh rafigh "dar har sorat onja nakhahi mond man motmaenam shoma ha gharare ke berid baraye hamine ke barandeh shodid oK

RASTI SORRY MAN FARCI FELAN NADARAM ROFAGHA
پاسخ
تشکر کنندگان: ronmony ، arman_m ، samansaba ، feri efa ، FMANIS ، bahram2014 ، mohamadir ، mohamad2014 ، امین 13 ، pianooo ، taherifar ، msar ، jsmlz
; کاکو سلام
دستت درد نکنه چقدر خوب کردی جواب مرا دادی .و برات بگم پسرم زبانش بد نیست دانشجوی سال اول مکانیکه میره کلاس تعمیر وتنظیم موتور ماشین هم می بینه وهفته ای 2 روز هم میره تعمیرگاه که دستش راه بیافته. او بعد از 1 سال باید رو پای خودش بایسته.بازهم برام بنویس
پاسخ
تشکر کنندگان: ronmony ، FMANIS ، azar1348 ، mohamadir ، taherifar ، rouham ، msar ، jsmlz
وزبادجان من کالیفرنیا نیستم متاسفانه . اگر اطلاعات خاص کالیفرنیا را می خواهید شاید بهتر باشه با رفقایی که اطلاعات اختصاصی تر آنجا را دارن مشورت کنید.
فقط یادتون باشه که قانونا هر نفر در هنگام درود به ایالات متحده کمتر از ده هزار دلار میتونه با خودش پول بیاره.
ارادت
پاسخ
تشکر کنندگان: ronmony ، feri efa ، mohamadir ، taherifar ، rouham ، msar ، jsmlz ، aristotel
ماهان عزیز سالام
از پاسخت ممنونم.یارم با بعضی رفقا تماس برقرار میکنم.
خسته نباشی وزباد
پاسخ
تشکر کنندگان: ronmony ، mohamadir ، taherifar ، rouham ، msar ، jsmlz
حواستون به مقدار پولی که میارید باشه. اوضاع اقتصادی هر روز داره بدتر و بدتر می شه، همین ماه گذشته 500000 نفر دیگه هم اخراج شدن. در کل از شروع Recession تا به حال چهار ملیون نفر. خلاصه زندگی خیلی مشکل تر از قبل شده.

حتما به میزان کافی با خودتون پول بیارین چون ممکنه برای مدت طولانی بیکار باشید، شایدم خیلی خوش شانس باشید و کار پیدا کنید. این چیزی ه که من می دونم.
پاسخ
درود
این برای کسانی هستش که بعد از برنده شدن تو لاتاری زودی برن امریکا. ولی من اگه برنده بشم با کمک یه وکیل برای مدت 4 تا برای درس بر میگردم ایران. روی هم رفته 5 سال تول میکشه تا برم امریکا و زندگی کنم.
تا 5 سال دیگه هم 100 % اوضاع اینطوری نیستش.Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: mohamadir ، امین 13 ، taherifar ، msar ، jsmlz ، pishtaz611
hamid_p نوشته: درود
این برای کسانی هستش که بعد از برنده شدن تو لاتاری زودی برن امریکا. ولی من اگه برنده بشم با کمک یه وکیل برای مدت 4 تا برای درس بر میگردم ایران. روی هم رفته 5 سال تول میکشه تا برم امریکا و زندگی کنم.
تا 5 سال دیگه هم 100 % اوضاع اینطوری نیستش.Big Grin

اول از همه اینکه این وضعیت اقتصادی که پیش اومده رو قابل مقایسه با Great Depression می دونند هر چند که بهش نام Great Recession رو دادند و به احتمال خیلی زیاد بیشتر از 3،4 سال طول می کشه. زمان دقیقش که معلوم نیست چون اگر کسی می تونست دقیقا بگه کی که ملیاردر می شد.

Dow Jones و بقیه شاخص ها همین دیروز پریروز رفتن زیر سال 97 و این نشون می دیه که حالاحالا ها باید رفت پایین. این Stimulus Package آقای اباما هم کاری نمی تونه بکنه، همون طور که خودش گفته از هر 9 تا خونه Forclosure شده این طرح فقط یکی رو نجات می ده، اینو به این دلیل می گم که اقتصاد دان ها نشانه بهتر شدن اوضاع اقتصادی رو بالا رفتن دوباره قیمت خونه ها می دونن.

اتفاقا اگر بتونی به عنوان دانشجو اینجا توی کالج درس بخونی از دانشگاه آزاد ایران برات ارزون تر در می یاد و تنها پولی که باید بدی برای یکی دو سال آخر دانشگاه است.
پاسخ
سلام greencardholderعزیز
به نظرت یک زن وشوهر بدون بچه ابتدای ورود که میان امریکا چقدر حداقل بیارند کفایت میکنه منتظر سایر راهکارهای پیشنهادی شما در رابطه با این recessionچیست چون هر چه باشه شما بیشتر با واقعیت امریکا اشنا هستید
سایر دوستان هم که امریکا هستند راهنمایی بفرمایند فقط من نوکرتونم! ناامید نفرمایید! چون این جماعتی که من توی مهاجر سرا دیدم و از همه بدتر خود این جانب که خوره ترین فرد این سوسیته هستم اگه امریکا تا مرز فروپاشی و تجزیه هم بره دست بردار نیستیم از امدن به انجا
فقط میخواستم بدانم روشهای مجهز تر شدن برای رویارویی با این کریز اقتصادی به نظر شما و سایر دوستان مقیمusچیست
ممنون از اگاهی که میدهید
پاسخ
تشکر کنندگان: mohamadir ، bahramataiyan ، امین 13 ، taherifar ، rouham ، msar ، jsmlz
آقا کلیرنس ما بیاد، ما با پول کافی میایم!Wink
امیر 2009as4###
پاسخ
تشکر کنندگان: sadeghi897 ، taherifar ، msar ، jsmlz

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان