کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
چگونه برای مصاحبه در سفارت آمریکا حاضر شویم؟ (از نظر پوشش)
(2010-09-10 ساعت 13:32)matgogoia نوشته:  برای خانومها اگر بخوان با حجاب برن برای مصاحبه مشکلی پیش میاد ؟ مثلا با کت شلوار و روسری.

چه در سفارت و چه در آمریکا به صرف داشتن حجاب برای شما مشکلی پیش نخواهد آمد. هر طور که راحت هستید و اعتماد به نفس بیشتری دارید لباس بپوشید. برخی از کارمندان سفارت هم در کشورهای اسلامی مثل امارات حجاب دارند. در مورد عکس با حجاب دقت کنید که گردی صورت و دو گوش مشخص باشند.

لطفا هرگونه سوال مرتبط با موضوعات مهاجرت را در انجمن مطرح کنید، از پاسخ به پیامهای خصوصی و ایمیل در موارد فوق معذورم

".We do not inherit the Earth from our Ancestors, we borrow it from our Children"
پاسخ
منع قانوني نداره اما اثر رواني منفي داره رو آفيسرتون. اين يك نظر شخصي هست البته.
“All that we are is the result of what we have thought.” - Buddha
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، SH1A2R3 ، behzad7 ، امیر مهاجر
دوستان عزیز؛ من دو تا سوال داشتم : 1- نحوه پوشش افراد غیر ایرانی مراجعه کننده به سفارت چطوریه؟ 2-آیا امکان بردن کالسکه به داخل سفارت هست؟

نمی توانیم کاری بکنیم مرغان غم بالا سرمان پرواز نکنند ولی می توانیم کاری بکنیم که روی سرمان آشیانه نسازند. . .
پاسخ
تشکر کنندگان: najibi ، SH1A2R3
(2010-09-18 ساعت 20:16)rayan.s نوشته:  دوستان عزیز؛ من دو تا سوال داشتم : 1- نحوه پوشش افراد غیر ایرانی مراجعه کننده به سفارت چطوریه؟ 2-آیا امکان بردن کالسکه به داخل سفارت هست؟

در سفارت آنکارا که خودم دیدم میتونم بگم هر کس هر چیزی دوست داره میپوشه. در واقع کم اهمیت ترین مساله در سفارت لباس افراده!
جایی که مصاحبه میشین طوریه که شما ایستادین و آفیسر نشسته در یک باجه و تقریبا یک سوم بالای بدنتون معلومه. یعنی اصلا معلوم نیست شلوار پارچه ای پوشیدین یا دامن یا شلوارک..
من آقایونی با تیشرت و شلوارک دیدم و یک دانشجو با کت و شلوار. خانوم هایی با کت و دامن دیدم و کسانی با تاپ و دامن..
خلاصه انقدر حجم کار سفارت فشردست که به نظر من اصلا به لباستون دقت نمیکنن. خود افسر مصاحبه کننده من خانمی بود که بلوز و شلوار خیلی معمولی پوشیده بود که اصلا هم رسمی نبود.
توصیه من اینه که لباس راحت بپوشین چون چیزی که در مصاحبه مهمه اعتماد به نفس و ریلکس بودنه.
در مورد کالسکه هم اطلاع دقیق ندارم اما دیدم با ویلچیر وارد سفارت شده بودن.
شماره کیس: 2010AS00027XXX
کنسولگری: Ankara
مصاحبه: Aug-2-2010
دریافت ویزا:روز مصاحبه
پاسخ
(2010-09-18 ساعت 20:16)rayan.s نوشته:  دوستان عزیز؛ من دو تا سوال داشتم : 1- نحوه پوشش افراد غیر ایرانی مراجعه کننده به سفارت چطوریه؟ 2-آیا امکان بردن کالسکه به داخل سفارت هست؟

آره می تونید کالسکه ببرید. کالسکه بازرسی میشه و اگه مشکل امنیتی نداشت میبرید داخل. اونجا واسه بچه ها حتی میز چهارنفره پر از اسباب بازی گذاشتن که اذیت نکنن و سرگرم باشن.

لباس آفیسر من یه تاپ یقه باز 5 دلاری بود و تمام سر و صورت و سینش تو آفتاب سوخته بود. یه النگوی بزرگ پلاستیکی هم کرده بود دستش. منظور اینه که همه چی بودن غیر رسمی. :-) زیاد نگران لباس نباش!
پاسخ
تشکر کنندگان: rayan.s ، maxsupermax ، free_free ، najibi ، mirman ، SH1A2R3 ، كاميلا ، امیر مهاجر ، tandoreh ، nora ، shaso ، Lemony ، copol
سلام
من که خیلی برام سخته که بدون حجاب برم اگه با حجاب هم قبول کنن خیلی خوب میشه
پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، Dr Sara
(2010-10-31 ساعت 10:49)elnaz_45997 نوشته:  سلام

خانوم شما هر طور راحتين برين لباس بايد مرتب باشه اصلا حجاب مهم نيست مهم ريلكس بودن شماست و با آرامش جواب دادن سوالات و دروغ نگفتن هست لبخند فراموش نشه كه چاره هر درديه

درود
كاشكي دلم رسوا بشه دريا بشه اين دو چشم پر آبم
روزي كه بختم باز بشه بي يار بشه اون كه اومد بخوابم
شهزاده روياي من شايد توي آن كس در خواب من آيد توي تو
از خواب شيرين نا گه پريدم او را نديدم ديگر كنارم به خدا
جانم رسيده از غصه بر لب هر روز و هر شب در انتظارم به خدا
پاسخ
تشکر کنندگان: elnaz_45997 ، free_free ، najibi ، SH1A2R3 ، behzad7 ، امیر مهاجر ، tandoreh ، shaso ، ojee ، Dr Sara

قبول میکنن عزیزم هر جور بری. ببین حالا نمیشه نری؟ مملکت خودمون به این خوبی دلت میاد ول کنی بری؟ :-)
پاسخ
تشکر کنندگان: mavarfan ، elnaz_45997 ، frozen mind ، sib 24 ، Ali.Alian ، vahidvm60 ، SH1A2R3 ، behzad7 ، MPU
(2010-10-31 ساعت 16:08)Beneficiary نوشته:  

قبول میکنن عزیزم هر جور بری. ببین حالا نمیشه نری؟ مملکت خودمون به این خوبی دلت میاد ول کنی بری؟ :-)
سلام ممنون از اینکه جوابم رو دادید من تازخ امسال برای لاتاری 2012 شرکت کردم حالا بذار ببینم قبول می شم یا.....WinkWinkWinkTongueTongueTongue
Big Grin
(2010-10-31 ساعت 11:05)daryadelan نوشته:  

خانوم شما هر طور راحتين برين لباس بايد مرتب باشه اصلا حجاب مهم نيست مهم ريلكس بودن شماست و با آرامش جواب دادن سوالات و دروغ نگفتن هست لبخند فراموش نشه كه چاره هر درديه

درود

سلام
ممنون از اینکه جواب دادین و خیالم رو راحت کردینSmile
پاسخ
تشکر کنندگان: vahidvm60 ، SH1A2R3 ، Dr Sara
سلام

ما اول که برنده شده بودیم برنامه مون این بود که وقتی رفتیم برای مصاحبه، هر دوتایی بریم و نفری یک دست لباس رسمی خیلی شیک و باکلاس بگیریم و با اون بریم مصاحبه. حتی نفری 500 دلار هم برای این کار در فایل اکسل برنامه ریزی مالی مون در نظر گرفته بودیم اما بعدا که کمی از شدت جوگیریمون کم شد یک نگاهی به لباسامون انداختیم و من برای خودم یک بلوز شومیز با یک دامن نسبتا رسمی انتخاب کردم و یک جوراب شلواری و یک ست کیف و کفش رسمی که به هم می آیند و آقای همسر هم تصمیم گرفت که یک پیراهن مردانه راحت و یک دست کت و شلوار بپوشد و . . . کفش های رسمی و یک کیف که مدارک را در آن بگذاریم. پول لباسها را هم فکر کردیم که بهتر است نگه داریم که اگر ویزا گرفتیم و رفتنی شدیم برویم آن طرف و لباسهایی بخریم که با لباسهای مردم جایی که قرار است برویم و احتمالا مصاحبه کاری و . . . داشته باشیم هماهنگ باشد.
شماره کیس :2011AS35XXX
دریافت نامه: 9 خرداد -- 30 می
ارسال فرمها: 11 خرداد-- 1 ژوئن
کنسولگری:آنکارا
مصاحبه: 10 مرداد-- 1 آگوست
دریافت ویزا:23 شهریور-- 14 سپتامبر
ورود به آمریکا: ۱۴ مهر--۶ اکتبر
دریافت سوشال:۱۵ روز بعد از ورود
دریافت گرین کارت: ۲۱ روز بعد از ورود

پاسخ
من جزء کسانی هستم که معتقدم باید روز مصاحبه لباس رسمی پوشید مخصوصا" ما ایرانی ها. درسته هستند کسانی که با لباس غیر رسمی (اسپرت) هم ویزا گرفتن ولی اکثر کیسهای غیر لاتاری با پوشش رسمی حاضر میشن ( حداقل روز مصاحبه ما که اینجور بود و از دوستان دیگر هم این رو شنیدم) البته روز مصاحبه روز حساسی که اگر با افرادی که از نظر شما پوششان از شما بهتره و شما میتونستید بهتر از اون باشید مواجه بشید انرژی منفی سراقتان میاد که جبران روحیه منفی ایجاد شدش ارزش چند صد دلار رو داره. و اینکه فقط بالا تنمون رو میبینن درست نیست چون شما قبل از مصاحبه ممکنه چند بار از مقابل آفیسر رد بشید (محل مصاحبه مثل بانک باجه باجه هست) بازم تاکید میکنم لباسی بپوشید که از نظر خودتان کسی نمیتونه از شما بهتر باشه.

نمی توانیم کاری بکنیم مرغان غم بالا سرمان پرواز نکنند ولی می توانیم کاری بکنیم که روی سرمان آشیانه نسازند. . .
پاسخ
در مهمترین و با حساسیت ترین مصاحبه زندگیمان لباس رسمی پوشیدن از نظر بنده حقیر هیچ سودی که نداشته باشه لاقل یعنی احترام گذاشتن به خود وافیسر مصاحبه کننده است و طبعا تاثیر مثبت توی مصاحبه میذاره حالا هر چند هم که میخواد این تاثیر کم باشه .
حالا اینجا خیلی دوستان ارجمند با لباس ساده رفتن ویزا گرفتن .یعنی اگه لباس رسمی میپوشیدن ردشون میکردن؟
اینهمه توی فاصله چند ماهی که نامه لاتاری دستمون میرسه تا برویم مصاحبه زحمت میکشیم هزار جور محکم کاری میکنیم وانواع واقسام مدارک را ردیف میکنیم و ترجمه میکنیم هزار خون دل میخوریم تا کارنت شیم حالا سر یک لباس رسمی پوشیدن گویی داریم داریم فتح خیبر میکنیم فکر نکنم یک لباس رسمی بپوشیم اونقدر زحمت زیادی داشته باشه .........
و در انتها
با احترام به نظر تمامی هم قطار های گرامی.
دریافت گرین کارت لاتاری در سپتامبر 2009
پاسخ
سلام دوستان، ممکنه راجع به مدل موی خانم ها هم در مصاحبه رسمی بیشتر توضیح بدید؟ اگر موها باز باشه ایرادی داره؟
پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، Lemony
در مصاحبه هر تور که راحت هستید و با آن اعتماد به نفس بیشتری دارید باشید . سعی کنید خودتان باشید . چون اصلا" برای آفیسر مهم نیست که شما چه می پوشید و یا چه مدل مویی دارید .
در روز مصاحبه شما کیس های متفاوت با پوشش های متفاوت می بینید . حتی کارمندان سفارت پوشش های متفاوت دارند از کاملا" محجبه - اسپرت - رسمی و سنتی و ...
الهی به ما آن ده که آن به .
پاسخ
تشکر کنندگان: emankh101 ، najibi ، SH1A2R3 ، كاميلا ، امیر مهاجر ، Lemony ، copol
(2011-01-31 ساعت 16:27)moimeme نوشته:  سلام دوستان، ممکنه راجع به مدل موی خانم ها هم در مصاحبه رسمی بیشتر توضیح بدید؟ اگر موها باز باشه ایرادی داره؟

من مدل رو نمی دونم ولی رنگ موها باید با رنگ موی توی عکس یکی باشه. اینو حتی منشی اونگان هم ایراد میگیره!
[en] PD: Jan. 6, 2001
Visa: July 2012
F4
[/en]
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان