کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
چگونه برای مصاحبه در سفارت آمریکا حاضر شویم؟ (از نظر پوشش)
دوستان من, اول اینکه شما از دوربینهای مختلف در سالن انتطار در دیدرس هستید. بنابراین فکر نکنید اگر با دمپایی برید اونجا دیده نمیشد! در ضمن هر چیزی قاعده و قانون خودش رو داره. اگر واقعا شما تصمیم دارید در امریکا زندگی کنید باید یاد بگیرید که برای یک دیدار رسمی باید لباس رسمی پوشید. مطمئنا اگر با زیرشلواری و دمپایی هم برید کسی به شما چیزی نمیگه ولی شما خارج از قاعده عمل کردید و نشون دادید که همخوانی با جامعه امریکا ندارید.
در امریکا همه معمولا لباس خیلی راحت میپوشند و کسی به لباس دیگری هیچ اهمیتی نمیده. ولی موقعی که یک دیدار رسمی و یا یک مصاحبه کاری و یا رسمی دارند, دو طرف لباس رسمی میپوشند. به درست یا غلط بودنش کاری ندارم ولی این چیزیه که در امریکا وجود داره و اگه شما اینکار رو نکنید طرف یا فکر میکنه که بی احترامی کرده اید و یا اینکه فکر میکنه شما فرهنگ زندگی در امریکا را ندارید.
من هم اول این مسئله رو نمیدونستم و زمان مصاحبه هم شوهر یکی از فامیلهای دورمون که در سفارت امریکا در بلژیک کار میکرد به من گفت که بهتره لباس رسمی بپوشم چون اون امریکاییها رو بهتر از من میشناخت. ولی بعد که خودم وارد محیط کار امریکا شدم تازه فهمیدم که چرا به من گفته بود که لباس رسمی بپوشم.
این یک رسم و یک سنت در میان امریکاییها است. حتی دو تا دوست قدیمی وقتی با همدیگه یک جلسه رسمی برگزار میکنند لباس رسمی میپوشند ولو اینکه در مواقع دیگه با زیر شلواری جلوی هم ظاهر شوند.
البته مصاحبه کننده ها هم به این مسائل و فرهنگ ما آشنا هستند و میدونند که مثلا زدن کراوات در ایران رایج نیست. برای همین لباس رسمی شما را نشانه احترام گذاشتن به خودش میداند.
بهرحال من از پوشیدن لباس رسمی پشیمان نیستم و اون رو به همه شما توصیه میکنم. ولی در ضمن ریلکس و آرام هم باشید.
قربون شما Smile
پاسخ
من هم کت و شلوار نمی پوشم. یه شلوار جین و یه پراهن فکر کنم خوب باشه. مچ بند سبز هم می بندم. Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: rs232 ، merdax ، R.F ، laili ، ساسان ، Ali Sepehr ، WIKIMAN ، payam_prz ، ehsan1981 ، ساشا ، rayan.s ، pr.kia ، najibi ، 3rip ، امیر مهاجر ، iSalar ، BirdMan ، shahryar7021 ، msar
ممنون آرش جان، بابت همه راهنماييات.
بچه‌ها اگه کت و شلوار خوب با قيمت مناسب لازم دارن بمن بگن، من سراغ دارم Big Grin سفارش بچه‌هاي مهاجرسرا را هم مي‌کنم.

اينو ميگن ماهي گرفتن آرش جان(اونم از آب گل آلود)، ياد گرفتي؟ حالا هي برو ماهيگيري!Wink
برنده گرین کارت لاتاری 2010.
ساکن لوس آنجلس، کالیفرنیا.
پاسخ
تشکر کنندگان: rs232 ، najibi ، amiry ، امیر مهاجر ، shahryar7021 ، msar ، mojgan m
محسن جان, کاری نکن همین الآن بلیط بگیرم پاشم بیام ایران کت و شلوار تنت کنم ها! Smile
خوبه من بچه ندارم اگرنه حتما کچلش میکردم! Smile
ایندمهدی جان, من خودم فروشنده هستم! پس فکر کردی برای چی اینقدر اصرار میکنم کت و شلوار بپوشند؟ Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: indmehdi ، امیلا ، najibi ، Hediyeh ، امیر مهاجر ، ehsan_ati ، armaghani ، shahryar7021 ، msar ، mojgan m
آرش سه کردي.
بابا تو تبليغ کن، بذار من بفروشم. سودشم 60/60!!!Big Grin
برنده گرین کارت لاتاری 2010.
ساکن لوس آنجلس، کالیفرنیا.
پاسخ
تشکر کنندگان: rs232 ، najibi ، امیر مهاجر ، msar ، mojgan m
شما کت و شلوار تن من گیر آوردید من حرفی ندارم Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: rs232 ، najibi ، 3rip ، امیر مهاجر ، msar ، mojgan m
سلام
نظر شخصی من هم لباس رسمی است گرچه خیلیها هم پارسال بدون لباس رسمی ویزا گرفتند اما در جامعه امریکایی که ادب و احترام یک فضیلت محسوب میشود در یکی از رسمی ترین دیدارهای زندگیمان یعنی روز مصاحبه بهتره که خودمان را از این امتیاز محروم نکنیم
پاسخ
تشکر کنندگان: rs232 ، king_of_sky ، امیلا ، pr.kia ، najibi ، RunnerNewAge ، امیر مهاجر ، BirdMan ، nazi1368 ، bhr bhr ، vahidbaq ، msar ، mojgan m
(2009-11-10 ساعت 13:07)ALIREZA205 نوشته:  با احترام به نظر همه دوستان. مهمترین اصل اینه که تمیز و مرتب و با اعتماد به نفس باشیم . اگه خودمونو جای افیسر بگذاریم میبینیم که شاید مهمتر از رسمی یا غیر رسمی بودن ترکیب رنگ ها و مرتب بودن و تمیز بودنه .در تمام دنیا عرفه که همه با مایو میرن تو آب و اگه یه خارجی (منظورم غیر عرب و ایرانی) ببینه که خانومی با روپوش و روسری رفته تو آب چی میشه ؟ (خب شاخ در میاره). آفیسر هم همینطوره امکان داره در شرایطی شاخ دربیاره Smile .مرتب بودن موها و ریش هم مهمه.هیچ وقت یادم نمیره سالها پیش یه مدیری داشتم که موهای پریشان داشت و ریشش رو هم سالی یک بار مرتب میکرد و یک روز توی جلسه ای بودیم که صحبت طرف شد و یکی از حاظران گفت زیاد روی فلانی حساب نکنید اون پریشانی از سر و روش میریزه و جالب اینکه واقعا درست گفت من در 1 سالی که باهاش کار کردم دیدم که واقعا آدم مورد داری بود و فوقالعاده شلخته بود تو کارش .حالا همه جای دنیا رسمه تو محیط های رسمی لباس رسمی میپوشن و من هم به شخصه لباس رسمی رو ترجیح میدم چرا که فرمت درست لباس پوشیدن در جلسه های رسمی در تمام دنیاست (یادتون باشه حداقل لباس رسمی یعنی شلوار مردانه و پیرهن مردانه و کفش مردانه .کروات و کت هم آپشنال هستند و استفاده از اونها شما را رسمی تر میکند )یه چیز مهم دیگر که ما ایرانی ها اصلا بهش توجه نمیکنیم eye contact هست .با توجه به تجربه من خارجی ها مهمترین اصل توی مصاحبه و مذاکره رو eye contact میدونن که نشانه صداقت و روراستی است .سالها پیش استادی داشتم که یه خاطره جالب تعریف کرد . (استاد متخصص قراردادهای نفتی و مشاور شرکت نفت در ضمینه بستن قراردادها بود).استاد گفت من با سفیر فرانسه توی یه جلسه بودم توی وقت استراحت ازش پرسیدم چجوریه کار شما ، یک ایرانی با 100 تا سند ملکی و گواهی تمکین مالی میاد بهش ویزا نمیدید ولی یکی دیگه دستش تو جیبشه ومیره تو سفارت ویزا میگیره .... سفیر جواب میده : سند و مدرک ساختن برای ایرانی ها کاری نداره که... (مثلا هیچکدوم ما تو حساب بانکمون 1 میلیونم نداریم یه شبه از عمه و خاله و اهل محل کمک میگیریم و 200 میلیون میریزیم توش . این کار از نظر اونا اصلا کار درستی نیست و اون ها هم به مرور داستان رو میفهمن و سختگیری رو بیشتر میکننSmile .... سفیر ادامه میده که ما فقط به روانشناسی چهره و صداقت طرف نگاه میکنیم ...یادتون نره توی فرهنگ های غربی بخصوص آمریکایی سر انداختن پایین و زل زدن به زمین مثل بعضی برادران ......و با حیا صحبت کردن نشانه عدم صداقت هست .هرگز eye contact رو فراموش نکنید حتی اگر آفیسر خانوم بود..مطمئن باشید خانم افیسر ناراحت نمیشه Smile محکم و با اعتماد به نفس صحبت کنید .اگه سفر نامه مهرداد merdax رو بخونین میتونین فرق نگاه و برخورد مهرداد رو با بقیه سفر نامه ها ببینین.
آره eyecontact خیلی مهمه! آدمای کمی متوجه این قضیه هستن!

(2009-11-10 ساعت 11:51)rs232 نوشته:  دوستان من, اول اینکه شما از دوربینهای مختلف در سالن انتطار در دیدرس هستید. بنابراین فکر نکنید اگر با دمپایی برید اونجا دیده نمیشد! در ضمن هر چیزی قاعده و قانون خودش رو داره. اگر واقعا شما تصمیم دارید در امریکا زندگی کنید باید یاد بگیرید که برای یک دیدار رسمی باید لباس رسمی پوشید. مطمئنا اگر با زیرشلواری و دمپایی هم برید کسی به شما چیزی نمیگه ولی شما خارج از قاعده عمل کردید و نشون دادید که همخوانی با جامعه امریکا ندارید.
در امریکا همه معمولا لباس خیلی راحت میپوشند و کسی به لباس دیگری هیچ اهمیتی نمیده. ولی موقعی که یک دیدار رسمی و یا یک مصاحبه کاری و یا رسمی دارند, دو طرف لباس رسمی میپوشند. به درست یا غلط بودنش کاری ندارم ولی این چیزیه که در امریکا وجود داره و اگه شما اینکار رو نکنید طرف یا فکر میکنه که بی احترامی کرده اید و یا اینکه فکر میکنه شما فرهنگ زندگی در امریکا را ندارید.
من هم اول این مسئله رو نمیدونستم و زمان مصاحبه هم شوهر یکی از فامیلهای دورمون که در سفارت امریکا در بلژیک کار میکرد به من گفت که بهتره لباس رسمی بپوشم چون اون امریکاییها رو بهتر از من میشناخت. ولی بعد که خودم وارد محیط کار امریکا شدم تازه فهمیدم که چرا به من گفته بود که لباس رسمی بپوشم.
این یک رسم و یک سنت در میان امریکاییها است. حتی دو تا دوست قدیمی وقتی با همدیگه یک جلسه رسمی برگزار میکنند لباس رسمی میپوشند ولو اینکه در مواقع دیگه با زیر شلواری جلوی هم ظاهر شوند.
البته مصاحبه کننده ها هم به این مسائل و فرهنگ ما آشنا هستند و میدونند که مثلا زدن کراوات در ایران رایج نیست. برای همین لباس رسمی شما را نشانه احترام گذاشتن به خودش میداند.
بهرحال من از پوشیدن لباس رسمی پشیمان نیستم و اون رو به همه شما توصیه میکنم. ولی در ضمن ریلکس و آرام هم باشید.
قربون شما Smile

آرش خان به نظر من،درستش اینه که ما صداقت داشته باشیم،حتی درمورد لباس پوشیدنمون!
تستای روانشناسای آمریکایی این روزا حول و حوش غذا و لباس پوشیدن مورد علاقه میچرخه تا هیپنوتیزم و کندو کاو شخصیت!
راستش من ترجیه دادم کاریو که علاقه ندارم و لباسی که دوس ندارمو نپوشم و انجام ندم،در عوض با متفاوت بودن،اعتماد به نفس و مرتب و شیک بودن این احترامو به طرف مقابلم بدم!
من معتقد نیستم کت و شلوار !!! یگانه راه احترام گذاشتن و رسمی بودن باشه!
چه بسا این رسم کت وشلوار فقط معروفترین template در این زمینس! نه این که تنها راه معتبر برای ادای احترام!
این نظرمنه و مطمئنا نواقصی هم در اون هست ولی مطمئنا برای منی که از کت و شلوار بیزارم،اون کار یعنی پوشیدنش،یه عدم صداقت به حساب میومد که البته بی احترامی ِ بزرگتریه!
ممنون
[font=Verdana]
یا به ما یار نشو یا چو شدی چون ما شو+++ما چو رسوای جهانیم تو هم رسوا شو
عاشق و رند و غزل خوان و فرنگی مشرب+++رند و لاقید و ملامت کش و بی پروا شو
[/font]

پاسخ
اما منم در مورد این مسئله تحقیق کردم و در کتابی خوندم که برای رفتن به سفارت تا اونجا که می تونید لباس رسمی بپوشید و امیدوارم اشتباه برداشت نشه نه این که لباس رسمی نشانه شخصیت هست ولی ترجیحاً گفتند پوشیدن لباس رسمی خیلی بهتره تا لباس اسپرت
شماره کیس: 2010AS00009XXX
ت. دریافت نامه قبولی: 2009,JUNE, 28
کنسولگری: Ankara
ت. ارسال فرمهای اول: JULY,11, 2009
ت. کارنت شدن کیس: VISA BULLETIN FEBRUARY 2009
ت. دریافت نامه دوم: DECEMBER 23
ت. مصاحبه:FEBRUARY
ت. دریافت کلیرنس: بعد از 35 روز
ت. دريافت ويزا: 14 اپریل
Tongue نامه تمام
پاسخ
دیگه این که بدیهی هستش که میخواید برید یه جایی و یک قرار مهم هست که به زندگی تون هم بستست ، باید شیک و رسمی برید .
چطور خیلیا برای عروسی کت شلوار تن می کنند اما برای مصاحبه تو سفارت آمریکا نمیخوان تن کنند ؟
به نظر من هم رسمی پوشیدن نشانه احترام به افیسر هستش .
موفق باشید . Wink
پاسخ
به نظر من هم لباس رسمی بهتر از اسپورت هست... من فکر میکنم حد اقل شلوار (مشکی)+ پیراهن رسمی(آبی کم رنگ) اتو خورده و تر تمیز مناسب باشه ...شلوار جین را توصیه نمیکنم..با تیشرت یقه گرد اصلا نباید رفت...اگه اصرار به تیشرت دارین حد اقل تیشرت یقه دار سه دگمه...نه باید خیلی عصا قورت داده بود نه خیلی دیگه زیادی ریلکس....
شماره کیس: 2009AS15xxx
تاریخ نامه قبولی: May 2008
کنسولگری: Mumbai
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 15Aug 2009
تاریخ مصاحبه: May 2010
دریافت ویزا: 9June 2010
-------------------------------
پاسخ
تشکر کنندگان: rs232 ، najibi ، امیر مهاجر ، msar ، mojgan m
راستش حالا کت و شلوار پوشیدن اونقدر حیاتی نیست و اگر کسی واقعا بدش میاید, همان پیراهن و شلوار مرتب هم کفایت میکند. ولی شما وقتی که تصمیم میگیرید که مهاجرت کنید باید خیلی چیزها را در زندگی خودتان تغییر دهید. بسیاری از بایدها و نبایدها تغییر میکند و عادات شما متحول میشود. شما الان از پاک کردن خودتان با دستمال در دستشویی متنفر هستید ولی در امریکا وقتی میروید سر کار مجبورید این کار را انجام دهید. شما از تلنگ در رفتن و فین کردن در سر میز غذا متنفر هستید ولی ممکن است با دهان پر از غذا حرف بزنید. در حالی که در امریکا تلنگ در رفتن و فین کردن مشکلی نیست ولی با دهان پر حرف زدن بسیار بی تربیتی و بی احترامی به طرف مقابل است. شما الان اگر بخواهید به کسی احترام بگذارید دستتان را میگذارید روی شانه طرف ولی در امریکا اگر این کار را بکنید آن طرف با عصبانیت به شما میگوید به من دست نزن. شما با لباس خواب توی کوچه رفتن را بد میدانید ولی در امریکا این کار اصلا بد نیست و شنبه صبح همه با لباس خواب میروند و قهوه میخرند. و صدها و صدها چیز دیگر.
بهرحال اگر قرار است که ما در میان امریکاییها زندگی کنیم باید سعی کنیم آداب و رسوم آنها را یاد بگیریم و به آنها عمل کنیم. یکی از این آداب پوشیدن لباس رسمی در ملاقاتهای رسمی است.
من خودم از کت و شلوار و کراوات بیزارم مخصوصا در عروسی. چون کراوات خرخره من را فشار میدهد و اصلا نمیتوانم چیزی بخورم. ولی خوب یا بد, در بین ما رسم این است که بخاطر احترام به عروس و داماد این کار را انجام میدهیم.
حال ما آنچه شرط بلاغ بود گفتیم !Smile
پاسخ
چگونه برای مصاحبه لباس بپوشیم؟

برای خانم ها و آقایان

http://jobsearch.about.com/od/interviewa...wdress.htm
http://www.interview101.com/dress_up_for...erview.htm

فقط برای آقایان

http://www.justaguything.com/how-to-dres...interview/

خیلی مهم:
Plain black socks. No one wants to see you rocking neon green socks at an interview! Leave them at home.

[عکس: 41%2BQ0FeJAqL._AA280_.jpg]
شماره کیس: 2009AS15xxx
تاریخ نامه قبولی: May 2008
کنسولگری: Mumbai
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 15Aug 2009
تاریخ مصاحبه: May 2010
دریافت ویزا: 9June 2010
-------------------------------
پاسخ
دوستان من فکر میکنم با توجه به قدمت و تجربه آرش در امریکا نظری بهتر از نظر اون نمی تونیم هیچ جا پیدا کنیم و البته با سپاس بسیار از راهنمایی زیبا و بدون حرف حمید.
من کاملاً با پوشیدن کت و شلوار موافقم فقط امیدوارم بتونم کمتر عصا قورت داده به نظر برسم.
و یک پرسش به نظر شما در یک روز سرد برفی در ماه فوریه (2010AS11xxx) چطور میشه کت و شلوار پوشید؟
IN GOD WE TRUST
شماره کیس: 2010AS118XX
تاریخ دریافت نامه قبولی: 20/6/2009
کنسولگری: آنکارا
تاریخ کارنت شدن: مارس
تاریخ دریافت نامه دوم: فوریه
تاریخ مصاحبه: 18/3/2010
تاریخ دریافت کلیرنس: 7/5/2010
تاریخ دریافت ویزا: 24/5/2010
پاسخ
تشکر کنندگان: rs232 ، Hamid55 ، najibi ، امیر مهاجر ، BirdMan ، msar ، mojgan m
(2009-11-10 ساعت 23:35)summery_armin نوشته:  دوستان من فکر میکنم با توجه به قدمت و تجربه آرش در امریکا نظری بهتر از نظر اون نمی تونیم هیچ جا پیدا کنیم و البته با سپاس بسیار از راهنمایی زیبا و بدون حرف حمید.
من کاملاً با پوشیدن کت و شلوار موافقم فقط امیدوارم بتونم کمتر عصا قورت داده به نظر برسم.
و یک پرسش به نظر شما در یک روز سرد برفی در ماه فوریه (2010AS11xxx) چطور میشه کت و شلوار پوشید؟

خوب کت وشلوار همراه با یک پالتو وقتی داخل سالن رفتید پالتو در بیارید دوباره کت بپوشیدTongue
شماره کیس: 2010AS00009XXX
ت. دریافت نامه قبولی: 2009,JUNE, 28
کنسولگری: Ankara
ت. ارسال فرمهای اول: JULY,11, 2009
ت. کارنت شدن کیس: VISA BULLETIN FEBRUARY 2009
ت. دریافت نامه دوم: DECEMBER 23
ت. مصاحبه:FEBRUARY
ت. دریافت کلیرنس: بعد از 35 روز
ت. دريافت ويزا: 14 اپریل
Tongue نامه تمام
پاسخ
تشکر کنندگان: summery_armin ، najibi ، امیر مهاجر ، BirdMan ، nazi1368 ، msar ، mojgan m ، copol

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان