کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
قیمت مسکن در آمریکا
(2012-01-03 ساعت 03:46)الی الی نوشته:  دوستان راهنمایی کنن لطفا
1.به نظرتون خونه خریدن ابتدای مهاجرت کاره درستیه یا نه؟ ضامن میخواد؟
و2. آیا میشه از همون اول به جایی که خونه اجاره کرد یه خونه قسطی خرید ؟ یا حتما باید یه مدتی باشیم و کردیت داشته باشیم تا بشه قسطی خرید کرد.

داستان خونه خریدن rs232 خیلی خوندنیه. یه جایی در همین مهاجرسرا نوشته شده. اگر نتونستین پیداش کنین، به وبلاگش سر بزنین. ایشون عقیده دارن که در اول مهاجرت اصلا فکر خریدن خونه رو هم نکنین.
[en] PD: Jan. 6, 2001
Visa: July 2012
F4
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، armanbala ، battosai ، anikoo ، ghorbat ، opayamani ، taherifar ، Soeño
بچه ها بیشتر خونه ها برای فروش و اجاره مبله هستن؟
2012as55XXX
مصاحبه: 27 JUNE
کلیرنس: 8 august پس از 42 روز انتظار بسیار سختBig Grin
ورود به امریکا: 3 سپتامبر2012
مقصد:کالیفرنیا/اورنج کانتی
پاسخ
تشکر کنندگان: anikoo ، ghorbat ، taherifar
نه مبله نیستن ولی خونه ی مبله هم هست که معمولا ما ایرانیها نمیپسندیم ..چون زیاد تمیز نیست و قیمتها هم بالاست به مراتب ...اینجا همه ی خونه های اجاره ای گاز و مایکرویو و ماشین ظرفشویی رو باید داشته باشند و یخچال و ماشین لباسشوئی و خشک کن هم بعضی هاشون دارن و بعضی ها هم نه ...بستگی به صاحب خونه داره و شانس مستاجر ..
پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، Ali Sepehr ، كاميلا ، armanbala ، battosai ، ghorbat ، opayamani ، taherifar ، Soeño
(2012-03-10 ساعت 20:37)masih sh نوشته:  مقدار وام مسکن در ماه چقدر است.
میدونم به شرایط زیادی بستگی داره ولی متوسطش رو به من بگید
ممنون

مقدار وام مسکن در ایران چقدر است ؟؟؟؟

پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، ghorbat ، taherifar
(2012-03-11 ساعت 15:10)masih sh نوشته:  
(2012-03-11 ساعت 09:58)laili نوشته:  
(2012-03-10 ساعت 20:37)masih sh نوشته:  مقدار وام مسکن که در ماه باید پرداخت کرد چقدر است.
ممنون
از ماهی 200 هزار تومان به بالا
آهان، پس منظور شما مقدار قسط ماهانه مسكن بود؟
به هر حال من جواب شما رو نمي دونم
[en] PD: Jan. 6, 2001
Visa: July 2012
F4
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: armanbala ، laili ، ghorbat ، taherifar
(2012-03-11 ساعت 15:45)frozen mind نوشته:  
(2012-03-10 ساعت 20:37)masih sh نوشته:  مقدار وام مسکن که در ماه باید پرداخت کرد چقدر است.
ممنون
آهان، پس منظور شما مقدار قسط ماهانه مسكن بود؟
به هر حال من جواب شما رو نمي دونم

سلام دوستان
تا اونجا که به خاطر دارم تو سیستم بانکی ایران یه چیزی داشتیم تحت عنوان " اجاره به شرط تملیک" که همون " مور گج" اینا باشه.(mortgage) یعنی بانک از طرف شما یه خونه ای به نام شما می خره و سند در گرو اوناست تا پایان پرداخت اقساط شما که خونه " پی آف" بشه.
حالا سوالم اینه آیا انجام این کار تو امریکا به صلاح هست یا نه؟
چون عملا" بسیاری از دوستان ماهانه دارن اجاره 500 تا 800 دلار می پردازن حالا بهتر نیست اونا که قراره موندگار بشن همینو به جای اجاره قسط به بانک بدن شاید هم کمتر از این و تو بلند مدت خونه دار شده باشند (حالا کوچک هم باشه) ولی از خودشون باشه.

امام راحل یه جمله جالبی داشت می فرماید" انشاله خدا همه ما را آدم کند" !
آمین رو بلند بگو ! Big Grin
Lol Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، ghorbat ، opayamani ، taherifar
(2012-03-12 ساعت 07:30)maxsupermax نوشته:  حالا سوالم اینه آیا انجام این کار تو امریکا به صلاح هست یا نه؟ [/size]چون عملا" بسیاری از دوستان ماهانه دارن اجاره 500 تا 800 دلار می پردازن حالا بهتر نیست اونا که قراره موندگار بشن همینو به جای اجاره قسط به بانک بدن شاید هم کمتر از این و تو بلند مدت خونه دار شده باشند (حالا کوچک هم باشه) ولی از خودشون باشه.
2 تا مسئله هست، اول اینه شما نمیدانید در آن شهر میمانید یا نه که برای خانه تصمیم بگیرید، شما در نهایت باید جایی باشید که کار برایتان باشد.
و دوم اینکه چنین چیزی در آمریکا هست ولی قبلش شما باید نزد بانک اعتبار داشته باشید (کردیت) یعنی یه چند سالی خوش حسابی خودتان را به بانک نشان بدهید تا بانک هم چنین کاری برای شما انجام بده
پاسخ
تشکر کنندگان: laili ، كاميلا ، frozen mind ، SH1A2R3 ، alonak ، ghorbat ، opayamani ، Danoosh ، taherifar
ممنون

اینجا وام مسکن بستگی به پارامترهای خیلی زیادی داره دقیقا مثل همه جای دنیا ..و براش هر بانکی جدول مخصوص و پیچیده ای داره ..کسی نمیتونه بگه وام مسکن از چقد شروع میشه ..بستگی به قیمت خونه ..میزان درآمد شما و کردیت شما و بانکی که میخواهین ازش وام بگیرین و میزان بهره ای که اون بانک براتون میذاره داره ..این بهره از حدود 3.5 درصد از بانکهای معروف شروع میشه تا 5.5 درصد از بانکهای که خیلی معروف نیستن و حتی تا 8 درصد هم از موسساتی که وام میگیرن میرسه ..و پارامتر دیگه هم بستگی به میزان داون پیمنت یا همون پولی که پیش میذارین داره ..این پول میتونه از 10 درصد قیمت ملک سروع بشه تا بالای 35 درصد و بستگی به میزان پول شما اضافه بشه ..در حال حاضر بانکها به تازه واردها تحت هیچ شرایطی وام نمیدن باید بعد از گذشت یکی دوسال و در صورتی که بتونین ثابت کنید درآمد دارید و بستگی به شانستون وام با بهره ی کم پیدا کنید و طبیعتا هر چی داون پیمنت بالاتر باشه وام راحت تر داده میشه ..
پس به همین راحتی نی که هر کسی بتونه جواب شما رو بده .

پاسخ
سلام به همه دوستان خوبم در مهاجر سرا. سوالی داشتم . من یک خونه میخرم مثلا به قیمت 200 هزار دلار به صورت یکجا نه اینکه قسط بدم . اما بعد از مدتی من از کارم اخراج میشم و پایان سال میشه و من نمیتونم مالیاتش که همانا خدا تومن هست اغلب 2 تا 3 هزار تا هست رو پرداخت کنم . اینجا چه اتفاقی میوفته آیا درسته که بانک میاد میگیرتش پس پول 200 هزارتا من چی میشه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، ghorbat ، opayamani ، taherifar
قصد دلالی نیست. حرف شما کاملا صحیح هست اما میتونید بیشتر توضیح دهید .چون به هر حال اگر خونه گرفته نشه باید پول اجاره خونه داد که هزینه ها به هر حال بالاست در اول کار من باید هم اجاره خونه بدم هم برای ادامه زندگی مخارج دیگر. فکر نمیکنید با خرید خونه حداقل دغدغه دادن اجاره خونه رو نداریم گو این که سالی باید مالیات داد اما به نظرم بهتر از این هست که ماهی 1200 دلار بدیم منظورم اجاره هست . در آخر به نظر من اون کسی که پول داره خونه میخره کسی که پول نداره میره اجاره میکنه .
پاسخ
تشکر کنندگان: golesang ، ghorbat ، shkhmo ، opayamani ، taherifar
(2012-04-21 ساعت 14:25)alisarvareharchiabi نوشته:  قصد دلالی نیست. حرف شما کاملا صحیح هست اما میتونید بیشتر توضیح دهید .چون به هر حال اگر خونه گرفته نشه باید پول اجاره خونه داد که هزینه ها به هر حال بالاست در اول کار من باید هم اجاره خونه بدم هم برای ادامه زندگی مخارج دیگر. فکر نمیکنید با خرید خونه حداقل دغدغه دادن اجاره خونه رو نداریم گو این که سالی باید مالیات داد اما به نظرم بهتر از این هست که ماهی 1200 دلار بدیم منظورم اجاره هست . در آخر به نظر من اون کسی که پول داره خونه میخره کسی که پول نداره میره اجاره میکنه .
سلام دوست عزيز. خريد خونه در ابتدا به اين جهت توصيه نميشه که هممون از وضعيت دقيق کار و محل زندگی به ثبات نرسيديم. مطمعنا ما نميتونيم خونه ای رو که خريديم به راحتی بفروشيم و بريم جای ديگه.
شماره کيس: 2012AS00029xxx
کنسولگري: آنکارا
ارسال فرمهاي اوليه: دسامبر 2011
اعلام کارنت شدن کيس: April
مصاحبه: May 14
کليرنس : 12 June
دريافت ويزا: 6 july
تعداد نفرات کيس : 2 نفر
جمع تقريبي هزينه ها تاکنون:7000عکس،120 DHL،ترجمه مدارک 280 بليط و هتل 3.5 ميليون، دکتر 235 دلار، سفارت 660 دلار
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، golesang ، mavarfan ، ghorbat ، shkhmo ، opayamani ، taherifar ، Soeño
موضوع خريد و اجاره خونه موضوعي هست كه خيلي در موردش بحث شده و اكثر كساني كه امريكا هستن معتقد به اجاره هستن و دوستاني كه نرفتن عموما به فكر خريد.
نكته مهمي كه هست اينه كه معمولا مقايسه درستي بين اين دو صورت نمي گيره. يعني بايد خريد يك خونه ويلايي مثلا سه خوابه رو با اجاره خونه اي با همين مشخصات مقايسه كرد.
معمولا وقتي بحث اجاره خونه پيش مياد، افراد اعدادي بين 800 الي 1200 دلار رو مطرح مي كنن كه فكر كنم اجاره يه آپارتمان يك الي دوخوابه معمولي هست. ولي وقتي موضوع خريد خونه و هزينه هاي اون از قبيل ماليات و قسط بانك مطرح مي شه، هزينه هاي يه خونه ويلايي خيلي خوب در نظر گرفته مي شه كه اين موضوع نتايج مقايسه رو مخدوش مي كنه.
من توي سايت redfin.com خونه هاي زيادي رو توي ايالات هاي مختلف ديدم و به نظر من اگه شخص اطمينان معقولي از شهر محل زندگيش داره، بعد از اينكه كرديت خوبي درست كرد، خريد خونه خيلي به صرفه تر از اجاره اون هست.
لازم به ذكره كه هزينه اقساط بانكي براي اولين خريد خونه، معافيت مالياتي ايجاد مي كنه كه اين موضوع هم در زمان مقايسه بايد مد نظر قرار بگيره.
2012AS00018XXX
دریافت نامه قبولی: 2011 , 16 Jul
کنسولگری: آنكارا
ارسال فرمها: 2011 , 2 August
کارنت شدن: 2011 ِDecember
مصاحبه: Jan 2012
دریافت کلیرنس: Feb 2012
دریافت ویزا: 12 April
ورود به امريكا : 26 April
هزینه ها: 5/5 ميليون تومان
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، golesang ، mavarfan ، كاميلا ، ghorbat ، shkhmo ، ali234 ، opayamani ، reza6966 ، Alirezaa2013 ، nnhh ، SOLTANI11 ، taherifar
مرسی شهاب عزیز شما درست میگی . لازم به ذکر هست خونه خیلی ارزون تر هست از آپارتمان . پس به این نتیجه میرسیم بعد از به ثبات رسیدن در زمینه شهر محل زندگی و کار ... بهترین پکیج خریدن خونه هست. همونطور که شهاب عزیز گفت خونه جدید مالیات نداره.......
پاسخ
تشکر کنندگان: golesang ، shahab2012 ، ghorbat ، shkhmo ، ali234 ، opayamani ، valencia ، taherifar
(2012-04-21 ساعت 18:51)alisarvareharchiabi نوشته:  مرسی شهاب عزیز شما درست میگی . لازم به ذکر هست خونه خیلی ارزون تر هست از آپارتمان . پس به این نتیجه میرسیم بعد از به ثبات رسیدن در زمینه شهر محل زندگی و کار ... بهترین پکیج خریدن خونه هست. همونطور که شهاب عزیز گفت خونه جدید مالیات نداره.......

البته ماليات داره ولي اقساط وام باعث كم شدن هزينه ماليات سالانه فرد مي شه.
2012AS00018XXX
دریافت نامه قبولی: 2011 , 16 Jul
کنسولگری: آنكارا
ارسال فرمها: 2011 , 2 August
کارنت شدن: 2011 ِDecember
مصاحبه: Jan 2012
دریافت کلیرنس: Feb 2012
دریافت ویزا: 12 April
ورود به امريكا : 26 April
هزینه ها: 5/5 ميليون تومان
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، golesang ، كاميلا ، ghorbat ، shkhmo ، valencia ، taherifar
(2012-04-20 ساعت 20:48)alisarvareharchiabi نوشته:  سلام به همه دوستان خوبم در مهاجر سرا. سوالی داشتم . من یک خونه میخرم مثلا به قیمت 200 هزار دلار به صورت یکجا نه اینکه قسط بدم . اما بعد از مدتی من از کارم اخراج میشم و پایان سال میشه و من نمیتونم مالیاتش که همانا خدا تومن هست اغلب 2 تا 3 هزار تا هست رو پرداخت کنم . اینجا چه اتفاقی میوفته آیا درسته که بانک میاد میگیرتش پس پول 200 هزارتا من چی میشه؟
شما وقتی منزل رو نقد خریدی دیگه بانکی در کار نیست که خونه شما رو بگیره ولی کاش باشه ! چون اینجوری بدترین حالته چرا ؟ چون شما تکس خونه رو اعظمش رو به کانتی میدی (چیزی مثل بخشداری خودمون) البته در ایالتهای مختلف قانون کمی فرق داره. وقتی بدهی شما به سقف معینی رسید کانتی خونه شما رو اکشن میکنه و تایتل (سند) شما هم معلق میشه.
حالا کسایی هستن که خونه شما رو در اکشن میخرن البته بدهی شما رو میخرن و بجای شما به کانتی پول میدن. بسته به منطقه شما 1 تا 3 سال زمان داری که پول طرف رو با بهره بالا بهش بدی و تایتلت رو ازاد کنی که اگر نشه کلش میره یعنی طرف با 20 هزار تا ممکنه خونه 200 تایی شما رو برداره !
که البته این روزها کم پیش میاد ولی در سالهای اول رکود زیاد اتفاق افتاده. ولی اگر شما منزل رو با مورگج بانک خریده باشید معمولا بانک نمیگذاره که خونه به راحتی حراج بشه .به جای شما تکس رو میده حالا تا بعد چطور باهاتون طرف بشه.

آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان